Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Benım aklıma hemen Love over Gold ve de Making Movies albümleri geldi, Sultans of Swing, Private Investigations, Telegraph Roads, Romeo and Juliet, Tunnel of Love gibi paçaları da tabii.

Bu işlerde en iyi falan demek manalı değil ama Private Investigations'daki gibi gitar sololar gibisi çok azdır.

Ahan buyrun

www.youtube.com/watch?v=sul_A22gB8c

www.youtube.com/watch?v=SGB3KyyTxP0
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben dunya gozu ile seyretmistim.
Sene 90 li yillarin basi, yer Wembley Arena.

O yillarda ve daha oncesi seyrettigim canli konser gruplari, Gun N Roses,
AC-DC bende cok iz birakmisti.

Angus Young , Mark Knopfler, Eric Clapton'u seyrederek triolojiyi tamamladim diye dusunuyorum.

Tabi Santana,Hendrix,Page ve Rossington goremedigim diger ustalar.

Free bird bana gore hala tum zamanlarin en iyi 5 eserinden biridir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Beklenen play listide buymus :

1 cannibals
2 why eye man
3 what it is
4 sailing to philadelphia
5 true love will never fade
6 the fish and the bird
7 hill farmer's blues
8 romeo & juliet
9 sultans of swing
10/11 marbeltown / daddy's gone to knoxville
12 postacards from paraguay
13 speedwat at nazareth
14 telegraph road
15 brothers in arms
16 our shangri-la
17 so far away
18 going home

Private Investigation'i dahil et Mark Baba. Soz yeni solo albumunden alacagim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Alpay Dedeoglu wrote: Private Investigation'i dahil et Mark Baba. Soz yeni solo albumunden alacagim.
Solo gitarini hala penasiz caliyordur degil mi ? :?
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Alpay Dedeoglu wrote: Private Investigation'i dahil et Mark Baba. Soz yeni solo albumunden alacagim.
Solo gitarini hala penasiz caliyordur degil mi ? :?
Sag el,pena yok, perde yok, sol el parmaklari da telleri daha bir blues ses ciksin diye hafif gerdirilir, sozlerde butun lirikligiyle gene Mark agbiden. Bu agbinin Ingilizcesini hem telafuz hemde icerik olarak anlamadigim zaman Ingilizce olarak umutsuzluga duserdim ama sonra anladikki benim diyen Anglo Saksona kalin gelirmis sozleri cunku adam Ingiliz edebiyati okumus Ingilizce ogretmeni ve sair
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: ...
San Antonio'nun TD ise macdan sonra "ben hakem olsaydim bende o durumda ki temasa foul demezdim diyerek ne kadar "olgun" bir zat oldugunu gosterdi. San Antonio'de kulup olarak yok siyah celenkler yok protestolar filan yapmadi ki bu davranislari cok ilgimi cekti.

Cengiz agabeyin kulaklari cinlasin -her ne kadar artik ABD'nin hakli olarak bugunlerde dunyada prestiji gitti ise- onun "medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar...."lafi aklima geldi macdan sonraki ropartjalari izlerken :wink:
Knicks olmayinca fazla seyredemiyorum ama baslarda cok cekismeli gidiyordu seyrettim. Sonra uykum gelmis sizmisim. Ihtiyarlik iste. Bu ara Dunken yurudu diye Jackson ayaga filan firlayip hakemlere mudahale ediyordu macin basinda. Fena sinirlendi nasil olur yahu adam basbayagi iki adim yurdu diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

'Türk futbolu milliyetçiliği besliyor'

Image

Dünyaca ünlü Nobel ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk’tan ilginç bir iddia.. Pamuk, Türk futbolunun Türkiye’de milliyetçiliği ve yabancı düşmanlığını beslediğini söyledi.

Cengiz TANIK'ın haberi

Nobel Edebiyat ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk, Alman dergisi Der Spiegel ile yaptığı söyleşide, futbolun Türkiye’de “milliyetçiliği, yabancı düşmanlığını ve otoriter düşünme tarzını” üreten bir makine haline geldiğini söyledi.

Söyleşide, 2005 Kasım ayında Türkiye-İsviçre arasında oynanan 2006 Dünya Kupası eleme maçına da değinen Pamuk, maçtan sonra her iki tarafın oyuncularının ve görevlilerinin kavga ettiğini hatırlattı.

Maçın ardından Türk gazetelerinin hakemleri suçladığını ve komplo teorilerini ürettiğini söyleyen Pamuk, bu tutumu “etik olmayan ve kabul edilemez” olduğunu söyleyerek eleştirdi.

Türk milli takımının teknik direktörü Fatih Terim'inde “aşırı milliyetçi” olduğunu söyleyen yazar Pamuk, buna rağmen Euro 2008’de Türkiye’yi destekliyeceğini söyledi.

http://www.newstime7.com/haber/20080601 ... nalism.php

haber7
Ne haysiyetsiz, aşağılık bir adamdır bu Pamuk prenses yahu! Türk futbolunda yabancı hayranlığı almış başını gidiyor, embesil'in dediği lafa bak! Türkiyeye, milletine devletine hakaret ederek batılı köpeklere şirin görünmek ne iğrenç bir hevestir böyle!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Orhan Pamuk dogru söyluyor. TR'de hersey istismar edildigi gibi futbol da
edilmekte. Amigosundan tut yöneticisine kadar...Hele avrupa sampiyonasi
öncesi reklamlar, sarkilar midemi bulandiriyor desem abartmis olmam.
Gulben katanasi bile sarki yapmis. Benim icin bayrak, milli mars ve degerlerimiz
kutsaldir, her an, her yerde agiza alinmaz.

Komplo teorileri ile yasamaktansa humanist göruslere sahip olmayi tercih
ederim. Orhan görsunu bildirmis, katilirsin katilmazsin senin bilecegin is, ama
saygi göstermesini bilmelisin. Yoksa yeni facialara gebe bir ortam yaratmis
oluruz. Insanlari sevmesini bilin, iyi niyetli olsun, sevecen olun.
Mehmet Gurdal Cetin

Ismail Gezer wrote:
'Türk futbolu milliyetçiliği besliyor'

Image

Dünyaca ünlü Nobel ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk’tan ilginç bir iddia.. Pamuk, Türk futbolunun Türkiye’de milliyetçiliği ve yabancı düşmanlığını beslediğini söyledi.

Cengiz TANIK'ın haberi

Nobel Edebiyat ödüllü Türk yazar Orhan Pamuk, Alman dergisi Der Spiegel ile yaptığı söyleşide, futbolun Türkiye’de “milliyetçiliği, yabancı düşmanlığını ve otoriter düşünme tarzını” üreten bir makine haline geldiğini söyledi.

Söyleşide, 2005 Kasım ayında Türkiye-İsviçre arasında oynanan 2006 Dünya Kupası eleme maçına da değinen Pamuk, maçtan sonra her iki tarafın oyuncularının ve görevlilerinin kavga ettiğini hatırlattı.

Maçın ardından Türk gazetelerinin hakemleri suçladığını ve komplo teorilerini ürettiğini söyleyen Pamuk, bu tutumu “etik olmayan ve kabul edilemez” olduğunu söyleyerek eleştirdi.

Türk milli takımının teknik direktörü Fatih Terim'inde “aşırı milliyetçi” olduğunu söyleyen yazar Pamuk, buna rağmen Euro 2008’de Türkiye’yi destekliyeceğini söyledi.

http://www.newstime7.com/haber/20080601 ... nalism.php

haber7
Ne haysiyetsiz, aşağılık bir adamdır bu Pamuk prenses yahu! Türk futbolunda yabancı hayranlığı almış başını gidiyor, embesil'in dediği lafa bak! Türkiyeye, milletine devletine hakaret ederek batılı köpeklere şirin görünmek ne iğrenç bir hevestir böyle!
Ismail o kadar buyuk tepki vermene gerek yok,
Orhan Pamuk futboldan anlamiyor, sadece kendi yorumunu yapmis.Fanatiklik uzerine bir seyler dese hakli derim.Yabanci dusmanligi ,milliyetciligi futbola baglamasi biraqz garip geldi buna karsilik en buyuk ornek Marco Aurelio'ya bu memleketin insaninin FB'lisi GS'lisi BJK'lisi ile Mehmet demeye baslamasidir.

Kezman bir SIRP'tir, bugune kadar ne FB'den nede diger takimlardan bir tepki gormustur.(FB'li oldugu icin gordugu muamele irk yada milliyeti ile alakali degildir :) )

FT'nin asiri milliyetciligine gelince, kendi dusuncesidir.

Bizin hayatimizda GAZ cok onemlidir.Hadi kocum, hadi aslanim kulturumuzun bir parcasidir.

Helikoptere binene mehter marsi calarlar,
Donerken de calarlar,
Futbol macina cikarken her yerde "Hayde hayde hayde Allah Askina , bilmenenin p*cleri donsun saskina" haykirislarini duyarsin,

Dedim ya bu biziz, degismez.
Ama her lig macindan once Istiklal Marsinin okunmasina bende karsiyim.Gereksiz.Milli macin geregi ama bu lig maci Allah Askina takimin zaten 5-6 tanesi gavur :)

Hasan'in dedigi gibi kasmadan fikirlere saygi duymayi ogrenmeliyiz.
Fikirin sahibi bey olmus ama adam olamamis olsa bile :wink:
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

"Milli" takimin TD'sinin milliyetci olmasinda bir gariplik yok. Gariplik bir koca halk icin futbolla yatip futbolla kalkiyormus havasi yaratilmasinda. Halbuki oyle bir durum da yok. Ama bunun boyle olmasi icin calisan kocaman ve pahali bir makine de islemekte. Neden? Ulkenin o kadar konuda paraya ihtiyaci varken, futbolu tesvik etmek icin ayrilan orantisiz para neden? Cevabi genel olarak vermek gerekirse futbolun halk uzerinde yatistirici bir etki yaptigi yonundeki inanclardir denebilir. Ki bu inanclari dogru cikartacak veriler de mevcut. Futbolun Britanya Imparatorlugunun yavaslama donemlerinde halk uzerinde etkili olacak bir spor olarak tesvik edildigi bilinmekte. Ilk onceleri amaci halki 'spor' yapmaya yonelterek enerjisini dagitmak ve kazanma ic gudusunu tesvik etmek iken sonradan seyir sporu olmaya baslayinca isin rengi daha da koyulasmis.

Pamuk tam nedemis bakmadim ama bu baglamda konusmus olabilir. Fazla tesvik edilince, her rakabette oldugu gibi bu durumda da dusmanliklarin ortaya cikmasi kacinilmaz. Futbolun endustri oldugu su donemde bu dusmanliklarin da endustri haline gelmesi muhtemel. Nasil eskiden ulkeler yerine sehirler ticarete hakimken, kimse benim ulkem diye kavga etmiyorduysa ve ulkeler endutriyel birimler haline geldikten sonra 'benim ulkem', 'anavatanim' gibi kavramlar tesvik edilerek endustri haline geldiyse, futbolun da bu sekilde insanlari bolmek ve birbirlerine dusman etmek icin kullanilmasi mumkun. Ozellikle millet, din vs gibi kavramlarla karistirilinca, cok zehirli bir kokteyle donusmesi icten bile degil.
Mehmet Gurdal Cetin

Kucuk Prens Vefat Etmis

Bendeki tek hatirasi gencligimde siyah beyaz JAZZ adli bir parfumu idi. Alicam diye kendimi paralamistim.
Rahmetli modaya mini etegi sokanlardan. 8)
Topragi bol olsun

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/6897452.stm
Obituary: Yves Saint Laurent

Paloma Picasso, daughter of the artist, was among his admirers
Yves Saint Laurent changed the face of the fashion industry when he became chief designer of the House of Dior at the age of 21.

His creations adorned some of the world's most famous women; he counted Catherine Deneuve, Paloma Picasso and Princess Grace of Monaco among his most ardent admirers.

But so much too of what ordinary women wear today has been influenced by Saint Laurent.

He designed clothes that reflected women's changing role in society; more confident personally, sexually and in the work-place.

Yves Saint Laurent was born in Algeria, on 1st August 1936. Although his parents were wealthy (his father owned a chain of cinemas), French Algerians were often looked down upon by people in mainland France.

The young Yves had an unhappy childhood. Because of his homosexuality, he said, he was bullied and generally ill-treated at school.

His mother brought him to Paris and he joined the House of Dior in 1954, and such was his impact that he became chief designer when Christian Dior died three years later.

Saint Laurent brought elegance and beauty to haute couture
There followed a period of unremitting success. He was credited with introducing short skirts and leather jackets to the world of haute couture in 1960.

But later that same year his world and career collapsed. He was conscripted into the French Army at the height of the Algerian war, and suffered a nervous breakdown.

After three months in hospital he was discharged from the Army as medically unfit. But his return to the House of Dior was short-lived - he left almost immediately amid rumours that he had been dismissed.

He denied this, and claimed that he had resigned because the fashion house wanted him to work in London.

A lean period followed, but he made a comeback designing costumes for Zizi Jeanmaire, the French cabaret artiste. His love of the theatre led to many more triumphs as a set and costume designer.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Olum haberleri yagiyor sanki,

Banker KASTELLI adi ile taninan Abidin Cevher OZDEN Istanbul'da ofisinde intihar etmis.

Yasi 35 ve 40 civari uyeler KASTELLI'yi iyi tanir diye dusunuyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Olum haberleri yagiyor sanki,

Banker KASTELLI adi ile taninan Abidin Cevher OZDEN Istanbul'da ofisinde intihar etmis.

Yasi 35 ve 40 civari uyeler KASTELLI'yi iyi tanir diye dusunuyorum.
Hele ben cok iyi tanirim. Ilkokul mezunu bile degildi. Imza atmasini cok seneler sonra ogrendi. Okuma yazmasi olmadigindan parmak basarmis eskiden. Iste bizde bankerlik buralardan gelme. O yuzden su banka batti ya da su bankanin sahibi disari kacti diye haberlere cok gulerdim aklima o geldigi cin. Cok insanin canini yakti idi. Azmi memeur ikramiyesini ezdi bozdu. Bizim aileden ona para kaptiran cok az olmasina ragmen rahmetli ensitemin bile bile lades dedigi bir tarla isini cok iyi hatirlarim. Warton Business Scholl'da okumus adama kendi basiretsizligi yuzunden (o yapamaz ben yaparim akli ile) diye askeriye'ye ayrilmis bir yeri satmisti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yilmz Ozdil yazmis Kastelli'nin nasil asil bankalarca dolandirildigini. Hic surpriz degil benim icin. Haydan gelen huya gider derler.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/908 ... 1&sz=14883
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Amigo evlendi mi nikahi boyle olur... Kim bilir dugunde neler oldu?

:D:D:D:D:D

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=39143

Ozan Ersoy
Post Reply