UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Biz maalesef toplu hareket konusunda zayif kulturuz, zaten basimizdakiler de cok hazzetmezler boyle hakkini savunan, toplu hareket eden halktan falan.

Yonetimin bu adama anladigi lisandan hitap edecegini umuyorum ben, ya da GS camiasindan birilerinin. Bu dunyada hayvan cok ama, hangisini adam edecegim diye ugrassan omur biter.

Ama 10 kisi bile yapsa sebebini yazarak cok iyi olur tabii.

Dun Sansar'la dobra dobra diye bir program basladi, yaninda sidekick'i Omer, tam korler sagirlar birbirini agirlar muhabbeti. Acilis cumlesi, sayin Buyuka, hic konusmak istemiyoruz, hakem konusmayacagiz ama mecburuz (neden mecbursa) diyor ve programin ondan sonraki 10 dakikasi hakem muhabbeti, o da hep GS lehine hatalar yapildi mesaji veren, BJK, FB, TSlu insanlari doldurmaya yonelik muhabbetler.

Artik bunu FB aleyhine bu kadar aleni yapamiyorlar, bir kablo kesilmesi, bir dayak, bir boykot tehdidi, hemen adam oluyorlar, ama arada nir hep bu muamele lazim.

Sansar'in sahte samimiyeti, futbol sevgisi, futbola duskun ayaklari ile yaptigi igrenclikler, yanindaki Allah'a havale edilmis Neanderthal devri yaratiginin ucuncu sinif futbolculuk ve hakemlik kariyerini yansitan yorumlari ile bu adamlar Turk futbolunun belki de hakemlerden de ciddi sorunu su anda.

Dogan bunlardan ihaleyi kapmak istediginde Dogan'a karsiydim, onlar da farkli olur mu bilmem ama klup, mumkunse diger kluplerle isbirligi icinde, bir dahaki ihaleye bu adamlarin girmesini dahi imkansiz kilmali, hem de bugunden bunu adamlara soyleyerek.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Murat agbi çok güzel yazmışssın. Sorunun kaynağı aslında bizde. En basitinden Lig TV üyeliğimizi iptal ederek başlayabiliriz. İptal sebebini soranlara da 2 satır yazı yazabiliriz. Ama bunu 1-2 kişinin yapması etki yaratmaz. Örgütlü ve çoğul olmak lazım.

Senin yazından sonra ben ciddi olarak bunu düşünüyorum, seyretmem maçları olur biter. Belki uğurlu bile gelebilir :?
Ufuk sana Cigdem'in taktigini uygulamani tavsiye ederim.

Mac gunleri (eger acik kanalda ise) kesin bir dizi cikariyor basima.

Bu aksam Yaprak Dokumu varmis.Kahveye gitmek zor, oglan zaten basimdan ayrilmiyor.Evin yuklugunden 37 ekran bir televizyon cikardik sadece TRT gosteriyor.Mac TRT'de TRT cocuk ta cikiyor.Kumanda aleti bile yok, oglana "kanali cevir" diyorum gorev addediyor :D (terlikleri de getirmeye basladi)

Lig TV'nizi iptal edin kardesim, Yumurcak'ta Cartoon Network'te ve Nick'te hayat var :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Turkish Fans Set to Dominate Galatasary's Visit to Berlin
3 December 2008
08:53 am GMT
Deutsche Welle
English
(c) 2008. Deutsche Welle.

When is a home match not a home match? Hertha may find out against Turkish side Galatasary. With many Turkish-Germans planning to attend, the majority of spectators may be cheering the visitors.

Berlin's Olympic Stadium rarely attracts as many soccer fans as the 65,000 expected for Hertha's UEFA Cup Group B match on Wednesday, Dec. 3. Unfortunately, for the home side, many could be wearing the red and orange of Galatasary rather than Hertha blue.

An estimated 200,000 people of Turkish background live in the German capital, and as many as a fifth of them could turn out to watch the most successful team in Turkish football take on Hertha.

Local soccer fanatics such as Celal Bingoel, the boss of fourth-division side Tuerkiyemspor, admit to having mixed feelings but say the game should be a great party -- much as when Germany and Turkey met in this summer's European Championships.

"It was great seeing Turks and Germans holding up each others' national colors," Bingoel told the daily Bild newspaper. "I thought: If I died right now, I'd be happy."

But Bingoel said he's hoping for a home win.

"It's a shame that Gala haven't already qualified [for the next round]," Bingoel told Bild. "But my heart beats for Hertha."

Hertha's commercial manager Dieter Hoeness said he's really looking forward to the match.

"This is a high point of the season," Hoeness told the sid news agency. "We're hoping to be successful in a sporting sense and take the opportunity to have a big celebration with our Turkish fellow citizens."

Amidst all the lovey-dovey multicultural noises, it's easy to forget that there's a soccer match on -- one with major implications for the two clubs concerned.

Revenge for 1999

Perennially underachieving Hertha are a surprising third in the Bundesliga after a number of close wins. But they've yet to score a victory in the UEFA Cup group stage and need three points, if they want to progress.

Galatasaray are a disappointing fourth in the Turkish Super Lig. But the squad features some familiar names such as striker Milan Baros and has already collected two wins in Group B.

Still, Hertha is confident.

"We know that we're perfectly capable of beating Galatarasay," Berlin coach Lucien Favre said in the run-up to the match.

And the players don't think a possible away-game atmosphere in their home stadium will affect their performance on the pitch.

"So what?" Hertha midfielder Pal Dardai said. "We played well in this season's away matches as well."

History is on the side of the Turks. In the 1999 Champions League, the two teams' most prominent meeting, Galatasay hammered Hertha 4-1 in Berlin.

On Wednesday, the hosts will have a chance to avenge that loss -- while supporters of both sides get all brotherly in the stands.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote: and as many as a fifth of them could turn out to watch the most successful team in Turkish football take on Hertha.
Destur! Bu Deutche Welle'deki zindiklar, deyyuslar hic mi futbol bilmezler, dunyadan haberleri yoktur?

Turk futbolunda bir takim vardir ki, Turkiye'nin degil, kainatin en basarili takimidir, nice sifati vardir, hatta respublikasi, gokte yildizlari dahi vardir.

Azerbeycan'a girerken vize aliniyor havaalaninda, vize sirasinda beklerken vize memurunun caminin ardindan bakiyorsunuz, duvarda koca bir harita, ustunde Azerbaycan Respublikasi diyor, bakip bakip gulmustum siram gelene kadar, aklima baska respublikalar gelip.

Ali
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kadroyu trt-1 verdi :

Meira defansta,önlerinde Barış ve Topal var, Balta da kadroda.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

De Santis

Sabri
Meira
Servet
Hakan Balta

Arda
Barış
Mehmet Topal
Kewell

Lincoln
Baros

Emre G. yok, sag kanatta defans yok, isler iyi gitmez ise herhangi bir plan B, kenardan sokacak bir adam yok.

Hayrola.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Emre Gungor nasil olsun birader ilk 11'de? Bunu laf diye soyluyorsunuz. Adam kac mactir sakat. Mac eksigi var. Ilk maci olarak Herta maci gibi hem kritik hem de Avrupali bir takimin onune sahaya surulur mu? Belki ileri gecersen son 10-15 dakikada maca alirsin adami. Adam lig macinda oynamamis ama UEFA macinda ilk 11 de kac ay sonra sahaya cikacak. Olacak is mi bu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Emre Gungor nasil olsun birader ilk 11'de? Bunu laf diye soyluyorsunuz. Adam kac mactir sakat. Mac eksigi var. Ilk maci olarak Herta maci gibi hem kritik hem de Avrupali bir takimin onune sahaya surulur mu? Belki ileri gecersen son 10-15 dakikada maca alirsin adami. Adam lig macinda oynamamis ama UEFA macinda ilk 11 de kac ay sonra sahaya cikacak. Olacak is mi bu?
Evet, yerlerde surunen Servet ile Metalist macini oynayip tecrubesinden faydalandik, cok harika oldu. Meira da mac tecrubesini Hacettepe macinda konusturdu, hakikaten ne diyorum ben, Emre G.'un mac tecrubesi yok, Servet ve Meira'ninkinden istifade etmeye devam edelim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Can Ergun wrote:Kadroyu trt-1 verdi :

Evet kadromuz

Sanctis

Sabri - Meira - Servet - Balta

Kewell - Topal - Baris - Arda

Lincoln

Baros

seklinde... Gonullerin takimini kurmus Skibbe. Bu macta GS'in yumusak noktasi iki on liberomuz. Topal ve Baris. Cok kosan ve saglam oldugu dusunulen bu ikili nasil yumusak yapiyor kadroyu? Kendimce aciklayayim.

GS'in en guclu tarafi hucum tarafi. Top on tarafta kewell-arda-lincoln ve baros'a gectiginde GS cok rahat pozisyon buluyor. Evet buldugu pozisyonu gole cevirme orani Avrupa'nin iyi takimlarina gore kotu ama bu takim rahat pozisyona giriyor. Karsi kaleye 30 metre kala Lincoln-Kewell-Arda'ya gelen toplardan bir seyler cikma olasiligi buyuk. Ama top onlara gecerse. Kharkiv macinda en onemli adamimizi kaybettik. Turkiye'nin en fazla olumlu pas yapan oyuncusunu. Analitik yetenegi olmayan izleyiciler Ayhan'in arada dellenmesine, hakeme el kol hareketi yapmasina veya iki uc yan pasa takiliyorlar ama bu sene su ana kadar bu gorevi en iyi o yapti. Onun yoklugunda iki pas fukarasi genc futbolcumuz oynayacak. Bir de ustune ustluk bu sene ciddi sakatliklar yasayip bir turlu formlarini bulamadilar. Bu ikisi topu ileri uctakilere olumlu cikaramazlarsa GS'in hucum gucu tamamen yok olur, uzun topa doner, Arda Lincoln Kewell kendi sahalarina kadar gelip top cikarmak zorunda kalir. Baros'un yaninda cogalamazlar.

Zaten macta dikkat edin. Hertha'nin en buyuk kozu bu olacaktir. Baris ve Topal'a onde GS ceza sahasina yakin yerlerde ciddi sekilde 2-3 adamla pres yapip, GS'in topu Hertha sahasina cikarmasini onlemek isteyecekler ve de topu kapip GS'i ters ayakta yakalamaya calisacaklardir. Ataklari baslamadan onlerlerse mac GS sahasina yikilacak, sonucta GS cok zorlanacaktir.

Benfica'daki gibi bir mac beklemiyorum. GS duran top, korner erken bir gol bulursa, takim rahatlar, uzerlerindeki baski azalir, kontraya cikmaya baslarlar.

GS'a basarilar ve bol sans...

Ozan Ersoy
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Emre'nin geçen yıl devre arasında gelip nasıl bir uyum sağladığını hatırlıyorum.İşini üst düzeyde ciddiye alan,saçmalamayan,hızlı ve sağlam bir oyuncu.Şu maça çıksa alnın akıyla sahadan ayrılır,Servet'in ve Meira'nın yaptığı hataları yapmayacak bir oyuncu bence.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Can Ergun wrote:Kadroyu trt-1 verdi :

Evet kadromuz

Sanctis

Sabri - Meira - Servet - Balta

Kewell - Topal - Baris - Arda

Lincoln

Baros

seklinde... Gonullerin takimini kurmus Skibbe. Bu macta GS'in yumusak noktasi iki on liberomuz. Topal ve Baris. Cok kosan ve saglam oldugu dusunulen bu ikili nasil yumusak yapiyor kadroyu? Kendimce aciklayayim.

Zaten macta dikkat edin. Hertha'nin en buyuk kozu bu olacaktir. Baris ve Topal'a onde GS ceza sahasina yakin yerlerde ciddi sekilde 2-3 adamla pres yapip, GS'in topu Hertha sahasina cikarmasini onlemek isteyecekler ve de topu kapip GS'i ters ayakta yakalamaya calisacaklardir. Ataklari baslamadan onlerlerse mac GS sahasina yikilacak, sonucta GS cok zorlanacaktir.

Benfica'daki gibi bir mac beklemiyorum. GS duran top, korner erken bir gol bulursa, takim rahatlar, uzerlerindeki baski azalir, kontraya cikmaya baslarlar.

GS'a basarilar ve bol sans...

Ozan Ersoy
Sahada bu kadronun yayilisina bakmamiz lazim. Ben bu sefer Arda nin gobekteki iki on liberoya daha yakin Kewell in ise sol acik/ forvet formatinda ve her ikisinin de sol kanatta oynamasini bekliyorum. Lincoln ve Baris i daha cok sag kanadi savunur pozisyonda gormek beni sasirtmaz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Mac Istanbul'da olsa bu kadar taraftar olmaz...En azindan cosku acisindan...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Almanlar yayina basladi. Stüdyoya pislik Mehmet Scholl'u oturmuslar.

1997/98 de olacal Münihte Almanya Türkiye maci vardi. mac 0:0 bitti.
Sergen Yalcin süper bir mac cikarmisti.

Mactan sonra Scholl ile repörtaj yaptilar. UEFAya kizdi, Türklere cok bilet satilmis diye. Stadyumun yarisindan fazlasi Türkler ile dolmus diye.

Türkler ile Almanlar yanyana oturdu, güzel bir mac oldu diyemedi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Sahada bu kadronun yayilisina bakmamiz lazim. Ben bu sefer Arda nin gobekteki iki on liberoya daha yakin Kewell in ise sol acik/ forvet formatinda ve her ikisinin de sol kanatta oynamasini bekliyorum. Lincoln ve Baris i daha cok sag kanadi savunur pozisyonda gormek beni sasirtmaz.
Zaten on liberolar stoperlerin onunde oynamaz orta sahada serbest oynarlar. Baris sag kanada Topal sol kanada daha yakin oynayacaktir.

Arda ortanin gobegine nerede geldigine gore yorumum degisir. GS kendi sahasina cekilmis, cikamaz bir halde rakibin ustune gelmesini bekliyorken Arda veya Lincoln durumu kurtarmak, topu cikarmak icin ortaya gelirse zaten benim yukardaki senaryo gerceklesir GS'in hucum gucu sifirlanir "ilerde niye Baros yanliz kaldi, herife atilan toplari hepsi geri sekti o yuzden zorlandik" diye yanlis yorumlar yapariz.

Yok GS rakip sahaya yayilmis, rakibi baski altinda tutuyorken Arda deplase olursa ki bunu zaten kewell lincoln ile yapiyorlar surekli isler iyi gidiyor demektir.

Gecen gun Lizbon Barcelona macini izledim. Dunya futbolu artik santraforsuz takimlara 4-6-0'a dogru gidiyor. Henry bile orta saha oynuyordu. Bunun icin de orta sahadan 25-30 metrelik deparlari atan oyuncularin dinc olmasini saglamak gerekiyor. BU adamlara ciddi savunma yaptirirsan, topu kaleye tasiyip etkili olamazlar. Bu sistemlerde ayagi duzgun pas yapabilen on liberolarin onemi cok daha fazla artiyor.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Wed Dec 03, 2008 10:45 pm, edited 1 time in total.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Oha Lincoln kaptan çıktı!
Post Reply