Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bir zamanlar leblebi yer gibi gol atiyordu.

Brezilya 2. Ligi takımlarından Cricicuma ile anlaşan Jardel 2000-2001 yılında G.Saray forması altında 43 maçta 34 gol kaydederken, sırasıyla Sporting Lizbon, Ancona, Bolton Wanderers, Newell's Old Boys, Alaves, Goias, Beira Mar, Anorthosis, Newcastle Jets ekiplerinde forma giydi. 34'üne basan Jardel son olarak Avustralya ekiplerinden Newcastle Jets forması giyiyordu.

http://www.sporx.com/futbol/dunya/117256/
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Güiza'nın Fenerbahçe'ye Transferi Tamam

İspanyol Basını, Fenerbahçe'nin, Real Mallorca'ya 17 Milyon 400 Bin Avro Bonservis Bedeli Ödeyerek, Daniel Güiza'nın Transferini Gerçekleştiğini Yazdı.

Haber Yayın Tarihi: 08.07.2008 12:50

İspanyol basını, Fenerbahçe'nin, Real Mallorca'ya 17 milyon 400 bin Avro bonservis bedeli ödeyerek, Daniel Güiza'nın transferini gerçekleştiğini yazdı.

İspanyol gazeteleri, Fenerbahçe'nin, ilk başta kabul etmemesine rağmen, teknik direktör Luis Aragones'in ısrarı üzerine, vergi dahil 17 milyon 400 bin Avro tutan bonservis bedelini banka kredisiyle ödediğini iddia etti.

(AVRUPADA VERGILERINI FUTBOLCULAR ODUYOR BIZIM BU VERGIYI ODEMEMIZ YABANCI FUTBOLCULARA CEKICI GELIYOR OLABILIR)

Gazeteler, Güiza'nın Fenerbahçe ile 5 yıllık sözleşme (ISTE BU KISIM ASPARAGAS GIBI) imzalayacağını ve sezon başına net 3 ile 3.5 milyon Avro arasında para alacağını ileri sürdü.

OLDU MU SIZE MINIMUM 25 M EURO MALIYET
GERCI ADAM IYI ISE BU PARANIN BUYUK KISMINI SATARKEN CIKARIRLAR.HELE HELE CL'DE IYI BIR SEZON GECIRIRSE ADAMI 20 KUSUR MILYON EURO'YA SATMAK ICTEN DEGIL.AMA AY BUYUK DUSUNUR CL'I ALMAYA KALKAR :)

Bu arada UEFA Kupasinin populerligi kaybedildigi icin isim degisikligi yoluna gidiliyormus.

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 56,00.html

Bir son haber de bizim satacaz diye yer bulamadigimiz TAMAS hakkinda (Rezil olmamak icin ayni TAMAS oldugunu umut ediyorum :) )

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 16,00.html
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tamas bizim Tamas canım. 5-6 yıl sonra peşinde koşmaya başlarsak süpriz olmaz. Tecrübeli defans oyuncusu...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe, Mallorca'dan Daniel Güiza ile 4 yıllığına anlaştı.

En azından 20 milyon euro gitmiştir..
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

AYNI HABERI AYNI YER OGLEN ISPANYOL GAZETELERI DIYE YAZMISTI :shock:

SIMDI ITALYAN GAZETELERI DIYOR :D
BUNU SEREFSIZ BASIN TOPIGINE MI YAZSAYDIM ACABA :D

Fener'den flaş açıklama
08 Temmuz 2008 Salı 16:53
Aragones de çok istiyordu. Resmi açıklama geldi. Fener, Guiza ile anlaştığını ilan etti... Anlaşma 4 yıllık oldu...

Fenerbahçe beklenen transferi bitirdi !.. La Liga gol kralı Güiza Fenerbahçe'ye 4 yıllık imza attı !..

İtalyan gazeteleri Guiza'ya 17 milyon 400 bin Avro bonservis bedeli ödendiğini öne sürmüştü. Bonservis bedelini banka kredisiyle ödediği iddia edilmişti.

Guiza'nın 3.5 milyon avro alacağı yazılmıştı.
:D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bu kotu oldu, tam ihitiyacimiz olan adamdi...

Lucas Neill olmadı

Galatasaray'la ismi anılan West Ham United'ın Avustralyalı savunma oyuncusu Lucas Neill'in önümüzdeki sezon da İngiliz ekibinin formasını giyeceği açıklandı.

Harry Kewell'ın Galatasaray'a transfer oluşunun ardından İngiliz basınında sarı-kırmızılı ekiple anlaştığı yönünde haberler çıkan Lucas Neill'den kötü haber geldi. Neill'in menajeri Paddy Dominguez, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Neill'in önümüzdeki sezonda İngiltere Premier Ligi'nde West Ham United forması giyeceğini söyledi.

08.07.2008
Kaynak : İHA
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bunlar baba parası yiyen hovarda oğlan gibiler.
Kolay telaffuz edilemeyecek rakamların bu kadar kolayca saçılması, insanın aklına bu değirmenin suyu nereden geliyor sorusunu getiriyor.
Bir transfer için 17 milyon bonservis ödemek kolay değil. Real Madrid, Baptista için bizden bu parayı istemişti, verememiştik.
Ama çok önemli değil.
İki sebepten dolayı üzülmüyorum.
Birincisi, şöhretli oyuncuların Türkiye Ligi'ne gelmesi Lig'in tanınırlığını artırır.
Gelen oyuncu herhangi bir oyuncu değil, La Liga'nın gol kralı.
Bizim Kewell işiyle birlikte Türkiye Ligi dünyada biraz daha öne çıkacaktır.
İkinci sebebim, Galatasaray da güçlü. Sağ açık dışında eksiğimiz yok diyebiliriz.
Fenerbahçe öyle mi? Aurelio'yu da kaybetmişler. Appiah zaten gitmişti. O bölgede, sakat Emre'ye kaldılar demektir.
Roberto Carlos'tan da, Semih'ten de geçen seneki verimi alabileceklerini zannetmiyorum.
Artı, başlarında Aragones diye bir kapalı kutu var.
Beşiktaş'ı zaten hiç saymıyorum.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ne Neill ne Diane ne de baptista
Hadi haberi ilk veren ben olayım Crespo geliyor.

Free of charge. :lol:

TÜRK BASINI BUNU DA YAZIN.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gorgen wrote:Ne Neill ne Diane ne de baptista
Hadi haberi ilk veren ben olayım Crespo geliyor.

TÜRK BASINI BUNU DA YAZIN.
Bi Crespo gelmiş zaten. Bu bünye bir Crespo'yu daha kaldırmaz :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:

Mehmet baba,

Free of charge means...

a) Crespo bonservissiz mi geliyor?
b) Ulker mi veriyor parayi?
c) Bu haberi bedavaya veriyorum, karsilik istemiyorum mu diyorsun?

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:

Mehmet baba,

Free of charge means...

Ozan Ersoy
Crespo bonservissiz orasi kesin... Ulker'de sadece bonservislere sponsor oluyor - maaslara yardim etmiyor bildigim kadari ile...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:

Mehmet baba,

Free of charge means...

Ozan Ersoy
a) chelsea elemanın sözleşmesini feshetti. Şuanda boşta.
b) menajeri çok para ve çoğunu peşin istiyor. GS Ülker'den para istemiş. Ülker parayı vermezse iş yaş.
c) habere para istemiyorum. :lol:

İnşallah parayı verirlerde alırız bu adamı. Parayı da bedava vermiyecekler tabiki. Gelecek senelerin sponsorluk-reklam parası olarak şimdiden peşin alınacak. Belki Ülker gibi diğer ana sponsor Avea'dan falan da para istemişlerdir.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
a) chelsea elemanın sözleşmesini feshetti. Şuanda boşta.
b) menajeri çok para ve çoğunu peşin istiyor. GS Ülker'den para istemiş. Ülker parayı vermezse iş yaş.
c) habere para istemiyorum. :lol:

İnşallah parayı verirlerde alırız bu adamı. Parayı da bedava vermiyecekler tabiki. Gelecek senelerin sponsorluk-reklam parası olarak şimdiden peşin alınacak. Belki Ülker gibi diğer ana sponsor Avea'dan falan da para istemişlerdir.
a) Bosta olmasi iyi ama cok kulubu cezbeder bu.
b) Cok para istiyorsa mesela 3-4 milyon Euro gereksiz bir transfer. Adam 33 yasinda. Adam son iki senede toplam 59 mac yapmis. Gecen sene sadece 22. Gecen sene topu topu 5 golu var. O da cok sakatlanan bir oyuncu. Ayrica Ulker'e tekrar bulasmaya deger mi bilmiyorum.
c) Para istemiyorsun da elalame duyurmussun. Gizliligi kalmadi transferin. Ne olacak simdi?

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

haydaaaaa buyur burdan yak...

Neill "evet" dedi
Ali Naci KÜÇÜK 9 Temmuz 2008

West Ham’ın kaptanının, sarı kırmızılı kulübün teklifini kabul etmesinde Blackburn’den eski takım arkadaşı Tugay Kerimoğlu ile Harry Kewell da önemli rol oynadı.

GALATASARAY’a İngiltere’den müjdeli haber geldi... Önceki gün menajer Poddy Dominguez ile görüşme yapan futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel dün Londra’da Lucas Neill ile kesin olarak anlaşmaya vardı. West Ham United’ın kaptanı G.Saray’ın teklifine ’Evet’ derken, Üstünel’in yanı sıra bu transferde iki önemli futbolcunun önemli rol oynadıkları ortaya çıktı. Bu isimler ise Neill’ın 2007 yılına formasını giydiği Blackburn Rovers’tan tatkım arkadaşı Tugay Kerimoğlu ile Kewell.

Pişman olmazsın dediler

Avustralyalı savunma oyuncusunun Tugay ve Kewell ile yaptığı görüşmeler sonrası G.Saray’ın 3 yıllık sözleşme ve 1.3 milyon Euro’luk teklifini kabul ettiği ifade edildi. Özellikle G.Saray’ın yeni yıldızı Kewell’ın, Neill’e, "Türkiye’de muhteşem bir taraftar var. Herkesin gözündeki heyecanı İstanbul’a daha ilk adımı attığında hissediyorsun. Galatasaray’ın teklifini kabul ettiğinde pişman olmazsın" dediği, Tugay’ın da Türkiye’yi ve Galatasaray’ı övücü sözlerinin transferi kolaylaştırdığı belirtildi.

Lincoln taktiği

Neill ile anlaşan G.Saray, Avustralyalının transferinde geçen yıl Lincoln’ü renklerine katarken izlediği yöntemi kullanacak. 30 yaşındaki futbolcuyla el sıkışan yönetim, Neill’i de devreye sokup, Türkiye’ye gitmek istediğini dile getirterek sarı kırmızılı takıma transferini konusunda West Ham’dan kolaylık isteyecek.

Bu sayede, Neill’ın West Ham’la 2009 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen İngiliz kulübünün G.Saray’ın bonservis konusunda yaptığı 2 milyon Euro’luk teklifi kabul etmesi bekleniyor. Bu arada menajer Dominguez, Neill’in West Ham’da kalacağını açıkladı. Bunun üzerine Dominguez’le konuşan Haldun Üstünel hiçbir sorunun olmadığını belirtti.

Hurriyet
Post Reply