Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Post by Hasan Tezcan »

Duyarli basin, basliga bakin hele :-) Aziz bey sahanin bosaltilmasini istemis, ve daha neler.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... %20rezalet
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan Tezcan wrote:Duyarli basin, basliga bakin hele :-) Aziz bey sahanin bosaltilmasini istemis, ve daha neler.

Hasancim bu topic haftanin en populer topici olacak daha dur sen :D

Hurriyet Milliyet ne kadar pacavra varsa ne kadar TV kanali varsa butun hafta bunu isleyecek.

Canavar vahsi holigan Galatasaray
Mazlum FB ..

Ama semsiye bu acildi mi kapanmiyor :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

15 inch Golden Black Dildo of the Month Goes to ......

TAKVIM :D

http://www.sabah.com.tr/multimedya/Gazeteler?g=takvim

Websitesinden bu habere ulasilamiyor

http://www.takvim.com.tr/error/500?aspx ... er_zirvesi
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hasan Tezcan wrote:Duyarli basin, basliga bakin hele :-) Aziz bey sahanin bosaltilmasini istemis, ve daha neler.

Hasancim bu topic haftanin en populer topici olacak daha dur sen :D

Hurriyet Milliyet ne kadar pacavra varsa ne kadar TV kanali varsa butun hafta bunu isleyecek.

Canavar vahsi holigan Galatasaray
Mazlum FB ..

Ama semsiye bu acildi mi kapanmiyor :lol:
Sistem bu "resistens is futile" :D

Benim kisisel fikrimi sorarsaniz olaylarin cikmasi dogaldir, etme bulma dunyasi kardesim ;-) Alma garibin ahini cikar aheste aheste. Sonra olayi bir spor karsilasmasi olarak degerlendirmemek lazim. Mahale kavgasinda bile daha cok substans vardir. Bunlar azmis, sistem berbat, birakalim birbirlerinin basini yesinler.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bakin gene "rezalet" kelimesini kullanmis bizim duyarli medya. Ya birakin, zevk almaya basladim :D

http://www.sabah.com.tr/Spor/2009/11/16 ... _galibiyet

Not: Itiraf etmeliyim, manseti okudum sadece...gerisi bos zaten.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yukarida yaziya ilave etmek istiyorum...basligi atan yaziyi yazan degil galiba.

...ve bir yazi daha

http://www.sabah.com.tr/Spor/2009/11/16 ... makli_oldu

...vah vah yazik. Rekabete gölge dustu...rezalet.

Mehmet seni dogrular bir yazi.

Mehmet Gurdal Cetin

Daha dur sen ben Selcuk Yula, Gurcan Bilgic, ve Ercan Saatci guruhunu bekliyorum.

Fenerbahce Klubu simdi haril haril belge evrak goruntu kaydi topluyordur.
Yarin bu sarisin teyze iki gozu iki cesme "Kanserli Anama Kufrettiler Dayanamadim" diyecek.
FB klubunun resmi aciklamasini beklemek lazim (HURRIYET) :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet senden korkulur, al iste, hemen yazmislar, zurriyet de.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketb ... sp?gid=229

Mehmet Gurdal Cetin

En sonunda biri yazmis.
Ustelik kendi yayin grubu CNNTURK'ten Ridvan AKAR diye biri. BJK sempatizani oldugu belli ama en sonunda iclerinden biri bunu dile getirmis.

Acikca Ercan SAATCI'yi kovun demis.

http://www.cnnturk.com/Yazarlar/RIDVAN. ... index.html

RIDVAN AKAR

23.11.2009 16:33:51

Hürriyet Spor özür di-le-me-li

Hepimiz takım tutuyoruz. Hepimizin sevdası başka renklere. Hepimiz bir yandan işimizden para kazanıyor, bir yandan da sevdamızı yaşıyoruz.
RIDVAN AKAR
ridvana@cnnturk.com.tr

CNN TÜRK Haber Müdürü

Ama eğer ki spor servisinde çalışan bir gazeteciyseniz, ya da -artık- kendinize öyle denmesini istiyorsanız sevdanızla işinizi birbirine karıştırmayacaksınız.

Zira eğer işle aşkı karıştırırsanız, işin içine çıkar girer. Bir habercinin kendi çıkarı için haber yaptırmasıyla, bir spor gazetecisinin tuttuğu takım lehine manipülasyon yapması arasında bir fark yoktur.

Borsa haberleri yapan bir gazeteci olsanız 'insider trading' yapmakla, eğitim muhabiri olsanız çocuğunuzun okuluna kıyak geçmekle, sağlık muhabiri olsanız özel hastaneden bedava yararlanmak için haber yapmakla, polis muhabiri olsanız işkenceyi gizlemekle suçlanırdınız. Yapmayan yok mu? Belki var.

Ama biz ahlaki bir duruştan söz ediyoruz.

Sabırla pazartesi günü olmasını bekledim. Skor önemli değildi. Zira yazacağım yazı için skora değil, tribüne bakmam gerekiyordu. Yıllardır o tribünde parasını verip maç izleyen ben, o haber nedeniyle 5.5 yaşındaki oğlumu maça götürememiştim.

Eşime onca dil dökmüş, "bu da maçın skorunu etkilemek içindi" demiş ama ikna edememiştim.

İşin kılıbıklık eleştirisi bir yana içimde ukte kalmış, "pazartesi görüşürüz" diyerek virgül koymuştum.

Şimdi devam edebiliriz.

Hürriyet Spor Servisi maça üç gün kala bir haber yaptı.

İnönü Stadı'nda kapalı alt, kapalı üste saldıracaktı.

Belgesi mi vardı?

Evet (!) Telefon SMS'leri varmış. Onlar da iki telefon SMS mesajı çekmişler. İnönü Stadı'nda kaos ve anarşi çığırtkanlığı yapıyorlardı.

Peki gerekçe var mıydı? Gerek yoktu.

Olay çıkacaktı.

Beşiktaş'ın 12. gücü Çarşı'yı, taraftarını, inancını ve desteğini ortadan kaldırmak için en iyi komplo teorisi böyle üretilebilirdi. Tribünün etkinliğini azaltmak, taraftarı stattan uzaklaştırmak için ancak böyle bir dedikodu üretilebilirdi.

Üstelik Çarşı ve diğer tribünler lidersiz kalmıştı. Futbol tarihinde ilk defa Beşiktaşlılara uygulanan bir yasak getirilmişti. Bütün tribün liderlerine bir yıllık yasak gelmişti. Peki bu yasak ne zaman gelmişti?

Hafta başında.

Tribün liderlerine ne zaman tebliğ edildi?

Maça bir saat kala.

Tribünde asayişi gerçekleştirecek olan güvenlik güçleri, tribünün kendine çeki düzen vermesine zaman tanımamıştı.

Hürriyet Spor'un sevdiği sisli/puslu hava hazırdı.
Derbi özel gazetezi bile çıkarmışlar ama birinci sayfada eski bilet diye gösterdikleri "şeyin" üzerinde de manipülasyon yayıp, FB-GS maçına ait antika bileti FB- Beşiktaş biletine dönüştürmüşlerdi. O özel sayının tek defosu bu da değildi.

Bütün karşılaştırmalar FB lehineydi.

Bütün skor tahminleri FB'yi gösteriyordu.

En çok baskı altına alınması gereken kişi tabi ki maçın hakemi Fırat Aydınus'tu.

Artılarını ve eksilerini de Hürriyet Spor sıralamıştı. Hakemin "eksileri" arasında 3. sırada yer verilen "eski Çarşı grubu üyesi olduğu öne sürülüyor" şeklindeydi.

Oysa bu yalan yıllar önce Fenerbahçe'nin taraftar sitesi ANTU'da yer almış, Milliyet Spor'un da bu iddiaya yer vermesi üzerine, gazete ombudsmanına yaptığım şikayet sonucunda Milliyet Spor özür dilemek zorunda kalmıştı.

Şimdi aynı yalana Hürriyet Spor da başvuruyordu.

Maç bitti.

Kapalı alt, üsttekilere saldırmadı. Taraftar tribün liderleri olmamasına karşın akıl, sağduyu ve inançla takımını destekledi.

Bütün senaryolar boşa çıktı.

Hürriyet Spor Com da Fenerbahçe'nin hezimetini şöyle verdi.

"Penaltıyı es geçti. 3. gol ofsayt."

Siz şimdi tarafsızlık masalına benim 5.5 yaşındaki çocuğuma bile inandıramazsınız.

Ben çocuğumu maça götüremedim.

Hürriyet Spor Servisi'nin GS'lilerden sonra şimdi de Beşiktaş taraftarlarıyla bir güven bunalımı yaşadığı aşikar.

Babıali'nin amiral gemisinin spor servisinin saygınlığını yeniden kazanması için öncelikle Fanatik Gazetesi'nin FB sayfası gibi algılanmaktan uzak durması gerekiyor.

Bir meslektaşları olarak önerim.Özür dilemenin bir erdem olduğunu hatırlamaları.

Kapalı alt üste saldırmadı. Bu ayıbı bir özür temizler.

Ama bununla da bitmez. Yukarıda vurgulandığı gibi eğer ki "birileri" kendilerine gazeteci denmesini istiyorsa, önce ahlaklı, sonra da zeki olmayı öğrenmeli.

Yalan haberle, manipülasyonla buraya kadar.

"Saat"inizi yeniden ayarlayın.

Benim tavsiyem değiştirin.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Essegin anuna su kacirdi bunlar
Tabi hakkettik biz ama.

http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/5424.php

25.11.2009 13:33

Zorunlu Açıklama: Sabah Gazetesi

Bugün Sabah Gazetesi’nde “Malzemeci İstifa” başlığı altında yayınlanan haber gerçekleri yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberde sahaya 5 numaralı formayla çıkan oyuncumuz Hüseyin Göksenin Köksal, dahil olmadığımız bir yanlışlık sonucu istatistik kağıtlarında 4 numaralı oyuncu olarak gözükmektedir.

Tarafımızdan yapılmış bir hata olmayıp, FIBA’nın resmi maç kağıdında da yazıldığı gibi oyuncumuz 5 numaralı formayla sahaya çıkmıştır.

Bu kadar hassas bir dönemde muhatabını aramadan böyle bir haberi yapmayı sadece kötü niyetle bağdaştırdığımızı tüm spor kamuoyuna beyan ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü
TRUST GALATASARAY
MGC
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Asagidaki haber Milliyet'ten. Cisse Aslan'a meydan okudu diyor baslik, yaziyi okuyunca meydan falan okumadigini goruyoruz, yazinin baslikla alakasi yok.

Iddia ediyorum, akli basinda her okuma yazma bilen, sporla ilgili Turk bunlardan cok daha iyi spor yazari muhabiri olur. Yuh olsun bu haberi yazani ve hazirlayani ise alip maas veren spor mudurune.

----------------------------

Cisse Aslan'a Meydan Okudu!

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... 09&b=Cisse meydan okudu

UEFA Avrupa Ligi'nde grup liderliği için Ali Sami Yen'de temsilcimizle karşılaşacak olan Panathinaikos'ta, Fransız golcü Djibril Cisse Perşembe günkü maç öncesinde iddialı açıklamalarda bulundu.

F grubunda Atina'da oynanan ve 3-1 Galatasaray'ın zaferiyle tamamlanan karşılaşmada cezalı olduğu için forma giyemeyen 28 yaşındaki futbolcu, uefa.com'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Atmosferli bir stadyuma sahip takımla oynamak her zaman heyecan verici olmuştur. Özellikle de büyük rekabeti olan iki ülke arasında ise... Panathinaikos Avrupa Kupaları'nda iyi tanınıyor ve kulüp her zaman Avrupa'da güçlü olmayı seviyor."
İstanbul'da 2005 Şampiyonlar Ligi finalinde Harry Kewell ve Milan Baros'la birlikte Liverpool forması giyen Cisse, unutulmaz karşılaşmada 85. dakikada Baros'un yerine oyuna girmiş ve Liverpool'un 2. penaltısını kullanmıştı.
Fransız futbolcu şöyle devam etti:
"Finalde penaltıyı kullanma fırsatını geçirip gole çevirmek tatlı bir anı özellikle de 4 ay öncesinde kadar ayağımın alçıda olduğunu hatırlayınca... Çok ciddi sakatlık geçirdiğim dönemlerde insanlar benim artık bittiğimi söylediler ancak bunun için biraz erken, hala buradayım."
Panathinaikos, Pazar günü ezeli rakibi Olympiakos'la oynadığı Atina derbisinde Konstantinos Mitroglou'nun golleriyle sahadan 2-0'lık mağlubiyetle ayrılmış ve liderliği Arthur Zico'nun patronluğunu yaptığı kırmızı beyazlılara bırakmıştı.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Haber Hurriyet'ten. Igrenc derecede kotu ve ozel hayata saygisiz bir haber. Haberin basligi ana sayfada "FENERDE BIR SKANDAL DAHA". Acip okuyoruz bakalim skandal neymis diye. Linkte baslik degismis. Topuz'un kacamagi olmus. Mehmet Topuz saat 20'de kiz arkadasiyla otelde bulusmus, bir iki saat kalip ayrilmis. Ve bunun adi skandal ha? Nasil terbiyesiz, nasil adi bu gazeteciler, gercekten inanamiyorum. Su haber ancak Mehmet Topuz taninmis birinin esiyle o otele beraber gitse ya da Topuz evli olsa yapilirdi.

-------------------------------------------------
Topuz’un Kartal kaçamağı

Üst üste gelen yenilgilerle sarsılan; Önder Turacı ve Kazım Kazım’ın disiplinsizlikleriyle çalkanan Fenerbahçe, Mehmet Topuz’un “Kartal kaçamağı” ile bir kez daha şoke oldu.

Sarı lacivertli yönetim ve başkan Aziz Yıldırım kötü gideşe dur demek için acil önlemler alıp, disiplinsizlik sorununa çare bulmaya çalışırken, takımın yıldızlarından Mehmet Topuz, dün bir hanım arkadaşıyla felekten bir gece çaldı. Saat 20.00 civarında Kartal Titanic Otel’e gelen Topuz, burada bir hanım arkadaşı ile buluştu. Topuz ve arkadaşı lobide sohbet ederken, otelde başrollerini Ragıp Savaş ile Mine Tugay’ın paylaştığı “Herkes mi Aldatır” isimli filmin çekimi yapılıyordu. Topuz ve arkadaşı otelde 1-2 saate yakın baş başa kaldı ve daha sonra da otelden ayrıldı.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Biraz iddali olucak ama sanirim bu topigin en buyuk bombasi 12/07/09 tarihli Fotomac'tan.

Eski Galatasarayli yonetici FATIH GOKSEN'in agzindan bir haber. Soylemediyse buyuk, soylediyse daha buyuk bomba.
---------------------------------------------------------
Esnaf daha iyi yapar!

Eleştirilen Frank Rijkaard'a bir tepki de Fatih Gökşen'den geldi. Galatasaray'ın eski futbol şube sorumlusu, "Florya'daki 11 esnaf bu işi Rijkaard'dan daha iyi yapar. Rijkaard son 10 dakikada panik yapınca, galibiyet kaçtı" dedi.
------------------------------------------------------------
Gorunce gercekten gulumsedim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Millet bu Erman,Rıdvan,Hakan gibi dünyadan haberi olmayan ve her yorumları art niyet taşıyan adamları ne kadar da ciddiye alıyor,alttarafı bir dönem Türkiye'nin ciddi kulüplerinde bir süreliğine oynamışlar ve bu onları otorite yapıyor,ilginç...
Halbuki bu "spor yazarları" Cuma günü sahada olan şunlardan pek de farklı bir altyapıdan gelmiyorlar.

Image

Image

Hatırlarsınız,Antalyaspor maçında Kewell'ı çizgide 3 kere tekmeleyip bir de dayılanan bu sporcu bozuntularını.İkinci yarıda Uğur'a yapılan harekettepenaltı değilmiş.Kewell'ın ilk yarıda kafa vurmaya çalışırken el-ense çekilerek engellenmesi falan hepsi "mücadele" lafının içinde tanımlanabiliyor bu büyük otoritelerin zihninde.Geçen yıl destekledikleri,tekme tokat guguş oynayan Sivasspor'u görüyoruz bu sene,iyi ve güzel olanı değil,sahtekarlığı ve çirkin olanın yanında olmak nasıl bir seçim anlamak mümkün değil.Bu senede genel olarak büyük takıma tekmeleri saydıran "mücadeleci" anadolu takımlarının senesi.Türk guguş ligine hayırlı olsun...

Bunun dışında ligtv ve diğer spor medyasının "algıda seçicilik" hastalığı var.Keita'nın Antalyaspor maçında yaptığı şovdan bahseden,bu görüntüleri ayırca derleyen bir video bulamadım,gelgidersin.blogspot yapıyordu bunu ama işlerine gelmedi,kaldırttırdılar ligtv videolarını.

Alex 1 gol 1 asist yapınca sabah akşam onu konuşurlar,videolar,resimler havda uçuşur ama bizimkilerin olayları asla görünmez.Cılız başlıklar hatırlıyorum sayfalardan.Bir tanesi bile görmek istememiş o gün nasıl bir fırtına estiğini.Bir de futbolu seviyoruz falan derler.Zavallı fb medyası Korkmayın bu kadar Galatasaray'dan alt tarafı bir kupa daha alırız =)
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sabah'tan...

Haberin guzelligine bakin hele bir tasla kac aslan vurulmus - Arda-Ustunel kus, Arda-Elano kus, Arda sorun adam, Elano takimdan dislaniyor, Polat bile bunlari biraraya getiremiyor...

Ne imza var ne haber kaynagi... ne kolay is be... biraz hayal gucu ve bir word processor yeterli...

http://www.sabah.com.tr/Spor/2010/01/08 ... l_tartisti
Üstünel'in, "Elano'ya niye pas atmıyorsun" diye sorduğu G.Saray kaptanının da "Sadece Rijkaard'a hesap veririm" dediği, ikilinin arasının o günden beri bozuk olduğu öğrenildi

Süper Lig'in 15. haftasında oynanan ve 1-1 berabere biten Büyükşehir Belediye maçından sonra kaptan Arda Turan ile yönetici Haldun Üstünel'in tartıştığı öğrenildi. Üstünel'in karşılaşma bitiminde genç yıldızın yanına gelerek, "Elano'ya neden pas atmıyorsun" diye sorduğu fakat Arda'nın bunun üzerine, "Ben saha içindeki olaylarla ilgili sadece Rijkaard'a hesap veririm" demesiyle büyük bir gerginlik yaşandığı ortaya çıktı.

Polat uğraştı ama barıştıramadı
Üstünel'in kendisine sert yanıt veren Arda'ya, "Ben senin ikinci başkanınım. Benimle nasıl konuşuyorsun" diye çıkıştığı, tartışmanın daha da büyümeden yöneticiler tarafından önlendiği belirlendi. Büyük gerginlik yaşayan Haldun Üstünel ve Arda'nın o günden bu yana küs oldukları da gelen haberler arasında. Başkan Adnan Polat'ın da konudan haberdar olduğu, ikiliyi barıştırmak için çaba sarfettiği fakat başaramadığı da ifade edildi. Üstünel ve Arda'nın mecbur kalmadıkça yan yana gelmemeye çalıştıkları da öğrenildi.
Resmi siteden tez zamanda bir yalanlama yazisi bekliyorum :roll:
Post Reply