GS - V. Manisa 6-3 (Baris, Hakan (3), Arda ,Karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Orkun elek gibi. Onune geleni aliyor iceriye.
5-3
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Sen ilk yari cok guzel top oyna. Maci 4-0'a getir. Son 20 dakika herkesi strese sok. Tum keyfim kacti.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

adrese teslim korner.
6-3
hakan sukur.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Sonra Kalli yabanci kaleci baktigi icin kabahatli oluyor. Golleri izlemedim ama Manisa'dan 3 gol yiyen adam Leverkusen karşısında beni tedirgin ediyor. Umarım bir defaya mahsus bir şeydir.
Tan Erten
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ben Isaksson'un alinmasindan yanaydim, cünkü ne Orkun ne de Aykut GS kalesini koruyacak klasa sahip degiller. Maalesef Isaksson olmadi. Kanimca Orkun basimizi daha cok agirtacak.
Quo vadis, Galatasaray?
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Orkun nun yedigi golleri Buffon yemez diyebilecek var mı? Selcuk hayatında attıp tutturacagı yegane iki sutu 9 Ocak 2008 de bize karsı cıkardı. Yedigimiz 3. gol de bariz defansın hatası.

Bence ders niteliginde olan diger soru takım muthis tempolu oynayıp 60 dk sonra yoruldugunda Kalli neden sahaya doruncu forveti aldı ve kanatları bosalttı? Kanatları haliyle bombos bıraktık ve her gelen ya Volkan yada Ugur u kadar ellerini kollarını sallaya sallaya rahat rahat geldiler, domine ettiler.

Golleri yemeseydik daha kotu olacaktı, idare edecektik. Vestel yenilirken cok hayırlı isler yaptı. Biri Topal a bir ders oldu. Umarım ikinci dersi Kalli gormustur.

Lincoln, Sukur, Karan nın hangisinden kanatları kapatmasını bekliyor? Ters kanata atılan her uzun topta zavallı Topal, Barıs ve Arda hep pozisyonlarını kaybettiler. Karan-Sukur den birisini alıp Hakan Baltayı yada Ayhan ı alması zaten sorunu cozdu. Niye bosu bosuna takımı 10-15 dk mahkum oynatıp kalecini dellendiriyorsun? Guvenini zedeliyorsun?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

60. dakikaya kadar ilk yari da ki tempo devam etti - daha sonra orta sahamiz oyundan dusmeye basladi...

Asigim Mehmet Topal ilk yenen golde buyuk hata yapti - once basit pasi tercih etmeyip calim atmaya kalkti, topu kaptirdi ardindan Selcuk'un onunu kapamadi ve gole sebebiyet verdi... insallah ders almistir bu yaptigindan... Selcuk attigi iki golde de cok guzel vurdu - kendisi adina sevindim (ne de olsa seneye GS'a gelmesi bekleniyor ki mac sonrasi GS'li futbolcularla sanki kirk yillik takim arkadasiymis gibiydi).

60dan sonra zaten yorulan orta sahaya bir de defansa yardim etmeyen Lincoln dahil olunca direncimiz iyice dustu ve takimin ahengi bozuldu. Selcuk'un attigi ikinci golu Orkun cikarabilirdi olmadi. Ucuncu gol de tum defans hataliydi. Skorun getirdigi rehaveti de unutmamak lazim tabii.

Bugun Hakan sadece hareketleri ile degil attigi gollerle de mesajlarini gonderdi yerlerine.

Lincoln'e mac kondisyonu kazandirma adina Vestel'i maca ortak eder gibi olduk ama Lincoln'de lazim olacak bu takima... nitekim oynadikca biraz daha acildi Lincoln.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bence orkunun hatasi yoktu gollerde. 3 goldede topa uzandi, degdi ama cikartamadi. ilk ikisi muthis iki sut, ucuncusu yakin masefedendi. Tamam cizgi kalecisi adam ama cok zor sutlardi. O kadar rahat rahat birakmamak lazim sutorleri.

4-0 dan sonra 1 yere kadar normal. Leverkuzen macinda boyle olmiycaktir, fb macindaki konstrasyonu ve disipliniyle cikicaktir gs sahaya...

lincoln sahada kaldigi surece etkili idi, birde asist yapti hakana... eger serkani kesersi sagdami ortadami oyniycak merak ediyorum. Sanirim done done oyniycak bizim orta saha... ama bir sekilde aradayi sol aciktan cekmemek lazim... lincol ortaya ve saha cizgiye yakin oynatilmali bence...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

NTV deki Rıdvan nın yorumlarına aynen katılıyorum. Yorulan bir Sukur ve Karan, yorulan Arda ya ek bittik Lincoln u neden oyuna alıp orta sahayı Vestel e teslim ediyorsun? Arda ve Lincoln varsa Sukur ve Karan dan birini sec!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:NTV deki Rıdvan nın yorumlarına aynen katılıyorum. Yorulan bir Sukur ve Karan, yorulan Arda ya ek bittik Lincoln u neden oyuna alıp orta sahayı Vestel e teslim ediyorsun? Arda ve Lincoln varsa Sukur ve Karan dan birini sec!
Tabii ki yanlis bir yorum degil ama takimin ilk 60 dakika da oynadigi oyuna aldiris etmeden sadece son 30 dakikaya bakip Kalli'yi ve takimi elestirmek haksizlik olur. Bu takima bu kollektif, yardimlasmali ve guzel paslasmali oyunu oynatan da Kalli.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Vay anam kabak gene Orkun'a patladi. Yaziktir, gunahtir bu cocuga. 3 gol'un ikisi direge vurmus, digeri doksana gitmis... Asil Martinez'i bu forumda isteyenlere 6 golu sormak lazim...

Orkun'un yedigi goller hakkinda Kalli'yi dinleseydiniz. Yapabilecegi hicbirsey yoktu dedi.

Bu macta elestirilecek Orkun degil, defans olmali.

Ayrica bu macta konusulacak baska birsey yok mu? Oynanan olumlu futbol, guzel paslasmalar, Hakan'in 3 gol atmasi, topuk paslari, Lincoln'un uzun bir aradan sonra oynamasi vs.

Kalli kisa bir sure icin orta sahayi zayif birakti, o esnada da Vestel'in golleri geldi. Onun disinda GS cok guzel top cevirdi, cok iyi press yapti. Keske golleri yemeseydik, ama olumlu futbolu golgelememeli yenen goller.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu macta elestirilecek Orkun degil, defans olmali.

Ayrica bu macta konusulacak baska birsey yok mu? Oynanan olumlu futbol, guzel paslasmalar, Hakan'in 3 gol atmasi, topuk paslari, Lincoln'un uzun bir aradan sonra oynamasi vs.

Kalli kisa bir sure icin orta sahayi zayif birakti, o esnada da Vestel'in golleri geldi. Onun disinda GS cok guzel top cevirdi, cok iyi press yapti. Keske golleri yemeseydik, ama olumlu futbolu golgelememeli yenen goller.
Tabii ki yanlis bir yorum degil ama takimin ilk 60 dakika da oynadigi oyuna aldiris etmeden sadece son 30 dakikaya bakip Kalli'yi ve takimi elestirmek haksizlik olur. Bu takima bu kollektif, yardimlasmali ve guzel paslasmali oyunu oynatan da Kalli.
Yorumlar cok dogru. 10 uzerinden 10 verebilecegimiz bir maca 9 verdigimiz icin hayıflanıyoruz. benim tek katılmadıgım husus keske golleri yemeseydik kısmı. 6 skor elde ederken hem tutulması bana gore imkansız iki cok guzel gol ve ders niteliginde bir gol yedik. Bunlardan ders cıkarırsak sahane olur. Yoksa karambolden abuk sabuk goller yeseydik uzulurdum.

Orkun bence FB macında iyi oynadı, bu macta da iyi oynadı. Ilk yarı 18 uzerinde rakip oyuncunun defansımızı cok cabuk ekarte edip koseye vurdugu topu da iyi cıkardı. Topu oyuna cabuk sokmak / takımı kontra ataga cıkarmak isterken ara sıra kotu ve isabetsiz degajlar yapıyor. Bu zaman ile gelisecek. Ben kalecilerimizden memnunum. En azından bir seneyi Aykut ve Orkun ile geciriyoruz, eksi ve artılarını, performanslarındaki gelisimi gozlemliyoruz.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ben biraz da mac heyecaniyla Orkun'a elek dedim. Mactan sogudu tabii ki. Adama top gelmedi neredeyse basta. Fakat bizimkiler orta sahada topa basmayi birakinca defans da afalladi. Bir anda cokus yasadik.

*Ders olsun: mac 90 dakika. Son pozisyonlarinda Emre araya girmese 5-4 olacakti.
*Mehmet Topal takimin belkemigi olma yolunda ilerliyor.

*Atak varyasyonlarinda zenginlik goruyorum takimimizin. Kanatlarimizi kapattiklarinda artik ortadan da cok guzel pozisyonlar yaratabiliyoruz.

*Umit Karan sezonun ilk yarisina gore daha cok ayakta kaliyor. Kafasi onde degil. Bakalim guzel bir cikis yakalayabilecek mi.

*Lincoln olumluydu. Adamin her pasinda birseyler oluyor. Korner atisi da guzeldi. Yuksek kullandi ve cuk diye oturttu.

*Umit'in uzaktan alip attigi gol de gayet guzeldi.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mehmet Cirak wrote:Vay anam kabak gene Orkun'a patladi. Yaziktir, gunahtir bu cocuga. 3 gol'un ikisi direge vurmus, digeri doksana gitmis... Asil Martinez'i bu forumda isteyenlere 6 golu sormak lazim...
Orkun bilhassa 2. golde daha dikkatli olabilirdi. Madem Selcuk sana 10 dakika once uzaktan bir gol atmis, demek yine vurabilir. 2. golde bence hatasi var. Martinez'in gelmesini isteyenlerden biride bendim. Aykut'tan cok daha iyi bir kaleci. Orkun'a super bir rakip olurdu. Aykut Orkun'u hic zorlayamaz, Martinez zorlardi. Martinez'de Orkun gibi kume dusen bir takimda sahane maclar cikarmisti. Nasil Orkun'un 3 gol yemesi onu kotu kaleci yapmiyorsa, Martinez'in de yedikleri onu kotu yapmaz.

Benim ne olursa olsun keyfim kacti son 20 dakika. Hatali veya hatasiz her neyse. Bir anda 3 tane gol mu yenir? Karsinda Leverkusen olsa acaba ne olur boyle bir macta? Eleme maci birde ustelik.

Hakan'i tebrik etmek lazim, klasik goruntusunden uzakti bugun. Ridvan'da biraz Kalli'ye takmis galiba. Adama su macta yuklenmek biraz acimasiz bir gorus. Bu macta yenilen 3 gol tamami ile tum takimin sucu...
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elma nerdesin yahu? ( golun videosunu koymayacaksin da hangi golleri asacan buraya.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply