Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Her FBli futbolsever Aurelio'nun kıymetinin farkındadır sanıyorum. Ama FBi'nin Deniz Barış, Selçuk ve Maldonado ile bu bölgede Aurelio gitse dahi epey alternaifi var, düşüş mutlaka olur giderse ama ilk kulağa geldiğinde sanıldığı kadar fazla düşüş olmaz.

FB ciddi bir santrfor getirecek, tabii kabak da Avrupa Şampiyonası'nda ehliyetini sonuna kadar ispatlayan Semih'in başına patlayacak. Keşke hep forma giyebileceği bir yerde olsa şu çocuk.

İkincisi ise eğer Aurelio giderse, Anelka, Appiah, Aurelio gibi yıldız elinde tutamama durumu mu başladı diye düşünülür, hatta Tuncay'ı da ekleyelim. Bu FB sorunu mu Türkiye sorunu mu o da ciddi konu. Fakat Avrupa şampiyonası sonrasında bizim lige ilgi artacaktır, yıldız gelmesi daha kolay olmalıyken adamlar sanki elindekileri tutamıyor durumu oldu.

Ama önümüzdeki yıllarda şampiyonluk FB-GS arasında gidip gelecek, o yüzden dikkatle bakıp anlamak lazım. Şimdi aşağıya resmi siteden Adnan Sezgin'in transferler devam edecek diyen demeci, benim çok hoşuma gitti, Kewell kalitesinde bir adam daha alınırsa uçarız tahmin ediyorum. Kewell'ı Arda'nın yerine değil Arda ile oynasın diye aldık ve de 13 Ağustos'ta önemli maç var da çok güzel laflar. Heyecanlanmamak elde değil.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/1403.php

Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Atatürk Havalimanı’nda Galatasaray TV’ye yaptığı açıklamada, Harry Kewell ile 2 yıllık bir anlaşma sağlandığını söyledi. Kewell’in Türkiye'de çok mutlu olacağına inandığını ifade eden Adnan Sezgin, “Bu belki de daha uzun süreli bir beraberlik olacaktır” dedi.

Adnan Sezgin sözlerini şöyle sürdürdü: “Böyle transferler kolay olmuyor. Bazı yorumlar yapıldı Galatasaray’ın transferde geciktiğine dair; bu doğru değil. Bunlar uzun çalışmalar gerektiren konular. Bu sadece Harry Kewell ile ilgili de değil. Takımımıza koymayı düşündüğümüz futbolcularla ilgili. Uzun süreli bir çalışmamız var. Ama sona geldik. Yavaş yavaş imzaları atarak mutlu sonla bitirmek istiyoruz.”

Bundan sonra da transferlerin olacağını belirten Adnan Sezgin, “Bu transferle bitmeyecek tabii. İstediğimiz bölgelere daha önceden planladığımız oyuncuları alarak takımımızı oluşturmaya çalışıyoruz. Çünkü bilindiği gibi 13 Ağustos’ta oynayacağımız çok önemli bir maç var. Biz buraya en ciddi şekilde hazırlanmak istiyoruz” dedi.

Kewell’in gelmesi ile Arda’nın gideceği yönünde çıkan yorumların son derece yanlış olduğunu belirten Sezgin, “Bunlar son derece yanlış yorumlar. Biz takımımıza katkıda bulunacak oyuncuları almak istiyoruz. Harry Kewell’i Arda’nın yerine almadık, Arda ile oynasın diye aldık” diye konuştu.

Bir yada iki transferi Almanya kampının başlayacağı 10 Temmuz’a kadar bitirmek istediklerini söyleyen Adnan Sezgin, “Ama tabii uzayadabiliyor. Sadece kontratta yazan bir madde için üç gün uğraştığımızı biliyorum. Bizim amacımız 10 Temmuz’a kadar en azından ikisini bitirmek. Ondan sonraki süreç içinde de hedeflediğimiz sayıya ulaşmak” şeklinde konuştu.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yasin Gürel wrote:
Ozan Ersoy wrote:
GS'in hocasi da yabanci. Son 4 senede final oynamis , Rooney, Terry, Lampard, Gerard, Scholes, Ferdinand, Ashley Cole, Joe Cole, Hargreaves gibi Ingiliz oyuncularin hic biri tahta bacak degil. Ingiliz milli takiminin Avrupa kupasina katilamamis olmasi onlarin kotu oldugunu gostermez. Adamlar son 50 senede kac kupaya katilamamis bir ona bak, bir de Turk milli takimina bak. Ingiliz'lere yaramaz diyebilmemiz icin daha kirk firin ekmek yememiz lazim. Ingiliz milli takimindan herhangi 2 oyuncu GS'a gelsin, GS CL'de en az ceyrek final oynar. Istedigini sec begen Ingiliz'in 11'inden.

Ayrica sadece Ingiliz futbolculari degil butun ligi de elestiriyor, kotuluyorsun "yok temposu iyiymis vs" diyerekten. Tam tersi Ingiliz liginin su anda dunyanin en zevkli en hizli, en iyi ligi olduguna dair genel bir kani olusmus durumda.

Hakli cikabilirsin su acidan. Kewell 2 mac oynar 10 mac yatarsa paralar bosa gitmis olabilir. Ama yine de oynadigi zaman faydali olacagina eminim. Bunun kotu futbolcu olmasiyla alakasi yok. Ortada alinmis bir risk var. Eger 5 sene onceki Kewell olsa Liverpool zaten birakmazdi. Biraksa bile bize degil, ManU ya falan giderdi. Beklentileri biraz azaltmak lazim. GS bu sene insallah 50'ye yakin mac yapacak. Bana gore en onemli derbiler, CL maclari dahil olmak uzere 30 mac oynasin GS parasini cikarmis demektir. Gerisinde de genc Aydin'imiz oynasin ne var canim? 4 sene oyuncu donusumunun en fazla yapildigi takimdan geliyor. Eskisehir deplasmaninda yedekte oturmayi sorun etmez.

Alpay orta sahamiz biraz yumusadi demis. Arda - Lincoln - Kewell orta sahasinda tek on libero oynamayacagimiz %100. Tek forvet cift on libero oynayacagiz. O yuzden sorun yok. Bu hucum gucunun, hizin, paslasmanin karsi takimlarda yaratacagi sorunlari dusunup, tatli bir gulumsemeyle keyif alalim. Ozellilkle kivrak olmayan, agir stoperleri olan takimlarimiza karsi.

Ozan Ersoy
Çok doğru ingilizlerin bu turnuvaya katılamadığına bakıp aldanmamak lazım kadro kalitesi olarak hala avrupada ilk 5'e rahat girerler şöyle bir kadro düşünün Gerrard-Lampard-Terry-Ashley Cole-J.Cole-Rooney-Ferdinand-Scholes-Walcott-Ashley Young-Peter Crouch benim hatırladıklarım bunlar unuttuklarımı ekleyebilirsiniz :)
Ne kadro ama...az demedim iyi göz boyuyolar diye.

Ozan ben Ingiliz futbolunu Turk futbolu ile karsilastirmiyorum...ne ögreniriz
bu adamlardan diyorum. Saydigin adamlar da bana göre tahta bacak, gitsinler
Ispanya veya Almanya da oynasinlar...Hargreaves oynadi da ne oldu. Bayern
takima faydali olan elemani satar mi, ne olursa olsun satmaz ama onu
sattilar, neden acaba. Cok para verdiler diye olmadi bu transfer, cunku
Bayern tutmak istedigi oyuncuyu tutar. Almanya ligini yakindan izlerim,
bu biline.

Sonra milli takimlari bilmem kac turnuvaya katildi da ne oldu. Bilmem kac
TD'un basini yediler, medyasi ile federasyonu ile. Gözunuzde buyutmeyin
bu adamlari lutfen. Samar oglani olmus bir milli takim iste, saydigin adamlar
dahilinde...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Finallere kalmis takimlarin oyunculari yabanci TD leri de. Nasil cikabildim mi
isin icinden?
Söylediğin doğru olsa belki çıkardın da el insaf: John Terry, Frank Lampard, Ashley Cole, Joe Cole, Ferdinand, Brown, Rooney, Scholes, Carrick 9 İngiliz (Britanyalı) futbolcu sahada olan (Hargreaves de ana baba İngiltere'den Kanada'ya göç edip Kanada'da doğma ama İngiliz adam yani esas rakam 10), takımlardan birinin hocası da İskoç.

10 İngilizden sonra sahada en çok oyuncusu olan Fransızlar, üç tane, iki de Portekizli. Yani dünyada klüp futbolunun zirvesindeki organizasyonda final oyanırken oyuncu ve hocaların yarısı İngiliz, İngilizlerin bırak yarısını, üçte birini tutturan ülke yok sayı olarak. Sen cidden bu işin içinden çıktığını düşünmüyorsun umarım bu sayılarla.
Alpay orta sahamiz biraz yumusadi demis. Arda - Lincoln - Kewell orta sahasinda tek on libero oynamayacagimiz %100. Tek forvet cift on libero oynayacagiz. O yuzden sorun yok. Bu hucum gucunun, hizin, paslasmanin karsi takimlarda yaratacagi sorunlari dusunup, tatli bir gulumsemeyle keyif alalim. Ozellilkle kivrak olmayan, agir stoperleri olan takimlarimiza karsi.

Ozan Ersoy
Burası önemli. Arda-Lincoln-Kewell diye orta saha yumuşak gözüküyor bana da ama bana çok yumuşak gözüken kadrolarla az kalsın Avrupa Şampiyonası finaline çıkıyorduk 10 gün önce. Skibbe 3-5-2 oynatmışmıdır bilen var mı? Avantajı ne yardan ne serden vazgeçmiyorsun, çift forvet, çift ön libero.

---------------------------Aykut----------------------------

Uğur---------------------Servet (Emre)-----------------Balta

-------------Linderoth----------------------Topal--------------

Kewell (Arda)-----------Lincoln------------------Arda (Kewell)

-------------------Ümit-----------------Nonda-------------------

İçkili falan değilim ama yanlış bilmiyorsam 3-5-2 artık popüler olmasa da Barca oynuyordu ki her sene Cl final, yarı final gidiyorlar.

Belki de oyun içinden rahatça değişebilen dizilişlere bakmak lazım. Yoksa Terim'den çok mu etkilendim?

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

3-5-2'yi iyi oynayabileceğimizi sanmıyorum. Orta 5'linin iki kanadına çatır çatır gidip gelebilen iki adam koymak lazım. Kanatların yükünü büyük oranda iki oyuncuya yıkmış oluyorsunuz. Bunun altından kalkabilecek adamımız olduğunu sanmıyorum. Geri üçlünün uyumu belki zamanla aşılır ama o iki kanat oyuncusunu bulamayız.

4-2-3-1

Bizim için en makulü bu bence..

Bu açıdan forvet transferini lüzumsuz görüyorum. Bize defans oyuncusu lazım.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:3-5-2'yi iyi oynayabileceğimizi sanmıyorum. Orta 5'linin iki kanadına çatır çatır gidip gelebilen iki adam koymak lazım. Kanatların yükünü büyük oranda iki oyuncuya yıkmış oluyorsunuz. Bunun altından kalkabilecek adamımız olduğunu sanmıyorum. Geri üçlünün uyumu belki zamanla aşılır ama o iki kanat oyuncusunu bulamayız.

4-2-3-1

Ben de ilk tercihim tek foevtten yana kullanırım ama dedim ya bu Avrupa şampiyonası biraz düşündürdü. Bir çözüm de çıkıp adam gibi oynamaz ise Lincoln'ü ilk 11 oynatmayıp yedekten sokmak orta sahayı sağlamlamak için.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ali Gursel wrote:
Ismail Gezer wrote:3-5-2'yi iyi oynayabileceğimizi sanmıyorum. Orta 5'linin iki kanadına çatır çatır gidip gelebilen iki adam koymak lazım. Kanatların yükünü büyük oranda iki oyuncuya yıkmış oluyorsunuz. Bunun altından kalkabilecek adamımız olduğunu sanmıyorum. Geri üçlünün uyumu belki zamanla aşılır ama o iki kanat oyuncusunu bulamayız.

4-2-3-1

Ben de ilk tercihim tek foevtten yana kullanırım ama dedim ya bu Avrupa şampiyonası biraz düşündürdü. Bir çözüm de çıkıp adam gibi oynamaz ise Lincoln'ü ilk 11 oynatmayıp yedekten sokmak orta sahayı sağlamlamak için.
Geçenlerde Mert de fatırlatmıştı. Skibbe'nn Leverkusende oynattığı sistem 4-2-3-1 burada da bunu oynatacak demek doğru olmayabilir.Ama Hakan Şükür gibi bir forvet alacaksa ben bu sisteme geçeceğini düşünüyorum.

....................Sorensen....

ugur.....emre.......servet.......hakan

Topal......Linderoth

Arda........Lincoln.............Kewell

............... Baptista

gibi birşey bkliyorum.. :lol:
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Mehmet Gorgen wrote: Geçenlerde Mert de fatırlatmıştı. Skibbe'nn Leverkusende oynattığı sistem 4-2-3-1 burada da bunu oynatacak demek doğru olmayabilir.Ama Hakan Şükür gibi bir forvet alacaksa ben bu sisteme geçeceğini düşünüyorum.

Topal......Linderoth

............... Baptista

Baptista gibi bir transfer beklemiyorum, çok saçma geliyor. Uğur'un yedeği yok. Servet'in yedeği yok. Ayranımız yokken tahtırevan arayışına girmememiz gerekir diye düşünüyorum.
Bu ikisinden sonra da alınabiliyorsa Sorensen gibi bir kaleci alınabilir, benim için forvet önceliği 4. sırada.
Necati ve Orhan Ak'a karşılık İbrahim Toraman'ı alabilsek harika olurdu.
Mevcut durumda bir kadro taslağı yapmaya çalışırsam:

Code: Select all

Transfer
                     (Aykut, Orkun)

Uğur          E. Güngör      Servet        Hakan
(Transfer)      (E. Aşık)     (Transfer)     (Volkan)

M. Topal          Linderoth
            (Barış, M. Guven)  (Ayhan, M. Guven)

Arda              Lincoln           Kewell
(Sabri, Aydın)      (Ayhan, Hasan)     (Arda, Ayhan)

Ümit
                      (Nonda, Yaser)
Last edited by Eray Tunç on Sun Jul 06, 2008 2:17 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:
Ali Gursel wrote:

4-2-3-1

Geçenlerde Mert de fatırlatmıştı. Skibbe'nn Leverkusende oynattığı sistem 4-2-3-1 burada da bunu oynatacak demek doğru olmayabilir.Ama Hakan Şükür gibi bir forvet alacaksa ben bu sisteme geçeceğini düşünüyorum.

Topal......Linderoth

............... Baptista

Sevgili Mehmet,

Baptista Arsenal Real arasinda gidip gelen bir adam, GS'a gelmesi soz konusu olmaz. Artik begenmedigimiz Hakan Sukur de yok. Nonda ve Umit ile tek santrfor oynarken ciddi bir soru isareti olacaktir. Belli yonleri ne kadar kaliteli olursa olsun tek santrfor oynayabilirler mi ben henuz bilmiyorum. Ispanya Villa'dan sonra son derece rahat tek santrfora dondu, Fabregas ile hucumu destekledi ve bunda basarili oldu. Villa'nin yerine Fabregas'i alabilme luksu, bu sekilde basarili olabilmelerinde en buyuk pay Torres'in tek basina Alman defansina uc Alman santrforun bir arada Ispanyol defansina cektirdiginden daha fazla eziyet etmesi oldu. Tek santrfor oynamak icin bence o oyuncunun fizik, hiz, gol becerisi son derece ust duzey olmali, sanirim Torres bunun en guzel ornegini gosterdi son turnuvada Villa'nin sakatlanmasindan sonra. Baptista da bu ozellikleri iyi bir oyuncu ama bize gelmez.

Yoksa elinde Baptista olsa yukaridaki dizilisi hatta kadroyu sanirim kimse tartismaz (ben kalecilerden memnunum, yeni kaleci de istemem).

Simdiki goruntu kimileri Baptista yerine Karan ya da Nonda ile ayni verimi alabiliriz gorusunde/umidinde. Kimi ise illa iki forvet diye dusunuyor. Sanirim cogunluk Topal ve Linderoth ile cift on libero oynamak arzusunda.

Yukaridaki dizilis cok guzel ve esnek, her an ikinci forveti alma, bunu tek on liberoya donerek ya da Lincoln-Kewell-Arda'dan birini cikarip yapma luksleri var. Ayrica Bunlardan herhangi birinin yerine Ayhan'i, Baris'i, hatta Sabri'yi alip saglamlama imkani var, vs. vs.

Ama dedigim gibi, keske elimizde Baptista olsa da yapabilsek. Belki Nonda ya da Umit ile de olur. Gorecegiz.

Ali
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

[quote="Mehmet Gorgen"]BUGUNKÜ İSPANYA BASINI

GS BAPTISTA İLE İLGİLENİYOR
AS GAZETESİ:

http://www.as.com/futbol/articulo/galat ... ftb_39/Tes

MARCA:

Image

Gereksiz transfer olacagina ben de katiliyorum. Su hesaplara gore bu 40 milyon dolarlik transfer demektir. Bir 40 milyon daha ekleyin belki sirketlerin birlestirilmesi gerceklestirilebilir.

Ayrica gercek bir santrafor degil kendisi. Bu paraya Kuranyi'yi alin daha iyi.

Emre Gungor ve Servet butun yaz kampini kaciracaklar. Ikisinin de Agustos ortasina yetismeleri cok zor gibi gozukuyor. Elimizde Emre Asik ve Hakan Balta var stoper oynayabilecek. Ucunda milyonlarca dolar olan CL on elemesi oynayacagiz. Rakipler cok zorlu olabilir. Bu ikiliyle CL eleme maclarina cikmak intihar. Hadi diyelim risk aldiniz cikmaya karar verdiniz. Gelmis Agustos'un ilk haftasi Hakan Balta sakatlantdi diyelim. Hadi bakalim cik cikabilirsin isin icinden. Kim oynayacak stoperde, Mehmet Topal mi? Bu savunmayla on elemeleri gecmemiz mucize olur. Yapmissin bir suru yatirim, yeni oyuncular almissin, sonra da parani yanlis harcadigin icin onunu dusunurken, arkani kapatmayi unuttugun icin on elemede eleniip milyonlarca euro zarara gir. Olacak is mi?

Insallah basini yanlis yonlendirme taktikleridir butun bunlar.

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sili'li golcunun bize gelecegi yazilmis. Youtube gidip baktim Umit Karan vari birisine benziyor

Por fin llega Suazo
Raúl Villarreal
7 July 2008
Reforma
Spanish
© Derechos Reservados 2008 Consorcio Interamericano de Comunicación, S. A. de C. V.

FUTBOL. Monterrey

MONTERREY.- Con una semana de retraso, Humberto Suazo regresó ayer a esta ciudad y hoy reportará con Rayados para aclarar su demora e informar si emigrará al Galatasaray turco, que está dispuesto a pagar los 20 millones de euros en los que está valuada su rescisión de contrato.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:Sili'li golcunun bize gelecegi yazilmis. Youtube gidip baktim Umit Karan vari birisine benziyor

Por fin llega Suazo
Raúl Villarreal
7 July 2008
Reforma
Spanish
© Derechos Reservados 2008 Consorcio Interamericano de Comunicación, S. A. de C. V.

FUTBOL. Monterrey

MONTERREY.- Con una semana de retraso, Humberto Suazo regresó ayer a esta ciudad y hoy reportará con Rayados para aclarar su demora e informar si emigrará al Galatasaray turco, que está dispuesto a pagar los 20 millones de euros en los que está valuada su rescisión de contrato.
Murat abi bu adama gecen sene de talip olmustuk - cok para istemislerdi - bu sene de 20 milyon Euro'dan bahsediyorlar...

Ulker falan sponsor olmadikca boyle bir transfer cok zor...

Bu arada football365.fr'de - http://www.football365.fr/depeches/fili ... che-.shtml - Maniche'e talipler arasinda GS'i da saymis.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.prensafutbol.cl/index.php?op ... &Itemid=80

anladığım kadarıyla GS'ya gidecek diye söylenti çıkıp 1 haftadır antremana çıkmayan Suazo meksiya geri dönmüş. Anlaşılan GS'YA GELMEYECEK.

http://www.todofutbol.cl/noticia.asp?Id=18263

http://www.terra.com.mx/articulo.aspx?articuloId=696471
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Benim tahminimce Harry Kewell'i serbest oynasin ve forvet'i ikilesin diye aldik

Nasil dizersiniz takimi bilememde
Center Forward+WingerRL oynacak gibime geliyor
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

ADNAN POLAT KONUSMUS

Real Madrid'in yıldız futbolcusu Baptista'yı almak için çalışma başlatan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, bonservis için istenen astronomik rakamın ardından transferi askıya aldı.

Baptista'nın transferini yorumlayan Başkan Adnan Polat, İspanyol Kulübü'nün Brezilyalı futbolcu için istediği rakamı çok yüksek bulduklarını söyledi.

Real Madrid'in G.Saray yönetimiyle Baptista için 20 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer masasına oturduğu ancak yüksek rakam yüzünden işin bozulduğu ifade edildi. G.Saray Başkanı Adnan Polat, Baptista'nın kalitesinin tartışılmayacağını ifade ederek, "Avrupa'da birçok kulüp peşinde ama Real Madrid çok para istiyor.

Biz futbolcu transferi yapacağız ama bu transfer için çok büyük paralar harcayamam." diye konuştu. Polat, Teknik Direktör Skibbe'nin yardımcılığını yapan antrenör Ümit Davala'ya da övgüler yağdırdı ve, "Ümit Davala, gelecek yıllarda ileri düzeyde bir teknik adam olacak. Onu göreve getirmekle çok iyi bir karar verdik. Yetenekli, dil bilen, karizmatik birisi. Skibbe'yle birlikte daha çok tecrübe edinecek." diye konuştu.

Teknik direktör konusunda isabetli bir seçim yaptıklarını da ifade eden Başkan Adnan Polat, "Hoca için ilk günlerde burun kıvıranlar şimdiden daha farklı bakmaya başladılar bile. Ne yaptığını iyi bilen bir hoca. Ona güveniyor ve inanıyorum." dedi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply