Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:...
Bir de bu giden Bulent efendi. Bu herifin arkasindan bir kaci da goz ya$i doktu. GS ba$ina gelen $u son senelerdeki her musbette bu arsiz adamin imzasi var. Ribery'e beyzbol sopasi ile baskin mi istersiniz yoksa Heinz icin boyle ucuz bonservis cikartilmasinda i$ guzarligini mi istersiniz. Acaba Almanlardan masa altindan kac para carpti bu transfer i$inde diye icinizden bir $uphe gecmiyor mu? En son numarasi Fransiz Robert idi. Yutmayip 3 gunluk karisi ile agirlamakla ve bir cift birinci sinif ucak bileti ile hasari onlediler.
Yahu Cengiz Hocam, peki boyle icinden suphe gecip de, bunu da buraya yazarken, acaba adamin gunahini aliyor muyum ki diye senin icinden hic suphe gecmiyor mu? Adama ozel bir semptatim ya da antipatim yok, avukati filan olmaya da niyetim hic. Ama, adamin beceriksizliklerini is bilmezliklerini elestirmek ayri bir sey, tutup da boyle bir suclamayi elinde "suphelerin" disinda, daha somut bir kanit olmadan ortaya getirmek apayri birsey. Yani, eger oyle birsey yaptiysa, gunahi boynuna; boyle zor durumdaki klube, bir tekme de o attigi icin de, gunahinin belasini ceker insallah diyelim ama, ya eger yapmadiysa?? Gel sen bu "gunah alma" riskini alma hic! :)
Özgür
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Heinz Galatasaray a mi geliyor, inanmam.
Sampiyonluk balosunda Ciragan Sarayi'nin bahcesinde Adnan Polat gazetecilerin sorularini cevaplarken, Heinz kesin gidecek dememis miydi!

Eger Heinz ile mukavele imzalaniyorsa böyle iddiali sözlerin ne anlami kaldi.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Serif Halimler wrote:Heinz Galatasaray a mi geliyor, inanmam.
Sampiyonluk balosunda Ciragan Sarayi'nin bahcesinde Adnan Polat gazetecilerin sorularini cevaplarken, Heinz kesin gidecek dememis miydi!

Eger Heinz ile mukavele imzalaniyorsa böyle iddiali sözlerin ne anlami kaldi.
Serif Hocam, hatlar biraz karismis sanirsam?? Tolga orda gecen yilin haberinden alinti yapmismis, Heinz'in bonsvervisi, ve maasini hatirlatmak icin...

Ama karisma bir yana, Adnan Polat oyle bir laf etmis miydi, daha ortalikta yabanci kontenjanimizdan yana filan bir kisitlamamiz yokken henuz?! Sanki hep "hele bir dunya kupasi bitsin, oyuncularimizi gorelim de" ayaklarindaydi bizimkiler, oynarlar da, degerleri artar mi belki diye sanki.

Ve Tolga'nin dedigi gibi, bir sekilde ben de, bu elemani yeterince iyi degerlendiremedik kanaatindeyim. Kendinde de suc vardir, belki ama, takim da, sanki yeterince kucaklamadi mi, nedir bilmiyorum, bir turlu kaynasamadi gitti. Halbuki, o leylek bacaklariyla, topu kaptirmadan surebilmesini takdir etmisligimi hatirliyorum, alabildigi kisa surelerde... :) :?
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ....
Yahu Cengiz Hocam, peki boyle icinden suphe gecip de, bunu da buraya yazarken, acaba adamin gunahini aliyor muyum ki diye senin icinden hic suphe gecmiyor mu? Adama ozel bir semptatim ya da antipatim yok, avukati filan olmaya da niyetim hic. Ama, adamin beceriksizliklerini is bilmezliklerini elestirmek ayri bir sey, tutup da boyle bir suclamayi elinde "suphelerin" disinda, daha somut bir kanit olmadan ortaya getirmek apayri birsey. Yani, eger oyle birsey yaptiysa, gunahi boynuna; boyle zor durumdaki klube, bir tekme de o attigi icin de, gunahinin belasini ceker insallah diyelim ama, ya eger yapmadiysa?? Gel sen bu "gunah alma" riskini alma hic! :)
$uphe adi ustunde zaten elinde kanit olmadan akla gelen $ey, Ozgur. Bak yapti demiyorum yapmi$ olma ihtimali konsunda $upheye du$mekten bahsediyorum olayin vahametini gorunce. Elbette elimde kanit olsa olay $uphe olmaktan cikar ve somut olurdu. Gunah alma konusuna gelince, adam beceriksizlik konusunda o kadar sacma i$ yapmi$ ki artik bu kadar beceriksizlik olmaz acaba bal kavanozu tutan parmak yalar diye du$unmek neden agir oluyor? Ustlelik i$e yaramayacagi ortada bir Fransizi yine ayni bu taktikle gider ayak GS yamamak istedigini goz onune alirsan kotu niyet aramak niye gunah almak olsun. Farkinda isen bu Fransiz i$i bile bedava olmami$tir (durup dururken en azindan 10-15 bin dolar harcandi bu adami karisi ile Istanbula davet edip yedirip icermek).

Ben ayni $uphelerimi Hagi, Popescu, ve Becali sac ayagi icinde soyledim. Sonunda Popescu gibi herifin Romanyada hakkinda dava acildi. Sebeb neydi bilmem hatirliyor musun? Popescu denen (ki icinizden sen de dahil misin bilmiyorum GS'ya kazik atmaz diye bilinip sevilen adamdir kendisi) GS'ya yaptigi transferlerin hesabin Romanya federasyonuna veremedi. Bunun anla$ilmasida bir iki yil surdu. GS'dan alinan para ve oyuncularin kluplerine odenen para ve bu heriflerin komisyonlarinin di$inda ortada milyon dolarlara varan bir acik buldular. Kime gitti bu para dersin Romen klubune gitmedi ise? GS klubune gelip sahte evrak bile istedigini ama GS'yin geri cevirdigini yazdilar cizdiler 6 ay once. Ben ise bunu yine elimde hicbir kanit olmadan yapilanlara bakarak ortada bir yolsuzluk olmasi gerektigini GS'yi dupeduz kazikladiklarini soyledim. Hemde $uphe lafini filan kullanmadan. Sonra bu adamlarin ba$ta GS olmak uzere dupeduz dolandircilik yaptiklari cikti ortaya i$te. Hagi kari$madi filan diyenler kulahima anlatsinlar benim. Demek ki gunah filan almami$im. Onun icin boyle yirtilan deli Bekir'in yakasi gibi Heinz gibi adama 2.5M Euro bonservis verildiginde ustunde oturup acaba mi diye du$unmek lazim. Yani Romanyadan bu uclunun sozune bakilarak getirilen uc tane salak icin 5M dolar bonservis soz konusu oldugunda benim yaptigim gibi. Bunun nesi gunah almak olsun? Nerde gorulmu$ bu kadar beceriksizlik. Bu adamlar kendi paralari soz konusu olunca boyle beceriksizlik yapiyorlar mi bak bakalim. Hepsi i$ adami diye geciniyor.

Bak sana bir de fikra anlatayim. Nasreddin Hoca eve ciger almi$ karisi cigeri fakir anasina vermi$ ve ak$am eve gelen hoca'nin onune pi$irdigi semiz otunu koymu$. Hoca kadin bugun sabah iki okka ciger aldim ne oldu demi$. Kadin evdeki kediyi gostererk bu hinzir kapti yedi deyince hoca kantari alip kediyi tartmi$. Kedi iki okka cekince kadin bu ciger ise bizim kedi nerde, yok bu kedi ise o zaman bizim ciger nerde demi$. Onun gibi bu klubu denetleyen yuce Divan midir Sofa midir ne oldugu belli olmayanlar bir Heinz'a ve bir de verilen 2.5M Euroya bakip Tulun gibi adamdan "ulan bu oyuncu ise bizim 2.5M bonservis nerde; yok bu 2.5M Euro ise o zaman oyuncu nerde" diye sormak akillarina gelmiyorsa orada ne bok yemege oturuyorlar diyerek benim gibi sadece Tulun'un degil onlarinda bu beceriksizlik adi altindaki tezgah konusunda gunah almalari gerekli degil mi? Bu adamlarin gunahlarini kimler temizleyecek peki? O yuzden almak lazim.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jul 20, 2006 2:20 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Son hedef Linderoth

Portekizli Maniche'yi elinden kaçıran, Real Madrid'den de Gravesen'i alamayacağına inanan Galatasaray, yabancı transferinde son hedefini Tobias Linderoth olarak belirledi.

Sarı-Kırmızılıların ön libero için düşündüğü İsveçli, 2006 Dünya Kupası'nda 4 maçta forma giydi. 27 yaşındaki orta saha oyuncusu için kulübü Kopenhag ile görüşmeler sıklaştırıldı.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Linderoth'la olan görüşmelerin olumlu geçtiğini söyledi. Galatasaray'da bir dönem futbol oynayan Roger Ljung'un menajerliğini yaptığı Linderoth'un, Sarı-Kırmızılı takımın teklifine sıcak baktığı bildirildi. Tek sorunun İsveçli futbolcunun kulübü Kopenhag'ın bu oyuncu için yüksek bonservis bedeli istemesi. Sezgin, Menajer Ljung aracılığıyla İsveçli yöneticilerden Linderoth'un bonservisinde indirim yapılmasını istedi.

G.Saray'ın sol kanat için de Brezilyalı Alex Meschini'ye teklif götürdüğü öğrenildi. Internacional kulübünde oynayan Alex'in maliyetinin 1 milyon euroyu bulacak olması, bu oyuncunun transferi cazip hale getiriyor.

Galatasaray'da Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın transfer ettiği Okan Buruk, antrenmanlardaki başarılı performansıyla Teknik Direktör Eric Gerets'in gözüne girmeyi başardı. Dün yapılan antrenmanda başarılı bir performan sergileyen Okan'ı antrenman sonunda yanına çağıran Gerets, yıldız futbolcu ile kısa bir görüşme yaptı. Görüşme sonunda tecrübeli teknik adam, Okan'ın yanağını sıkarak çalışmalarından memnun olduğunun sinyalini verdi. Bu arada dün oynanacağı bildirilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı bugün saat 17.00'ye alındı.
Linderoth olacak mi bakalim..

Okan guya hocanin gozune giriyor. Girsin , zarari yok, faydali olmasini isterim. Benim canimi sikan sey, genc oyuncularin milli takim kampina gitmis olmasi, Arda tam hocanin gozune girecekken milli takima gitti. Insallah hoca o maclari da takip ediyordur.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Boyle de kisa ve oz bir haber var Hurriyet'te. Bu saatten sonra futbolcu aranacak, iyi arayislar. Dikkat etsin de donuste Lugano ile ayni ucakta gelmesin, bir suru Fenerlinin arasinda kalabilir.
Adnan Sezgin Arjantin yolcusu

Galatasaray'da dün futbol şubesinin de katılımıyla yapılan toplantıda ön libero arayışlarına hız verilmesi kararlaştırıldı.

Bu kararın ardından Futbol A.Ş. Direktörü Adnan Sezgin’in Arjantin’e giderek bu ülkede futbolcu arayacağı belirtildi.
Duzeltme: Pardon Lugano Uruguayliymis, o zaman problem yok.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Benim canimi sikan sey, genc oyuncularin milli takim kampina gitmis olmasi, Arda tam hocanin gozune girecekken milli takima gitti. Insallah hoca o maclari da takip ediyordur.
Böylesi Arda için daha iyi bile olabilir. Maçlarda daha uzun süre oynayacak. Daha rahat haraket edeceği, kimseden fırça yemeyeceği bir ortamda ayrıca. İliç ve Hasan için 1 numaralı yedek benim gözümde. Dan diye ilk 11'e konmasınada karşıyım ama her maçta sahaya çıkmalı..
Tolga Girici wrote:
Adnan Sezgin Arjantin yolcusu

Galatasaray'da dün futbol şubesinin de katılımıyla yapılan toplantıda ön libero arayışlarına hız verilmesi kararlaştırıldı.

Bu kararın ardından Futbol A.Ş. Direktörü Adnan Sezgin’in Arjantin’e giderek bu ülkede futbolcu arayacağı belirtildi.
Umarım aslı yoktur! Bu saatten sonra ne bulacakmış Arjantinde?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ...
Arayan ya belasini ya da mevlasini bulur lafini sen hic duymadim mi Ismail? Sonra dostlar ali$veri$te gorsun lafi da var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Alışveriş için Arjantin salı pazarını tercih etmek hayli enteresan bir fantezi olacak. 2 hafta sonra ligler başlıyor, bizimkiler macera peşinde koşuyor, hay sizin... :)
Alınması gündemde olan 1 ve 2 numaralı transfer adaylarını kafalayamayınca aldıkları 3 numaralı adamın nekkadar faydalı olduğunu Heinz örneğine bakarak anlayabilir ve anlatabiliriz.

Adnan Polatın futbol aleminin tenha sokaklarında yetişen nadide yeteneklerden haberdar olduğunu hiç sanmıyorum, bu Arjantin gezisi Adnan Sezgin'in genel kültürüne mi endeksli acaba? İstanbulsporda iyi oyuncular buluyorduda, Arjantinden kimseyi getirmişliğini hatırlamıyorum.

Önümüzdeki sene sol kanat aday adayları: Ayhan, Sabri, Hasan, Okan, Aydın...

Ön libero aday adayları: Ayhan, Volkan, M.Güven, Okan, Cihan..

Mutfaktaki malzeme bu olacak anlaşılan. Bakalım ahçıbaşı bize ne yedirecek bu sene..

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: ...
Arayan ya belasini ya da mevlasini bulur lafini sen hic duymadim mi Ismail? Sonra dostlar ali$veri$te gorsun lafi da var.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet gibi pacavraya pek inanilmazsa da Heinz'in yillik ucretinin 1.3M Euro oldugunu soyluyorlar. Iddalarina gore Almanyada iken aldigi para ise 500 bin Euro ama GS ile daha iki yillik sozle$mesi var ve her yil icin 1.3M Euro alacak diyorlar. Bir kuru$ a$agi hicbir yere gitmem diyormu$ hakli olarak ve bu yuzden de PAF takimi ile cali$maya mahkum edilmi$. Gelde Tulun gibilerinin gunahini alma hala. Yapilan anla$ma goruldugu uzere Bulent beyin sayesinde "Vardim burcak tarlasina bir opucuk verdim ustesine" cinsinden. Elbette dur ama bu lafi boyle demezler peynir ekmek yemezler diyecek olanlariniz vardir. Adli adinca soylememi beklemezsiniz herhalde burayi coluk cocukta izliyor. Iyi kotu hala agabey diyenler var.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jul 20, 2006 5:55 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

2 sene once Bulent Tulun roket hiziyla zirveye oturunca kardes sitede daha cok Turkiye'de oturanlar oldugu icin BT kimdir, ne vasiflari vardir da boyle milyonlarin emanet edilebilecegi bir mevkiye gelmistir diye bir soru asmistim. Meger Bulent beyin oglu o siteyi takip edermis. Burda bir cogumuzun bildigi ama surtusme yasandigi bazi arkadaslarda araya girince millet icini dokme firsati yakalamisti. Her sey bittikten sonra anlamistik ki Bulent beyin tek ozelligi Ozhan beyin siki taraftari olmasiydi. Ogluda daha oncelerde Ozhan beyi savunma yazilar asmisti.

Ozal zamaninda Amerika'nin susyunu icmis her adami kollundan tutup prens yapmasi gibi Bulent beyde Ozhan beyin presinden baskasi degildir. Kaldiramiyacagi bir isin altina girip yuzune gozune bulastirmistir.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sadece o mu Mehmet? Dedigim gibi bu is emek ve bilgi ister. Onun bunun
agzina bakarak transfer yapilmaz...Paralarin en cok carcur edildigi faaliyet
transfer, ihale isine benziyor bir bakima, kapali kutu gibi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aslan’dan sürpriz isim
Güney Amerika’ya gitmesi beklenen Adnan Sezgin, sürpriz bir şekilde, Mallorca’nın Arjantinli oyuncusu Pareyra için soluğu İspanya’da aldı
21.07.2006

Adnan Sezgin İspanya’ya uçtu
Galatasaray yabancı transferinde sağ gösterip, sol vurdu... Güney Amerika’ya gitmesi beklenen Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, sürpriz bir şekilde soluğu İspanya’da aldı. Sezgin’in, menacerler tarafından kulübe önerilen Mallorca’nın 26 yaşındaki Arjantinli oyuncusu Pareyra için girişimlerde bulunucağı iddia edildi. Orta saha ve ön liberoda forma giyen Pareyra, geçtiğimiz sezon İspanya Ligi’nde 29 maçta 1 gol attı. Bu arada Adnan Sezgin, İspanya’da Real Madrid kulubü yöneticileriyle de bir araya gelip, Gravesen ve Helguera’nın fiyatları konusunda temasta bulundu.
Fanatik

Adnan bey rotayı değiştirmiş anlaşılan. Süper bir yıldız geliyor süper. II. Heinz vakası yolda!
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Pareyra haberi beni havalara uçurur eğer gerçekse!
Tam lazım oyuncu tipi kısa seri ayağa pas yapan,oyun kurucu ve defans özellikleri (top çalma,markaj) çoğu defans oyuncusundan iyi olan bir oyuncu yaşı da çok iyi gravesen hamal ve ze roberto atak düşünen ve geride boşluk bırakan adamlar çok çok daha iyi olur bu transfer.
Image
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Bu isler nasil oluyor, ucakla Arjantin'e dogru giderken pilota "abi cevir direksiyonu Ispanya'ya" mi diyor. Olimpiyat stadindaki top gibi ruzgar nereye eserse biz de oraya ucuyoruz. Hayirlisi olsun diyelim...

Kimmis bu Pareyra (bizim alistigimiz bu Parreira diye yaziliyordu)? Bizim gazetecilere zorluk olmasin diye ismi bile fonetik olan adam ariyorlar, biz de sikayet ediyoruz.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Post Reply