GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

mactan sonra fotograflara bakmaktan farki olmayan justin.tv'yi saymadim bile. inanilmaz kotu bir yayin. bu tur yerler olunca kimse daha iyisini bulmaya calismiyor bide.

neyse hoffenheim macini d-spor TSi 23.30'da tekrarliyor, belki secveseyret o zaman gosterir (ya caktirmadan yada bantdan haklari oldugu icin), veya sonra GSTV gosterince gosterir.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Deniz Selman wrote:mactan sonra fotograflara bakmaktan farki olmayan justin.tv'yi saymadim bile. inanilmaz kotu bir yayin. bu tur yerler olunca kimse daha iyisini bulmaya calismiyor bide.

neyse hoffenheim macini d-spor TSi 23.30'da tekrarliyor, belki secveseyret o zaman gosterir (ya caktirmadan yada bantdan haklari oldugu icin), veya sonra GSTV gosterince gosterir.
Arada bir kesik kesik oluyor ama genel de yayin kalitesi o kadar da kotu degildi...

Ilk yari iyi degildi takim arkadaslar... Maca

-------------- Aykut -------------
Sabri - Emre A - Meira - Balta
-------------- Topal -------------
---- Baris ----------- Ayhan ----
---- Hasan ---------- Aydin ----
-------------- Umit --------------

seklinde basladik.... Topal'in onunde ki 4lu aynen boyle oynuyor ve felaketler... ne Topal'a geriden top cikarma da yardim var, ne topu kanatlara tasima var, ne de ileri de cogalma var... sanki kendilerine verilen gorevin ne oldugunu pek anlamamis gibi saskin saskin dolasip orta sahanin gobeginde kalabalik bir kume olusturuyorlar - kanatlara top acmak diye bir sey yok - butun bir yari topu topu belki 1 veya 2 defa kanattan top getirdik...

Defans elemanlarimiz iyi ve canla basla oynuyorlar - ozellikle Emre Asik bugun cok daha derli toplu ve mudahele zamanlamalari daha iyi ayarli gozuktu... Meira iyi - cok daha iyi olacak - arasira Balta biraz aksadi ilk 15-20 dakika o kanadimizi kullandilar ama sonra kendine geldi...

Orta saha da Topal'in onunde ki 4lunun oyun organizasyonunu daha iyi yapmalari, daha iyi paslasmalari ve cok daha akilli oynamalari lazim...

Aydin ve Baris'in birer tane kendi kisisel becerileri ile getirip kacirdiklari karsi karsiya pozisyonlar oldu oun haricinde gol pozisyonumuz yok - golu de duran toptan Emre A Servetvari bir sekilde atti ama karsi defansin ofsayt diye durmasi nedeni ile bombos kalmisti...

2. yari ilk yariya benzer bir sekilde devam ediyordu - simdi Hasan Sas cikti Nonda girdi - forveti ikiledik bakalim... Ha :?: Meira cikti - Mehmet Guven girdi simdi oyuna...
Last edited by Mert Tokman on Fri Aug 01, 2008 9:18 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İkinci yarı manzara daha iyi. Şampiyon geri dönmüş gibi. Aydın sağa geçti, daha etkili şimdi...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:İkinci yarı manzara daha iyi. Şampiyon geri dönmüş gibi. Aydın sağa geçti, daha etkili şimdi...
Evet Mehmet Topal'da Meira yerine stopere gecti - simdi on liberosuz 4-4-2 oynuyoruz...

Sabri - Emre A - Topal - Balta
Aydin - Baris - M Guven - Ayhan
------Nonda-------- Umit ---------

Simdi de Ferdi'yi cagirdilar - herhalde Ayhan yerine sol kanada gececek... evet - nitekim oyle...

Son durum...

Sabri - Emre A - Topal - Balta
Aydin - Baris - M Guven - Ferdi
------Nonda-------- Umit ---------

Umit yerine Yaser giriyor - kaptan Sabri oldu...

Topal ayagina kotu darbe aldi - insallah sakatlik olmaz... Yerine Murat girdi simdi... sekerek klubeye gidiyor Topal...

Simdi de Asik cikti yerine diger genc stoper deve Sinan giriyor...

Ikinci yari bu kadar degisiklik olunca oyun cok durdu - mac zaten olmayan ritmini de kaybetti - ikinci yaridan pek birsey anlamadim...

Karsi karsiya bu sefer kacirmadilar 1-1 oldu... Tecrubesiz defans siritti bu pozisyonda...

Baris ve Sabri cikti Volkan ve Erhan girdi... Macin iyice cilki cikti... GS adina ciddiyet kayboldu...

Acikcasi GS icin kotu bir hazirlik maci oldu... takim hic ama hic pas yapamadi... Kalli'nin tikir tikir pas yapan takimindan eser yok --- insallah tek maclik bir konsantrasyon eksikligidir bu... Taktiksel acidan da hicbir uygulama goremedim - Aydin ve Topal'in kisisel gayretleri disinda takim adina ilerisi icin isik veren birsey yoktu... Ustune bir de Topal'in sakatlik durumu olabilir :cry:

Ve nitekim 2.yi de yedik :cry: bitsin artik bu mac...

Ohaaa Nonda - kaleye 2 metreden ustten auta atti bombos pozisyonda... suyu isiniyor bu Nonda'nin...

Nihayet bitti mac... eziyet te bitti...
Last edited by Mert Tokman on Fri Aug 01, 2008 9:47 pm, edited 2 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Takım berbat berbat...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Aykut 10 tane top kurtariyor, macta en fazla yorulan oyuncu, bizim forvetler 2 metreden bos kaleye vuramiyorlar, ha bu arada 5. hazirlik macimiz gollerimiz ya orta saha ya savunma oyuncularimiz tarafindan geliyor, hala forvetler gol atabilmis degil ve biz ne yapiyoruz?

Kaleci aliyoruz. Sanki kiciyla top kurtaracak, Aykut'un yapamadigin yapacakmis gibi.

:D:D:D

Takimin en iyi oyuncusu Aydin su anda. Seyretmesi zevk.

10 gun icinde toparlamazlarsa bir baba hindi GS'a bindi olur. Kisa ve oz.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Aykut 10 tane top kurtariyor, macta en fazla yorulan oyuncu, bizim forvetler 2 metreden bos kaleye vuramiyorlar, ha bu arada 5. hazirlik macimiz gollerimiz ya orta saha ya savunma oyuncularimiz tarafindan geliyor, hala forvetler gol atabilmis degil ve biz ne yapiyoruz?

Kaleci aliyoruz. Sanki kiciyla top kurtaracak, Aykut'un yapamadigin yapacakmis gibi.

Ozan Ersoy
Arda bugun "rahatsiz" mis... ne oldu bilmiyorum... Lincoln dun soylendigi gibi Istanbul'da kalmis - bu kampa katilmamis... Kewell ve Linderoth ne zaman donecekler belli degil - iki hafta lafi dolasiyor...

Eger bu orta saha kendine gelip 3 pasi bir araya getiremezse - ne kaleci, ne sagbek, ne de golcu bir ise yarar...
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cok kısır bir oyun oynuyoruz, Aydin olmasa herhalde uyuya kalacaktik maci izlerken, nazar degmesin topla cok iyi. Arda ve Lincoln olmayinca da takimda hicbir yaraticilik yok. Tabii yaraticilik olunca da gol atacak adam yok. Nonda bir metreden bos kaleye topu kesip ustten :shock: disari atti, hadi bazen olur boyle seyler ama Skibbe onu coktan silmis gibi bir his var icimde. Tabii hala daha ilk onbir beraber oynamadi ama, gorunuse gore Lincoln bu sene gene oynamayacak, istedikleri kadar ustunu ortmeye calissinlar bu adam kesin yine küstü bu ceza olayindan sonra. Takimda herhangibir isik goremedim. Gol atmamiz mucizelere kalmis.

Bir de iki gun sonra bir mac daha yapacagiz, kim oynaycak o macta, gencler oynar falan dersek onlarin hazirliga ihtiyaci yok, aslar oynasin desek onlar bugun oynayip yoruldu zaten takimin yarisi Istanbul'da. Arda resmi sitenin yazdigina gore sindirim sistemi rahatsizligi gecirmis ve dinleniyor (herhalde ishal oldu) neyse en azindan sakatlik veya Lincolnitis gibi bir rahatsizlik degil :wink:

Yazacak cok negatif sey var ama hadi yazdiklarimla kalsin daha iyi baska yazmayim.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:Aykut 10 tane top kurtariyor, macta en fazla yorulan oyuncu, bizim forvetler 2 metreden bos kaleye vuramiyorlar, ha bu arada 5. hazirlik macimiz gollerimiz ya orta saha ya savunma oyuncularimiz tarafindan geliyor, hala forvetler gol atabilmis degil ve biz ne yapiyoruz?

Ozan Ersoy
Bence Herr Skibbe de sorun var. Maçları sadece seyrediyor kesinlikle maça müdahale etmiyor veya edemiyor. Haksızlık etmeyeyim bu maçta birkaç defa ayağa kalktı. :lol:

Steau'ye elenirsek üzülürüm.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Golleri resmi sitede sari kirmizi medya bolumununden izleyebilirsiniz.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Maçları izleme olanağım yok ama okuduğum şeyler keyfimi kaçırıyor.
Futbolu izlemeye başladığımdan beri gördüğüm bir şey vardır. Hazırlık maçlarına kötü başlayan, sezona da kötü giriş yapar. Bunun istisnasını hiç görmedim desem yeridir.
Galiba başlıca sorun Skibbe.
Türk oyuncular için teknik-taktik'ten ziyade, motivasyon çok anlam ifade ediyor. Eğer teknik direktör oyuncuya kazanacağını, başarılı olacağını inandıramıyorsa işi çok zor demektir.
Eğer söylediklerinizde haklıysanız, bizim hoca Almandan çok İngiliz tipi hocalık yapıyor.
Nedir İngiliz tipi?
Ben bu tarz hocalığın ne menem birşey olduğunu İskoç Souness döneminde gördüm.
Futbolcuların yediğine içtiğine, özel yaşamlarına, antrenmanda çalışıp çalışmadığına bakmazdı Souness.
Şöyle bir felsefesi vardı: Futbolcu kendisi için çalışır. Eğer kendine iyi bakmazsa, formayı kaybederek bunun diyetini öder.
Kazın ayağı öyle olmuyordu işte. Futbolcunun formsuzluğu, takımın saha sonuçlarına yansıyordu.
Skibbe, bir bilinçli profesyonel oyuncular topluluğunun arasına gelmiş olduğunu düşünebilir. Eğer öyle düşünmüşse çok hata yapar.
Türk futbolcusunu başına buyruk koyarsan anında kontrolünü kaybedersin.
Lucescu'nun döneminde disiplinsizlik had safhadaydı.
Şimdi söylediklerinizden, yine buna benzer izlenimler alıyorum.
Şu işe bakın. Futbolcu kadromuz tatmin edici, fakat onu işletecek antrenör yok.
Dilerim hepimiz yanılırız.
AYRILMAZ İKİLİ
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Salih Bora wrote:...
Hazırlık maçlarına kötü başlayan, sezona da kötü giriş yapar. Bunun istisnasını hiç görmedim desem yeridir.
Galiba başlıca sorun Skibbe.
...
Şu işe bakın. Futbolcu kadromuz tatmin edici, fakat onu işletecek antrenör yok.
Dilerim hepimiz yanılırız.
Ben o kadar kötümser değilim, daha doğrusu iyimserliğimi şimdiden kaybetmek istemiyorum. Maça sakatlar dışında ideal 11'e yakın bir kadroyla başladık. En azından ilk yarı boyunca bu kadro denendi ve ilk yarıyı da 1-0 önde kapadı. Skibbe muhtemelen 2 devreyi 2 ayrı karşılaşma gibi kullandı ve 2. yarıda 5 farklı futbolcu ve farklı bir taktik (Çift forvet) denedi.
Sanıyorum 2 hazırlık maçı daha oynayacağız ve o karşılaşmalarda bugünkü gibi değişik denemeler fazla olmayacak (Sinan, Ferdi'nin oynaması, Aydın'ın sol kanatta başlaması, Erkan'ın sağ bek, M. Güven'in stoper oynaması vs.)
Son 2 hazırlık maçını yönetim, teknik heyet ve oyuncular daha ciddiye alacaklardır.
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Sadece Oley Oley Oley yaptirmaya yarayan Lincolnden önce
Skibbeden kurturulmak gerekiyor. :evil:

Yönetim bu sene "isim" olarak iyi transferler yapti ama en zayifi
Teknik direktör oldu. Skibbeyi senelerden beri Bundesligada seyrediyorduk. Kendi kendime sorardim, bu adami Alman Liginde bir takimin basina nasil getirilir diye. Beteri basimiza geldi.

Hicbir basarisi olmayan, Dortmundan ve Leverkusenden kovulan bir adam!

Dünkü macin son 30 dakikasini seyrede bildim. GS ne sistemi nede ruhu kalmis. CL masina 2 Hafta kaldi, Takimda oynayacak Futbolcular bile belli degil.

Yarinki 1860 Münih - GS macini heyecan ile bekliyorum ve seyretmeye gidiyorum. Insallah güzel bir mac olur.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Goruntu sudurki bu yil GS 3. ile 6. arasi bir yerde ligi bitiririr.
Hazirlik macinin skorlarina bakip skor yazarligi yapmiyoruz daha ziyade nasil kaybettikleri ile ilgiliyiz. Karamsarliga iten sebepler:

1-) Mucadele ve takim oyunu bitmis. 3 pas birarada zorlaniyorlar, arkadasinin acigini kapamak yok, kazanma istegi yok.
Ceza sahasina yaklasan yildiz olmak icin kendi asiliyor.
Sanki tatil koyune gitmisler, zevk icin oynuyorlar, ama sakatlanmamaya
calisarak hic riske girmiyorlar. Herkese bir ozel antrenman muhabbeti var. Tenis oyuncusu degil, futbol takimsiniz. Iste herkes boyle tek tek antrenman yaparsa, uyumsuz bir takim cikar ortaya .

2-) Konsantrasyon gitmis. GSTV 24 saat futbolcularla icice. Gunluk roportaj ve demecten adamlar islerine bakamiyorlar. Kuralar cekildi, Stao Bukres cikti, Ayhan ile Sabriye baglaniyoruz sayın seyirciler. YAhu kim merak ediyor onlarin demecini. Otursunlar onlar islerine bakip maca konsantre olsunlar
Ama ayni GS TV ayni grup icinde olmasina ragmen gecenin yarisi macin ozet goruntusunu veriyor ancak. Canaydinin kazigidir bu Doganin kucagina oturtmak, Aydin Doganin damadinin kardesinin yonetim kurulunda olmasi ile devam ediyor. FB TV dogrusunu yapiyor, hayatin icinden cok genis perspektiften FB odakli yayin yapiyor, futbol takimina vede 3-5 yorumcuya yapisik kameraman ve 1-2 tifil sunucu marifeti ile degil.

3-) Forvet yok forvet. Umit Davala ile Umit Karanin kankalik muessesesi itibariyle Umit Karan zivanadan cikmis vaziyette. Ilk 11de hic umidi kalmayan Nonda kafa olarak bitmis. 1 tane degil, en az 3 tane forvet alinmali. Kalli olsaydi simdi , 2 sinide oturtup Yaserle cikardi maca tekrar adam olana kadar forvetleri. Kalliyi simdiden ozledim vallahi.

4-) Ve Skibbe. Aptal demiyorum fakat ogrenme guclugu olduguna inaniyorum. Zekanin belli olcutlerinden biri cabuk uyum ve kavrama olduguna gore bu adamda bu zayif. 1 yildir bu takimi takip eden biri gibi degil. Meira ile Emre takimin en iyi oynayanlari iken , ne diye cikarip onlari, Mehmet Guven ve genc cocugu sokarsin. Zaten sen gormedin mi? elinde zaten 4 cok iyi stoper var, ne diye sokarsin cuvalladigini zaten gordugun 5. 6. 7. alternatifleri. Bilmedigin neyi ogrendin, gormedigin neyi gordun? Birak Meira kalsin , takima alissin.Bu yenilginin psikolojik onemi var ve kazanma ruhuna ve aliskanligina sene basinda darbe vurdun.
Oyle denemeler yapacagina , yeni sagbek ve forvet alternatifleri dene. Baris forvette olurmu dene, Nondayi bir kere ilk 11de cikar bakalim gor, Hasan Sas sag bek istedigin gibimi, Volkan sag bek olurmu bak, genclerden gorelim forvetleri, sagbekleri, takimin eksik yerleri bunlari , savunmanin gobegi degilki.. Bu adamin donuklugu mutevazi kompleks futbol zekasindan degil, kavrama ve ogreme eksikliginden. Birde ustune agirligi yok, displin altinda tutamiyor.

Adnan Polat Kalliden sonra sozde gelecek vaadeden capsiz Alman antrenor bulma aliskanligini tekrarladi. Yok olmaz sen bu sevdadan vazgec , risk alma, olgun bilinen bir hoca getir artik.

Tek cozum Umit Karan , Skibbe vede muhakkak Lincolnu yollayip en az 3 forvet aldiktan sonra Cevat hocaya takim teslim edip onumuzdeki yila bu sefer iyi bir hoca ile girmek.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Sat Aug 02, 2008 1:33 pm, edited 2 times in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Fazla kötümser olmaya gerek zok. Dünkü takımda cok eksik vardı. İkinci yarıyı nerdeyse paf takımla oynadık. Adı üstünde bır hazırlık maçı işte.

Bu takıma daha Servet, Arda, Lincoln, Kewell, Linderoth ve yenı kaleci De Sanctis katılacak. O zaman gerçek GS'yi izleyeceğiz.

Takımda bence fazla şansı olmayan oyuncular Mehmet Güven, Ferdi ve Yaser. Paf'dan gelenlerı saymıyorum bile.

En sevindirici olay Aydın'ın muhteşem performansı. Fuleleriyle, isabetli paslarıyla, keskin ortalarıyla sanırım Skibbe'nın gözüne girmeyi başarmışdır.

Evet, Skibbe büyük motivasyoncu değil ama iyi bir taktisyen, oyunu okuyabilen iyi bir futbol hocası. Bence erken yargılamayın, cünkü hazırlık maçları hiçbir ölçü değil. Zamanla iyi bir hoca olduğu anlaşılacak. Hem Ümit Davala'nın eli armut mu topluyor? Motivasyoncu olarak Fatih hocasından birşeyler kapmıştır :lol: Motivasyon görevi de ona düsüyor artık.

Şu Lincoln'ü de satsak çok çok iyi olacak. Herif sakat mı küskün mü bilinmez. Yalnız iki durum da çok kötü. Bu adam GS'a fayda sağlamaz. Hazır alıcısı bulunmuşken satılsın yoksa bu yıl da paralar cöpe gidecek. Zira Lincoln bu sene ancak Arda'nın yedeği olur, ki biraz pahalı bir yedek bu.

Bu arada Türkçe karakterler ile yazıyorum çünkü TR'deyim.
Altınoluk'dan herkese selamlar.
Quo vadis, Galatasaray?
Post Reply