TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Soner Özaltındere wrote:... stadyumumuzun temel atma törenine ilişkin youtube'da bulabildiğim en temiz videoyu koyayım dedim....

http://www.youtube.com/watch?v=LBzqQ53noU0
Soyle birsey de var LigTV haber bulteninden alintilanmis (gollere yaptiklari gibi, buna da yamuk yapmazlar umarim):
http://www.youtube.com/watch?v=m3PCtHQwGbQ

Mehmet Ali Birand, Baskan'i ayakta alkislamayanlari dovecekmis nerdeyse!!... :lol:
Özgür
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Murat Kara wrote:Bunlar 2010'da nasilsa hazir olacak diye, ASY'ni 2009 filan bosaltirlar sonra kalirlar Olimpiyat'in ayazinda. Uc kurus fazla kazanma hayali ile, bes kurus harcarlar haberleri olmaz.
Bu basliktaki daha onceki bir yazimda, gecmistim ihalenin sartlarini. 13. maddesinde yazili:
13. - İstanbul Şişli Ayazağa 4 Pafta 3 Ada 29 parsel taşınmaz (Seyrantepe arazisi) üzerinde yapılacak olan Stadyum inşaatının tamamlanması için verilecek olan 720 günlük sürenin dolması beklenmeden 120 gün önce, hasılat paylaşımına konu olan Ali Sami Yen Stadyumu’ nun bulunduğu 58 Pafta, 1199 Ada, 384 Parsel numaralı ve 34.640,43 m2 yüzölçümlü taşınmaz yüklenici firmaya teslim edilecektir.
Zaten en bastan belliydi ASY'den yenisi bitmeden erken cikilacagi. Yeni bir "yonetim beceriksizligi" olmayacak yani bu. Eger 2 yillik surec yeni basladi gibi diye dusunsek, 20 ay sonra, 2009 Agustosu civarlarinda devretmemiz gerekecek ASY'yi.

Eren Talu verilen zamanin tamamini kullanmak bir yana, erkenden bitirmeye cok kararli gorunuyordu, umarim ki, isleri rast gider, ve o, cabalarinin sonucuna (biz de yepyeni stadimiza), sorunlarla ugrasmadan ulasmis olur(uz).
720 gunde boyle bir insaatin Turkiye sartlarinda bitirilebilecegine aklin yatiyor mu Ozgur? Kagitlarda ne yazdiginin cok da onemi yok. Uzmani degilim bu konularin ama makete bakinca hic de oyle pre-fabriklik bir hali yok. Avrupa'da bile ancak bu kadar zamanda bitirirler paralari tukenmez ise yari yolda. Turkiye'de bir kere paranin yari yolda tukenmedigi buyuk proje hemen hemen yok gibi. Iste Ankara metrosunun hali ortada, icler acisi, ki arkasinda koca bir sehrin belediyesi var. Para tukenmese bile insaat sitesine tasinacak malzemeler Almanya'nin otobanlarindan degil, Istanbul'un acil durum icin gerekli seritleri bile olmayan, her zaman trafik sorunu olan yollarindan tasinacak. Kiremitleri ust uste dizecek adam Almanya'nin ilkokulundan degil Usak ilkokulundan cikmis olacak. Insaattan calinacak malzemeleri ve yeniden yapilmasi gerekecek kisimlarini hic saymiyorum. Butceden tirtilacak paralari da...

Bir de maketler guzel gorunsun diye yanina 6-7 seritli, 3-4 koprulu cevre yolu kondurmuslar. Ohhh, yeme de yaninda yat! Allah bilir o koyduklari minik arabalarin markalari da Mercedes, BMW falandir.

Boyle abartmali konularda Canaydin kendini bin kez ispatladi. Yani goz boyama konularinda! Iste, icraat yapacam diye hemen tepenin adini bile degirtirmek icin ugrasmis. Ona verecegi zamani, insaatin kalitesi icin harcasa ilerisi icin daha hayirli olurdu.

Evet, onyargili konusmak haksizlik gibi gorulebilir ama Canaydin yonetimi insana o kadar guven veriyor ki beceriksizlik konuda, acilen yargiya varmak hic de zor olmuyor.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben iflah olmaz bir iyimser olarak bitebilecegine, hatta 570 gune cekilecegine inaniyorum. Sebepte gayet basit , Aslantepe bitmeden Mecidiyekoye giremiyorlar. Yabanci yatirimci kacmadan , Mecidiyekoyu bitirmeleri gerek.

Murat Kara wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Murat Kara wrote:Bunlar 2010'da nasilsa hazir olacak diye, ASY'ni 2009 filan bosaltirlar sonra kalirlar Olimpiyat'in ayazinda. Uc kurus fazla kazanma hayali ile, bes kurus harcarlar haberleri olmaz.
Bu basliktaki daha onceki bir yazimda, gecmistim ihalenin sartlarini. 13. maddesinde yazili:
13. - İstanbul Şişli Ayazağa 4 Pafta 3 Ada 29 parsel taşınmaz (Seyrantepe arazisi) üzerinde yapılacak olan Stadyum inşaatının tamamlanması için verilecek olan 720 günlük sürenin dolması beklenmeden 120 gün önce, hasılat paylaşımına konu olan Ali Sami Yen Stadyumu’ nun bulunduğu 58 Pafta, 1199 Ada, 384 Parsel numaralı ve 34.640,43 m2 yüzölçümlü taşınmaz yüklenici firmaya teslim edilecektir.
Zaten en bastan belliydi ASY'den yenisi bitmeden erken cikilacagi. Yeni bir "yonetim beceriksizligi" olmayacak yani bu. Eger 2 yillik surec yeni basladi gibi diye dusunsek, 20 ay sonra, 2009 Agustosu civarlarinda devretmemiz gerekecek ASY'yi.

Eren Talu verilen zamanin tamamini kullanmak bir yana, erkenden bitirmeye cok kararli gorunuyordu, umarim ki, isleri rast gider, ve o, cabalarinin sonucuna (biz de yepyeni stadimiza), sorunlarla ugrasmadan ulasmis olur(uz).
720 gunde boyle bir insaatin Turkiye sartlarinda bitirilebilecegine aklin yatiyor mu Ozgur? Bir de maketler guzel gorunsun diye yanina 6-7 seritli, 3-4 koprulu cevre yolu kondurmuslar. Ohhh, yeme de yaninda yat! Allah bilir o koyduklari minik arabalarin markalari da Mercedes, BMW falandir.

Evet, onyargili konusmak haksizlik gibi gorulebilir ama Canaydin yonetimi insana o kadar guven veriyor ki beceriksizlik konuda, acilen yargiya varmak hic de zor olmuyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengizciğim, Hasan benim çok iyi tanıdığım ve de yakınım, sen de ondan nasibini almışsın sanırım. Çük öpme kısmının teşbih ve de şaka olduğundan şüphem yok, lütfen takılma.

Şimdi gegelim konunun özüne: buradaki yazıları okuyorum, birazdan da maça gideceğim, aklım karıştı Mecidiyeköy mü yoksa Seyrantepe mi diye, burayı okuyan sanır ki stad bitmiş, stadın açılış töreni yapıldı.

Ben hala stadın yapılacağından son derece şüpheliyim. Ha, sonsuza dek değil tabii, bir gün bir stad mutlaka yapılır ama bu başkanla yapılacağından demek istiyorum, ilk iddiamda olduğu gibi. Burada kastım sıhhat sorunları falan değil tabii ki, herhangi bir stadın bu sürede yapılabileceğini sanmıyorum o kadar, yoksa sayın Canaydın en samimi dileklerimle 100 yaşına kadar turp gibi yaşam dilerim.

Murat Kara yazmış, ben tekrarlamayayım, ben o 700 gün, 570 gün işlerini hayal buluyorum. Daha bu sezon başında 2009-2010 sezonunu Aslantepe'de açmak nasip olur inşallah falan deniyordu, şimdi bakıyorum, açmak değil de ikinci yarısını orada oynamak inşallah. Bu da daha bismillah demeden, ciddi inşaat falan başlamadan olan.

Kimse sordu mu 2009 sezonu ilk yarısı nerede oynuyoruz, ya sonrası? Bize şimdilik yarım sezon Olimpiyat gözüküyor o da şimdilik, orada şöyle ne bileyim 2-3 sezon oynamak nasıl olur acep? Neyse, Kasımpaşa'ya soralım, onlar biliyor. Hala Süper ligde olurlarsa paylaşırız stadı, San Siro/Guiseppe Meazza usulü, bir hafta sonu Kasımpaşa bir hafta sonu Geçici Aslantepe olur stadın adı (aslında Aslantepe stad için de iyi, kurtlar falan belki ismini duyup yaklaşmazlar).

Hasancığım, benim hafızam balıktan gelme değil, o yüzden bu stad işi yüzünden kimsenin bir yerini öpmem. Yarın Herta Berlin Bayern Münich maçı var, izle, Ribery'e iyi bak, kime neresinden ne yapılması gerektiğine sonra karar verirsin. Ribery tabii ki GS'ın yıllardır nasıl yönetildiğine tek bir örnek, yoksa daha sabaha kadar yazılır ama çok yazdık lüzum yok. Ya da dayanamıyorum bir tane daha, sayın başkan göreve geldiğinde UEFA sıralamasında kaçıncıydık, bugün kaçıncıyız, bir de ona bak, o da anlatır sana son yıllarda neler olduğunu.

Neyse, benim hafızam yerinde kimsenin bir yerini öpmem. Hatta FB stad yaptı diye GS'ın her şeyi stad zannedip onu başarılı yapan ilkelerden ayrılmasına da üzülürüm. Her şey bir anda stad oldu, stad stad diye diye kimse GS'da neredeyse her sene bir hoca yollanmasını konuşmaz oldu.

Stad yapılırsa sayın Canaydın GS'a hizmet etmiş olur, çok sevinirim ama ardında çok çok iş bırakarak. Ben birazdan maça gidiyorumç ASY'de GS-Sıvas maçına, ne kadar güveniyorum bu akşam iyi ve galibiyetine inandığım bir GS izlemeye biliyor musun? Kopenhag'da Arsenal karşısına çıkılırken inancım daha fazlaydı, gerisini sen düşün, Kopenhag'da Arsenal, ASY'de Sıvas, sonra neresinden öpersen öp artık.

Ali
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Nacizane kendi fikrimi d ebeyan edeyim. Hem kötümser hem iyimserim.

Kötümserliğim stadı bırakın 2 sene 4 senede ancak bitirilebileceğini düşünüyorum.

Bunun nedeni Eren talu'nun hesaplayamadığı inşaat maliyetlerinden dolayı yakında aldığım kredi bitti deyip inşaatı durdurması.Bu kötü durumda 2 çözüm ortaya çıkabilir. 1. Camia2nın baileri bankalara Eren Talu ortaklığına ekstra kredi bulmaları konusunda yardımcı olup Eren Talu'nun ,inşaatı bitirmelerini sağlamak. Bu durumda da krediyi bulma vs. diye max.1 sene uzayabilir.İnşaat da diğer nedenlerden 1 sene uzasa bu stat engeç 4 senede biter.

İyimserliğim ise, GS taraftarının ve camiasının bu başlayan projeyi eren Talu olsa da işi bıraksa da, başka birine devam ettirip bitireceğine inancım. Şimdiden milyonlarca gönüllü inşaat kontrolörü çıkmış bile. Hergün inşaatın fotoğraflarını kontrol edip yorumlar yazan bu büyük kitle yaptığı propaganda ve baskı ile bu stadı ne yapar eder bitirtir.

Geri dönüşü olmayan yola girdik. Stad olmaz ihtimali bence yok.Sadece ne kadar gecikme olur diye tartışılabilir. Ben ise en kötü 4 senede bitirileceğine inanıyorum. 520 gün lafları ise bana Türkiye şartlarında inanılası bir ihtimal gelmiyor.

İnşaat 3,5 senede biterse 2011-2012 sezonunu bu statta açarız gibime geliyor.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:Nacizane kendi fikrimi d ebeyan edeyim. Hem kötümser hem iyimserim.

Kötümserliğim stadı bırakın 2 sene 4 senede ancak bitirilebileceğini düşünüyorum.
Beni neden temel atmayla anırtmaya calıstığınız anlaşıldı Mehmet bey, stadı beklersek 2011e zor anırır bu adam diye düşünüyormuşunuz da ondan. :lol: :lol:

Padişah eşeğimi konuşturana 10.000 altın vereceğim ama başaramazsa kellesi gider diye ferman salmış. Tabii hiç gönüllü yok. Ama adamın biri işi duyunca karısına gitmiş ve hanım ben bu işe talip olacağım demiş. Kadın feryat figan, bey delirdin mi, hiç eşek konuşur mu demiş.

Adam da, ama öyle deme hanım, sultana şart koşacağım, önce parayı peşin isteyeceğim, sonra da 10 yıl vakit demiş. Kadın yine ayılıp bayılıyor, bey kaç yıl istersen iste, hiç eşek konuşur mu diye cevap vermiş. Bey de bakıp, hanım o zamana ya eşek ölür, ya padişah ölür ya ben ölürüm demiş. :lol:

Hadi ben maça artık.

Ali
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Hasan Utku wrote:Ben şimdilik (başta Ali bey ve Cengiz bey olmak üzere)onlara sadece,eğer bu işi yalansız sonlandırabilirse,Özhan Canaydın'ın cükünü öpmelerini öneriyorum. Bu da benim copyright'im olsun.. :D
Biraz fazla kaçtı bu laf, şaka mahiyetli söylenmişte olsa...
Tan Erten
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Tan Erten wrote:
Maalesef.. :(

Arkadaşlarımdan özür diliyorum,cevabi mesajlarında göstermiş oldukları olgunluk için de teşekkür ederim.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Biricik wrote: ...
Yapıcı ve temeli olan elestiriye herkes acık, yersiz ve temelsiz argumanlar ile GS a istemeyerek de olsa zarar vermeyelim.
Demissin ve dun de GS "GS'da ozelestri yapmak yasak" baslikli bir haber asmistin. Bugun bir klup uyesi olarak orada toplananlardan ve hele bu cok sevdigin ve GS'yin gelecegi olarak gordugun PAF takimin antrenorunun gorevden alinma nedenini ogrenebildin mi? Umarim ki dogru degil demisin ama orada GS'yin gelecegi konusulduguna gore sorma firsati bulabilirdin.

Malum sitede ikiye bir zart zurt yalan haber filan diye tekzib edenlerden bir ses yok.
Cengiz Abi,

Esasinda GS'da,baskan ve yonetim kurulu,ozellikle kongrelerde,elestiriye aciklar.Hatta,basinin,bazen agir olan elestirilerine ragmen,yonetim olarak basina karsi ciddi,resmi bir tavir alinmadi diye hatirliyorum.Bir tek resmi sitedeki zorunlu aciklamalar var.

Profesyonel calisanlarin yaptigi elestirilere o kadar acik degiller galiba.Ben,PAF takiminin antrenorunun yaptigi elestiriyi agir bulmadim.Kaldi ki bir yonetici de cikip bu konularda son karar A takimin teknik ekibine aittir gibi bir aciklama yapabilirdi.
25-2025

nefvakfi.org
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sevgili Mehmet,

Ben hala iyimserim.

1-) Eren Talu one cikiyor ama ortagi/ustlenen guclu bir insaat grubu.
Parasal olarak bir sikinti olmaz. Ayrica Ali Sami yerine yapilacak binalari teminat gosterip, disaridan liborun + 3-5 krediyi cok rahat bulursun.
Para problem degil. Ayrica Unal Aysanin bir lafi var. 'GS'de herkesin bir işlevi var ve iyi yaptigi bir is var. Ben bir fiilen klub yonetenlerden degil, destek istediginden devreye giren gruptanim''. Yani var o oyle bir grup.

Birde tabii Turk insaat sirketlerinin sikiya geldimi cabucak bitirme gibi ozelikleri var. Ozelikle isiklandirmali 24 saat calisma temposu Rusyada
bayagi dumur etmisti Ruslari. Turk parayi buldumu ve mecbur kaldimi cok hizli insaat yapar.

2-) Yapi anladigim kadariyla cogunlukla Celik konstruksiyon bazli. Yani yıgma beton tekniginden farkli. Celik konstruksiyon genelde montaja dayandigi icin cabuk ilerliyor. En azindan kabasi cabuk ilerliyor. Icindeki ince isler maclar oynanirkende peyder pey yapilabilir.

3-) Ruhsat, izin, burokrasi vs gibi seyler esas uzun tutan kismi. O da TOKI kanalina girdikten sonra 1 vitesten 5. vitese gecti. Mecidiyekoydeki esas bu problem buydu zaten. Hic Tokinin toplu konutlari ne kadar hizli yaptigindan haberiniz var mi?

Burada tek gecikme sebebi denetim olabilir. Yani Toki ve denetim sirketi,
''Yık bakiyim sunu, adam gibi yap, vaadettigin gibi olmamis '' diyebilir cesitli insaat evrelerinde. Ha bir de tabii celik konstruksiyon ve komplike insaat sistemlerinden anlayan yeterli kalifiye eleman bulma sorunu var.

Mehmet Gorgen wrote:Nacizane kendi fikrimi d ebeyan edeyim. Hem kötümser hem iyimserim.

Bunun nedeni Eren talu'nun hesaplayamadığı inşaat maliyetlerinden dolayı yakında aldığım kredi bitti deyip inşaatı durdurması.Bu kötü durumda 2 çözüm ortaya çıkabilir. 1. Camia2nın baileri bankalara Eren Talu ortaklığına ekstra kredi bulmaları konusunda yardımcı olup Eren Talu'nun ,inşaatı bitirmelerini sağlamak. Bu durumda da krediyi bulma vs. diye max.1 sene uzayabilir.İnşaat da diğer nedenlerden 1 sene uzasa bu stat engeç 4 senede biter.

.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Sat Dec 15, 2007 2:10 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan Utku wrote:
Tan Erten wrote:
Maalesef.. :(

Arkadaşlarımdan özür diliyorum,cevabi mesajlarında göstermiş oldukları olgunluk için de teşekkür ederim.
Ben bu lafi okudugumda eyvah dedim. Gerci belli ki stadin coskusuyla,
iyiniyetle, saka olsun diye agizdan cikmis bir laf, ama tabii cok agir kacmis. Gerci bunu Ozhan Canaydin'a bir dost muhabbetinde soylerseniz, eminim cok hosuna gider, girgirini yapardi. Esasinda cok matrak ve argoya hakimdir Ozhan Canaydin.

Simdi bu konuya benzeyen baska bir anim var. Liseden mezun olali 3-5 yil gecmis, GS'liler cemiyetinde sinif arkadaslari bulusup yemek yiyoruz. Ickilerde girla gidiyor. Tam o gunde Faruk Surende baskan secilmis, cemiyete gelmis. Zafer konusmasi yapmaya basladi, bizim masada tam sahnenin ayni. Baskana sirti donuk ve saglam icmis bir arkadasim ''... bizi baskan,... bizi'' diye bagirmaya basladi. (Bosluklara becer'in argosunu koyun). Hic unutmam, Faruk Suren bunu duydu, guldu, masaya geldi ondan sonra arkadasimin omuzuna dokunup, ''Tabii evladim tabii '' dedi.

Isın ilginc yani simdi arkadasima ne zaman bu olayi sorsak , bizi lafindan camiayi kastederek , ''Helal olsun, Faruk Surene. Sozun eriymis, soz verdigi seyi yapti'' der, bizi de guldurup o gunlere goturur.

Hani su anlattigim esasinda cok ayip, yazilacak birsey degil ama cokta komik bulurum. Yeri geldi yazayim dedim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote: Simdi bu konuya benzeyen baska bir anim var. Liseden mezun olali 3-5 yil gecmis, GS'liler cemiyetinde sinif arkadaslari bulusup yemek yiyoruz. Ickilerde girla gidiyor. Tam o gunde Faruk Surende baskan secilmis, cemiyete gelmis. Zafer konusmasi yapmaya basladi, bizim masada tam sahnenin ayni. Baskana sirti donuk ve saglam icmis bir arkadasim ''... bizi baskan,... bizi'' diye bagirmaya basladi. (Bosluklara becer'in argosunu koyun). Hic unutmam, Faruk Suren bunu duydu, guldu, masaya geldi ondan sonra arkadasimin omuzuna dokunup, ''Tabii evladim tabii '' dedi.

Isın ilginc yani simdi arkadasima ne zaman bu olayi sorsak , bizi lafindan camiayi kastederek , ''Helal olsun, Faruk Surene. Sozun eriymis, soz verdigi seyi yapti'' der, bizi de guldurup o gunlere goturur.

Hani su anlattigim esasinda cok ayip, yazilacak birsey degil ama cokta komik bulurum. Yeri geldi yazayim dedim.
Sevgili Alpay,

Paylastigin icin cok cok sagol, guzel bir kahkaha attim sayende.

Ben de argoyu cok severim, Cengiz adina ya da okuyup rahatsiz olanlar adina bir sey diyemem ama ben Hasan'in soylediginden en ufak rahatsizlik duymadigim gibi ona da guldum.

Ama Faruk beyin hikayesi cok guzel. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Asagida Aksam gazetesinde yazan birinin (ben tanimiyorum ve duzenli okudugum birisi degil) Arda ve Semih diye basladigi yazisinin sonunda temel atma toreninden bazi ayrintilari vermis. Arda icin soyledikleri dogru ben Semih'in 30 yasinda oldugunu da bilmiyordum. Dikkatimi ceken nokta Rektor deyip hangi universiteden bahsetmeden Prof. Mesut Parlak ile GS'lilar ile sevgi iliskisini anlatinca once bu adamin GS universitesi rektoru sandim. Icimden yahu GS liseliler bayagi acik gorusluler ben ayip ediyorum demek ki cunku bir BJK'liyi GS rektoru yapmislar dedim. Sonra baktim GS universitesinin rektoru Yarsuvat. Yani anadan dogma GS'li. Sonra arastirdim bu adamin IU rektoru oldugunu anladim. Ha dedim herhalde liseli ama liseli olup baska takimi tutan kara koyun cinsinden. O da degil. Adamin resumesinde Malatyali olup universiteye kadar Malatya da ogrenim gormus. Bu ne bicim gazeteciliktir yahu. Adam Tanriyar'in elini opmus. Baglanti buradan geliyor. Tanriyar IU'den emekli belki de Tanriyar'in ogrencisi. Bu yuzden de elini opuyor. Ama bunu aciklamadan GS'lilarin Mesut Parlak'i ne kadar sevdiklerini bir anlamini bulamadim. Bunda ilginc olan ne var diyerek yaziyi asiyorum.

Neyse iste yazi:

http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=102194,10,41
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Dec 19, 2007 7:25 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bu arada Semih 24 yasinda, 1983 dogumlu.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote:Bu arada Semih 24 yasinda, 1983 dogumlu.

Selamlar
Savas
Al iste. Bu adama da bir dogrucu davut lazim demek ki.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply