Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gecenlerde buyuk bestekar Avni ANIL'i kaybettik.

Besteledigi her biri birer sanat eseri olan tum eserleri bana hep bu sarkilarin arkasinda bir hikaye oldugunu dusundururdu.Uzun uzun raki kadehine bakardim.

Hele hele asagida dizeleri olan sarkiyi nerede duysam icimin urperdigini ve cok cabuk duygusallastigimi hatirlarim.

Insanin boyle bir sarkiyi yazmak ve bestelemek icin sadece ve sadece bir seyi ,birini ,bir varligi cok ama cok SEVMESI GEREKIR.

Korkunc bir asktir boylesi.Kadehlerde dudak izlerinde sevgiliyi aramak ...

Raki icmeme yol acan nedenlerden biridir Rahmetli Avni ANIL
Topragi bol olsun
-------------------------------------------------------

bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul'un
seni aradım kadehlerdeki dudak izlerinde
canım doya doya sarhoş olmak istiyordu
seni aradım kadehlerdeki dudak izlerinde...
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

30.06.2008 12:26

Briç’te Avrupa Şampiyonluğu

14-28 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Pau kentinde yapılan 49. Avrupa 4’lü takımlar Briç Şampiyonası’nda kulübümüz oyuncularından Ergun Korkut’un kaptanlığını yaptığı ve Galatasaray Briç Takımı kaptanı Orhan Ekinci’nin de ortağı olarak yer aldığı Türkiye takımı senyörlerde Avrupa Şampiyonu olmuştur.

KAGIT OYUNUNDA BILE SAMPIYONUZ BEE :D

CURLING
TASLI OKEY
BIRDIRBIR SAMPIYONLUKLARINI DA BEKLIYORUZ :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Raki icmeme yol acan nedenlerden biridir Rahmetli Avni ANIL
Topragi bol olsun
-------------------------------------------------------

bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul'un
seni aradım kadehlerdeki dudak izlerinde
canım doya doya sarhoş olmak istiyordu
seni aradım kadehlerdeki dudak izlerinde...
Bence Turk muziginin en guzel eserlerinden biridir. Tam 4 senede yazmistir. 4 satir guftesi vardir ama bestesi karmasik ve okunmasi en zor bestelerden biridir. Geregini vererek okunmasi gibi okuyabilen cok az sanatci vardir. Yanikligini ama bir yandan da coskusunu (doya doya derken ciktigi yuksek notalar) Haci Arif Bey'in Kurdili Hicazkar makamina borcludur.

Buyuk ustayi rahmet ve saygiyla aniyorum.

Ozan Ersoy

Not: Bu arada tatil bitti geldik Amerikan'yalara yine. Turkiye'nin gelisimi, degisimi cok hizli olmaya basladi. 15 ayda disardan gelip gozleyen ben bile farkina variyorum artik. Anlatacak cok sey var, arada yazar deginiriz.
Mehmet Gurdal Cetin

Dun aksam Bursa Acikhava'da Kim Wilde konseri vardi.Hatirlayaniniz vardir umarim, 80 li yillarin sonlarinda unlu olmus bir ingliliz ablamiz.

http://images.google.com.tr/images?hl=t ... +Ara&gbv=2

Eski karim cok severdi kendisini :) dun aksam bende sevdim canli olarak.

80lerin hoppa kizi gitmis, agir oturakli bir MILF gelmis (aaaah aaahh hep boyle sevmezmiyiz )

Yaslanmisiz o ortaya cikti, "aha ben bu sarkiyi biliyorum lan" cumlesini kendime defalarca soyledim herhalde.

Debbie Harry (Blondie) ve Chrissie Hynde (Pretenders) tarafindan bu ise tesvik edildigini soyledi, 25 senelik bir gecikmeyle Turkiye'ye geldigini bu yuzden ozur diledigini soyledi.Mihrap hala yerindeydi o yuzden affettim.

Grubu oldukca renkliydi, gitarcisi kel gobekli bir abiydi, ulan kel gobekli gitarci olur mu kesin kocasi yada akrabasidir derken tahminim dogru cikti.
Arkada vokal yapan sutun bacakli tas hatun (Allah beni tas edicek, 45 dakka durbunle seyrettim) kardesinin kizi adi bilmemne Wilde imis, yeni album cikarmis.

Bas gitarda cooookk eskilerden tanitik biri cikti.Simdi siz Amerikadakiler bilmezsiniz bir zamanlar KAJAGOOGOO diye punk gibi ama ne olduklari belli olmayan bir grup ve onlarin daha degisik bir sekil solisti LIMAHL (resimdeki ortadaki vatandas) vardi.
http://www.bbc.co.uk/totp2/features/wal ... googoo.jpg

Konserdeki bas gitarci resimin en sagindaki kiz gorunumlu arkadasti.Uzun bir deri etek , cizme giymisti ve top sakalli idi.

Hayir konunun daha ilginci ben bu resimdeki heriflerle tanistim.Oyle boyle degil Kajagoogoo BBC'nin Top Of The Pops adli dunyaca unlu Chart Show'una cikmis ve listelerde uzun sure kalmis elemanlar.Universitede iken kankam Lee diye bir elemandi.Ayni zamanda Romford Essex Harold Hill'de beraber komsu idik.Bu herif bana durmadan sevgilim cok unlu biri der dururdu.Ben de hatunu merak eder dururdum, ulan ingiltere'ye geldik bi tanede unlu vatandas ben goriim diye.

Neyse Lee beni bir aksam Dogu Londra'da West Ham-East Ham'a yakin Stratford ta The white Swan diye bir yere goturdu.Iceri bir girdik abovvvv koca koca adamlar opusuyorlar megersem Londra Gay - Lesbian community sinin en populer mekani degilmiymisç

Bizim Lee usta Kajagoogoo'nun solisti Limahl ile beraber degilmiymis :D
Metre kareye on gayin dustugu bir ortamda tek straight ustelik Turk vatandas ben miymisim :D

Elimiz kicimizda gergin bir on bes dakikadan sonra baktim ki kimse kimsenin isine karismiyor, muzik caliyor millet sohbet ediyor, bende ortamdaki tek erkek olmanin keyfini cikardim :D Bu Kajagoogoo'nun uyeleri (meshur adamlar tabi paso biralari onlar ismarliyor - gerci ulan bunlar beni icirip icirip turnike atmasinlar diye baya bi urkmustum ilk birada ) bayag kafa cocuklar ciktiydi.

Bu arada bir son dakika editi, bizim eleman grubu tekrar topluyormus :D

http://www.limahl.com/latest_news/latest_news.htm

Neyse konu cok dagildi, ben dun aksam bu eleman Kajagoogoo'nun bas gitaristi adi bilmemne diye anons edilince , anam anam dedim bi baktim harbiden bizim eleman (tabi kiyafet itibari ile bayag bir bozmus kendini)
1980lerin sonlari aklima geldi.

Yas 17-18 heeeeeyy koca Londra, Camden Town, Archway Tavern, Essex Kizlari, hafta sonu Stanford Brigde'e orada mac yoksa Highbury'a 2 pounda maca girisler, okul union barinda 1 pounda pint'lar, Hyde Park'ta birgun oncesinin Hurriyet gazetesini okumalar....

offfff offff dedim genclik gitmis. :cry:

Konser 1.5 saat felan surdu, abla pubta sarki soyler gibi soyledi eglendi eglendirdi ve gitti.

Bana gencligimi hatirlatti
Sizinde gozlerini yoran bu yaziyi okumak dustu. :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

SERGEN YALÇIN YAZARLIĞA BAŞLAMIŞ. AMA SPOR YAZARLIĞI DEĞİL.

BEN BU YAZIYI SERGEN'in yazdığına inanmıyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/936 ... 1&sz=18735
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

:D

Hemen evdeki baskiya baktim, tabii dogru isimle basilmis; Soner Yalcin ismi ve resmi ile.

Korkut Goze'den de bir Ergenekon analizi bekliyoruz artik...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ufuk Sezekkaplan wrote::D

Hemen evdeki baskiya baktim, tabii dogru isimle basilmis; Soner Yalcin ismi ve resmi ile.

Korkut Goze'den de bir Ergenekon analizi bekliyoruz artik...
hürriyet internet sitesinde yaptığı hatayı düzeltmiş.

Ama ben okurken bir screenshot almıştım.

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hıncal haklıymış. En kolay iş Hürriyete editör olmak..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Amerikanin Bagimsizlik yildonumu tatilini Maine kiyilarinda gecirdim. Bar Harbor ve Kennebunkport. Bir bos vaktimde ciziktiririm buraya. Yaz tatili gecirmek icin havasi bakimindan bire bir. A/C luzum yok golge de pufur pufur oturulabiliniyor. Gormeyenlere Bar harbor ve Acadia Ulusal Parkini tavsiye edebilirim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hosgeldiniz...

Sizden oralrin Mert Tokman (Part II) ve Ozan'dan TR gozlemlerini sabirsizlikla bekliyorum.
Mehmet Gurdal Cetin

Murat Abi,

Ozan'nin Turkiye maceralarini bende sabirsizlikla bekliyorum.
Gelipte aramadigina gore cok yogun yada cok ciddi isler yapiyor olmali :wink:
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maine kiyilari! New England dedikleri eyalet silselisinde Boston gibi zengin sehirlerin yazlik beldesi. Sadece New England degil Bar Harbor gibi yeri New York'un meshur zenginlerinden Rockfeller'da vaktiyle kesfetmis ve 20. yuzyilin basinda bugunku Acadia Ulusal parkin yerini (30 mil kare kadar yer ve irili ufakli 30 yakin ada da var) satin alarak 27 banyolu malikhanesini yaptirmis (artik kac oda siz tahmin edin). Rockfeller gibi adam Rhode Island filan gibi yerlerde yatirim yapmis ama yazin burasinin serinligi o gunlerde A/C olmadigi icin mukemmel bir secim. Emekligimde param yeterse bir yazlik almayi cidden dusunurum. Denizin suyunun sicakligi 50F yani 10C. MGC gelsinde karpuz catlatani gorsun burada.

Buranin A/C bu deniz suyu sagliyor. Gunesin alninda yanarken bir agac golgesine ilisirseniz hemen postu serer surada biraz uyusam demeden gecemezsiniz. Allah Bar Harbor'a butun guzelligi vermis. Orman ve denize ani inen kayaliklar. Bunun yaninda parkin icinde Kumlu Plaj adli plajda var. Insanlar sizlerin Turkiyede adam gibi adam dedikleri cinsten. Gayet ince ve nazik insanlar. Ortada nedense gorursem disimi kirayim cinsinden bir ya da iki zenci (ki onlarda belliki yerli degil calismaya gelmisler) ve hispanik gorebilirsiniz. Barinamamislar bunca ince insanlarin arasinda. Iyi de olmus. Degilse o parkta orada burada piknik yapip cistaka cistaka diye rap muzigi ya da daga duga laga luga diye latin muzigi tabiyat guzelligini bozabilirdi. Bunun yaninda kahverengiler yani Hintliler ile gozu cekik Asyalilari da goremedim. Turist olarak bile bir iki Japon'un disinda bunlarda yoklardi. Yani ortalik Lilly Beyaz. Ortada sanayi ve mavi yakali dedikleri isci takimina is olmadigi icin herhalde. 1986'larda Portlant'a gitmistim. Oradan disari cikamamislar demek.

Acadia Park'in icinde araba ile parkin cevre yolunu (27 mil) bir saate yakin bir zamanda tamamliyorsunuz. Parkin icinde dag bisikleti ile gitmek ya da yurumek icin patikalar var.

http://www.nps.gov/acad/photosmultimedi ... altour.htm

Bana gore olmadigi icin biz esimle fayton sefasini tercih ettik. Bu arada soyleyim park 1947'de nerdeyse tamamen yanmis. Parkin alt tarafinda atlarin ve faytonlarin bulundugu bir hara var. Ustu acik 10 kisilik faytonlara ikiser tane bizim Kadana dedigimiz eskiden top cektirilen atlari kosmuslar. Uc bucuk saat kadar alip sizi bunlar icin ozel yapilmis Rockfeller'in granit tasla dosetip uzerinde 10-15 tas kopru yaptirdigi bir yolda ormanda gezdiriyorlar. Birden gozume bizim Istanbul adalarinda bir deri bir kemik kaburgalari sirtlarina yapismis cingen beygirleri geldi. Bizim faytona iki tane siyah doru at kosmuslar. Adlari Prenses ile Charles'di. Arabacimiz da Kenya da dogmus kirma Les. Kendisini "More with Les" diye tanittilar. Les daha araba yurumeden atlar hakkinda bilgiyi verdi. Kisin yiyip icip yattiklari icin herbiri yaz basinda asagi yukari 2200 pound (erkekler daha agir disiler biraz daha hafif) olarak ise baslar ve Ekimin ortasinda park kapandiginda 1850 pound'a kadar duserler dedi. Atlara bir kirbac bile vurmadan o yokuslari igrana igrana cikartti Les. Her koprunun oykusunu anlatti. Rockfeller'in ne kadar bonkor oldugunu ve parki bir vakif haline getirtip eyalete hibe ettigini ama hala malikhanenin durdugunu soyledi. Rockfeller cok zengin oldugu icin her devlet baskani onu ulkesine cagirir agirlarmis. O da yazin bunlari bu malikhanede agirlarmis. Bar harbor'i kesfedisini de karisi oglu Nelson'a hamile iken New York'taki doktoru dogum yazin olacak ben burada olmayacagim ama sizi cok sevdigim genc arkadasima emanet edecegim demis. Kadin buna bozulmus ve doktora yuklu bir para teklif etmelerine ragmen adam ben yaz tatilimden vazgecemem dediginde biz de oraya gelelim demisler. Hikaye bu ya boylece Rockfeller burayi kesfetmis. Faytonda bir baktim benim Bell Labs'den Ex. Direktorum ile diz dize oturacagiz. Once renk vermedim. Ama adam elimdeki cantadan IEEE ComSoc'u gorunce Telekom isi ile ugrasiyorsunuz galiba dedi. Evet siz benim 1986'da Ex. Dirktorumdunuz (Vice Pres. bir alti) deyince elini uzatti. Bu adamdi bizlere yillik terfi toplantilarindan sonra milletin surat asip bu is adaletli degil diyenlere hayat adaletli mi diyen. Danny Devitto'dan biraz daha uzunca kendisi ve korkinc bir METS taraftari. Cocuklugumda beyzbal oynayacam ruyalari ile yatip kalkardim su boyumla elbette olamadim demisti. Bana terfi isi adaletli olmuyor demeyin sanki bes parmak birmis gibi diyerek. Bir de her insan ara sira bir hata yapar ama ayni hatayi ikinci kere yapanlara biz manajerlerin yardim edip onlarin hata yapmayacagi bir ise ugurlamamiz lazim demisti. Biz biraz bunlari konusunca karisi Les konusuyor duyamiyoruz dedi ve eski hatiralarimizi kapattik. Simdi Stevens Institute of Technology'de hocalik yapiyor.

Bar Harbor kucuk bir kasaba. Ana yoldan ciktiktan sonra bir 40 mil daha cift yonlu ve bana gore Turkiye'deki tehlikeli yollari aratmayacak bir yol ile kasabaya geliniyor. Benim oturdugum yerden New Jersey'den 528 mil cekti. 11 saat gibi bir zamanla ile hava kararirken bu yola girdim. Iste o zaman bu Stephen King denen Maine'li korku roman yazari adamin bu fikirleri nasil buldugunu anladim. En son "Storm of the Century" diye bir kitabini TV filmi yapmislardi. Okyanustan kalkan sis tabakasi issiz yolda (cift yonlu) etrafinizi sariyor. Adami cin de carpar seytanda mubarek bu yolda. Her kIsIn sonunda yol bozuluyor herhalde. Rockfeller asil graniti buraya dosetecekti. Bazi yerleri bozuk bazi yerlerinde yapiyorlar. Kirmizi isaret bidonlari arasinda acaba dogru seritde miyim filan diyerek el goz yordami ile Bar Harbor'i bulduk.

Acadia Park'a bir gun yetmese bile biz yettirdik ikinci gun zaten Temmuz 4 idi. Sabah kasabaya indik amacimiz Balina gormek. Aslinda kafa calissa bu Balina gozetlemenin faso fiso olacagini anlardi. Neyse sabah bando ve gosteri gorecegiz diye kasabanin ana caddesini dolduran kalabaligi yarip iskeleye indik. Bizim Istanbuldaki Deniz otobuslerinden daha da buyukce ama ayni stil bir gemi ile balina seyrine gidecegiz. Bizim Ex. direktor'de bir gun once gitmis. Bana git gor dedi ama sikica giyinin soguk oluyor dedi. Halbuki ben olsam arkadas herkez enayi gibi balina gormege para kaptiriyor siz kiyilari gosteren tura gidin derdim. Neyse sabah sabah iskelede bileti aldik. Bu arada ilerde 'agabey bileti once alalim sonra gideriz" filan diye Turkce konusan kizli erkekli uc dort kisi daha da vardi. Masallah her yerde hazir ve naziriz. Neyse 400 kisi kadar bu tekneye bindik. Teknenin en onunde yerimizi kaptim. Sabah erken gelmenin parsasi. Gemi limandan cikip son hiz 30-35 mil aciklarda bir balina toplulugu buldu. 3-4 tane varlar. Ama birader siz balina olsaniz (akilli hayvanlar) guldur guldur calisan geminin motorlarinin yaninda suyun ustune cikar misiniz poz vermek icin? Onlar kacti bizim kaptan kovaldi. Ah suradan cikti burdan cikti diye enayileri saga sola kosturdular. Ben oldugum yerden kimildamadim. Hayvan cikip gemiyi soyle suyun icinden hayal mayal gorunce yine daliyor 300-400 metre oteden tekrar cikiyor. Tam bir para tuzagi. Bir iki kuyruk ucu ve bir iki de ana yuzgecin uclarini hayal mayal gorebildik.

Aslinda evet eskiden bu zavallilari avlaya avlaya sayilarini tuketmisler simdi yasak ama gunde uc posta bu gemilerle mecellesiyorlar. Geminin motoru calismasa yelkenli filan olsa hayvan urkmez. Sakin ha siz siz olun boyle esek yuku ile doldurulan gemi ile balina gozetlemeye goturelim filan diyene yan gozle bakin. Anlamazlar ise pantolunuzun fermuarini acar gibi bir hareket yapin, anlarlar herhalde. Adam basi 53 dolardan buyuk bir vurgun bu aslinda.

Ha. Simdi Maine denince akla ne gelir diye sorsam kaciniz Lobster (istakoz) der bilemem. Asil amacimiz da bu idi. Aslinda New Jersey'de istakozu evde bizim hanim alasini yapar. 3 poundan asagisina elini surmez. Ama yerinde yemek icin 500 kusur mil tepmisiz. Malasef buyuk istakoz yok. Yahu neden diyorsunuz pahali oluyor diyorlar. 1-1/2 poundluklara fit ediyorlar sizi. Lobster ziyafeti adi altinda yanina bir pound midye ve istridyede koyuyorlar. Fena olmuyor. Her aksam istakoza dayandik. Sabahleyin isterseniz omletini de yapiyorlar.

Yarinda biraz Kennebunkport!
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Jul 08, 2008 10:36 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Maine kiyilari! New England dedikleri eyalet silselisinde Boston gibi zengin sehirlerin yazlik beldesi...

Sakin ha siz siz olun boyle esek yuku ile dolduran gemi ile balina gozetlemeye goturelim filan diyene yan gozle bakin. Anlamazlar ise pantolunuzun fermuarini acar gibi bir hareket yapin, anlarlar herhalde. Adam basi 53 dolardan buyuk bir vurgun bu aslinda.

Ha. Simdi Maine denince akla ne gelir diye sorsam kaciniz Lobster (istakoz) der bilemem. Asil amacimizda bu idi. Aslinda New Jersey'de istakozu evde bizim hanim qalasini yapar. Ama yerinde yemek icin 500 kusur mil tepmisiz. Malasef buyuk istakoz yok. Yahu neden diyorsunuz pahali oluyor diyorlar. 1-1/2 poundluklara fit ediyorlar sizi. Lobster ziyafeti adi altinda yanina bir pound midye ve istridyede koyuyorlar. fena olmuyor. Her aksam istakoza dayandik. Sabahleyin istereniz omletini de yapiyorlar.

Yarinda biraz Kennebunkport!
Sagolasin Cengiz abi - benim hanim da cok gitmek istiyor New England turuna - verdigin tuyolar iyi oldu.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: Sagolasin Cengiz abi - benim hanim da cok gitmek istiyor New England turuna - verdigin tuyolar iyi oldu.
Maine'deki balinalar Finback dediklerinden. Dis yerine balin dedikleri (bizim balina adi bundan geliyor) eskiden gomlek yakalarina takilan cubuklar var agizlarinda. Oyle humpback dedikleri cinsten koca kuyruklarini kaldirip suya vurmuyorlar. Arada sirada humpback'leride buluyorlarmis.

Iste beni kaziklayanlar. Ibreti alem icin yayinliyorum.

http://www.barharborwhales.com/default.php

3 bucuk saat acik denizde ordan oraya dolandik. Halbuki adalari filan ziyeret eden turlarini alsaydik daha iyi olacagini saniyorum. Bu balina seyretmesi beni sarmadi acikcasi. Zaten "Whales/Puffin watch"'daki video'dan da goreceksiniz. "Whales only" video tamamen yalan. Gurul gurul motoru calisan geminin yanina boyle gelecek balina sarhos filan olmali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cengiz Akgun wrote:
Iste beni kaziklayanlar. Ibreti alem icin yayinliyorum.

http://www.barharborwhales.com/default.php

3 bucuk saat acik denizde ordan oraya dolandik. Halbuki adalari filan ziyeret eden turlarini alsaydik daha iyi olacagini saniyorum. Bu balina seyretmesi beni sarmadi acikcasi. Zaten video'dan da goreceksiniz.
Seneler once Meksikali oda arkadasim Turkiye ye gelmisti. Marmaristen Dalyan a su kaplumbaga&camur banyo turu almisti. Yetmis milletten turistler buyuk bir gulete dolusmuslar, turistlerin elinde fotograf makinalari su kamlumbagasi karesi yakalayacalar. Seyirin belli bir aninda mico lardan biri turtle turtle diye bagirmis, butun ahali sancak tarafina yigilmis. Bakmislar hic bir sey yok. Mico cok cabuk daldi demis. Bizim Fernando ya sordum sen ne yaptin diye, I did not even bother to get up because the guy was a top notch liar demisti. Bizimki daha gemiye binmeden senaryonun nasil gelisecegini kavramis.

Bu gezinizde ada turlarini da alsaydiniz mutlaka isin icine deep sea fishing opsiyonu ekliyorlar. Elinize veriyorlar bir metre tas catlasin birbucuk metrelik bir olta, yemini takip salliyorsun denize. Ben bayagi eglenmistim. Olta diye verdikleri o kadar gulunctu ki mazallah Galata Koprusune oyle bir oltayla gelsen ya resmini cekip muzeliktir derler yada abi sen bunla iyi orkinos avlarsin diye takilirlar.

Gezinin keyfini surun, adalara bence de gidin. Ama bilet alirken deep sea fishing opsiyonunu atlayin.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply