U19 Avrupa Şampiyonası

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Pes etmedik

19 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz'e karşı 90. dakikada attığı golle hat-trick yapan İlhan umutları bir sonrakı maça taşıdı.

Polonya'da gerçekleştirilen 19 Yaş Altı Gençler Futbol Şampiyonası'nda Türkiye, Portekiz'le 4-4 berabere kalarak yarı final umutlarını son maça taşıdı. İlhan Parlak 32, 67 ve 90. dakikalarda attığı 3 golle takımımızı kurtaran isim oldu. İspanya'ya yenilerek kötü başladığımız turnuvada Portekiz karşısında da zorlandık. Rakip takım 7'de Barbosa, 48'de Tavares'in ayağından 2-0 öne geçti. Millilerimizin golü ise 32'de İlhan'dan geldi. 48'de Tavares durumu 3-1 getirdi. Ay-yıldızlılar bundan sonra toparlanarak 32'de İlhan, 71'de Mevlüt'le durumu 3- 3'e taşıdı. Golümüze karşılık 72'de Gama'dan geldi: 4-3. Maç bitti derken İlhan tekrar sahneye çıktı ve 90'da attığı golle karşılaşmanın skorunu belirledi: 4-4. Grupta İspanya, İskoçya'yı 4-0 yendi. Şimdi gözler son maçlara çevrildi. Pazar günü İskoçya ile karşılaşacak olan milliler bu maçtan galibiyetle ayrılıp İspanya'nın Portekiz'i yenmesini bekleyecek.
SABAH

İlhan Parlak parlıyor. 2 Maçta 5 gol!

Fanatik gazetesinin haberine görede defansta Aykut isimli genç pek sağlam duramamış! Serdarla Mehmeti zaten biliyoruz. Demekki en azından defansın 4'te 3'ü yalpalıyor!
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote: Fanatik gazetesinin haberine görede defansta Aykut isimli genç pek sağlam duramamış! Serdarla Mehmeti zaten biliyoruz. Demekki en azından defansın 4'te 3'ü yalpalıyor!
Kalede Volkan'in yerine Serdar Boydak oynamis. Protekiz kalecisi cok iyi kurtarislar yapmis. uefa.com'da mac hakkinda baska hikayelerde var.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son şans bol şans

U-19 Milli Takımımız, yenilgiyle başladığı Polonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda bugün kader maçına çıkacak

Yarı final için İskoçya karşısında galibiyet arayan Ay-Yıldızlılar, Portekiz’in İspanya önünde puan kaybetmesini bekleyecek

TÜRKİYE
Serkan B.
Aydın Y.
Ferhat Ö.
Enis K.
Emre K.
Barış Ataş
Mehmet G.
Serdar Ö.
Arda Turan
Mevlüt E.
İlhan Parlak

İSKOÇYA
Mc Neil
Cave-Brown
Wallace
Grant
Kenneth
Cuthbert
Ferry
Elliot
Fletcher
Snodgass
Reynolds

STAT: Svarzedz
SAAT: 19.00
YAYIN: Yok
HAKEM: Kazimierz Oleszek

Zorlu sınav
Polonya’da devam eden Avrupa 19 Yaşaltı Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden Genç Milli Takımımız, bugün çok kritik bir maça çıkacak. Turnuvadaki ilk karşılaşmasında İspanya’ya 5-3 mağlup olan, ardından da Portekiz ile 4-4 berabere kalan Ay-Yıldızlı ekibimiz, yarı final için bugün İskoçya karşısına çıkacak. İskoçya karşısında sahadan galibiyetle ayrılmak zorunda olan millilerin kulağı, Portekiz-İspanya maçında olacak. Ekibimiz, Portekiz’in puan kaybetmesi halinde ilk 4’e kalarak, şampiyonluk şansını sürdürecek.

Pamiroğlu inançlı
Savunma zaafiyetlerini çözmek için yoğun çaba harcadıklarını söyleyen teknik direktör Cem Pamiroğlu, “İki maçta 9 gol yedik. Defans hattında sıkıntı yaşadığımız ortada. Bunu çözmek için oyuncularımla sık sık görüşüyorum” dedi. Şampiyonanın en zorlu grubunda yer aldıklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, “İpler tam anlamıyla bizim elimizde olmayabilir, ama yarı finale yükseleceğimize gönülden inanıyoruz” diye konuştu.
Fanatik
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

42' PORTUGAL (U19) 1-0 SPAIN (U19)
42' TURKEY (U19) 0-1 SCOTLAND (U19)

Eurosport Portekiz-İspanya maçını yayınlıyor ama arada 20 dakikalık bir fark var :)

Anlamadım ama neyse, Portekiz golünü taktı, bu kötü haber!

2. Kötü haber: Golü yedik!!

Portekiz penaltıdan atmış golü..

Neyse 2. yarıları pek takip edemeyeceğiz tabi, inşallah skorlar tersine döner..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Akit da yata git Pamiroglu. Ma$allah defans i$Ini iyi cozmu$sun. Iskoclar 1-0 onde ve i$in acisi onceden dedigim gibi Portekiz Ipanya onunde 1-0 galip gidiyor. Kom$uluk budur i$te.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ispanya 1-1 yapmis, ama Iskocya 2-0 yapti maalesef. Gecmis olsun.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Ispanya 1-1 yapmis, ama Iskocya 2-0 yapti maalesef. Gecmis olsun.
Pamiroglu defansa cozum bulmu$ ya. Ya bulamasaydi kerata?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk 2 maçta yediğimize yakın gol atıyorduk bu sefer o da olmadı, 3. golüde yemişiz. Yakında arkayı dörtleriz.
Cengiz Akgun wrote:
Tolga Girici wrote:Ispanya 1-1 yapmis, ama Iskocya 2-0 yapti maalesef. Gecmis olsun.
Pamiroglu defansa cozum bulmu$ ya. Ya bulamasaydi kerata?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Az önce 3-0 görmüştüm, şimdi 3-2 yazıyor, yanlış bakmadıysam az zamanda çok iş yapmışız :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Terim gibi kendine muslumanlarin i$i aslinda. Ne guzel Ridvan'i genclerin ba$ina koyuyordu. Ama oglanin kumar oynadigi bilmem ne yaptigi diye bir suru munafikin agzina bakip yok Pamiroglu yok bilmemneglunu takimin ba$ina musallat ettiren o. Gerci bugunku 4-3 luk maglubiyet fark etmeyecekti. Portekiz'in ununu elemi$ elegini asmi$ Ispanya'ya onunde ne yapacagi ortada idi. Nitekim oyle olmu$. Ama sonuncu olup bir araba gol yemek gelecek konusunda bir fikir veriyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tromsö faciasına rağmen Rıdvana sempatim var ama 'Sergene o kadar laf edildikten sonra', at yarışı reklamlarında arz-ı endam eden Rıdvan'ın Milli Takımın herhangi bir kademesinde görev alması - işi biliyor dahi olsa- kolay tercih edilmemesi gereken bir seçenek olmalı bence! Malum, zeki, çevik ve ahlaklı sporcu yetiştirmek öncelikli gaye.. Rıdvana ahlaksız denemez ama kumarbaz olduğu kesin! Önce kötü alışkanlıklarından vazgeçsin Rıdvan Hoca :D

Ama aslında temel sorun bu konuyu benim açmış olmam! Kendimi çok uğursuz hissediyorum :D
Cengiz Akgun wrote:Bu Terim gibi kendine muslumanlarin i$i aslinda. Ne guzel Ridvan'i genclerin ba$ina koyuyordu. Ama oglanin kumar oynadigi bilmem ne yaptigi diye bir suru munafikin agzina bakip yok Pamiroglu yok bilmemneglunu takimin ba$ina musallat ettiren o. Gerci bugunku 4-3 luk maglubiyet fark etmeyecekti. Portekiz'in ununu elemi$ elegini asmi$ Ispanya'ya onunde ne yapacagi ortada idi. Nitekim oyle olmu$. Ama sonuncu olup bir araba gol yemek gelecek konusunda bir fikir veriyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ..Rıdvana ahlaksız denemez ama kumarbaz olduğu kesin! Önce kötü alışkanlıklarından vazgeçsin Rıdvan Hoca :D
Ridvan kumarbaz olabilir ama zarari kendine $u ana kadar. Daha bugune kadar kimse onun hakkinda cantayi acti ve paralari saga sola sacti diyemedi. Ersun gibi karaktersizler milli takima TD olmu$ olduktan sonra Ridvan yuzler suyudur. Bak Pamiroglu'nun yedigi boka. Ucuncu bile olamayinca U20 Dunya kupasina da gidemiyormu$ gencler. Ayiptir birader. Ridvan bana kalsa bu i$i terayagdan kil ceker gibi yapardi. Nasil Hakan dincidir yaramaz diyenlere kiziyorsan ayni $ekilde Ridvan'in ozel hayatindaki kusurlarada ba$kalarina zarar vermedigi surece konu yapilmasinin kar$isinda olman lazim. Ridvan kimsenin parasi ile kumar oynamiyor eger oynuyorsa. Iyidir ornek davrani$tir demiyorum ama bugun futbol dunyasinin duzgun kim varda Ridvan yamuk oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan futbolcu, Rıdvan Hoca!
Cengiz Akgun wrote: Sergen, Volkan gibi adamlar hangi gence yol gosterecek agabeylik yapabilecek karakterde ve yetenekte.
Sen ve birçok abilerimiz, arkadaşlarımız Sergene şiddetle karşı çıkarken ben alınması için bas bas bağırıyordum :) Özel hayat konusunda Rıdvan, Sergen'in yanında sütten çıkma ak kaşık sayılır. Meşhur 'Barby Operasyonada' adı karıştıktan sonra, özel hayat konusunda savunulacak son kişi Sergen olmuştur heralde! Ama işe yarayacağına inandığım için Sergenin alınmasını istedim. Benim gözümde futbolcular, hocalara nazaran daha özgür olmalıdır.
At yarışı oynamak yasadışı bir eğlence değil. Herkes oynayabilir, benden izin :) Rıdvanın TD'liğinden son anda vazgeçilmesinden de rahatsız olmuştum. TD o olsaydı, durum çok daha iyi olabilirdi, bunada katılıyorum. Ama o reklamlarda oynamasa iyi ederdi! At yarışı oynamak kötü bir alışkanlık olsada sadece onu ilgilendirir ve hakkıdır! Ama tv'lerde bunun reklamını yapacaksa, bu artık özel hayatının parçası olmaktan çıkıyor, savunduğu teşvik ettiği birşey halini alıyor! 19-20 yaşlarında gençlerin emanet edileceği, kendilerine örnek alacağı insan -kötü bir alışkanlık olduğunda hemfikir olduğumuzu sandığım- at yarışı reklamlarında oynamamalıydı bence!

Ersun Yanal'ın olayı TD'likten sonra patladı. Cafer konuşmak için o kadar beklemeseydi TD falanda olamazdı. Rıdvan TD olsaydı zamanında, şimdi reklamlarda oynuyor olmazdı büyük ihtimal ama buna dayanarak yorum yapmak mantıklı olmaz :)

Bunları yazarken reklam yine gösterildi tv de :)

Herkesin zaafları, yanlış olduğunu bile bile vazgeçemediği alışkanlıkları olabilir; bu şekilde reklamını yapmaya başlarsa senin söylediğin 'zararı kendine' kriterinin dışına çıkmış olur diye düşünüyorum abi.

Kumara meraklı bir insanın Milli Takımda ne işi var demedim zaten abi, bunun reklamını yapıyor olması beni rahatsız ediyor..
Cengiz Akgun wrote: Ridvan kumarbaz olabilir ama zarari kendine $u ana kadar. Daha bugune kadar kimse onun hakkinda cantayi acti ve paralari saga sola sacti diyemedi. Ersun gibi karaktersizler milli takima TD olmu$ olduktan sonra Ridvan yuzler suyudur. Bak Pamiroglu'nun yedigi boka. Ucuncu bile olamayinca U20 Dunya kupasina da gidemiyormu$ gencler. Ayiptir birader. Ridvan bana kalsa bu i$i terayagdan kil ceker gibi yapardi. Nasil Hakan dincidir yaramaz diyenlere kiziyorsan ayni $ekilde Ridvan'in ozel hayatindaki kusurlarada ba$kalarina zarar vermedigi surece konu yapilmasinin kar$isinda olman lazim. Ridvan kimsenin parasi ile kumar oynamiyor eger oynuyorsa. Iyidir ornek davrani$tir demiyorum ama bugun futbol dunyasinin duzgun kim varda Ridvan yamuk oluyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Hakan futbolcu, Rıdvan Hoca!
Cengiz Akgun wrote: Sergen, Volkan gibi adamlar hangi gence yol gosterecek agabeylik yapabilecek
At yarışı oynamak yasadışı bir eğlence değil. Herkes oynayabilir, benden izin :) Rıdvanın TD'liğinden son anda vazgeçilmesinden de rahatsız olmuştum. TD o olsaydı, durum çok daha iyi olabilirdi, bunada katılıyorum. Ama o reklamlarda oynamasa iyi ederdi!
Ridvan at yarisi reklamlarinda mi oynuyor, ben bilmiyordum. Oynamasa daha iyi olurdu.

U19 takiminin hocasi Ridvan olsa cok daha iyi olurdu, bundan yuzde yuz eminim. En azindan biraz daha iyi defans yapmasini ogretirdi takima. Cuvalla gol yemezdik. Ama Ridvan buyuk bir takima hoca olamayacagini gosterdi, cunku karakter olarak biraz tembel ve savruk bir yapisi var. Zamaninda uzun sureli sakatlik yasadiginda sakat oldugu halde hali saha maclarinda oynadigini duymustum bir yerden, ne kadar dogrudur bilemiyorum. Hali saha ve at yarisi meraki ust duzeyde. Fenerbahce'ye TD oldugunda da "cikin bildiginiz gibi oynayin" turunden taktikler verirmis. Bunu da bir yerlerden duydum, asilsiz olabilir. Ama zekasi, ve futbol bilgisi, bu islere kafa yordugu tartisilmaz. Genc milli takimlarda iyi bir hoca olabilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Hakan futbolcu, Rıdvan Hoca!
Cengiz Akgun wrote: Sergen, Volkan gibi adamlar hangi gence yol gosterecek agabeylik yapabilecek karakterde ve yetenekte.
Sen ve birçok abilerimiz, arkadaşlarımız Sergene şiddetle karşı çıkarken ben alınması için bas bas bağırıyordum :) Özel hayat konusunda Rıdvan, Sergen'in yanında sütten çıkma ak kaşık sayılır. Meşhur 'Barby Operasyonada' adı karıştıktan sonra, özel hayat konusunda savunulacak son kişi Sergen olmuştur heralde! Ama işe yarayacağına inandığım için Sergenin alınmasını istedim. Benim gözümde futbolcular, hocalara nazaran daha özgür olmalıdır.
At yarışı oynamak yasadışı bir eğlence değil. Herkes oynayabilir, benden izin :)
Ben bugune kadar Ridvan i$ini aksatti kumar yuzunden antremani kacirdi gece hayati yuzunden futbolculari cali$tiramadi diye tek bir yazi okumadim sagda solda. Barby operasyonunu da bilmem. Ama sana kac tane yazi ve $ikayet gosterbilirim Sergen'in kumar ve at yari$i yuzunden antremani kacirdigini ya da antreman yapmak istememesi yuzunden hocalari ile taki$tigini. I$te bak Sergen ortada yuzune bakan var mi? Bir matah olsa almak icin yari$irlardi. Ha Ridvan da ortada diyorsundur. Ridvan kucuk $ehir takimlarini denedi. Ben onun agzindan bunlardan gelecek teklifi yeterli gormuyorum benim yorumculuk ve gazeteden kazandigim para buradan gelen paradan daha fazla dedi. Onun icin elma ile armutu kari$tirma. Ridvan'in futbolculuk ve antrenorluk hayati ozel hayati yuzunden darbe almi$ vaziyette degil. Fatih Terim seve seve getiriyordu ki araya birkac munafik girerek olayi durdugunu Ridvan gazetesinde yazdi. Kendi de sordu benim kumar yuzunden i$imi yapmadigim ya da yapamadigimi iddia eden varsa ciksin ortaya diye de meydan okudu. Eger Kumar yuzunden i$ini yapmadigi ya da yapamadigina (futbolcu ya da hoca olarak) ornek verebilirsen eger sen ver ben de hakliymi$sin benim haberim yoktu diyeyim. Ama ben sana Sergen'in kovuldugu ya da hocasinin istememesi yuzunden kactigi 4 buyuk takimi gayet guzel ornek veririm. Volkan da keza oyle. Adam gece hayati yuzunden ba$i belada idi. Ustelik sahada da bir halt ettigi yoktu. $imdilik sorunu yok gozukuyor ama ortaya koydugu hicbir futbolculuk yetenegi de gozukmedi geldiginden sonraki FB macindan sonra.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply