Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

http://www.fotomac.com.tr/ana102.html

Herhalde bu is bitti. :D
Saygilar.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Eğer Lincoln ve Rommedahl alınırsa gerçekten iyi transferler olacak, Volkan'a verilecek olan 3.5 milyon euro bir Bülent ve Serkan fiyaskosundan başka bir şey olmayacaktır..
Necati ve cihan'ında acilen satılması takımın hayrınadır.

Saygılar
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

son birkac yıldır forvet hattımızın sorunsuz oldugu imajı verilmeye calısıldı ve bunda da basarılı olundu. zor maçların en kritik anlarında yarım rövaşata ile gol atmaya çalışma lüksünü kendine hak gören bir ümit karanla, 1-0 lık fener macını kazandırıp sonra yatışa gecen necati ile arzuladıgımız hedeflere gidebilecegimize galiba bircogumuz inandık belkide. bana kalırsa en buyuk sorunumuz forvet hattında yaşanıyor. golü atabilmek için son vuruşu yapmak gerekir, en zor durumlarda bu vurusu yapabilecek bir santrafora ihtiyacımız var.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.Saray: Lincoln ile ppazarlığımız sürüyor

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Adnan Polat, ''Lincoln'ün kulübü ile pazarlıklarımız devam ediyor, bu pazarlıklar biraz sonra bitmiş bile olabilir'' dedi.

Bir mağaza açılışı için Samsun'a gelen Polat, basın mensuplarının transfer çalışmaları hakkındaki sorularını yanıtladı.

Polat, bu sene takımda ciddi yenileme ve değişiklik düşündüklerini, bu kapsamda da çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Transferi gerçekleştirilen ve kamuoyunun bildiği 4 oyuncunun yanı sıra transfer görüşmeleri olumlu olan ve adlarını şu an için açıklamak istemedikleri bazı oyuncular bulunduğunu da anlatan Polat, ''Bitirdiğimiz transferlerin şu anda sadece 4 tanesini kamuoyu biliyor. Diğer bazı oyuncuların transferi bitmesine rağmen açıklamadık'' diye konuştu.

Polat, Lincoln'ün transferiyle ilgili olarak da bu oyuncunun kulübü ile pazarlıklarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Umut ediyorum bugün yarın netleşir. Aramızda bir engel kalmadı. Futbolcu kesinlikle Galatasaray'a gelmek istiyor. Kulübü de anons etti bunu. Kulübü doğal olarak oyuncuyu ucuza vermek istemiyor. Biz de daha ekonomik, daha hesaplı almaya çalışıyoruz. Pazarlığımız devam ediyor. Bu pazarlıklar biraz sonra bitmiş bile olabilir.''

Transfer konusunda bazı basın organlarında yer alan bazı isimlerle ilgili bir girişimleri olmadığını da belirten Polat, ''Basındaki transferlerden benim haberim yok. Benim gıyabımda yapılıyor demek ki onlar. Lincoln dışında transferlerimiz var ama onları bitirmeden açıklamak istemiyorum'' diye kaydetti.

Fenerbahçe Kulübü'nün Robetro Carlos transferini de değerlendiren Polat, Carlos'un kariyer olarak dünya futbolunda çok önemli bir isim olduğunu ifade ederek, ''Fenerbahçe takımına hayırlı olsun. Fenerbahçe'ye katkılarını ancak lig başladığında görebileceğiz. Bu oyuncunun transferinin bana göre şöyle bir konuda faydası oluyor. Önemli futbolcular, Türkiye'ye gelmekte tereddüt ediyorlar. Robetro Carlos'un ismi çok büyük olduğu için Türkiye ile anılınca diğer yabancı futbolcuların da o tereddütlerinin ortadan kalkmasına neden oluyor'' diye konuştu.
ZAMAN
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu transfer falan olmaz yatar. Boyle davul zurna ile tum dunyaya beyan edip, Mahmutpasa i$portacisinda cingene pazarligi gibi pazarlik yapmak GS'in son bes senedir transfer politikasi oldu. Bundan 10 sene evvel Hagi'yi, Popescu'yu, Tafarel'i, Ilie'yi tereyagindan kil ceker gibi sessiz sedasiz getiren yonetim nerde, Mahmutpasa isportcasinda davul zurna ile transfer beyan edip
Pires'ten Figo'ya, Gaillardo'ya adini hatirlayamadigim bir suru yildiza ve en son Lincoln'e, bu saf taraftari hop oturup hop kaldirip sonra Kapusko, Kukunku ve Abuziddin'e mahkum eden kafa nerde.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:Bu transfer falan olmaz yatar. Boyle davul zurna ile tum dunyaya beyan edip, Mahmutpasa i$portacisinda cingene pazarligi gibi pazarlik yapmak GS'in son bes senedir transfer politikasi oldu. Bundan 10 sene evvel Hagi'yi, Popescu'yu, Tafarel'i, Ilie'yi tereyagindan kil ceker gibi sessiz sedasiz getiren yonetim nerde, Mahmutpasa isportcasinda davul zurna i
Evet evet siz yazdikca ben de yazacagim. Su Jardel'i 16 milyona alip helikopterle indiren sessiz sedasiz is bitiren vizyon sahipleri degil mi? Serkan Aykut'a 8 milyon, Bulent Akin'a 7 milyon veren, Bruno gibi cok ise yarayan transferleri yapanlar.

Hagi bize gelmese Meksika'ya gidiyordu, Barcelona serbest birakmasina ragmen onu Avrupa'da kimse istemiyordu. Bakiniz Becali'nin anilari.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Yahu bu nasil haber yapmak, orta sahayi Linderoth, Rommedahl, Lincoln"e teslim edecekmisiz, ama adamlarin biri bek, biri forvet. Neyse, Ozan gormeden kadro yapayim: :D

---------------------------Orkun----------------------------------
.....................................................Servet
Rommedahl------------Song-----------Abuzittin-----Sinirleniyorum

Sabri-------------------Linderoth--------------Ayhan-----------Arda

--------------------------------Lincoln-------------------------------------

-------------------------------Koy birini-------------------------------------

Simdi herkes bana kizacak ama ben santrfora yine sihhatli oldugu surece Hakan Sukur'u koyarim bu kadroda ama Karan da olur. Isteyen Sabri/Rommedahl'i yer degistirir.

Eger bu Rommedahl ve Lincoln isi olursa cidden aslan olali bir fare tutmus olacak bu yonetim. Bu yukaridaki kadro ciddi futbol takimi. Benim tercihim sagdan once sola adam alinmasi olurdu ama Rommedahl iyi oyuncu (gerci bizim 1-1lik macta kotu kirmizi kart goren oydu galiba), Lincoln iyi, Linderoth iyi, Arda, Sabri, Song hepsi iyi, sol bek ve santrforu idare ederiz, Orkun herkesin dedigi kadar iyidir umalim. Bu takima genclerden adam monte ettikce (Mehmetler, Ferhat vs.) daha iyi olur, seneye de bir tek santrfor almaya bakariz. Bir de tabii Carrusca'yi satmak onemli icraat olur.

Tabii simdi butun bunlar olup biz Lincoln ve Rommedahl yerine Fransa'dan Baba'yi alirsak esekten dusmuse doneriz, o da baska mesele.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Wed Jun 20, 2007 5:24 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu devirde hiçbir yıldızı sessiz sedasız transfer edemezsin.

Erciyes'ten Orkun'u, Alaman 2. liginden Bouzid'i alırsın ancak sesiz sedasız..

Yönetim şimdiye kadar bir çok yıldızın peşinde koşuyor göründü. Geçen sene mesela, Pires vardı, ingiltereden hafif yaşlanmış bir adam vardı, burda videolarını bakım ah çekiyorduk. Evet yönetim bunları yaptı ama o zamanlar kimsenin çok ümitli olduğunu sanmıyorum. O transferler yapılsaydı bile çok büyük süpriz olacaktı. Lincoln'de durum öyle değil. Bu sefer transfer yatarsa süpriz olacak.

Sezar'ın hakkını yemeyelim.. Adnan'lar aylar önce transfer çalışmalarına başladıklarını söylediklerinde işkembeden atmıyorlarmış demekki. Son 10 yılda Haziranda transferi hallettiğimiz bir yıl varmıydı bilemiyorum ama bu gidişle bu sene olacak gibi..

Lincoln+Volkan Yaman+Bir Yabancı Forvet lazım...

İlk ikisini bu ay içinde hallederlerse, forvetide sezon başlamadan bulsunlar yeter..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Kerem Tezic wrote:Bu transfer falan olmaz yatar. Boyle davul zurna ile tum dunyaya beyan edip, Mahmutpasa i$portacisinda cingene pazarligi gibi pazarlik yapmak GS'in son bes senedir transfer politikasi oldu. Bundan 10 sene evvel Hagi'yi, Popescu'yu, Tafarel'i, Ilie'yi tereyagindan kil ceker gibi sessiz sedasiz getiren yonetim nerde, Mahmutpasa isportcasinda davul zurna i
Evet evet siz yazdikca ben de yazacagim. Su Jardel'i 16 milyona alip helikopterle indiren sessiz sedasiz is bitiren vizyon sahipleri degil mi? Serkan Aykut'a 8 milyon, Bulent Akin'a 7 milyon veren, Bruno gibi cok ise yarayan transferleri yapanlar.

Hagi bize gelmese Meksika'ya gidiyordu, Barcelona serbest birakmasina ragmen onu Avrupa'da kimse istemiyordu. Bakiniz Becali'nin anilari.

Ozan Ersoy
Ozan,

Becalli'ye selam, Hagi'ye Meksika'dan ilgi vardi, Avrupadan da oldugu gibi. GS'a gelmese kimse nereye gider bilemez, Becalli de dahil. Ama getirenler GS tarihinin en buyuk transferini yapmislardir, hatta sayin Terim'in muhalefetine ragmen (baska anilara gore).

Jardel konusuna her postta bir milyon ekliyorsun :D karar ver kac milyon.

Ben yukarida yazdigim gibi pozitifim, alinacagini ve cok cok iyi bir transfer olacagini dusunuyorum (yasi dusunulurse bu senenin Turkiye'ye en onemli transferi olabilir), yine de boyle cok uzayip ismin ortaliga yayilmasi sinir bozuyor tabii, o acidan da Kerem hakli, iskillenmekte yani. Ama zaten bu adami alamazlarsa bu saatten sonra yonetim olarak dunyanin en beter yabanci cobanina donerler, bir daha kimse herhangi bir hamlelerini ciddiye almaz.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Ozan,

Becalli'ye selam, Hagi'ye Meksika'dan ilgi vardi, Avrupadan da oldugu gibi. GS'a gelmese kimse nereye gider bilemez, Becalli de dahil. Ama getirenler GS tarihinin en buyuk transferini yapmislardir, hatta sayin Terim'in muhalefetine ragmen (baska anilara gore).

Jardel konusuna her postta bir milyon ekliyorsun :D karar ver kac milyon.
Ali, cok konusan cok acik verir derler. Becali Hagi'nin yoneticisi, Romanya'nin en zengin futbolcu simsarlarindan, simdilerde de kulup falan satin aldi. Kadro yapiyorsun yap da, kardesim Servet'i/Romedahl'i sag beke koyunca guvenirliligini kaybediyorsun, insanlar bu isi ne kadar bildigini sorgulayacaklar. Jardel konusunda 16 milyon kusur bonservis verilip, helikopterle getirildigi bilinen bir gercek. Hic bir yerde 15 demedim. Dediysem de yanlis tusa basmisimdir.

Hagi tamamen GS'a piyangodan cikmis bir transferdir. Bu donemde ayni kalitede oyuncuyu getirmek imkansizdir. Suren'le pek bir alakasi yoktur. Hele hele sessiz sedasiz falan oldugu da yalandir. Ergun Gursoy getirilmesinde cok buyuk rol oynamistir. Hani su Canaydin'in as baskaniyken yerden yere vurdugunuz Ergun Gursoy. Fatih Terim'in istemedigi de tamamen uydurmadir. Suren'in basindaki adamlarina bu transferde kendine aslan payini cikarmak icin yazdirttigi hikayelerden.

Becali'nin agzindan....
Temmuz ortalarında, Becali, Hagi'ye telefon ederek "Meksika'da oynamak ister misin?'' diye sordu. Önce hayal kırıklılığına uğradı Hagi. Avrupa'nın önemli kulüplerinde oynamak istiyordu. Ancak ortaya konan mali portre onu ikna etmeye başladı. 31 buçuk yaşındaydı, futbolu bırakma zamanı yaklaşıyordu.

Galatasaray'lı Hagi Meksika'ya gitme zamanı gelmişti. Her şey hazırdı, uçak biletleri bile.

Derken inanılmaz bir şey oldu: Bunu Becali'den dinleyelim: "Tam o sırada Türkiye'den birileri telefon açıp Hagi'nin durumunu öğrenmek istediler. Saat öğlen ikiyi gösteriyordu ve akşam sekiz buçukta Galatasaray'ın Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu'ndan iki üye Bükreş'e geldiler. Sabah dörde kadar görüşmeler sürdü ve sonra Hagi'yi de arayarak üç yıllık sözleşme kararı aldık. Türkler Hagi'yi alıp hemen İstanbul'a götürmek istediler. Ben ilk önce kendim gidip evrakları hazırlayacağımı, Hagi'yi sonra getireceğimi söyledim. Ertesi gün sabah, Türkler'in özel uçağına binip İstanbul'a doğru havalandık. Havaalanına inince gözlerime inanamadım. Yaklaşık 200-300 gazeteci, yüzlerce kamera, her şey hazır bekliyorlardı.''

Becali, Fatih Terim'le ilk karşılaşmasını söyle aktarıyor: "Ertesi gün Faruk Süren'i görmeye gittik, ancak bir mutabakata varılamadı. Hiçbir şey çözemeden, havaalanına doğru yola çıktım. Arabada, Başkan Yardımcısı Ergün Gürsoy, 'Florya yolumuzun üzerinde. Oraya uğrayalım mı?' diye sordu. 'Fatih Terim hoca ile görüşelim.' 'Peki, gidelim öyleyse.' dedim. Florya, tam manasıyla bir merkez üssüydü. Fatih Terim bana, 'Sayın Becali, ben Hagi'yi istiyorum. Nazlı olduğunu bilirim fakat ben onu, Galatasaray'da istiyorum!' dedi. Her şeyi halletme sözü verdi. O bir kulüp başkanı değil, antrenördü. Dolayısıyla hiç ikna olmadım. 'Bu akşam sözleşme, imzalanmış şekilde elinize geçecek,' dedi. Akşam Yönetim Kurulu toplandı ve 31 Temmuz'da sözleşmeyle birlikte Bükreş'e dönüyordum.
Bu da Hagi'nin agzindan.
Geldiğin yıl önünde iki seçenek vardı: Meksika veya Türkiye.

Neden Türkiye'yi seçtin, o anki düşüncen neydi?

Çünkü Galatasaray beni istedi. Diğer yöneticilerin beni ne kadar istediğini bilmiyorum. Galatasaray'dan başka antrenör Fatih Terim de beni istedi. Kendisi Romen Milli takım teknik direktörü Iordanescu ile konuşup bizzat beni istedi, ki bu benim için büyük bir şanstı.

İlk geldiğinde Fatih Terim'le aranızda geçen ilk konuşmayı hatırlıyor musun?
İlk konuşma klasik bir tanışma şeklindeydi, daha sonra antrenmana geçtik. Bir aydır antrenman yapmıyordum. Şut atma çalışması yaptık. Beni izleyen menajer yanlış bir şey yapabileceğimi düşünerek çok korkuyordu, ama herşey iyi gitti.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozancigim,

Cok konusan gibi acele konusan da yaniliyor. Biraz sabretseydin Servet'i sag beke koymayip Abuzittin'in ustune koymaya calistigimi, ancak forumun bunu tab ile yapip post edince forumun kaaale almayip sola ittigi icin orada ciktigini, hatta bunu daha sonra noktalarla editledigimi gorurdun.

Rommedahl'a gelince, bildigim sag kanatta oynuyor, elinde Sabri ve bu varsa biri bek biri onunde olur diye yazip, hatta arzu edenler yerlerini degistirsinler dedim.

Ama yanlis anlama olmasin, herkesin ezbere mevkini bilirim diye iddiam falan yok (Ama Servet'in sag bek olmadigini bilecek kadar biliyorum bu arada, daha once yazdigim kadarolara ustun koru bakmissin anlasilan :D ). Neyse, dedigim gibi tab tusunla bos bir satirda bir kelime itip post edersen ne dedigimi anlarsin.

Becalli'nin kim oldugunu biliyorum ama bu tip hatiralara cok fazla guvenmiyorum, ozellikle kamuya acik edildiklerinde.

Ben Hagi/Terim konusunda soylediklerimi o sirada GS'yonetiminin epey tepesinde bir insandan kendi kulaklarimla duydum (ozel bir sohbette, TV falan degil). Tabii her sey yanlis olabilir ama bana epey inanilir gelmisti. Ama GS baskanligi, asbaskanligi seviyesinde insanlarin muhabbet esnasinda boyle seyler uyduracagini pek sanmiyorum deyip birakayim.

Ama butun bunlarin arasinda ana fikri kacirmisiz sanki: Lincoln cok iyi transfer olur, ama olayin cok uzamasinin da insanlari iskillendiriyor olmasi normal demistim (ozellikle bu yonetimin gecmis yillarda cikan haberleri ve alinanlardan sonra). Tahminim ikisinde de hemfikirizdir.

Ali

Not: Jardel icin sanki gecen gun 15 milyon dedin diye hatirladim, takiliyordum ama belalti olmus, haklisin. :wink:
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Alicigim,

Sanirim anlasamadiginiz konu basit. Siz Galatasarayin en kotu baskani ilan ettiginiz yonetimi savunmanin nedeni onu cok basarili buldugumuzdan degil, bu takimin daha oncede cok basarili yonetilmedigini hatirlatmak amac. Ben 1 puanla kumede kaldigimiz bir lig hatirliyorum, ben 14 sene sampiyon olamadigimiz donemide hatirliyorum. En kotu baskan tarifi sanirim goreceli.
FT, Milan yolunu tuttugunda Suren yonetimi ile agiz dalasina girdiginde yonetim hakkinda dusuncelerini, belese giden Emre ve Okan'in kendilerine yapilan saygisizligi anlatirken TV'den izledim.
Suren donemideki basarilarda kimin ne kadar payi oldugunu tartismak zor yalniz bildigim bu basarilarin GS'ye ekonomik getirisini gorebilmek cok zor olmasa gerek.
Bu takim basaridan basariya kosarken, senin tabirinle tarihinin en cok para kazandigi donemde tarihinin en agir borc batagina girdigi donemdir. Kupalar bir taraftan kazaniliyor, diyer taraftan icra memurlarini kulupte gormek olagan hale gelmisti. Futbolcular alacaklarini tahsil edemedikleri icin kampa girmiyordu.
Luce'nin 2.ci yilinda ilk devre sonunda FT'nin kapisini calip ters yuz olanlarida hatirliyorum. O, Luce o sene o saygisizliga ragmen CL'de gruptan cikarmisti bu takimi.

Istersen soyle bir dusun. Bir secim var. Bir tarafta, senin tabirinle tarihin en basarisiz yonetimi, diyer tarafta yenilikciler (buraya sonra donecegiz). Sayin Ozan'in dedigi gibi odun koysan mantiken secimi kazanmali ama olmuyor sence neden. Canaydin usta politikaci ? kongre uyeleri ihanet icinde ? yeni adaylar guvenilir olmamasi yani kulubu bunca borcun altina sokup ustune imzalarini kurtarmak amci ile $30M hisse senedi satip gidenler ?

Sence neden ???

Apsua Cemal
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cemal Savas'in bizden daha iyi ifade ettigi noktalara katiliyorum.

Bu arada kesinlikle Ozanin hafizasini hafife almayin.
Fil gibi hatirliyor, bizzat tecrübe edilmistir.
Tabii Huseyin de oyle, yalniz o acik acik yazmiyor,
pm yoluyla kibarca hatirlatiyor.

Yeni alinan Orkun ve AYkut'a ragmen, Fevzi siyrilir gibime geliyor.

Lincoln isinde is bonservise kaldi. Yarin ucuyorum,
kac paraya kadar cikiyim Cengiz agbi? 5,5'a kadar cikalimmi?
Halledip getirecegim Lincoln'u. Cok uzadi bu is cok

Bu arada antalyali Solbek Volkan ile oyuncu takasi karsiligi anlasilmis galiba.
FB solbekleri doldurmasaydi zor olurdu.

Uzun boylu yabanci bir forvet bekliyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

NTV

Volkan Yaman'la 3 yıllığına anlaşmışız.

1 milyon euro+2 genç verecekmişiz..

Aykut, Bursayla anlaşmak üzereymiş..
Locked