2009 UEFA Kupasi & Galatasaray

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mehmet Gorgen wrote:15 Eylül'de Zürihte olacağım.Demek 18 Eylükdeki Bellizona maçını seyretmeden dönmeyeceğim.
Yolun acık olsun! Nedendir bilmiyorum ama bir an icin bayagı rahatladım, yuregime su serptin. Buyuklerimizden duyardık, aaaa oglum oyle deme senin varlıgın yeter iceriginde cumleler! Bu da iste oyle bir his. :lol:
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Gorgen wrote:15 Eylül'de Zürihte olacağım.Demek 18 Eylükdeki Bellizona maçını seyretmeden dönmeyeceğim.
Benim 16 Eylul'de Ingiltere var.SwissAir ile aktarma yaparim ama German Shepherd donerler (ingiltere'de boyle derdik- hic sokak kopegi yoktu cunki ) senden :D

Zurih'te otel ayarladin mi?
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Oteli kuzeyde beringen denen ufak bir şehirde ayarlıyacaklar.Fakat maç günü Bellizona'da bir gecelik başka bir otel bulmam gerekecek.

Beringen ülkenin kuzeyinde Bellizona da tam tersi güneyde sınırda. :evil:
Almanca konuşulan yerden italyanca konuşulan bölgeye gideceğiz.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Burada gruplarin da belli oldugu yaziyor. 80 dakimi onardan 8 gruba ayirmislar, eslesmelerde kazananlar 5'li gruplari olusturacakmis.

http://www.ajansspor.com/futbol/uefakup ... rimiz.html

uefa.com'da bakindim, bu konuyla ilgili bilgi bulamadim. Var mi bilen yoksa bunlar uyduruyor mu?

Buna gore bizim grup tahminen...
-4. GRUP-
Everton FC
Benfica
Galatasaray
Dinamo Bükreş
Racing

Herkesin birbirini yiyecegi en ufak hatanin kurtarimi olmayacak bir grup olur.

Besiktas'in grup ise, bizimkinden de zor olur.. (Burayi duzelteyim simdi... Dusununce cok da zor olmayabilir Besiktas icin. Moskova Kiev'den 4'er 4'er yiyip elendi. Biricik'in cok istedigi Pavluchencko'yu Tottenham'a sattilar. Berlin orta seker Alman takimi. Deplasmanda bile oynasalar Turk'ler dolacak. Partizan'i da FB eslesmesinden taniyorlar. Hic hazir olmayan, bir suru sakati olan FB zorlansa da gecebildi. Cikabilmeleri gerekiyor)

AC Milan
Partizan
Hertha BSC Berlin
Spartak Moskova
Beşiktaş

Ozan Ersoy
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Gorgen wrote:Oteli kuzeyde beringen denen ufak bir şehirde ayarlıyacaklar.Fakat maç günü Bellizona'da bir gecelik başka bir otel bulmam gerekecek.

Plan su ben THY'ndan iki tane battaniye asiriyorum (Bedava)
Araba kiraliyoruz (50 EURO)
Alman Isvicre'sinden Italya Isvicre'sine araba yolculugu (Bedava-sen kullaniyorsun)
Mac Bileti (20 EURO)
Araba'da yatip sabaha kadar makara (PRICELESS) :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Sanirim bu tur gecildikten sonra kalan 40 takim tekrar UEFA takim katsayilarina gore tekrar siralanip 8 grup olusturulacak. O ajasspor'daki gruplar birinci tur kurasini belirlemek icin yapilmis gecici gruplar galiba. Asagidaki aciklama Ozgur Huseyinoglu'nun yukarida verdigi siteden.

"Once the first round has been completed, the 40 remaining clubs are drawn into 8 groups of 5 teams in accordance with the seeding principles, based on the UEFA list of club coefficients. The 40 teams will be allocated to five pots. Pot 1 will comprise the top eight clubs in the club coefficient rankings, Pot 2 the following eight clubs in the rankings, and so on for pots 3, 4 and 5. Clubs from the same association will not be drawn into the same group. "

Bu durumda, butun favori takimlarin turu gectigini varsayarsak 40 takim arasinda 30'uncu siradayiz katsayi olarak. Yani zar zor 4. torba. Umarim bizden yuksek katsayisi olan en az 6 takim elenir, biz de turu geceriz ve 3'uncu torbaya gireriz gruplar oncesi. Dogru anladiysam boyle sanirim durum.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Araba ve otel kiralamaya bile gerek olmayabilir cunku harika bir tren sistemi vardi(r). Mac 8 de olsa 10da biter , 12'ye kadar Zuriche tren olma sansi yuksek.
Eskiden cok pahali gelirdi bizlere ama maasallah Istanbul da hayat o kadar pahalilastiki artik Avrupa normal geliyor.

Lugano'da gol kenari Avrupa zenginlerinin ugrak yeridir. Ticinoda bir yerlerde Little Switzerland var, vakit olursa gidersiniz.

Bu arada bu adamlarin Iskembe corbasi da vardir. Isvicrede boyle anti-hijyen yemek gormek surprizdir ama italyanliklari daha baskin oldugu icin herhalde.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Oteli kuzeyde beringen denen ufak bir şehirde ayarlıyacaklar.Fakat maç günü Bellizona'da bir gecelik başka bir otel bulmam gerekecek.

Plan su ben THY'ndan iki tane battaniye asiriyorum (Bedava)
Araba kiraliyoruz (50 EURO)
Alman Isvicre'sinden Italya Isvicre'sine araba yolculugu (Bedava-sen kullaniyorsun)
Mac Bileti (20 EURO)
Araba'da yatip sabaha kadar makara (PRICELESS) :D
Aman arabayi saglam bir yere park edin geceleyin :) Ogrenciligimizde cok yaptigimiz bir isti minivan kiralayarak mesafe uzunsa yariyolda mola verip biraz kestirmek bu is icin en guvenli ve garantili yerler bircok RV'nin yaptigi gibi WalMart park yerleri ya da cogu tir soforunun yaptigi gibi highwaylerdeki dinlenme alanlaridir Amerikada. Sahi Avrupada guvenlimi arabada gecelemek? Yolunuz acik olsun simdiden.
Mehmet Daskiran
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Gorgen, Bellizona UEFA maclarini Lugano sehrinin sahasinda oynuyor, kendi statlari 2 bin kisilik cok kucuk bir stat oldugu icin standardlara uymuyor. Oteli ayarlamadan once bilgin olsun diye belirteyim dedim. Istersen bu bilgiyi bir de sen dogrula, bugun cekilis sirasinda Futbol Smart'da duydum.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ozan Ersoy wrote:Burada gruplarin da belli oldugu yaziyor. 80 dakimi onardan 8 gruba ayirmislar, eslesmelerde kazananlar 5'li gruplari olusturacakmis.

http://www.ajansspor.com/futbol/uefakup ... rimiz.html

uefa.com'da bakindim, bu konuyla ilgili bilgi bulamadim. Var mi bilen yoksa bunlar uyduruyor mu?

Buna gore bizim grup tahminen...
-4. GRUP-
Everton FC
Benfica
Galatasaray
Dinamo Bükreş
Racing

Herkesin birbirini yiyecegi en ufak hatanin kurtarimi olmayacak bir grup olur.

Besiktas'in grup ise, bizimkinden de zor olur.. (Burayi duzelteyim simdi... Dusununce cok da zor olmayabilir Besiktas icin. Moskova Kiev'den 4'er 4'er yiyip elendi. Biricik'in cok istedigi Pavluchencko'yu Tottenham'a sattilar. Berlin orta seker Alman takimi. Deplasmanda bile oynasalar Turk'ler dolacak. Partizan'i da FB eslesmesinden taniyorlar. Hic hazir olmayan, bir suru sakati olan FB zorlansa da gecebildi. Cikabilmeleri gerekiyor)

AC Milan
Partizan
Hertha BSC Berlin
Spartak Moskova
Beşiktaş

Ozan Ersoy
1. turdaki kura çekimindeki gruplar onlar...

Bu turdan sonra klüpler Uefa sıralamalarına göre 5 torbaya ayrılıp tekrar kura çekilecek. Her gruba her torbadan 1 takım düşecek.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Alpay Dedeoglu wrote:Araba ve otel kiralamaya bile gerek olmayabilir cunku harika bir tren sistemi vardi(r). Mac 8 de olsa 10da biter , 12'ye kadar Zuriche tren olma sansi yuksek.
Eskiden cok pahali gelirdi bizlere ama maasallah Istanbul da hayat o kadar pahalilastiki artik Avrupa normal geliyor.

L.
Duzeltiyorum. En son tren 18.30 civarı. Ertesi sabah 5bucuk gibi baska bir tane daha var.
NO ADNANS, NO CRY !!
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Aman Allahım, neler yazılmış ilk mesajlarda.
Napoli'lerden, Fin takımlarından korkanlar...
Salı sallanır, Çarşamba'ya çarşaf dolanır, Cuma mübarek gün... Ne kaldı geriye?
O "korkutucu" takımlar bu tur'da gelmese ileriki turlarda gelecek karşımıza.
Tabii ki 6 yılın çöküntüsünü bir günde silkinip atmak kolay değil.
Taraftarlar hayalleri kırıla kırıla ne hale gelmiş. Asla eleştirmiyorum, haklılar.
Saydım... 2002-2008 arasında Avrupa'da yalnız 11 maç kazanabilmiş Galatasaray.
2002... Lokomotiv Moskova.
2003... CSKA Sofia (2 kez), Olimpiakos, Juventus.
2004... Galibiyet yok.
2005... Galibiyet yok.
2006... Mlada Boleslav, Liverpool.
2007... Slaven Koprivnica (2 kez), FC Sion, Panionios.
2008... Galibiyet yok.

Bu arada, tarihe geçecek Tromsö, Helsingborg, Olimpiakos, Villareal, Leverkusen, en son S.Bükreş yenilgileri yaşanmış.

Bence Bellizona mıdır nedir, ona da yenileceğiz. Stadı kaç bin kişilik? On bin kişiden fazlaysa galibiyet şansımız yok.
"Hakan Şükür'süz olmuyor, geri gelsin" kampanyalarının başlamasından korkuyorum. :D
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alpay Dedeoglu wrote:Araba ve otel kiralamaya bile gerek olmayabilir cunku harika bir tren sistemi vardi(r). Mac 8 de olsa 10da biter , 12'ye kadar Zuriche tren olma sansi yuksek.

Lugano'da gol kenari Avrupa zenginlerinin ugrak yeridir. Ticinoda bir yerlerde Little Switzerland var, vakit olursa gidersiniz.

Bu arada bu adamlarin Iskembe corbasi da vardir. Isvicrede boyle anti-hijyen yemek gormek surprizdir ama italyanliklari daha baskin oldugu icin herhalde.
Lugano denen şehir Bellinzona'dan daha da da güneydeymiş. Buraya Milano'dan gelmek çok daha mantıklı gibime geliyor.zürih daha uzak gibi.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Rakibimizin 15. inde oynadigi UEFA Kupasi macindan goruntuler...

http://calcioplus.blogspot.com/2008/08/ ... _2133.html
Murat Agabey, farketmeyenler olursa diye ekleyeyim dedim. Bu linkini verdigin sayfadaki video serisinin sonunda Kiril alfabesiyle de bu (3-2'lik) Dnipro-Bellinzona macinin videosu var, ilk cikanda sadece 2 gol gorunuyor:

http://www.youtube.com/watch?v=bzt1PGoN5k4

Bu arada, eledikleri Dnipro Dnipropetrovsk takimi 31.932 katsayi ile bizim 30.469 puanimizin ustunde bir takimdi. 2004-05'te UEFA Grup asamasini 4 galibiyetle gecip, 11+ puan toplamislarmis.

Bizim rakip ise son 5 yildir katilmamis Avrupa kupalarina, ulke (minimum) puanlari olan 7.993 ile girmisler Avrupa sahnesine bu sene. Bir onceki eleme turunda Ermenistan'in "Agri Dagi" :) takimini ("FC Ararat Yerevan") elemislermis, icerde 3-1, disarda 1-0 yenerek.

Becali gibi bunlarin baskani da bir "hacli" muhabbeti yapacak mi bakalim, oyle formalarina filan da koyduklarina gore!? Sevilla'nin golcusunun kumar sirketinin reklamina muhalefet yaptigi hesap, takimlarindaki Turk oyunculari da sikayet ediyorlar midir ki, eger muslumanlarsa?! :twisted:
Özgür
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Rakibimiz, Bellinzona yarin (Pazar gunu) Zurich ile deplasmanda oynayacak.

Kendileri hakkinda bilgi edinmek icin http://www.sf.tv/sfsport/artikel.php?do ... allartikel sitesinde bir video'ya rasladim. O siteden

a) Bellinzona oyuncularinin altinda yazilmis "weitere Videos" kismindan herhangi bir video'yu secip;

b) cikan iknci pencerinin sag tarafindan da 28.08.2008: Bellinzona - Dnjepr Dnjepropetrowsk klipini secerek, 2-1 kazandiklari macdan goruntuleri izleyebilirsiniz.
Post Reply