2007-2008 Sezona Hazirlik donemi ve Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ugur Sahin wrote:Maçın Özeti

Ugur
Abi cok sagol video icin, cok makbule gecti valla.

Epey pozisyon uretmisiz. Istanbulspor'un hic pozisyonu yok. En onemlisi, artik bol bol sut, asist ureten bir 10 numaramiz var. Iyi bir sutor lazim bize. Umit Karan iyi ama onun da ne yapacagi belli olmuyor. Tanju gibi bir adam lazim.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Biraz gec onun icin kisa birseyler yaziyim. Lincoln sahiden muthis bir oyuncu. Cok rahat, akilli ve attigi toplar ile direk gol pozisyonuna sokuyor takimi. Topu ona verdin mi ve iceriye kat ettin mi kesinlike onune birakiyor topu. Oyundan pek kopmuyor, top istiyor aliyor veriyor. Kosuyor, adam kovaliyor. Penaltiyi kacirdi ama cokta onemli degil. Lincoln'u izledikten sonra kombine alip almama olayini tekrar gozden gecirmem gerekecek...

Ozgurcan ile falan bu isin olmayacagi ap acik belli. Cok agir forvet ve tecrubesiz. Bu macta bile kendini cok gosteremedigine gore kuvvetli bir rakip defans karsisinda kaybolup gider. Kesinlike forvet lazim. Tek basina Umit (Hakan'dan bahsetmek bile istemiyorum) ile olmaz gibime geliyor. Morientes'i alabilseler keske... Onun disinda Serkan iyiydi. Tomas'i orta sahaya koydu Kalli, herhalde "Gitmezsen seni rezil ederim". demek istiyor. Takim genel olarak iyi gibi ama daha zamana ihtiyac oldugu kesin. Bu takim sampiyon olur diyemem ama forvet transferi ve takimin biraz daha kaynasmasi durumunda bayagi iyi duruma gelebiliriz.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Özet için teşekkürler..

Bence Sabri olsaydı bir gol atardı. Ve ben yeni oğlan'ın arapaslarına Allah ne verdiyse abanacak bir Sabrinin seneye 10 civarında gol atmasını bekliyorum :D

Beğenmeyenler olsada Ümit Karan'a mecburuz bilemezsin :D

Özürcan'a da yüklenmeyelim bu kadar.. Boyu posu yeter :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:...
Özürcan'a da yüklenmeyelim bu kadar.. Boyu posu yeter :D
Gure$ci degil futbolcu lazim. Adam $ut atamiyor yer tutamiyor diyorlar. kaleye gecsin o zaman,
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Sagol Ali yazin icin. Ali'nin tespitleri bugun gazetedeki bazi eli yazi yazabilen adamlarinkiyle ayni. Sag bekte Baris oynamis bu arada ve anlasiliyor ki aksamis.

Bu sene orta sahada siki bir savunmayla defansa fazla is dusurmeden karsi tarafi ablukaya alma sansimiz olacak. Kalemizde gorecegimiz duran toplarda ise Servet'in boy avantajiyla yiyecegimiz gol sayisi azalacaktir. Lincoln icin soylenenlere sevinmemek elde degil. Ancak diger futbolcularin onun seviyesine kendilerini cikartmalari gerekiyor. Anladigim kadariyla oyun anlayisi bir ust seviyede.

Ozgurcan konusuna gelince, bu oyuncunun agirligi zaten coktan beri vardi. Oyle aman aman bir takipciligi ve gol vuruslarinda bir mahareti de yok. Kabze bence ondan daha iyi.

Aslinda gencler konusunda soylenmesi gereken bazi seyler var. Her ne kadar en iyi PAF takim Galatasaray'da olsa da, altyapidan son senelerde faydalanabilecegimiz oyuncu cikaramiyoruz. Bunun tek istisnasi Arda, o da sokak topcusu ozentisi. Kondisyonu yok ve bu konuda bir cabasi ve endisesi de yok. Kalli kesmeye basladi bile, aklini basina almazsa yok olup gidecek. Diger genclerde gordugum bir ozellik hepsinin gunumuzun fiziksel futboluna uygun yapida olmadiklari. Hepsi ufak tefek (Ugur Ucar, Arda) ve mucadelelerde hemen kenara itiliveriyorlar (Ferhat).

Kendi adima altyapidan gelen gencler konusunda umutlu degilim.
Tan Erten
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Maç yorumumuzu hemen yapalım....

Öncelikle Yönetime;

12.Hafta takımıyla buluşacak bir takımın , taraftarı önüne çıkacağı ilk maçı pazar akşamı oynama zihiniyetinin kime ait olduğunu gerçekten merak ediyorum...

GSTV de sabahtan akşama Lincoln geliyor diye propoganda yap..

Kalli 20 gündür Lincolnü İstanbul da oynatacam desin...

Sonra o maçı pazar akşamı hemde olimpiyatta oynat...

Büyük bir stratejik hata...

ŞİMDİ TARAFTARA;

Şu hazırlık maçında bile Fenere küfür ettiniz ya helal olsun...

MAÇA GELİNCE;

1 Haftadır iddaa ettiğim üçlü defans kurgusu çok mutluyum ki gerçekleşmedi...

-------------0rkun------------------

barış-----song-----servet----volkan

----------linderoth-----------------

serkan---------ayhan-----------arda

-------------Linderoth------------------

-------------Özgürcan------------------

Yukarıdaki sistemle maça başlandı....

Israrla sağbek transferi yapılmaması sonucu yeni bir devşirme Barış dışında herkes mevkisinde oynadı...

İlk yarının son 15 dakikası yaptığımız tempoya dayanacak takım yok bence..

Maçın 30.dk. dan sonra sağ açıkta k,i Serkanın forveti ikilemesi oyunun şeklini birden değiştirdi..

Hazırlık maçı olmasından dolayı dile getirilelecek bir sürü eleştiriyi yapmıyorum...

OYUNCU BİLGİLERİNE GELİNCE...

Orkun;
Top gelmedi...ne yazsak yalan...

Barış;
İlk kez izledim..Kötüydü..Takıma hiç bir katkısı olmadı..Hücum yapmayan bir rakibe karşı sağ bekte oynayan bir oyuncunun ofans anlamında ilk atağını 70.dakikada Havalanına giden şutunda gördük...Yerimi orası değil yada kalitesimi yetersiz yada uyum sorunumu yaşıyor ilerleyen maçlar gsterecek..

Song;
Mükemmel yetersiz kalıyor....

Servet;
Baliç gibi bir duran top kullanıcısının karşısında yan toplara müdahaleleri yerindeydi..Hatasız oynadı...

Volkan;
Kötüydü..Hiç bir şey yapmadı...

Serkan Çalık;
Ya kazma yada çok şanssız...
ama her posizyonun içerinde olması güzel...
Hızlı ama Beşiktaşlı sertan gibi hızının bir anlamı yok...Girdiği 3-4 net posizyonu gol yapsa aynı yorumu yaparmıydın diyenlere yapmazdım tabiki derim..Çünkü çok net goller kaçırdı..
Belirsiz diyelim..Bir kalitesi var ama bir türlü gösteremedi...

Linderoth;
Özellikle sağ beke ve sol beke yardımları çok iyiydi...Teknik olark yeterli olsada Lincoln varken orta sahada çok top kullanma şansı yok..Genede benim bildiğim LiNDEROTH değildi...

Arda;

İlk 30 dk. yoktu son 15 dakika süperdi ilk yarı...Çalım yediği zaman bunu olgunlukla karşılamayı öğrenmeli..Hazırlık maçı olmasa atılmıştı...

Ayhan;
Bildiğiniz gibi çok koşuyor..Top ayağına geldğinde bir posizyon iyi bir posizyon kötü..Ama Feldkamapa koşması yetiyor sanırım tahmin ettiğim gibi daha önce...

Özgürcan;
Olmayacak duaya amin demek gibi bir şey...

Lincoln;
Anlatmaya gerek yok biliyorsunuz zaten onu..Dünya yıldızı olduğunu kanıtladı..Çok teknik ve çok koşuyor...Enteresan dimi...
Sergen için koşsa avrupanın her takımında oynar diyoruz ya...Lincoln koşanı işte..Taraftarın sevgilisi oldu ince bileği ile ilk maçta..Penaltıyı ve serbest vuruşları kötü attı..En büyük şansı saçmalasa bile alkış alıyor)Süper oynadı diyebilirim...Çok tekme yedi...Türkiyede ki oyuncular yıldız futbolculardan bir şeyler öğrenmek yerine tekme atmayı tercih ettikleri için işi zor...

Yılmaz;
İstanbulsporun kalecisi çok iyi bir maç çıkardı..Kim , yaşı kaç bilmiyorum...

Sabri Ugan:
D Sporun spikeri..Rezaletti...

Hakem;
Düdüğünü yutacaktı nerdeyse.Bu kadar maç kesilirmi..
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

bu macta gollerin kacması bana göre cok hayırlı oldu takım adına. şaş kaza pozisyonların yarısı gol olsaydı bizim forvet transferi de araya gidecekti. neyseki gerçekler oldugu gibi gözönündeydi dünkü maçta. bugunden itibaren yönetimin santrafor transferinde daha ciddi adımlar atacagını ve bu hafta içinde sonuclanacagını dusunuyorum. umarım bu konuda panik havası oluşmaz, aksi takdirde yedek kulubesini zenginleştirecek bir transfer yapılabilir.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tan Erten wrote:Arda, o da sokak topcusu ozentisi. Kondisyonu yok ve bu konuda bir cabasi ve endisesi de yok. Kalli kesmeye basladi bile, aklini basina almazsa yok olup gidecek.
Sevgili Tan ben bu konuda endiseli degilim acikcasi, Kalli Arda'yi goruyor, adam da edecek.

Gencler konusunda benim de endiselerim var ama kadro derinligi acisindan, yani ben zaten gelir gelmez ciddi katkilar yapmasini beklemem, biri gelir Arda'nin gecen sene yaptigi gibi yaparsa ne ala ama bunun istisna oldugunu unutmamak lazim.

Baris konusunda ayni seylerin yazilmasina sasirmadim. Hem futbol olarak cok gozukuyordu hem de TVlara ne kadar yansidi bilemiyorum ama Linderoth'tan bir yumusakca bir de sert firca yedi, sebebi cok barizdi. Aklimdayken, dun isini ciddi yapan insan izlemenin bir kez daha zevkine vardim, Lincoln, Linderoth ve Song gercekten cok profesyonel ve ciddi oyuncular.

Son olarak, takimda belli aksaliklar var. Sag bek, forvet, zaman zaman defanstan cikis, genel olarak kanat organizasyonlari vs. Ama GS cok yeni bir kadro kuruyor, gecen sene takimda olan dort kisi basladi dun ilk 11de biri de Ozgurcan. Bu kadar aksama olmadan pat diye ust duzey futbol beklemek bence yanlis olur. Dun GS olabilecegi yere gore neredeydi diye dusunmek lazim, o acidan da cok iyiydik bence, Kalli de savunmayi ovmus. Istanbulspor ligde oynayacagimiz bir suru takima cok benziyor, ve dunku mac penalti ve bir suru gol kacarak ama biz atak yemeden 0-0 bitti, o yuzden de iyi haberdi bence.

Simdi mumkunse sag bek isi hallolsun. Forvet de olursa ne ala. Ama ben hala onumuzdeki yila GS hazirlaniyor diye dusunuyorum, seyircinin de buna hazir olacagini umuyorum.

Ali
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Simdi mumkunse sag bek isi hallolsun. Forvet de olursa ne ala. Ama ben hala onumuzdeki yila GS hazirlaniyor diye dusunuyorum, seyircinin de buna hazir olacagini umuyorum.
10 Numara ve Sağ Bek sezon başındaki iki tane olmazsa olmaz transferimizdi benim için...

Fakat sağp bek transferi gerçekleştirilmedi ..Bugüne baktığımızda Başkan sadece 1 oyuncu alacaz diyor..Bu oyuncunun forvet olacağı ise kesin..Yani Sağ bek alınmıyor bu sene malesef...

Takımın önümüzdeki yıla hazırlandığını dile getirmişsiniz;

Bence öyle değil...İstanbulspor maçının ilk yarısının son 15dk. sı yaptığımız tempo gelecek seneye hazırlanan bir takımın yapacağı tempo değildi...Genç oyuncularla takımı donatmak çok güzel bir dinamizm getirmiş..
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

maci bizde izledik bizde yorumumuzu yapalim ilk mesajimizla..

Orkun---top gelmedi

Baris---simdilik sadece siritmamakla kaldi..ama orda zaten sabri oynar Baris Ayhani keser ön liberodan

Song---hatasiz kusursuz hatta hucümda etkili bi Song

Servet--pek is düsmedi ama görevini yapti

Volkan-- defansi mükemmel hucümü gelistirilmeye el verisli

Ayhan---toplari ezip durdu hic begenmedim..Sabrinin düzelmesiyle kulübe yolu görünüyor

Linderoth---Inamoto Saidou gibi isimlerden sonra iyi geliyo valla cok iyi toplari kesiyo kesinlikle kontrayi önlüyor..topu daha iyi kullanabildigini biliyorum

Serkan Calik---yeni Arif yolda..size söylüyorum bu cocuk bunlari kaciriyo belki ama30 metreden 90a takarsa sasirmayin..cok dengesiz..acayip süratli ve direncli..

Arda---top ona gelince Lincoln kadar zevk veriyor..ama Lincoln tecrübesiyle ve yeni olma avantajiyla ayri hava katiyor..

Özgürcan--- sifirinda altinda bir performans..Necati laubali diye oyundan hemen alindi kovuldu..aynisini Kalli Özgürcanada yapti..ama Özgürcana ikinci bi sans vericektir genc oldugundan... -

ve o....Cassio Lincoln---Hagi den sonra ilk kez orta sahada bu kadar estetik hareketi bi arada gördüm..ayni zamanda savasmasi kosmasi ikili mücadelelere girmesi ve takim arkadaslarinla diyalogu hayran birakti kendine..son vurusu heyecanina birakiyorum..

Anil--- Ferhati kesti..ikisinden biri kiraya verilcekti Anil kapti kulübede yerini Ferhat kiralanacak..

Tomas--gönderilcegi belli Özgürcani oyundan almak icin oyuna aldi onu...

Okan--yeri yok bu takimda..tek top oynaniyo Okana göre degil pek...

Hasan---düzeliyo oynadikca..iyi bi yedek zaman zamanda Ardanin soldaki alternatifi olur..
Emre Asik---Linderoth sakatlaninca bi kac saniye oynayabildi..

bu takima bakinca cekinerek söylüyorumki Hakan Sükür bu kanat organizasyonlarinda gol krali olur..yeni forvet ise Hakanin 38 gollük rekorunu kirar.. müthis organizasyonlar..bide daha uyum sürecinde olduklarini düsünürsek pek karamsar bakmamaliyiz cok iyi bi takim yolda..ama forvet sart..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Can wrote:
10 Numara ve Sağ Bek sezon başındaki iki tane olmazsa olmaz transferimizdi benim için...

Fakat sağp bek transferi gerçekleştirilmedi ..Bugüne baktığımızda Başkan sadece 1 oyuncu alacaz diyor..Bu oyuncunun forvet olacağı ise kesin..Yani Sağ bek alınmıyor bu sene malesef...

Takımın önümüzdeki yıla hazırlandığını dile getirmişsiniz;

Bence öyle değil...İstanbulspor maçının ilk yarısının son 15dk. sı yaptığımız tempo gelecek seneye hazırlanan bir takımın yapacağı tempo değildi...Genç oyuncularla takımı donatmak çok güzel bir dinamizm getirmiş..
Sevgili Hakan,

Benimki belki de temenni diyelim o zaman. Ben bir senede başarı için kurulan kadrolara inanmam, Türkiye'de şampiyon olmak için kurulan kadrolara da inanmam. Gerçek sınavın Avrupa olduğunu düşünürüm. Yukarıda da yazdım, Özgürcan'ı çıkarırsan geçen seneden üç oyuncu vardı ilk 11de.

Bu senenin amacı bu gençleri ve yeni gelenleri birbirine uydurmak, beraber oynamalarını sağlamak ve de nümkünse Hakan Şükür'e rekoru kırdırmak olmalı. Ha, bu arada bunlara yan ürün olarak Türkiye'de şampiyonluk, UEFA'da iyi bir performans gelir ise ne ala. Zaten CL'de başarılı olmak için en az üçüncü hatta ikinci torbadan kura çekmek lazım (aksi çok nadir) onun içinde 2-3 sene iyi UEFA puanı toplanacak bir seriye başlamak gerekiyor.

Seney bunların üstüne Lincoln ayarı bir striker eklersek, sağ bek işini de halledersek bu reçeteyi izlememk için sebep yok. Ama bunlar yapılsa dahi Avrupa'da başarı garantisi yok. Mesela Lincoln sakat ya da cezalı ise bu takım ne yapacak (Linderoth bence o açıdan da olumlu transfer) genel olarak yedekler ne derece aslara yaklaşacak gibi sorular olur. Ama şansımız iyi olur.

Bir de dün gördüğüm tüm olumluluklara rağmen rakibin Istanbulspor olmadığını unutmamak lazım. Bundan çok daha iyi takımlar, özellikle defansımızı test edecek takımlar karşısında bir süre zorlanacağız bence o yüzden de bu sene konusunda ben ihtiyatlıyım.

Ali
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Benimki belki de temenni diyelim o zaman. Ben bir senede başarı için kurulan kadrolara inanmam, Türkiye'de şampiyon olmak için kurulan kadrolara da inanmam. Gerçek sınavın Avrupa olduğunu düşünürüm. Yukarıda da yazdım, Özgürcan'ı çıkarırsan geçen seneden üç oyuncu vardı ilk 11de.
Bende zaten yeniden bir yapılanma olduğunu söylüyorum...Yeniden yapılanan bu kadar değişiklik yapılmış bir takımın ilk senesinde şampiyonluk beklemek tabi ki iyimserlik olacaktır...

Ama bu dünya normları için geçerlidir bence:))

Fener'de Mustafa Denzili ile mesela ilk senesinde şampiyon oldu 15 yeni adamla..

Fatih Terim de 96 da takımda önemli bir revizyon yaptı ama şampiyonluk yaşadı galatasarayda..

Bu örenkler Türkiye de çok...

Ama sen fikrinde haklısın...Doğru olan senin dediğin ...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yeni arkada$lar uye olup tum hizlari ile foruma renk katmaya ba$lami$lar. Taze kan iyi oluyor. Bayagi bayatlami$tik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bugunki sabah antrenmani haberinden, benim dort gozle bekledigim bir mujdeyi sonunda almis oldum:
Resmi Site wrote:Florya Günlüğü: 30 Temmuz 2007 Pazartesi

Galatasaray yeni sezon hazırlıklarını bu sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda dün akşam İstanbulspor ile yapılan hazırlık karşılaşmasının tamamında görev alan futbolcular ile sakatlıkları bulunan Carrusca, Aydın ve Çağrı, tesislerin alt bölümündeki sahada koşu yaparken, diğer oyuncular pas ve şut çalışmasının ardından yarım sahada çift kale maç yaptı. Çift kale maçta futbolcuların hırslı oldukları gözlenirken, Ümit attığı gollerle antrenmanı izleyen taraftarlardan bol bol övgü ve alkış aldı.

Sakatlıkları bulunduğu için uzun süredir takımdan ayrı çalışan Hakan, Uğur ile geçtiğimiz hafta sol topuğundaki rahatsızlık nedeniyle MR’ı çekilen Sabri takımla birlikte çalışmaya başlayıp çift kale maçta yer aldılar. Sakatlığı bulunan Mehmet Topal’ın tedavisine devam edildiği belirtilirken, Galatasaray günü akşam antrenmanıyla tamamlayacak.
Ugur sonunda baslamis takimla calismaya! Insallah eksikligini duydugumuz bolgede kendini gosterip, sadece yedegi icin endiselenmemize yer birakir...

Umit de, bir maci hastaydim diye kacirdim diye, hemen beni silmeyin demis! ;)

Resmi sitede, dunku macin haberi burda, resimlerin hepsi birden (18 ) burda.
Özgür
Post Reply