Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS TV kapandı

Doğan TV Yayın Grubu, BJK TV ile GS TV’nin yayınını dün geceden itibaren kapattı. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve başkanımız Adnan Polat’ın, konuyla ilgili ortak hareket etme kararı aldığı ve problemi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a götürecekleri öğrenildi. Diğer yandan iki başkanın Digitürk’le görüşmeleri başlattıkları da ifade edildi.

Kaynak: Türkiye
25-2025

nefvakfi.org
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Boyle bir aciklama olmus mu gercekten?
Skibbe'nin eski yardımcısı şok etti!

Alman hocanın eski yardımcısı, "Adnan Sezgin ve bazı yöneticiler Skibbe’nin işine karışmasa Fener'e 10 puan fark atarız" dedi.
Star Gazetesi'nde yer alan habere göre Alman hocanın eski yardımcısı Boekamp, "Adnan Sezgin ve bazı yöneticiler Skibbe’nin işine karışmasa Galatasaray, Fenerbahçe’ye 10 puan fark atarak şampiyon olur." iddiasında bulundu.

"Onu rahat bıraksınlar"

Edwin Boekamp suskunluğunu bozdu ve Galatasaraylı bazı yöneticileri topa tuttu. Teknik Direktör Michael Skibbe’nin eski yardımcısı, Alman hocanın rahat çalışmasına izin verilmediğini ileri sürüp "İşine karışılmasa ve rahat bırakılsa, Galatasaray’ı Fenerbahçe’nin 10 puan önünde şampiyon yapar. Bu olasılık hala var" iddiasını ortaya attı.

"Takım Skibbe’i seviyor"

Ümit Davala ile birlikte bir süre önce görevinden alınan Boekamp, kupadaki Kayserispor maçını eşiyle birlikte tribünden izledi. Alman antrenör, Galatasaraylı futbolcuların Skibbe’yi çok sevdiğini belirtirken "Bu durum, normal futbolcu-teknik direktör ilişkisinin üstünde. Ancak yönetim ve idari heyetteki bazı isimler rahat çalışmasına izin vermiyor" dedi.

"4-1 baz alınmamalı"

Boekamp, "Bu kişiler Skibbe’nin idman yöntemlerine, takım kurarken futbolcu seçimine, oyun sistemine müdahale etmezse, hoca daha başarılı olur. Fenerbahçe’ye 4-1 yenilmek baz alınmamalı. Skibbe’ye rahat bir çalışma ortamı sağlanırsa Galatasaray, Fenerbahçe’ye 10 puan fark atar ve sezon sonu şampiyon olur" iddiasında bulundu.

"Gönderilmeye üzüldüm"

Skibbe'nin eski yardımcısının bu sözlerle, başta Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile Alman hocayı geldiğinden beri beğenmeyen Futbol Komitesi üyeleri Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ’ı kastettiği ifade edildi. Boekamp, görevine son verilmesine çok üzüldüğünü de dile getirip "Bize yapılanlar Skibbe’ye yapılmasın" temennisini dile getirdi.

"Kulübün 10 yılı garanti"

Hala Galatasaraylı olduğunu ve Cim-Bom’un başarısını istediğini kaydeden Boekamp, "Skibbe’nin varlığı takımdaki gençler için de büyük şans. Onun sayesinde Galatasaray’ın gelecek 10 yılı kurtulabilir. Lincoln sezon başına göre çok daha iyi oynuyor ama hala Bundesliga’daki düzeyine gelemedi. Takıma katkısı artacaktır." dedi.
Kaynak : Milliyet :roll:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kamuoyuna Duyuru: Galatasaray Televizyonu

Galatasaray Televizyonu bugün saat 18.00 itibarıyla tekrar yayın hayatına başlamıştır.

Yaklaşık 2 gün boyunca yayınlarına ara veren GS TV’nin yeniden faaliyete geçmesinde rol oynayan başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere, Türksat yetkilileri ve Radyo Televizyon Üst Kurulu yönetimine anlayış ve desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, yaşanan bu kesintinin tekerrür etmemesi doğrultusunda her türlü tedbirin alındığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ismail Gezer wrote:Kamuoyuna Duyuru: Galatasaray Televizyonu

Galatasaray Televizyonu bugün saat 18.00 itibarıyla tekrar yayın hayatına başlamıştır.

Yaklaşık 2 gün boyunca yayınlarına ara veren GS TV’nin yeniden faaliyete geçmesinde rol oynayan başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere, Türksat yetkilileri ve Radyo Televizyon Üst Kurulu yönetimine anlayış ve desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, yaşanan bu kesintinin tekerrür etmemesi doğrultusunda her türlü tedbirin alındığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü
Binali'yi yalarim
I$ime bakarim olmus :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne ise yarar bu GSTV? Neden bu kadar kamuoyunu mesgul etti bu kicikirik kanal. Sacma sapan GS adina yalaklik yapip (ayn seyler BJKve FBTV'de de oluyordur) eskiden GS soyleydi bilmem kim beyle ropartaj flani kimler seyrediyor bilmiyorum. Kapandiginda bir eksiklik filan hiseden oldu mu idi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:Ne ise yarar bu GSTV? Neden bu kadar kamuoyunu mesgul etti bu kicikirik kanal. Sacma sapan GS adina yalaklik yapip (ayn seyler BJKve FBTV'de de oluyordur) eskiden GS soyleydi bilmem kim beyle ropartaj flani kimler seyrediyor bilmiyorum. Kapandiginda bir eksiklik filan hiseden oldu mu idi?
Oyle deme Cengiz abi, PAF maclari felan oluyor, kendim icin soyliim bazen tarafli (bizden taraf) yayin istiyor canim.

Bikiyorum TV'lerdeki programlardan.

Ama magazin konusunda haklisin, bi tane sarisin (cakma sarisin bu arada, hic sevmem :) ) herkese mikrofon uzatiyo eli hep sacinda, dikkatli izleyin bak..
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Ne ise yarar bu GSTV? Neden bu kadar kamuoyunu mesgul etti bu kicikirik kanal. Sacma sapan GS adina yalaklik yapip (ayn seyler BJKve FBTV'de de oluyordur) eskiden GS soyleydi bilmem kim beyle ropartaj flani kimler seyrediyor bilmiyorum. Kapandiginda bir eksiklik filan hiseden oldu mu idi?
Ben söyleyeyim ve seni aydinlatayim abi: issizligin yuzde 20'lere vurdugu sosyo-ekonomik sorunlarin dayanilmaz hale geldigi ve onumuzdeki iki sene tavan yapacagi, terorden, trafikten her gun bir suru insanin telef oldugu, hayatin hemen her alanina, meclisten otoparklara kadar cetelestigi mafyalastigi, orman kanunlarinin hukum surdugu, gazeteciligi gunde iki kuzuyu migdeye indirip bir sise viskiden sonra acinacak haldeki zavalli devlet buyuklerine(!) gegirip ogut vermek sanildigi, etik degerlerin yerlerde surundugu, artik herseyin mizah oldugu ama hersey mizah oldugu icin tehlikeli boyutlara vardigi bu ulkede sanki konu yokmus gibi futbolcularimiz kacta idman yapti, kacta sicti, kacta kalkti haber verilecek, gunluk idmanlar naklen sunulup issizler kervanina her gun katilan yuzlerce binlerce insana misil misil afyon verilecek uyutulacak. Cok gerekliydi fevkalade gerekliydi. Futbolu yerlerde surunen ulke takim TV'leri olan ender Avrupa ulkelerinden. Bak o kadar tiyo verdim abi oraya glince benim serefime gunde iki kuzu yemekten baslarim her ogun bir sise de viski isterim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bir kere gs-fb bayanlar basketbol macini fener tv'den seyretmeye calis, o zaman anlarsin gstv'nin ne ise yaradigini :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Ne ise yarar bu GSTV?
GS'a gelir getirir. 6,5 milyon Euro'ya mi ne verdiler yayin haklarini. Az ya da cok GS'a faydasi vardir.

GS'a yoneticilik yapmaktan, bu kenef yoneticilerinden cok daha iyi yonetmekten bahsediyorduk gecen gun degil mi? 99 tane neden sayarim, kitap gibi boyle, neden GS'a baskan olamayacagina, olsan da epey kotu is cikaracagina dair.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
GS'a gelir getirir. 6,5 milyon Euro'ya mi ne verdiler yayin haklarini. Az ya da cok GS'a faydasi vardir.

GS'a yoneticilik yapmaktan, bu kenef yoneticilerinden cok daha iyi yonetmekten bahsediyorduk gecen gun degil mi? 99 tane neden sayarim, kitap gibi boyle, neden GS'a baskan olamayacagina, olsan da epey kotu is cikaracagina dair.

Ozan Ersoy
Ben icerikten bahsettim. Madem oyle idi de neden kapatilmaya filan kalkildi. GS maclarinin ozetini bile veremeyen kanala GSTV desen ne olacak demesen ne olacak. Digerleride oyle muhakkak. Lafa ola beri gele.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Lafa ola beri gele.
:D

Dogru soze ne denir
TRUST GALATASARAY
MGC
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Teknik Danışmanımız Karl-Heinz Feldkamp

Galatasaray Spor Kulübü’nde 1992 - 1993 ile 2007 - 2008 tarihlerinde Teknik Direktörlük, 1993 - 1994 sezonunda ise Teknik Danışmanlık yapan Karl - Heinz Feldkamp, 27 Kasım 2008 / 27 Mayıs 2009 döneminde Teknik Danışman olarak görev yapacaktır.

Sayın Karl - Heinz Feldkamp’a başarılar dileriz.

Kamuoyuna duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü
AYRILMAZ İKİLİ
Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Süperstarımız Arda Turan'ın Azerbaycan internet sitesi qol.az a verdiği röportaj

Arda Turan: «İnanıram ki, Azərbaycan və Türkiyə futbolda da bərabər addımlayacaq»

Türkiyə milli komandasının və İstanbulun «Qalatasaray» klubunun yarımmüdafiçisi Arda Turanın Qol.Az saytına eksklüziv müsahibəsi

- Arda, salam! Səni Azərbaycandan Qol.Az saytından narahat edirik...

- Lap yaxşı. Çox şad oldum. Azərbaycandan aradığınıza sevindim və yaxşı mənada təəccübləndim.

- Bir müddət öncə səhhətində problem var idi, indi necəsən?

- Hazırda hər şey qaydasındadı. Şükür Allaha, heç bir problemim yoxdu. Məşqlərimiz bir az gərgin keçdiyinə görə səhhətimdə problemlər yarandı. Sizə təşəkkür edirəm ki, mənimlə maraqlanırsınız.

- «Qalatasaray»da gənclər komandasında sənin məşqçilərin olmuş Halim Fıçıcı ilə Ali Yavaşın Azərbaycanın "Qəbələ" klubunda çalışdığından xəbərin varmı?

- Əlbəttə. Hər iki məşqçinin orada olmasının Azərbaycan futbolu üçün inanılmaz dərəcədə xeyiri dəyəcək. Onlar türk futboluna böyük futbolçular bəxş edən insanlardı. Böyük hədəfləri var. İnanıram ki, bu hədəflərinə Azərbaycanda çatacaqlar. Onlar sistemlə işləyən məşqçilərdi. Öz sistemlərini orda tətbiq etsələr, bu, Azərbaycan üçün çox böyük bir şans olar. İnanıram ki, nə vaxtsa Azərbaycan futbolu da Türkiyə futbolunun səviyyəsinə çatacaq və biz futbolda da bərabər addımlayacağıq.

- Azərbaycana gəlməyi düşünürsənmi?

- Bu vaxta qədər sizin ölkənizdə heç olmadım. Azərbaycanın türkdilli dövlət olduğunu bilirəm. Ona görə də ora gəlməyi düşünürəm. İnşallah, tətildə Halim hocanın yanına gəlməyi planlaşdırıram.

- Azərbaycanda dostların var?

- Bəli, tələbə dostlarım var. Onlarla tez-tez əlaqə saxlayıram.

- Bəs futbolçulardan?

- Azərbaycanda çıxış edən türk futbolçularla da əlaqəm var: Suat Usta və Ali Cansunla. Onlar çox yaxşı futbolçulardı. Bildiyimə görə, orada uğurlu çıxış edirlər.

- Ümumiyyətlə, Azərbaycan futbolu ilə maraqlanırsanmı?

- Tanıdığım yeganə klub "Qəbələ"di. Çünki Halim hoca ilə Ali Yavaş hoca orada işləyirlər. Bir də sizin milli komandanın son yoldaşlıq görüşünü izləmişəm. Bərabərə qaldınız albanlarla.

- Komanda yoldaşın Sərvət Çətini Azərbaycanlı olduğunu bilirdinmi?

- Əlbəttə bilirik. İğdırlıdı, kökü azərbaycanlıdı.

- Son zamanlar "Qalatasaray"dan ayrılacağınla bağlı xəbərlər dolaşır...

- Mənim "Qalatasaray"la 2012-ci ilə qədər müqaviləm var. Bu səbəbdən qərarı rəhbərlik verəcək. Mən burada qalıb oynamağa hazıram.

- Ötən mövsüm bir çox çətinliklərə baxmayaraq, çempion oldunuz. Bu mövsüm necə, eyni uğura imza atacağınıza inanırsanmı?

- Düzdü, ötən mövsüm çox çətin anlar yaşadıq. Bəzi aparıcı futbolçularımız zədələndi, bəziləri cəzalanaraq çətin oyunları buraxmalı oldu. Amma hamıya məlumdur ki, bizim komandada heç kimdə olmayan ruh və birlik var. Və bu ruh bizə bütün çətinliklərə rəğmən, çempion olmağımıza kömək etdi. Bu il də Allahın köməyi ilə çempion olacağıq.

- Müsahibəyə görə təşükkür edirik.

- Çox sağ olun. Buradan «Qalatasaray»lı futbolçular adından bütün Azərbaycan xalqına salam söyləyirəm.

Kəmalə İSMAYILOVA

http://www.qol.az/site/?name=xeber&news_id=316
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…
Post Reply