YARISMA: Bu seneki $ampiyon Songur Ozler

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Polim yapmak: $aklabanlik, mimiklerle guldurmeye, yalandan uydurmak gibi bir $ey.

Eskiden ceyrek Osmanli bozuk parasi olsa gerek. Osmanli lirasinin dortte biri. Veya ilk zamanlardaki Turk lirasinin. Babamdan "manda gozu" de duymu$tum. Galiab ilk liralar olsa. Buyukce olurmu$. Paranin para ettigi gunler bunlar. Mundar olmadan yani. Argo olarak saticinin mu$teri toplamasi gibi bu haybeye polim ceyrege gazos tekerlemesi kullanilmi4 olmali. Boyle bizimkilerden duyardim. Bo$ i$ yaptigimda derlerdi. Seninkisi haybeye polim ceyrege gazoz diye. Ama nedense sozluklerde ben de bulamadim.

Ozhan Canaydin'in yaptiklari bu guya klube yararli i$ler icin gayet guzel soylenebilir. Herhalde onlar icin soyluyordum. Bu Seyrantepe olayi gibi yani. Dostlar ali$veri$te gorsunler cinsinden. TOKI ile anla$tik kazdik kaziyoruz, temel attik olaylari mesela.

Ozan "Ayi kazana maymun tencereye" lafini da begenmi$ ki kullaniyor olarak gordum. Gecen gun "Ak ak yikadi mor mor serdi" lafinin ustunu actik. Tolga'nin gozune carpti. Dagarciktan cikaracagiz boyle laflari ara sira. Begenen kullansin diye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

TEZGAH DERINLESIYOR !!!

Motomac sizlere dakikasi dakikasina sicak sicak haberleri iletiyor. Isin derinine indikce bir suru hadise cikiyor !

Simdi de Songur Ozler'in daha once Tubitak tarafindan doping etkisi yaptigi ispatlanan hindileri yedigi iddia edildi. Mahallenin kasabinin iddiasina gore Songur Ozler hep hindi yiyormus. "Valla bizim memlekette bu hindi eti peh sevilmez. Bir yilbasinda falan yenilir. Ama Songur bey her persembe bir baba hindi alip evine goturuyodu, dobing mobing gerisini bilemeycem" diyen kasaba niye kimseye bildirmeden bu kadar hindi eti sattigi sorulacak.

Songur Ozler bu suclamaya da "Kedilerim cok sever hindi etini, onlara aliyordum" diye cevap verdi. "Ayrica kullandigim muskalar diyanet bakanligi tarafindan helal belgesi verilmis muskalardir herkes kullanabilir" diye de ekledi. Songur Bey karsi suclamalarina devam etti. "Ozan Ersoy'u bu komplosunu ispat etmeye davet ediyorum. Erkekse ciksin konussun".

Ozan Ersoy bunlara "Herkes haddini bilecek !!!" seklinde cevap verdi. 1993 senesinden beri internette spor yorumu yaptigini belirten Ozan Ersoy "Ben daha dun dogmadim. Boyle yarisma falan islerinden buyugum. Hatta benim buyuklugumun adi konamaz, oyle bir sey bu" dedi.

Bu sirada suskunlugunu bozan Yusuf Unlu hakkinin calindigini soyledi. "En iyi tesisler bizde. En iyi bilgisayari almistik. Klavyesinin bosluklarini bile doldurmasina izin vermedik. Yayla gibi sanat eseri bilgisayar. En son model yazilim programlariyla donattik. Butun maclar istatistikler giriliyordu. Bir gun cimbom.org ahalisine bagislayacaktik ama yaranamadik. Bu sampiyonlugum 17 yarismaci tarafindan calinmistir. Sebebi de benim cimbom.org yoneticilerinden Bahri Unlu ile akrabaligimdir. Bunu cekememislerdir. Muskayla duayla ruyaya yatanlar, bana da buyu yapmislardir. Son haftaya 10 puan onde gir ve son hafta kaybet olacak is degil." seklinde aciklamalarda bulundu.

"Yarismada 108 katilimci var, neden 17 yarismaci dediniz?" sorusuna Yusuf Unlu "108, 17 ne fark eder, rakamlara takilmayalim, ama istifa edebilirim" seklinde cevap verdi.

"Nasil yani?"

Yusuf Unlu'nun destekcileri cimbom.org'un merkez binasinin yerini tespit eder etmez yuruyuse cikacaklarini soylediler.

Bu arada bunlari duyan cimbom.org ahalisinden Kerem Tezic butun yarismacilarin lumpen oldugunu belirtti ve bundan sonra Avrupa'da yarisma izleyecegini soyledi. Kerem Tezic'in "Lumpenlikte bunlar normaldir. Sikiysa gitsinler, UEFA'nin fantasy football yarismasinda yarissinlar, cimbom.org da kral, edirne'nin disina cikinca foss" seklindeki yorumlari spor kamuoyunda buyuk ilgi gordu.

Yarismanin sponsoru Mehmet Gorgen "30 tane uydu anteni, 954 futbol kanali oldugunu ama boyle rezalet gormedigini" soyledi. Ayrica iyi bir muhendis olan Gorgen "antenleri gunes enerjisi uretiminde kullanmak uzere modifiye ettigini, artik elektrik masrafindan kurtulacagini" ekledi.

Gelismeleri buradan takip ediniz...

Ali Veli Ekrem
Motomac
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerli medya gündemi saptırıyor yine! Atalarımızın dediği gibi:" Her şampiyonluk hakedilmiştir"! Lütfen şampiyona biraz saygı...
Songur Ozler

Post by Songur Ozler »

Elle Kolla Değil BİLEKLE, Parayla Pulla Değil YÜREKLE...

uzun zamandır forumu takip edemiyorum. öncelikle şampiyonluğumu kutlayan arkadaşlarımın hepsine teşekkür ederim, bu zorlu yarışı son haftada en önde bitirmenin keyfini çıkartıyorum hala...

hakkımda yayınlanan asılsız haberlerin hepsine de basın toplantısında cevap vereceğim....

en kısa zamanda görüşmek üzere....

Songur

PS: bu sene 2 şampiyon var yarışmada, Yusuf'u da tebrik ederim, bence yıldızı haketti
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben de tüm yarışmacıları kutlarım. Son hafta oynananlara bakınca Songür GS'ın şampiyonluğuna inanarak oynamış ve Denizli'den 5 puan alarak yarışı kazanmış. Hani bu yıl bol bol bahsettiğimizi ilahi adalet var ya, sanki yarışmada da tecelli etmiş gibi :D
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Osman Kiciman wrote:Ben de tüm yarışmacıları kutlarım. Son hafta oynananlara bakınca Songür GS'ın şampiyonluğuna inanarak oynamış ve Denizli'den 5 puan alarak yarışı kazanmış. Hani bu yıl bol bol bahsettiğimizi ilahi adalet var ya, sanki yarışmada da tecelli etmiş gibi :D
Denizli macinda gonlune uyup da 5 puan alan bir baska yarismaci olarak, ben de farketmistim ayni durumu, ama Sevgili Yusuf'u sampiyonlugu Fener'e veren tahmininden dolayi afise etmeyeyim diyordum! :) :P

Songur Hocama tekrar tebrikler!

Su siralar islerim yogun oldukca, yeni uyelik basvurulari, ve yarismanin yildizlari ile filan ilgilenemedim, kusura bakmayin. Bugun-yarin halledecegim umuyorum, haber vereyim dedim...

Hoscakalin,
Özgür
Ali Okan Aksoylu

Post by Ali Okan Aksoylu »

Ben de yarışmada ezeli rakibim ebedi dostum Songur Ozler'i tebrik ederim.
Ayni performansi diger yarismalarda gostermesi dilegiyle, Dunya Kupasi maclari icin hodri meydan diyorum:)
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Ali Okan Aksoylu wrote:Ben de yarışmada ezeli rakibim ebedi dostum Songur Ozler'i tebrik ederim.
Ayni performansi diger yarismalarda gostermesi dilegiyle, Dunya Kupasi maclari icin hodri meydan diyorum:)
Dunya Kupasi mi ?? Ne diyor bu yeniceriler Ozgur ?
Sende islerim yogun felan diyorsun ama..
Simdi yeni Yarsima hazirlamak lazim o zaman dimi :)
Hasan'i saymiyorum, o tasnif disi zaten.
o senin islerinin yogunlugundan beter durumda.
simdi bebegin gazini cikartmakla mesguldur. :))
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Yusuf Unlu

Bugun saat 13:30'da bir basin aciklamasi yapicagim....

Post by Yusuf Unlu »

Bugun saat 13:30'da bir basin aciklamasi yapicagim....

Son 4 gundur aile arasinda cok dusundum 8 yildir tahminlerini yapmaktan
seref duydum, hicbir zaman hic bir tahmini kacirmamak icin esimden,
isimden, ailemden odun verdim. Ama artik kararim kesindir. tahmin
yarismasini birakiyorum.

Benim yarismaya olan katkim devam edecektir. Diger insanlar gelir
benden yardim ister, onlara skorlar hakkinda tahminlerimi, goruslerimi
iletirim. Bu kararimda sampiyonlugu son dakika da kacirmamin bir etkisi de
yoktur. ( :shock: En cokta buna gulmustum ben :shock: ). Bazi seyler
artik beni cok yipratti. vs. vs. vs. vs.

Saygilarimla...

Benim bundan sonraki yillarda tahmin yarismasini oynamama ihtimalim
neyse Aziz Yildirim'inda FB'ye donmeme ihtimali odur.

Hadi herkese iyi hafta sonlari...

Yusuf Unlu
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Bugun saat 13:30'da bir basin aciklamasi yapicagim....

Post by Cengiz Akgun »

Yusuf Unlu wrote: ********************************

Benim bundan sonraki yillarda tahmin yarismasini oynamama ihtimalim
neyse Aziz Yildirim'inda FB'ye donmeme ihtimali odur.

Hadi herkese iyi hafta sonlari...

Yusuf Unlu
Son bir kac gundur gulmekte zorlaniyordum. Bu degdi. Bunu Aziz Yildirim Istifa etti konusunun altinda asmaliydin. Ikiye bir orada cikan ciddi yroumlari gordukce gulemez olmu$tum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply