Feldkamp

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan ve Lincoln'a verilen cezalarda Kalli hakli miydi ?

Poll ended at Sun Oct 07, 2007 3:33 am

a) Haklı
21
64%
b) Haksız
12
36%

Total votes: 33

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Genel olarak bakinca Alman disiplini ile Brezilya/Turk cana yakinligi biraraya gelmis, atesle barut etkisi yapmis.

Yine genel olarak bakildiginda, buyuk paralarin dondugu futbolu kole ticareti haline getirenlerin koyduklari kurallar var.

Genel olarak bakmaya devam edersek, belli bir takim disiplini gerektiren bir spor dali var.

Ozel olarak bakildiginda gecmisi dedikodularla ve olaylarla dolu ancak son yillarda olgunlastigini defalarca gosteren bir Hakan var.

Gecmisi henuz gecmemis bir Lincoln var.

Etraflarinda da ogrenecek cok seyi olan gencler ve yanlarinda ogrenme ozurlu olduklarini dunya aleme ispatlamis olanlar var.

Ote yanda laga luga yapmaktan baska bir seye kafasi basmayan yonetim denen yontemsizler var.

Bunlarin ortasinda sorumluluk alip, uzun vadeli dusunerek hareket etme eglimli biraz paslanmis bir tilki var.

Bu tilki pusuya yatarsa ne olur? Paslanmislik nedeniyle avini bir iki kere kacirmasi normaldir.

Kimine gore su yeni hamlede av kacmis, digerine gore avi yakalamis ama yenmeyecek derecede param parca etmis.

Her iki durumda da hamle dogru fakat performans kotu.

Eh yani, Hakan da pozisyona giriyor ama gol kaciriyor, Lincoln de iyi asist yapiyor ama penalti kaciriyor. Olur boyle seyler.

Kalli pusuda yatmaya devam ediyor. Bakalim bir sonraki hamle neye benzeyecek! Formunu bulmak icin kac hamle daha gerekecek. Daha genc olsa, daha cabuk forma girerdi. Yine de fena sayilmaz adam.

Bu oyunu profesyonel olan her insan bilir. Kusmece musmece o seviyelerde olmaz. Onemli olan sonuca kilitlenmektir. Bunu hepsi bilir. Hele Lincoln gibi yeri garanti olanlar cok iyi bilir. O nedenle kusme olasiligi en az olanlardan birisi o. Iciniz rahat olsun.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Iyi de konu boyle kapatilmaz ki. Simdi daha cok yazilip cizilecek, aha biz burada ne yapiyoruz, basladik bile! Bir aciklama yapacaksa once izin alir, sonra GSTV ya da GS'in web sitesinden yayinlar. Kulup zaten uygun gormuyorsa bastan yapmamasi lazim. Konuyu kapamak isteyen adam zaten boyle bir demec vermez.

Der ki "daha once aciklandigi icin kizim benle kaldigi icin ceza aldim. Kizim daha once de benle kalmisti, ama kulubun kurallari var, dikkat etmemisim, bu yuzden ceza aldim, bilmiyordum ya da atlamisim bu kurali. Bundan sonra bu hatayi yapmayacagim, kulubun kurallarina uyulmasi gerektiginin farkindayim..." v.b. Konu boyle kapatilir... Benim kabahatim yok, Lincoln'de kaldiysa ben ikna ettim gibi sacmaliklarla degil, dogru bile olsa.

Zaten Hakan arada kaynadiysa (ki ben de oyle oldugunu tahmin ediyorum) zaten arada kaynadiginin farkinda olur, asil mesajin da Lincoln'e verildiginin, susar oturur asagi. Her zamanki gibi duygu somurusu, yok Lincoln'e kal demis, yok kiziymis, cocuk psikolojisiymis, sacma sapan seyler, bir Hakan klasigi.
Last edited by Mehmet Cirak on Mon Oct 01, 2007 7:02 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Klasik Hakan. Bakin medya benim sucum yok ama yinede hoca hakli diyorum. Benim buyuklugum budur iste. Cocugum agladi getirttim. Ben bir babayim, 5 gundur kampta kaliyorum (sanki ona kal demisler). Ben bu kurali bilmiyordum, vs. vs. Iyi o zaman herkes colugunu cocugunu kampa getirsin. Ohh ne guzel. Florya'ya birde lunapark kursunlar futbolcu cocuklari icin. Lincoln herhalde konusmayi bilmiyor. Bu adam niye konusmuyor o zaman oraya buraya baglanip? O da konussun. Ama bu Hakan Sukur, kral! Konusur....

Bir yerde okudum. ABD'ye mi ne gitmeyi dusunuyormus. INSALLAH gider. North Carolina'ya gitmesi pekte fena olmaz :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote: Bir yerde okudum. ABD'ye mi ne gitmeyi dusunuyormus. INSALLAH gider. North Carolina'ya gitmesi pekte fena olmaz :)
:D :D Bence bu konuda günün yorumu bu.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Celal Gürcüoglu wrote:
Bir yerde okudum. ABD'ye mi ne gitmeyi dusunuyormus. INSALLAH gider. North Carolina'ya gitmesi pekte fena olmaz :)
:) Keske gelse, GS'in en onemli topcularindan birini agirlamak onur verir. Gerci begenmez buralari pek ama dusuncesi bile guzel. Beraber futbol oynariz, ona gol atmasini ogretiriz :lol:
Mehmet Cirak

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Onyargi gercekten cok tehlikeli birsey (sagolsun Einstein cok guzel ozetlemis bir cumleyle).

Bu adam gecmisinde disiplin problemi yasamis, simdi de her yaptigi disiplinsizlik gostergesidir kesin. Oburu de zaten ezelden sabikali, her yaptigi hareket liderlik gayreti ve takim ici boluculuge yoneliktir... Yahu kardesim o zaman neden aliyorsun bu adamlari? Bosyere Lincoln'e dokulen o kadar paraya yazik degil mi? Yolla Hakan'i Katar'a herkes rahat etsin.

Medya bahane ariyor sacmasapan haberler uretip tiraj/rating yukseltmek icin, biz de onlara super bir firsat veriyoruz, hic zamani degilken. Baksaniza Besiktas yonetiminde yasanan calkalanmalar bile 'araya gitti'.

Hakan
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mehmet Cirak wrote:ona gol atmasini ogretiriz :lol:
Bence gunun yorumu benimki degil bu olmus :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:Onyargi gercekten cok tehlikeli birsey (sagolsun Einstein cok guzel ozetlemis bir cumleyle).

Medya bahane ariyor sacmasapan haberler uretip tiraj/rating yukseltmek icin, biz de onlara super bir firsat veriyoruz, hic zamani degilken. Baksaniza Besiktas yonetiminde yasanan calkalanmalar bile 'araya gitti'.

Hakan
Bu cidden çok doğru, eksik GS'a yenilmek ve de bunu hakemle dahi kapatamamak fena salladı Beşiktaş'ı. Bugün Kasımpaşa TD'ü gitmiş, Beşiktaş'ta da işler karışabilir bir-iki ters sonuç daha alınırsa, sadece Ertugrul Sağlam değil yönetim için de sancı büyük.

FB-BJK maçı ne zaman, her sene güzel olurlar bu sezon ayrı bir hoş olacak, al eline bir papatya, Zico mu, Sağlam mı, Zico mu, Sağlam mı diye. :D
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ali Gursel wrote: al eline bir papatya, Zico mu, Sağlam mı, Zico mu, Sağlam mı diye. :D
Bence de gunun yorumu bu! Allah da sizi guldursun.
Mehmet Cirak

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Yahu Ozan, takımı düşünen adamın ne yapacağının yasasını mı yazdın sen, sen bir sus yahu. Hakan düşmanlğından ne diyeceğini şaşırmış vaziyettesin, Oğuz Tongsir'den farkın yok. Neden konuşmasın adam etrafta yalan yanlış bilgi verilirken?
Ali nerede oldugunu unutmus gibi yazmissin. Sen kim oluyorsun canim beni susturacaksin tartisma, yazisma icin yaratilmis bir ortamda. Ho"t ! Hakan'in avukatiysan, dava acildiysa bilelim, sana guzel bir resimli bir email atayim.

Ben sizin gozunuzun karardigi herifin sahada dokulup de, 3 adimdan atamadigi zaman "aman carpraz kosu yapiyor, esek gibi calisiyor" dediginizde susun diyor muyum? Hakan'i savunan biri var diye, onun yazma hakkini elinden almis miyim?

Ho"stu"n karesi...

Mehmet guzel yazmis, kapamak isteyenin verdigi demec degil. Kapamak isteyen demec de vermez.

"Olmus bitmis. Fazla yoruma gerek yok. Boyle bir kural varmis, bilmiyorduk, hocamiz bir karar almis, yolumuza devam ediyoruz. Bizler bu isi yapan 20 senelik profesyonel oyunculariz, kirilacak uzulecek bir sey yok. Yerimize oynayan arkadaslar da bizim kadar mucadele ettiler. Bu da takim bir sinavi basariyla gecti demektir. Belki de Sion maci icin cok iyi oldu. Simdi yorulmadik, hocamiz bize firsat verirse cikip o takimi yenmek icin elimizden geleni yapacagiz."

Demekle su dedikleri arasinda cok fark var.

Kimin gozu kararmis, kim koru korune avukatliga soyunuyor dusunen var mi?

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan'in konu$masi her zamanki gibi iyi olmami$. Madem konu$acakti o zaman bir basin toplantisi duzenlnir konu$urdu denildigi gibi.

Bu olay aslinda Lincoln icin yapildi. Gemlerini siki tutmak icin. Kimsenin hakan'in profesyonelliginden kendi bakmasindan filan $uphelendigi yoktu. $imdi Lincol'a burasi otel degil kuzeninle mactan sonra nerde istersen ve ne kadar istersen goru$ deseler Lincoln ama o da kizini getiriyor demesin diye bunca zamandir gormemzlikten gelinen Hakan'in kizi da problem yapilarak ceza ona da verildi.

Ama Hakan'in agzi ishal olmu$ gibi. Zararini kendi cekecek. Artik cekmezler bu agzinin konusunun onun bu hali ile. Miyadi doldu coktan. Rekorlari filanda kirdi. Biraz zor gorur sahayi gibi me geliyor.

Bu halti Ersun'a kar$i yedi idi. Bugun seni oynatmayacagim dedigi macta Hakan ilk 11 de yok demekki sakat dedikodulari ayyuka cikinca mactan once sahaya cikip isinmasinin altinda Ersun kaldi. Kalli'nin boyle bir $eyi yemeyecegini kendi de cok iyi biliyor olmali. Ama arkasinda bir suru $opar var TFF ve basinda Hakan bizim her$eyimizdir filan gibi ona guveniyor olmali.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ..
Ho"stu"n karesi...
Biraz ayip olmami$ mi $urada birkac yildir yazi$tigin adama host demek. Ho$t da diyebilirdin. Bana sus demi$ diyeceksin. Bana burada 'Oha" diyen Mehmet Marsan'a "o'ha" yi ata okuze e$ege derler diye giri$mi$ miyim. Son soyleyecegini ilk soyleme lutfen $unun $urasinda uc dort ki$iyiz burada.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 01, 2007 9:03 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Yahu Ozan, takımı düşünen adamın ne yapacağının yasasını mı yazdın sen, sen bir sus yahu. Hakan düşmanlğından ne diyeceğini şaşırmış vaziyettesin, Oğuz Tongsir'den farkın yok. Neden konuşmasın adam etrafta yalan yanlış bilgi verilirken?
Ali nerede oldugunu unutmus gibi yazmissin. Sen kim oluyorsun canim beni susturacaksin tartisma, yazisma icin yaratilmis bir ortamda. Ho"t ! Hakan'in avukatiysan, dava acildiysa bilelim, sana guzel bir resimli bir email atayim.

Ben sizin gozunuzun karardigi herifin sahada dokulup de, 3 adimdan atamadigi zaman "aman carpraz kosu yapiyor, esek gibi calisiyor" dediginizde susun diyor muyum? Hakan'i savunan biri var diye, onun yazma hakkini elinden almis miyim?

Ho"stu"n karesi...

Mehmet guzel yazmis, kapamak isteyenin verdigi demec degil. Kapamak isteyen demec de vermez.

"Olmus bitmis. Fazla yoruma gerek yok. Boyle bir kural varmis, bilmiyorduk, hocamiz bir karar almis, yolumuza devam ediyoruz. Bizler bu isi yapan 20 senelik profesyonel oyunculariz, kirilacak uzulecek bir sey yok. Yerimize oynayan arkadaslar da bizim kadar mucadele ettiler. Bu da takim bir sinavi basariyla gecti demektir. Belki de Sion maci icin cok iyi oldu. Simdi yorulmadik, hocamiz bize firsat verirse cikip o takimi yenmek icin elimizden geleni yapacagiz."

Demekle su dedikleri arasinda cok fark var.

Kimin gozu kararmis, kim koru korune avukatliga soyunuyor dusunen var mi?

Ozan Ersoy
Ozan, ho"t falana gerek yok surada yazısırken, biraz sakın ol. Susma meselesinde cevap verdiğim postuna dön bir bak, karşısındakine ilk önce sus diyen kim görürsün (yani kendini), ben de onun üstüne sen sus dedim. Bence bir söz konusunda bu kadar hassas olacaksan karşındakine önce kendin söylememelisinö ki bence o ka dar öenmli de değil tartışma alevlenince bir sus demek (ne sen deyince ne ben deyince).

Mehmet'in yazdıkları bu işi bir yapma biçimi, Hakan'ın söyledikleri başka biçimi. Nasıl ki Kalli'ye nasıl yoğurt yiyeceği öğretilmiyorsa Hakan'a neden öğretilsin? Ben de yazarım Mehmet gıbı bir paragraf, derbi öncesinde kriz nasıl idare edilir, oha yahu, kadro dışı olur mu, al oturt karşına, kuralları hatırlat, çık Beşiktaş'ı üçle diye ama yazmıyorum. Kalli bizim hoca, öyle uygun görmüş, GS'ın iyiliği için uğraştığını sorgulamaya sebep yok der bırakırım. Hakan'a da, eğer elinde aksi kanıt yoksa, aynı kibarlık lazım. Yalan yanlış demeçler duyuyor, bağlanıp söyleyeceğini söylemiş aman öyle mi böyle mi söylemeliydiye kalırsak ben Mehmet'in yazdığını da beğenmem, ne olacak? Sessiz kasa, o da eleştirilirdi, eminim, bunun sonu yok ki.

Ben ortada Hakan'ın Kalli'yi otobüs altına falan yollamak için bir şey yaptığına dair en ufak bir belirti görmüyorum. Bilakis, GS ile son senesi, bunun farkında, Kalli ile başarılı olmayı çok istediğini düşünüyorum. Sen ise adamı sevmiyorsun, bence her olaya bakışını şekillendiriyor, konu Hakan olunca objektif olamıyorsun fikrindeyim. Bence o demeci Hakan Kalli'yi otobüs altına yolluyor diye yorumlamanın başka izahı yok, ne diyeyim?

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan, ho"t falana gerek yok surada yazısırken, biraz sakın ol. Susma meselesinde cevap verdiğim postuna dön bir bak, karşısındakine ilk önce sus diyen kim görürsün (yani kendini),
Ben sana mi dedim Ali? Sana mi dedigimi anladin yani yazdigimdan? Hakan'a sus desem ne olur demesem ne olur? Sen avukati misin, GS baskanimisin? Hakan Sukur sevenler derneginin baskani olsan ne yazar?

Ben burada fikir yurutuyorum illaki bana yoneliyor oklar. Fikre degil ama... Fikrin yanlis denecegine bana sus deniyor. Ben komik, salak, aptal, kotu oluyorum. Ondan sonra ben tepki gosterince "sakin ol" oluyor. Ama fikre karsi cikabilen yok. Surada bana katilan sana katilandan daha cok, juri karari veriyor ama bu avukat Ali bana donup "sus bir" diyor.

Kalli'nin yogurt yiyisine ne sen ne Hakan karisabilir. Ancak kulubun patronu, maasini veren karisir. Kalli bu takimin teknik idarecisi. Takimdan o sorumlu. Hakan bu kulubun iscisi. Maasli elemani. Ondan dusuk rutbede bir bekciler, masorler, ascilar yer aliyor. Sadece Hakan degil diger futbolcular da oyle.

Ertugrul Saglam'a Gokhan Zan "hastt.r" cekmis mactan sonra, kameralara yansimis. Bu takimda artik boyle seyler olmuyor cok sukur denecegine, ayaklar kafa, kafalar ayak oldurulmaya calisiliyor.

Hakan'in kulup disi edilmesine hazirlanin. Bu daha buzdaginin gorunen ucu.

Ozan Ersoy
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bugun aksam antremaninda sular durulmus, hadi gecmis olsun.

Bu olaydan dolayi Hakan'a birsey olacagini zannetmiyorum. Ozetle Hakan 'kiz', Lincoln de 'gelin' durumundaydi... Yarin da Adnan Polat basin toplantisinda konuyu iyice sogutup rafa kaldirir.

Hakan
Post Reply