Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Caglar Tuncel

Post by Caglar Tuncel »

artık ingiltere 2.ligine düştüğümüze göre dünya şampiyonu italyan'ın amatör külüplerinden yıldızlar alabiliriz! bu arada aslında inamato 2002 de çok iyi idi sonraları hiç izlemedim ama belki birşeyler yapar. riberyi perezi caponeyi hangimiz tanıyordu bunu da unutmamak lazım!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tan Erten wrote:Inamoto Istanbul'a gelmis. Derlenmis mac goruntulerini de izledim. Bizim ligde isimize yarar gibi geliyor. Hucum yonu kuvvetli, paslari duzgun gibi. Ancak uyum nasil saglar buraya bilemiyorum, oldukca farkli bir kultur sonucta.

CL'de biraz olsun basari yakalarsak Japonya'da Galatasaray adinin tanitimi icin guzel bir firsat olur. Tabi bu firsati degerlendirebilir miyiz, orasi ayri konu:

http://www.milliyet.com.tr/2006/08/31/son/sonspo12.asp
Video'ya bakarak bir oyuncu daha alindi anlasilan :)
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hep kotuye yora yora, iyi dusunemez olduk. Biraz da olumlu yonden bakalım. Kendilerine sans verilip, sansı kullanamayan ya da TD in oyun sistemine uymayan oyuncular ile yollar ayrıldı. Yalcın ve Volkan a basarılar dileriz. Takım icinde performans dusuklugu yasayanlar kulubeye cekildi. Gencler icinden kadroyu zorlayamayan, oynayarak tecrube ve dayanıklılık kazanması gerekenler kiraya veriliyor.

GS da A takımında oyuncu olsam, su tabloyu gordukten sonra aklımı basıma toplar, rekabetin icinde her zaman olmaga gayret eder, formayı kapmak icin yırtınırdım. Yoksa gelecek vaad etmiyorsam, ısıldamıyorsam kapıya konuluyorum.

Ugur Ucar ın Kayseri ye kiraya verilmesi ile Ates in PAF tan A takımını zorlaması lazım. Gectigimiz sezonki performansını gosterir, sansını iyi kullanırsa Cihan ı kesebilir.
Ferhat ın da hem Orhan Ak hem Ergun u zorlaması gerekiyor.

Giden ve gelenler den sonra kadromuz:
Kale: Mondi. Fevzi, Aykut
Defans: Song, Tomas, Tolga, Emre, Cihan, Orhan, Ferhat
Orta Saha: M. Guven, Sabri, Sas, Ayhan, Arda, Okan, Inamoto, Carrusca, Ergun, Oguz, Aydın
Forvet: Ilic, Hakan, Umit, Necati, Hasan, Ozgurcan

24 + uc iyi kaleci. Bu kadro iyi bir kadro. TC ligine her zaman ortak olur. CL de sansı ve aklı ile puanlar toplar.

PS: Sn. Tezcan; foruma girdigimde ilk gozume carpan sizin cocuklar oldu. Transferin su son gununde yuzumuzu guldurdunuz. Allah nazardan saklasın, her ikisine de masallah!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Hasan Abi, bilemiyorum avatarindaki resimlerin senin cocuklar mi, oyleyse Allah bagislasin diyeyim.

Murat abi nin gonderdigi yazilardan ortaya soyle bir sonuc cikiyor, bu arkadasin kibiri yok gibi birsey hocanin onerilerini dinliyor, v defansif yonunu gelistirmis. Premiere liginin ne kadar zor oldugu biliniyor, zaten bizim Makelele, Balack Lampard (yahu baba adamlarin hepsi Abromovic abimizin takiminda) ayarinda DMC almamizinda imkani yok, parasini verdigimiz adam bile gelmek istemiyor. Bence Pl tecrubesi olan pas yeteneyi kuvetli defansi saglam bir oyuncu bizde is yapacaktir. Yildiz olacam diye bir kaygisi yok, paslasmayi seven ama inatci bir oyuncu, etrafta dolasan videolardan iki ayagini da iyi kullandigini anliyorum. Tabiki futbolun amaci gol oldugu icin sadece golleri gorebiliyoruz ama bence PL de futbol oynamis bir futbolcudan zarar gelmez, bilhassa fayda gelir.

Tek uzuntum Lucescu'nun basimizda olmamasi. Onun elinde Ayhan ve Inamato bance cok basarili olurlardi, Gerets ile ne kadar basarili olacak gorecegiz. Bence cok kotu bir tercih degil, sadece son dakika gelmis olmasi abes, yoksa bu ahval icerisinde faydasi olabilir bize.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tesekkur ederim! Evet benim bicirikler, ufagi ablasini yadirgamadi hic,
resimde görundugu gibi. Ablasi kardesini cok seviyor, ama gözu hep
onun emziginde. Emzikten kurtulali 6 ay olmustu halbuki...ayrica ev evlikten
cikti. Kiz canavar, oglan simdilik biraz daha sakin...

Yeni transfer bence acele yapilmis bir transfer. Adnan Polat'in agzindan
'transfer yok' diye duyduktan sonra bu transferden hayir gelir mi bilmiyorum.
Cok yazik.,GS FB ve BJK gibi para sicmiyor (affiniza siginarak).
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben ayni seyi söyledim dün MGC'ye. ''Ne guzel cocuklar dimi Hasanınkiler Allah Bagıslasin'' falan diye.

Yalniz oglum biz bitmisiz, dun MGC paso mama yedirme incelikleri, uyutma teknikleri, vs... gibi ulvi ve derin konularda fikir teaattisinde bulunabildik. GS ve diger konular geri planda kaldi. Herkesin kulagini cinlattik.

Cikan sonuclar:

1-)Ozan ve Ozgur zor doner agbi.
2-)Cengiz Agbi doner, ama cildirmamasi icin ozel universiteye gitsin ve mumkunse , adam gibi bir semtte ve sitede oturup, trafige ve insanlara bulasmadan
ise gitsin gelsin.
3-)Gorgenin delikanliligi ve kazakligi takdire sayan.
4-)İsmail Gezer , buyuk bir ihtimalle Mecidiyekoy taraflarında bilgisayar isiyle ugrasiyor buyuk bir ihtimalle.
5-)Savas Macun cok efendi ve yazilarini seviyoruz, sevmesekte saygi duyuyoruz.
6-) Tan Erten dondu galiba Amerikadan.
7-) Aferin PAF'i takip eden cocuklara. O isi bende yapmak istiyorum.
8) Ne yazikki 12sinde yurtdisindayim. AMA MGC o isin organizasyonuyla ugrasiyor.
9-) Savas Misa nerelerde?

Yalniz MGC acayip zayiflamis. 10 kiloya yakin. Birde ben yapabilsem. :cry:

Inamotoya gelince ben begendim. En azindan cift onliberolu oynar GS.
Sabri, İno, Ayhan, Arda önünde Ilic, tam Cin ordusu gibi oldu.
Sakatligi olmazsa , iyi is yapar, renk katar. Uyum saglar cunku bu memlekette Japonlar sevilir, birazda dogululuk var bizde.

Ergun(O laflardan sonra zor kalir takimda), Yalcin, Volkanin gitmesi iyi.
Ugur Ucarin yollanmasi yanlis. Sagbekte yedek yok. Devsirilmesi gerekiyor
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Inamoto parlak doneminde Japonya'nin "10" numarasiydi. Ileriye donuk orta saha oyuncusuydu. Guzel paslar atar, ve gol pozisyonuna da girerdi. Hic defansif orta saha olarak oynadigini duymadim. Son takiminda defansif yonunu gelistirmis diyorlar ama bu adam kesinlikle "on libero" veya Gerets'in istedigi "6" numara degil. Bence yaninda iyi bir defansif orta saha adami varsa, gol attirir ve hatta atar da ama bu isi hala hazirda Ilic yapmiyor mu. Tek forvet oynayip arkasina Ilic'i koyarsak, ve Inamoto da ileriye donuk orta saha oynar, belki yararli olabilir. Ama 2 forvet ve arkalarinda Ilic ile oynarsak, Inamoto yalniz basina orta sahayi toparlayamaz. Yani yaninda Ayhan, Mehmet veya eski Saidou gibi adam lazim.

Bu transfer nerden cikti nasil gelisti ve Gerets'in gercek tepkisini cok merak ediyorum.

Bir de 1 milyon dolarin altinda diyorlar maliyeti, bu paranin icine Heinz'e verilecek tazminat da dahil mi? 700 bin dolar gibi bir tazminattan bahsediliyordu gecen ay.

Hayirlisi olsun, genc sayilir belki biraz oynarsa kendini bulur, bence kumasi iyi, hatta iki ayagini da kullaniyor iyi sutlari var, acaba serbest vurus kullanabilir mi?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Niyazi Gunay wrote:Hasan Abi, bilemiyorum avatarindaki resimlerin senin cocuklar mi, oyleyse Allah bagislasin diyeyim.

Murat abi nin gonderdigi yazilardan ortaya soyle bir sonuc cikiyor, bu arkadasin kibiri yok gibi birsey hocanin onerilerini dinliyor, v defansif yonunu gelistirmis. Premiere liginin ne kadar zor oldugu biliniyor, zaten bizim Makelele, Balack Lampard (yahu baba adamlarin hepsi Abromovic abimizin takiminda) ayarinda DMC almamizinda imkani yok, parasini verdigimiz adam bile gelmek istemiyor. Bence Pl tecrubesi olan pas yeteneyi kuvetli defansi saglam bir oyuncu bizde is yapacaktir. Yildiz olacam diye bir kaygisi yok, paslasmayi seven ama inatci bir oyuncu, etrafta dolasan videolardan iki ayagini da iyi kullandigini anliyorum. Tabiki futbolun amaci gol oldugu icin sadece golleri gorebiliyoruz ama bence PL de futbol oynamis bir futbolcudan zarar gelmez, bilhassa fayda gelir.

Tek uzuntum Lucescu'nun basimizda olmamasi. Onun elinde Ayhan ve Inamato bance cok basarili olurlardi, Gerets ile ne kadar basarili olacak gorecegiz. Bence cok kotu bir tercih degil, sadece son dakika gelmis olmasi abes, yoksa bu ahval icerisinde faydasi olabilir bize.
Sevgili Niyazi,

Premier League'in ne kadar zor oldugu belli de bu adam oradan degil de ikinci ligden geliyor. Oradaki tecrubesi de duzgun ya da matah olsa ikinci ligden degil PLden alirdik adami. Bu arada ikinci ligde uc macta toplam 31 dakika oynamis. Sakat degilse Marek Heinz'in son zamanlarinda HAmburg'da oynadigi dakikalara benziyor, sakatsa baska problem.

Parasini verdigimiz adam gelmek istemiyor kismi tamamen hikaye, yonetimin taraftar kandirma taktigi, neden diye sorarsan Kezman, Ricardinho, Lugano, Musampa ve bir suruleri paralari verilince tipis tipis geldiler. Yedi sampiyonluk, Avrupa'da uc kupa sozu vererek goreve gelip, futbolda sacmalayinca biz aslinda maddi durumu duzeltmeye gelmistik diye cark eden becerikli yonetimimiz maddi durumun da tamamiyla icine etti. O yuzden boyle ikinci liglerden, bacagi kirilmis, hucum oyuncusu iken defansini gelistirmis, degeri bir milyon euro altinda adamlari alirlar.

Neredeyse her yaptigi is yanlis ve sacmalik olup klubu ger gecen gun daha geriye goturen yonetimimizden bir icraat daha bu, baska birsey degil. GS'a acil iki bek, bir on libero lazim, saclari bir gun yesil bir gun turuncu artist adayi degil.

Yedekte oturan yabanci sayimizi arttirip klubun parasini sacmaya devam ediyoruz. Benim de tek sevincim bu sefer klube az girmis olmasi.

Bu insanlar GS klubunu degil de aile servetini yonetiyor olsalar akraba davasi ile hacir altina alinirlardi. Maalesef GS'i yonetir olmuslar.

Ali
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Sirketteki futboldan anlayan Japon arkadasimdan bilgi istedim, fazla yeni birsey soylemedi ama geceyim:
He is a good player. We played both 2002 and 2006 WC, and was a national team member all category (U-16, U19, U21…). When he was U-21 team, they ended up 2nd place at WC-Youth in Spain (lost against Spain).
He scored 2 goals in 2002 WC against Belgium and Russia (one goal each).
He is currently signed with West Bromwich (I am not sure about spelling) in the Champions League in UK. He is physically strong (181 cm, ?kg) midfielder. We even say that Zico should have used him more during this WC because many Japanese players were losing physically against big Europeans while he has been playing in UK more than 4 years with these big guys.

As long as he does not injured, he should be able to contribute the team. He can feed good passes (long and short) from midfield range.

Makoto
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Savas Macun wrote: Bu tespitler dogru ancak belki de etkisi farkli da olabilir.
http://www2.vatanim.com.tr/root.vatan?e ... id=4&wid=9

Bugun Hasmet Babaoglu'nun Vatan gazetesinde neredeyse aglayan bir yazisi var; FB'liler beni dovecekler, birileri beni korusun mealinde. Yaziyi da soyle bitiriyor : "Başıma en ufak bir tatsızlık gelirse, futbolumuzu yönetenleri ve internetteki taraftar sitelerini hiçbir kurala, insan hakkı ve hukukuna uymaksızın yönlendirenleri bundan sorumlu sayacağım. Bilginize."

Simdi olaya 2 parca bakmaya calisalim :

1) Kezman TC'de henuz boyle bir eylemde bulunmadi. Bulunacagim da demedi.

Butun hukuk sistemlerinde 3 asagi 5 yukari bir ilke vardir; henuz gerceklesmemis bir eyleme, gerceklesecegi varsayimiyla yaklasilamaz ve ceza verilemez. Bunun uzantisi olarak bir genis yorum yaparsak, bir kisinin gecmisteki kotu davranis veya tutumu baz alinarak, ona suclu muamelesi yapilamaz.

2) Kanunlarda suc oldugu acikca yazili olmayan eylemlere ceza verilemez (suc ve cezada kanunilik ilkesi).

Yani Kezman'in hareketinin suc oldugunun soylenebilmesi icin, bir yerlerde onun tarifinin yapilmasi ve cezasinin belirtilmesi lazimdir. Tabii ki bizim yasalarimizda Cetnik selaminin suc oldugu yazili degil.

Burada akla, konusu suc olan her davranis kanunlarda yazili olmak zorunda midir ? gibi mantikli bir soru gelebilir. Degildir, halkin geleneklerine, davranisin yayginligina, insanlarin idrakine bakilir; hal ve sarta gore degerlendirilir.

Mesele Oludeniz'de ustsuz guneslenen bir bayan ayni davranisi Fatih Karagumruk'te yaparsa, halki tahrik etmis olur ve suc islemis olur; (linc edilmezse) yargilanir ve halkin edebine aykiri davandigi icin bir ceza alir. Eylem ayni eylem ama, yerellik unsuru ve halkin idraki var.

Buna benzer bir vaka malumunuz Italya'da geldi, Roma'li Di Canio koluna Duce dovmesi yaptirip, gollerinden sonra Mussolini selamini verdi ve bircok basin organina Mussolini hakkinda hayranligini ifade eden roportajlar verdi. Ne oldu ? Sadece toplumsal tepki gordu, yargilanmadi ve hapse girmedi.

Bir baska farazi ornek; Almanya'da nazi selami vermek suctur. Bizde boyle bir duzenleme olmadigi icin, yolda nazi selami veren bir adama Savcilik kovusturma acmaz.

Yani, Kezman bu eylemi yapsa bile suc islemis olamaz. Kimse de halki tahrik ettigini falan ileri suremez, cunku Cetnik selami bir suc eylemi olarak TC'de yaygin ve bilinen bir eylem degil. Ben dahil bircok kisi Cetnik selaminin manasini yeni ogreniyoruz; genel kamuoyu elbette cogunluk olarak bunu bir suc eylemi olarak degerlendiremeyecektir.

Kaldi ki basta da soyledigim gibi daha ortada boyle bir eylem yok; olacagi da belli degil.

Sonuc : Kezman bakimindan TC'de islenmis bir suc eylemi yok, olsa da suc olacagi belli degil.

Olursa, insanlari galeyana getirir mi ? Iste bu tehlikeli. Zira bir davranisin belli bir kesimi incitecegi fikriyatina bir dalarsaniz, icinden cikamazsiniz. O zaman her sevinc eyleminden mana cikartan bir cadi avciligina gidebilir insanlar. Her roportaj taranir, her yorum irdelenir. Ki ben iddia ediyorum bir iki hafta icinde Besiktas'li su veya bu oyuncularin bircok davranisi masaya yatirilacak. Turk futbol aleminde hic olmamis bir konu; irkcilik, yavas yavas iceri sizmaya baslayacak.

Bu manada, aslinda Hasmet Babaoglu'nun davranisi bana gore suc. Sucun tanimi da "sosyal sınıf, ırk, din, mezhep ve bölge farklılığına dayanarak halkı birbirine karşı kamu düzeni için tehlikeli olabilecek bir şekilde düşmanlığa veya kin beslemeye, alenen tahrik".

Kezman'in Turkiye sinirlari icinde henuz islenmis en kucuk bir eylemi yokken, bu eylemi yapacagi varsayimiyla, futbol seyircisi gibi nufus olarak kalabalik ve manipulasyona ne yazik ki egilimli bir kitleye adres gostermek tehlikeli ve suc.

Kezman Savciliga basvursa, "benim TC sinirlari icinde irkciliga yonelik hicbir eylemim yok ama HB topluma alenen beni hedef gostermistir ve toplumun bir kesimini aleyhimde düşmanlığa veya kin beslemeye alenen tahrik etmistir" dese, ispat olarak da yazili kayda gecen NTV'deki konusmayi verse, bir Savci dava acmak zorunda kalir.

Burada HB'nin yaptiginin elestiri sinirlari icinde oldugu ileri surulebilir mi ? Bana gore degil. Elestiri icin ortada gerceklesmis bir fiil lazim. Bu yok ve varsayima elestiri olmaz.

Baska boyutu da var; yarin bir baska yazar cikip baska bir takimda oynayan bir oyuncunun gecmiste verdigi bir mulakati bulup onun aleyhinde ayni kampanyayi baslatsa, onu alinamaz bir yola gireriz. Bu tur mulakatlari bulmak istenirse cok da zor degil.

Diger yandan HB bugunku yazisi ile bu eylemi Kezman'dan cikariyor, fazladan FB taraftarini da isin icine aliyor. Burada da alenen tahrik var. Hakkinda somut tehdit varsa, adli kolluga basvurur. Ama henuz gerceklesmeyen bir eylem icin toplu hedef gostermek cidden sacmalamanin ve paniklemenin goruntusu gibi geliyor bana.

Turk Ceza Kanununda ilgili hukumler asagida, meraklisi degerlendirsin. Bence futbol yorumculugu cok ciddi bir is, karsinizda buyuk ve tahrik olmaya namzet kitleler var; ask yazarligina benzemez bu isler...

MADDE 216 - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

MADDE 218 - Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar artırılır. Ancak, haber verme sınırlarını aşmayan ve eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

not : 1-Son olarak, bence de bu manipulasyon FB yararina oldu; basitce Kezman'i uyaracaklar ve onu motive edecekler. Takim ici kenetlenme araci olarak bu olayi gayet iyi kullanacaklar. Cok kisa bir sure sonra da BJK aleyhine karsi dinamik gelisterecekler.

2-HB'nin, daha simdiden "karanliktan aydinlik ciksin" ve "bu cocuk rahatlatilsin" ifadelerini tehlikeli buluyorum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk'un yukarda anlattigi gibi i$te bu yuzden avukata hakime mahkemeye ihtiyac var. Degilse her $ey bir kitapta yazilir ve polis yakaladiginda o kitaba bakar ona gore cezasini verirdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Ali Gursel wrote:
Niyazi Gunay wrote:Hasan Abi, bilemiyorum avatarindaki resimlerin senin cocuklar mi, oyleyse Allah bagislasin diyeyim.

Sevgili Niyazi,

Premier League'in ne kadar zor oldugu belli de bu adam oradan degil de ikinci ligden geliyor. Oradaki tecrubesi de duzgun ya da matah olsa ikinci ligden degil PLden alirdik adami. Bu arada ikinci ligde uc macta toplam 31 dakika oynamis. Sakat degilse Marek Heinz'in son zamanlarinda HAmburg'da oynadigi dakikalara benziyor, sakatsa baska problem.

Parasini verdigimiz adam gelmek istemiyor kismi tamamen hikaye, yonetimin taraftar kandirma taktigi, neden diye sorarsan Kezman, Ricardinho, Lugano, Musampa ve bir suruleri paralari verilince tipis tipis geldiler. Yedi sampiyonluk, Avrupa'da uc kupa sozu vererek goreve gelip, futbolda sacmalayinca biz aslinda maddi durumu duzeltmeye gelmistik diye cark eden becerikli yonetimimiz maddi durumun da tamamiyla icine etti. O yuzden boyle ikinci liglerden, bacagi kirilmis, hucum oyuncusu iken defansini gelistirmis, degeri bir milyon euro altinda adamlari alirlar.

Neredeyse her yaptigi is yanlis ve sacmalik olup klubu ger gecen gun daha geriye goturen yonetimimizden bir icraat daha bu, baska birsey degil. GS'a acil iki bek, bir on libero lazim, saclari bir gun yesil bir gun turuncu artist adayi degil.

Yedekte oturan yabanci sayimizi arttirip klubun parasini sacmaya devam ediyoruz. Benim de tek sevincim bu sefer klube az girmis olmasi.

Bu insanlar GS klubunu degil de aile servetini yonetiyor olsalar akraba davasi ile hacir altina alinirlardi. Maalesef GS'i yonetir olmuslar.

Ali
Simdi tabiki herkes super star olsun tribunleri doldursun takima faydasi olsun ister, ama su kosullari goz onunde bulundurmaliyiz, FT donemi unuttursak (ki transferi Fatih hocanin duzenledigi konusuldu) Canaydin doneminin yabanci transferleri cok kotu olmadi. Thomas, Song Ilic (on kere transfer olan Mondragon) Ribery takima buyuk katkilari olan, hatta takimin omurgasi olusturan oyuncular oldular. Heinz hakikaten bir hata oldu, o da kotu oyucu oldugundan degil. Carussca'yi daha henuz goremedik, onunda basarili olma ihtimali yuksek. Sozun ozu su, Canaydin yonetimini her konuda elestiririm ama yabanci transferinde bence basarilidir. (Oyuncuyu elinde tutamama baska bir konu, ona girmiyorum).

Ikinci olarak, ben Ingiltere'de PL veya 1st Divisionda oynamis, Arsenal ile idmana cikmis adami bu adam bos diye gondermem, ayrica Murat abi'nin asti yazilarda kendini gelistirmeye musait bir oyuncu oldugu yaziyor. Ista Diarra adama istedigi parayi da vercektik, cocuk cikti ben Gatasarayi degil Roma'yi Lyon' u tercih ederim dedi, ne yapalim simdi, nasil ikna edelim, kariyerinin basindaki adami?

Sizin saydiginiz isimlerin bircogu erken emeklilik icin buraya geliyorlar, de Boer de oyle gelmemismiydi, bakin gorursunuz Kezman'in burdan sonra gidecegi yer UAE olacaktir. Appiah ancak bir istisnadir. Richardinho hakikaten muhtesem bir transfer ama o kadar parayi bir oyuncuya verecek luksumuz oldugunu dusunmuyorum, hemde hucum yonumuzde cok buyuk arizalar yokken.

Ben bu son dakika golunden umutluyum, umarim yanilmam :oops:

Sevgiler,

Niyazi
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Niyazi,

Sen bu yonetimin kendi hatalari icin kendileri haric herkesi suclama isine iyice kanmissin. Demek Fatih Terim doneminde transferleri Terim yapti. Adama demezler mi, sizin futbol subesi baskani, klup baskani olarak fonksiyonunuz neydi diye?

Dunyanin neresinde bir yonetici bir basarisizligi altinda calisan birinin ustune yikip benim hatam yok diyebilir? Herkes altinda calisan ve de kendi gorev basina getirdigi kisinin hatalarindan sorumludur. Terim kotu transferler yaptiysa ben bunda Terim'den cok ona bu izni veren kisiye kabahat bulurum. Terim 4 sene GS'da kaldi, Hagi, Popa, Taffarel alindi, eger bu yonetim yabanci transferinda basariliysa ona ne demek lazim, dunyanin gelmis gecmis en basarili transfer yapan yonetimi falan mi?

Gelelim bugunku basarili gorusune:

Song iyi, haklisin. Senin gozunde Marek nasil munferit bir hata ise, bence de Song bu yonetimin tek hatasi. Mondragon buraya geldiklerinde bizdeydi, ben henuz kimseye kendi oyuncusunu tekrar imzaladi diye iyi transfer yapti diyecek durumda degilim. Ribery cok iyi bir oyuncuydu, orada da kendilerinden bekleneni uc ayda yaptilar. Ilic koyunun olmadigi yerde kecidir, dedim ya Hagi'yi seyredeli daha cok olmadi Ilic'e bakip ne basarili yabanci diyeyim.

Carrusca'nin basarili olma ihtimali yuksek demissin, ben sadece bunu neden dusundugunu merak ettim, daha once boyle cok basarili bir suru oyuncu aldiklarindan mi? Ben de tam tersine bir Fabio Pinto, bir Bratu daha alindi kanaatindeyim.

Inamoto kendini gelistirmeye musait diye alindiysa daha da artar endiselerim. PAF takimina adam almiyoruz ki, CL icin adam aliyoruz, ilk mac 12 gun sonra, ne zaman kendini gelistirecek de biz faydasini gorecegiz. Bir de ben adamin grafigine bakinca Arsenal--West Bromwich ve de Turkiye kendini gelistirme konusunda cok umutlanamiyorum.

Benim saydigim isimler erken emeklilik icin mi geldiler bilmiyorum, ama eger oyleyse lutfen yonetimimizden rica ediyorum, erken emeklilikleri icin Aurelio, Alex, Appiah, Lugano, Ricardinho, Musampa, Kleberson ve benzeri oyunculari GS'da gormek istiyorum. Fos cikan genc yeteneklerden biktim, biraz emeklilik arayan ama futbol bilen erken emekli adayi izlemeye raziyim.

Sence su oyunculardan herhangi birini alabilirler mi? Adamin derdi emeklilikse FB'de de olur, GS'da da, hadi birini alsalar ya.

Bence uzanamadigimiz cigere erken emekli deme girisimi olmus bu biraz.

Neyse, umarim sen haklisindir, ben yaniliyorumdur, ama bu adamlari yabanci transferi konusunda basarili bulman bana epey ilginc geldi, Song haricinde gercekten basarili tek bir transferleri yokken.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

yahu Ali,

hakikaten abartiyorsun bazen ya. isi oyle bir indirgedin ki, bu yonetimin song'dan baska basarili bir yabanci transferi yok noktasina kadar getirdin.

hem ben kleberson gormek isterim diyorsun, hem ilic koyunun olmadigi yerdeki keci diyorsun. ya biraz etiket okumayi birak, su iki adamin oynadigi futbola bir bak; hangisi keci hangisi aslan gor.

mondi bizdeydi diyorsun, hala daha :) bizdeydi ama kiralikti. besiktas, her zaman yaptigini yapip onu almaya kalkti. ama kaptirmadi bizim yoneticiler. hic kredi vermiyorsun ki abicim yonetimin yaptigina.

tomas'i da almak bu yonetimin marifeti. ona da 'fener birakmasa ruyanda gorursun' diyorsun. haticeyi birak neticeye bak. fener birakti da, birakip bize vermedi ya. pekala besiktas da alabilirdi tomas'i. ama galatasaray aldi.

flavio conceicao'yu da bu yonetim getirdi. saidou'yu da. bunlar da faydali oldu.

yani bu yonetimin her yabanci transferi fiyasko degil; hatta orana vursan faydali olanlari olmayanlara gore daha coktur. fiyaskolarin buyukleri terim'in istedigi pinto, bratu, christian gibi adamlardi. heinz'i da gerets istemisti diye hatirliyorum yanilmiyorsam.

yani tamam elestir yonetimi, rahatsizligini dile getir, de ki vizyon mizyon birakmadilar galatasaray'da, aldiklarindan beter ettiler, incir agaci diktiler... ne dersen de; ama olmayan basarisizliklarini basarisizlikmis gibi gosterip de vur abaliya yapma. bu yonetimin o kadar kabahati var ki, boyle seylere gerek bile yok.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fatih Mutlu wrote:yahu Ali,

hakikaten abartiyorsun bazen ya. isi oyle bir indirgedin ki, bu yonetimin song'dan baska basarili bir yabanci transferi yok noktasina kadar getirdin.

hem ben kleberson gormek isterim diyorsun, hem ilic koyunun olmadigi yerdeki keci diyorsun. ya biraz etiket okumayi birak, su iki adamin oynadigi futbola bir bak; hangisi keci hangisi aslan gor.

mondi bizdeydi diyorsun, hala daha :) bizdeydi ama kiralikti. besiktas, her zaman yaptigini yapip onu almaya kalkti. ama kaptirmadi bizim yoneticiler. hic kredi vermiyorsun ki abicim yonetimin yaptigina.

tomas'i da almak bu yonetimin marifeti. ona da 'fener birakmasa ruyanda gorursun' diyorsun. haticeyi birak neticeye bak. fener birakti da, birakip bize vermedi ya. pekala besiktas da alabilirdi tomas'i. ama galatasaray aldi.

flavio conceicao'yu da bu yonetim getirdi. saidou'yu da. bunlar da faydali oldu.

yani bu yonetimin her yabanci transferi fiyasko degil; hatta orana vursan faydali olanlari olmayanlara gore daha coktur. fiyaskolarin buyukleri terim'in istedigi pinto, bratu, christian gibi adamlardi. heinz'i da gerets istemisti diye hatirliyorum yanilmiyorsam.

yani tamam elestir yonetimi, rahatsizligini dile getir, de ki vizyon mizyon birakmadilar galatasaray'da, aldiklarindan beter ettiler, incir agaci diktiler... ne dersen de; ama olmayan basarisizliklarini basarisizlikmis gibi gosterip de vur abaliya yapma. bu yonetimin o kadar kabahati var ki, boyle seylere gerek bile yok.
Fatihcigim, Kleberson'un yanina 5-6 isim daha koydum, neden Ilic'i onlarla kasilastirmadin? Aslani kaplani falan birak yahu, ben Ilic'i bol bol seyrettim, fakir takimin Alex'i iste daha ne diyeyim, iyi hucumcu ama dunya yildiz falan gibi degil, sadece iyi. Fiziksel olarak zayif, defans tarafi olmayan bir adam, ne yapayim yani, bravo yonetime ne muhtesem transfer, Alex'i, Ricardinho'yu atin, Aslan Ilic'e bakin mi diyeyim?

Mondi icin yonetime minnettariz, Besiktas'a kaptirmadiklari icin, oldu mu? 5 sene gorevde kal, milyonlarca, milyonlarca Euro harca, bir suru tapon pyuncu al, onlari TDlere yukle, arada bir ortalama bir adam cikarsa, ya da kiraladigin adami alirsan kredi al, ne iyi is.

Su Heinz'i Gerets istedi falan gibi yeniden tarih yazmalari birakalim yahu, hepimiz buradaydik, Pires, Kily Gonzales diye aylarca konustular, sonra 10 liralik adami 5 liraya alamayinca Gerets'e de Heinz'i istemek kaldi, rica edecegim, Heinz'i Gerets istedi falan olmasin. Heinz konusunda yapilan aciklamayi bir baska forumda imza yaptim, sen de okuyorsun, takim ici dengelere onem vererek dikkatli oyuncu aliyoruz, abi ariyoruz dediler yahu, moloz aliyoruz diyemedikleri icin. Hos Gerets istese ne olur, su forumun yazarlari aman eywah almayalim dedi, adam gelmeden endiseliyim diye benim de bir suru forumcunun yazisi var, yani o kadar da futbolcudan anlamiyorsan mussadeyle GS'da yonetici olmayiver.

Conceicao ve Saidou'yu getirdiler, adamlar faydaliydi, o yuzden de cekip gittiler.

Fatihcigim, ben cok acik birsey soyluyorum: bes senedir yabanci oyunculara harcanan parayi bana ver , ben daha iyisini yaparim, hatta bir tahtaya futbolcu ismi yaz, maymunun tekine ok attir o daha iyisini becerir diyorum, tekrar yazdirma bana Tamaslardan Ali Lukunkulara, Pintolarda Mareklere adamlarin islerini, Song disinda gercekten iyi denilebilecek transferleri yok, Ribery GS Turk futbol tarihinin en onemli rezaletlerinden biri gerceklestirilerek kacirildi, Saidou bir sene faydali oldu ve gitti, nesine kredi vereyim ben bunun yahu, 10 milyonlarca Euro harca, bir suru menajer, oyuncu besle, musaadenle iki-uc tanesi de birer sene faydali olsun.

Bu tartismanin cok basit bir cevabi var yahu, senin adin Abramovic olsun, paran var, GS'i satin aldin. Yabanci oyuncu alimini bu adamlara teslim eder misin? Ben etmem, sen ederim de, anlasamiyoruz der kapatirim konuyu, ama bir daha ilk karsilastigimizda gozlerime bakarak evet, parami bu adamlara teslim ederim de bir daha derim sana.
Senin de cidden basarili bulduguna inanirim cani gonulden, ama soyler misin?

Ali
Post Reply