2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Toroglu maratonda hatirlatti, hakem (Bulent Yildirim) ilk devre Trabzon'da oynanan BJK macini da yoneten hakemmis. O macta Rustu'yu, gogsune carpan topu, ceza sahasi disinda elle cikardi diye oyundan atmisti. Daha sonra Tahkim, hakemin hatasini gozonune alarak Rustu'ye verilen standart mac cezasini sildi. Toroglu hakemin o mactaki ezikligini bu maca bagladi ki hakli gibi.

Yine Toroglu'nun soyledigine gore hakemler Baris oyundan atilirken "eyyamci hakem" diye bagirmislar.

Bundan farkli olarak benim aklima su takildi. Bazi istikrarli oyuncularin takimdan ayrilmasini pratik taraftar olarak her zaman panikle karsiliyoruz. Ama bazen bu ezberi bozmak lazim oluyor. Bu sene, Linderoth sakatlaninca Mehmet Topal, Song Afrika'ya gidine Emre kazanildi. BJK'nin de Cisse'nin yoklugunda cok puan kaybedecegi dusunuluyordu ama zor sureci iyi atlattilar.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yine Toroglu'nun soyledigine gore hakemler Baris oyundan atilirken "eyyamci hakem" diye bagirmislar.
"hakemler" kismi, "BJK'li seyirciler" olsa gerek bir el surcmesi olmus herhalde... :)
Bundan farkli olarak benim aklima su takildi. Bazi istikrarli oyuncularin takimdan ayrilmasini pratik taraftar olarak her zaman panikle karsiliyoruz. Ama bazen bu ezberi bozmak lazim oluyor. Bu sene, Linderoth sakatlaninca Mehmet Topal, Song Afrika'ya gidine Emre kazanildi. BJK'nin de Cisse'nin yoklugunda cok puan kaybedecegi dusunuluyordu ama zor sureci iyi atlattilar.
Bizi yenen Kasimpasa, onlari da yenmis bugun ama, haftaya Buyuksehir'e karsi ne yapacaklari merak konusu olacak. Cunku, Cisse yerine uyarlanan Toraman kart gormus oldu ve oynamayacak olmasi lazim, ve Cisse de daha iyilesmis olmaz sanirim daha. Hem Gordon hem Baki oynayacak muhtemelen...
Özgür
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Yine Toroglu'nun soyledigine gore taraftarlar Baris oyundan atilirken "eyyamci hakem" diye bagirmislar.
Bjk taraftarının tezahuratlarını genelde kendi kendini tatmin olarak görür ve pek beğenmem ama bu akşam yaptıklarına şapka çıkartmak lazım...

1 kişi eksik halde baskı yedikleri sırada gelen bu kırmızı kart onları çok rahatlatacak iken hakeme haklı olarak tepki gösterip, hakemin eyyamı yüzünden kırmızı gören genç çocuğu alkışlarla soyunma odasına gönderdiler.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersin Taner wrote: ...
1 kişi eksik halde baskı yedikleri sırada gelen bu kırmızı kart onları çok rahatlatacak iken hakeme haklı olarak tepki gösterip, hakemin eyyamı yüzünden kırmızı gören genç çocuğu alkışlarla soyunma odasına gönderdiler.
Ne kadar guzel bir sey. Bu demek ki BJK taraftarinda iyiye dogru cok guzel bir gelisme var oldugunun bir gostergesi. Bu sekilde giderlerse sapka cikara cikara eski unvanlari arabacilari unutturacaklar. Darisi GS'li seyircilerin basina.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Besiktas'i en hassas olduklari donemde havaya soktuk, simdi oturup dusunsunler bakalim nasil alacaklar havasini. FB ve Sivas maclarindan hasarsiz cikarlarsa, o zaman ikincilik icin oynamak daha iyi. Hem FB'yi yenerlerse ikincilik sansimiz artar :)

Yanlis hatirlamiyorsam adamlar sadece 1 macta puan kaybettiler ikinci yari.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
bizim cahil Mert maclari seyrettigi halde boyle yazmis. Iyi kotu bu isi bilir saniyordum. Guldurtmus kendine cahil adam.

Kor cahil San Diego'lu Ozan senin son yazdigini gormemesim bu cevabi yazarken . Seni de eklemis olayim. Sen de kendi derdine yan bir daha boyle cahilce laflar etme "yakisir" filan gibi. Ikinizin yuzunden azar isittim adasindan burada. Dersinize iyi calisin beni de sasirtmayin boyle Yattara iyi oyuncu filan diye.
E ama cahil olmayan, bu isi yapanlara kenefi bile teslim etmeyecegini dusunen baskalarinin lafina guvenir mi? Bu menecerlerin lafina guvenip ya da isi bildigine inandigi insanlarin tavsiyesiyle hareket eden mesela bir Canaydin'in yaptigi ile ayni sey degil mi? Burada GS yoneticisi olsaniz da bu isi bildigine inandiginiz ahmet'i mehmet'i transfer icin gorevlendirseniz ve de yapilan transfer kotu ciksa siz de onlar kadar kotu olmayacak misiniz? Milyonlarca taraftar kapuska kol saati, yattara gitti aattaya diye sizin ne kadar yeteneksiz bilgisiz bir yonetici oldugunuzu soylemeyecek mi?

Burada bir kissadan hisse var ama bilmem yeterince acik mi?

Lincoln burada bir suru insanin begenip istedigi bir oyuncuydu. Cogumuz sene basinda yapilan transferlerin son senelerin en iyi transferi oldugunu dusunuyordu. Simdi Polat'i falan elestirmek gereksiz. Ben olsam Lincoln'u o fiyata alirdim. Kaleci Orkun'u da, 2 sene once Holosko'yu da. Polat'in sene basinda yaptiginin cogunu onaylardim. Belki biraz kucuk degisiklikler yapardim. Ne bileyim Ahmet Akcan yerine baska yardimci bulurdum Kalli'ye vs.

Yattara icin gercekten negatif dusuncelerim var. Ayni macin icinde bile istikrarsiz bir futbolcu. Surekliligi kesinlikle yok. Lincoln kadar bile kosmaz top rakipteyken. Bosu bosuna kendini oyundan attirir, takimi yanliz birakir. Asla takim oyuncusu olmamistir. Bir de ahlaksizin teki. Karisini dover, bir suru fahiseyle grup seks alemlerine kadar her turlu rezalet var. Takima disiplin gerek derken boyle abuk subuk adamlari takima almanin hic bir anlami yok.

Ama bu dusuncemi belirtmek icin, size katilmadigimi anlatmak icin yukardaki gibi yazmak zorunda miydim? Tabii ki degildim. Her ne kadar bu isi bilmediginizi, GS gibi bir camiada gorev alsaniz bundan iyisini degil daha da kotusunu yapacaginizi dusunsem de, gercekten hiyar oglu hiyar olmak lazim bir baska insana boyle satasarak yazma ihtiyacini duymak icin. Orada da bir kissadan hisse var gibi ama neyse...

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Yattara icin gercekten negatif dusuncelerim var. Ayni macin icinde bile istikrarsiz bir futbolcu. Surekliligi kesinlikle yok. Lincoln kadar bile kosmaz top rakipteyken
Ersun Yenal ile sahada yeni bir kimlige burunen Yattara Trabzon icin degerli bir oyuncu... bunu neden soyluyorum - Trabzon'un cok kaliteli bir yabanciyi getirip uzun sure ile Trabzon'da tutup oraya adapte edebilmesi cok zor... Trabzon Istanbul gibi Avrupai bir sehir degil --- dogal guzellikleri harika ama insani ve kulturu biraz farkli hele futbol taraftari cok farkli --- bkz Campbell, Marcelinho ve Stepanov - gelen kaliteli yabancilar bir sene dayanamadan kaciyorlar.

Yattara cok yetenekli - bugun BJK macinda savunmanin sol tarafini darmadagin etti - mactan sonra Uzulmez bile bunca senedir bir suru sag aciga karsi oynadigini ve hicbiri karsisinda Yattara karsisinda oldugu gibi zorlanmadigini soyledi. Ersun Yanal her nasilsa Yattara'nin kafasina girdi ve bir sekilde onu motive edip oynatiyor (Lincoln kadar kosmayacagi yorumu Ersun Yanal altinda ki Yattara icin yanlis ki zaten cok fazla da kosmasina gerek yok Lincoln'den fazla efor sarfetmesi icin :twisted: ) - bu surdugu surece Trabzon icin buyuk kazanc - ama tabii surmesi icin Trabzon'un Yanal'a sabretmesi ve Yattara'nin ileri ucta paslarini gole cevirecek transfere ihtiyaclari var.

Trabzon icin cok degerli olan Yattara ayni oranda GS icin de degerli olur demek yanlis olur. 3 buyuklerin getirebilecegi kaliteli yabanci oyuncu alternatifleri Trabzon gibi kisitli degil - o yuzden GS Trabzon gibi sorunlu olabilecek, devamli egosunun oksanmasi gereken tiplere katlanmak zorunda degil (Lincoln hususunda ki elestirilerimin buyuk cogunlugu da bu nedenden). Yattara'nin GS'a gelmesi soz konusu olsa, Istanbul'un gece hayatina uyumu, takim arkadaslari ile uyumu, sisteme uyumu, hocaya uyumu, ailesinin Istanbul'a uyumu hep soru isareti olur - bu soru isaretlerine cevaplarin hep pozitif yonde olacaginin bir garantisi olsa hic dusunmeden Yattara'nin transferine evet derdim ama oyle bir garanti imkansiz tabii...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Yattara icin gercekten negatif dusuncelerim var. Ayni macin icinde bile istikrarsiz bir futbolcu. Surekliligi kesinlikle yok. Lincoln kadar bile kosmaz top rakipteyken
Ersun Yenal ile sahada yeni bir kimlige burunen Yattara Trabzon icin degerli bir oyuncu... bunu neden soyluyorum - Trabzon'un cok kaliteli bir yabanciyi getirip uzun sure ile Trabzon'da tutup oraya adapte edebilmesi cok zor... Trabzon Istanbul gibi Avrupai bir sehir degil --- dogal guzellikleri harika ama insani ve kulturu biraz farkli hele futbol taraftari cok farkli --- bkz Campbell, Marcelinho ve Stepanov - gelen kaliteli yabancilar bir sene dayanamadan kaciyorlar.

Ersun Yanal her nasilsa Yattara'nin kafasina girdi ve bir sekilde onu motive edip oynatiyor (Lincoln kadar kosmayacagi yorumu Ersun Yanal altinda ki Yattara icin yanlis ki zaten cok fazla da kosmasina gerek yok Lincoln'den fazla efor sarfetmesi icin :twisted: ) - bu surdugu surece Trabzon icin buyuk kazanc - ama tabii surmesi icin Trabzon'un Yanal'a sabretmesi ve Yattara'nin ileri ucta paslarini gole cevirecek transfere ihtiyaclari var.

Trabzon icin cok degerli olan Yattara ayni oranda GS icin de degerli olur demek yanlis olur. 3 buyuklerin getirebilecegi kaliteli yabanci oyuncu alternatifleri Trabzon gibi kisitli degil - o yuzden GS Trabzon gibi sorunlu olabilecek, devamli egosunun oksanmasi gereken tiplere katlanmak zorunda degil (Lincoln hususunda ki elestirilerimin buyuk cogunlugu da bu nedenden).
Yapmayin arkadaslar Lincoln'le Yattarayi karsilastirmayin. Gecen sene adamin neler yaptigini , dunyada unlendigini ne kadar cabuk unuttunuz. Bir senedemi kotu oldu bu adam. Yonetimin, hocanin, ve diger dis etkenlerin hicmi etkisi yok.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Mert Tokman wrote:

Ersun Yanal her nasilsa Yattara'nin kafasina girdi ve bir sekilde onu motive edip oynatiyor (Lincoln kadar kosmayacagi yorumu Ersun Yanal altinda ki Yattara icin yanlis ki zaten cok fazla da kosmasina gerek yok Lincoln'den fazla efor sarfetmesi icin :twisted: ) - bu surdugu surece Trabzon icin buyuk kazanc - ama tabii surmesi icin Trabzon'un Yanal'a sabretmesi ve Yattara'nin ileri ucta paslarini gole cevirecek transfere ihtiyaclari var.

Trabzon icin cok degerli olan Yattara ayni oranda GS icin de degerli olur demek yanlis olur. 3 buyuklerin getirebilecegi kaliteli yabanci oyuncu alternatifleri Trabzon gibi kisitli degil - o yuzden GS Trabzon gibi sorunlu olabilecek, devamli egosunun oksanmasi gereken tiplere katlanmak zorunda degil (Lincoln hususunda ki elestirilerimin buyuk cogunlugu da bu nedenden).
Yapmayin arkadaslar Lincoln'le Yattarayi karsilastirmayin. Gecen sene adamin neler yaptigini , dunyada unlendigini ne kadar cabuk unuttunuz. Bir senedemi kotu oldu bu adam. Yonetimin, hocanin, ve diger dis etkenlerin hicmi etkisi yok.
Ben isimlerinin ve gecmislerinin ne olduguna bakmadan bugun takimlarina verdikleri katkilari karsilastirdigimda (yada hangisinin takimi icin daha degerli olduguna baktigimda da diyebilirim) - Yattara'yi daha basarili buluyorum --- hatta Lincoln'un katkisindan cok zarari oldugunu dusundugumden bunu gonul rahatligi ile soyluyorum.

Schalke'de ne yapmis oldugu beni hic ilgilendirmiyor acikcasi...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Mert Tokman wrote: Ersun Yenal ile sahada yeni bir kimlige burunen Yattara Trabzon icin degerli bir oyuncu... bunu neden soyluyorum - Trabzon'un cok kaliteli bir yabanciyi getirip uzun sure ile Trabzon'da tutup oraya adapte edebilmesi cok zor... Trabzon Istanbul gibi Avrupai bir sehir degil --- dogal guzellikleri harika ama insani ve kulturu biraz farkli hele futbol taraftari cok farkli --- bkz Campbell, Marcelinho ve Stepanov - gelen kaliteli yabancilar bir sene dayanamadan kaciyorlar.

Ben isimlerinin ve gecmislerinin ne olduguna bakmadan bugun takimlarina verdikleri katkilari karsilastirdigimda (yada hangisinin takimi icin daha degerli olduguna baktigimda da diyebilirim) - Yattara'yi daha basarili buluyorum --- hatta Lincoln'un katkisindan cok zarari oldugunu dusundugumden bunu gonul rahatligi ile soyluyorum.

Schalke'de ne yapmis oldugu beni hic ilgilendirmiyor acikcasi...
Benimde gorusum, yattara TS de yaptiklarini GS de yapamaz. Yonetim, hoca ve dis etkenler yuzunden.

Klup cok kotu yonetiliyor, hic bir agirliklari yok, hocada Ziya Dogan gibi yildiz sevmiyen tipten. Klup iyi yonetilmeden ve sozu hem camia ici hemde camia disi gecmeden kim gelirse gelsin oynayamaz, oynatmazlar.

Yonetim kuvvetlenir, cokda etkili, yetenekli, modern ve kariyerli bir hoca gelsin. Sonra yattara GSde, dunya yildizi olur. Cunku yattara Turkiye topraklarindaki en yetenekli futbolcudur.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: Benimde gorusum, yattara TS de yaptiklarini GS de yapamaz. Yonetim, hoca ve dis etkenler yuzunden.

Klup cok kotu yonetiliyor, hic bir agirliklari yok, hocada Ziya Dogan gibi yildiz sevmiyen tipten. Klup iyi yonetilmeden ve sozu hem camia ici .
Her at sahibine gore kisner. Bir adam aldin mi yapacagin kontrat cok onemlidir, gecmisi degil gelecegi bu anlasma yonlendirir. Ne zaman ve nasil para alacak ve ne zaman gorevini yapmadigindan dolayi gonderilecek gibi seyler acikca belirlenir.

TS yonetimi ile GS arasinda cok buyuk bir fark yok yoneticilik konusunda. Her iki taraftada futboldan anlamayan ve hoca bunu istedi sunu istedi diye tranfer etmeye kalkan ve para olmayinca da boyle cuvallayanlar var. Sen Lincoln'u alirken Almanyadan kovulmaktan beter edilmis hicbir Alman takiminin almak istemedigi Avrupada pazari olmayan birini aldin. O durumda bile cuvalla bonservis odedin. Disiplinsiz oldugu filan ortada idi bu adamin da. Bugun bu yaptiklari sok olarak algilayan sakatligini bahane edip fiziksel acigini kapatmadigi gorunce ayilan varsa hiyarin en buyugu bu olmali. Ortada sakli gizli ne vardi? Adam Schalke'de de adam gibi oynamayip hocasi ile takisan, ikiye bir sakatlik filan bahanesi ile bir takima sampiyonlugu kacirtmis biri degilmi idi?

Yattara'nin da vukuati cok. Ama Yattara bu kafa ile bir yere gidemeyecegini biliyor artik. Burnunu cok sutrtuldugu ortadir. Bu sene bonservisi elinde. Oynarsa alir parasini oynamaz ise koydugun sartlara gore yollar gecer gidersin hatta sana tazminat bile odemek zorunda kalir.

Ortada yabanci kotasi dolacak diye de bir kaygi da yok. Cunku GS'yin cebinde para yok. GS'yin kimleri getirecegini saniyorsunuz? Iste ezilen bozulan paralari da gordunuz. Duses atacagim kazanacagim diyen bir kumarbaz gibi her sene elindeki parayi carcur etmekle meshur. Bir atimlik barutu da bu sene Lincol'un kicindan gecirdiler. Hala yildiz filan gelecegini mi saniyorsunuz? Guldurmeyin beni. Yildiz adamin bu dama demis GS da isi ne bir kere. Bir piyango Riberi vardi onun bile piyango odugunu anlayamadilar. Herifi iki yuz bin dolarina zaman kazaniriz diye dalevere cekelim derken kacirdilar. Asil bir hiyarlik varsa burada basliyor. Ikinci hiyarlikta bunlari yapanlarin yine yapmayacagini sanmak. Daha cok ekmek yenecek bunlari gormek icin.

Alabileceginiz oynatabileceginiz oyuncuya bakilacak Bu sadece Yattara icin degil her futbolcu icin boyle. Simdi sat bakalim 8M Avro verdigin Lincolnu. 800 bin Avro bonservis alirsan opte basina koy. Bir de ona gidecegi takimi da begendirecen. Bu da ustune ustluk.

Ozan'a gelince. Ben kime ne dedigimi gayet iyi biliyorum. Hiyarlik konusunu ise hiyar olmadigim icin bilemem. Bugune kadar her attigim adimi her yaptigim alisverisi miras yedi haramzade olmadigim icin cok iyi arastirarak yaptim olene kadar da yapacagim. Kazik yedigimi hic hatirlamiyorum. Onun bunun akli ile de gosteris icinde hicbir sey alip satmadim. O yuzden de kimseyle bok dogusune cikmam sonradan ozur dileyecegim isleri burada yapmamak icin.

Buraya Hagi gelirken Ispanyadan arkasindan kaprisleri yuzunden boklu tas atilarak ordan oraya surulup geldigini de gorduk. Ona ilk kapiyi gosteren de karsisinda futbolun kitabini yazmislardi. Cekmediler agiz kokusunu ordan oraya dustu sonunda kimse talip olmayicna GS'yin verdigi hicbir yerden alamayacagi yuklu para ile geldi. Son sansi oldugunu biliyordu. Evet Hagi kendine bakan bir adamdi. Allah icin ne ickisi ne safahati ne de kumari vardi. Ama siki ise Hagi ile dikine bir tras edecek biri ciksa idi ne olurdu gorurduk. Fattih Terim'inde Hagi gibi birine ihtiyaci vardi cunku kendisi de bu halti ancak o kadar biliyordu. Egrisi dogrusuna geldi. Uyustular birbirlerini tamaladilar.

Her sey anlasma ile biter. Yazarsin oraya maddeleri. Oyle oturdugu yerde yem keser gibi oynamadan para alirsa oynar mi adam? Kilim dondu diyecek agrim var diyecek. Cunku zaten burada fazla bir kariyer yapamayacagini biliyor. Yattara da oynar en az Lincoln'un oynadigi kadar GS da. 10 mac yatip 3 mac ise oynamak. Pekala oynar yeter ki yapacagin kontrat sartlari buna gore olsun. Ha begenmez ise gelmesin bastan zaten. Sen kenef muduru degil klubun baskani isen gelecek adami bulacaksin ve buldun mu da yaptigin kontratla, hotle motle degil (senin ayni burada asayisi saglayacagim otorite kuracagim diye sandigin gibi) oynatacaksin. Daha hala ekmege papa dediginden farkinda degilsin adam nasil calistirilir konusunda ama sen de ogreneceksin. Futbolcuyu dogru durust saglik kontrolunden geciremeyen adamlar boyle kontratlari nasil yapacaklar diye soranlara cevap bulmak zor. Bir futbolcunun 100 metreyi kacta kac kosacagi 90 dakikalik maci kaldirmasi icin olmasi gereken fiziki bedensel sartlarin nelerdir gibi olaylar sir olarak saklanan bilgiler degil bu cagda. Dikkatli araba kullanmiyor hizli gidiyor diye polisten ceza almanin bile anlasmada yeri var. Yarin obur gun isleyecegi trafic suclarinin neye mal olacagina kadar bugun profesyonel sporcularin hayatlarini kotrol ediyorlar bu anlasmalarla. Ya aksamlari sefa yaparsa olayi cok gerilerde kaldi, Her hafta butun oyuncular kontrolden gecer boyle amuduyla para verdigin adam bu testleri gecemez ise kontrat sartlarini yerine getiremez hale duserse aldigi parayi burnundan fitil fitil geri alacagini hata ustune ustluk tazminat bile verecegini bilirse aksam icer mi sicar mi yoksa sefa mi yapar kendisi bilir. Bu testleri de gecerse gece klube de gitsin uc kari ile de yatsin. Her sey karsilikli elbette. Bunlari yapabilmen icin de adamin eline maasini da ayin birinde vermen gerekir. Ben kampa katilmam su saatte yatmam filan sorun oluyor mu bak bakalim. Sirtinda yumurta kufesi yok ya. O sana yalvarsin. Yonetici misin yoksa kenef temizliyicisi mi buradan belli olur. Oyle "bizim Arap oynamiyor" ya da ben sundan boyle bekliyordum uzdu bizi filan demezsin. Bu klubu de boyle zararlara sokmazsin. Sokuyorsan demek ki ben bu isi bilmiyormusum bilen gelsin dersin. Bugune kadar gelenlerle gelmek isteyenlerin yaptiklari ortada.

Ha bana klup baskanina yardimcisina TD'ne oyuncusuna hakaret ediyor diye hakaret etmen beni yildirmaz. Ben oyle senin gibi ikiye bir tavsanin daga kusmesi gibi gidip gelmem. Bana hakaret ediyor atilsin satilsin filan gibi tehdit filan da etmeyecegim itisip kakismayacagim da ortada. Seninle burada yazismak benim icin bir seref konusu da degil. Bundan oncekilere yaptigim gibi seni de yok sayarim olur biter. Bu kadar basit.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Mar 17, 2008 6:01 pm, edited 4 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Murat Kara wrote:Besiktas'i en hassas olduklari donemde havaya soktuk, simdi oturup dusunsunler bakalim nasil alacaklar havasini. FB ve Sivas maclarindan hasarsiz cikarlarsa, o zaman ikincilik icin oynamak daha iyi. Hem FB'yi yenerlerse ikincilik sansimiz artar :)

Yanlis hatirlamiyorsam adamlar sadece 1 macta puan kaybettiler ikinci yari.
İlk yarının son 3 maçını kazandılar, 2. yarıdaki 9 maçta sadece Kayseri deplasmanında 2-0 kaybettiler. Son 12 maçta 11 galibiyetleri var.

Savunmaları titrek, çok da iyi oynamıyorlar ama futbol şansı yanlarında... Önümüzdeki 3 maç sonunda [İ.Belediye(D), FB, Sivas(D)] hala lider kalırlarsa bu iş bitmiştir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eski PFDK başkanvekili Recep Ö. gözaltına alınmış. İştakibi yaptığı iddiasıyla! Bakalım altından neler çıkacak..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB Kasimpasa onunde Alex'in attigi golle 1-0 one gecti Dk. 70 su anda. Golun gelisiminde Semih'in Gokhan Gonul'un onune cikardigi bir pas var bir futbolsever olarak hayran oldum - muthis bir saha vizyonu ve yaraticilik gerektiriyordu o pas - Gokhan'da aldigi pasi sagdan ortaya cevirdi Alex ayak ici plasesi ile atti golu.

Bu arada Deivid bu macta sari kart gorerek Besiktas macinda ceza duruma dusmus... FB icin onemli bir kayip...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:FB Kasimpasa onunde Alex'in attigi golle 1-0 one gecti Dk. 70 su anda. Golun gelisiminde Semih'in Gokhan Gonul'un onune cikardigi bir pas var bir futbolsever olarak hayran oldum - muthis bir saha vizyonu ve yaraticilik gerektiriyordu o pas - Gokhan'da aldigi pasi sagdan ortaya cevirdi Alex ayak ici plasesi ile atti golu.

Bu arada Deivid bu macta sari kart gorerek Besiktas macinda ceza duruma dusmus... FB icin onemli bir kayip...
Herhalde sampiyonluga oynayan bir takimin GS gibi keleklik edip kendi sahasinda lig sonuncusu Kasimpasa'ya pasalik yapmasina izin vermeyecegini tahmin ediyordun ama icinden acaba diye gecmis herhalde. BJK nasilsa FB hakliyor. Nasil oluyor bilemiyorum. Deived'in kaybi filan fark etmiyor nedense. Onun oynadiginda gorduk FB BJK;in onunde.

Ya Amerikada su saatleri karga daha gak demeden geri aldilar. Bu mac hala bu saatte devam ediyor demek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply