25. Hafta: Konyaspor-Galatasaray 2-2 (Ilic, Kabze)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

GS gecen yilin diyetini oduyor. Son dakikalarda kazanilan puanlar vardi. Simdi son dakikada kaybedilen puanlar var. O zaman mucadele vardi. Simdi mucadele yok.

O zaman oyun sablonu Real Madrid kadrosu uzerine kurulmustu simdi de asagi yukari oyle. Orta sahayla bu yil daha fazla oynuyor ve bazen 4-4-2 bazen 4-3-3 oynatiyor ama sonucta defans yapmayi bilmiyor. Degismeyen tek sey varsa o da Gerets.

Gecen yil Gerets hakli olarak kahraman ilan edilmemisti ve idare etmisti. Ancak takima puan rekoru kirdirtarak umut vermisti. Artik umut mumut kalmadi pek. Simdi ise haksiz olarak taraftarlara yem edilecek.

GS'de koklu bir degisklik sart! Bu yil ise ucunculuk basari olur.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:GS'yin onunde 9 mac var. Iki maci ust uste alamami$ bir takimin 9 maci alip 27 puan alsa bile toplam puani 69 edecek. FB $imdiden 51 puan sahibi. 9 macindan en az 19 puan cikarmasi cok yakin bir olasilik. Boylece GS ve Kayserinin $ampiyonluk umidi kalmadi denebilir. Kayseri GS'yin bir puan altinda cunku ve 3-0 onde iken dort gol birden yiyip beraberligi zor kurtarmi$lar . BJK yarinki maci alirsa 1. lik ve 2. yari$i aralarinda gecer ve olay Inonu'deki macta biter gibi. Inonude kazanan bir BJK puan farkini ikiye indirerek FB'nin eli ayagini dola$tirabilir.

GS'yin ikincilik $ansi bitmi$ degil ama oldukca zora girer yarinki BJK galibiyeti ile. Yarin BJK uc puan alamamasi ise $ampiyonluk yolunda FB onunu acar. Beraberlik arayi 7 puan acar ki bu arayi Inounu'deki mac bile temizlemez.

Bir zamanlar bir Deniz Salman vardi. Bu i$leri iyi yapardi. Pek aramiz $ahsen iyi olmasa da (ki benim kendisi ile bir problemim yoktu ama yazdiklarimdan pek ho$lanmadigi ortada idi) buraya renk katan bir adamdi. Ortalardan hadi bana eyvallah filan demeden kayboldu. Kendisine bir saygisizlik yapildigini sanmiyorum. Belki Philadelphia'dan gitti Kimbilir?

Lig sampiyonlugu 70 puanla bitecegini sanmiyorum . FB' nin ligin ilk 6sindan sadece Genclerbirligi ile maci bitti geri kalan BJK,Kayseri, Trabzon ve GS ile maclari oynannacak. Bunlarin 3u dis sahada.

Gerets bence takimi diri tutabilmek icin kadro ile degisiklik yapiyor. Bu sene basindan beri duzgun oynayan Arda , Mondi disinda oyuncu yok. Geri kalan oyuculari dama tasi gibi oynamisini garipsenmemeli. Gecen sene sampiyonlugu gordukten sonra , matematiksel sampiyonluk bitmedigi surece beklenti devam eder.
Kemal Bakircioglu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Biz geçen yılın diyetini ödüyorsak, diğerleri ne ödüyor?

Galatasaray 3. bile olamazsa işte o zaman çok çok çok kötü olur!

Gerets herkesi diri tutmak istiyordur da, kadro tercihini bunu düşünerek yaptığını sanmıyorum. II. Terim döneminin 2. senesinden daha beter durumdayız ama herkes berbat olunca, ne operasyonlardan sözediliyor, nede hoca'yı göndermeden.. Gerçi daha yeni anlaşma imzaladıkları hocayı göndermeye kalkarlarsa, o yönetimle alay etmeyen kalmaz, göndermezlersede tüm sülalelerine ömür boyu yetecek kadar küfür duyma imkanı bulacaklardır..

Cengiz abi'nin hesaplarına göre işimiz Bülent'in maharetine kaldı :D

Bu hıyartolara para vermekte yaramıyor. Bu takımın gerçekten süründürülmesi lazım. Karaktersiz herifler!
Cengiz Akgun wrote:Alaylilar i$ ba$inda galiba. I$ bize du$tu demi$ler herhalde.

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/17/spor/axspo03.html
Duygularıma tercüman olmuşlar :D

Şiddeti tasvip etmiyoruz tabi, biraz bağırıp çağırsalar yeterdi.

Tabi şu da var, bizim taraftarların takımı havaalanında karşıladığı haberlerini pek duymazdım. Yada hatırlamıyorum, bilmiyorum.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Boyle seyler maglubiyetten daha cok uzuyor beni. Hasan Sas eglenmeye devam etsin, bir iki hafta sonra UEFA sansi da kalmadigi zaman, ustune bir de ASY'de Fener'e yenildigimiz zaman daha cok eglenir.
Florya'da bir garip hava...
Floryada bir garip hava... Gerets üzüntüsünden kahrolurken; Hasan Şaş, Necati ve Ümit Karan gibi oyuncuların pek oralı olmaması ve idmanda şakalaşmaları dikkatlerden kaçmadı.

Bu filmi görmüştük

Sarı-Kırmızılılar bundan 2 hafta önce Beşiktaş ile İnönü’de kozlarını paylaşmış, sahadan 2-1’lik skorla mağlup ayrılmıştı. Taraftarlar isyan ederken, ertesi gün yapılan idmanda Hasan Şaş, İliç ve Rigobert Song gibi oyuncuların keyfine diyecek yoktu. Bu oyuncuların kahkahalarla güldüğü fotoğrafları gören taraftarlar büyük tepki göstermişti. Ancak kimse bundan ders almamış olacak ki, Florya’da dün aynı film tekrar görüldü!

Konya’ya gitmeyenler

Tribünler önce yönetimi, sonra da teknik heyeti istifaya çağırmış, hatta hocanın üzerine yürüyecek kadar ileri gitmişti. Şampiyonluk şansı iyiden iyiye azalıyordu. Galatasaray dün basına açık bir idman gerçekleştirdi. Çalışmadaki en üzgün isim Gerets’ti. Ama Konya’ya götürülmeyen Hasan Şaş ve Necati ile oyuna sonradan giren Ümit Karan hayli neşeliydi. Antrenman boyunca birbirleriyle şakalaşıp, oyunlar oynayan bu 3 oyuncunun tavırları, görenleri çok şaşırttı.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gerets'e yapilanlara cok uzuldum. Bu adam bizim ulkemizde maasli calisan da olsa herseyden once bir misafir ve benim gordugum son derece efendi bir insan. Futbolculara ise cok ofkeliyim eger bu denilenler dogruysa (ki hic sasirmam). Gerets ne yapsin bu yontulmamis kalaslarla. Biri sut ceker taca gider, oburu kaval kemigi ile top kontrol etmege calisir, bir baska sersem ona calim, buna calim, korner bayragina calim, kaleciye calim, bombos kaleye abanir ust direkten kafasina geri gelen topla pul gibi yere serilir, oburu alti pastan topu kaleye dehdehlemekten aciz capraz kosu krali, kralligi bizim anneler liginde. Eline futbolcu diye hali saha topcusu penfenuto kapusko tutusturulur. Bunlara Lippi'yi getirsen adamin kariyeri biter yahu. Klubun basindaki, Ribery'i 100 bin avroya kacirip o para ile Mireille Mathieu'lu uyduruk balo duzenleyen ve klubun basina karabasan gibi coken uyusuk ve baydiran vurdumduymazlari hic saymiyorum bile. Kurtulusu Gerets'i gondermede bulup kendleri kazik cakarlar koltuga. Bu ulkede Hiddink bile begenilmedi 6 ayda kovuldu, Didi kovuldu, Daum kovuldu, Derwall'in arabasi cizildi (Denizli'li Erol mucize golu atmasa o da kovulacakti o sene) daha nicelerine go home dediler. Bizim kose yazarlari TD olsun daha iyi bence. Sonucta PSV'i sampiyon yapmis, 25 sene aktif futbol oynamis hem de en ust duzeyde, PSV'nin Avrupa'da bukulmez bilek oldugu donemde, milli takimlarda, tum zamanlarin en buyuk sag beklerinden birisi, Almanya, Hollanda'da TD'luk yapmis hem de Avrupa'nin en ust duzey liglerinden birinde sampiyonlugu var. Bu adam futbolu bilmiyor bizim millet biliyor. Yanlislar yapabilir yapmiyor demiyorum. Ama bu kadar kotu bir ortamda kim verimli olabilir. Canaydin bu capi ve vizyonu ile zaten Samet Aybaba'yi getirir bundan sonra merak etmeyin. Baskaniniza destek verin 1-2 senede proceler eminim biter nasil olsa. Bes senede civi cakilmamis hala proje bitirmesi bekleniyor. Liseli alayli ne farkeder al birini vur oburune bu kafa yapisi ile ancak Aziz Yildirim ve FB ile ugrasir bu camia.
Last edited by Kenan Atak on Sun Mar 18, 2007 8:15 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gerets'in yerinde ben olsam herseyi birakir giderim bu saatten sonra. Kendi futbolculari (daha dogrusu kalaslar toplulugu) bile sirtindan hancerlerse daha ne yapsin. Yabanci bir ulkede adam kim bilir nasil rahatsiz olmustur ustune saldiran yamyamlari gorunce.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kemal Bakircioglu wrote: ...
Lig sampiyonlugu 70 puanla bitecegini sanmiyorum . FB' nin ligin ilk 6sindan sadece Genclerbirligi ile maci bitti geri kalan BJK,Kayseri, Trabzon ve GS ile maclari oynannacak. Bunlarin 3u dis sahada.
....
Artik ondan bundan medet ummayi birakirsan sinir sagligi acisindan rahatlarsin Kemal. Bugun Bulent'e camianiz sizden cok $eyler bekliyordu dediginden adamin bir $eyime kadar demedigi kaldi. Sanki Bulent GS icin cali$iyormu$ gibi.

Bugunku GS'yin onundeki 9 maci alacagini sanmak buyuk bir hayal gucunun urunu. GS'yin 69 puani bile alamayacagi gun gibi a$ikar. Adamlar onde olduklari maci goz gore gore verdiler. Ikincilik bile pek olacak gibi gozukmuyor. GS'yin ikinciligi icin FB'nin BJK yenmesi ve GS'ya yenilmesi gerekiyor ki bu bile senelerdir FB'yi yenememi$ bir GS icin gecmi$e bakildiginda olasi gozukmuyor. GS bugunkunden cok daha morali ve gucu yerinde iken FB'yi ligde yenememi$ vaziyette. Ayni $ey FB'nin BJK onunde cuvallamasi icinde soylenebilinir. FB'nin ASY'den ba$i dik cikacak durumda. Bunu ben $imdiden soyleyim de yarin oldugunda sonuca gore konu$tu denmesin.

Ben BJK $ampiyon olacagini hic sanmiyorum. Olmalari FB'nin $ampiyonluk sayisi konusunda GS onune gecememesi bakimindan du$unuldugunde ve Turk futbolunun Aziz Yildirimdan kurtulmasi konusunda benim de ho$uma gidecektir. Ama BJK icinde bu bir hayal. Gerci Turkiye kupasi maclari birer prova olacagi icin bekleyip gorecegiz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kalan 9 haftada ilk dortun mac programı:
FB: Ankara BB, Kayseri(D), Vestel, Gaziantep(D), Denizli, BJK(D), TS, GS(D), Ankaragucu

BJK: Gencler(D), Rize, Sakarya(D), Antalya, Sivas(D), FB, Bursa(D), Ankara BB, Kayseri(D)

GS: Ankaragucu(D), K.Erciyes, Gencler(D), Rize, Sakarya(D), Antalya, Sivas(D), FB, Bursa(D)

Kayseri: Sivas(D), FB, Bursa(D), Ankara BB, Konya, Vestel M.(D), Gaziantep, Denzili(D), BJK

FB nin averaj bir performans dahi gosterse kalan maclarda minimum 17 puan alacagını tahmin ediyorum(BJK ve GS a yenildiklerini ve deplasmanda iki beraberlik aldıkları varsayımı ile).

BJK kalan maclarda iyi performans gosterir ve FB yi kendi sahasında yenerse 23 puan toplar gibi gozukuyor. (Sivas ve Bursa maclarında beraberlik)

Biz cok iyi performans gostersek ve FB yi kendi sahamızda yensek dahi max 23 puan cıkarırız gibi gozukuyor (Gencler ve Sivas maclarında beraberlik).

Bu varsayım ile ilk uc BJK, FB ve GS olur. FB averaj ustu performans gosterir ise ligin bugunku sıralama ile bitmesi cok muhtemel. Kayseri kendi sahasında yenilmemesine ragmen onemli macları alamıyor.

Ne FB nin toplam sampiyonluk sayısının bizden fazla olması ne de 100. yıllarında sampiyon olmaları beni cok ilgilendiriyor. FB BJK a sampiyonlugu kaptırır ve Fortis teki istikrarını korursa, FB de yonetim mutlaka sorgulanır. Takiben kulupte muhalif seslerin daha tesirli ve surekli duyulacagını umit ediyorum, dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir türk büyüğünün FB için söylediği sözü günümüz şartlarında GS için uyarlamak çok makul olacaktır:

Bizim takımdan bi cacık olmaz :D

Şampiyonluktan geçtim, şampiyonlar liginden de geçtim, UEFA'ya gidebilecekmiyiz bu karaktersiz herfilerle çok merak ediyorum! Hocası ayrı bir garabet, futbolcuları ayrı bir garabet! Yönetimi zaten düşman başına!
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Matemetiksel olarak hala hesap mi yapiyor sunuz? Matematiksel olarak sansimiz olabilir ama kimyasal olarak sans kalmadi. Ortam gecen yilki gibi umutla son haftaya kadar bekleyecek bir ortam degil. Zaten matematik olarak da durum cok cazip degil.

Gecen yil bu siralar bunlarin tersini yaziyordum. Simdi yazamiyorum. Cunku Gaziantep, BJK ve Konya maclarini oturup seyrettim. O nedenle elim varmiyor yazmaya.

Gerets'i gondersinler kendileri gibi birisini getirsinler belki kimyasal olarak uyusurlar o zaman. Mesela Tigana gelsin, cuk diye oturur.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eger Hakan $ukur Yunanistan ve Norvec macina cikarilirsa buyuk bir suc i$lenmi$ olur. Terim bunun altindan kalkamaz. Adamin $ut atacak takadi yok. Kabze ise kabizligin abidesi olmu$. Adam attigi golde bile kalenin bo$ tarafina degil iki ki$inin kapatmaya cali$tigi yere atarak az daha onu da kaciracakmi$. Ne suratla beni oynatmadilar filan diyor hayret.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Tolga Girici wrote:Boyle seyler maglubiyetten daha cok uzuyor beni. Hasan Sas eglenmeye devam etsin, bir iki hafta sonra UEFA sansi da kalmadigi zaman, ustune bir de ASY'de Fener'e yenildigimiz zaman daha cok eglenir.
Florya'da bir garip hava...
Floryada bir garip hava... Gerets üzüntüsünden kahrolurken; Hasan Şaş, Necati ve Ümit Karan gibi oyuncuların pek oralı olmaması ve idmanda şakalaşmaları dikkatlerden kaçmadı.
Bu filmi görmüştük
Sarı-Kırmızılılar bundan 2 hafta önce Beşiktaş ile İnönü’de kozlarını paylaşmış, sahadan 2-1’lik skorla mağlup ayrılmıştı. Taraftarlar isyan ederken, ertesi gün yapılan idmanda Hasan Şaş, İliç ve Rigobert Song gibi oyuncuların keyfine diyecek yoktu. Bu oyuncuların kahkahalarla güldüğü fotoğrafları gören taraftarlar büyük tepki göstermişti. Ancak kimse bundan ders almamış olacak ki, Florya’da dün aynı film tekrar görüldü!
Lütfen beyler!
Galatasaray idmanlarda yaşanan bazı görüntüler, taraftarları çok rahatsız ediyor.
19.03.2007 - Fanatik
Zirve yarışında ağır yara alınan Beşiktaş yenilgisinden sonra Florya’da FANATİK objektiflerine yansıyan ‘mutluluk’ fotoğrafları Sarı-Kırmızılılar’ı sinirlendirmişti. Bu durumun Konyaspor beraberliğinin ardından yapılan ilk çalışmada da tekrarlanması Cim Bom’a gönül verenleri adeta çıldırttı. İnternetteki yazışmalarda, “Biz kan ağlarken, bunun sebebi olan futbolcularımızın neşe içinde olması gururumuza dokunuyor” yorumlarını yapan taraftarların bu tavırlar içinde yer alan oyunculara da tepki göstermesi bekleniyor.

İnsanın midesini bulandıran haberlerden biri daha. Ne zaman gülüp ne zaman somurtacaklarını spor muhabirlerine mi soracaklar? Bir insan hem işini yapıyor hem de arada arkadaşlarıyla şakalaşıyorsa, bunun neresi yanlış? Doğru dürüst Türkçe yazmasını öğrenememiş, dedikodudan başkasına ne beyinleri ne de yürekleri yeten adamların "toplum mühendisliği" de ancak bu kadar olur. Bir yanda futbolcular "Bana ne kardeşim, GS isterse küme düşsün ben enayilerden paraları cukkalıyorum, keyfime diyecek yok" diyerek kahkahalar atıyormuş diğer yanda da taraftarlar kahroluyormuş, çıldırıyormuş, tepki göstermesi bekleniyormuşmuş.

Bir oyuncu elinden geleni yaptığına inanıyorsa vicdanı rahattır. Moralini yüksek tutup, arkadaşına bir iki şaka yapması için ilkesiz, onursuz, kişiliksiz, beyinsiz spor habercisi bozuntularından izin istemesi gerekmez.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sehir disinda oldugum icin GS-Konyaspor macini seyredemedim,Arda'nin sakatligini gunler sonra ogrendim.Cok iyi gidiyordu bu sezon,cok uzuldum.Gecmis olsun,umarim en kisa surede sahalara doner.

Gerets'e yapilan saldiri da uzucu.
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply