Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

guiza en pahalı yabancı ünvanı vermişler Hürriyette. En pahalısı Jardel değilmiydi yahu :)
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:
a) chelsea elemanın sözleşmesini feshetti. Şuanda boşta.
b) menajeri çok para ve çoğunu peşin istiyor. GS Ülker'den para istemiş. Ülker parayı vermezse iş yaş.
c) habere para istemiyorum. :lol:

İnşallah parayı verirlerde alırız bu adamı. Parayı da bedava vermiyecekler tabiki. Gelecek senelerin sponsorluk-reklam parası olarak şimdiden peşin alınacak. Belki Ülker gibi diğer ana sponsor Avea'dan falan da para istemişlerdir.
a) Bosta olmasi iyi ama cok kulubu cezbeder bu.
b) Cok para istiyorsa mesela 3-4 milyon Euro gereksiz bir transfer. Adam 33 yasinda. Adam son iki senede toplam 59 mac yapmis. Gecen sene sadece 22. Gecen sene topu topu 5 golu var. O da cok sakatlanan bir oyuncu. Ayrica Ulker'e tekrar bulasmaya deger mi bilmiyorum.
c) Para istemiyorsun da elalame duyurmussun. Gizliligi kalmadi transferin. Ne olacak simdi?

Ozan Ersoy
Hernan Crespo cost Chelsea £1 million a match

http://www.telegraph.co.uk/sport/main.j ... spo104.xml

The Sun newspaper report this to work out at just short of £1m per game or £1.3m per goal.

:D
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Times cok guzel bir transfer dosyasi http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/ ... 281744.ece post etmis.

Belki bosta kalan bazi isimler yoneticilerin ilgisini ceker dedim. Mesela ilk olarak bana sag bek Stéphane Henchoz adi ilginc geldi. Belki Tugay yardimci olur :lol:

Arsenal
Out Mathieu Flamini (AC Milan, free), Jens Lehmann (VfB Stuttgart, free).

Aston Villa
Out Damian Bellon (FC Vaduz, free), Patrik Berger (Sparta Prague, free), Erik Lund (IFK Gothenburg, free), Olof Mellberg (Juventus, free), Luke Moore (West Brom, Pounds 3m), Thomas Sorensen (released), Scott Carson (back to Liverpool after loan).

Blackburn Rovers
Out Bruno Berner (released), Peter Enckelman (released), Stephane Henchoz (released).

Bolton Wanderers
Out Andranik Teymourian (Fulham, free transfer), Ivan Campo (released), Stelios Giannakopoulos (released), Daniel Braaten (Toulouse, exchange).

Chelsea
Out Hernan Crespo (Inter Milan, free), Harry Worley (Leicester City, free), Ben Sahar (Portsmouth, six-month loan).

Everton
Out Lee Carsley (Birmingham, free), Stefan Wessels (released), Darren Dennehy (Cardiff, nominal fee), Jamie Jones (Leyton Orient, free).

Fulham
Out Carlos Bocanegra, Ian Pearce, Philippe Christanval, Jari Litmanen, Tony Warner, Simon Elliott, Ismael Ehui, Michael Timlin and Bjorn Runstrom (all released), Brian McBride (declined new contract offer), Paul Stalteri (returned to Tottenham Hotspur after loan).

Hull City
Out Fraizer Campbell (returned to Manchester United after loan), David Livermore (Brighton & Hove Albion, free), Jay-Jay Okocha (released), Henrik Pedersen (released).

Liverpool
Out Harry Kewell (Galatasaray, out of contract), John Arne Riise (AS Roma, Pounds 4m), Anthony Le Tallec (Le Mans, free).

Manchester City
Out Andreas Isaksson (PSV Eindhoven, undisclosed), Paul Dickov (released), Geovanni (Hull City, free), Emile Mpenza (released), Sun Jihai (Sheffield United, free).

Middlesbrough
Out Fabio Rochemback, Lee Dong Gook, Gaizka Mendieta (all released), Mark Schwarzer (Fulham, free).

Newcastle United
Out David Rozehnal (Lazio, Pounds 2.9m), Lamine Diatta, James Troisi, Peter Ramage, Stephen Carr (all released), Emre Belozoglu (Fenerbahce, Pounds 3m, pending national service).

Stoke City
Out Marlon Broomes (Blackpool, free), Russell Hoult (released), Dominic Matteo (released).

Sunderland
Out Greg Halford (Sheffield United, loan), Stephen Wright, Stanislav Varga, Ian Harte, Andrew Cole (all released). Four youth players have also been released.

Tottenham Hotspur
Out Radek Cerny (QPR, free), Joe Martin (Blackpool, nominal), Simon Dawkins (Leyton Orient, loan).

West Bromwich Albion
Out Martin Albrechtsen (Derby County, free), Curtis Davies (Aston Villa, loan made permanent, initial Pounds 8m), Zoltan Gera (Fulham, free), Bostjan Cesar (Marseilles, returned after loan).

West Ham United
Out Nolberto Solano (released).

Wigan Athletic
Out Julius Aghahowa (Kayserispor, undisclosed), Salomon Olembe (released), Josip Skoko (released), Marcus Bent (returned to Charlton Athletic after loan), Maynor Figueroa (returned to Deportivo Olimpia after loan).
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:haydaaaaa buyur burdan yak...

Neill "evet" dedi
Ali Naci KÜÇÜK 9 Temmuz 2008

West Ham’ın kaptanının, sarı kırmızılı kulübün teklifini kabul etmesinde Blackburn’den eski takım arkadaşı Tugay Kerimoğlu ile Harry Kewell da önemli rol oynadı.

GALATASARAY’a İngiltere’den müjdeli haber geldi... Önceki gün menajer Poddy Dominguez ile görüşme yapan futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel dün Londra’da Lucas Neill ile kesin olarak anlaşmaya vardı. West Ham United’ın kaptanı G.Saray’ın teklifine ’Evet’ derken, Üstünel’in yanı sıra bu transferde iki önemli futbolcunun önemli rol oynadıkları ortaya çıktı. Bu isimler ise Neill’ın 2007 yılına formasını giydiği Blackburn Rovers’tan tatkım arkadaşı Tugay Kerimoğlu ile Kewell.

Pişman olmazsın dediler

Avustralyalı savunma oyuncusunun Tugay ve Kewell ile yaptığı görüşmeler sonrası G.Saray’ın 3 yıllık sözleşme ve 1.3 milyon Euro’luk teklifini kabul ettiği ifade edildi. Özellikle G.Saray’ın yeni yıldızı Kewell’ın, Neill’e, "Türkiye’de muhteşem bir taraftar var. Herkesin gözündeki heyecanı İstanbul’a daha ilk adımı attığında hissediyorsun. Galatasaray’ın teklifini kabul ettiğinde pişman olmazsın" dediği, Tugay’ın da Türkiye’yi ve Galatasaray’ı övücü sözlerinin transferi kolaylaştırdığı belirtildi.

Lincoln taktiği

Neill ile anlaşan G.Saray, Avustralyalının transferinde geçen yıl Lincoln’ü renklerine katarken izlediği yöntemi kullanacak. 30 yaşındaki futbolcuyla el sıkışan yönetim, Neill’i de devreye sokup, Türkiye’ye gitmek istediğini dile getirterek sarı kırmızılı takıma transferini konusunda West Ham’dan kolaylık isteyecek.

Bu sayede, Neill’ın West Ham’la 2009 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen İngiliz kulübünün G.Saray’ın bonservis konusunda yaptığı 2 milyon Euro’luk teklifi kabul etmesi bekleniyor. Bu arada menajer Dominguez, Neill’in West Ham’da kalacağını açıkladı. Bunun üzerine Dominguez’le konuşan Haldun Üstünel hiçbir sorunun olmadığını belirtti.

Hurriyet
Burada da daha once agent Dominguez'in soyledikleri tekrar edilmis ama sonrasinda Neill hakkinda ilginc bir yorum var...

http://www.clubfanzine.com/west_ham_uni ... 1811&loc=1
Erdal Tüter

Post by Erdal Tüter »

bence lucas neill takımın sağ ve göbek defansta jokeri olacak blackburnda oyunu geriden iyi görüşü hep dikkatimi çekmişti çok profesyonel ve kewelle birlikte uyum sorunu yşamayacaklarını sanıyorum. kewell gibi olgunluk döneminde geliyor.eğer kesinse gerçekten çok iyi transfer
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Genelde Maraton'a inanırım. Bu haber orda da var ama maalesef kaynak Hürriyet :D

Fanatik'te de aynı haber var ama o sayılmaz. Hepsi Aydın Doğan'ın malı..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Gokcigdem wrote:Times cok guzel bir transfer dosyasi http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/ ... 281744.ece post etmis.

Belki bosta kalan bazi isimler yoneticilerin ilgisini ceker dedim. Mesela ilk olarak bana sag bek Stéphane Henchoz adi ilginc geldi. Belki Tugay yardimci olur :lol:

Aston Villa
Out Damian Bellon (FC Vaduz, free), Patrik Berger (Sparta Prague, free), Erik Lund (IFK Gothenburg, free), Olof Mellberg (Juventus, free), Luke Moore (West Brom, Pounds 3m), Thomas Sorensen (released), Scott Carson (back to Liverpool after loan).
Thomas Sorensen herhangi bir takim ile anlasti mi? Bizim alabilecegimiz bir eleman. Bu transferde de belki Linderoth yardimci olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence Skibbe degil Souness'i getireceklerdi...anglosaxonlar grubu...
80 leri hatirlar gibi oldum, ne sezondu ama...getirsinler bakalim bir Aussie daha.

Bir daha, bir daha, bir daha...

Bakin sezon sonunda butun bunlari sizlere yedirecegim ona göre ;-)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hakan Katar'a transfer oldu
09 Temmuz 2008 Çarşamba 12:27

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=148247

Fotografta, sagdaki Baskan soldaki futbol subesi sorumlusu imis ..

İsviçre Milli takımı aslarından olan Türk asıllı futbolcu Hakan Yakın Doha'da Al Gharafa takımına transfer oldu.

Hakan Yakın'a büyük bir hayranlık duyduklarını belirten yöneticiler onu transfer etmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.

Hakan Yakın 2 yıl için Al Gharafa takımından 4,5 milyon İsviçre frankı alacak (2,800 Milyon Euro) buna göre Hakan Yakın yıllık 1,400 Milyon Euro alacak.

Al Gharafa takımı önümüzdeki hafta Fransa'ya geçerek yeni sezon hazırlıklarına başlıyacağı açıklandı.

İmzadan sonra konuşan Hakan Yakın, son derece mutlu olduğunu uzun yıllardır İsviçre dışında futbol oynamayı amaçladığını ve bunu da başardığı için sevinçli olduğunu ifade etti.
TRUST GALATASARAY
MGC
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Milliyet'in bugünkü haberi

G.Saray Toraman'ın peşinde

Galatasaray'ın, satış listesine konulan Beşiktaş'ın 2. kaptanı İbrahim Toraman'a talip olduğu iddia edildi...
Servet ve Emre Güngör'ün sakatlıkları, Song'un kendisine sunulan teklifi kabul etmeyerek takımdan ayrılması üzerine, transfer listesine savunma oyuncuları da ekleyen Galatasaray'ın, İbrahim Üzülmez'le ettiği kavga nedeniyle satış listesine konulan Beşiktaş'ın ikinci kaptanı İbrahim Toraman'a talip olduğu iddia edildi...

Siyah-beyazlı kulüp, satış listesine konulan iki oyuncunun bonservis bedeli konusunda "şampiyonluk mücadelesi verdikleri rakiplerinin dışındaki kulüplere" kolaylık göstereceklerini belirtse de Yıldırım Demirören-Adnan Polat dostluğunun, bu transferde işe yarayıp yaramayacağı, merak konusu oldu.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, yaptığı açıklamada "Beşiktaş'ın İbrahim toraman'ı gözden çıkardığını duyduk. İbrahim çok beğendiğim bir futbolcu. Onu her futbol adamı kadrosunda görmek ister. Beşiktaş'la temasa geçip bu oyuncuyu kadromuza dahil etmek istiyoruz" dedi...

Toraman iyi oyuncu ama karakter bakımından bize yakışırmı tartışılır transfer yapacaz derken başımıza bela almayalım bence
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Yasin Gürel wrote:
Toraman iyi oyuncu ama karakter bakımından bize yakışırmı tartışılır transfer yapacaz derken başımıza bela almayalım bence
Ben Toraman'ın son kavgasına kadar (ki Üzülmez'le kavga etmek çok da anlaşılmaz bir olay değil bence, o salağı kaptan yapanlar düşünsün) hiç saha içi/dışı yaramazlığını bilmiyorum. Efendi denebilir hatta, hele TRde bir stoper olduğu düşünülürse. İşini yapan bir çocuk, Ayhan gibi olur bize gelirse. BJKlılar da ağlar senelerce. Stoper rotasyonu için çok iyi transfer olur.

Ancaaaak

Bugün ligtv'nin haberine göre 4.5Milyon Euro bonservis biçmişler. Pazarlık payıyla bile absürd rakam. Neill için 2 milyona West Ham'le anlaşmaya yakın olduğumuz düşünülürse daha net anlaşılıyor.

Ne halt ettiğini anlamıyorum Beşiktaşın. Adamları kamptan attılar, çalışmaları sekteye uğradı, üstüne kimsenin vermeyeceği fiyatla satışa koydular. Burunları sürtsün diye mi nedir, ama sonuçta satmayacaksan niye sezon öncesi kampından yollarsın, sonra sana ne faydası olacak? Bir de takımın moralini bozdun, kaptanlığı Delgado'ya verdin falan...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

BarisCakan wrote:
Yasin Gürel wrote:
Ben Toraman'ın son kavgasına kadar (ki Üzülmez'le kavga etmek çok da anlaşılmaz bir olay değil bence, o salağı kaptan yapanlar düşünsün) hiç saha içi/dışı yaramazlığını bilmiyorum. Efendi denebilir hatta, hele TRde bir stoper olduğu düşünülürse. İşini yapan bir çocuk, Ayhan gibi olur bize gelirse. BJKlılar da ağlar senelerce. Stoper rotasyonu için çok iyi transfer olur.

Ancaaaak

Bugün ligtv'nin haberine göre 4.5Milyon Euro bonservis biçmişler. Pazarlık payıyla bile absürd rakam. Neill için 2 milyona West Ham'le anlaşmaya yakın olduğumuz düşünülürse daha net anlaşılıyor.

Ne halt ettiğini anlamıyorum Beşiktaşın. Adamları kamptan attılar, çalışmaları sekteye uğradı, üstüne kimsenin vermeyeceği fiyatla satışa koydular. Burunları sürtsün diye mi nedir, ama sonuçta satmayacaksan niye sezon öncesi kampından yollarsın, sonra sana ne faydası olacak? Bir de takımın moralini bozdun, kaptanlığı Delgado'ya verdin falan...
Sinan engin ve Demirorenin "is plani" bu. Ben hic sasirmadim. Baskasinin oyuncusunu alirken 1 milyon etmez, su etmez bu etmez derler. Kendi oyuncusu oldumu 10 milyondur 15 milyondur. Kendi pazarlarini yukseltmeye calisirlar cunku besiktasta dogru durusut oyuncu yok. 1-2 parladimi tello 30 milyon euro dur degeri. O 1 milyonu fazla gordukleri adami alincada bir anda 6-7 olur fiyat besiktasta.

Simdiki besiktas budur, ama polat ve sezgin yemez bunlari. 1.5 a alirlar toromani.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Toraman'in hangi yönu iyi? Bu sezonun transfer hususunda cöpe atilmis bir
sezon olacagi kesinlesti...
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Hasan Tezcan wrote:Toraman'in hangi yönu iyi? Bu sezonun transfer hususunda cöpe atilmis bir
sezon olacagi kesinlesti...
Hasan Baba kusura bakma ama, sana kalırsa hangi oyuncu iyi ki? Hangi transfer sezonu doğrular içinde geçti? Bir Saidou'yu seversin, bir de insanlar tarafından beğenilmeye başlayana kadar altyapıdan çıkanları...

İbrahim Toraman (bu fiyat üzerinden konuşmuyorum) Emre Güngör'le aynı ayar bir futbolcu. Beşiktaş'ta oynuyor olmasaydı daha değerli olurdu. Rotasyonda kullanılmaz mı? Sakatı osu busu derken Barusso'ya tercih etmez miydin geçen seneki kadroda :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

BarisCakan wrote:
Hasan Baba kusura bakma ama, sana kalırsa hangi oyuncu iyi ki? Hangi transfer sezonu doğrular içinde geçti? Bir Saidou'yu seversin, bir de insanlar tarafından beğenilmeye başlayana kadar altyapıdan çıkanları...

İbrahim Toraman (bu fiyat üzerinden konuşmuyorum) Emre Güngör'le aynı ayar bir futbolcu. Beşiktaş'ta oynuyor olmasaydı daha değerli olurdu. Rotasyonda kullanılmaz mı? Sakatı osu busu derken Barusso'ya tercih etmez miydin geçen seneki kadroda :D
Baris hocam, bosver. Hasan bize sene sonunda yedirecegini soyluyor ama onun derdi Isvec'in karanlik havasi. Adami karamsar yapiyor. Ibrahimovic'i begenmez adami almaya kalksan 30 milyon Euro isterler. Arda'yi hic begenmezdi, Avrupa Kupasinda Ronaldo'dan fazla sukse yapti 3 mac oynamasina ragmen. Ornekler yiginladir. Hasan rezalet futbolcu olsun formasi icin savassin genelde begenir. Sabri mesela.

Ibrahim fena topcu degil. Gecen sene sag bek, on libero bile oynadi cok kotu basarimi yoktu. Ben batar diye dusunuyordum altindan kalkti. Emre Gungor'den daha iyi bir ayagi var. Emre'yi on libero oynattiginda Kalli, olanlari hatirlayin. Toraman orta sahada hic oyle bocalamadi. Biraz Fatih Akyel havasi seziyorum yalniz. Yetenek var ama konsantrasyonunu kaybedip korkunc hatalar yapabiliyor. 4,5 milyon kesinlikle etmez, 1-2 milyona da vermezler. Hatirladigim kadariyla alirken epey yuklu bonservis verdiler, Antep'den mi gelmisti ne. O yuzden unut gitsin. Besiktas'in harcadigi topculardan biri daha deyip gececeksin.

Ozan Ersoy
Post Reply