Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tan Erten wrote:Yahu arkadaşlar, gerçekten anlamiyorum. Ben de baskani cok basarili bulmuyorum (elindeki imkan ve sartlar ayrica tartisilir) ama merak ediyorum, diyelim ki yarin Canaydin gitti. Yerine kim gelecek? Sizin aklinizda birisi olabilir, ama o birisi acaba bu pozisyona talip mi?

Su an cogunluk tarafindan desteklenen, baskan olmaya hazir bir aday var da, Canaydin koltuga yapisti gitmiyor gibi bir izlenim cikiyor butun bu sikayetleri okuyunca. Dogrusu su ki Canaydin su an icin alternatifsiz. Bunun da suclusu kendisi degil.
Sevgili Tan,

Birincisi su alternatifsiz olma konusunda suclunun kendisi olmadigi gozlemine bir 100% itiraz edeyim. Bence bu konuda son derece suclu (tek suclu degil dersen oturup konusuruz ama birinin bes senedir GS baskani, ondan once de ikinci baskani olup su andaki tabloda sorumlulugu olmamasi fikri bana inanilmaz geliyor acikcasi).

Diger fikre de katilmiyorum, biraz 1920lerin basinda Osmanli'ya bakip, e bu Vahdettin iyi degil ama bundan da iyi pek aday yok ortalikta, durum bunun sucu da degil, devam edelim demeye benziyor bence soyledikelrin.

Yanlis anlasilmasin diye, GS'in Ataturk'e falan ihtiyaci oldugunu soylemeye calismiyorum, sadece dogru duzgun idarecilik yapabilen ve de kendi performansini gercekci olarak degerlendirebilen bir baskana ihtiyac var (burada cok yazdim, tekrar yazayim, GS'i Avrupa'da ikinci torbadan ya da 14.lukten alip 90inciliga dusuren, sonra da kendimi basarili buluyorum, 10 iste 7 falan gibi sozler eden bir insan kendini sihhatli degerlendirebiliyor diyemeyiz. Maalesef basbakanliktan bakkal yonetimine gerekli bir ama haslet bu ve bizim baskanimiz gereceklikle baglantisini yitirmis durumda maalesef, bu duruma bakip e hatalarimiz olmamis midir, olmustur elbet diyor, CL'i kazanmis ama arada Ribery'i kacirmis sanarsin, hatalari birak, hata olmayan icraatin nedir diye soran da yok mu?).

Ribery davasi sonuclandi, her adimda biz en kotusunden korkup, yonetim en iyimser palavrayi pompalarken. Klup milyonlarca Euro kaybetti ve Ribery davasi GS'da son bes yilda meydana gelen rezaletlerden sadece biri. Nasil bu kisiler bu gunku durumdan sorumlu degil dersin? Sen ben mi klube soguk su icirdik Ribery uzerine, Faruk Suren, Fatih Terim mi yapti?

Kimin cikip cikmayacagina gelince, bence tam bir yaniltma soylemi. Yahu siz bir cekilin, kim cikarsa ciksin demek lazim. Zaten kimse cikmiyorsa da GS'in ustune soguk su icelim, iflas etsin, ikinci lige gitsin vs. Unutmamak lazim, yarin Ozhan bey kisisel bir sebepten vs. GS'i birakabilir, yarin hic dilemem ama ciddi bir saglik problemi yasayip bir sene tedavi gormesi gerekebilir, ne olacak o zaman GS, kepenk mi kaptacak, birileri cikacak elbet degil mi? Ben bundan kotusu kolayla cikmaz diyorum.

Bes senedir sayisini unuttugumuz kotu icraat, hem futbol hem diger branslarda, bir suru konuda bir suru vaat, henuz bir tanesi bile yerine getirilmeyen, ve heba olmus son derece kiymetli bes sene, UEFA siralamsinda 90 kusuruncu kadrosu vasatlasmis bir GS, vesaire vesaire, GS bundan daha iyisini cikaramiyorsa GS cidden kurum olarak yasamayi haketmiyor demektir. Goztepe ve Bakirkoyspor amator kumelere dustuler, demek ki yeterince iyi yonetici cikaramamislar. GS icin de farkli olmasin, en iyisi buysa biz de duselim. Ama ben boyle olduguna inanmiyorum. Bu durum felaket, bundan iyi kim var soyleminin kendi beceriksizlerini ortmek icin kullanilan (Aziz Yildirim yonetiminin hakemleri, federasyonu suclama soylemi benzeri) bir soylem oldugunu dusunuyorum.

Ali
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Kimin cikip cikmayacagina gelince, bence tam bir yaniltma soylemi. Yahu siz bir cekilin, kim cikarsa ciksin demek lazim. Zaten kimse cikmiyorsa da GS'in ustune soguk su icelim, iflas etsin, ikinci lige gitsin vs. Unutmamak lazim, yarin Ozhan bey kisisel bir sebepten vs. GS'i birakabilir, yarin hic dilemem ama ciddi bir saglik problemi yasayip bir sene tedavi gormesi gerekebilir, ne olacak o zaman GS, kepenk mi kaptacak, birileri cikacak elbet degil mi? Ben bundan kotusu kolayla cikmaz diyorum.
Ben de bu kisma tam katilamiyorum... Alintidan cikardigim diger paragraflarda aciklandigi gibi dehset kotu yonetilen bir yerde, (hepten aleni bir diktatorluk de olmadigina, iyi kotu secim filan olduguna gore), hala bile kimse cikmadiysa kendiliginden, zaten biz o soguk suyu icmeliyiz demektir.

(Gerci, olayin "ozgurluk/kendini savunma" anlamini filan carptirmis olacagim ama) Ataturk tutup da, Kanuni zamaninda cikip, "yeterince hizli buyutemiyoruz imparatorlugu, ben olsam simdiye coktan Viyanayi dumduz yapmistim" filan dese, pek taraftar bulamazdi arkasinda herhalde degil mi? (Tutup da, Canaydin donemini Kanuni donemine es tutuyorum filan gibi bir anlam cikarirsaniz, benim mantik seviyemi, yazilarimizi pek bilmiyorsunuz demektir herhalde... diye bir aciklama da eklemis olayim buraya noolur noolmaz!). Vahdettin'in (ve oncesindeki Osmanli yonetiminin) yanlislarinin Ataturk'u ortaya cikarmasi paralelinden, GS'daki bunca yonetim yanlislari bile, daha bicagin kemige dayandigini hissettirip de, o devrimi yaratacak sekilde bir lider cikartamadi ne yazik ki.

Demeye calistigim, Galatasaray "kolayca bosverilebilecek" bir kavramin otesine, kimbilir 1906'da filan gectigine gore.... Evet, tabii ki de, zorunluluk olusursa, birileri cikacaktir. Ama boylesine kotu yonetilen ortamda bile alterntiflerin cikiyor olmamasi uzucu, daha onceden de yazdigim gibi. Sonunda, Saddam'in kotu yonetiminden kacip da, Amerika'nin ozgurluk kazandirdigi Iraklilar gibi olmayalim da!?! :)

Benim sahsi gorusum, bir sonraki secim donemine kadar 2 acidan izlemek mevcut yonetimi:
:arrow: Tutup da, Mart 2008 geldiginde, hala daha, "Seyrantepe icin gerekli protokoller, 3 ay sonra basbakan tarafindan imzalanacak" deyip demedikleri.
:arrow: Transferde anlamsiz para kaybetmeden, takimin ihtiyaci olan noktalara kalburustu iyilestirmeleri yapabilmeleri.
Bunca atilliktan, beceriksizlikten sonra, bu noktalarda hala bile bir ilerleme kaydedememislerse, tamam diyecegim, Amerika da gelse raziyim!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ortaya kimsenin cikmamasi gayet normal degil mi? Adam $100M dolar borcu ikiye katladi ve adini da borclari oduyorum koydu. Yaptigi hatalarla birlikte kendinin en az 30-40M dolarlik borcta ki$isel teminati var ve 10-15M dolari kendi cebinden vermi$ bile zaten Ona "len cekil kenara eline yuzune bula$tirdin sictin, sivadin, batirdin" diyecek adamin bu borcun altina girmesi lazim. GS camiasinda kac tane alninda enayi yazan var? Sorun buruda. O yuzden de bu adam GS'yin ba$3inda. Bu enayiyi bulduklarinda da zaten Canaydindan iyisi olmayacagi da malum.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat May 05, 2007 12:29 am, edited 4 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Zamaninda Amerikalilara Turkiye'de ki klup sistemini anlatmaya calistim. Adamlar anliyamadilar. Haklilar cunku dunyanin hic bir yerinde ne kadar yetenekli olursa olsun kimseye milyonlarin dondugu klubu bir kongre sonucu alda sen idare et beceremezsen saglik olsun demezler. Cebine direk giren para olmamasi, klup adina her turlu 3 kagitcilik, vergi kacirma yapmalari rahat anlanacak olaylar degil. En gariplerine giden, secimleri kaybedince butun borclarin yeni yonetime devredilmesi. Devletden arpalanmayi, vergi aflarini soylemeye yuzum tutmadi.

Amator sporculara ortam hazirlamak icin cikarilmis gecmisi 1920 lere dayanan Cemiyetler kanunuyla yonetilen klupler bir degisklik olmazsa daha cok Canaydin'lar gorecektir.
Ozgur Huseyinoglu

Cengiz Akgun wrote:Ona "len cekil kenera elini yuzune bula$tirdin sictin sivadin batirdin" diyecek adamin bu borcun altina girmesi lazim. GS camiasinda kac tane alninda enayi yazan var? Sorun buruda. O yuzden de bu adam GS'yin ba$3inda. Bu enayiyi bulduklarinda da zaten Canaydindan iyisi olmayacagida malum.
Eee, hocam, kusura bakmayasin simdi, bu soruyu, bunun ustune sorunca yanlis anlasilmaya ama, senin 15 yillik planlar, kalkti mi ortaliktan hepten? :)
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ona "len cekil kenera elini yuzune bula$tirdin sictin sivadin batirdin" diyecek adamin bu borcun altina girmesi lazim. GS camiasinda kac tane alninda enayi yazan var? Sorun buruda. O yuzden de bu adam GS'yin ba$3inda. Bu enayiyi bulduklarinda da zaten Canaydindan iyisi olmayacagida malum.
Eee, hocam, kusura bakmayasin simdi, bu soruyu, bunun ustune sorunca yanlis anlasilmaya ama, senin 15 yillik planlar, kalkti mi ortaliktan hepten? :)
2017'de bu sorunlar cozulmu$ olacak. Ya da biz yeni bir klup kuracagiz. GalataPalas koyabiliriz adini :). Apartman adi gibi oldu ama idare eder herhalde..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz abi'nin ilk defa -açıktan- güldüğünü, yada en azından o manadaki 'emoticon'u kullandığını gördüm, kayıtlara geçsin... :)
Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
2017'de bu sorunlar cozulmu$ olacak. Ya da biz yeni bir klup kuracagiz. GalataPalas koyabiliriz adini :). Apartman adi gibi oldu ama idare eder herhalde..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yaz Kampı İsviçre ve Almanya'da

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı, 2007-2008 sezonu hazırlıklarını 7-13 Temmuz tarihleri arasında İsviçre ve 13-22 Temmuz tarihleri arasında Almanya'da yapacak.

Hazırlık maçları programı ve yaz kampının detayları ilerleyen günlerde resmi sitemizden açıklanacak.

www.galatasaray.org
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bahri Havadir'a gore bizimkiler 15 mayis gunu toplanip koklu bir degisiklik karari almislar, kose yazisindan alinti yapiyorum
Tek yol devrim

Galatasaray’ın kurtuluşunun formülü bu; tek yol devrim.

Devrim yapacaklar, aydınlığa koşacaklar.

Gerçi kötü giden her sezondan sonra biri çıkar ortaya “Beyler artık devrim zamanı” diye ama... Uygulanmaz pek. Ama bu kez uygulayacaklarmış; o kadar kararlılar yani.

Devrim kararı 15 Mayıs gecesi Florya’da alındı; yönetim kurulu toplantısında. Yöneticiler sordu, futbolun tek patronu yanıtladı. İşte devrimin maddeleri.

[img]1- Gerets’le ortak bir noktada anlaşma sağlanacak ve kesinlikle gönderilecek.

2- Cihan, Orhan, Necati, Ergün’le yetersiz oldukları gerekçesiyle yollar ayrılacak.

3- Başkanın ve Adnan Polat’ın sürekli desteklediği Hakan Şükür’den destek çekilecek. Ve yumuşak bir geçişle yollar ayrılacak.

4- İliç, Tomas, Song, Carrusca ile konuşulup “Buraya kadar” denilecek.

5- Mongragon’dan indirim istenecek, maliyeti düşük olan İnamato ile (Yıllık 200 bin dolar) devam edilecek.

[/img]Kabaca böyle. Devamı da var.

Yeni teknik direktör bulunacak. Ama bu isim asla Ersun Yanal olmayacak.

Kalli de olmayacak... Kalli’nin yanına düşünülen Ertuğrul Sağlam ve Bülent Korkmaz da havalarda uçtukları gerekçesiyle alınmayacak. “Gönlüm yerli bir teknik direktörde” demesine rağmen Polat, yabancı bir teknik direktörle anlaşacak.

Biri sağa biri sola iki savunma adamı, orta sahaya bir türlü bulunamayan bir lider oyuncu ve çok önemli bir golcü futbolcu hangi koşul olursa olsun alınacak.

Yani o gece (15 Mayıs) takımı baştan sona değiştirecek devrim için start verildi...

Ben devrimleri severim, ama uygulanırsa...

Son bir uyarı.

Bu devrim oldu oldu; olmazsa ihtilal var kapıda ona göre.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu kadar cok sayida oyuncuyu gonderip,kisa sure icinde, onlardan daha iyilerini nasil bulacaklar ve hangi kaynakla(parayla) transfer edecekler merak ediyorum.
SL'ne katilmayacagiz,ve diger gelirlerde de azalma olabilir.Dikkatli olunmali...
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Bahri Havadir'a gore bizimkiler 15 mayis gunu toplanip koklu bir degisiklik karari almislar, kose yazisindan alinti yapiyorum
Birak Allah a$kina bu serserinin ordan burdan duyup uydurduklarina. Devrim olacakmi$. Oldu!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen sezon(05-06) 82 gol atip,34 gol yiyen GS,5 penaltinin 4'unu gole cevirdi.

Goller(Attigi-Yedigi)

1-15dk:13(A)-7(Y)
16-30dk:13-4
31-45dk:13-8
46-60dk:14-6
61-75dk:10-5
76-90dk:13-4
90+dk:6-0

06-07 sezonunda ise 58 gol atildi.Rakip takimlar 37 gol atti,ve 7 penaltidan 4'unu gole cevirebildik.

Goller(A-Y)

1-15dk:4(A)-9(Y)
16-30dk:8-8
31-45dk:12-4
46-60dk:10-7
61-75dk:16-1
76-90dk:8-6
90+dk:0-2

Gecen sezon(05-06) ligde 18 gol atan Necati ,20006-07 sezonunda 6 gol atti.Yine gecen sezon 10 gol atan Hakan, 06-07'de 4;6 gol atan Hasan Kabze ise 3 gol atabildi.11 gol atan Ilic,06-07'de 10;17 gol atan Umit ise 06-07'de 18 gol atti.

2007-2008 sezonunda iyi transferler yapabilecegimizi dusunmuyorum(bakalim izleme komitesi ne yapti?).Ozellikle Necati'nin bu sezona cok iyi hazirlanmasi gerekiyor,umarim bir sakatligi da olmaz.

Gerets'in basin toplantisini bekliyorum.Basinda belirtildigi gibi kontratin iptalinden dolayi 700K Euro tazminat odeyeceksek cok yazik.Harcanilan her kurusun hesabini yapmamiz gerekmiyor mu?

Yine yazilanlar dogruysa ve Feldkamp gelecekse,Kalli'nin teknik danisman konumunda olmasi ve sahada da iyi bir td bulunmasi daha faydali olacaktir. Kalli'nin uzun sure GS'da kalacagini dusunmuyorum.
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray Vestel
Sarı-Kırmızılı kulüp ile Türk sermayeli teknoloji devi, tarihi bir birleşmeye imza atıyor.

Manisa sıkıntısına rağmen...
Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ile Vestel’in patronu Ahmet Nazif Zorlu buluştu, tarihi birleşme için söz kesti. Kısa süre içinde resmiyet kazanması beklenen anlaşmaya göre erkek basketbol takımının adı Galatasaray Vestel olarak değişecek. Görüşme yalnızca basketbol sponsorluğu ile sınırlı değil. Vestel, Manisa’dan desteğini çekti ama, Zorlu’nun sıcak ilişkileri sayesinde Hakan Balta ve Selçuk İnan’ın da Sarı-Kırmızılı ekibe transfer olabilecekleri ifade edildi.

Anlaşma borsaya açıklandı
Geleceğe yönelik en büyük proje ise Galatasaray Sportif A.Ş.’nin, Vestel ve Crea ile imzaladığı ‘pazarlama’ anlaşması. Borsaya yapılan açıklamada, tarafların masaüstü ve dizüstü bilgisayar üretimi ve satışı için 1 yıllık lisans anlaşması imzaladığı bildirildi. Intel firmasının da dahil olduğu projeye Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın da katıldığı, üç büyüklerin logosunun yer aldığı masaüstü ve dizüstü bilgisayarların yakın zamanda satışa sunulacağı kaydedildi.

Raşit ALTUN / Fanatik
Ozgur Huseyinoglu

Selçuk Samli wrote:Yaz Kampı İsviçre ve Almanya'da
...
www.galatasaray.org
Biraz daha detay gecmisler bu konuda. Mondi'nin yeni takimi ile oynayacagiz gibi gorunuyor! :)
Resmi Site wrote:Yaz Kampı Programı - 05.06.2007 16:58:00

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı, 2007-2008 sezonu hazırlıklarına 27 Haziran Çarşamba günü başlayacak.

7 Temmuz Cumartesi gününe kadar Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çalışacak olan Galatasaray hazırlıkların 2. etabı için İsviçre'ye gidecek.

İsviçre'de 10 Temmuz'da Anderlecht ile karşılaşacak olan Galatasaray, 12 Temmuz'da turnuvadaki 2. maçını oynayacak.

13 Temmuz'da İsviçre'den Almanya'ya geçecek olan Galatasaray, Duisburg kentinde kamp yapacak. Bochum ve Köln ile hazırlık karşılaşması oynayacak olan Galatasaray, 23 Temmuz Pazartesi günü İstanbul'a dönecek ve Turkcell Süper Lig'in ilk haftasına kadar hazırlıklarını İstanbul'da sürdürecek
Özgür
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Apartman adından çok otel adı gibi oldu. :lol:
Post Reply