EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

:D :D

Anlasamadigimiz insanlarla da yazismak mumkun. Bizim kulturde bazen eksiklik bu, bazilari daha iyi yapiyor, hosumuza gitmeyen durumlarda da birlikte varolma becerisi. Mecburiyet oldugundan degil ama insan yasi ilerledikce her sorunu ayrilarak ya da yollayarak cozmenin de aslinda cozum olmadigini goruyor.

Herkes icini doktuyse bence maclara donelim. BJK one gecti, 3-2.

Ali
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ali Gursel wrote::D :D

Anlasamadigimiz insanlarla da yazismak mumkun. Bizim kulturde bazen eksiklik bu, bazilari daha iyi yapiyor, hosumuza gitmeyen durumlarda da birlikte varolma becerisi. Mecburiyet oldugundan degil ama insan yasi ilerledikce her sorunu ayrilarak ya da yollayarak cozmenin de aslinda cozum olmadigini goruyor.

Ali
Sevgili ALi, seninle de farkli fikirlerde oldugumuz oldu... belki bir kac diger arkadasla da.. boyle bir tartismamiz oldu mu? ama bu zat sadece bize degil..diger uyelerede ayni tavirlarla yaklasiyor, daha gecen gun sanirim Gorkem'di, isyan etti.....su basligi okuyan herkes sorunun ne oldugunu goruyor... hala da yigitlige el surdurmemeye calisiyor... herkes haddini bilecek, sacmalama hakkini belli bir seviyede kontrol altinda tutmasini becerecek... yok Orkun'mus bilmem neymise cevirmeye calisiyor simdi....ben ona mi soracagim buraya neyi nasil yazacagimi? mesele karizma cizmekse, "itinayla cizilir"...

bu baslik zaten bitmis bir baslikti... bu sorun da gereken kisinin yuzune carpildi.. o kizariklikla ne dedigini bilmiyor.. elbette futbol bizim de konusmak istedigimiz seyler..ancak konunun futbol disina cikan yerlerini herkesin iyi takip edip anlamasi lazim... hala inat ederse ve beni susturmak icin nopost yolunu secmezse cevabini alir..vermekle tehdit ettigi nopostunda nedenini kendine ve foruma anlatir artik..
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Erdogan wrote:
Yahu o zaman sabrini zorlama buyur benden basla.. Rica falan ettigini gormedim..
Bakin ama yarin Orkun topu elinden kaciracak sonra gelip burda bana satasma zevkinden mahrum kalacaksiniz. Dikkatli dusunun derim. ;) Boyle fazla israr ederseniz, israrlari kiramayacagim.

Ozan Ersoy
Ozan, bir oyle bir boyle olmaz.. Bir mesajinda tehdit et, sonrakine gulucuk koy.. Anlamsiz..

Ayrica "israr" falan yok, sadece "kabadayiliga pabuc birakmama" var.. Ne yapman gerkiyorsa onu yapabilirsin..

Neyse kapatmak istiyorsun sanirim konuyu "Orkun" falan diyerek.. "Orkun konusunda ilk basta senin gibi dusunuyordum ama su an guvenemiyorum, Ercan kadar emin olmasamda her gecen gun endiselerim arttiyor" diyerek sana yardimci olayim.. Uzatmamak en iyisi bence de..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ercan Arslan wrote:
Ali Gursel wrote::D :D

Ali
Sevgili ALi, seninle de farkli fikirlerde oldugumuz oldu... belki bir kac diger arkadasla da.. boyle bir tartismamiz oldu mu? ama bu zat sadece bize degil..diger uyelerede ayni tavirlarla yaklasiyor, daha gecen gun sanirim Gorkem'di, isyan etti.....su basligi okuyan herkes sorunun ne oldugunu goruyor... hala da yigitlige el surdurmemeye calisiyor... herkes haddini bilecek, sacmalama hakkini belli bir seviyede kontrol altinda tutmasini becerecek... yok Orkun'mus bilmem neymise cevirmeye calisiyor simdi....ben ona mi soracagim buraya neyi nasil yazacagimi? mesele karizma cizmekse, "itinayla cizilir"...

bu baslik zaten bitmis bir baslikti... bu sorun da gereken kisinin yuzune carpildi.. o kizariklikla ne dedigini bilmiyor.. elbette futbol bizim de konusmak istedigimiz seyler..ancak konunun futbol disina cikan yerlerini herkesin iyi takip edip anlamasi lazim... hala inat ederse ve beni susturmak icin nopost yolunu secmezse cevabini alir..vermekle tehdit ettigi nopostunda nedenini kendine ve foruma anlatir artik..
Sevgili Ercan,

Bence fikir ayriliklari oldugunda begenmedigin davranislari siraladiktan sonra ikinci paragrafinda maalesef benzerlerini sergilemissin. :wink:

Maksat seni, beni, Ozan'i ya da bir baskasini yargilamak ya da tartismak olmamali.

Bence de obur Ali'nin dedigi gibi bosverelim. Uzucu seyler yaziliyor, bir ise de yaramiyor. Herkesin arzusu GS ve futbol hakkinda mumkun oldugunca internetin ortalama seviyesinin ustunde yazilar yazip okumak. Biriyle fikir ayriligi olunca yazip belirtiyorsun, arada bir parlama da oluyor, ama birakip devam etmek lazim.

Lutfen kapatalim derim yine. Ozan'a cok kiziyorsan at bir pm, ben yakinda sikayetlerimi toplu halde yollayacagim :D
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

anladigi dilden yazdik arkadasa o yuzden oyle gozukmustur sana dostum.. yoksa tarzim degildir pek..

merak ettim forum uyeligimizin kalici olabilmesi icin acaba Turkce, ingilizce sinavlarindan gectik mi .. ..ben Cambridge'te okudum, Amerika'da nispeten daha kisa kaldim...o nedenle belki yanlisim olmustur yine.. fakat sozlu fena degil gibi gozukuyor...

sacmalik bu..

neyse Ali'cim senin hatrina..ok.. anlayan anlamasi gerekeni bu kadarla anlasin artik..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cok uzak kalmak istedim ama artik is iyice rayindan cikmaya basladi.

Ozanla eskiden beri cok tartismalarimiz oldu ve de sertleri oldu.
Ama fikirlerle ilgili cezai bir uyari olmadi, sadece baska 3. sahislara karsi tarzimdan oturu beni uyardi. Hakliydi. Bir daha seferi seni atarim dedi. Bende o zamanlar ''Forumu bu tip insanlardan koru, ben devreye girmeyeyim'' dedim. Bu yuzden o anlamda hassasiyeti vardir ve haklidir.

Yazarken dilbilgisine dikkat edilmesi hem yazan , hemde forum icin bence onemli bir ozelliktir. Ayni zamanda okuyan insana karsi bir saygidir. Tabii bizler bilgisayarlar oncesinde , Turkce dogru yazmanin onemsendigi Maarifin idealist Turkce ogretmenleri tarafindan egitildik ve bu konuda hassasiyetimiz var. Mesela o arka arkaya koydugunuz noktalar belli durumlarda konur ve bir sey vurgulamak icin yapilir. Genc arkadaslar bunu boyle gormese bile , ''Ne yapalim bu forumun kurallari boyle, moruklar boyle istiyor'' diyerek saygi gosterirlerse isabetli olur. Tabii yuzde yuz hatasiz olamayor.Herkes yazarken hatalar yapiyor , ornegin ben hala karakalem yazma aliskanligindan geldigimden oturu (su kelimeyi sil, bir daha oku, olmadi sunu koy) klavye ve ekran senkronizasyonunu beceremedigimden cumlelerimde zaman zaman hatalar/eksiklikler oluyor. Elimizden geldigi kadar dikkat ediyoruz iste.

Ercan Aslan ile Ali Erdogan'dan sakin olmalarini rica ediyorum. Bugun su konuda veya bu konuda Ozanla hem fikir olamyabilirsiniz ve sert tartisabilirsiniz, ama olayi kisisellestirince hakikaten hos olmuyor.

New York'un köyünde yasamaya baslayinca insanin basi bir anda göge mi eriyor? yoksa orada hergun Ortadogu kökenli bir calisan, göcmen olmanin verdigi bir eziklik midir tum bu forumdaki agresif tavirlarin nedeni..
nedir bu klavye delikanligi...ben eskiyim, modum, ustelik amerikadayim havalari? senin gittigin yerden Ercan doneli cok oldu... ( bak noktalari saymayi unutma)...

o kisiyi oldugunu dusundugu yerden alir, aslinda oldugu yere birakir giderim..

Su yukaridakiler hos bir laflar mi soyleyin simdi.

Ben direk tanistigim icin soyleyeyim , Ozan bircok degerli ozelligine ragmen oldukca mutevazi bir insandir.Hafiza olarakta kendisi ile hic asik atilmamasini tavsiye ederim. Iyi muhendis, kulturlu ve bol hobili bir insan olmasina ragmen oldukca alcak gonulludur. Eski bir sporcudur , hemde GS armasi icin yarismis bir sporcu. Hic birseye saygi duymuyorsaniz buna duyun bari.Yani GS'nin icinden geldigi icin zaman zaman kendini idareci yerine koyupta empati yaparak dusunur. O myuzden bazen klasik taraftar/elestirici acisiyla farkli dusunur.Evet , fikri tartismada sertlesebilir ama kisiye karsi kotu niyet sezmedikce medeni ve olumludur.

Arkadaslar, beyler, takimdaslar, kardesler, lutfen rica ediyorum. Uslubunuza dikkat edin. Hakikaten cok sert ve kirici ifadeler. Gunluk tartisir gibi yazmayin, kisiselestirmeyin. Bu foruma kattiginizin degerler, fikirler, bilgilerde vede renklerde sifirlaniyor boyle olunca. Saygi uyandirmak icin saygin davranin.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bende sevgili Alpay nerede kaldi diye dusunuyordum...

konuyu objektif degerlendirmek icin baska kisilerin cumlelerinden de alintilar yaptigin zaman bu soylediklerinde samimi oldugunu degerlendirebilirim... belki geriye donup ayiklarsin...

konuyu istek uzerine kapatmistik ama acariz gerekirse...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Forum adminlerinden ricam, artik asagidaki katilanla ilgili gerekeni yapmalaridir. Gayet medeni ve alttan alarak bir uyarida bulundum.
Aldigim cevap gayet kustahca oldu. Niyet kotu. Hir cikarmak isteniyor.
Ya gerekeni yapin, yada anladigi dilden yazacagim.

Ercan Arslan wrote:bende sevgili Alpay nerede kaldi diye dusunuyordum...

konuyu objektif degerlendirmek icin baska kisilerin cumlelerinden de alintilar yaptigin zaman bu soylediklerinde samimi oldugunu degerlendirebilirim... belki geriye donup ayiklarsin...

konuyu istek uzerine kapatmistik ama acariz gerekirse...
NO ADNANS, NO CRY !!
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

cok ucuzdu sevgili Alpay...

her defasinda Ozan'in arkasindan gelip supurme aliskanligina uygun bir cevapti... ustelik kapanmis konuyu acan da kendinsin..

Alpay Dedeoglu demiş ki;
Ben direk tanistigim icin soyleyeyim , Ozan bircok degerli ozelligine ragmen oldukca mutevazi bir insandir.Hafiza olarakta kendisi ile hic asik atilmamasini tavsiye ederim. Iyi muhendis, kulturlu ve bol hobili bir insan olmasina ragmen oldukca alcak gonulludur. Eski bir sporcudur , hemde GS armasi icin yarismis bir sporcu. Hic birseye saygi duymuyorsaniz buna duyun bari.Yani GS'nin icinden geldigi icin zaman zaman kendini idareci yerine koyupta empati yaparak dusunur.

Ozan Ersoy demiş ki:
Bugunku Yunanistan takiminin buyuk cogunlugunun Ingiltere-Almanya-Italya-Ispanya'da oynadigini unutmayin. Hani bizimkiler nerede oynuyor. Kici kirik Emre'yle Tuncay forma yuzu goreceklerde biz gorecegiz.
Arkadisinizin Olimpiyat madalyasi mi vardi da biz atladik acaba? Emre Belozoglu, G.Saray'in ismini dunyaya duyuran UEFA ve Super Kupa'yi kazandiran , bu takima tonla kupa ve basari kazandiran ekipte yer almaktadir. bu konudaki hassasiyetinizi tek tarafli kullandiginizi yuzunuze carpmaktan baska birsey degil bu hatirlatma... daha ne yazilmis ornekler var inanamazsiniz bu forumda .. Ozhan Canaydin'a vesaire.. o yuzden bendeki hafiza RAM'lerini gorseniz akliniz sasar...

kimse kendisini kimseden daha fazla G.Saray'li gormeye kalkmasin... tepkim cok sert olur... bakalim bundan sonra hangi sudan bahanelerle forumdan uzaklastirilma oyunlarina maruz kalacagiz..
[/quote]
Last edited by Ercan Arslan on Sun Oct 21, 2007 2:11 pm, edited 1 time in total.
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Alpay bey, ne benim yazdiklarim Ercan i baglar ne de onun yazdiklari beni.. Bu sepeple yazinizdan kendi uzerime aldiklarima cevap vermek durumundayim, her ne kadar konu benim icin kapanmis olsa da..

Ben bu "iki nokta" yi foruma girdigim gunden beri kullaniyorum.. O gunden bu yana uyaran olmadi.. Taa ki bir fikir ayriligina dusene kadar.. Varsa bir hata OM denen bir sistem var, ordan uyari yapilir.. Yoksa herkesin icinde, yapilan yorumu kucumseme, bilgiyi kucumseme ile birlikte yapilirsa bu uyari, ben o uyarinin iyiniyetli yapilmis oldugunu dusunmem..

Ikidir devreye girdiginizde hep ayni tarafi uyariyorsunuz.. Tehdit eden, alay eden, provoke eden kisiye bir uyari, rica olmayinca sizin de tarafsizliginiz konusunda supheye dusuyorum.. Ozan beyin turlu yazdigi cirkin seyleri gormezden gelirseniz uyarinizin bir degeri kalmiyor maalesef.. Ali Gursel in yaklasimi ile sizin ki arasinda niyet farki var.. Sanirim Ozan bey ile samimiyetiniz objektif olmanizi engelliyor..

Beni ilgilendirmese de aranizda ki hukuga saygi duyuyorum, Ozan bey in kisiligine de.. Ama herkesten de ayni saygiyi beklerim.. O saygiyi bana gostermeyen de, kusura bakmasin, hakettigi muameleyi gorur..

Dediginiz gibi saygi uyandirmak icin saygin davranmak lazim.. Dedigim gibi konuyu kapatmistik, desmeseydiniz belki zamanla unuturduk da (-da yi ayri mi yazmaliyim, bilemedim simdi)..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

hayir su mantigi anlamiyorum... efendim GS'de sporcuymus, muhendismis, falanmis filanmis..hic degilse buna saygi duyun... bu ne hastalikli bir degerlendirmedir boyle? hic mi bu gruptan problemli insan cikmaz.. hic mi hata yapmaz bu insanustu kisiler? bu nasil bir zihniyettir? iste LISELI degil LISECI zihnyete hayir diye on binler haykiriyor.. eger karsimdaki insan ustelik uzun suredir yazmadigim halde beni de icine katan bir absurt yorumu, aleni forumda yapacak ve ben buna boynumu egecegim ve tamam bir daha olmaz diyecegim... nedir bu? cok beklersin...

bu forumda sana benden 10 kat daha berbat bir Turkce'yle yazan bir suru kisi gosterebilirim... ama ben onlarin bu ozelligine takilmiyorum... ne demek istedigine ve futbola dair ne yazmak istedigini anlamaya calisiyorum... fakat karsimdaki kisi, Turkce'yi dogru yazip terbiyesizlik yapar, haddini asarsa..gelip bana onu kimse savunmasin... kustahlik ve anlayacagi dil konusunu inan tasavvur dahi edemezsin... sana mi kaldi onu savunmak? isterse yaziyor kendisi zaten.. bana bir mesaj yazip, iste bana da oyle yapti diyerek nopost aldirmak midir bu oyunun ismi?sadece kendiniz oldugunuz zaman benden saygi gorursunuz... ne oldugunuz, kim oldugunuz icin degil.. benim kim oldugumu hic yazdim mi? ben cok muhendis ise aldim..cokta kovdum...hala da calistiriyorum... muhendis filan diye de kimseye saygi duyacak degilim..

senin ornek insan olarak gosterdigin kisi, benim yillardir tanidigim, arkadasim, her mac G.Saray'i tribunden destekleyen 42 yasindaki Burhan Sagsen'e "yazdiklarin sig" vesaire gibi ithamlarda bulunurken bu cok dengeli buldugun vicdani terazini orada niye kullanamadin? herkes kendisi olsun...herkes...
Last edited by Ercan Arslan on Sat Oct 20, 2007 7:59 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ercan Arslan wrote:bu forumda sana benden 10 kat daha berbat bir Turkce'yle yazan bir suru kisi gosterebilirim... ama ben onlarin bu ozelligine takilmiyorum... ne demek istedigine ve futbola dair ne yazmak istedigini anlamaya calisiyorum... ..
Mesela ben. Kucakustu bilgisayarimin da ekrani kucuk geliyor ya$lanan gozlerime.

Bu olay cok uzadi. Neden bilmiyorum ama Ozan'in buraya gelen bu arkada$lardan ho$lanmadigi ortada. O yuzden gozunun ustunde ka$in var (yaksa tersi mi idi bu deyi$) yazilariniz sig ve banal diye dilbilgisi gramere kadar olayi indirgedi. Ali Erdogan'i bilmem ama Ercan Aslan kendisine ba$larda siz filan diyordu. Bir Orkun'un kaleciligi konusunda olay $irazeden cikti.

Tarti$manin genelde galibi maglubu olmaz. Yanilan sonunda zamanla ortaya cikar. Tarti$mada kazanilmak isteniyorsa kar$i tarafi ikna etmek amaci gudulmelidir. Herkez fikrini soyler. Taraf bulur bulmaz. Ama kimse bir ba$ka kimse gibi du$unmek zorunda olmadigi gibi goru$une katilmadigina cevap vermesi ve kendi goru$unu sunmasi kadar dogal bir olay yok bu dunyada. Olay kar$i tarafa hakarete donu$unce hakarete hakaret ile kar$ilik verilmesi kacinilmaz oluyor. Yazilari ki$iselle$tirmek ise i$in en ucuz tarafi.

Ben $ahsen burada yazan yeni gelen insanlarin burada hiziple$erek huzuru bozma ona buna sata$maya cali$ma gibi bir hareketlerini ve yazilarini gormedim. Uzuldugum nokta da burasi zaten. Ozan'i kizdiran noktayi ve bu ki$ileri kusturme vaya kendine du$man ettirme cabasini anlami$ degilim. Olayin bu seviyeye gelecegini haftalar once sezip birkac satir karalami$tim. Ama olmadi malasef.

Mumkunse bu olayi daha fazla ka$imadan hakaretin dozunu artirmadan kapatmak gerekiyor. Kimseye yarari yok cunku.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Oct 21, 2007 12:22 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Cengiz Akgun wrote:
Ercan Arslan wrote:bu forumda sana benden 10 kat daha berbat bir Turkce'yle yazan bir suru kisi gosterebilirim... ama ben onlarin bu ozelligine takilmiyorum... ne demek istedigine ve futbola dair ne yazmak istedigini anlamaya calisiyorum... ..
Mesela ben. Kucakustu bilgisayariminda ekrani kucuk geliyor ya$lanan gozlerime.

Bu olay cok uzadi. Neden bilmiyorum ama Ozan'in buraya gelen bu arkada$lardan ho$lanmadigi ortada. O yuzden gozunun ustunde ka$in var (yaksa tersi mi idi bu deyi$) yazilariniz sig ve banal diye dilbilgisi gramere kadar olayi indirgedi. Ali Erdogan'i bilmem ama Ercan Aslan kendisine ba$larda siz filan diyordu. Bir Orkun'un kaleciligi konusunda olay $irazeden cikti.

Tarti$manin galibi maglubu olmaz. Yanilan sonunda zamanla ortaya cikar. Herkez fikrini soyler. Kimse bir ba$ka kimse gibi du$unmek zorunda olmadigi gibi goru$une katilmadigina cevap vermesi ve kendi goru$unu sunmasi kadar dogal bir olay yok bu dunyada. Olay kar$i tarafa hakarete donu$unce hakarete hakaret ile kar$ilik verilmesi kacinilmaz oluyor. Yazilari ki$iselle$tirmek ise i$in en ucuz tarafi.
Ben $ahsen burada yazan yeni gelen insanlarin burada hiziple$erek huzuru bozma ona buna sata$maya cali$ma bir hareketlerini ve yazilarini gormedim. Uzuldugum nokta da burasi zaten. Ozan'i kizdiran noktayi ve bu ki$ileri kusturme vaya kendine du$man ettirme cabasini anlami$ degilim. Olayin bu seviyeye gelecegini haftalar once sezip birkac satir karalami$tim. Ama olmadi malasef.

Mumkunse bu olayi daha fazla ka$imadan hakaretin dozunu artirmadan kapatmak gerekiyor. Kimseyi yarari yok cunku.
Cengiz abi, ben simdi su senin yukarida yazdigin yazidan cimbizla cekip..
Herkez fikrini soyler. Kimse bir ba$ka kimse gibi du$unmek zorunda olmadigi gibi goru$une katilmadigina cevap vermesi ve kendi goru$unu sunmasi kadar dogal bir olay yok bu dunyada.
herkeZ degil, herkeS yazacaksin desem.. ikinci cumlende devrik olmus hata var.. ayrica dolar isaretini "Ş" harfi olarak kullanman yazarlarin okumasini zorlastiriyor en azindan "S" kullan desem ne olur? belki kizmazsin birincide..tekrar baska bir konuda benzeri gereksiz bir uyari ile rahatsiz edip tadini kacirsam hos olur mu? bunu da herkesin icinde yapsam ozellikle...

yazinda da belirttigin gibi asla bizim aramizda bir blok olusturup hiziplesme olamaz.. biz burada 3 yada 4 kisiyiz...forumda yuzlerce farkli insan var.. kaldiki neden buraya gelip bir grup olup, birbirimizin arkasini kollamaya calisalim..amac G.Saray ve Futbol konusmakti.. ama ortadaki laf direk bu kisilere yonelik oldugu icin bu reaksiyon bu sekilde verildi..esasen derhal bir cevapta vermedim...bekledim, belki yanlisini duzeltir diye.. ama arsizligi ele aldi daha da...benden 5 yas buyukmuste falan filan.. soruyorum kendisine, kendi yasindan 5 yili cikarinca geriye 6 yasinda bir cocuk mu kaliyor da boyle davranmayi kendisine gorev ediniyor...ayip, ozur dilemek gereken zamanlarin ne zaman oldugunu bu yasina geldigi halde ogrenememis... kadim dostuda acayip mutevazi biri oldugundan dem vuruyor...biz onunla gunluk hayattan tanismiyoruz guzel kardesim.. burada yazdiklariyla ve tavirlariyla taniyoruz... bunlarin da bize gosterdigi kesinlikle "mutevazi" biri oldugu degil.. bunu bu forumda kime sorsan soyler.. kendisinin yazdiklariyla ilgili fikirlerimi de beyan etmistim.. surekli bir Hincal Uluc tavirlari, en cok ben bilirim havalari, herseyin tam tersini inatla savunarak farkli olma cabalari, ters koseye yatirma girisimleri..belki Hincal'i begenmez ama tavirlar ayni..zaten oyle olur oyleler..kendinden baska kimsenin dogrusu direk dogru degildir cogu zaman.. insanlar buraya zaman ayirip kendi fikirlerini yaziyorlar..siz onlarin yorumlarini bu sekilde pacavra ederek yorumlarsaniz, o insanlarda gelir o kisiyi burusturup haddini bildirir...

Kaldi ki foruma bakildiginda, Ali Erdogan ben Orkun'u elestirdikce sahiplendi... karsit gorusu yazdi... Burhan'la ben eski forumdan Gerets konusunda asla anlasamayiz... o Gerets'i her olayda suclar ben "elindeki kadronun bu seneki kadro olmasi durumunda tekrar degerlendirmek gerekirdi" derim.. burada da ayni tartisma olsaydi bu gozukurdu..

onemli olan senin, onun, bunun neyi ne kadar gramer hatasiyla yazdigi mi, yoksa futbol konusabilmek mi? biz mecburmuyuz burada o kisi nederse eyvllah, senin dogrun bizim dogrumuzdur demeye? elbette ben de sert yaptim.. ama gerek ilgili kisinin benzeri sabit fikrini surdurmesi, onu savunanin da garip dayanaklarla tek tarafli bakip yorumlamasi tum bu olayin sebebi.. bu kadar da olmaz artik..

bu forumda boyle bir saldirgan karakterle yazan kisinin mod olmasi, bu tur tavirlarindan dolayi sorun cikaracaktir...ustelik bu yetkisini kendisiyle ilgili bir tartismayi sonlandirmakta kullanmakla tehdit ederek bu is icin ne kadar uygun olmadigini da ispatladi..Amerika'da pek cok siyasi, sahip oldugu yetkileri kendi lehlerine kullandiklari ortaya cikinca istifa ederler... bakalim bunca yillik egitim ve Amerika tecrubesi ise yaramis mi? ne kadar medeniyet bulasmis.. yoksa Turkiye'de yasanan absurtluklere getirdigi yorumlarin hepsinin cok anlamsiz kalacagi bilinsin...
Last edited by Ercan Arslan on Sat Oct 20, 2007 9:30 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mumkunse bu olayi kapatip hakaretin dozunu artirmayin dedim. Kimin ne yaptigi nasil yaptigi onemli degil olay bu safhaya geldiginde. Bundan sonra ne yapilacak o onemli. Ben bu konuda cekincemi gerginligin ba$langicinda belirttigimde oturup tokala$ip ozur dileyin filan gibi $eyler beklemiyorum demi$tim. Yine de beklemiyorum. Hasma en iyi hakaret gormemezlikten gelmekte olabilir. Illa her soylenene bir kat daha kirici ve kucuk du$urucu cevap vermek gerekmiyor. Turkler arasinda Hint horuzu gibi baskin cikmak marifet olarak goruluyor ve de oyle saniliyor. O yuzden bu husumetin surdurulmesi burada geri kalanlara saygisizlik oldugunu da unutmamak lazim.

Soylemek istedigimin ozu $u. Artik kimin ba$lattigi ne dedigi onemli degil gelinen $u noktada. Bundan sonra ne soylenilecek ve nasil davranilacak. Onemli olan bu. Aslinda soylenecek bir $ey kalmadi. Uzla$ilamyorsa daha fazla yozla$ilmamasi gerekiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Cengiz abi, biraz once Ali Gursel'de soyledi.. ok dedim.. ama gelip bir baskasi bir daha bu konuyu tek yanli ele alip, devam ettirip bir cevap hakki dogurursa ve bende yazarsam bunu anlayisla karsilamani dilemekten baska yapacagim birsey yok.. suanda konuyu kendimce kapatiyorum..
Post Reply