UEFA Sampiyonlar Ligi 2009-10

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Re: UEFA Sampiyonlar Ligi 2009-10

Post by Can Ergun »

Yerde kıvranan futbolcuyu suçlayana kadar önce adamın ağzına patlatana baksak nasıl olur? Önce öküzleri ayıklayalım sonra sahtekarlarla ilgileniriz.

Interde bir oyuncu var, Materazzi diye... Bildiniz ? hani bacak kıran,uçan tekmelerle oyunculara dalan.Böyle bir adamı kadroda bulundurmaları bile yeterliyken bir de Mourinho gibi biri yönetiyor takımı.Ultra-giga antipatik bir takım inter. Takımda italyan var mı yok mu belli değil. Ne takımıysa artık...

Barcalı yetkilileri de kutluyorum su sıkma işi konusunda,ellerine sağlık. Sen adamların sahasında, şansının yaver gitmesi ile turu geç bir de çıkıp o kadar adamın önünde "hepinize koydummm" edasıyla el kol yap. Burda olsa Mourinho linç edilmişti çoktan, su ile yırttığına dua etsin.

Şansının yaver gitmesi ile diyorum çünkü Barca %80 topla oynama,adamların 10 katı pas yapma gibi istatistiklerle oynadılar.Hatta Bojan'ın attığı gol öncesi Keita'nın eline çarpıp çarpmadığını anlayamadık adamın göbeği üzerinde top yumuşadı diye el verdi hakem.Bir avantaj sağlamadı orada el bile olsa.Bu sayede geçti inter turu yoksa 2 yi yemişti çoktan.

Eto'nun,Milito'nun defansa gelmesi, 5 kişinin ip gibi dizilmesi yeni ve görmediğimiz birşey değil,takır tukur top çevirip,pozisyon hazırlamaya çalışılan bir futbol daha pozitif ve akıl ürünü birşeydir,önünde seken topa-adama allah ne verdiyse dalmaktan ziyade...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Yerde kıvranan futbolcuyu suçlayana kadar önce adamın ağzına patlatana baksak nasıl olur? Önce öküzleri ayıklayalım sonra sahtekarlarla ilgileniriz.

I..
Ya ne diyorsun etinden et kopmus agzindan burnundan kanlar fiskirarark yerde debelenen hem de aci ile. Burada Fox'da Ingilizlerin statdan anlattigi mac seyrediliyor (siz Turkiyede monitorden mac anlatan Ilker Yasin'e alistiniz). Adamlar hakeme nasil yutturuldugunu ve olayin profesyonelligini en az 10 dakika konustular. Iki oyunda da Inter'li oyuncalarin yaptigi tek bir pislik yoktu. Buna karsilik ceza sahasinda kendi yere atmalar topu gobeginin ustunde okkalamalar ile idare etmeye calisan Barca'nin nasil evire cevrile elendigini seyretmek ise cok hostu.

Gecen senede boyle Chelsea daha iyi oynayip bunlar aip kacmislardi son dakikada. Chelsea onunde 10 kisi kalan bu sirk cambazlarindan hak ettigi turu cikaramadi idi. Bu sene yemedi. Morinho ve adamlari ise yapilan her turlu sinir harbine ve 74 dakika 10 kisi oynamalarina ragmen hicde cirkin olmayan bir defans anlayisi ile bu yenilmez armada denen takima unutamayacaklari ders verdi.

Matarazii filan birak. Matarazzi'yi konusacagina Cambiasso ve Lucia'dan bahset biraz eger futbolu futbol diye seyrediyorsan. Defans nasil yapilir ders verdiler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Cengiz Akgun wrote: Adamlar hakeme nasil yutturuldugunu ve olayin profesyonelligini en az 10 dakika konustular. Iki oyunda da Inter'li oyuncalarin yaptigi tek bir pislik yoktu.
Gercekten de Barcelona artistmis.Macin adrenali ile yapilan sertlikler ve centilmenlik disi hareketleri bir dereceye anlarim. Ama bu tip hareketler olaganustu antipati yaratiyor. Iste Busquets'in rezilligi.

http://webtv.hurriyet.com.tr/category.a ... 4&vid=6007
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bakiyorum SL kupasini Inter alinca tik cikmamis burada. Ben Maui'de keka dolanip bir elimyagda bir elim balda dolandigimdan unuttum gitti idi bu maci. Simdii sabah serinliginde bir palmiye agacinin altinda hem foruma hem de e-maillere bakarken gordum. Maui'de denize girerken buradaki cankurturana sordum. Kopekbaligi var mi diye. Kerem kulaklarin cinlasin var ama onlar insandan korkar dedi. Pek aklim yatmadi. Buun uzerine Maui'de kazaya kurban gidenlerin cogu kafaya Coconut dusmesinden oluyormus. Buralarda kopek baliginin saldirisina ugrayani ben daha duymadim diyor. Akil alacak gibi degil. Palmiye'ye baktim. Coconut filan yok ustunde.

Matrazzi oynadi mi bilmem. Ama Inter Almanlara da bir pislik yapip maci 2-0 almislar. Morinho'da ayip ediyor bu sefer RM stadinda yumruk sov yapmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci izledim. Ilk yari topa sahip olma orani acik fark ile BM de, buna ragmen gol pozisyonu yok denecek kadar az. Öte yandan isiran bir Inter, tuttugunu koparan, cabuk ataga kalkan. Milito diye bir adamlari var 30 yasinda, yeni transfermis...ama ne transfer. Bakiyorsun ligde olsun, avrupada takimini sirtlamis, önemli goller atmis. GS'i dusunmedim degil. Inter takim olmus, birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu. BM'in en buyuk zaafi defansinin hareketsiz olusu, suratli Inter forvetleri, ofans anlayisi macin gidisatina etken oldu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Maci ikinci kez yayinlarken Fox Inter Sport'tan izledim. Topa sahip olma orani 67% ye 33% gibiydi. Bu oyuna hic etkisi olmadi. BM'te oncelikle gol atacak adam yok. Ribieri nin cezali olmasi takima nasil etki etti bilmiyorum. Ortaya doldurulan paslari Inter defansi rahatca topladi. Bizdeki hastalik onlardada vardi. Yuz bin tane yan pas yaptilar, geriye kaleciye 20 metreden paslar girla. Bu mac 3 gun 3 gece oynansa Bayern gol atamazdi. Koca mac, Bayern'in bir bucuk pozisyonu vardi. Biri Altintop'un pasinda Muller kaleciye vurdu, bucukta Ruban midir nedir onun koseye plasesini kaleci cikardi hepsi o. Iki kez kalesinden cabuk cikan Inter rakibini terste yakaladi ve maci aldi. Bayern'in defansta gobek bana Gokhan-Servet ikilisini animsatti. Kaza geliyorum demez derler ama bu ikilide garanti gibiydi. Bu maci hak eden kazandi.
Post Reply