FERNANDO MEIRA GALATASARAY'DA..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Bu arada ogretici yonu guclu bor adam. Sag stoper oynarsa sabrinin yaninda onada birseyler ogretebilir.

Ayrica Sabri ters bir laf ederse bu adam Iskandinav Klisesi Satranc Takim'i oyuncusu degil Portekizli oldugu icin o lafi aynen geri yapistirir.

Saka maka sabriye nerde durucagini ogretebilirse 2 transfer birden yapmis oluruz.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:
Antu'daki bos tangirti...
Baska forumlardan "tartisma, falanca oyle dedi boyle dedi" seklinde yazilar asmak yasak. Bunun okuyuculari rahatsiz ettigi, seviyenin dustugu ve bize bir sey kazandirmadigini yalnizca ben degil baskalari da dile getirdi. "Bilgi, veri, belge gececekseniz gecin istediginiz kadar" da dendi. "Yazmak istiyorsaniz oraya uye olup yazin" da dendi.

Her bir seyi okuyan birinin butun uyarilari atlamis olmasina olanak yok. Peki israr neden?

Ozan Ersoy
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mehmet Cirak wrote:Ben yonetimin su ana kadar ki calisma seklinden, ciddiyetinden, sessizliginden memnunum acikcasi...

Code: Select all

"Bunun illaki kopurerek, surat kizartarak, disleri gostererek, yumruklari masaya vurarak, seslerin kisilararak yapilmasi gerekmiyor. Agirbaslilik, yuz hareketleri (mimik), gozlerin icine bakis, ses tonunu ustalikla kullanmak, vurguyu onemli yerlerde yapmak, sozcuklerin soylenis bicimleri hepsi onemli. "

Gandantegchinlen monastirinin duvarinda yazilan unlu bir gozlem 1209 
Not: The Mongol filmini yeni izlemis bir vatandas olarak biraz etkilendigim soyleyebilirim. Tarih acisindan biraz eksiklik olsada fena bir filim degildi :wink:
Last edited by Murat Gökcigdem on Wed Jul 23, 2008 12:11 am, edited 1 time in total.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Bakal1m bu transfer iç ve d1_ temsilciliklerde -özellikle kom_u cumhuriyetlerde(!)- nas1l yank1lanm1_ :D
ya katk1 yapmak istemiyorum asl1nda ama bu ***klerin transfer haberleri ‚neden bizimkilerle rekabet içinde ??
Gerçektende, Kewel ve Meira, kendi transferlerinden daha fazla konu_ulmu_ olabilir. Biz Carlos'u bu kadar konu_mam1_1zd1r.

Image

Bu resim herhangi bir GS forumunda varm1d1r merak ediyorum :)
reziller‚hainler..
hay1rs1z olsun..
bu gs kadar sinirime dokunan bir mahlukat yok ..
bu transfer hic iyi olmad1 servetten falan cok iyi bir adam ald1lar...
Bunlar1n üzüldüü kadar sevindiimizi sanm1yorum...
Ismail-

Ozan'a kizip kusup gittigin zaman yazdim belki okumadin...

O zaman kullandigin yabanci kokenli bir kelimeden evvel forumun kurallarina aykiri olan baska forumlardan laf tasima isi yuzunden uyarilman gerektigini savunmustum hala da boyle dusunuyorum.

Baska biryerden yararli olacak video linkleri gibi bilgileri, yada iyi yapilmis bir arastirmayi buraya asmakta tabii ki sakinca yok ama boyle FB forumlarindan "kiskananlar catlasin" tarzi laf tasimak yakisik almiyor - burasi ultraslan forumu degil.

Burayi yazmasada okuyan FBli insanlar var - ayip oluyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:
FB'lilerin gocunacağı çok daha ağır laflar edildi burda. Onlardan başlamanı tavsiye ederim...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:
Mert Tokman wrote:
FB'lilerin gocunacağı çok daha ağır laflar edildi burda. Onlardan başlamanı tavsiye ederim...
Soru 3: Cimbom.org forumunda uyulmasi gereken kurallar nelerdir?
Yanit 3: Forumumuzun istenilen seviyeyi ve ortami yakalamasi icin asagida ki kurallara uyulmasi rica edilir:

Kufurlu ve terbiye disi mesajlara yer yoktur.
Forum uyelerine, baska kuluplerin takimlara ve onlarin taraftarlarina tahrik edici kisisel satasmalardan kesinlikle kacinilmalidir.
Forumun huzuru icin, baska kuluplerin web sayfalari ve forumlarindaki yazismalarin listemize yansitilip cephe yaratilmasindan kacinilmalidir.

Forumda politik, dini inanc, irk ve cinsiyet konularinda yorumlar yapmak yasaktir.
Kirici, asagilayici, yalan, siddet ve kin dolu mesajlara listemizde yer yoktur.
Hic bir sekilde reklam yayinlanamaz.
Forumda kar amaci guden calismalar ve konulara yer verilmez.
Bilgi aktariminda uluslararasi tescil hukukuna uyulmalidir.
Yukaridaki kurallar disinda, cimbom.org admini forumun huzurunu ve seviyesini bozacak her turlu davranisa mudahale etme hakkina sahiptir.
Koyulastirdigim yerlerde ki kurallara aykiri davraniyorsun - bu ilk defa da yaptigin birsey degil - ustelik bu konu da daha evvel de uyarilmissin...

FBlilerin neden rahatsiz olur bilmiyorum ama ben senin buraya devamli Antu forumunu tasimandan rahatsizlik duyuyorum. Antu'yu okumak isteyen gider orada okur - ikide bir buraya tasinmaz.

Uc gun sonra buraya Antu'dan sana cevap vermeye kalkip gelirlerse - GSlisin diye birde sana arkami cikacagiz :evil:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Mert Tokman wrote:
Olabilir. Bunlar simdilik gecmiste kaldi. Lutfen buraya bu sekilde alintilar tasima. Hele antu.com'da ne dendigi buradakiler icin hic onemli degil. Ben senelerdir bakmiyorum. Ne soylendigi degil antu'nun ismini bile duymak ve de gormek istemiyorum acikcasi. Hicbir sey kaybetmedigim gibi zamanimi bu adamlarin ne dedigi ile gecirmedigim icin mutlu oluyorum. Bu konuda inatlasmasan iyi olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:
Ismail Gezer wrote:
Mert Tokman wrote:
Yanit 3: Forumumuzun istenilen seviyeyi ve ortami yakalamasi icin asagida ki kurallara uyulmasi rica edilir:

Forum uyelerine, baska kuluplerin takimlara ve onlarin taraftarlarina tahrik edici kisisel satasmalardan kesinlikle kacinilmalidir.
Forumun huzuru icin, baska kuluplerin web sayfalari ve forumlarindaki yazismalarin listemize yansitilip cephe yaratilmasindan kacinilmalidir.

Forumda politik, dini inanc, irk ve cinsiyet konularinda yorumlar yapmak yasaktir.
Yukaridaki kurallar disinda, cimbom.org admini forumun huzurunu ve seviyesini bozacak her turlu davranisa mudahale etme hakkina sahiptir.
Koyulastirdigim yerlerde ki kurallara aykiri davraniyorsun - bu ilk defa da yaptigin birsey degil - ustelik bu konu da daha evvel de uyarilmissin...

FBlilerin neden rahatsiz olur bilmiyorum ama ben senin buraya devamli Antu forumunu tasimandan rahatsizlik duyuyorum. Antu'yu okumak isteyen gider orada okur - ikide bir buraya tasinmaz.

Uc gun sonra buraya Antu'dan sana cevap vermeye kalkip gelirlerse - GSlisin diye birde sana arkami cikacagiz :evil:
O kurallar defalarca delindi. Hangisine itiraz ettin? Söylediğin şeyde haklısın, kural buymuş! Ama samimiyet açısından bunu kimin söylediğide önemli. Cengiz abi de demiş ve o'a hiçbir lafım yok. Daha öncede benzer şeyler söylemişti.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sevgili Ismail,

Bir kac kendi bilmez antu.com uyesi yuzunden bu site yillar once teknik acidan cokertilmeye calisilmis, buranin sahibi basta olmak uzere bir suru arkadas su anda yazistigimiz nacizade siteyi tekrar aktif hale getirmislerdir. Hepimiz icin asab bozucu oldu tabiki.

Bu satirlari onlardan cekindigimiz icin filan yazmiyorum ama baska forumlarla insan isin icinden cikamaz. Gel biz buranin keyfini boyle cikaralim...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:
Mert Tokman wrote:
Ismail Gezer wrote: FB'lilerin gocunacağı çok daha ağır laflar edildi burda. Onlardan başlamanı tavsiye ederim...

O kurallar defalarca delindi. Hangisine itiraz ettin? Söylediğin şeyde haklısın, kural buymuş! Ama samimiyet açısından bunu kimin söylediğide önemli. Cengiz abi de demiş ve o'a hiçbir lafım yok. Daha öncede benzer şeyler söylemişti.
Ben buranin admini degilim dolayisi ile kim ne kural cigniyor takip edeyim ve uygulatma koyayim gibi bir yukumlulugum yok...

Ama senin yaptigin beni rahatsiz ediyor ve kurallara da aykiri - buna buranin bir katilani olarak tepki gostermem de gayet dogal.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Bence de transferin keyfini kaçıran bir şey bu. Ben hangi klüpten olursa olsun taraftarın psikopatını, aptalını, sığını sevmiyorum. Onların bir yerlerde ettiği aptal laflarla rakibi niye mutlu olur ki? Veya kendini iyi hisseder?

Veya bunlar da değilse zaten neden bunları asıyorsun İsmail? Üstelik de bu konuda hassas davranılmaya çalışılan bir forumda. Boşver gitsin yahu. Hem orada akıllı edilen lafları getirmiyorsun, sadece saçmalamışları. Bizim bazı forumlarda (cimbom.org hariç) da arasan benzerlerini bulabilirsin bu sığ rekabet budalalarının ettiği abuk lafları.

O yüzden de "Bakın Fenerliler nasıl da şöyle" mesajları bence de bu foruma yakışmıyor. Herkesin Fenerli arkadaşı, akrabası bilmemnesi yok mu zaten, hepimiz bir takım alışverişler yapıyoruz onlarla.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Haldun Ustunel bugun Meira'nin basin toplantisinda soyle demis.

Meira'nın transferinin hayırlı olmasını dileyen yönetici Haldun Üstünel ise, ''Ekip çalışması ile bu transferi gerçekleştirdik. Kendisi ülkesinde ve Almanya’da çok sevilen bir oyuncu. Çok önemli bir ismi camiamıza kazandırdık. Meira dışında bazı isimlerle de ilgileniyoruz. Transferleri mümkün olduğunca gizli yapmayı amaçlıyoruz. Bu konuda basından anlayış bekliyoruz'' diye konuştu.

Basindan yanlis sey beklemis Haldun Bey ama anlasilan bu is bitmedi. Su ana kadar cok para da harcamiyorlar. Bence yerinde oyuncu alimlari yapiyorlar. Hadi bakalim, bekliyoruz sapkadan daha neler cikacak? Bir santrafor patlatacaklar gibime geliyor.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Haldun Ustunel bugun Meira'nin basin toplantisinda soyle demis.

Meira'nın transferinin hayırlı olmasını dileyen yönetici Haldun Üstünel ise, ''Ekip çalışması ile bu transferi gerçekleştirdik. Kendisi ülkesinde ve Almanya’da çok sevilen bir oyuncu. Çok önemli bir ismi camiamıza kazandırdık. Meira dışında bazı isimlerle de ilgileniyoruz. Transferleri mümkün olduğunca gizli yapmayı amaçlıyoruz. Bu konuda basından anlayış bekliyoruz'' diye konuştu.

Basindan yanlis sey beklemis Haldun Bey ama anlasilan bu is bitmedi. Su ana kadar cok para da harcamiyorlar. Bence yerinde oyuncu alimlari yapiyorlar. Hadi bakalim, bekliyoruz sapkadan daha neler cikacak? Bir forvet patlatacaklar gibime geliyor.

Ozan Ersoy
Kuranyi bizimkilerle pek bir hasir nesir - gazetelerde yazilanlar dogruya once ki gece Lincoln'un :roll: disko partisinde de bizimkilerle berabermis. Umit'le de iyi arkadas olduklari haberi cikti... Bence bir sakincasi yok :D

Sevgili Gorgen - Kuranyi icin Ulker'den para cikar mi? Senin yillik primlere yine darbe indirecegiz ama :wink:
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Haldun Ustunel bugun Meira'nin basin toplantisinda soyle demis.

Basindan yanlis sey beklemis Haldun Bey ama anlasilan bu is bitmedi. Su ana kadar cok para da harcamiyorlar. Bence yerinde oyuncu alimlari yapiyorlar. Hadi bakalim, bekliyoruz sapkadan daha neler cikacak? Bir forvet patlatacaklar gibime geliyor.

Ozan Ersoy
Kuranyi bizimkilerle pek bir hasir nesir - gazetelerde yazilanlar dogruya once ki gece Lincoln'un :roll: disko partisinde de bizimkilerle berabermis. Umit'le de iyi arkadas olduklari haberi cikti... Bence bir sakincasi yok :D

Sevgili Gorgen - Kuranyi icin Ulker'den para cikar mi? Senin yillik primlere yine darbe indirecegiz ama :wink:
Valla gelirse 3 tane hem Almanca hem Portekizce konusabilen oyuncumuz olacak. Kendi aralarinda Portekizce konusurlar, hocalar ve diger oyuncularimizla (Baris, Serkan, Balta, Volkan, Umit, Aykut) Almanca konusurlar gecinir gideriz artik.

Simdi kucuk bir hesap yapiyorum.

Carrusca -1
Song -1.8
Hakan -1
Bouzid -0.2
-------------
-4 milyon Euro butceden dusmusuz.

Kewell +1.8
Meira + 1.2 + 2.5 bonservis
----------------------------------
+ 5.5 giderimiz var.

Yani su anda 1.5 milyon Euro harcamisiz. Yil sonunda Adnan Polat "transfere 10 milyon Euro ayirdik" diyordu. Daha 8.5 milyonumuz var harcayacak. 8.5 milyon Euro'ya gelir mi Kuranyi bilmem. Kendisine 2.5 verseler, 6 da bonservis.... Olabilir neden olmasin. Ben de isterim. Kuranyi Turkiye'yi asar, CL'de de bizi cok ciddi bir konuma getirir. On elemelerde elensek bile UEFA'da en az yari final oynayabilecek bir takim oluruz.

Ozan Ersoy
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Hayirli olsun. Cok sevindim bu transfere.
Bircok arkadasin belirttigi gibi, dan dun top cikarmanin azalmasi ve topun gerekli oyuncuya guzelce gidebilmesi oyunumuzu cok degistirecek. Bu transfer defans oyuncularimizin uzerindeki yukun dengelenmesi ve oyun kalitesinin yukselmesi acisindan gayet yerinde oldu.

Bu arada ben de demodeyim:
Image
Post Reply