GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Macin ozet goruntuleri

http://ivirzivir.free.fr/video/Galatasaray_Gent.html

Kaynak: asy.net (Yalçın Meçoğlu - Sagolsun)

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Tezcan wrote:Görunen köy kilavuz istemez, Umit Karan'dan futbolcu olmaz...
Bu köyü hic kimse senin kadar net, yakindan, acik secik goremiyor ama Hasan, bunun farkindasin degil mi? :)
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:
Cok gerekirse sakatlananin yerine oynar ama takimimi onun uzerine kuracak kadar da enayi degilim...
Benim kadar enayi olmayabilirsin....

(Deyip buraya bir parantez acalim. Ben demisim "saglam bir Ayhan'i koyar sonra gerisini eklerim". Sen de bunu yapacak kadar enayi degilim demis yani bana enayi demissin. Benim yazimda en ufak bir hakaret yok, elestiri ve dusunceye katilmama var. Cok etkilemez derim kalindir ama elestiriyi kaldiramayip karsi tarafa hakaret etmek -ki bunu benim yaptigim soylenir- hadi bana yakisiyor da sana yakismiyor be Mert. ;) )

ama Lucescu, Hagi ve Kalli'nin de epey enayi oldugunu unutma. Bu hocalar saglam olan Ayhan'i dusunmeden takima koymuslar, ondan cok sey beklemisler, cok verim almislar, sakatlandiginda da cok uzulmuslerdir.

Yaslari 18'den 35'e kadar degisen, degisik uluslardan, degisik kisiliklerden, degisik gelenek ve dillerden 25 tane adami yonetmek hepsi 10 yasindaki 6'sardan mac yapan kiz takimini yonetme ile ayni sey degil. Sizin mantikla iki gunde ne takim kalir ne bir sey.

Ozan Ersoy
Bu takimin Arda'si, Topal'i, Servet'i bilmemnesi dururken en basa "saglam" Ayhan'i yazmak sadece enayilik degil - ustelik diger saydigim isimlere de haksizlik...

Eger bunu goremeyip sirf bir iddia ugruna hayir ben "saglam" Ayhan'i en basa yazarim diyorsan - ben sana enayi demisim dememisim pek birsey ifade etmez - Hasan'in dedigi gibi gorunen koy kilavuz istemez...

Lucescu, Hagi ve Kalli vazgecememis ---- iyi o zaman onlar Hakan Sukur'den de vazgecemedi o zaman sana gore Hakan'in da en basa yazilmasi lazim ayni mantikla ama bunu kabul etmezsin tabii...

Bana oyuncuyu cok kolay asiyorsun diyerek ilk once sen saldirdin - simdi uste cikmaya kalkma ne olur Ozan... Yani ustu kapali enayi deyince OK ama acik secik yazinca yakismiyor oyle mi?
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Bana oyuncuyu cok kolay asiyorsun diyerek ilk once sen saldirdin - simdi uste cikmaya kalkma ne olur Ozan... Yani ustu kapali enayi deyince OK ama acik secik yazinca yakismiyor oyle mi?
Kolay siliyorsun, asiyorsun demek nasil saldirmak veya ustu kapali enayi demek oluyor anlamadim :? Epeyce bir uzanma gerekiyor oradan oraya gelebilmek icin.

Bu bir elestiridir saldiri degil, dusunceye katilmamaktir. Ayrica yalnizca senin yazina yanit vermis olmam seni ozellikle secmem veya seni cimbizla aliyorum demek degil, ayni dusuncede olan arkadaslara da karsi dusuncemi belirtiyorum demek. Ah ahh.. Su forumda 10 senedir bana soylenenleri birbir bir altalta getirsem...

Kisacasi Ayhan GS'da tam 7 yildir oynayan bir topcu. Saha disinda kimseyle agiz dalasi olmamis. Guzel bir evliligi yuvasi olan biri. Alemlere katilmamis, alem adami olmamis. Kulube demecleriyle hic bir zarar vermemis. Takim icinde cetelesmesi, gruplasmasi, baskaldirmasi yok. Parasini herkes gibi alamamis dert etmemis. Futbol disi hic bir seye bulasmamis. Sol kanat oyna demisler oynamis, oyun kur demisler, elinden geleni yapmis, on libero demisler, 25'inden sonra Lucescu'nun da yardimiyla savunma yapmayi ogrenmis on liberoluk da yapmis. Gorev adami olmus, gorev beklemis. Yedek otur demisler, oturmus, sorun cikarmamis, hocasina kaptanlik bandini firlatmamis, uzattigi elini ittirmemis. Taraftarla yilismamis, garip mesajlar vermemis. Bir cok hocanin ilk secenegi olmus, takimda her zaman yer bulmus. Is deneyimlilere kaldi denince, almis eline sazini rakib makip tanimadan ustlerine gitmis, sampiyonluk icin canini disine takmis.

Butun bunlari ben es gececegim sonra kirk yilda bir kafasi kisa devre yapti diye yerden yere vuracagim. Varsin onceki hocalari gibi enayiler takimina ben de katilayim.

Ozan Ersoy

Not: Bu arada Skibbe'nin demecini begendim. "Ayhan yanlis yapti, yetisemeyecegi topa tekme savurdu, hakem atmakla hakliydi." demis is bitmis. Aferim....

Not 2: Macta ilk yarida ozellikle guzel hareketleri var, gol pozisyona girmis, sokmus. Bu yil da Skibbe'nin takiminda cok rahat yer bulacagini dusunuyorum. Insallah sakatlik olmazsa...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Kolay siliyorsun, asiyorsun demek nasil saldirmak veya ustu kapali enayi demek oluyor anlamadim :? Epeyce bir uzanma gerekiyor oradan oraya gelebilmek icin.

Bu bir elestiridir saldiri degil, dusunceye katilmamaktir. Ayrica yalnizca senin yazina yanit vermis olmam seni ozellikle secmem veya seni cimbizla aliyorum demek degil, ayni dusuncede olan arkadaslara da karsi dusuncemi belirtiyorum demek. Ah ahh.. Su forumda 10 senedir bana soylenenleri birbir bir altalta getirsem...
Ozrun kabahatinden beter Ozan... Hadi Cengiz abiyle aran hos degil tamam, arada yazdigimi begenmedigin zaman bana da giydirirsin ona da tamam ama Murat abiye de en sonunda soktun lafini ya bravo dogrusu... Diyorum ya seninkisi ustu kapali... Ettigin "cok cabuk adam asmayi biliriz" lafi oyle enayisiniz ki su adamin GS'a faydalarini goremiyorsunuz, bir tek kusuru yuzunden silip atiyorsunuz demek... bu tur laflari kaynanalar gelinlerine soyler hep (hic Everybody Loves Raymond seyrettin mi? )- onden bakinca asagilayici gibi gozukmez ama arkadan bakinca ne oldugu anlasilir...

Neyse Cengiz ve Murat abiler isterlerse kendi kendilerini savunsunlar... Benim tepkim asagilamandan degil - ona alistik ama haksizliga ugradigimi dusunmekten... Ben Ayhan'i asmis falan degilim --- ilk yari boyunca o olmasa top bile cikaramayacagimizi da yazan benim... ama yaptigi hareket cok cok yanlis, ustelik ilk defa yapilmis birsey degil, boyle fevri hareketleri cok yapiyor - bu sert oynamanin otesinde birsey - sinirini kontrol edemiyor - o yuzden de fazla guvenilir olmadigini dusunuyorum...
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Kolay siliyorsun, asiyorsun demek nasil saldirmak veya ustu kapali enayi demek oluyor anlamadim :? Epeyce bir uzanma gerekiyor oradan oraya gelebilmek icin.

Ozrun kabahatinden beter Ozan... Hadi Cengiz abiyle aran hos degil tamam, arada yazdigimi begenmedigin zaman bana da giydirirsin ona da tamam ama Murat abiye de en sonunda soktun lafini ya bravo dogrusu... Diyorum ya seninkisi ustu kapali... Ettigin "cok cabuk adam asmayi biliriz" lafi oyle enayisiniz ki su adamin GS'a faydalarini goremiyorsunuz, bir tek kusuru yuzunden silip atiyorsunuz demek... bu tur laflari kaynanalar gelinlerine soyler hep (hic Everybody Loves Raymond seyrettin mi? )- onden bakinca asagilayici gibi gozukmez ama arkadan bakinca ne oldugu anlasilir...

Neyse Cengiz ve Murat abiler isterlerse kendi kendilerini savunsunlar... Benim tepkim asagilamandan degil - ona alistik ama haksizliga ugradigimi dusunmekten... Ben Ayhan'i asmis falan degilim --- ilk yari boyunca o olmasa top bile cikaramayacagimizi da yazan benim... ama yaptigi hareket cok cok yanlis, ustelik ilk defa yapilmis birsey degil, boyle fevri hareketleri cok yapiyor - bu sert oynamanin otesinde birsey - sinirini kontrol edemiyor - o yuzden de fazla guvenilir olmadigini dusunuyorum...

Bence burada Ozan'a haksizlik yapiliyor. Her ne kadar Ayhan'i pek sevmesem de Ozan'in soyledikleri gercekler ve oyle gercekler ki goz ardi edilmesi neredeyse imkansiz. Yedek takimla maclara cikmaktan ekmek parasindan olacagim diye sinir stress olmus olabilir pozisyonda.
Ama bence Ozan sadece ve sadece gercekleri goz onune surmus ve siz altinda baska seyler ariyorsunuz. Ben Ozan'a "tesekkur ederim" benim bakamadigim acidan olayi gosterdigi icin.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote: Ozrun kabahatinden beter Ozan... Arada yazdigimi begenmedigin zaman bana da giydirirsin ona da tamam ama Murat abiye de en sonunda soktun lafini ya bravo dogrusu...
Hop agir olalim. Bana enayi demekten daha beter bu. Bunun ismi baska bir sey hakaret degil.

Murat abinin Ayhan'la ilgili ne dusundugunu animsamiyorum. O Hasan Sas'dan nefret eder ama Ayhan'i begenmiyorsa da kendi bilecegi istir. Yukarda hareketi onaylamadigini belirtmis ama ben de onaylamadim ki. Bunu kim onaylar? "Ayhan iyi yapmistir" diyen sapitmistir.

Murat abiye laf sokmak hakaret etmek falan aklimin ucundan gecmez. Katilmayabiliriz, katilmadigimiz konular elbette olmustur. Murat abinin ustune alip, kisisele dokup bana yanit vermeyecegini bildigim gibi benim de ona herhangi bir laf sokusumun olmayacagini bilir, en azindan ben oyle umit ediyorum. Murat abi zaten hep alcakgonullu davranir "bizim futboldan daha fazla anladigimizi" soyler bize soru sorarken bile. Ben "simdi yaniliyorsunuz Ayhan bize faydalidir, haksizlik etmeyin" dedigimde ne ustune alinacak?

Hey Allah'im... Isimiz is...

Ozan Ersoy
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ayhan konusunda ben de Ozan gibi dusunuyorum. Gecen sene gecirdigi agir sakatliga ragmen, ozellikle sezonun sonlarinda cok onemli katkilari oldu Ayhan'in takima. Formunu yakaladigi zaman cok etkili olabilen, hem defans hem de ofans gucu yuksek, iki ayagina da hakim ve oldukca da hirsli bir oyuncu. Her takima lazim bence.

Bu pozisyondaki hareketi tabii ki cok yanlis, kafasi 10 saniye onceki olaya takilmis ve hakeme olan ofkesini onundeki oyuncudan cikarmis. Savunulacak bir tarafi yok. Fakat bazi oyuncularin bu tur beklenmedik tepkileri olabiliyor (bakiniz Hagi'nin UEFA finalinde savurdugu yumruk, Zidane'in kafasi). Karsiliginda da cezalari veriliyor zaten.

Transferde eger sag bek ile forvet arasinda bir secim yapilmasi gerekirse, sanki forvete oncelik verilmesinin daha dogru olacagina inaniyorum. Ugur'un yoklugunda, sag ayagini kullanan iyi bir defans ya da orta saha oyuncusun sag bek olarak oynatilabilecegini (Sabri, hatta Baris), ama gol becerisi olmayan bir oyuncunun forvette oynatilamayacagini dusunuyorum. Acaba kadroya girmesi zor gorunen Kezman bize gelse nasil olur? Fenerbahce'de bekleneni verememis olsa da, bence cok kaliteli bir golcu ve kendine guvenini tekrar kazandigi anda uzun zamandir beklenen patlamayi yapabilecek potansiyeli var.

Hakan
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cok kotu mac olmadi.

75.Dakika ya kadar en iyi uc oyuncu icinde Ayhan da vardi.Sonra ne oldu anlayamadim.Rakip topu elle mi aldi yoksa Ayhan dirsek mi yedi , temas mi vardi gercekten anlamadim.

Ayhan bir anda (buraya Billy Ocean'dan Suddenly giriyor :) ) birisi anasina kufretmis gibi adami arkadan cok "profesyonelce" tekmeledi.

Oyle boyle degil, resmen savci hakim infaz memuru oluverdi.Maci kavede seyrederken (Serefsiz D-smart ve yardakcilari) yanimdaki amcaya agzimdan " aaaa manyaga bak adama resmen cakti bi tane " dedim.
Amca bilge ce " yapmistir bi sey elin gavuru" dedi.

Ingilizler buna "moment of madness" diyor.Ilk kez yillar once Gary LINEKER'den BBC'nin unlu MATCH OF THE DAY programinda duymustum.Mac sirasinda bazi futbolcularda bazen sadece bir kac saniye icin salterler atarmis.Ama hic bir sey yokken yanlis anlasilmasin.Sonra 2 dakika sonra normal adama donermissin ve neredeyse olayi hic hatirlamazmissin, pisman olur ancak gururun kabul etmezmis.

AYHAN AKMAN'i sevin sevmeyin, karakterinden isterseniz tiksinin ancak sunu unutmayin, oyunun iki yonunu de oynayabilen Turkiye'de belki 2-3 (varsa) oyuncudan biridir AYHAN , dun orta sahada ilk yari ve 75.dak kadar olan bolumde Ayhan cok guzel isler yapti.

Maca gelince ilk yari cok pas hatasi yapilmasina , defansta cok adam kacirilmasina ragmen mucadele olarak bana gore tatmin ediciydi.Eninde sonunda en az 5-6 kisinin normal zamanlarda oynamayayagini dusununce uyumu gorme acisindan bence cok iyi bir mac oldu.

Daha once arkadaslar yazmislar.Emre ASIK son derece dengesiz biri.Misafirlige gidince evin tombul cocugunun yanaklarini sikarak morartan amca eli gibi dengesiz. :D Topa girisi , zamanlamasi herseyi herseyi...

Bir pozisyonda ceza sahasi icinde adamin arkasindan topa kayarak geldi ve kornere attiş, az daha adami da atiyordu, gerci temiz bir mudahele idi ama Emre ASIK bunlardan kactanesini boyle "temiz" yapabiliyor biz biliyoruz.

AYDIN bu sene bu takima girer demek bile garip geliyor, AYDIN bu sene BANKO oynar..Kendine guveni, top zekasi, guclenmis fizigi, hizi adam gecme becerisi, AYDIN'i bu sene ilk 11'in favorilerinden yapiyor.Bir maca bakip karar verme diyecek olanlara sozum su olur, bu cocuk eger sakatlanmaz sa yada cezali degil se KEWELL felan dinlemez.

AYKUT bi iki kucuk pozisyon hatasi yapsa da iyi bir top cikardi.kaleci alinmayacak sa AYKUT 1 numara olarak kalmalidir.Mactan sonra soylediklerinden sonra artik kalmaz demissiniz ben dinlemedim ne dedi ?

BARIS bu kadroyu zorlar, VOLKAN mi? BALTA mi derseniz , hata bile yapsa hep BALTA HER ZAMAN BALTA derim.Ergun PEMBE'nin sogukkanliligi, Umit DAVALA'nin kendini begenen (kibirli diyecem tam olmuyor, arrogance demek lazim) bakislari.

BBC de yayinlanan 2000 Kopenhag finalinde DAVALA'nin penaltisindan sonra yorumcu Martin O'NEAL ve Alan HANSEN'nin " look at this arrogance on the ball" deyisleri ve bu sozler soylenirken golden sonra DAVALA'nin orta sahaya dogru gidisindeki yuz ifadesi gozumun onunden hic gitmez.

Ikinci yari daha iyi oldu, son 15 bayiltti.Ben KARANCIYIM o yuzden fazla bir sey yazip tepki cekmeyeyim :D . Neyse mactan aklimda kalanlar bunlar, 3 cay bir su 2 YTL'ye mal oldu, gol de goremedik. :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hazirlik maclarinin cogu bizim icin pek bir olcu olusturmadi. Defansin gobeginde oynayacak adamlar hic oynamadi, orta saha da tam olarak hicbir macta beraber oyanamadi ama bu sezon basimizi agritacak belirli sorunlar yine de gozukmedi degil.

Benim en cok yadirgadigim olay, hakemlere asiri sikayet ve laubali hareketler oldu. Bu olayi her zaman yapiyoruz ama amator takima karsi oynanan ilk macta bile bizim "tecrubeli" oyuncular hakemle ugrasti. Bunu en cok abartan Umit Karan oldu saniyorum. Buna en yakin zamanda bir care bulunmasi lazim.

Diger bir gozlemim de gol pozisyonu bakimindan oldu. Arda ve Lincoln oynamadigi zaman bir pozisyon sıkıntısı doguyor. Kisisel beceri disinda gol pozisyonuna giremiyoruz. Girdigimiz zaman da Nonda ve Umit epey beceriksiz kaldilar. Gerci Nonda pek poziyona giremedi ama o da biraz pasif gozuktu. Veya orta sahaya kadar gelip ikisi de top almak zorunda kaldilar. Tam kadro oynadigimiz zaman bu boyle olmayabilir. Su anda Umit ilk secim olarak gorunuyor ama tek forvet olarak oynayamaz gibime geliyor hatta Nonda bile tek forvet tipi bir oyuncu degil. Yaser gercekten umit veren bir cocuk, bir tek hakemle ugrasmasini begenmedim.

Bir de duran toplardan bahsetmek istiyorum, sanirim Ufuk korner konusuna degindi. Hemen hemen her korner ilk direge kisa kesiliyor ve hicbirini de alamiyoruz. Bu olay iceri kavis yapan ayagiyla, yani ornegin sol taraftan sag ayagiyla korner kullanan oyuncular icin dogal bir durum. Yani bir gayret gostermeyip oylesine vurursaniz top ilk direge gider hatta iyi falso vuran adamlar bunu duzeltmek icin zorlanir. Topu penalti noktasina ve arka direge nisanlayip sert vurup falsoyu azaltmak lazim. Arda ve Sabri bunu basramiyor. Lincoln daha iyi ama o da bu kisa korner isini cok yapiyor, bence gayret etmedigi zaman oraya gidiyor ama dikkat ederse cok iyi de korner kullanabiliyor. Volkan cok iyi korner atiyor iki taraftan da ama nedense artik atmiyor zaten ilk onbirde olmaycak gibi. Serbest atislara hic girmeycegim, en amator takimlar bile daha iyi serbest atis kullanir daha once de yazdigim gibi bu forumdan bile daha iyi serbest atis kullanacak adamlar cikar. Cok uzucu, belki Lincoln kendine gelir de bu isi duzeltir.

Diger konular icin biraz daha sabredip sonra yazariz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ayhan arada dellenir. Bir Sabri yada Hasan kadar değil elbet ama az da olsa şirazeden çıktığı zamanlar olur. Allahtan bu konuda devamlılığı yoktur. Tabi rakibine herhangi bir zarar vermediğini umarak bunu söylüyorum. Hata yapmıştır, % 100 hatasının da farkındadır. Uzun süre de aynı hataya düşmeyecektir. Aslında bu iyi birşeydir. Formda bir Ayhan en kötü ihtimalle ilk 18'in müdavimi olur, aşağısı olmaz! Muhtemel sol kanat oyuncularımızın savunma zaafiyetleri de göz önüne alınırsa, orta sahanın ortasında sol kanata destek vermeyi bilen bir adam olarak da çok fayda sağlar. Nitekim bunu en son Almanya maçında da gördük...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Hasan Tezcan wrote:Görunen köy kilavuz istemez, Umit Karan'dan futbolcu olmaz...
Bu köyü hic kimse senin kadar net, yakindan, acik secik goremiyor ama Hasan, bunun farkindasin degil mi? :)
Göremiyorsaniz yardimci olurum, kilavuzunuz olurum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ufuk Sezekkaplan'ın Karan hakkında yazdıkları doğru ise o köy herkese görünür hale gelecek. Umarım yanılır. Karan geçen sene çok çabaladı, çok gayret etti. Hücum-defans ne gerekirse yaptı. Forvet transferinin lüks kaçacağını düşünüyordum ama ilk etap hazırlık maçlarında gol atan forvete rastlamadık...
Hasan Tezcan wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Göremiyorsaniz yardimci olurum, kilavuzunuz olurum.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Herkes Ayhan'a takmış Skibbe'den bahsetmemiş.

Bence Ayhan hakkında Ozan'ın yazdıkları tamamıyla doğru.Ama dünkü maçta yaptığı hareket de bir okadar yanlış.Bence sadece uyarmak yerine para cezası da verilmeli ki dğerlerine de ders olsun.

Skibbe ise dünkü maçta yine daha öncekiler gibi film seyreder gibi maçı seyretti. Ne yanlış yapan bir oyuncuyu uyarma, ne yanlış pozisyonda duran adamı uyarma ne de olumlu top oynayan elemanı alkışlayıp moral verme gibi bir özelliği vardı. Bence Skibbe'nin bu eksik tarafına bir şekilde çözüm getirilmeli.
Madem adamın huyunu değiştiremeyeceğiz. Yanına bu özellikleri olan bir adam koyalım. Aklıma geçen sene son maçlarda kenarda arkadaşlarına moral verip uyaran Hasan Şaş geldi. Hasan'ı ne yapıp edip her maçta skibbe'nin yanına koymalı .Skibbe'nin bu eksikliğini fazlasıyla giderir. :lol:

Gerçi şaka gibi ama bence buna gerek var gibi.

Benim bir diğer şahsi görüşüm ise formsuz olan Ümit karan'ı 2-3 maç yedekten oyuna sokmak lazım. Formam garanti deyip biraz lakayt oynuyor gibime geliyor.

Bu arada 2 kalecimiz de iyi durumda. Kaleci şuanda en son düşünülecek mevki gibime geliyor.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ozan Ersoy wrote:
Kisacasi Ayhan GS'da tam 7 yildir oynayan bir topcu. Saha disinda kimseyle agiz dalasi olmamis. Guzel bir evliligi yuvasi olan biri. Alemlere katilmamis, alem adami olmamis. Kulube demecleriyle hic bir zarar vermemis. Takim icinde cetelesmesi, gruplasmasi, baskaldirmasi yok. Parasini herkes gibi alamamis dert etmemis. Futbol disi hic bir seye bulasmamis. Sol kanat oyna demisler oynamis, oyun kur demisler, elinden geleni yapmis, on libero demisler, 25'inden sonra Lucescu'nun da yardimiyla savunma yapmayi ogrenmis on liberoluk da yapmis. Gorev adami olmus, gorev beklemis. Yedek otur demisler, oturmus, sorun cikarmamis, hocasina kaptanlik bandini firlatmamis, uzattigi elini ittirmemis. Taraftarla yilismamis, garip mesajlar vermemis. Bir cok hocanin ilk secenegi olmus, takimda her zaman yer bulmus. Is deneyimlilere kaldi denince, almis eline sazini rakib makip tanimadan ustlerine gitmis, sampiyonluk icin canini disine takmis.

Butun bunlari ben es gececegim sonra kirk yilda bir kafasi kisa devre yapti diye yerden yere vuracagim. Varsin onceki hocalari gibi enayiler takimina ben de katilayim.

Ozan Ersoy

Not: Bu arada Skibbe'nin demecini begendim. "Ayhan yanlis yapti, yetisemeyecegi topa tekme savurdu, hakem atmakla hakliydi." demis is bitmis. Aferim....

Not 2: Macta ilk yarida ozellikle guzel hareketleri var, gol pozisyona girmis, sokmus. Bu yil da Skibbe'nin takiminda cok rahat yer bulacagini dusunuyorum. Insallah sakatlik olmazsa...
Tamamıyla katılıyorum Ayhan hakkında görüşlerimi bilmeyen yoktur herhalde :D ama son maçtaki hareketi yanlış belki Skibe'nin demeçlerinden etkilenmiş olabilir zira Skibbe demeçlerinde Ayhan'ı kadroda düşünmediğini belli etti umarım yanlış anlamışımdır çünkü Ayhan'dan başka oyun kurucumuz yok var diyenle sabaha kadar tartışabilirim ama sonuç çıkacağını sanmıyorum :D
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Post Reply