UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk yari yorumu...

GS'a bugun doyum olmuyor... ilk onbes dakika da mukemmel bir baski ile rakibi sindirdik sonra da goller gelmeye basladi... gorevini yapmayan yok - herkes mukemmel bir istahla oynuyor - takim halinde hucum ve savunma yapiyoruz... arada sahsi hata yapanlar oldu ama yardimlasma oldugu icin takim da takim arkadaslari sahsi hatalari telafi etti...

Fark arttikca Lincoln, Umit ve Arda'dan bazi laubali hareketler oldu - ama sahada oynanan oyundan hem seyricinin hem de kendilerinin zevk lamasi acisindan bazen goz yummak lazim bunlara...

Yalniz ben bir FB maci hatirlarim - ilk yari 3-0 one gecmisken rovosata ile defanstan top cikaranlar olmustu - sonra o macin ikinci yarisinda ne oldugu malum - o yuzden laubalilige cok da fazla gerek yok... tabii Sion FB ayarinda bir takim da degil...
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Tolga Girici wrote:Lincoln ASY seyircisine show yapiyor bugun.\

Ikinci yari belki biraz savunmaya cekilebiliriz.

Tolga guzel noktaya deginmis. Muhtemelen cok sikmadan geriye yaslanarak oynayacak takimimiz. Aslinda gonlumden gecen hazir boyle bir rakibi yakalamisken maci birakmayip golleri 7-8'e kadar siralamak. Maalesef bunu daha cok Avrupalilar yapiyor. Bakalim bize kismet olur mu? Ben bir Avenir Beggen maci hatirliyorum, 94'teydi galiba 5'e kadar gitmistik. En azindan yine oyle olsa fena olmaz. :wink:
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Videolari asan kisi henuz 3. golu asmamis, ama soyle bir goruntu daha var,

http://www.youtube.com/watch?v=s_nFn0PRKSY
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Tolga; gol goruntuleri icin cok tesekkurler.

Ugur hem Hakan a guzel bir top atmıs, hem de Ozan nın belirttigi gibi golu onlemis. Aferin bu cengaver ASLANA!

Altyapımızdan iki oyuncumuz sahada, iyi oynuyorlar. Onumuzdeki sene insallah aralarına ilk 11 e bir kardesleri daha katılır.

Karan zar gibi adam, bir atıyorsun 2-1 bir atıyorsun 5-5.
Orkun'u ve Sabri'yi de unutmayalim...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ilk yari bitti. Gayet iyi bir oyun vardi. Bu macin stresi cok. Tromso ornegi var. Isvicre takimlarinin bize actigi sorunlar belli. Takim cok yeni, tecrubesiz adam cok. Buna ragmen takim herseyini vererek oynadi. Arda Lincoln cok fazla geldi Sion'a. Ikisi de yuruyerek adam geciyorlar, verkaclar, topuk paslari, ara toplari girla. Sion salakladi tabii.

Macin donme noktasi Ugur'un penalti noktasi uzerinde kurtardigi gol. Inanilmazdi mutlaka izlemeniz lazim. Adam bombos penaltidan daha kolay bir topu gol yapacakken, Ugur arkadan geldi ve onunde yatti, top sekti. O gol olsa 2-1 olacak mac ve tur ortada olacakti. Stres sayisi korkunc olurdu.

Takimin en kotu oyuncusu Hakan Sukur. Ikinci golde payi cok ama bitik halde. Lokum gibi bir ortaya kafa vuracagina yukselip son anda kafayi cekti. Toplara hep bir adim gec kaliyor. Yani elestiriyi gecti bu artik, acinacak halde. Uzuntu veriyor. Kalli'nin Nonda'yi sokmasi gerekiyor ama o da sakat midir nedir. Besiktas macinin en onemli oyuncularindan biriydi, nasil kesildi anlamadim. Nonda olsa bu macta simdi belki 5-0 olmustu.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Videolari asan kisi henuz 3. golu asmamis, ama soyle bir goruntu daha var,

http://www.youtube.com/watch?v=s_nFn0PRKSY
Ben kostebekstar sen sandimdi. $imdi asmi$

http://www.youtube.com/watch?v=rfvSUWzs ... er&search=
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Macin donme noktasi Ugur'un penalti noktasi uzerinde kurtardigi gol. Inanilmazdi mutlaka izlemeniz lazim. Adam bombos penaltidan daha kolay bir topu gol yapacakken, Ugur arkadan geldi ve onunde yatti, top sekti. O gol olsa 2-1 olacak mac ve tur ortada olacakti. Stres sayisi korkunc olurdu.

Ozan Ersoy
Ben Song sanmistim, ama Ugur zaten Bulent Korkmaz'in veliahti oldugu icin boyle daha cok mac kurtaracak insallah.

3. gol

http://www.youtube.com/watch?v=P5BYWzlJwuI
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Takimin en kotu oyuncusu Hakan Sukur. Ikinci golde payi cok ama bitik halde. Lokum gibi bir ortaya kafa vuracagina yukselip son anda kafayi cekti. Toplara hep bir adim gec kaliyor. Yani elestiriyi gecti bu artik, acinacak halde. Uzuntu veriyor. Kalli'nin Nonda'yi sokmasi gerekiyor ama o da sakat midir nedir. Besiktas macinin en onemli oyuncularindan biriydi, nasil kesildi anlamadim. Nonda olsa bu macta simdi belki 5-0 olmustu.
Ozan Ersoy
Ne gerek var simdi Hakan'i elestirmeye... gorevini layiki ile yapiyor Hakan... Karan'in da iskaladagi en az iki pozisyon oldu... onlari da gor... takim da herkes canini disine takmis oynuyor... arada hatalar var ama birlikte oynadiklari icin cok cabuk telafi ediliyor bu hatalar...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yalniz adamlar inceden inceden bizi bicmeye basladilar, baktilar baska careleri yok.

Cok guzel kademeye giriyoruz, 2000 senesini hatirlatiyor bazen. Herkes esit mucadele edince aslinda takim daha az efor sarfediyor, daha ekonomik oynaniyor.

Servet de bazen kendinden beklenmeyecek bel kiran calimlar atiyor. Bir de sumkurerek korku saliyor resmen rakip takima.

Simdi Hakan kafa vurdu ama yumusak bir vurus.
Last edited by Tolga Girici on Thu Oct 04, 2007 10:45 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Yalniz adamlar inceden inceden bizi bicmeye basladilar, baktilar baska careleri yok.
.
I$te bu anlarda seyirci isliklayip yuhalayip hakeme etki edecek. Avrupada boyle oluyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Nefis pas arda'dan hakan batirdi!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan abi sen ne yaptin??? Lokum gibi pas geldi ama adamda enerji kalmamis bugun, valla uzuldum.

Defansin arkasina toplar atmaya basladik, simdi gol oldu ama ofsayt.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ne gerek var simdi Hakan'i elestirmeye... gorevini layiki ile yapiyor Hakan... Karan'in da iskaladagi en az iki pozisyon oldu... onlari da gor... takim da herkes canini disine takmis oynuyor... arada hatalar var ama birlikte oynadiklari icin cok cabuk telafi ediliyor bu hatalar...
:D Bakiniz Dakika 54 -55.

Mac izlemek var mac izlemek var.

Ozan Ersoy
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Hakan akillara zarar bir gol kacirdi yine. Tam ortadan karsi karsiya kalmisken defans arkadan yetisip onundeki topa dokundu. Moralmen cok yikik gorunuyor Hakan. ARdindan defansi az adamla yakaladigimiz sirada ofsayta kostu. Ofsayttayken verdigi pas gol oldu ama neye yarar.

Simdi 4'e bir yakaladik Sion'u ama yine sonuc yok :(
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Adeshina garip bir artistik hareket yapti, Song'un uzerinden asirrtti ama Ugur yetisti hemen.

Orkun tam guzel cikti aldi derken elinden kacirdi, ama faul herhalde.
Last edited by Tolga Girici on Thu Oct 04, 2007 10:53 pm, edited 1 time in total.
Post Reply