Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

forumun menstruasyon dongusunun son evresi tekrar geldi anlasilan :)

ara ara geliyo bu gerginlik foruma.

mgc'ye katiliyorum, sakin yazalim guzelleselim :)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ihtilal oldu haberi atladik.

http://www.thisislondon.co.uk/sport/art ... article.do

Ronaldinho snubs City: two-time World Player of the Year joins Milan for £19.8m
Last updated at 11:33am on 16.07.08

The bold pursuit of Ronaldinho finally came to an end for Manchester City last night when the Brazilian agreed to join AC Milan in a transfer worth up to £19.8million.

The deal was struck at around 10pm after Ronaldinho had reacted angrily earlier in the day to City's attempt to structure his vast salary in a pay-as-you-play deal.

City wanted to withhold at least 50 per cent of his staggering £200,000-aweek wage demands based on his fitness, appearances, goals, commercial activities and their position in the Barclays Premier League.

In the bag: Milan vice-president Adriano Galliani parades with new signing Ronaldinho after the Brazilian spurned City's advances

The deal offered by City stated that if Ronaldinho was fit to play regularly, scored plenty of goals, sold plenty of shirts and helped the club into the top six then he would be paid in full.

However, the two-time World Player of the Year wanted all the money up front and City were not prepared to agree to that. 'Ronaldinho does not do auditions,' said a source close to the Brazilian just before the move was clinched.

'If City are as eager as they say they are, they know the requirements. Or maybe they are not as keen as they would like you to believe.'

Countering the claim, a City insider said: 'Club owner Dr Thaksin is very keen to bring Ronaldinho to the Premier League but he is not foolish. The deal is there for Ronaldinho to be rewarded for being successful.

'There is a challenge for him here, but will he accept the challenge?'

Thaksin Shinawatra warned Ronaldinho's team of advisers about the wage structure when they met in Thailand a month ago - but it seems Ronaldinho may have been using this hurdle as an excuse to back out and gain a permanent transfer to Milan.

Milan matched City's basic offer of £100,000 a week, and less in respect of the transfer fee, but the player felt Milan's heritage was more appealing.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ihtilal oldu haberi atladik.

http://www.thisislondon.co.uk/sport/art ... article.do

Ronaldinho snubs City: two-time World Player of the Year joins Milan for £19.8m
Last updated at 11:33am on 16.07.08

The bold pursuit of Ronaldinho finally came to an end for Manchester City last night when the Brazilian agreed to join AC Milan in a transfer worth up to £19.8million.

The deal was struck at around 10pm after Ronaldinho had reacted angrily earlier in the day to City's attempt to structure his vast salary in a pay-as-you-play deal.

City wanted to withhold at least 50 per cent of his staggering £200,000-aweek wage demands based on his fitness, appearances, goals, commercial activities and their position in the Barclays Premier League.

In the bag: Milan vice-president Adriano Galliani parades with new signing Ronaldinho after the Brazilian spurned City's advances

The deal offered by City stated that if Ronaldinho was fit to play regularly, scored plenty of goals, sold plenty of shirts and helped the club into the top six then he would be paid in full.

However, the two-time World Player of the Year wanted all the money up front and City were not prepared to agree to that. 'Ronaldinho does not do auditions,' said a source close to the Brazilian just before the move was clinched.

'If City are as eager as they say they are, they know the requirements. Or maybe they are not as keen as they would like you to believe.'

Countering the claim, a City insider said: 'Club owner Dr Thaksin is very keen to bring Ronaldinho to the Premier League but he is not foolish. The deal is there for Ronaldinho to be rewarded for being successful.

'There is a challenge for him here, but will he accept the challenge?'

Thaksin Shinawatra warned Ronaldinho's team of advisers about the wage structure when they met in Thailand a month ago - but it seems Ronaldinho may have been using this hurdle as an excuse to back out and gain a permanent transfer to Milan.

Milan matched City's basic offer of £100,000 a week, and less in respect of the transfer fee, but the player felt Milan's heritage was more appealing.
Tabiki Audition yapmaz. Koyu bir Milan taraftari olarak cok mutluyum. Sadece 21000000 euro y aldik. Bakalim pirlo gibi oda Milanliastriabildiklermizden biri olur. Zor tabii, cok sorunlu oyuncu ama Milanin havasi bir baska oluyor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote: Tabiki Audition yapmaz. Koyu bir Milan taraftari olarak cok mutluyum. Sadece 21000000 euro y aldik. Bakalim pirlo gibi oda Milanliastriabildiklermizden biri olur. Zor tabii, cok sorunlu oyuncu ama Milanin havasi bir baska oluyor.
Emektar Seedorf'a yol gorundu anlasilan... Simdi Gattuso-Pirlo-Ambrosini uclusunun onunde Kaka ve Ronaldinho oynayacak ve buyuk olasilikla onlarin onunde de gecen sene bayagi tecrube kazanmis olan genc Pato.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Ben forumda sinirlerin gerilmesini transfer donemine bagliyorum, e hadi be kardesim ne transfermis bu ya?

Butun yil takip ettigimiz oyuncular var vs var, bana 89 milyar dolara araba firmasi aliyorlar sanki. Yada Barca GS birlesmesi gerceklesiyor. Daha once hatta ilk yazimda soyledim git 1-2 milyon euro ver premier lig'de yada hadi ingiltere 1.lig'te top kosturan her hangi bir sag bek (back)'i al gel. Tas gibi oynar kitaptan taktigi bilir en azindan.

Olmadi bu sene GS'nin hicbir hedefi yoktur de, hatta onumuzde ki senede hicbir transfer dusunmuyoruz de! Yeni stadimizin acilisinda yapacagiz transferleri de! Bak bayern munich takimi nadasa yatirdi kac sene; sonra allianz arena'yi yaptilar, transferleride malum ortada.

Biraz sabretmek lazim. Ama bende sabredemiyorum, ilk kamp donemi bitiyor 3-4 transfer daha yapacagiz diye cikip aciklama yapmayin yahu!

Egeseramik olarak ortada birsey yokken 3-4 tane daha fabrika acacagiz diyor musunuz sayin Adnan Polat?

Tebrikler Gorkem Kirgiz super yazi ben cok begendim.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Mehmet Gurdal Cetin

Bu haber dun basinda cikmis asparagas sanmistim.
Ama resimle beraber resmen gercek sanirim.Ozbekler parayi basip ETO'O yu mu aliyorlar ?

Inananamiyorum :shock: Resimdeki eleman da ETO'O yani..

http://www.zaman.com.tr/haber.do?habern ... pani-giydi

Eto'o, Özbek milli kıyafeti 'Çapan'ı giydi

Özbekistan'ın Kuruvçi (Kuruvchi) kulübüne transfer olan Barcelona'nın Kamerunlu forvet oyuncusu Samuel Eto'o'ya Taşkent'te Özbek milli kıyafeti çapan giydirildi.Tatilini geçirdiği ABD'den bugün sabah özel bir uçakla Özbekistan'a gelen Eto'o, Taşkent'te ilk olarak Özbekistan Futbol Federasyonu (ÖFF) ziyaret etti.

Federasyona gelişinde Özbekistan Milli Takımlar Sorumlusu Alişer Nikenbayev ve diğer ilgililer tarafından karşılanan Eto'o binayı gezdi ve ardından federasyon yetkilileri ile bir araya geldi.

Basına kapalı yapılan kısa süreli görüşmenin ardından Eto'o'ya ÖFF Genel Sekreteri Sardar Rahmatullayev tarafından Özbekistan'ın milli kıyafeti "Çapan" giydirildi. Kendisine gösterilen ilgiden memnun oldu gözlenen Eto'o, Özbek milli giyimiyle ilginç bir görüntü oluşturdu.

Bugün geldiği Taşkent Uluslararası Havaalanı'nda Kuruvçi kulübü yöneticileri ve kalabalık bir taraftar grubu tarafından karşılanan Eto'o öğlenden sonra ise kaldığı otelde bir basın toplantısı düzenleyecek

Eto'o, daha sonra Kuruvçi'nin geçici olarak kullandığı Merkezi Askeri Stadyumu'nda, top koşturacağı yeni takımında giyeceği formasıyla basına poz verecek.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tatile gitmiştik.4-5 gün yazmayınca bizim transfer gündemi yolunu sapıtmış. İlköğretim 5. veya 6. sınıf dilbilgisi dersleri verilmeye başlanmış.

Allah'tan benim gibi dilbilgisinin her kuralının içine ederek yazan biri 4-5 gündür yazmamış diye kendi adıma sevindim. :lol:

Neme lazım -"de" eki "ki" ekinin yanlış kullanımı , tüm yazıların küçük harfle veya tamamı büyük harfle yazılması, bazı harflerin yanlış veya eksik yazılması gibi garipliklerin hepsi benim yazılarımda mevuttur.

Bundan dolayı şimdiye kadar verdiğim ve bundan sonra da vereceğim (ki bu yaştan sonra düzeltbileceğimi pek zannetmiyorum) rahatsızlıktan ötürü kimse kusuruma bakmasın. :lol:

Bal ,badem bir de balığı ile ünlü denilen Datça'dan selamlar.

Bal ile Badem'i anladık da Datça'nın balığının hiçbir özelliği yok. Biz karadeniz asıllıyız. Karadeniz'in balığının en kötüsü bile ege, akdeniz balığına on basar. :lol:
Mehmet Gurdal Cetin

Masallah, Datca Beyi

Benim icin ayri bir yeri vardir Datca'nin.Hanima kanip Bodrum'a gittik bizde.Gerci O cok memnun oldu ama Datca'nin guzelligi anlatilmaz.

1 Numara ile Datca'da bir bungalovda kalmistik.Ormanin icinde ama verandadan dort (sayisi ile 4) adim sonra deniz basliyordu.Iki numara o yuzden Datca'ya karsi sanirim.Isim kullanmayalim bazen buraya bakiyor rezalet cikmasin :D

Sen bu Olivera olayina ne diyorsun?
Bize yarar mi?

Kotu Milan macerasi felan diyorlar, ustelik 2 sene evvel de AY bayag bir istemisti bu elemani.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Mehmet Gorgen wrote:Bal ,badem bir de balığı ile ünlü denilen Datça'dan selamlar.

Bal ile Badem'i anladık da Datça'nın balığının hiçbir özelliği yok. Biz karadeniz asıllıyız. Karadeniz'in balığının en kötüsü bile ege, akdeniz balığına on basar. :lol:
Sevgili Gorgen, nerede kaliyorsun Datca'da bilmiyorum. Ama Datca'nin baliklarini trolleye trolleye bitirdiler, is tarla balikciligina dondu.

Balik yemek istiyorsan, Datca Aktur sitesine git, oradaki kucuk koydan (Kurucabuku - ama Buyuk Aktur'daki, bir de Aktur Kurucabuk var, o degil), balikcilardan sabahin korunde barbun al. Ya da orada ellerinde baliklarla "Vaaaaarrrrr taaaaazzzeeeee baaaaliiiiiikk" diye bagirirlar, onlardan al.

Kormen (diger adi Karakoy) limanindaki Husnu'nun yeri de bir zamanlar cok iyiydi, ama uzun zaman oldu gitmedim.

Bir de Datca Aktur'dan tekne turu oneririm, ya Orhaniye-Selimiye taraflarina gotururler, ya da Bozburun'a. Ikisi de ayri ayri yasanmasi gerek tekne turlari. Eger Selimiye'ye gidersen, benim icin guvecte ahtapot ye, dunyanin hicbir yerinde o kadar nefis birsey yiyemezsin.

Biraz kendinden emin, cok onemli insan (VIP) gibi davran Datca'lilarla konusurken. Dunyanin en tembel, miskin, turist kaziklayan insanlaridir, biraz motive etmek sarttir adamlari.

Bu arada simdi aklima geldi, Bozburun'da da bir restoran var, adini unuttum. Turkiye'nin en iyi deniz urunu restorani secildi, eminim sorsan soylerler. Rezervasyonla gidiliyor, restorana pek yol falan yok, adamlar seni kayikla gelip aliyorlar bir noktadan, restorana oyle gidiliyor.

Ah Datca ahhhhhh!
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote: Biz karadeniz asıllıyız. Karadeniz'in balığının en kötüsü bile ege, akdeniz balığına on basar. :lol:
Butun genellemeler yanlistir diyerek , baba bir Lagosla
hamsinin karsilastirilamayacagini belirtip, her denizin ayri baligi
olup ayri lezzeti oldugunu belirtirim. Hatta les gibi Marmaranin citir İstavriti
ve zarganasi bile ayri guzeldir kanimca.

Ama konu balik mutfagina gelince , zeytinyagi ve meze takviyeli
Egenin bir boy onde oldugunu da belirtmek isterim.

Gecen hafta is icin Selanike gittim. Adamlar bu balik isinde cok iyi kardesim onu bunu bilmem.
Birde ''Kalamari'' gelsin , ''Levreki'' gitsin, yahu neydi bu baligin ingilizcesi, fransizcasi eziyeti yok. Uzolardan ise Midilli cikisli , estetik siseli Plumariyi tek gecerim.

Peki transfer bu yazinin neresinde? Hicbir yerinde :-)).
Hasan Tezcanda beni ucaracak bir gun ya neyse :x
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yahu hakkaten bu seyahet, gezi basligi degilmis, ben iyice allak bullak oldum son forum krizinden sonra. Gorgen'in yaziyi gorunce birden seyahat basligi zannedip birseyler karaladim. Forum ahalisinden ozur...

Itandje'nin gelmesini ben de istemiyorum deyip transferle iliskilendireyim bari yazimi :)
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote:
Gecen hafta is icin Selanike gittim. Adamlar bu balik isinde cok iyi kardesim onu bunu bilmem.
Ege gozumde tutuyor ama Turkiye artik benim kulturumun ulkesi degil bizleri yetistiren idealist insanlar yerlerini maymunlar cehennemine birakti. O yuzden Selanik'e yerlesmeyi kafamdan gecirmiyor degilim. Zaten koklerim orali. Kendimi evimde hissedecegime eminim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:
Futbol bilgisi ve aski yaninda Gorgen e neden kanimin kaynadigini simdi daha iyi anliyorum. Karadenizlilermis. Kerem Tezic e onerim, Selanik e yerlesmegi falan unutsun. Bizim aile nin bir bolumu Yanya li diger bolumu Serez, Selanikli. Suyun bu tarafindan olanlarin hasletlerini anliyorum. Ama Anadolu insani gibisi yok!

Tezic e onerim Karadeniz e THY ile Batum dan uzan. In asagiya Ayder e, Rize ye, Kackarlar a, Uzungol e, Giresun a, Samsun a, Bafra ya, Sinop a ... Her turlu sikayetimze yermemize ragmen burasi ana kucagi.

Balik konusuna gelince Trabzon tereyaginda birakin baligi tas pisirin parmaklarinizi yersiniz. Gorgen yetenekli futbolculari teshis ettigi kadar baliktan da iyi anliyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:=
Futbol bilgisi ve aski yaninda Gorgen e neden kanimin kaynadigini simdi daha iyi anliyorum. Karadenizlilermis. Kerem Tezic e onerim, Selanik e yerlesmegi falan unutsun. Bizim aile nin bir bolumu Yanya li diger bolumu Serez, Selanikli. Suyun bu tarafindan olanlarin hasletlerini anliyorum. Ama Anadolu insani gibisi yok!
Karadeniz ve Kerem Tezic. :) Dusunemiyorum.

Selanik'i falan bilmem, gecen ay Bozcaada'daydim. Ege ayni Ege. Balik ayni balik. Cok guzel bir hava, biraz ruzgarli. Guney'in vicik vicik yapis yapis 45 derece havasi yok. Deniz piril piril. Dort bir yanda baglar, uzumler, sarapcilar. Sarap festivalinde yerel insanlar Tango yapiyor, jazz dinliyor, gobek atiyor. Pazarina Ege'nin taptaze meyvesi sebzesi geliyor. Kahvelerde bir masada amcam birasini iciyor, oteki masada cayini yudumluyor. Kimsenin kimseye karistigi yok. Bir kac yuz Rum kalmis, sokaklarda Rum teyzeler sabahtan aksama kadar konusuyor duruyor, vallahi ceneler durmuyor. Eski Rum evler, Tenedos'un kalesi, canayakin insanlar. Canin sikilirsa Gokceada var, Canakkale var, cok sikilirsa atla arabana vur kendini gavur Izmir'e. Baligin her turlusu var. Kuzey Ege oldugu icin tadi da guzel. Istanbul'da ihtilal olsa, tanklar yollarda dolassa ya da Ankara'da yarim metre sakalli elinde kalesnikoflu takkeli herifler meclisi basip yeni cumhuriyetlerini kurduklarini ilan etseler, ruhun duymaz. Duysa da sarabini icer "hepinizin cani cehenneme" der, resmini yapar, kitabini okur, kemanini calar gecersin. Onlar sana gelene kadar yine bir tekneye atlar Selanik'ine gidersin.

Ozan Ersoy
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Mehmet Cirak wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Bal ,badem bir de balığı ile ünlü denilen Datça'dan selamlar.

Sevgili Gorgen, nerede kaliyorsun Datca'da bilmiyorum. Ama Datca'nin baliklarini trolleye trolleye bitirdiler, is tarla balikciligina dondu.

Balik yemek istiyorsan, Datca Aktur sitesine git, oradaki kucuk koydan (Kurucabuku - ama Buyuk Aktur'daki, bir de Aktur Kurucabuk var, o degil), balikcilardan sabahin korunde barbun al. Ya da orada ellerinde baliklarla "Vaaaaarrrrr taaaaazzzeeeee baaaaliiiiiikk" diye bagirirlar, onlardan al.

Kormen (diger adi Karakoy) limanindaki Husnu'nun yeri de bir zamanlar cok iyiydi, ama uzun zaman oldu gitmedim.

Bir de Datca Aktur'dan tekne turu oneririm, ya Orhaniye-Selimiye taraflarina gotururler, ya da Bozburun'a. Ikisi de ayri ayri yasanmasi gerek tekne turlari. Eger Selimiye'ye gidersen, benim icin guvecte ahtapot ye, dunyanin hicbir yerinde o kadar nefis birsey yiyemezsin.

Biraz kendinden emin, cok onemli insan (VIP) gibi davran Datca'lilarla konusurken. Dunyanin en tembel, miskin, turist kaziklayan insanlaridir, biraz motive etmek sarttir adamlari.

Bu arada simdi aklima geldi, Bozburun'da da bir restoran var, adini unuttum. Turkiye'nin en iyi deniz urunu restorani secildi, eminim sorsan soylerler. Rezervasyonla gidiliyor, restorana pek yol falan yok, adamlar seni kayikla gelip aliyorlar bir noktadan, restorana oyle gidiliyor.

Ah Datca ahhhhhh!
Sevgili Mehmet Turkiye'den ayrilana kadar 79-97 yillari arasinda hemen hemen her sene Ak-tur'a gittim. Kaldigimiz ev hemen Kucuk-Ev'in dogusunda ki 3. evdi. En son 5 sene once Datca'ya gittim. Daha sonra Ak-tur'a gectim. O dagi tek basima tirmandim. Sagimda Antik solumda Sombeki. Ak-tur cok guzeldi her zamanki gibi. Konu disi ama bir kacamak yaptik.
Post Reply