Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sen ne diyorsun Mehmet, Ergun var Ergun :D
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:Sen ne diyorsun Mehmet, Ergun var Ergun :D
Unutkanligim icin Ergun ve Egrun hayranlarindan ozur dilerim.

Futbolu cok yakin zamanda birakmasi dilegiyle.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote:
Hasan Tezcan wrote:Sen ne diyorsun Mehmet, Ergun var Ergun :D
Unutkanligim icin Ergun ve Egrun hayranlarindan ozur dilerim.

Futbolu cok yakin zamanda birakmasi dilegiyle.
Turkiye'den sol ayakli alinacak tek futbolcu Caner Erkin. Sol bek oynar, acik oynar, orta sahada on libero oynar. Daha 18 yasinda. Bari Ulker'in parasinin yarisini Caner'e yatirsinlar, Caner'le de 5 senelik anlasma yapsinlar da GS'in gencleri gumbur gumbur geliyor diye sevinelim. Elalem 17 yasindaki Fabregas'i orta sahanin gobeginde oynatiyor, CL finaline cikiyor, biz elalemin Istanbul'u begenmeyen karisiyla sulalesiyle ugrasiyoruz.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan Ersoy wrote: ....
Turkiye'den sol ayakli alinacak tek futbolcu Caner Erkin. Sol bek oynar, acik oynar, orta sahada on libero oynar. Daha 18 yasinda. Bari Ulker'in parasinin yarisini Caner'e yatirsinlar, Caner'le de 5 senelik anlasma yapsinlar da GS'in gencleri gumbur gumbur geliyor diye sevinelim. Elalem 17 yasindaki Fabregas'i orta sahanin gobeginde oynatiyor, CL finaline cikiyor, biz elalemin Istanbul'u begenmeyen karisiyla sulalesiyle ugrasiyoruz.

Ozan Ersoy
Nerde bizde ileriye donuk bir yatirim yapma. Gunu kurtarma politikasina devam ediyoruz. Ben Faruk, Ilyas soylentilerinde gercek payi olduguna inaniyorum.

Futboldan sifir anliyan Ozhan bey musterileri uyutugunu zannederek sahte yildiz getirmeye devam edecek. Bizede Caner gibi gelecegin gercek yildizlarini Fenerde heba olmasini seyretmek dusecek.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote:
Nerde bizde ileriye donuk bir yatirim yapma. Gunu kurtarma politikasina devam ediyoruz. Ben Faruk, Ilyas soylentilerinde gercek payi olduguna inaniyorum.

Futboldan sifir anliyan Ozhan bey musterileri uyutugunu zannederek sahte yildiz getirmeye devam edecek. Bizede Caner gibi gelecegin gercek yildizlarini Fenerde heba olmasini seyretmek dusecek.
Dogru soze ne demeli. Yalniz Fener 100. yil, CL, Aurelio'yu Turk yapma falan filan dertlerine girmisken, boyle bir transfere girismez diyorum. Akli olan Turk futbolcu da gitmez. Semih'in, Can Arat'in, Olcan'in, Hacioglu'nun, Kemal Arslan'in, Hanefi'nin vs.nin halini gordukce icim sizliyor. Caner oraya gidecek de nasil forma bulacak? Bu siralar GS'da para yok diye iyileri Besiktas toplamaya calisiyor ama onlar da ayri alem. Alip da kullanamadiklari bir suru topcu var son senelerde. Sinan Kaloglu, Ibrahim Akin, Okan Koc akla gelenlerden.

Caner'i almak icin aslinda tam iyi firsat. GS'in genclesen yapisina cuk oturur, inanilmaz dinamizm getirir. Cok faydasini goruruz. Almanya'da olsaydi Nuri Sahin'den once Caner konusuluyordu.

Ozan Ersoy
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Takimi genclestirelim diyoruz tamam
Sol ayakli oyuncu alalim diyoruz o da tamam

benim elimin altinda bi tane var

henuz 8 aylik ama olsun.Pipisini sol elle tutuyor, cingiragini sol elle salliyor.

Biraz sabir gelecek bizim

EGE geliyor gumbur gumbur :)

Azicik sabredin , bonservis istersem serefsizim bana kapalidan bir kombine alsin yeter.

Bu arada diger oglan Bursaspor macina saatler kala Bursa'da olacak insallah, bavulunu eve attigimiz gibi mactayiz.

herifin telefondaki fix sorusu

- IS HASAN SAS STILL PLAYING BABA ?
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Caner'le de 5 senelik anlasma yapsinlar da GS'in gencleri gumbur gumbur geliyor diye sevinelim. Elalem 17 yasindaki Fabregas'i orta sahanin gobeginde oynatiyor, CL finaline cikiyor, biz elalemin Istanbul'u begenmeyen karisiyla sulalesiyle ugrasiyoruz.

Ozan Ersoy
Yalan yahu. Gittim gordum Rio'yu. Ismail Dumbullu'nun dedigi gibi Kicimin kenarlari Istanbulu begenmez olurlar mi? Istanbulu'un Rio'dan ne eksigi varmi$? Ciktiklari yer teneke mahalleler ustelik. Begenmedikleri tek $ey para. Polat masal anlatmaya devam etsin Canaydin gibi. Bastin mi parayi Alex'i Anelkasi nasil geliyorsa onlarda gelir. Zugurtluge bok surmemek icin karisi kisragi i$in icine sokuluyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Yalan yahu. Gittim gordum Rio'yu. Ismail Dumbullu'nun dedigi gibi Kicimin kenarlari Istanbulu begenmez olurlar mi? Istanbulu'un Rio'dan ne eksigi varmi$? Ciktiklari yer teneke mahalleler ustelik. Begenmedikleri tek $ey para. Polat masal anlatmaya devam etsin Canaydin gibi. Bastin mi parayi Alex'i Anelkasi nasil geliyorsa onlarda gelir. Zugurtluge bok surmemek icin karisi kisragi i$in icine sokuluyor.
Biliyorum abicim biliyorum. Bunu sadece biz degil, Fener'li falan da biliyor da coluk cocugun dalga konusu oluyorlar. Utanma yok hep ayni yalani soylemeye. Ama sunun surasinda ben -ki ben su Dunya kupasi altin karmasina girmis tek Brezilya'li olan Ze Roberto'nun GS'a cok faydali olacagina inaniyorum ve bu transferi gonulden istiyorum- Ze Roberto'un yillik 3 milyon garanti para edecek adam olmadigini dusunuyorum. Gelmis 32 yasina son transferi. O parayi Katar'dan baska hic bir yerde alamaz. Gitsin baskasini kaziklasin. Bakin gorursunuz atsin imzayi bir yere gecerim aldigi parayi. 1,5 - 2,25 arasi bir para alacak. Ondan azina oynamaz o adam.

Ben Adnan Polat'in yerinde olsam, biz bu parayi veremeyiz derim olur biter. Boyle karisi istemiyormus falan, utanir insan yalan soylerken.

Su Italya'daki durum daha belli olsun, bu adamlarin hepsinin fiyati dusecek. Beklenmeli ama cok degil, Agustos 10 gibi bu transfer isi bitirilmeli. 2-3 hafta daha iste.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben Mehmet Guven'i cok iyi izleyemedim. Gerets cok ovuyor. Gunden gune gelistigini soyluyor. Izleyenlerin fikrini alabilir miyiz bu cocuk hakkinda?

Bazen saldim cayira mevlam kayira deyip sahaya surmek lazim boyle oyunculari. Mesela Bulent Korkmaz'in oynadigi ilk maclar Monaco maclariydi bildigim kadariyla. Mustafa Denizli hangi cesaretle o maclarda sahaya surdu bilmiyorum ama gayet iyi oynamisti. Sonraki yillarda cok hatalar yapti, Dortmund maci hepimizin hatirindadir mesela. Ama oynaya oynaya ogrendi ve cok faydali oldu. Hocanin inisiyatif alip boyle cocuklari sahaya surup devamli oynatmasi lazim, ne kadar hata yaparsa yapsin.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçı izlerkende söyledim: Ben bu çocuğu beğendim. Hantal değil. Zaten hantal olmak için henüz fazla genç. Top tekniği çok iyi. Mücadeleci bir görüntüde verdi. Şöyle çok değil, biraz daha geliştirsin kendini önlibero sorunu bitmiştir.. Ama bu sene değil tabi, yedekten alıştırılsın seneye sıkışınca direk güvenilebilecek, ondan sonraki sene doğrudan oynatılabilecek bir oyuncu, tabi gelişimini doğru yönde gerçekleştirir yanlış yollara sapmaz tembellik yapmazsa..
Tolga Girici wrote:Ben Mehmet Guven'i cok iyi izleyemedim. Gerets cok ovuyor. Gunden gune gelistigini soyluyor. Izleyenlerin fikrini alabilir miyiz bu cocuk hakkinda?
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Tolga Girici wrote:Ben Mehmet Guven'i cok iyi izleyemedim. Gerets cok ovuyor. Gunden gune gelistigini soyluyor. Izleyenlerin fikrini alabilir miyiz bu cocuk hakkinda?

Bazen saldim cayira mevlam kayira deyip sahaya surmek lazim boyle oyunculari. Mesela Bulent Korkmaz'in oynadigi ilk maclar Monaco maclariydi bildigim kadariyla. Mustafa Denizli hangi cesaretle o maclarda sahaya surdu bilmiyorum ama gayet iyi oynamisti. Sonraki yillarda cok hatalar yapti, Dortmund maci hepimizin hatirindadir mesela. Ama oynaya oynaya ogrendi ve cok faydali oldu. Hocanin inisiyatif alip boyle cocuklari sahaya surup devamli oynatmasi lazim, ne kadar hata yaparsa yapsin.
Mehmet'i daha cok PAF maclarinda seyrettim.Ozellikle Ajax macinda cok iyiydi,guclu bir oyuncu.Fizik olarak guclu bir takim olan Ajax karsisinda hic zorlanmadi.

Gordugum tek eksigi bazi maclarda normalde yaptigindan daha fazla pas hatasi yapmasi.Bir de yanlis pas secimleri yapabiliyor.Bu zamanla,calisarak duzeltebilecegi bir sey.Oynamasi ve tecrube kazanmasi gerekiyor.SL'nde zorlanabilir,ama ASY'de oynadigimiz lig ve kupa maclarinda gorev yapabilir diye dusunuyorum.

Oguz Sabankay'i da unutmamak lazim.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Levent Tuzemen pek uydurma haber yapmaz, gerceklik payi olabilir.

Image
Cimbom Donati dedi

Galatasaray, aradığı ön liberoyu İtalya'da buldu. Milan'ın futbolcusu olan ancak Messina'da kiralık oynayan 25 yaşındaki Donati'nin transferi imza aşamasına geldi.

Ön libero için Danimarkalı Gravesen ve Portekizli Maniche gibi yıldızları listesine alan ancak ikisini de transfer edemeyen G.Saray'da rota İtalyan Donati'ye döndü. Geçtiğimiz sezon Messina forması giyen ancak bonservisi Serie A'ya -15 puan ile başlayacak Milan'da olan Donati, kırmızı-siyahlı takımdan ayrılmak istiyor. Geçtiğimiz yıl Messina'da gösterdiği performansla beğenilen Donati, Serie A'nın yeni takımı Atalanta'nın da transfer listesinde. Ancak 25 yaşındaki orta saha oyuncusunun Galatasaray'ın teklifine daha sıcak baktığı İtalya'ya yakın
kaynaklardan sızan bilgiler arasında.

BİR TAŞLA İKİ KUŞ!
Donati, orta sahada hem ön libero hem de oyun kurucu olarak görev yapabiliyor. Sarı-kırmızılı yöneticiler en kısa zamanda bu transferi bitirerek bir taşla iki kuş vurmayı planlıyor. Galatasaraylı kurmaylar Donati'yi alarak teknik direktör Gerets'in ısrarla istediği ön libero mevkine takviye yaparken aynı zamanda taraftar baskısını da üzerinden atacak.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Iste sonuda Fener'in 100. yil bombasi belli oldu.

http://www.turkiyegazetesi.com/news/sports/
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mehmet Marsan wrote:Iste sonuda Fener'in 100. yil bombasi belli oldu.

Insan biraz daha yaratici olur, ne bileyim ismi duyulmamis ucta bucakta bir isim bulunabilir, allanip pullanip yilin futbolcusu odulleri verilir, sag ayagi okuz deviren bonoff'tan daha iyi denilir vesaire..ama bu artik salaklik da demeyeyim ahmakliktan ote bir sey yahu.Pes dogrusu.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Savas Macun wrote:
Mehmet Marsan wrote:Iste sonuda Fener'in 100. yil bombasi belli oldu.

Insan biraz daha yaratici olur, ne bileyim ismi duyulmamis ucta bucakta bir isim bulunabilir, allanip pullanip yilin futbolcusu odulleri verilir, sag ayagi okuz deviren bonoff'tan daha iyi denilir vesaire..ama bu artik salaklik da demeyeyim ahmakliktan ote bir sey yahu.Pes dogrusu.

Selamlar
Savas
Bu adam Italyan asilli mi ;)
Post Reply