Resmi Transferler 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun GSTV'de Yaser'le yapilan soylesiyi seyrettim.Sessiz sakin, isini iyi yapan birine benziyor.Kartalspor'daki maclarindan bazi alintilar da gosterdiler.Sag kanat ve forvette gorev yapiyor.Ortayla attirdigi bir gol disinda,kafayla,ve sutla attigi golleri de gosterdi.Iyi bir transfer yapilmis.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ISMAİL BOUZİD FRANSA 2.LİG TAKIMLARINDAN TROYES' TRANSFER OLMUŞ.

Image

http://www.estac.fr/26-06-08-signature-bouzid.html

Bugünkü Fransız L'equipe gazetesinden:

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İsmi zor insanların transfer edilmesinden nefret ediyorum. Adam olacak topçu adından belli olur. :D

Itandje denen arkadaş, Liverpool'un yedek kalecisi olarak Premier Lig'de hiç forma giyememiş.

Keşke yediği gollerden bir video yapıp yayınlasalar. Kalecilerin transferide ilginç oluyor. Diğer mevkilerde oynayan biri transfer edilirse, attığı goller gösterilir ama kalecilerin yediği goller :D Bari kurtardıklarını falan gösterin değil mi?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:İsmi zor insanların transfer edilmesinden nefret ediyorum. Adam olacak topçu adından belli olur. :D

Itandje denen arkadaş, Liverpool'un yedek kalecisi olarak Premier Lig'de hiç forma giyememiş.

Keşke yediği gollerden bir video yapıp yayınlasalar. Kalecilerin transferide ilginç oluyor. Diğer mevkilerde oynayan biri transfer edilirse, attığı goller gösterilir ama kalecilerin yediği goller :D Bari kurtardıklarını falan gösterin değil mi?
Seni mi kiracagiz Ismail al sana birkac goruntu...

Kurtaris 1

Yedigi 2 gol

Kurtaris 2

Ismi de "ITANJ" diye okunuyor...

Refleksler iyi ama cikislar sakat gozukuyor... Eger Liverpool'da oynamadigi surecte kendini gelistirmediyse Fransa'nin Aykut'unu aldik gibi geliyor.

Bari bunlara dogru durust ogretmenlik yapacak bir kaleci antrenoru getirselerdi - yeni teknik heyet konusunda en bozuldugum konu Nezihi'nin kalmis olmasi...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote: Seni mi kiracagiz Ismail al sana birkac goruntu...

Kurtaris 1

Yedigi 2 gol

Kurtaris 2

Refleksler iyi ama cikislar sakat gozukuyor... Eger Liverpool'da oynamadigi surecte kendini gelistirmediyse Fransa'nin Aykut'unu aldik gibi geliyor.

Bari bunlara dogru durust ogretmenlik yapacak bir kaleci antrenoru getirselerdi - yeni teknik heyet konusunda en bozuldugum konu Nezihi'nin kalmis olmasi...
Eh fena değil gib.. :)

Ama çok para istediği yazılıyor Doğan medyasında..

Sağlam bir kaleci en önemli ihtiyacımız..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Transfer bitmemis. Korkunc bir sayidan soz ediyorlar.. Senelik 1,8 milyon Euro maas. 3 senelik sozlesme. Ben pazardaki kalecilerin Aykut ve Orkun'dan bu odeme farkini gerektirecek kadar iyi olduklarini dusunmuyorum. Orkun gecen sene 550 bin Euro'ya imza atti. Aykut'un sozlesmesi devam ediyordu daha da azina oynuyordur. Yaklasik 2 milyon dolar fark cok cok buyuk.

Her kaleci hata yapiyor. Her yedigi golde "yapabilecegi hic bir sey yoktu o yuzden yedi golu" diyeceginiz kaleci sayisi dunyada yok. Var diyen kanitlayamaz. A.K'nda en iyi basarimi Casillas gosterdi. Chec, Van Der Saar, Lehman, Buffon, Coupet en az bir tane hatali gol yediler. Eh bunlar da dunyanin en iyileri. Bir Brezilya kalecisini de ekleyin dunyanin en iyileri siralamasi budur. Buffon Hollanda karsilasmasinda sacma sapan topa cikip kendi adamini sakatlamasa, o ilk gol offside olacakti hatta disari bile cikiyordu.

Kalecinin mac kurtarmasi gerektigini dusunen ve de dolasiyla cok iyi bir kaleci isteyen arkadaslar bence yanlis dusunuyorlar. Takim CL dahil olmak uzere atak futbol oynayacak. Tek forvet oynayacak adamimiz yok. Atak oynayan takim elbet pozisyon verir ve gol yer. Yediginden fazlasini atmak zorunda ama. GS'a savunmaya bir takviye, forvete bir yenileme Arda'li, Lincoln'lu, Aydin'li cift savunmaya yonelik orta saha oyunculu GS'i tamamlar ve ucurur.

Bu paralar bir kaleci icin asiri ucuk paralar ve yanlis yatirim olur. Itanje Isaakson gelse ne olacak? Yine iki kontradan golunu yiyecek, biz yine kapanan takimlari acamayacagiz, yine yenilecegiz. Bakiniz Eindhoven, Bordo, Club Brugge vs.. karsilasmalari...

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Jun 30, 2008 10:37 pm, edited 1 time in total.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Göruntuleri begenmedim...
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan guzel diyorsunda Aykut'un Sivas maci aklima gelince hemen bugun bir kaleci alsinlar istiyorum. Bu kadar paraya kesinlike hayir ama bir kaleci lazim kesin.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Celal Gürcüoglu wrote:Ozan guzel diyorsunda Aykut'un Sivas maci aklima gelince hemen bugun bir kaleci alsinlar istiyorum. Bu kadar paraya kesinlike hayir ama bir kaleci lazim kesin.
Celal'cim Itanje gelip deve gibi boyuyla yanlis cikip topu elinden kacirinca, Mehmet Yildiz tamamlayinca ya da sacmalayip gec cikinca ne diyeceksin?

Vay anam vay gitti paralar...

Senede 3 milyon dolara muhtesem bir kaleci getirmeleri gerek. Varsa oyle biri, bilemeyecegim... Afrika cikisli kalecilere genelde iyi gozle bakmiyorum, bunu da bir kucuk ayrinti olarak geceyim. Futbolun temel ve taktik bilgilerinin en zayif, en az ogretildigi kitadir Afrika. Zaten o da olsa o fizikle kac tane dunya kupasi kazanmislardi simdiye kadar. E kaleci icin de en onemli sey bunlar zaten... Kivraklik, esneklik bizim Orkun'la Aykut'da da var.

2 milyon dolar fazladan parayi versinler iyi bir santrafora. Saglam para verilecek tek mevki odur bence futbolda.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Jun 30, 2008 10:53 pm, edited 1 time in total.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ismail Gezer wrote:
Mert Tokman wrote: Seni mi kiracagiz Ismail al sana birkac goruntu...

Kurtaris 1

Yedigi 2 gol

Kurtaris 2

Eh fena değil gib.. :)

Ama çok para istediği yazılıyor Doğan medyasında..

Sağlam bir kaleci en önemli ihtiyacımız..
Bir iki videodan bir şey anlamak mümkün değil ama bu işe pek aklım yatmıyor, Sağlam bir kaleci gibi gözükmedi bana. Bizim Orkun'la Aykut'un kurtarışlarını video yapsak neler çıkar neler... Şu Isaakson olsaydı iyi olabilirdi, Linderoth'un da takımda bir vatandaşı olmuş olurdu.
Kaliteli bir Brezilyalı da bulunabilirse Lincoln'ün de bir vatandaşı olmuş olur.

Bouzid'in anlaşmasının fesh edilmesini de yanlış buluyorum, bir sene daha Servet'in yedeği olarak şans verilmeliydi.

Necati bence çalışmalara çağırılmalıydı ve kalıp kalmayacağına Skibbe karar vermeliydi.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote:[2 milyon dolar fazladan parayi versinler iyi bir santrafora. Saglam para verilecek tek mevki odur bence futbolda.

Ozan Ersoy
Bu gorusune tamamen katiliyorum Ozan. Taffarel'e bile o kadar verdigimizi zannetmiyorum.

Evet Sivas macinda dokuldu ama ben Aykut'un o kadar kotu bir kaleci oldugunu dusunmuyorum.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Ozan guzel diyorsunda Aykut'un Sivas maci aklima gelince hemen bugun bir kaleci alsinlar istiyorum. Bu kadar paraya kesinlike hayir ama bir kaleci lazim kesin.
Celal'cim Itanje gelip deve gibi boyuyla yanlis cikip topu elinden kacirinca, Mehmet Yildiz tamamlayinca ya da sacmalayip gec cikinca ne diyeceksin?

Vay anam vay gitti paralar...
Zaten oyle ucuk rakamlara kesinlikle almasinlar. Ama Aykut'u butun sene boyunca toplara cikmadan cizgide topu bekleyerek gorursem, her mac sac bas yoldurur bana. Orkun kalsin ama Aykut gitsin. Orkun'da tirsak, 2 mac bagirsalar ben maca cikmam der. O zaman kaleci lazim. Bu Martinez'i neden almiyorlar anlamiyorum. Bence iyi bir kaleci. Gerci bir kez daha soylemeden edemiycem, bizim Fevzi bunlarin hepsinden iyi olacakti kalsaydi. Simdi nerde bilmiyoruz bile (en azindan ben).
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bence de bahsi gecen paralar bu kadar tecrubesiz ve ne olacagi belli olmayan bir adam icin cok...

Fener'den Kocaeli'ne giden Serdar Kulbilge'yi almak bence deger olarak en mantiklisi - tren simdilik kacti ama devre arasina kadar Aykut-Orkun'la idare eder devre arasinda Serdar'i alabiliriz.

Serdar oyle acemi hatalari cok az yapiyor bana gore devamli forma buldugu zaman Volkan'dan daha guvenilir bir kaleci - FB niye bu kadar kolay birakti anlamadim. Yenicek golleri kurtarma yuzdesi Volkan kadar degil ama yenmiycek golleri yemiyor.

Diger bir alternatif ise MLS'den kaleci transfer etmek... Amerikalilarin en iyi urettikleri furbolcular kaleciler ve yurt disinda en basarili olanlarda onlar. Halen MLS oyle muhtesem, aslan, kaplan olmasa da fundementali cok saglem guvenilir 4-5 kaleci var.

Bir de stoper meselesi var... Tecrubeli fakat agir adamlar ustunde duruyorlar hep... Eger Emre'ye bir upgrade dusunuluyorsa Servet'in yanina onun arkasina kacirdiklarini kapayacak cok hizli ve topu oyuna bir libero gibi iyi sokabilen bir adam lazim. Boyle bir adam bulunamiyorsa o zaman Emre ve Servet'e alternatif olusturacak genc bir cocuga yatirim yapmak daha akillica ki elimizde birde Semih Kaya gibi bir deger var.

Ben hala Lincoln'u Giuly ile degistirme yanlisiyim - tabii o benim kisisel gorusum...

Umarim Skibbe Sabri'yi sagbek de kullanmayi dusunmuyordur. Ugur'a bir alternatif kesin lazim - gecen gun yazdigim Murat Yildirim'a bir bakilmali...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bunlar afedersiniz kafayi yemisler mi, ne bicim pazarlik olur bir dusunsenize!!!

http://www.fotomac.com.tr/gal109.html

Lanet olsun bu haber dogru ise!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan Tezcan wrote:Bunlar afedersiniz kafayi yemisler mi, ne bicim pazarlik olur bir dusunsenize!!!

http://www.fotomac.com.tr/gal109.html

Lanet olsun bu haber dogru ise!
Korkacak bi sey yok Hasan, ben Fotomac'i aradim, kanalizasyon borusu patlamis gazeteyi bok basmis :D

Trezege artik iyi degil, eskiden olsa bence hic fena bir teklif olmazdi.
Eski topcularin gelmesi artik bozuyor bizi.Ribery gibileri gencken bulmak lazim.

Hep soyledim yine soyluyorum, iyi bir teklif olursa herkes satilir.Bugun 20 Milyon Euro cok iyi para.Satabiliyorsan bu paraya sat.

Takasa felan HAYIR

Jardel'in karsiliginda alinan adamlardan bir tanesini bile yuzunu hatirlamiyorum futbollarini gectim bile.

Klube yapilmis resmi teklif yok
Gazeteler Milli Takim Haber Dalgasini bitirdiler
Artik liglere donduk
FB tarafindan 70 lik bir hoca heyecan yaratmadi, bunun sikintisi icindeler, haber Arda , dolayisi ile Galatasaray.Dikkatin Arda'nin ustune cekilmesi iyi, bizimkiler iyi birini getirecekler, sessiz sedasiz...

Basin Koskoca Hakan Sukur'u bile unuttu baksaniza.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply