EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Benim içinde konu kapanmıştır.. Bundan sonra da kimseye herhangi bir düşmanlık, kin gütmeyeceğimden emin olabilirsiniz.. Bugüne kadar gayet zevk alarak yazdığım, okuduğum foruma bugünden sonra yine aynı hislerle devam edeceğim..

Sizden ricam biz sonradan katılanları bir taraf olarak görmemeniz.. Aslında bir taraf gibi hiç davranmadık ki, olmadığmızı ispatlayalım.. Orkun konusunun geldiği nokta hepimizin malumu, ben o konuda bırakın Ercan ın tarafında olmayı karşı tarafta yer aldım, tartışmalara da hiç bulaşmadım..Keza G.Unal mevzunda Ercan fikir bile belirtmedi.. Bundan sonra da sadece inandığım fikirlerin tarafında olacağım, her zaman olduğu gibi, kişiler hakikaten önemli değil..

Ayrıca Cengiz Abi ye objektif tavrı için teşekkür ederim.. Ben kendisinden tam tersi bir tavır bekleyerek ayıp etmişim.. İkidir beni ters köşeye yatırıp utandırıyor.. Kendisini değerlendirmek haddime düşmez ama söylemeden edemeyeceğim, delikanlı adammış..

Galiba bazen böylesi tartışmalar forumun sağlığı açısından, geleceği açısından gerekli ve iyi oluyor.. Ben dahil herkes bazı dersleri alıp, yine böyle gereksiz, kırıcı tartışmalara meydan vermemeye çalışmalı..

Saygılarımla..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Daha once ayrildiginiz forumdan neden ayrildiniz veya kovuldunuz bilmek istemiyorum
Sayın Ozan Ersoy,

Nerden böyle bir fikre kapıldınız yada hangi hayal dünyasında yaşattınız ve yazıya döktünüz bunu bilemiyorum...

ama;

Sayın Ercan Arslan'nın kovulduğunu belirttiğiniz forumun yöneticisi olarak şunu söyleyebilirim ki Ercan Bey halen bizim forumumuzun bir üyesidir ve kovulma gibi bir olayının olmadığını açık dille belirtmek isterim...

Aksine bizzat ben onun forumumuzdaki kısa süreli ayrılığının sebebi olan herkesi bir bir kovarak onun tekrar forumumuzda yazması için her gün belkide bir ısrar mekanizması oluşturmuş durumdayım...

Bilip bilmeden kimseye bu tür mesnetsiz saldırılar yapmayacak yaşta ve konumda olduğunuzu düşündüğümden dolayı sizi yalan yanlış dolduran kişilere itibar etmemenizi tavsiye ederim...Beni dolduran kimse yok diyorsanız ise rüyadan uyanmanızın zamanının geldiğini içtenlikle bildirmek isterim...

Saygılar
Hakan CAN
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Can wrote: Sayın Ercan Arslan'nın kovulduğunu belirttiğiniz forumun yöneticisi olarak şunu söyleyebilirim ki Ercan Bey halen bizim forumumuzun bir üyesidir ve kovulma gibi bir olayının olmadığını açık dille belirtmek isterim...
"Daha once ayrildiginiz forumdan neden ayrildiniz veya kovuldunuz bilmek istemiyorum"

Turkce'de "veya" sozcugu kullanildiginda "veya" sozcugunun yaninda verilen "iki sarttan en az biri gecerlidir" demek istenir. "Ayrildiniz" bir insanin kendi istegiyla ayrildigi sartidir, "kovuldunuz" da istem disi bir ayriliktir. "Gerekce nedir bilemiyorum, bilmek de istemiyorum" demek isteniyor bu tumcede. Kendiniz ayrildiysaniz, demek ki "orada da bir suru insanla takistiniz, orada yazmamaya karar verdiniz" anlami vardir (ki sizin aciklamaniz da bunu gosteriyor). "Kovulduysaniz" oranin yoneticileri sizin yazma hakkini almis demektir. Ben gecmisinizi bilmedigim icin
"veya" sozcugunu kullanarak bir saptama yapmadim.

Ozan Ersoy
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Sevgili Hakan, tesekkur ederim..biz birbirimizi biliriz.. keske herkes taniyarak bir takim cikarsamalarda bulunsaydi...

diger forumda en cok fikir ayriligina dustugum Burhan'a burada sarfedilen sozlerden dolayi bu reaksiyonu verdim.. burada gercekten cok degerli benden yasca kucuk ve buyuk baska insanlarda var...boylesi bir rezaletin yasanmasinin bir parcasi olmaktan asla gurur duymadigimi bilmelerini istiyorum... daha fazla duygusal birseyler yazip, "haksizliga ugrayan biziz, aciyin bize " diyecek degilim..

buraya gel uye ol, senin benim gibi belli bir yas uzeri egitimli cok insan var diyerek uye olmaya zorladigim basta Burhan olmak uzere saygiyi hakeden herkesten özür diliyorum... bundan sonrasindan bahsetmis Cengiz abi...eger adam gibi tartisilacak bir ortam, tavir ve konu bulursak yazariz ... ama mesajimin asla su kismini unutmamasini istedigim kisiler var.. kendi kendisine degerlendirsin.... ve sonucunu gostersin bu foruma..

bu forumda boyle bir saldirgan karakterle yazan kisinin mod olmasi, bu tur tavirlarindan dolayi sorun cikaracaktir...ustelik bu yetkisini kendisiyle ilgili bir tartismayi sonlandirmakta kullanmakla tehdit ederek bu is icin ne kadar uygun olmadigini da ispatladi..Amerika'da pek cok siyasi, sahip oldugu yetkileri kendi lehlerine kullandiklari ortaya cikinca istifa ederler... bakalim bunca yillik egitim ve Amerika tecrubesi ise yaramis mi? ne kadar medeniyet bulasmis.. yoksa Turkiye'de yasanan absurtluklere getirdigi yorumlarin hepsinin cok anlamsiz kalacagi bilinsin...
saygilarimla

Ercan Arslan
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Çok uzatmak istemiyorum ama bu yazdığınızın tam anlamıyla '' Çamur at izi kalsın '' tarzında bir tercümesi var benim sözlüğümde...

Herneyse sonuçta savunduğunuz şekilde de yazmış ta olabilirsiniz o cümleyi ve Ben yanlış anlamışta olabilirim...

Ama benim gibi bir çok yanlış anlayacak kişinin , Ercan gibi değerli bir insan hakkında yanlış bir düşünceye kapılmasını önlemektir amacım...

Sanırım işin doğrusunu bilmek istemeseniz dahi öğrenmiş olmanız sizin içinde faydalı olmuştur...

Çünkü,

En azından bir çok kişiyi imla kurallardından dolayı uyarırken , Türkçe'nin bir başka özelliği olan yazılanların çok fazla anlama çekilebilirliği olduğu gerçeğini ve sizinde bu şekilde ucu açık cümleler yazarak aslında bahsettiğiniz kurallara aykırı kaldığınızı anlamanıza yardımcı olmuştur sanırım açıklamalarım...

Konu çok saptı herkesten özür dilerim ama bu tür bir yanlış anlaşılmayı yada kaste n yapılan bir saldırıyıda düzeltmem gerektiğini herkese bildirmek durumundayım...

Saygılar
Hakan CAN
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ozan Ersoy wrote:
Hakan Can wrote: Sayın Ercan Arslan'nın kovulduğunu belirttiğiniz forumun yöneticisi olarak şunu söyleyebilirim ki Ercan Bey halen bizim forumumuzun bir üyesidir ve kovulma gibi bir olayının olmadığını açık dille belirtmek isterim...
"Daha once ayrildiginiz forumdan neden ayrildiniz veya kovuldunuz bilmek istemiyorum"

Turkce'de "veya" sozcugu kullanildiginda "veya" sozcugunun yaninda verilen "iki sarttan en az biri gecerlidir" demek istenir. "Ayrildiniz" bir insanin kendi istegiyla ayrildigi sartidir, "kovuldunuz" da istem disi bir ayriliktir. "Gerekce nedir bilemiyorum, bilmek de istemiyorum" demek isteniyor bu tumcede. Kendiniz ayrildiysaniz, demek ki "orada da bir suru insanla takistiniz, orada yazmamaya karar verdiniz" anlami vardir (ki sizin aciklamaniz da bunu gosteriyor). "Kovulduysaniz" oranin yoneticileri sizin yazma hakkini almis demektir. Ben gecmisinizi bilmedigim icin
"veya" sozcugunu kullanarak bir saptama yapmadim.

Ozan Ersoy
O zaman birisi karşınıza geçip 'Ozan bey, bu geldiğiniz mevkiye çok çalışıp hakederek mi geldiniz, VE YA milletin kuyusunu kazarak, iftira atarak mı geldiniz bilmek istemiyorum' dese siz normal karşılarsınız.. Bu 'veya' dan öncesinde problem yoksa sonrasında her türlü hakaret olabilir o zaman.. Ben kaldıramam.. Aslında sizin de kaldıramayacağınızdan eminim..

Ahmet Çakar ın karşısındakilere 'şimdi ben sana adam değilsin, şerefsizsin desem, ama demiyorum' sözlerine benziyor..

Hakikaten kendi kendinizi bu kadar küçük düşürmeniz beni üzmeye başladı.. Sağlıklı düşünüp yazamaz oldunuz.. Ne olur biraz ara verin bu konuya.. Lütfen..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

butun mesele karsisindakinin kendinden daha zeki olabilme ihtimalini goz ardi etmekten cikiyor.. hala da bu tavirlar devam etmekte ve kucuk dustugunun farkinda degil...ama bu konuyu kapatacagiz dedik...kapatalim lutfen..
Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

burhan sağsen wrote:
Ozan Ersoy wrote:
burhan sağsen wrote:
kayseri'de 68 gol atmış demişsin... eğer gerçekten farklı bir oyuncu olsaydı kayseri'de çok daha fazlasını atardı... büyük takımda oynamak ve küçük takımda oynamak farklı şeylerdir... 8 kişi defans yapan bir takım karşına çıkar ve topa vuramadan maçı bitirirsin... bakma sen bizim maçta yaptıklarına... servet'i ben bile bu halimle geçerim...
Farkli dusunuyorum. GS'da oynamak zor olabilir ama GS'da cok daha fazla pozisyona girip firsat bulacaktir Gokhan. GS'daki orta saha Kayseri'de yok. Ara pasi atacak, uzun top atacak, iyi orta yapacak adam sayisi daha fazla. GS senelerdir ligin en fazla pozisyona giren takimi. GS'da sut sayisi fazla, seken top fazla, GS daha fazla orta yapiyor, GS surekli hucumu dusunuyor. Bu dusuncemi de su rakamlarla destekliyorum. Cok fazla matematik yok, anlasilir olduguna eminim. GS'a Turkiye'de yetisip Anadolu 1. lig takimlarindan gelen son senelerdeki 3 oyuncumuza bakalim.

Necati Ates
Adanaspor 19 gol 52 macta = Mac basina 0.37 gol.
Galatasaray 72 gol 104 macta = Mac basina 0.69 gol

GS'a transferden sonra arti$ yuzde 32 (yuzde derken 100 macta gol sayisi artisindan bahsediyorum. Gercek yuzde artislari tabii cok daha fazla, ornegin Necati'ininki %86 artmis)

Umit Karan
Genclerbirligi 49 gol 133 macta = Mac basina 0.36 gol
Galatasaray 94 gol 174 macta = Mac basina 0.54 gol

GS'a transferden sonra arti$ yuzde 18

Hakan Sukur
Bursaspor 24 gol 54 macta = Mac basina 0.44 gol
GS'daki ilk uc senesi 65 gol 90 macta = Mac basina 0.72 gol

GS'a transferden sonra artis yuzde 28

Yani GS'da dikis tutturmus her oyuncumuz rakamlarini arttirmis. Eger Gokhan GS'a gelince %20 gol sayisini arttirsa, mac basina 0.8 gol atacak demektir. Nominal %50 artis olsa (Umit Karan'inki gibi) yuz macta 90 gol atacak yani neredeyse her mac gol atan bir adam olacak demektir. Gokhan Sinan Kaloglu gibi istikrarsiz, Zafer Biryol, Serkan Aykut gibi statik agir forvet degil. GS'da cok rahat Kayseri'deki oyununun ustune cikabilir.

Ozan Ersoy

Not: Foruma yeni gelen arkadaslarin yazi stilleri cok benziyor birbirine. Cumle arasi bir suru nokta, buyuk harf kullanmama, ayni gramer hatalari. Cogunun arkadas oldugunu dusunuyorum. Arkadaslarin "bundan cacik olmaz. Servet'i ben bile gecerim. GS'da oynayacak potansiyel yok. Herkes dun aksam gordu" gibi sig ve pek bir sey ifade etmeyen sozlerle bu foruma cok bir sey katmadiklarini dusundugumu soylemek isterim. Biraz daha katki dolu yazilarla okuyucunun ve yazarlarin vaktini degerlendirmeleri icin tesvik ediyorum.
sevgili ozan atasözlerimiz de kısadır ama çok şey ifade ederler.. noktalarımıza gelince, bizim forumda tek noktayla mesaj yazmak yasaktır:)) ordan alıştık..

şaka bir yana çok fazla zaman bulamadığımız zamanlar mecburen kısa mesajlar yazıyoruz.

gelelim gökhan konusuna.. birtakım istatistikler verip gökhan'ın galatasaray'a gelirse çok gol atacağını varsaymışsın. ama varsayımlarda örnek verdiğin necati nedense beğenilmeyip kiralık gönderildi... ümit karan'da hep tartışıldı, hatta o da kiralık gönderilmişti... senede 15 golü aştığını da pek görmedim...

gökhan ünal'ı ayrıcalıklı kılacak tek bir özelliği varmı sence?

mesela tanju gol noktalarına çok iyi sızardı ve pozisyonları çok iyi değerlendirirdi... ayrıca kafa hakimiyeti çok iyiydi ve çok iyi penaltı atardı... sağ ayağının içini mükemmel kullanırdı..

hakan şükür'ün hava hakimiyeti süperdi ve mükemmel pres yapardı... 90 dakika durmadan pres yaptığı halde çok az sakatlanırdı ve devamlılığı çok iyiydi..

mario jardel ceza sahası içinde mükemmel gol vuruşları yapardı.. sağ ayak, sol ayak, kafa hiç farketmezdi. yakaladımı direk kaleyi görürdü... gol/pozisyon yüzdesi çok yüksekti...

gökhan ünal farklı bir golcü değil... ha işe yarar mı? yarar tabiki... ama tanju gibi, hakan'ın genç zamanı gibi, jardel gibi bizi heyecanlandırmaz...

illa yerli bir santrofor alacaksak mehmet yıldız farklı stilde bir oyuncu olarak gözüme çarpıyor.. bence daha mantıklı...
ne çok tartışma çıkmış benim yüzümden.... bak yine 3 nokta yanyana koymuşum.. :D

arkadaşlar beni bu foruma üye olmam için ercan davet etti... burda yazan arkadaşların kültür seviyesinin yüksek olduğunu söylemişti.... haksız sayılmaz... ama gördüğüm en büyük eksiklik maçları staddan izleyenlerin çok az olması... inanın tv ve stad o kadar faklıki.... sonuçta futbolla ilgili yorumların çoğuna bu eksiklik yansıyor...

anlayacağınız ben bu forumda pek mutlu olamadım.... ercan aslan, ali erdoğan ve hakan can arkadaşlarıma bana olan desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum... ben pek kavgacı bir insan değilim.... futbol dışı konularda hiçbir zaman sert bir üslubum olmadı... bu yüzden ozan ersoy'a hiçbir tavsiyede bulunmayacağım... çünki yeterince yapan var....

forum yöneticisi arkadaştan üyeliğimin silinmesini rica ediyorum....
her şey cimbom için
Hakan Can

Post by Hakan Can »

forum yöneticisi arkadaştan üyeliğimin silinmesini rica ediyorum....
Aynı ricada bende bulunabilirmiyim..

Lütfen benimde üyelik silim işlemimi gerçekleştirirseniz çok sevinirim..

Şimdiye kadar ki paylaşımlar için herkese teşekkür ederim..Kalın sağlıcakla..

Saygılar
Hakan CAN
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ali Bey (Erdogan ; biz obur Ali Beye artik ''YOU TUBE ALI'' diyoruz:-)),

Tabii ki ikinizi ayni kefeye koymuyorum.

Gayet yumusak bir ricama, sizde ayni oranda medeni olarak
argümanlarla cevap vermissiniz. Zaten kapatmistim demistiniz.
Buna soyleyecek bir seyim yok.

Benim vurguladigim sey, birincisi, yazdigimiza Turkce olarak elimizden geldigi kadar dikkat edelim, ki buna karsi temel olarak siz birsey soylemiyorsunuz. Yalnizca ben basindan itibaren boyle yaziyordum, fikir catismasina girince uyari oldu demissiniz. Yani sizde ozde dogru deyip, fakat zamanlama ve niyet konusunda sorguluyorsunuz. Dogrudur. Ama belki yeni baslandigi icin diger yazanlarin gostermeye calistigi itinayi gorunce sizinde zamanla buna otomatik olarak zamanla uyacaginiz dusunulmus olabilir. Cunku burayi yazmayi secmis insanlarin, buradaki seviyeyi begenerek geldigi ve zamanla da bunun bir parcasi olabilecegi farzedilir. Ama sonucta sizde yazi dilinin ve söz dilinin ayrilmasinin vede bunun yapilabilmesi olabildigince caba sarfedilmesinin dogru oldugunu dusunuyorsunuz.

Ikinciside Ozan hakkindaki bazi degerlendirmelerin yanlis oldugunu, kendisini tanitarak yanitlamaya calsitim.Ozanla bizde bu forum araciligiyla tanistik ve cok sert tartismalarimizda oldu gecmiste. Ama zamanla birbirimizi ve niyetimizi gorduk, su anda daha rahat anliyoruz birbirimizi. Eger subjektif oldugumu soyluyorsaniz bu dogrudur, ama Ercan Aslan'in cok cirkin, saldirgan ve bayagi tarzina karsi sizinde birseyler yazmadiginiz dusunulurse, objektif olamama konusunda birbirimizden cok farkli degiliz. Ozan'a karsi her zaman objektif olamama sebebim bu foruma karsi gosterdigi caba ve bagliligidir. Gecmiste cok defa daha biz anlamadan , burayi karistirmak isteyen bir takim insanlari cok oncesinden sezip gerekeniyapmasidir. Bu forumu bu seviyesinde tutabilmek icin bir takim insanlarin cikar beklemeden pis ve zor isleri yapmasi gerekmektedir, bunuda yapanlarin basinda Ozan gelir. Bu aradada birbirimize PM ile uyarilardada bulunuruz , o da ayri konu.

Burhan Bey cok hakli birkac sey yazmis. Bir tanesi bu forumdaki insanlarin genel olarak maca gitmeyenler oldugu ve bunun cok seyi degistirdigi. Dogru. Ben bir sey daha eklemek isterim. Bu forumda yazanlar hic bir taraftar grubu, dergi, store, klup, menajerlik sirketi vs.. ile baglantili degildir. Bu anlamda icten gelen bilgisel olarak eksik olabilirler belki ama internette Turk taraftar siteleri arasinda en objektifidir, CUNKU CIKAR BAGI YOKTUR VE TARAFSIZDIR. Tribunden geldim, yakin zamana kadar duzenli giderdim. Ne yazikki bazan grup psikolojisiyle yanlis cikarimda bulunabiliniyor . Burada ozellikle disaridan yazan arkadaslarda bazen , Turkiye has faktorleri ve takim tutma hassasiyetini goz ardi eden bazi sert tenkitlerde bulunuyorlar. Iste bu iki acinin birbiriyle karsilikli bulustugu yer burasi, medeni kalmak kaydı ile bunu yaparsak, vakiy ayiripta okuyan insanlara iyi birseyler vermis oluruz. Burhan beyin ayrica bariscil yaklasiminida takdir ediyorum, sizin, Hakan Beyin ve de Burhan Beyin kalipta yazmasini dilerim,
ama hakedenede hakkettigi tondan cevap verip akla karayida ayirdetmeye devam edecegim..

Ali Erdogan wrote:Alpay bey, ne benim yazdiklarim Ercan i baglar ne de onun yazdiklari beni.. Bu sepeple yazinizdan kendi uzerime aldiklarima cevap vermek durumundayim, her ne kadar konu benim icin kapanmis olsa da..

Ben bu "iki nokta" yi foruma girdigim gunden beri kullaniyorum.. O gunden bu yana uyaran olmadi.. Taa ki bir fikir ayriligina dusene kadar.. Varsa bir hata OM denen bir sistem var, ordan uyari yapilir.. Yoksa herkesin icinde, yapilan yorumu kucumseme, bilgiyi kucumseme ile birlikte yapilirsa bu uyari, ben o uyarinin iyiniyetli yapilmis oldugunu dusunmem..

Ikidir devreye girdiginizde hep ayni tarafi uyariyorsunuz.. Tehdit eden, alay eden, provoke eden kisiye bir uyari, rica olmayinca sizin de tarafsizliginiz konusunda supheye dusuyorum.. Ozan beyin turlu yazdigi cirkin seyleri gormezden gelirseniz uyarinizin bir degeri kalmiyor maalesef.. Ali Gursel in yaklasimi ile sizin ki arasinda niyet farki var.. Sanirim Ozan bey ile samimiyetiniz objektif olmanizi engelliyor..

Beni ilgilendirmese de aranizda ki hukuga saygi duyuyorum, Ozan bey in kisiligine de.. Ama herkesten de ayni saygiyi beklerim.. O saygiyi bana gostermeyen de, kusura bakmasin, hakettigi muameleyi gorur..

Dediginiz gibi saygi uyandirmak icin saygin davranmak lazim.. Dedigim gibi konuyu kapatmistik, desmeseydiniz belki zamanla unuturduk da (-da yi ayri mi yazmaliyim, bilemedim simdi)..
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Ercan Arslan wrote:bu forumda sana benden 10 kat daha berbat bir Turkce'yle yazan bir suru kisi gosterebilirim... ama ben onlarin bu ozelligine takilmiyorum... ne demek istedigine ve futbola dair ne yazmak istedigini anlamaya calisiyorum... ..
Mesela ben. Kucakustu bilgisayarimin da ekrani kucuk geliyor ya$lanan gozlerime.

Bu olay cok uzadi. Neden bilmiyorum ama Ozan'in buraya gelen bu arkada$lardan ho$lanmadigi ortada. O yuzden gozunun ustunde ka$in var (yaksa tersi mi idi bu deyi$) yazilariniz sig ve banal diye dilbilgisi gramere kadar olayi indirgedi. Ali Erdogan'i bilmem ama Ercan Aslan kendisine ba$larda siz filan diyordu. Bir Orkun'un kaleciligi konusunda olay $irazeden cikti.

Ozan'i kizdiran noktayi ve bu ki$ileri kusturme vaya kendine du$man ettirme cabasini anlami$ degilim. Olayin bu seviyeye gelecegini haftalar once sezip birkac satir karalami$tim. Ama olmadi malasef.
.
Sen onu anlamasina cok iyi anladin Cengiz Agbi.
Ama daha belli ki Ozanin onceden soylediklerini hazmedemedin.

Neyse artik mutlusundur, anlayacak birsey kalmadi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

benim uyeligimin de cirkin, saldirgan ve bayagi tarzim yuzumden silinmesini rica ediyorum... foruma uye oldugumdan beri saldirmadik adam birakmadim...acar bulursunuz mesajlarimi okursunuz ne denli art niyetli oldugumu ve benim gibi berbat bir uyenin bu forumda yazmasinin hakikaten dogru olmadigi konusunda ikna olursunuz...

siz Alpay ve Ozan bey, bu yasanilanlari asla unutmayin...konunun baslangic noktasini da iyi belirleyip anlayin... biz buraya eklenti olarak geldigimiz icin gitmemiz gerektigini zaten biliyoruz... sorun giden mi kalan mi bu artik buranin bilecegi istir... ancak bu tavirlarinizla burasi hep birilerinin gittigi yer olacaktir... . burada bize yapilan, muameleyi goren herhangi biri olmadi.. bu kadar seyden sonra birinin 1 KEZ (sadece 1) yeter artik n'oluyor, deme hakki vardir ki.. bu bize karsi sadece 1 kere de olmadi... sonucta tekrar tekrar yazmaya gerek yok... nasilsa Sevgili Alpay arkadan bir aciklama daha yapacaktir...

eminim bu kisa konuklukta, futbola dair gorusmelerde bizim de kafamizdaki bazi konularin bir kismini buraya aktarabildik diye dusunuyorum... mesela herkes beni "NO Orkun"cu Ercan olarak hatirlayabilir.."esasen Orkun zaten beni size unutturmayacak, son maca kimse aldanmasin, eger 1 kaleci bir macta 3 kere top tutamayacaksa bu takimda oynamasin zaten.." bu kisa surede yaptigim aciklamalarla en azindan Orkun konusunu birsekilde hafizalara kazidigimi biliyorum.. ancak, hergun benden daha cok ve uzun yazan Alpay'in hala ne dedigine dair hic bir kalici fikir, izlenim bende olusmadi... digeri icinde aynisi gecerli... (bu arada, dogum gununuz kutlu olsun simdiden, daha once alintiladigim paragrafi umarim degerlendirirsiniz, artik bu haftanin performansi olarak imzaniza bu linki koyarsiniz) oysa Ali Gursel, Mert Tokman, az yazmasina ragmen Hasan Tezcan, M.Gorgen, Görkem, hatta hatta Asker Ismail (simdiden hayirli tezkereler), yaptigim mac oncesi ve sonrasi yorumlari begenerek okudugunu yazan, soyleyen herkes..hic birini unutmadim.. hepsi bir sekilde aklimda bir fikirleri, iddialari, tutarliliklariyla kalmislar... elbette uye olmadan da yazilarinizi zevkle disaridan okumaya devam edecegim...

ve Cengiz abi, sana ayri bir paragraf acmak geregi hissettim. Her ne kadar tartisma yanlis olmasina ragmen, haklinin haksiza cok buyuk bir ustunluk iddia edemeyecegi kadar ortam bozulmusken, yaptigin gercekten objektif, Ali Erdogan'in tabiriyle DELIKANLI yaklasiminla burada bizlere gosterilen tavrin yanlis oldugunu ortaya koydun..örnek bir davranisti.. kolayi secip karismayabilir, yada ucuz bir davranisla daha eskiden tanistigin icin sorunun kaynaginin tarafini tutabilirdin... ama yapmadin.. elbette bu davranis sasirtici olmamali, zaten dogrusu bu ama ben yinede tesekkur ediyorum...

ve tekrar tekrar tum forum uyelerinden boylesi bir rezaletin icinde bulunmaktan duydugum uzuntuyle ozurlerimi iletiyorum... esasen su tartisilan konuya bakiyorum ve son 2 gunde ulkemizde yasananlari dusunuyorum... bence bu yaptigimiz tartismaya da, cikis sebebine de hic gerek yok, cok yazik... bu bazilarinin bazilarini kendinden farkli gorerek birilerine birseyleri dayatma hastaliklari insanimizi nerelere getirdi... artik sehitlerimize Allah'tan Rahmet, kederli ailelerine de bassagligi dilemekten baska yapabilecegimiz birsey yok...

hoşçakalin, saglicakla kalin, hersey gönlünüzce olsun..

Saygilarimla

Ercan Arslan
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ercan Arslan wrote:esasen su tartisilan konuya bakiyorum ve son 2 gunde ulkemizde yasananlari dusunuyorum...
Buraya renk katmistiniz, boyle ilk cibanbasina kizip gitmeniz kotu olacak.

Ben pek yazmam buraya futboldan cok anlamadigim icin ama yillardir izlerim forumu. Ozan biraz acelecidir ve kehanetlerde bulunur ama uzun vadede boynu bir cok kere bukuk kalir. Bu yuzden bilgi sahibi olmasina ragmen vizyon sahibi olamaz. Ama kimse de bunu kafasina kalkmaz. (Tabii bu benim buradan edindigim izlenim yoksa kendisini sahsen tanimam.)

Sizin kafayi taktiginiz kisiler burada yillardir idare edilmekteler ve bu forumu da guzel yapan bu durum zaten. Ben sahsen forumun kuruculari filan diye idare edildiklerini de dusunmuyorum. Boyle bir dusunceyi gerektirecek pek birsey olmadi, ki gecmiste Ozan ve Alpay ile epeyce kavga dogusum olmustur. Bana, size karsi yazdiklarinin on kati sert yazmisliklari vardir. Gecmiste yahu nasil dayaniyorsun diye OM atip sonra da ayrilanlar olduydu. Dayanilmayacak bir sey yok benim gozumde. Haa elinde silah olur, kapima gelir dayanir o zaman baska! Boyle bir durum yok elbette.

Onemli olan, bir konuda lider olmak degil fakat soz sahibi olabilmektir. Kendini lider gibi gormeye alisanlar genelde bu forumu begenmiyorlar. Bu da guzel birsey. Birinin bir konudaki fazlasina karsilik digerinin diger konuda fazlasi var. Yani yok aslinda birbirimizden farkimiz klisesi yok. Herkes farkli ve guzellik de burada yatiyor.

Bilmiyorum ki daha ne lazim cekip gitmemeniz icin. Internet ortaminda deriyi biraz kalinlastirmazsaniz gocebeye donersiniz sonra.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

sevgili Murat,
ben gercek hayatta yukaridaki gibi bayagi vesaire gibi tanimlar kapsaminda asla degerlendirilemeyecek biri oldugumu biliyorum... burada yazdiklarina "sig" denilen kisiden daha cok benim tepki vermemin nedeni; o insani buraya, bu ortami overek davet etmis olmamdan kaynaklandi... benzeri bir tavri ayni kisi sadece bir baska forumdan link verdigim icin bana da yapmisti ancak konu bu hale gelmedi...yani, konu ben olsaydim asla bu olay boyle olmazdi... fakat bu soyle bir sey... hatta Turk filmi gibi genclerin eglendigi partiye bir arkadisinizi zorlayarak getirip , sonra arkadasinizin ekstra da bir eksigi olmamasina ragmen gozunuzun önünde asagilanmasina verilen tepkidir. Soz konusu sadece ben olsaydim, gormemezlikten gelebilirdim, olabilirdi.. benim arkadasim ki o da egitimli biri, ustelik lutfen gidin bakin "Burhan Sagsen" kac mesaj yazmis suana kadar bu foruma....nasil tanidi da hemen de boyle cikarsamalar yapti anlamiyorum.. bakiyorum mac yorumlarina pek cok arkadas "bu servet'le isimiz olmaz", yada "masallah Lincoln'e, cok iyi" diyerek yazip birakiyor.. yani bu mesajlar cok mu "derin" de Burhan'in bu takima bir santrafor lazim demesi "sig" oldu... konu; bu kisilere neden takildi...hersey orada..

size de anlayisiniz ve tespitleriniz icin ayrica tesekkur ediyorum..
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ercan Arslan wrote:o insani buraya, bu ortami overek davet etmis olmamdan kaynaklandi
Degisen pek bir sey yok. Yani ovdugunuz ortam hala burada. Oyle bir gunde degismez ortam denilen sey.

Bir de bazen sakarlik yapmak da mumkun. Senin dedigin parti durumunda oldugu gibi mesela. Burada belli bir standard var senin de begendigin gibi. O nedenle herkes birbirine tatli sert girmeye alisik. Bu arada bu standarda alisik olmayan birisi gelip mesaj yazinca kafasina kazayla tokmak inme olasiligi da var. Burhan'in basina da bu geldi biraz.

Bir miktar sabredip ortama alisirsa eminim getirisi goturusunden cok olacaktir ve o da bir gun bir baskasini davet edecektir.

Tabii sizin takdirinize kalmis sonunda.
Post Reply