Fortis Kupasi'08GS-Denizli 2-1 (carrusca 40, song 76')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ikinci yari da Arda yerine Hasan Sas oyunda... 2. yari basladi...

M. Topal'in cok guzel topu takip edip aldigi pozisyon da hakem faul verdi... hic alakasi yoktu... Topal Yusuf'tan once yetisti topa - Yusuf ona basmisti halbu ki... Neyse sonrasin da zaten Topal cok kotu vurdu topa...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ilk yari istatistikleri:

Image

Umit'in itirazdan sari kart gordugu pozisyon:

Image
Image
Image

Bu da din kardesimiz Bouzid: :)

Image

Oyuncu degisikligimiz: Arda <-> Hasan:

Image
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Mert Tokman wrote:M. Topal'in cok guzel topu takip edip aldigi pozisyon da hakem faul verdi... hic alakasi yoktu... Topal Yusuf'tan once yetisti topa - Yusuf ona basmisti halbu ki... Neyse sonrasin da zaten Topal cok kotu vurdu topa...
Orda defansa carpip o kadar acildi kaleden sanki? Topal iyi sut cikarmis gibiydi...
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur'cum - Umit'in 30 metreden denedigi rovosatanin da resmini koyda arkadaslar biraz gulsun... :roll:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Aykut aci dar olamsina ragmen karsi karsiya da yine basarili idi... Denizli iyi geldi...

Bir de Aykut en azindan uzerine dogru gelen yuksek toplari elinden kacirmadi simdiye kadar... :wink:

Ugur oyuna girmeye hazirlaniyor... herhalde pili yavas yavas biten Sabri'nin yerine girecek... bir de Umit'in yerine Ozgurcan'i gorebilseydik keske...

Aykut koseye giden bir topu nefis cikardi... ah bir de su yan toplara ciksan be Aykut...

Carrusca golu attigi bolgeden yerden guzel bir sut cikardi - az farkla aut...
Last edited by Mert Tokman on Thu Nov 01, 2007 10:26 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:Aykut aci dar olamsina ragmen karsi karsiya da yine basarili idi... Denizli iyi geldi...

Bir de Aykut en azindan uzerine dogru gelen yuksek toplari elinden kacirmadi simdiye kadar... :wink:
Simdi bir tane kacirdi. :lol:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote:
Mert Tokman wrote:Aykut aci dar olamsina ragmen karsi karsiya da yine basarili idi... Denizli iyi geldi...

Simdi bir tane kacirdi. :lol:
Yakin mesafeden bir top daha cikardi Aykut...

Ugur supriz bir sekilde Umit'in yerine girdi... herhalde Hasan ileriye yakin oynayacak simdi... Sabri orta sahaya cikacak...

Serkan atmasi gereken tek vurusluk bir golu kacirdi...

Sabri'nin anne-babasini gosterdiler... annesinin bayagi SIKILMIS bir hali vardi... :D
Last edited by Mert Tokman on Thu Nov 01, 2007 10:31 pm, edited 1 time in total.
Ozgur Huseyinoglu

Mert Tokman wrote:Ozgur'cum - Umit'in 30 metreden denedigi rovosatanin da resmini koyda arkadaslar biraz gulsun... :roll:
O yok maalesef... :) Sonrasindaki Suleymanu'nun 35 metrede kafa vurmak zorunda kaldigi pozisyonu da yakalayamadim... :)

Aykut'un cikardigini yakaladim ama, iyi kapatti kosesini:

Image
Image
Image
Image

Simdi 62. dk'da iyi bir top daha cikardi:

Image

Derken bunu post edemeden, 63-64'te bir daha cikardi, cok yakin mesafeden ustune geldi/iyi yer tuttu, nasil derseniz artik: :)

Image
Image
Image

Karan <-> Ugur degisikligi oldu. Ugur netekim demin Hasan'in pasinda iyi inmisti kanattan, ortasina altipasta Serkan arkasindan topuk fantezisi denedi anladigim kadariyla ve birsey olmadi...

Sabri sari gordu itirazdan az once.
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kazandigimiz bir frikigi hizli ve de gafilce pas olarak kullandik ama Sabri alti pastan bombos auta atti ustten...

Geliyorum diyen golu yedik en sonunda...

Carrusca simdi penalti yaptirdi... Hasan topu cizigiye iyi indirip ortaya cevirmisti golden sonra... top Serkan ve defanstan sekti... Carrusca'nin onunde kaldi - onu dusurduler...

Song penaltiyi atiyor... ve Golllll
Last edited by Mert Tokman on Thu Nov 01, 2007 10:39 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cidden cok kotu kelege geliyoruz bu mac, Carrusca takima penalti kazandirdi.

Hasan Sas topun basina gidip sonra ben kullanmiyorum dedi, topun basina Song gelip cok guzel bir penalti atti. :lol:
Ozgur Huseyinoglu

Hizli kullandigimiz bir serbest atista, Ugur'un yine "assist" olmasi gereken bir pasini bu sefer Sabri harcadi bombos pozisyonda:

Image
Image
Image

Oyyyy, ahhh Aykut, buna ciksan olurdu sanki diyorum, bizim defans, altipasta yatarak kafa vurmak zorunda kalmisti bir turlu uzaklastiramadigimiz topta, acilip da Denizlilinin uzaktan kotu vurdugu suta, 2. bir Denizlili ayaginin iciyle koseye gonderdi.

Simdi, Hasan'in bastirdigi pozisyonda Chelo bu sefer penalti yaptirdi. Hasan atacak bakalim, kimin atacagina emin olamadi bizimkiler. Derken, Song atacak, haydaaa?! Topal filan atsa yav?!

Ve GOOOOOOLLLL!! Kamerun Aslanimiz! :)
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Servet girdi Sabri'nin yerine az once...

Haydaaaa, hakem simdi, biz ataga cikarken, faul isteyen bir Denizliliye kart gostermek icin oyunumuzu durdurdu, ne gariplik yahu. Serhat'ti sanirim karti goren. Daha once Yusuf da gormustu yine itirazdan. Bu aksam butun kartlar itirazdan geldi galiba...

EDIT: Servet'le Aykut anlasamayip, Aykut dengesiz bir vurusla kornere atmak zorunda kaldi topu. Sonrasindaki kornerde yine vurdurduk kafayi ama, neyse ki cok yavas vurdu, rahat aldi Aykut.

Simdi baska bir atakta hakem bir kornerini yemis olabilir Denizli'nin. Baris'in ayagina degmis sanki top...

Serkan sag kanatta ataga cikarken, kendi kendine heyecan yapip (pek de destek gelmeyince), kotu bir top kaptirdi (taca cikti).

EDIT 2: 4 dk uzatma verdi hakem, 2'si bitti... Denizli cabuk oynamasi gerekirken, bir faulu kullanmak icin bayagi zaman harcadi. Topal bugun, defansta cok iyi toplar cikardi. Simdi defansta bu sefer de herkesin sevgili Chelo bir kafaya cikisinda faule maruz kaldi.

Son 30 saniyede atagimiz vardi. Ofsayt verdiler, nasil olur oyuncularimiz hep bizim sahada diyordum, netekim Suleymanu da bizim sahadan kullanmaya niyetleniyordu ki, Hasan girip cikmis herhalde, hakem vurusu geriye kaydirdi...

Ve mac bitti... Lig maci gibi, bunu da biri penaltidan 2-1'le aldik...
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilginc bir mac oldu...

Merak ederek gormek istedigimiz bazi oyunuclari gorme firsati bulduk...

Aykut - karsi karsiyalarda cok cok iyi idi... hatta Kayseri'den yedigimiz golu cikarirdi diye dusunmedim degil... ama yan toplara hic cikmadi - bu onun zaafi olmaya devam ediyor...

Sabri - sakatliktan kurtulmus ama kondusyonu henuz sakatliktan evvel ki gibi degil... ikinci yari da biraz sisti... Guclendigi zaman orta saha da Baris'i keser gibi geliyor bana...

Bouzid - stoper de GS seviyesin de degil - gelmesi de zor... Song hep iyi...

Hakan Balta - hucuma katkisi cok azdi... kisiligi gibi biraz sessiz sedasiz bir cizgi cizdi...

Mehmet Topal - macin en iyilerinden di... Linderoth'u kesemez ama o olmadigi zaman yerine Bouzid'i koymaktansa Topla cok daha iyi kapatir Tobias'in boslugunu...

Baris bugun laubali gozuktu... Arda'da oyle...

Carrusca - bugun benim yerim forvet arkasi dedi bana gore... bir Lincoln degil ama o olmadigi zaman Arda ve Hasan'dan daha yararli olabilir cunku ayagin da top tutumuyor ve gole yakin oynuyor... Lincoln cok sik sakatlanirken arti bir olarak kullanmak akillica olabilir...

Serkan - buyuk takim da oynayabilir mi sorusu uyandi benim kafam da... daha cok kontratak oyuncusu gibi gozuktu... kapanan zayif anadolu takimlarinda iyi is yapar...

Umit :?: :roll:

Bu arada Kalli Aykut'a ve Carrusca'ya ovguler yagdiriyor... Hasan'a da oyle...

Carrusca ile roportaj var... sezon basinda Arjantin'den teklifler aldigini ama takimda kalma yonunde karar aldigini - simdi de hocanin soylediklerini yapmaya calistigini soyledi... taraftara da destek icin tesekkur ettigini soyledi...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bir iki sorum var:
1- Serkan ı seyrettigim antremanlarda, TD kendisine duvar olabilen elemanlar ile ciftliyordu. Bu sefer hareketsiz Umit Karan ve topu ezen Sas ile ciftledi. Neden ?

Ben Serkan nın, rakip stoperlerden birini alıp saga sola goturen veya orta sahaya ceken Nonda, yada kendisine duvar olabilecek Ozgurcan ile daha verimli oynayacagını tahmin ediyorum. Stoperlerin arasına atılan her topta etkili olacaktır. Bugun hem yeterince etkili degildi hem de rakip tarafından iyi savunuldu, pasifize edildi. Eksigi var ama bence yararlı bir transfer.

2- Bu ligde herhangi rakip bir oyuncu, ustune vazife olmadan, GS hakkında yorum yaparsa max 24 saat icinde cevabı verilmeli. Neden yapılmıyor yada gec yapılıyor?

Karan nın yere atlamaları bir yana bu hakemin haftasonu oynanan ve Alex in homurdandıgı penaltı yorumunun etkisinde kaldıgı bana gore asikar. Rakip oyuncu duz taban girip bizimkilerin ayaklarını bicmedigi surece hakemin penaltı calmaga niyeti yoktu, en azından o kıvamda maca basladı.

Son soz Carrusca ile ilgili. Umarım FB nin CL performansı ve Zico nun TD koltugunda kalma olayı, GS ın Fortis Kupa seruveni ve Carrusca nın GS da kalısı seklinde tezahur etmez. Umarım Carrusca cok daha iyi bir form yakalar, kendini daha cok gelistirir. Ama bize pek yar olacak gibi degil. Burada olmaktan ne istekli ne de arzulu goruyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Son soz Carrusca ile ilgili. Umarım FB nin CL performansı ve Zico nun TD koltugunda kalma olayı, GS ın Fortis Kupa seruveni ve Carrusca nın GS da kalısı seklinde tezahur etmez. Umarım Carrusca cok daha iyi bir form yakalar, kendini daha cok gelistirir. Ama bize pek yar olacak gibi degil. Burada olmaktan ne istekli ne de arzulu goruyorum.
Sevgili Murat -

Carrusca Lincoln degil tabii ki ama Ilic kadar yararli olabilecek bir oyuncu... ozellikle kapanan savunmalara karsi eger Lincoln yoksa Carrusca kilit acma gorevi yapabilir... bugun golun haricin de cektigi yerden giden bir de sut var ki o da gol olabilirdi... Bana gore o bolge de ayaginda cok top tutan ve yapabileceklerinin fazlasini yapmaya calisan Arda ve Hasan'dan daha faydali olur gibi gozuktu bana...

Lincoln bu kadar sik sakatlaniyorken ondan arti bir olarak faydalanmak akillica olmaz mi? Boylelikle belki pazari da olusur da kar ederek satabiliriz...

GS'in kanatlari ileri cok cikan sisteminde Carrusca sol acik oynayamaz ama arkasinda cok kosan bir orta saha ile forvet arkasi oynar diye dusunuyorum...
Post Reply