2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Cengiz,

Eger sen de benim o "gerdek" lafini ne uzerine yazdigimi anlamiyorsan , konusacak bir sey yok. Evet ben ozur diledim , yazmamam gerekirdi "gerdek" lafini ama o lafi durup dururken yazdigimi soyluyorsaniz YAZIK.

Fanatik gazetesinin haberine yapilan bazi yorumlar da "TEMIZ LIG" isteyenlerin bazilarinin temizlikten ne anladigini cok iyi ortaya koyuyor.

Selamlar
YK
Gerdek lafini Can Baysan'in laflarina kar$ilik yazdim demi$in. Adam bunca hakem hatasi oldu haftalarca, BJK macinda hakem FB dograsa kilim kipidamaz demesi seni bu kadar kizdirmi$ nedense. Ustelik cevabin ona tekil degil genel olmu$. Demek bu kadar ali$tiniz ba$kasinin destegi ile yiyi$meye demi4sin ona cevap verirken. Can Baysan ne zamandan beri GS camiasini temsil eder oldu diye filan uzatmak istemedim di.

Fanatik gazetesi adindan belli. Adsam gibi bir $ey olsa adi Fanatik olmazdi. Okunalacak bir $ey olsa ben de okurdum boyle pacavralari. Hakem lokantada ba$ba$a yemek yemi$ gibi yazmi$lar ustelik. Acaba hesabi da onlar mi vermi$. Yukarda cevap vermi$ler sana bu konuda. Sadece kuru bir karalama ve iftirada oteye gitmeyen olay. Lokantada Mafya babasi var diye lokantada olanlar mafya ile i$i var demek mi oluyor. Ya da mafya babasi lokantaya geldi diye icerdekiler bizide Mafya dan sanmasinlar ya da bunlarla i$imiz var demesinler diye di$ari mi cikacak. Ayni numaralari GS macindan once de yazmi$lardi. Hakem lokantada idi diye. Ne zamandan bari Fanatik te cikanlar dogru cikti? Varsa FB elinde bir kozu versin. Demirlenk korkmasa Aziz'i mahkemeye verir hajaret etti diye. Ama ba$ina ne gelecegini bildigi icin e$ek arasina comak sokmak istemecektir muhakkak. Tekin degil, cunku ben i$imi mahkeme polis yerine kendim gorurum diyen adama bula$mak pek akil kari degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Re: Insallah dogru degildir...

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:
Tolga Girici wrote:
Savas Macun wrote:
Ben inanmiyorum bu habere aslinda.Ancak eger ayni masada yemek yenmisse o zaman iskillenirim.Malum hakemlerimiz mactan sonra konusurken bile tir tir titrerken bu garip kacar.Hele ki Izmir'de onca restoran varken olmasi o kadar masum degil.Dedigim gibi inanilmasi cok guc eger yapilmissa da aptal kere aptalliktir.
Ayni masada yedilerse ben de suphelenirim. Ama oyle bir ifade de yok haberde.

http://www.milliyet.com.tr/2006/05/05/son/sonspo08.asp

Boyle yaziyor valla ama carptirilmis olabilir.Bunlar malum.
Fanatik ve Milliyet ayni grubun gazeteleri. Iki haberin kaynagi ayni olmasi lazim. Ama arada cok onemli bir fark var. Ayni masada mi, ayni restoranda mi? Haberlerden biri uzerinde oynama yapilmis, ama hangisi bilemiyorum. Ben yine de ayni masada yemek yendigine inanmiyorum., Demirlek gelecek vaadeden bir hakem, ustelik simdiye kadar FBlilerin sevdigi bir hakemdi, boyle bir seye curet etmez.
Savas Macun

Re: Insallah dogru degildir...

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:
Savas Macun wrote:
Tolga Girici wrote: Ayni masada yedilerse ben de suphelenirim. Ama oyle bir ifade de yok haberde.

http://www.milliyet.com.tr/2006/05/05/son/sonspo08.asp

Boyle yaziyor valla ama carptirilmis olabilir.Bunlar malum.
Fanatik ve Milliyet ayni grubun gazeteleri. Iki haberin kaynagi ayni olmasi lazim. Ama arada cok onemli bir fark var. Ayni masada mi, ayni restoranda mi? Haberlerden biri uzerinde oynama yapilmis, ama hangisi bilemiyorum. Ben yine de ayni masada yemek yendigine inanmiyorum., Demirlek gelecek vaadeden bir hakem, ustelik simdiye kadar FBlilerin sevdigi bir hakemdi, boyle bir seye curet etmez.
Katiliyorum.Bunlar spekulasyon ortaligi birbirine karistirma olarak goruyorum.Inanmiyorum, ancak 32.gun'e davet edilen Carsi'dan gereken yalanlamayi, demirlekten ve bjk'dan da bekliyorum.Hadi Demirlek korkuyor mahkemeye vermeye ama BJK korkmaz herhalde, o korkmazsa aslanlar gibi GS var yaninda gereklen aciklamayi onlardan bekliyoruz.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: Cengiz,

Eger sen de benim o "gerdek" lafini ne uzerine yazdigimi anlamiyorsan , konusacak bir sey yok. Evet ben ozur diledim , yazmamam gerekirdi "gerdek" lafini ama o lafi durup dururken yazdigimi soyluyorsaniz YAZIK.

Fanatik gazetesinin haberine yapilan bazi yorumlar da "TEMIZ LIG" isteyenlerin bazilarinin temizlikten ne anladigini cok iyi ortaya koyuyor.

Selamlar
YK
Gerdek lafini Can Baysan'in laflarina kar$ilik yazdim demi$in. Adam bunca hakem hatasi oldu haftalarca, BJK macinda hakem FB dograsa kilim kipidamaz demesi seni bu kadar kizdirmi$ nedense. Ustelik cevabin ona tekil degil genel olmu$. Demek bu kadar ali$tiniz ba$kasinin destegi ile yiyi$meye demi4sin ona cevap verirken. Can Baysan ne zamandan beri GS camiasini temsil eder oldu diye filan uzatmak istemedim di.

Fanatik gazetesi adindan belli. Adsam gibi bir $ey olsa adi Fanatik olmazdi. Okunalacak bir $ey olsa ben de okurdum boyle pacavralari. Hakem lokantada ba$ba$a yemek yemi$ gibi yazmi$lar ustelik. Acaba hesabi da onlar mi vermi$. Yukarda cevap vermi$ler sana bu konuda. Sadece kuru bir karalama ve iftirada oteye gitmeyen olay. Lokantada Mafya babasi var diye lokantada olanlar mafya ile i$i var demek mi oluyor. Ya da mafya babasi lokantaya geldi diye icerdekiler bizide Mafya dan sanmasinlar ya da bunlarla i$imiz var demesinler diye di$ari mi cikacak. Ayni numaralari GS macindan once de yazmi$lardi. Hakem lokantada idi diye. Ne zamandan bari Fanatik te cikanlar dogru cikti? Varsa FB elinde bir kozu versin. Demirlenk korkmasa Aziz'i mahkemeye verir hajaret etti diye. Ama ba$ina ne gelecegini bildigi icin e$ek arasina comak sokmak istemecektir muhakkak. Tekin degil, cunku ben i$imi mahkeme polis yerine kendim gorurum diyen adama bula$mak pek akil kari degil.
Cengiz,

Gidip Can Baysan'in postunda benim yazdigimi nasil "tercume" ettigine bir daha bakiver lutfen, belki o zaman anlarsin ne demek istedigimi.

Selamlar
YK
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haberin milliyetteki versiyonunu göremedim ama fanatikte verilen haberin altında imza yok! Kaynak yok! Hakem yalanladığına göre birilerinin bu işten ceza çekmesi lazım! Hakem orda yemek bile yemediğini söylüyor, eğer yalan söylüyorsa hakemin bu mesleği hemen bırakması gerekir! Ama adam işkembeden sallamıyor, sözlerini ispatlayabileceği yalanlama yazısından anlaşılıyor!

Haber yalansa, -ki öyle görünüyor- böylesine korkunç bir iddiayı ortaya atanların cezası ne olacak? Ortada bir isim olmaması gerçekten ilginç! Ben muhabir olsam bu kadar önemli bir haber yaptıysam altında imzam olsun isterim! Ama haberin sahibi meçhul!

Böyle bir haber neden yapılır? Pardon, böyle bir haber neden uydurulur? Uydurma transfer haberlerine aşinayız, onlar artık zararsız sayılır! Ama bu gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir hadise!

Bu meselenin üzerine gidilmesi lazım! Kim gider bilmiyorum ama "Fanatik ortaya çıkardı" şeklinde yapılan bir haber, tüh yalanmış diye üstü kapatılamaz! Güvenilir olmak gibi bir kaygısı yok mu bu iki gazetenin?

ilave: Haberde "Beşiktaşlı yöneticiler, Çarşı Grubu üyeleri hep birlikte yemekteler" deniyor.. Beşiktaşlı yöneticiler yalanlamak için neyi bekliyor merak ediyorum.. Yoksa yalanladılarda duymadık mı?

Savas Macun wrote:http://www.milliyet.com.tr/2006/05/05/son/sonspo28.asp

Demirlek'ten yalanlama geldi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizimkilerden beklerdim ama BJK hızlı çıktı. FB Bayan basket takımının şampiyonluğunu kutlamış BJK yönetimi, maksat gıcıklık olsun :)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:
5-) Sevgili Savas , FB buyuyor ama sagliksiz ve
yanlis buyuyor. (Disecenomics of scale)
Turk futboluna zararli buyuyor, kendine zararli buyuyor.
Ici bos buyuyor.
Gecen yil 10-15 milyon dolar civari acik,
bu yil ise 38 milyon dolar acik var.
Passat medyasi yazamiyor tabii.
Buyuk stadinizin yillik net geliri 10-15 milyon USD arasi.
formadanda tas catlasa 1-2 milyon dolar.
41 milyon dolar sadece futbol takimina maas +bonservise giden para.
Ve bu parayi harcamak zorunda cunku bu tuketim cilginligi
beklentisini yarattilar. Bundan sonra harcanmazsa , kiyamet kopar.
Ve hala 18 miyon dolar butceli ve 150 milyon dolar borclu GS ile ayni puandasiniz(ilk yaridaki haksiz puanlarla),
BJK'yede kupayi kaptirdiniz.
Üstelik isin yarisini tek basina Alex yapiyor. 1 adama baglisiniz.
Bunun nesini kiskanalim?
AY ve alacaklilar, halka acilmadan gelen parayla
paralarini geri aldilar.
Ve giderken kendi tabiriyla kucaga bir bomba birakipta gidecek.
Kiskanilacak birsey varmi?

Sevgili Alpay

Burada net cevap verdigin yazi gume gitmesin, cevaplamama saygisizligini da sana gostermeye icim el vermez zaten.

Ilk paragrafin fanatik bir GS soylemidir, buna fanatik bir FB cevabini vermeyeyim seninde benimde zamanima ve nefesime yazik.

1) tartisilir ancak son yillarda bu konudaki en karli sezonu yasadik ne yazik ki fakat bu konuda ikinci yari GS'in topladigi haksiz puanlarda az degil ancak onceki yillara oranla az tabii.

2) BJK'i kutladim, hic bir bahaneyi kabul etmiyorum.Iyisen cikip herkesi yenersin.Dedigin bir cok hakem noktasi tartisilir ole senin dedigin gibi masumca degildi.Bunu ikimiz de biliyoruz.Dedigim gibi bahane degil, o cizgiden top geceydi yenmistik demek ki genede elimizdeymis olmadi.

3) Katiliyorum.Ayip bize aittir ancak devlete bizi sikayet edenlerin hali de ortadadir ekte.Bunlar ikiyuzluluk ve sark kurnazligindan ote degildir.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=3548

4) Benim istedigim hakem Selcuk Dereli veya Cuneyt Cakir'di.Bulent Demirlek'in BJK macini kastediyorsan gecen sene o hatasi bu senekilerin yaninda bir sey degil.

5) Burasi onemli iste.Verdigin rakamlar mantikla pek bagdasmiyor.Eger FB'nin 41 milyon USD futbol takimina gideri var diyorson, stad 15, CL+Fortis 7-8, Reklam+Forma 4, Fenerium geliri cok ama cok daha fazla, ulke capinda 81 tane magaza var.Gunde 1000 usd cirodan yilda 30 milyon usd ciro yapara, tekstilic degilim ama yuzde 10 karla yapani doverler herhalde TR'de.Benim mantigim 5 diyor.TV geliri de 16 etti sana 47 milyon usd.41 milyon abarti bir rakam.Hadi kabul edelim.Hemen hemen dengeye geliyor demek ki acik amator branslar, yatirim gibi yerlere gitmis 38 milyon usd olarak.Bu acik bunlarin disinda bir yere gidiyor olmasi lazim ancak lutfen bana kurtlar vadisi tarzi teorilerle cevap verme ne sen ispat edebilirsin ne bende sana yanlissin diyebilirim matematik cercevesinde.

Futbol takimini likit degerine de girmiyorum hic.

Alpay,

Sagliksiz buyume karsiligi olmayan yatirimlarla ve bunlari ozkaynakten degil disaridan faizle alarak olur benim mantigimca.Ben boyle bir durum goremiyorum FB'de.Sistematik bir bicimde kurumsallasmaya calistigini, taraftara yenilikler getirdigini ve bunlari kaynaga cevirdigini bir taraftar olarak yasiyorum ben.Zaman gosterecektir kimin hakli oldugunu.

Selamlar
Savas
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

2. olanın kupa törenine çıkmamasıyla ilgili bir iki not düşelim..

Beşiktaşta Kocaelisporla oynadığında kupa törenine katılmamıştı. Fener geçen senede katılmamış, bu senede katılmadı..

Bu 3 hadisede de kupayı kaybeden takımın hocası aynı: DAUM :)

Fenerin Gençlere kaybettiği zaman ne yaptığını bilmiyorum, hoca Denizliydi, benim bildiğim Denizli böyle bir şeye izin vermemiştir..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:2. olanın kupa törenine çıkmamasıyla ilgili bir iki not düşelim..

Beşiktaşta Kocaelisporla oynadığında kupa törenine katılmamıştı. Fener geçen senede katılmamış, bu senede katılmadı..

Bu 3 hadisede de kupayı kaybeden takımın hocası aynı: DAUM :)

Fenerin Gençlere kaybettiği zaman ne yaptığını bilmiyorum, hoca Denizliydi, benim bildiğim Denizli böyle bir şeye izin vermemiştir..
Gecen sene FBli futbolcular madalyalarini almislardi ama, iyi hatiliyorum. Kupa toreni dedigimiz sey kazananin kupayi kaldirdigi an mi oluyor?

3 sene once BJK madalyasini da almamis, bu seneki FB gibi. Yazik. Yoneticiler Demiroren gibi atip tutmadan once yakin tarihlerini gozden gecirmeleri lazim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fanatik ve Milliyet adlı muzır neşriyatlarda yayınlanan Skandal haberin kaynağı:

Şekip Mosturoğlunun kulağına böyle bir haber geliyor. O da protokolde Mustafa Çulcuyla konuşuyor.. O esnada da gazeteciler duyup haber yapıyor!!!

Kaynak: Turgay Demir
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

KARL HEINZ FELDKAMP
06.05.2006 CUMARTESİ

Türkiye Kupası'nda yapılan iki önemli yanlış

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında İzmir’de oynanan Türkiye Kupası finalini Beşiktaş’ın kazandığını öğrendim. Maçla ilgili gerekli bilgileri internet sayfalarından ve diğer bilgi kaynaklarımdan öğrendim. Beşiktaş’ı kupa başarısından dolayı kutluyorum.

Ancak burada Türkiye Futbol Federasyonu’na iki önemli konuda hatırlatma yapmak istiyorum. Bunlardan birincisi Türkiye Kupası final maçı yanlış tarihte oynatılıyor.

Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde kupa finaline doğru gidilen yolda heyecanı artırıcı unsurlar kullanılır. Bunlardan en önemlisi daha ilk turda takımlar gidecekleri yeri bilirler. Örneğin Almanya’da ilk tur maçına çıkan takımın taraftarları, “Berlin... Berlin... Biz Berlin’e gidiyoruz” diye tezahürat yapmaya başlarlar. Yani kupa finalinin nerede oynanacağı yıllar önceden belirlenmiştir. Herkes oraya konsantre olur.

Türkiye Futbol Federasyonu kupa final tarihiyle ilgili açıklama yaparken, FIFA böyle istedi diyebilir. Doğru. FIFA Almanya’dan ligi biraz öne çekmesini istedi. Kupa tarihini de erkene çekti. Ama Almanya Dünya Kupası’nda ev sahibi ülke. Türkiye Dünya Kupası finallerine katılmayacak. Türkiye Kupası finali lig bittikten sonra oynansa UEFA ya da FIFA’nın itiraz edeceğini sanmıyorum.

Kupa daha lig devam ederken oynanınca neler olduğunu hep birlikte görüyoruz. Fenerbahçe finalde kazanıp, kupayı alsa bile şampiyonluk yarışısındaki iki maçta Galatasaray’a göre daha yorgun düşecekti. Bir de final maçının İzmir’de oynanması Daum’un takımı için ayrı bir dezavantaj.

Türkiye Kupası’nda yapılan ikinci önemli hata ise kartların durumu. Finalde ikinci sarı kartını gören Aurelio’nun lig maçında oynayamayacak olması Fenerbahçe’ye çok ağıra patlayabilir. Belki şampiyonluğu bile kaybetmesine neden olabilir. Burada konu Fenerbahçe değil. Yapılan yanlış. Bu yanlış önümüzdeki sezonlarda Beşiktaş ya da Galatasaray’ın da zararına olabilir. Almanya, 1987 sonrası kupa maçlarında görülen kartlar ile ligde gösterilen kartların durumunu netleştirdi. Buna göre kupada görülen kart, lig maçlarında geçerli değil. Ligde görülen kartların UEFA maçlarında geçerli olmadığı gibi.

Türkiye Futbol Federasyonu ülkede futbolu güzelleştirecek, takımlar arasında adaleti sağlayacak düzenlemeleri yapmakla görevli. Benim yetkililerden isteğim Türkiye Kupası final tarihini lig sonrasına almaları. Bir de finalin oynanacağı yeri merkezîleştirmeleri. Kupa finalleri bir orada bir burada oynanmasın. Kupa ve ligde görülen kartların birbirinden ayrılması da federasyonun hemen yapması gereken çalışmalardan biri.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beşiktaş-Fenerbahçe finali bitmiş; maçı 3-2 kazanan siyah beyazlı futbolcular,taraftarlarıyla birlikte İzmir Atatürk Stadı’nda bayram sevinci yaşıyordu. İşte tam bu sırada yaşanan bir olay, fark edenlerin büyük ilgisini çekti.Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, bir kenara çekilmiş para sayıyordu. Farkedenlerin tebessümle izlediği bu olayın perde arkasında yönetici Bülent Deriş’in adı ön plana çıktı.

Beşiktaş Yönetim Kurulu’nun en aktif üyelerinden biri olan Deriş, Fortis
Türkiye Kupası maçları başlamadan önce futbolculara, "Kupada gol atana
1000 dolar prim vereceğim" vaadinde bulunmuştu. Deriş, söz verdiği gibi
gol atan bütün futbolculara 1000’er dolar primlerini veriyordu.

Gaziantepspor ile yapılan yarı final maçında gol atan Bobo, Fenerbahçe
finalinden sonra Deriş’in yanına gelerek, "Benim primim nerede? Yarı finalde
gol atmıştım, unuttun mu?" dedi. ’Şimdi yeri değil’ diye düşünen Bülent
Deriş, parayı soyunma odasında vermeyi planlıyordu. Ancak, hemen yanında
bulunan Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu, "Parayı şimdi ver" deyince,
elini cebine atıp, 1000 doları sahanın ortasında Bobo’ya verdi. İşte Brezilyalı
futbolcunun çimlerin üzerinde saydığı para bu paraydı.

Gökhan Güleç uçakta aldı

Prim muhabbeti uçakta da devam etti. Murat Aksu, Bülent Deriş’i yanına
çağırarak, "Bobo’nun parasını verdin. Gökhan Güleç de bugün gol attı. Onunda parasını ver" dedi. Deriş, Aksu’nun isteğini yine kırmayıp, Gökhan Güleç’in
de primini anında eline saydı. Bu arada, attığı iki golle final maçının
kahramanı olan Tümer Metin, Bülent Deriş’e esprili biçimde seslendi: "Bizim attığımız gollerin değeri herhalde 4 bin dolar..."

İlginç :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kamuoyunun Dikkatine

05/05/2006 Tarihli Fanatik Gazetesinde BOMBA surmanseti ile yayinlanan habere konu olan Uckuyular Derya Restaurantdaki yemegi duzenleyen Siyah Beyaz Dernegi adina,

Soz konusu yemekte herhangi bir Besiktasli yonetici olmadigi gibi macin hakemi, yan hakemleri, federasyon temsilcisi ya da bu kurumlarla uzaktan yakindan ilgisi olan hicbir kimse yer almamistir.

Duzenlenen yemek dernek uyeleri ile camiamiz icinde yer alan diger dernekler ve temsilciler ile birlikte yenen, tamamen aile ici bir yemekti ve yaklasik 200 Besiktaslinin tanik oldugu ortami boylesine karalamak , sporun kardesligine nifak sokmak demektir.

Bu baslik ve yazi ile kucuk dusurulmeye calisilan Besiktas Klubu ve camiasi olarak mazimizden aldigimiz seref ve Besiktasli durusla asla bu sekilde kirli yaklasimlara girmeyecegimizi asirlik Besiktasin adini asla kirletmeyecegimizi konunun arastirilmadan sadece gundem yaratmak icin Buyuk Besiktas Kulubunu alet eden haberi siddetle kiniyoruz.

HATIRLATMA

2 Yil once (o gunlerde gundeme gelmeyen)
Tekrarlanan Fenerbahce – Rize Spor musabakasindan once Kalamis Develi Restaurantta Sayin Aziz Yildirim, yonetim kurulu uyeleri ve o donemin Federasyon Hukuk Kurulu uyesi (bu donemde Fenerbahce Yonetim Kurulu uyesi) Sekip Mosturoglu ile yedikleri yemegi hatirlatir spor ahlakina etik degerlere ne kadar yakistigini kamuoyuna birakip, o gunlerde gundeme getirilmemesini de ayrica kinariz.

Bu konuda başka bişey asmayacam, yeter artık şeklinde düşünenler olabilir :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir fenerlinin ağzından kupa finali.. Eğlenceli bir yazı, komik bence :)

Mansur Forutan
Post Reply