Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Bu da bugünkü italyan gazetesinden....
Image
Sevgili Gorgen - 7 numara da Crespo icin ne yaziyor?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Crespo ile Sampdoria'nın ilgilendiği yazıyor.

P.s. Bu arada benim gibi bir meraklı varsa

İtalyan tuttosport ve corriere dello sport gazetelerinin (orijinal )elektronik ortamdaki versiyonunu hergün CET 16.00'dan sonra gazetelerin kendi sitelerinden okunabilir. Bunun için tek şart; sitelerine email adresinizle ücretsiz kayıt yaptırmanız.

İspanyol spor gazetesi Marca'yı günlük olarak pdf olarak indirip bakmak isteyenler
http://vagos.wamba.com/forumdisplay.php?f=207

Fransız spor gazetesi L'equipe'i günlük olarak pdf olarak indirip bakmak isteyenler
http://hhain.comphost.info/fr/equipe.txt

Alman spor dergisi Kicker'ı pdf olarak indirip bakmak isteyenler

http://flmsdown.net/category/magazines/

sitelerine bakabilirler.

Arjantin Ole , La Nacion, Clarin gazetelerine günlük olarak takip etmek isteyenler
http://www.taringa.net/

(sitesine gidip arama(buscador) kısmında "diario ole", "diario clarin"diye arama yaparlarsa istedikleri gazeteyi bulabilirler, site üyelik istiyor)

Maksat bilgi paylaşmak olsun :lol:
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Transfer denince hemen sen aklimiza geliyorsun Mehmet.

Peki Meksikoda cikan Memo Ochoa haberine ne diyorsun? Bizimkiler cok ciddi bir teklif yapmislar anladigima gore.

Code: Select all

'Ochoa no se va'
Alejandra Benítez, Raúl Marín y Raúl Villarreal 
188 words 
30 July 2008
Reforma
Spanish
© Derechos Reservados 2008 Consorcio Interamericano de Comunicación, S. A. de C. V. 

FUTBOL APERTURA 2008. Pide Galatasaray a préstamo a Memo

El Galatasaray de Turquía ya le hizo una propuesta formal al América para solicitar los servicios de Memo Ochoa, pero la directiva de las Águilas fue muy clara al señalar que a préstamo no dejarán salir al cancerbero.

Consultado sobre el tema, Michel Bauer, presidente de las Águilas, afirmó que Ochoa está firme dentro del proyecto de trabajo que tiene el entrenador Ramón Díaz.

"No, a préstamo definitivamente no lo vamos a dar, para nada. Si esa es la propuesta que tienen, no se va a ir; no sería justo ni para él ni para nosotros, ni para la afición. No es nuestra intención", afirmó en entrevista con CANCHA.

Jorge Berlanga, promotor de Ochoa, confirmó que el Galatasaray es el único club que ha puesto una oferta sobre la mesa.

"Estamos esperando respuesta, que la gente del club la analice. Pensamos movernos rápido porque se puede venir abajo. El Galatasaray mandó una oferta, la oferta inicial es un préstamo con opción, un préstamo alto, atractivo", explicó Berlanga.

Meksikonun en iyi kalecisi filan ilan edilmis.

Haber diger bir kaynakta da http://www.exonline.com.mx/diario/notic ... hoa/301142 yayinlanmis.

Kiralik olarak istiyormusuz..
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

Mehmet Gorgen wrote:Bu da bugünkü italyan gazetesinden....
ben de acetoda gördüm az evvel, hakikaten marca giden-gelen listesined bakacak olursak iş bitmiş. baksanıza listenin gidenlerine koymuşlar de sanctis'i. bu arada de sanctis'i moskova'ya da götürmemişler. aynı meira'nın transferi gibi oldu bu da.. bakalım akşam uçağıyla istanbul'a gelecek mi?

http://www.marca.com/futbol/altasbajas08/
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

İHA L'equipe gazetesine konuşan ve "Galatasary beni istiyor" diyen mevlütün haberini geçti. bakalım hayırlısı diyorum. mevlüt arkasından bir forvet daha alınır mı bilmiyorum ancak şu anda ihtiyacımız olan oyuncunun mevlüt olmadığını biliyorum. haber aşağıdaki şekilde:

Mevlüt açıkladı:
"G.Saray beni istiyor"
Yabancı kaleci transferini Sevilla'nın İtalyan file bekçisi Morgan De Sanctis'i kiralayarak çözen Galatasaray'ın golcü arayışlarında sürpriz bir ismin peşinde olduğu ortaya çıktı. Forvet arayışlarını sürdüren Galatasaray'ın, Fransa Birinci Ligi (Lique 1) takımlarından Sochaux forması giyen ve geçtiğimiz sezon ortaya koyduğu performansla A Milli Takım'a kadar yükselen Mevlüt Erdinç'i transfer etmek istediği ortaya çıktı. Fransa'da yayın yapan L'Equipe Gazetesi'ne konuşan milli futbolcu Galatasaray'ın kendisini transfer etmek istediğini söyledi. Sochaux formasıyla geçtiğimiz sezon Lique 1'de 11 gol kaydeden 21 yaşındaki Mevlüt, "Fransa'dan ve Avrupa'dan beni transfer etmek isteyen kulüplerin olduğunu biliyorum. Şu anda ben her şeye açığım Galatasaray'ın yanı sıra PSV Eindhoven benimle ilgileniyor. Geçtiğimiz yıl mükemmel bir sezon geçirdim ve ardından da 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne katıldım. Bunun şans eseri olmadığını kanıtlamak istiyorum. Bana göre durumum değişti. Yönetimle konuşacağım ancak onlar şimdilik bana bir öneride bulunmadılar" dedi.

25 Şubat 1987 Fransa doğumlu olan gurbetçi futbolcu, 2003 yılında Sochaux'nın futbol akademisinde başladığı futbol kariyerinde, 2005/2006 sezonunda Lique 1'de oynamaya başlayarak kendini ispatladı. Çıktığı ilk maçta attığı golle, takımının Ajaccio'yu son dakikada yenmesini sağlayan Mevlüt, 2007/2008 sezonunda ise ilk 11'de bulduğu şansı çok iyi değerlendirdi ve 28 maçta attığı 11 golle takımının ligdeki en golcü ismi oldu. Sochaux'yla 2009 yılına kadar sözleşmesi bulunan Mevlüt, Fransa 21 Yaş Altı Milli Takımı'yla uzun süre oynadıktan sonra 2007 yılında şu anda Galatasaray'ın yardımcı antrenörlüğünü yapan Ümit Davala tarafından Ümit Milli Takım kadrosuna alındı ve Türk Milli Takımı'nı tercih etti. Mevlüt, geçtiğimiz sezonki başarılı performansının ardından ise Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatirh Terim tarafından 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nin kadrosuna alındı. Euro 2008'de de boy gösteren Mevlüt, Almanya'ya karşı oynadığımız ve 3-2 kaybettiğimiz yarı final maçında da oyuna sonradan dahil olmuştu. Mevlüt, ilk kez milli formayı 26 Mart 2008'de Beyaz Rusya'yla oynadığımız ve 2-2 berabere kaldığımız karşılaşmada giymişti.

1.81 boyunda ve 85 kilo ağırlığında olan Mevlüt, Sochaux formasıyla 2007 yılında Fransa Kupası'nı kazanma başarısı göstermişti.

Kaynak : İHA
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Edit
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

forum galatasaray forumu ama yazamadan duramadım. :):):) beşiktaş Seric'i göndermiş. bunda GOrdon'un direnişinin de payı büyüktür ama bu Beşiktaş ne zaman düzelecek yahu? bakalım demirören abi dükkanı ne zaman devredecek. evet beşiktaş hakkaten dükkan gibi yönetiliyor. :):)
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

ayrıca üzülmez de seric gibi solbek. bakarsınız ibrahimleri affeder beşiktaş. o zaman daha da güleriz... :)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

SERIC olayi ilginc tabi, badem gozlu Schindenfeld'in (hala ismini dogru yazamiyorum- o bolgeden boyle bir isimde adam cikmaz, balkan yahudisi bir aileden geldini saniyorum, kontratina ve BJK 'ye yaptiklarina bakilirsa iyi bir tuccar oldugu kesin :D )

Asil konu FB'nin ALONSO ile ilgili calismalari ve bizim basinin bir haftadir ALONSO FB'de basligi atmalari.

Adamin bugunku istenen fiyati 18 M POUND. 22 m EURO yapiyor.Adamin kafadan ortalama senelik 3 M EURO'ya oynayacagini dusunursek, adamin maliyeti minimum 30 M EURO.

http://www.guardian.co.uk/football/2008 ... .liverpool

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... ience.html

Ustelik isteyen adam WENGER.Liverpool'un rakibime verecegime ALONSO'yu FB'ye veriririm demesi cok sacma geliyor.

Liverpool'un BARRY cilginligini da anlamis degilim.BARRY cok anormal bir topcu degil, ben neredeyse cocuklugundan beri seyrediyorum.Klasik bir ingiliz defans oyuncusu.Ashley COLE'un beyazi..

Liverppol Astan Villa'ya 18 M verecek, ayni parayi ALONSO'ya istiyor.Wenger bile isyan etmis.Liverpool tok saticiyi oynuyor.

FB korkunc bir teklifle gitmezse hayal kuruyorlar.FB'nin yaptigi basini manipule etmek ve bunu cok iyi basariyorlar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:FB'nin yaptigi basini manipule etmek ve bunu cok iyi basariyorlar.
Bundan çok emin olma. Büyük beklentilerin hayal kırıklıkları da aynı derecede büyük oluyor.

FB'de ilginç bir söylem gelişmekte. Yakında futbol konuşmayı toptan bırakıp sadece bilanço anlatacaklar, formadan şu kadar kazandık, staddan bu kadar kazandık diye. Hatta Aziz Yıldırım geçenlerde transfer hep Türkiye'nin önde gelen klübü olan FB gibi birşeyler dedi. :lol:

Bunlar iyi hoş ama günün sonunda klüpler sahada başarı ile ölçülüyor (hissedarları ya da Amerika'lı sahipleri tarafından olmasa bile, en azından taraftarları tarafından). Burada çuvallama yaşanınca etkisi şiddetli oluyor, başlıyorlar yok yürüyerek şampiyon olmalıydık, uçarak CL'i kazanmalıydık, konarak Türliye Kupası'nı almalıydık, bu kadroya kupa mı dayanır, leblebi gibi gol atmalıydık, kestane gibi kafa yarmalıydık....derken Sami Yen'e gittik 1-0 yenildik, şampiyonluğu ezeli rakibe kaptırdık, e hadi bari hocayı kovalım muhabbetleri.

Tabii ben de trafatar olup bütün sene forma satışları şu kadar, stad gelirleri bu kadar, patlıyoruz, çatlıyoruz, dünyanın en büyük şirketi olduk, Exxon'u satın aldık, aya gidiyoruz, yan galaksiyle maç aldık, yıldızımızı International Star Registry'e kaydettirdik falan muhabbetlerini okuyup ligde şampiyon olamasam, hele rakibim de her gün gazetelerde maaşlarını ödeyemeyen, ruhuyla oynayan takım falan takım diye haber olsa epey bozulurdum.

Bence bu durumu gerçekten iyi manipüle eden Galatasaray, çünkü son yıllardaki nakit akışı sıkıntısını bir kenara koyarsak bu iki klübün maddi durumları pek farklı değil, hatta varlıklar bakımından GS'ın ileride olduğu söylenir hep. Buna rağmen fakir ama gururlu çocuklar hain gazino patronuna karşı mizanseninden sempati toplar olduk.

Alonso gelir mi bilmem ama Aurelio fiyaskosunu örtmek için epey isim kullanıldı, Senna ve Alonso da dahil (hatta bir de Eto'o). Bu taraftarı şimdilik teselli eder, ama maçlar başlayıp ön liberon yoksa homurtu başlar. O zaman bu manipülasyonun acısı çıkar inceden.

GS'ın bu politikalardan etkilenmeyip kendi geleneksel politikalırını devam ettireceğini umuyorum, yani az ve öz yabancı, alt yapı ve Türkiye'den genç yetenekleri bulup transfer ederek klübe kazandırma ve sürekli Avrupa'da başarıyı hedefleme gibi. Tabii bu aradaparasız Gs muhabbetini de bırakırsak memnun olacağım, nakit akışı açısından doğru dahi olsa gerçekten parasız klüplere ayıp oluyor.

Ali
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Gursel wrote: GS'ın bu politikalardan etkilenmeyip kendi geleneksel politikalırını devam ettireceğini umuyorum, yani az ve öz yabancı, ...
abi musadenle su kisma biraz gulmek istiyorum :lol:

yazinin geneline katiliyorum ama buna gulmeden ve guldugumu belli etmeden edemedim :)
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gerek Daum, gerekse Zico birseyi dogru yapti. Geri dortluyu ve onunu saglam tuttu. Cunku boyle yuksek beklentili kluplerde , cok farkli bir maglubiyet deprem etkisi yaratir. Simdi burada bir tehlike var.

Birde tabii bazi savunma yapanlar topu ileri tasiyorlardi. FB hep bu adamlari kaybetti. Yani Tuncay, Appiah, Aurelio topu ileri tasiyan 2 yonlu oyunculardi. Simdi birtek Kazim ve Ugur var. Bu yuzden son macta Alex on libero gibi oynadi. Ileri ile gerinin baglantisini kesen takim, koseye sikismis boksırun ustune gelen rakibi gibi ardi ardina akinlarlal ablukaya alir FB'yi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fatih Mutlu wrote:
Ali Gursel wrote: GS'ın bu politikalardan etkilenmeyip kendi geleneksel politikalırını devam ettireceğini umuyorum, yani az ve öz yabancı, ...
abi musadenle su kisma biraz gulmek istiyorum :lol:

yazinin geneline katiliyorum ama buna gulmeden ve guldugumu belli etmeden edemedim :)
Fatihciğim, GS'ı sadece 2000den beriz izleyenler gülebilir tabii. Yaşı biraz geçkin grup ise ne demek istediğimi anlar. Neyse, umarım o günlere döneriz tez zamanda.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote: Bence bu durumu gerçekten iyi manipüle eden Galatasaray, çünkü son yıllardaki nakit akışı sıkıntısını bir kenara koyarsak bu iki klübün maddi durumları pek farklı değil, hatta varlıklar bakımından GS'ın ileride olduğu söylenir hep. Buna rağmen fakir ama gururlu çocuklar hain gazino patronuna karşı mizanseninden sempati toplar olduk.

Tabii bu arada parasız Gs muhabbetini de bırakırsak memnun olacağım, nakit akışı açısından doğru dahi olsa gerçekten parasız klüplere ayıp oluyor. Ali
Galatasaray'in bu konuda son yillarda Fener'e antitez oldugu bir gercek, 1980'lerde bu temaya BJK cok sarilmisti (biz parasiz takimiz, genciz, kolejliyiz, fedakariz). Sanirim bizde de bu is mecburiyetle basladi, 2000'e dogru gelen basarilar bordro, prim ve diger maliyetleri arttirdi, stad ve forma geliri yok, o zaman naklen yayinlar bu kadar para saglamiyordu. Hakikaten parasizlik edebiyati ile basladik.

Bu edebiyat bizim orta olcekli Turk firmalarinda cok iyi tutar nedense, adama 5 ay maas vermezsin, bir bakarsin baska sektorde 3 katini hem de gunu gunune alan adamdan daha baglidir firmasina. Mesela patronuna laf soyle, sana kelle kucak dalar.

Boyle bir ilkel model var ve bizim Turk yapisinda tutuyor. Ben artik kulupte nakit akisinin sorunlu oldugunu dusunmuyorum yani Ribery'i kacirdigimiz gunlerdeki gibi degiliz. Ama surekli para sikintisindan soz ederek Turk futbolculara odemeleri geciktirmek bir tur fon yonetimi, bunu bilerek yapiyorlar.

O yuzden parasiz GS muhabbetinden simdilik vazgececeklerini sanmiyorum. Sempati yaratmasi da ayri bir realite tabii.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

BAPTISTA ROMA'YA GIDIYORMUS
http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 53649.html

ROMA 9 Milyon Euro'dan fazla vermem demis ama 10 M 'a anlasilmis gibi, ustelik oyuncu da "HE" demis.

Bize bu adami kaca satmaya calismislardi hatirlamiyorum ama 10 M EURO iyi para.
-----------------------------------------------------------------------------
La Roma viene a por Baptista
M.Á. LARA y Á. OLMEDO · Madrid
La Roma vendrá a finales de semana para fichar a Julio Baptista. El director deportivo de la Roma, Daniele Pradè, no ha viajado a El Cairo, donde el equipo italiano juega hoy un amistoso, y tiene previsto desplazarse a Madrid para reunirse con Pedja Mijatovic y cerrar el fichaje del jugador brasileño. La intención del Madrid es sacar 12 millones de euros por la operación, pero la Roma no quiere pagar más de 9. El traspaso, si todo transcurre según lo previsto, quedará fijado en una cantidad próxima a los 10 millones de euros, muy lejos de los 20 que el Real Madrid pagó al Sevilla hace tres años.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply