TÜRK TELEKOM ARENA (ASLANTEPE) (13 Aralık 2007 )

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cok güzel bir haber, galiba sonunda bu iş olacak. Her ne kadar hataları olduysa da, Başkan Canaydın bu stadı yaparsa Galatasaray tarihine altın harflerle geçer. Yeni, genç bir Galatasaray'ın da temeli atıldı bu sezon öncesi de...

Güzel günler bekliyor bizleri...
Tan Erten
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ali Gursel wrote:
Mehmet Gorgen wrote:temel atılınca bu forumdan birileri anıracak mıydı neydi? Ben yanlış mı hatırlıyorum yoksa? :lol:
Aniracak bendim ama temel atilinca degil. Tevellutunuzu bilmem ama ben buyurken agir sanayi hamlesi, temel atmalar falan gibi yillar yasadim. Her yer temeldi Turkiye'de, hala temel olarak drur oralar yillarin getirdigi 20-30 santim toz topragi kaldirirsaniz. Ben soyledigim iki anirma isini kendim tekrarlayayim:

Bunlar stad yapsin, ben Taksim'de aniririm birincisiydi. Takdir edersiniz kastim temel atmak degil di, yoksa ben de temel atarim, yaparlarsa aniririm, yani yapip bitirirlerse.

Ikincisi de Nonda su kadar gol atarsa aniririm demistim. Ben su kadari 15 diye hatirliyorum. Kuskun arkadasimiz Ozan Ersoy 5 diye hatirliyor, ama o da muhim degil, penaltilari saymazsaniz ikisi de olacak gibi durmuyor zaten (ben de adami penaltici yapariz diye dusunmemistim acikcasi, yoksa Orkun da 5 gol atabilir).

Neyse, stad yapsinlar da is benim abirmama kalsin, memnuniyetle yaparim. Hala supheliyim, hem Nonda'dan, hem staddan.

Ali
Bende Newyork filarmoni orkestrasi esliginde ANIRIRIM :)

Ben bu konuda ANIRANA degil ANIRTTIRANA BAK diyorum.

Sayin Canaydin lanet hastaliga yakalandi tedavi gordu ameliyat oldu ya, ammaaa kimse unutmadi yasananlari, en azindan ben unutmadim hala..

Hala E5 Keneflerinde management tecrubeleri eksik
Ben ve benim gibiler stada girer, koltuguna oturur
O zaman inanir

Ali Gursel'e bir ekleme yapayim, ben de Bursa'da ayni metro insaatina 3 iktidar ve 4 belediye baskaninin temel atma torenini gordum.Simdi hepsi sahip cikiyor.

STAD BITER GIDER GORURUZ
INANIRIZ :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

hayırlı olsun
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Insaattaki gelismeleri asagidaki galeriden takip edebiliyormusuz.

http://galeri.aslantepe.biz/main.php
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Celal in paylastıgı resim muhtesem. GS guzide egitim kurumalarıyla Turkiye yi ayaga kaldırmıstır. GS Spor Kulubu farklı branslarda aldıgı basarılar ile ulkemde ilklerin takımı olmustur, rekabeti getirmistir ve ekol olmustur. Insallah su stad bitsin, yerimizi gururla alalım. Daha nice guzelliklere, nice basarılara, nice ilklere sahit olacagız.

Civi cakanın, fikri ve iyiniyeti ile destek olanın, kısaca yasına ve mevkisine bakılmaksızın destek olan her bireyin eli opulur. Sn. Canaydın ı elestirin. Ben de yeri geldiginde elestirdim. Yanlıs yaptıkları yanında bugun Sn. Baskan nın GS sevgisine odaklanalım ve harcadıgı zaman, emek ve cabaları goz ardı etmeyelim.

Bugun yepyeni bir sureci baslattık. Ben cok heyecanlıyım. Hepimize hepimize hayırlı olsun!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Çok büyük ve onurlu mücadeleler sonucunda gelinen bu noktada bize daha büyük işlerin başarılabileceğine dair büyük ümitler veren bu çok değerli, benzerine az rastlanır stadyumumuzun temel atma törenine ilişkin youtube'da bulabildiğim en temiz videoyu koyayım dedim. Hepimize hayırlı olsun, Allah bu işe soyunanların yüzünü kara çıkartmasın.Hepsinin öncelikle başkanımızın ve ekibinin ellerine, gönüllerine sağlık.

http://www.youtube.com/watch?v=LBzqQ53noU0
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yillardir enseyi karartmayin, bu is olacak diye yazdik durduk.

Bu arada Eren Taluyu dinledim. 700 gunun altina cekmek icin hazirliklari yaptik dedi. Zaten elleri mahkum, burayi bitirip
para getirecek Mecidiyekoy projesine baslamalari lazim.

Bu arada en buyuk alkis Isın Celebiye. Adam o kadar calisti
cabaladi bir zafer konusmasi yapar dedim. Yok, hayır
Ne dedi biliyormusunuz?
''Bundan sonra onemli olan yapinin kalitesi ve denetlenmesi.
Insaat kalitesinden odun vermeden denetlenmeli'' turu seyler
soyledi. Adam damla gevsememis, istim ustunde. Helal olsun, esas kutlanmasi gereken Isın Celebi.
Bence Galatasarayin Baskani olacak adam Isın Celebi.

Bu arada bende gectim yanindan temden , 3 tane bayrak gondere cekilmis, birde cadir vardi. Hatta yolu uzattim, ulan bu is sanalmi diye.
Gercekten varmıs oyle bir insaat. Eksi sozlukte yazdigi gibi: BEN BUGUN BUNU GORDUM.

Bu arada yapımı 570 gune cekerlerse , 2009-20010 sezonunu yeni stadda acariz. Herhalde Eren Talu bunu kastetti. Kisin Aralikta anirmak baska,
Agustosta anirmak bambaska . Insanin sesi daha bir gur cikar:-))

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ali Gursel wrote:
Mehmet Gorgen wrote:temel atılınca bu forumdan birileri anıracak mıydı neydi? Ben yanlış mı hatırlıyorum yoksa? :lol:
Aniracak bendim ama temel atilinca degil. Tevellutunuzu bilmem ama ben buyurken agir sanayi hamlesi, temel atmalar falan gibi yillar yasadim. Her yer temeldi Turkiye'de, hala temel olarak drur oralar yillarin getirdigi 20-30 santim toz topragi kaldirirsaniz. Ben soyledigim iki anirma isini kendim tekrarlayayim:

Bunlar stad yapsin, ben Taksim'de aniririm birincisiydi. Takdir edersiniz kastim temel atmak degil di, yoksa ben de temel atarim, yaparlarsa aniririm, yani yapip bitirirlerse.

Ikincisi de Nonda su kadar gol atarsa aniririm demistim. Ben su kadari 15 diye hatirliyorum. Kuskun arkadasimiz Ozan Ersoy 5 diye hatirliyor, ama o da muhim degil, penaltilari saymazsaniz ikisi de olacak gibi durmuyor zaten (ben de adami penaltici yapariz diye dusunmemistim acikcasi, yoksa Orkun da 5 gol atabilir).

Neyse, stad yapsinlar da is benim abirmama kalsin, memnuniyetle yaparim. Hala supheliyim, hem Nonda'dan, hem staddan.

Ali
Bende Newyork filarmoni orkestrasi esliginde ANIRIRIM :)

Ben bu konuda ANIRANA degil ANIRTTIRANA BAK diyorum.

Sayin Canaydin lanet hastaliga yakalandi tedavi gordu ameliyat oldu ya, ammaaa kimse unutmadi yasananlari, en azindan ben unutmadim hala..

Hala E5 Keneflerinde management tecrubeleri eksik
Ben ve benim gibiler stada girer, koltuguna oturur
O zaman inanir

Ali Gursel'e bir ekleme yapayim, ben de Bursa'da ayni metro insaatina 3 iktidar ve 4 belediye baskaninin temel atma torenini gordum.Simdi hepsi sahip cikiyor.

STAD BITER GIDER GORURUZ
INANIRIZ :)
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

KISKANANLAR CATLASIN

Post by Alpay Dedeoglu »

Iste bu mudur, budur:-))
Eksisözlükten alinti.

eren talu mimarlık ve alke inşaat ortak girişimi tarafından inşa edilmeye başlanan stadyum. firma, inşaatı en geç 720 günde bitirmeyi taahhüt ettti.firma stadı şöyle tanıtıyor:

yaklaşık 10.000 seyircinin özel arabayla geleceği, 10.000 seyircinin de dolmuş, taksi, otobüs v.b diğer araçlarla, stada ulaşacakları düşünülmektedir.

stadyumun kapasitesi en az 52.000 kişidir. tribünler üst, orta ve alt tribünler olarak üçe ayrıldı. seyirciler üst tribüne 5. kattan, alt ve orta tribüne 2. kattan ulaşırlar. orta ve üst tribün kısmı arasında yaklaşık 150 süit, vip loungeları, stadyum yönetimi, member’s club, müze, fanshop, restoran ve food-court gibi işlevleri içeren iki kat, 3. ve 4. katlar yerleştirilmiştir.

stadın ana vip girişi kuzeybatı yönünde, vadi tarafındadır. stadın içinde zemin ve birinci katlarda 900 araçlık bir vip otoparkı öngörüldü. stadın çeperinde, arazinin eğiminden yararlanarak 2.400 araçlık bir otopark tasarlandı. bu park yerleri tem ve kuzeybatıdaki yollara uygun kavşaklarla bağlanırlar.

futbol takımlarının girişi zemin katındadır. takım otobüsleri birbirinden ayrı bina içi park yerlerine futbolcuları getirirler. bu park yerlerinden takım soyunma odalarına dolaysız bağlantı öngörülmüştür. zemin katı futbol sahası kotundadır. bu katta vip ve basın girişleri de bulunmaktadır. basın konferansı odası, televizyon ve radyo stüdyoları, mekanik/elektrik odaları gibi işlevler bu katta çözülmüştür. basına özel merdiven ve asansörlerle üst tribün kısmında yer alan basın çalışma alanına ve basın tribününe ulaşılır.

birinci katta otoparktan başka vip ve "business lounge" seyircileri için mutfak, depolar ve çok amaçlı salon bulunmaktadır.

3. kattaki vip süitleri sahanın iki tarafında yer alırlar. süitlerin önünde orta ve alt tribünde business seats yer almaktadır. batı tribününde ayrıca şeref tribünü konumlandırılmıştır. orta tribündeki "business seats"e vip girişlerinden ulaşılır. bu seyircilerin vip ve “business lounge”larında masaları bulunmaktadır. alt tribündeki "business seats"e ikinci kattan bu kısmın seyircilerine özgü kapalı bir dolaşım alanından ulaşılır. 3. kattaki restoran, food-court, müze ve fan shop staddan bağımsız çekirdekleriyle hafta içinde de ziyaretçilere hizmet verebilir. aynı şekilde 4. kattaki idare birimleri ve “member’s club” da bağımsız çekirdeklerle çalışmaktadır.

stadyum, açılır kapanır bir çatıya sahiptir. bu özelliğiyle avrupa kıtasında açılır kapanır çatıya sahip beşinci stad olacaktır.

stadyumun tabanı bir elips şeklindedir. enine ekseni 190 metre, boyuna ekseni ise 228 metredir.çatı konstrüksiyonu tümüyle çeliktendir. eenine yerleştirlmiş iki ana kirişe paralel olarak çatı açılıp kapanmaktadır. bu hareketli orta kısım ışık geçiren polikarbonat malzemeyle kaplanmıştır. sabit çatı kaplaması üst tarafta yivli metal levha, alt tarafta membrandır.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Yıllardır forumlarda,FB ve GS'nin etle tırnak gibi olduğunu,GS nin UEFA Kupası'ından sonraki devrede stad yapabilmesi için FB'nin Avrupa'da başarılı olmasını söyler dururum..Çok şükür gelinen süreçte,iki iddiada da ''yalan'' noktasını epey bi geçmiş vaziyetteyiz..

GS önümüzdeki kısa sayılabilecek bir zaman içinde, rakibin en önemli kozlarından birine ortak olma,hatta daha iyisini yapma aşamasında kritik bir dönemeci döndü..Muhtemelen aynı sürec içinde rakibinin de futbol aşamasına sabretmek zorunda kalacak..Sonra belki rakebette başka mevzular devreye girecek..Ama bugün için GS'lilerin aklı FB'de olduğu için hala neler olabileceğini anlamış halde değiller.Ben şimdilik (başta Ali bey ve Cengiz bey olmak üzere)onlara sadece,eğer bu işi yalansız sonlandırabilirse,Özhan Canaydın'ın elini öpmelerini öneriyorum. Bu da benim copyright'im olsun.. :D

Tabi tüm taraftarları ilgilendiren genel futbolun,salt iki rekabetci açısından ne derece ilerleme sağlıyabileceği konusu var ki,onun da sonuçlarını zamana bırakacağız..
Last edited by Hasan Utku on Sat Dec 15, 2007 12:30 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote: Ben şimdilik (başta Ali bey ve Cengiz bey olmak üzere)onlara sadece,eğer bu işi yalansız sonlandırabilirse,Özhan Canaydın'ın cükünü öpmelerini öneriyorum. Bu da benim copyright'im olsun.. :D
....
Her ne kadar saka kaldirsam da bu turunu giyaben tanidigim birinden sahsima atfedildigi ilk defa oluyor. Benim Canaydin hakkinda dusunduklerim ve yaptigim hak ettigi hakaretler sakli gizli degil. Ama soylediklerimi pespayece kufur sinirina filan getirmedim her ne kadar onca yalani hic utanmadan soyledi ise de. Canaydin gibileri ile birakin yan yana olmayi ayni havayi teneffus etmek bile istemem sahsen. Olur ya bir cenabetlik bana da bulasir diye herhal. Ben stad yapar yapamaz filan gibi bir iddiada da bulunmadim. Benim acimdan yapsa ne olacak yapmasa ne olacak ustelik. Ama onun icin GS'yin dustugu acz ve zavallik mostralik baskanlik yaptigi donemde ona yeter de artar bile.

Gecen Pazartesi Ahmet Cakar "Gerets cok kotu adam oldugunu soyluyordum bakin Canaydin'a bir gecmis olsun bile dememis" demis ve beni bir kere daha kendine guldurmustu. Insanlar bir garip algiliyorlar dunyayi. Adama sene ortasinda sen ona buna bakma ben arkandayim diyerek mukavelesini uzatip sene sonunda gonderen (ki Gerets kavga gurultu ve tazminat diye BJK basina corap orenler gibi degil serefi ile kendi gitti) bir musmullaya Gerets'in "halin nedir gecmis olsun" diye yalaklanmasini beklemek gibi bir sey bu cuk opme isi de herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kalabalık ve samimi bir kokteyl oldu. Sn. Canaydın icten, samimi ve guzel bir konusma yaptı. Prezentasyon icin konan stad maketini iki kere alıcı gozle inceledim. Salon bosaldıktan sonra 10:20 gibi herkes elini ayagını cekmisken, gorevliler temizlik islerini yaparken bir daha ugradım, dikkatle baktım. Bu stada zevk ile gidilir, 2009 u iple cekecegiz.

Alpay ın bahsettigi Sn. Isın Celebi ye deginmem lazım. Burokrasi tecrubesi ve GS sevgisi ile projeye buyuk katkı sagladıgı asikar. Riva arazi degerlendirme sureci ve Riva projesi icin GS Lisesinde yapılan son oylamada aktif rol almıs, onerileri kabul gormustu. Umarım bundan sonraki surecte hem Aslantepe Ali Sami Yen Kompleksi hem Riva proje sureci icinde aktif rol almaga devam eder. Ankara nın ve burokrasinin havasını suyunu bilen GS lilara ihtiyacımız var.

Sn. Canaydın ve ekibine, projenin temel atma surecine kadar emegi gecen herkese sukranlarımı ve saygılarımı sunarım. Bundan sonraki surecte katılımı genisletme ve her GS lının elini tasın altına koyma geregi var.

Butun GS kurumlarında, topluluklarında, organizasyonlarında, forumlarında kulubumuzun cıkarları dogrultusunda kamuoyu olusturulması, GS daki potansiyel gelismeyi baltalamak isteyenlere karsı tek vucut ve tek ses duracagımız bir davranıs bicimi sergilenmesi ve ozunsenmesi zorunludur. Yeni stad projesinin GS a getirisinin daha iyi anlasılması ile GS a karsı davranıs bicimini kendilerine hayat felsefesi edinenlerin soylemleri ve tavırları daha yogunlasacak ve sertlesecektir.

Yeni surecte diger buyuk sorumluluk futbol sporunu kendilerine meslek olarak secen genc GS lı kardeslerimizde. Onların basarıları, davranısları, is ahlakları ve GS sevgileri ile bu yeni staddaki cosku milyonlara ulasacak. Ozellikle iki seneden beri zevkle seyrettigim ve her birine yurekten inandıgım GS PAF taki kardeslerimizin daha cok sorumluluk alacagı, daha cok gayret, caba ve istek icerisinde performansları arttıracagı bir donem gozlemlemek arzusundayız.

Genc oyuncularımızın gosterdigi gayret ve gelisime paralel, kendilerinin A takımında belirli bir sure sans bulmaları GS taraftarının beklentilerini dile getirmesi, yazması ve kamuoyu olusturması ile ivme kazanır. Akabinde taraftarın teknik heyet ve yonetime verdigi krediyi haykırması, maclarda genc oyunculara tolerans gostermesi sureci gelistirir. GS PAF larda oynayan kardeslerimiz bu kamuoyu destegini ve krediyi hak ediyorlar.

GS icin yeni, yapıcı, butunlestirici ve, GS daki her birey arasında sinerji yaratılacak bir donem baslıyor. Pozitif ivme ile hız kazanıp basarılı ve istikararlı bir donemi yakalamak icin yola hepberaber cıkıyoruz. Lutfen yazdıklarımız ve yazacaklarımız, soylediklerimiz ve soyleceklerimiz ile bu sureci yıpratmayalım. Yapıcı ve temeli olan elestiriye herkes acık, yersiz ve temelsiz argumanlar ile GS a istemeyerek de olsa zarar vermeyelim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: ...
Yapıcı ve temeli olan elestiriye herkes acık, yersiz ve temelsiz argumanlar ile GS a istemeyerek de olsa zarar vermeyelim.
Demissin ve dun de GS "GS'da ozelestri yapmak yasak" baslikli bir haber asmistin. Bugun bir klup uyesi olarak orada toplananlardan ve hele bu cok sevdigin ve GS'yin gelecegi olarak gordugun PAF takimin antrenorunun gorevden alinma nedenini ogrenebildin mi? Umarim ki dogru degil demisin ama orada GS'yin gelecegi konusulduguna gore sorma firsati bulabilirdin.

Malum sitede ikiye bir zart zurt yalan haber filan diye tekzib edenlerden bir ses yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Demissin ve dun de GS "GS'da ozelestri yapmak yasak" baslikli bir haber asmistin.
GS da yapıcı ve temeli olan elestiriye herkes acık!
Bugun bir klup uyesi olarak orada toplananlardan ve hele bu cok sevdigin ve GS'yin gelecegi olarak gordugun PAF takimin antrenorunun gorevden alinma nedenini ogrenebildin mi? Umarim ki dogru degil demisin ama orada GS'yin gelecegi konusulduguna gore sorma firsati bulabilirdin.
GS PAF ları begenmem ve GS ın gelecegi seklinde algılamam benim belli bir surec sonundaki gozlemim. Oyunculara inanıyorum ve cok guveniyorum.
Malum sitede ikiye bir zart zurt yalan haber filan diye tekzib edenlerden bir ses yok.
GS da yapıcı ve temeli olan elestiriye herkes acık!

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Yahu vurulan bir kazmayi amma abarttiniz ha! Minicik maketlere bakip bakip ic cekerek, hayal kurarak 2011 hakkinda yazi yazmak garip oluyor.

Ne demis buyukler: ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz. Bu lafa guvenerek, hic agzinizin suyu akmasin demek mumkun. Soyle bir son 6 yilin icraatlarina bakiverseniz yeter.

Cikip da, "gevsemeyin millet daha biten bir sey yok, yeni basliyoruz" diyen birisini takdir etmek de isini yapan adama aferim demek gibi birsey. Yok bir de gevseseydi. Adam milyonlarca dolarlik yuku yuklemis sirtina, daha ilk adimdan sonra gevseme luksum var diye dusunme hakkina sahip olacak? Hayalinde gorur! Turkiye'de yilisiklarin cok olmasi, yilisik olmayanlari kayitsiz sartsiz desteklemeyi gerektirmez.

Bu yonetimin bu projeyi de eline yuzune bulastirmasi olanaksiz degil. Bunlar 2010'da nasilsa hazir olacak diye, ASY'ni 2009 filan bosaltirlar sonra kalirlar Olimpiyat'in ayazinda. Uc kurus fazla kazanma hayali ile, bes kurus harcarlar haberleri olmaz.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Kara wrote:Bunlar 2010'da nasilsa hazir olacak diye, ASY'ni 2009 filan bosaltirlar sonra kalirlar Olimpiyat'in ayazinda. Uc kurus fazla kazanma hayali ile, bes kurus harcarlar haberleri olmaz.
Bu basliktaki daha onceki bir yazimda, gecmistim ihalenin sartlarini. 13. maddesinde yazili:
13. - İstanbul Şişli Ayazağa 4 Pafta 3 Ada 29 parsel taşınmaz (Seyrantepe arazisi) üzerinde yapılacak olan Stadyum inşaatının tamamlanması için verilecek olan 720 günlük sürenin dolması beklenmeden 120 gün önce, hasılat paylaşımına konu olan Ali Sami Yen Stadyumu’ nun bulunduğu 58 Pafta, 1199 Ada, 384 Parsel numaralı ve 34.640,43 m2 yüzölçümlü taşınmaz yüklenici firmaya teslim edilecektir.
Zaten en bastan belliydi ASY'den yenisi bitmeden erken cikilacagi. Yeni bir "yonetim beceriksizligi" olmayacak yani bu. Eger 2 yillik surec yeni basladi gibi diye dusunsek, 20 ay sonra, 2009 Agustosu civarlarinda devretmemiz gerekecek ASY'yi.

Eren Talu verilen zamanin tamamini kullanmak bir yana, erkenden bitirmeye cok kararli gorunuyordu, umarim ki, isleri rast gider, ve o, cabalarinin sonucuna (biz de yepyeni stadimiza), sorunlarla ugrasmadan ulasmis olur(uz).
Özgür
Post Reply