Galatasaray 2009-2010

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Re: Galatasaray 2009-2010

Post by Ismail Gezer »

Sarı-kırmızılı takımın sezonun startını verdiği bugünkü çalışmaya milli takımlarda bulundukları için izin verilen Arda Turan, Ayhan Akman, Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Milan Baros ile Harry Kewell katılmadı.
Hürriyet'te böyle yazıyor. hangi milli takımlardan bahsettiklerini anlamadım şahsen!
Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Ligler bittikten sonra Milli Takımlarının hazırlık ve resmi maç kamplarına katıldıklarından mütevellit tatile 4-5 gün geç çıktıkları için o oyunculara ekstra izin verildi bildiğim kadarıyla.
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yarin sezon kampi basliyor ve bizimkiler Almanya'ya ucuyorlar.
http://www.galatasaray.org/futbol/hazir ... r/4141.php

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı 2009–2010 futbol sezonu hazırlıkları kapsamında, 27 Haziran 2009 Cumartesi sabah saatlerinde İstanbul’dan Düsseldorf’a geçerek, kampın ilk bölümünde kalacağı Hollanda’nın Almanya sınırındaki Tegelen şehrinde kampa girecek.

Kampın ilk hazırlık karşılaşması 1 Temmuz 2009 Çarşamba günü saat 19.00’da Almanya NRW ligi takımlarından 1. FC Kleve GbR ile, Kleve şehrindeki Volksbank-Arena’da yapılacak.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın antrenman programı, taraftarlarımıza açık ya da kapalı antrenmanlarımız ve diğer hazırlık maçlarımız ise www.galatasaray.org ve GSTV aracılığıyla önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacak.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Aksam GSTV'de Mustafa SARP ve Ayhan AKMAN vardi. Mustafa SARP iyi ve duzgun konusan bir cocuk. "Onumuzdeki haftaya bakicaz " tipinde bir futbolcu degil. Sozlerini olculu ve dusunerek soyluyor.

http://www.galatasaray.org/index.php

Ben bayag begendim. Bu arada Ayhan'in bu sene 9.sezonu imis. Geldiginde 24 yasinda felandi o zaman. Ayhan'in birinci kaptan olmasi fikrine sonuna kadar destek veriyorum.

Dun bu roportajlar surerken Arda disardan bir iki laf atti o tarafa. Sirasini bekliyordu ve SIKILMISTI. Arda'nin her haliyle cok genc bir cocuk oldugunu ve olgunlasmaya ihtiyaci oldugunu dusunuyorum. Omuzlarina binen yuk fazla tamam ama durmadan konusma istegi kendisine zarar veriyor. Kameralarin onunden bir muddet uzaklasmali ve topuna konsantre olmali.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ayhan iyi kaptan olabilir ama 1. kaptan olabilmesi icin ilkonbirin degismez oyuncusu olmasi gerekiyor. Bence bu sezon olmaz. Yeni TD onun icin buyuk bir sansizlik. Oyunu yavaslatmayi sevmeyen bir insan. Ayhan al gulum ver gulum oyuncusu...ben olsam ona alternatif oyuncu arardim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Umarim dogru haber degildir. Tetenegi tartisilir, sakatliklari ayri mevzu. Yönetimin oralarda oyuncu kakalayan adami oldugu kesin.

Owen'in gelme ihtimali varmis...

http://www.sporx.com/futbol/superlig/158300/?ref=AKM6

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Umarim dogru haber degildir. Tetenegi tartisilir, sakatliklari ayri mevzu. Yönetimin oralarda oyuncu kakalayan adami oldugu kesin.

Owen'in gelme ihtimali varmis...

http://www.sporx.com/futbol/superlig/158300/?ref=AKM6
Adnan Sezgin Owen ile ilgilenmiyoruz dedi. Benim tahminim gazetelerde bahsedilmeyen bir adam alacaklar. Ama sanki Servet gidecek mi onu bekleyip karar verecekler.
Mehmet Gurdal Cetin

Leo FRANCO dun aksam Istanbul'a geldi.
Site bugun imza gunu ve saatini aciklar sanirim.

Bu Fabricio Coloccini isi gercek oluyor galiba. Gorgen ne diyorsun bu adama ?
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Adnan SEZGIN sevenlerine armagan ediyoruz :lol:
Nasil opuyor nasil sariliyor ama

http://www.galatasaray.org/futbol/futbo ... r/4196.php
TRUST GALATASARAY
MGC
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kadro sekillenmeye basladi - bundan sonra yavas yavas geleceklerden cok gidecekler konusulacak...

Rijkaard'in uygulamasi beklenen 4-3-3'e baktigimizda - karsimiza soyle bir tablo cikiyor...

-------------------------- Leo Franco ----------------------------
---------------------------- Orkun -------------------------------
---------------------------- Firat -------------------------------

Ugur ---------- Transfer -------------- Servet ------------ H. Balta
Serkan -------- E. Gungor ------------- G. Zan ------------- Volkan
--------------- E. Asik ---------------- Semih ------------ Alpaslan

------ Baris -------------- Linderoth ----------- Ayhan -------------
------ Sabri -------------- M. Topal ----------- M. Sarp ------------
------ M. Guven ------------------------------ E. Colak ------------

Keita --------------------------------------------------------- Arda
Aydin ------------------------------------------------------- Kewell
Erhan -------------------------------------------------------- Yaser
Serkan ------------------------------------------------------ Serdar

--------------------------- Baros -----------------------------------
--------------------------- Nonda ----------------------------------
-------------------------- Ozgurcan --------------------------------

- Kale de Aykut'u artik gitti gozu ile bakiyorum. Eger Ufuk'un isini takas ve kucuk bir miktar para ile cozerlerse buyuk ihtimal Orkun'da gider. Ama Ufuk icin anasinin nikahini istemeye devam ederlerse Orkun kalir.

- Sagbek icin kamp sirasinda bir karar verilecek herhalde. Ugur'un kampta gosterecegi performansa gore eger iyi gozukmezse hucum yonude iyi olan yabanci bir wing-back almak zorunda kalirlar. Ugur iyi gozukurse - o zaman alinacak yeni stoperin sagbek ozelligi olmasina da ozen gosterirler (Lucas Neill veya Orhan Sam gibi). Sabri'nin yeni sistemde artik sagbek olarak dusunulmeyecegini umuyorum :roll:

- Stoper de bir yabanci transfer daha bekleniyor. Servet'in durumu hala tam acikliga kavusmadi. Servet giderse Orhan Sam transferi yine gundeme gelir. Bence bu bolgede en az 6 tane gorev verildiginde hic aksamadan yapabilecek adam lazim. Topal eger transfer olmazsa Rijkaard doneminde iyiden iyiye stoper olarak dusunulebilir - cunku Topal'in Rijkaard'in sistemini uygulayacak orta saha oyun kuruculugu gorevini kaldiramayacagini dusunuyorum.

- Solbekte Balta'dan sonrasi cok supheli. Volkan agir, Alpaslan celimsiz. Buraya Ismail Koybasi iyi bir alternatif olurdu ama istenilen para bir alternatif oyuncu icin degmezdi. Ferhat'i Trabzon'a kaptirmakta iyi olmadi. Benim Alpaslan'dan hala umidim var ama Volkan fena dususte. Bu bolge de Alpaslan'in Volkan'i gecip ilk alternatif olmasini bekliyorum.

- Orta uclunun bu sistemde ileri geri calisan - oyunun iki yonunude oynayan 3 oyuncudan olusmasi bekleniyor - yani Xavi, Iniesta, Busquets, Hleb, Yaya Toure, Keita'dan ucunun oynadigi sistemin orta sahasi. Orta uclunun ortasinda ki adam sistemin kilidi - geriden oyun kuran adam - Rijkaard'in bir zamanlar kendi yaptigi sonra De Jong'a devrettigi gorev, Almanya'da Mattheus'un, Barca'da Guardiola, Cocu, Xavi, Emerson, Deco gibi adamlarin yaptigi gorev. Burada sanirim ilk olarak Linderoth ne yapabilecek ona bakacaklar. Hem dinamik, hem super futbol zekasi, hem prese karsi sogukkanli, hem de ust duzey top tutma ve pas verme teknigi olan bir adam gerekiyor. Linderoth bu isi bu sene idare edebilecegini gosterirse hazirlik maclarinda - Ayhan'da Linderoth olmadiginda o isin altindan kalkar dedirtebilirse saniyorum orta sahaya baska transfer yapmazlar. Ama Linderoth ve Ayhan bu is icin Rijkaard'a guven vermezlerse - bana gore buraya bir yabanci transferi daha isteyecektir Rijkaard.

- Orta sahanin iki tarafinda forma icin yaris kizgin olacak. Sag taraf icin Baris, Sabri ve M. Guven kapisacaklar - sol icin Ayhan tecrubesi ile onde ama Mustafa Sarp ve geriden gelen Emre Colak'da formayi zorlayacak. Ben sag tarafta Sabri'nin azmi ile one plana cikacagini dusunuyorum - ustelik O'nun ozelliklerine cok daha uygun bir pozisyon. Bu sene orta saha uclusu icin sistemi uygulama younden bir sinav senesi olacak. Dusuncem - burada aksakliklarin olacagi ve bir sonraki sene (veya devre arasinda) sisteme daha uygun adamlarin getirelecegi.

- Ileri uc Keita transferi ile belirgenlesti. Keita sisteme uygun, eksigi gideren bir transfer oldu. Ne kadar isine bagli ve profesyonel bir adam onu geldiginde gorecegiz. Sagda Keita, solda Arda ve onlarin ilk alternatifi Kewell ile kanat forvetleri saglama aldik. Kanat forvetlere alternatif olarak iki tane daha genc lazim ama aday cok. Aydin, Yaser, Erhan, Serkan ve Serdar gibi isimlerden sadece ikisi buyuk ihtimalle kendine yer bulacak takimda. Serdar hala PAF ta oynayabilecek - o yuzden O dert degil ama diger dortluden ikisi buyuk ihtimalle gidici. Benim gonlum Aydin ve Erhan'dan yana.

- Bitirici pozisyonunda Baros, Nonda ve Ozgurcan gozukuyor. Nonda'yi gondereceklerini zannetmiyorum bu saatten sonra - ama giderse yerine daha iyisi bulunmak zorunda. Bence bu uclu onumuzdeki sene icin yeterli. Sonraki sene Aslantepe'ye tasinildiginda taraftari heyecanlandirmak amacli bir transfer yapilir buraya.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

NEREDE SİZİN İDEAL 11'İNİZ?
Image
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kadroda ciddi "oyun kurucu", yapici futbolcu eksikligi var Mehmet. Tobias oynayacak durumda degil, sonra kasabin tekidir o. Arda 60-70 dakikalik oyuncu. Ilerde oynayanlar avucuma dus misali forvet...evet Kewell de öyle.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Kadroda ciddi "oyun kurucu", yapici futbolcu eksikligi var Mehmet. Tobias oynayacak durumda degil, sonra kasabin tekidir o. Arda 60-70 dakikalik oyuncu. Ilerde oynayanlar avucuma dus misali forvet...evet Kewell de öyle.
Hasan'in cogu yorumuna katiliyorum. "Oyun kurucu" her na kadar sisteme de bagli olsa da yaraticiligin sadece kanatlara kalmasi, orta alanin gobeginde bir sorun yaratacak gibime geliyor. Tabii eldeki elemanlar ile en iyi kadroyu kurmus Gorgen. Bir de eksiklik olarak gozume carpan yedek kulubesi oldu. Oyun istedigimiz gibi gitmezse yedekten girip oyuna katki yapacak oyuncu goremedim. Butun bunlar bence kadrodaki belirli eksiklerden kaynaklaniyor. Oturtulmus bir sistem bunu ne kadar cozer hep beraber gorecegiz.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Aydin,Cafercan,Ozgurcan gibi oyuncularin beklenilen seviyeye gelememesi GS'a kac milyon Euro'ya maloldu acaba?Lincoln,ve Keita'nin maliyetlerini dusunun...Turk futbolu da, 3 ,cok onemli katki yapabilecek oyuncudan mahrum durumda.Umarim bir gun bu durum GS'li yoneticileri ciddi derecede dusundurur.Futbolcularin,yoneticilerin,genc takim antrenorlerinin oturup dusunmesi gerekiyor.Nerede yanlis yapiyoruz diye?...
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply