FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Murat Biricik wrote:Isin komik yani GS onumuzdeki sene bize disli gelebilecek bir takimi siralamada kil payi gecerse bunu FB nin 07-08 performansina, her iki macta Sevilla yi yenerek elemesine, hatta Chelsea den puan almasina istinaden yapacak.
Bazi FB'liler bu forumda FB'yi 4 yil ustuste sampiyon yapiyordu bir sure oncesine kadar (saniyorum Denizli macini "tesaduf" olarak kabul ettikleri icin o mac sayilmiyordu lig sampiyonunun belirlenmesinde). Ne demisler, bir yalani 100 kere soyleyince yalan soyleyenin kendisi bile inanirmis yalana, neyseki bazi arkadaslar mudahale etmisti sonradan. FB bu yil Turkiye kupasinda bize elendi, ligde bizim ligin dibindeki takimlara Istanbulda kaptirdigimiz puanlar neticesinde su anda lider. Avrupada iyi isler yaptigini kabul ediyorum ama Sevillayi iki macta da yenmedi ve bence Chelsea onunde iki macta alabilecegi puan sayisi en fazla 1 olacak, cekirge belki yine sicrayabilir, bunun mumkun oldugunu iki yil once Besiktas gostermisti ama ben bir daha olacagini sanmiyorum. Lutfen FB taraftarlarinin zamaninda Milan, Barcelona, Arsenal, Leeds, Real Madrid formalari giydigi gunleri bu kadar cabuk unutmayalim.

Galatasaray haberlerini malum medyadan ( :D ) ve buradan takip etmekle birlikte maclari seyretmedigim icin mac yorumu yapmiyorum ama su kadarini soyleyebilirim ki sezon basinda ligin bitimine 6 hafta kala durumun bugunku gibi olacagi soylense (hem kupa hem de ligde takim hala iddiali yani), ben sahsen bu durumdan hosnutsuzluk duymazdim. Insanoglunun isteklerinin siniri yok neticede.

Her neyse, son olarak MGC'nin takimina ben de buradan basarilar dileyeyim bari.

Mehmet
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mert Tokman wrote:Maci bedava seyretmek isteyenler icin:

http://www.channelsurfing.net/

biraz asagi scroll edip FB macina tiklayin...
Eyvallaaah Mert Hocam. Ordaki ikinci link, "TVUPlayer" diye bir ActiveX istiyor, onunla ugrasmak istemezseniz, Windows Media Player (WMP) ile calisiyor ilk link:

http://www.channelsurfing.net/watch-zee-sports-2.php

Bu da direk WMP icinde acilabilecek bir link.

Kimse yazmamis hayret... macin nispeten baslarinda Deivid gorevi Edu'dan devraldi ve FB kalesine ilk (yakin) diregin bayagi carprazindan golu yazdi. FB sahasindan cikamiyor desek yeridir. Azcik cikmaya niyetlendiklerinde acaip yavas oynuyorlar, oyle inanilmaz bir Chelsea baskisi olmasa bile...
Özgür
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Tesekkurler Mert, sadece WMP kullanabiliyorum bulundugum yerde ve link cok iyi calisiyor.
Mehmet Daskiran
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Maci setanta'dan seyrediyorum... Ingiliz spiker ve yorumcudan.

Cok vasat bir mac... Fenerbahce Chealse defansini ilk yari hic zorliyamadi bile. Kaleyi tutan sut yok. Chealse is parkta yurur gibi oynuyor, pek sikmiyorlar kendilerini...

Spiker Sampiyonlar liginde bu kadar kotu bir defans gormedigini, ve Fenerbahcenin nasil interi burda yenip sevillayi eledigini anlamadigini soyledi. Ayrica chelsea nin bu sezonki macini oynadiginida ekledi.

Bir pozisyonda drogba sakatlandi, ama fenerbahce topu disari atmak yerine ataga devam etti, chealse topu kapip disari atti drogbanin tedavisi icin. Fener bu tacida atip kendi aralarinda oynamaya basliyinca hakem oyunu durdurdu ve topu chealse ye verdi...

FBli futbolcular 15. dakikadan sonra hakeme itiraza ve penalti aramaya basladi, biraz once bahsettigim olaylada birlesince hakemin gozunde pek sempatisi kaldigini sanmiyorum.

Volkan cok onemli toplar kurtardi, chealse maca cok asilmamasina ragmen kedinin fare ile oynadigi gibi oynadi...Inanilicak is degil...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yahu bu FB'nin Brezilyalilari ne zaman boyle kaleyi sasirmaktan vaz gececekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:

Eyvallaaah Mert Hocam. Ordaki ikinci link, "TVUPlayer" diye bir ActiveX istiyor, onunla ugrasmak istemezseniz, Windows Media Player (WMP) ile calisiyor ilk link:

http://www.channelsurfing.net/watch-zee-sports-2.php

Bu da direk WMP icinde acilabilecek bir link.
Star'da yayinlanan maclarda klasik oldugu uzere, gizleyip saklamadan, macin videolari/resimleri asiliyor:

:arrow: kralspor
:arrow: ensonhaber
:arrow: videonuz.com/spor

Ozgur A. Boztepe wrote:Volkan cok onemli toplar kurtardi, chealse maca cok asilmamasina ragmen kedinin fare ile oynadigi gibi oynadi...Inanilicak is degil...
Ayni ifade geciyordu aklimdan benim de... Gerci cok duzenli seyredemedim ama, biraz daha toparlamis gibilerdi yine de ilk yarinin ortasindan sonra...
Ozgur A. Boztepe wrote:Bir pozisyonda drogba sakatlandi, ama fenerbahce topu disari atmak yerine ataga devam etti, chealse topu kapip disari atti drogbanin tedavisi icin. Fener bu tacida atip kendi aralarinda oynamaya basliyinca hakem oyunu durdurdu ve topu chealse ye verdi...
Bu pozisyonu gormemistim mesela. SuperLig'de Gencler maci miydi neydi, tam hatirlamiyorum, FB'liler dovecekti nerdeyse rakip oyuncuyu, benzer bir pozisyonda, sakat varken, kaleye vurdu diye... Yerim onlarin sportmenligini, kizginligini o zaman...
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Fener atti 1-1 oldu gol Kazim'dan... Dk. 67 simdi - haydi Fener mac simdi guzellesti iste...

Simdi nobetci golcu Semih oyuna girmek uzere dk. 71

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL Deivid... Muhtesem gol... 35 metreden 90a cakti...
Last edited by Mert Tokman on Wed Apr 02, 2008 11:26 pm, edited 1 time in total.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Adamlar yarı finale çıkıyor yahu, kıskanıyorum...
Chelsea'nin ŞL'deki namağlup ünvanına son verdiler.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mac bitti... FB 2-1 kazandi... Bravo dogrusu - maci birakmamalarina saygi duymak lazim... Bizim RM macini 0-2'den 3-2'ye getirmemize benzedi...

Turu gecmeleri zor ama galibiyet ulke puanimiz icin iyi oldu... Ne olacagi hic belli olmaz oradada... Deivid bir sut daha cikarirsa boyle - Chelsea kolay gol atan bir takim degil - kapanan takimlara karsi zorlaniyorlar...

Maca sonradan giren Kazim macin yildizi oldu - beraberlik golunu attigi gibi Chelsea'nin solunu darmadagin etti - Ashley Cole'u hic bu kadar zavalli gormemistim...

Deivid'de kendi kalesine attigi golu bir nebze telafi etti attigi sutla...

Forumu takip eden FBlilere tebrikler...
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Forumda FB li arkada$lara bazi yazilarinda hakli tepki gösterdigim icin belki o arkada$lar beni fanatik belledi.
Bir tebrikde benden.

Bravo FB ye .
Avrupa'da 30 yIldIrya$ayan ve Türklerin Avrupa'da gördügü "saygInlIk" nedir iyi bildigim icin, tekrar bravo.

YarIn sabah i$e gidince hic kimse benimle alay edemeyecek.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
İzi Ergil

Chelsea ve biz

Post by İzi Ergil »

Merhaba,
Takımlar puan kaybettiklerinde genelde defans hatalarina pres yapmayan orta sahalara yorulur bu ancak chelsea nin bugunku yenilgisinde ve bence bizim puan kayıplarimizda da forvetin sorumlulugu cok buyuk.Comertce harcanan pozisyonlar (Volkan'in hakkini yemeyelim ama...) karsi tarafi cesaretlendiriyor ve takim arkadaslarini da demoralize ediyor.İlk yarida yuksek pas yuzdesiyle hizli ve iyi oynayan chelsea'nin karsisindaki fener'e kimseler pek sans vermezdi herhalde .Fener'in ilk golune kadar seyirciden "gık" cikmamasi da sanirim bir seyler soyluyor..Öyle ya da boyle fener az top oynayarak ama firsatlari da iyi degerlendirerek avantajini aldi.Artik bizim de hem kolay pozisyona giremeyen hem de girdiginde degerlendiremeyen ve yillardir adam gibi duran top organizasyonu olmayan bir takım olarak sapkayi onumuze koyup dusunmemizin vakti geliyor da geciyor.Fenerin kazanma azmini,ve becerisini Chealsea nin de hizli ve isabetli oyununu begendim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Fener atti 1-1 oldu gol Kazim'dan... Dk. 67 simdi - haydi Fener mac simdi guzellesti iste...

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL Deivid... Muhtesem gol... 35 metreden 90a cakti...
Firca yemen lazim boyle bir golu FB atinca sevinirsen. Burasi GS forumu derler sonra adama.

Macin ikinci yarisini onca isin arasinda boluk borcuk izledim. FB takimi ayaga top oynayabilen bir takim olmus.Ingiliz mac yorumcularinin soyledikleri de kendilerinin ikinci yarida gordukleri FB'den ne kadar etkilendikleri oldu. Mac bitiminde de yarim saat once FB bu maci 2-1 alir dese kimse inanmazdi dediler. Elbette kaybedecek bir seyi kalmayinca insanlarin adrenalini yukselip bir baska mucadele ediyorlar.

FB'yi condan tebrik eder ayni basariyi Londra'da da gostermeleri temenni ederim. Bu isin tesdafu olmadigini gosterilerse uyanmasi gerekecek hanzolar artik bos lafi birakip adam gibi bir klup yonetimi , takim ve hoca isi ile ilgilenirler.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Apr 03, 2008 1:11 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:Fener atti 1-1 oldu gol Kazim'dan... Dk. 67 simdi - haydi Fener mac simdi guzellesti iste...

Firca yemen lazim boyle bir golu FB atinca sevinirsen. Burasi GS forumu derler sonra adama.
Acikcasi kendimden cok orayi doldurmus olan FB taraftari icin sevindim ve bir futbol hayrani olarak boyle guzel bir gole tanik oldugum icin sevindim...

Ama bir GS'li olarak FB kazandigi icin sevindin mi diye sorarsaniz - hayir derim sevinmedim ama takdir ettim...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Acikcasi kendimden cok orayi doldurmus olan FB taraftari icin sevindim ve bir futbol hayrani olarak boyle guzel bir gole tanik oldugum icin sevindim...

Ama bir GS'li olarak FB kazandigi icin sevindin mi diye sorarsaniz - hayir derim sevinmedim ama takdir ettim...
FB tarafari icin sevinmen yetip artiyor. Iyi guzeli gorup takdir edemeyen bunu ornek alacaklarina kulp takip mazaret uretenlerin utanmasi lazim iken senin boyle bir aciklama yapman gerekmezdi. Ben bunu sana soylerken buradaki gelinlere soyluyordum. Evvelsi gun eger o havalanina giden saskinlar hakikaten GS'li ise ne halde olduklarini soylemege luzum yok. FB bugun Turkiye'de en oturmus ve en iyi futbol oynayan bir takim olmus. Yeter ki GS'yin icine dustugu cikmazi gorup ders alsinlar. Ben bun da uzulecekte bir sey gormuyorum. Iyinin oldugu yerde kotu de kimildanir esek degilse. Ayni GS'a bakip kendine ceki duzen veren FB'nin yaptigi gibi. Asil tencere dibin kara olayinda seninki benden karaya alismils ve futur etmeyenlerden korkmali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

" Ben bun da uzulecekte bir sey gormuyorum. Iyinin oldugu yerde kotu de kimildanir esek degilse. Ayni GS'a bakip kendine ceki duzen veren FB'nin yaptigi gibi."

Burada aci bir ironi var. Fb Gs ye bakarak duzeldi. O ara Gs, fb nin yaptigi(ve o gune kadar fenerbahce kimligini yansitan) tum hatalari ardi ardina siralayarak ve yanina kendine ozgu orijinal hatalari da ekleyerek dustukce dustu.Bir de yine bizi acik sekilde model almasina ragmen beceremeyen BJK var.Bizim senelerdir yapılandirdigimiz bir seyler yokmuydu?Galatasaray kimligi dedigimiz sey balon mu yoksa gercek mi.Bir basariyi surdurmek gercekten zor is .. biz isi sıkı tutacagimiz zamanda korkunc hatalar yaptik har vurduk harman savurduk.kibirliydik sonuclarini gorduk henuz basariyi kaldiracak olgunlukta da degildik.ilk almamiz gereken ders buydu. aldik mi bilmem
Post Reply