2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fortis kupası finali 3 Mayısta yapılacak. Bizim Beşiktaş maçımızda 7 mayısta. Feneri kupada yenen gazı alınmış bir BJK'yı 4 gün sonra inönüde bile rahat rahat yeneriz. Kupada BJK'yı tutmak için gayet mantıklı bir sebep bu :)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Oyleyse FB'yi bekleyen seri

FB-GS (lig) 22 Nisan
TS-FB (lig) 29-30 Nisan
FB-BJK (Kupa Finali) 3 Mayis

Ben hic hatirlamiyorum boyle bir seriyi...

Zevkli olacak.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerde eller gene boş durmamış galiba :)

Önce el sonra gol

Fenerbahçe'nin ikinci golünden önce Alex topu elle düzeltti, ama top kornere gitti. O korner ise, sarı-lacivertlilere ikinci golü getirdi.

Sezon başından bu yana "el"le attığı goller ve el pozisyonlarında aleyhine verilmeyen penaltılarla gündeme gelen Fenerbahçe, dün yine hentbol tartışmalarına neden oldu. Alex, ikinci golden bir pozisyon önce ceza sahasında topu elle almak istedi. Eline değdi ama topu kontrol edemedi, savunma kornere attı. Hakem eli görmedi korneri verdi. Kornerden gelen topu Tuncay indirdi. Boşta kalan topu Nobre tamamladı ve ikinci gol geldi.

SABAH
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ya, site adminleri acaba bu basligin yanina bir de numerator oturtabilir mi acaba ? Bu sene 24'u gosterecek ve her sene Mayis ayinda 1 atacak.

25...26...27 diye...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Türkiye Kupası tarihleri değişti

Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmalarının tarihi, birer gün öne alınarak değiştirildi..

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, daha önce 19 Nisan Çarşamba günü saat 20.00'de oynanacağı duyurulan Fenerbahçe-Denizlispor maçının, 18 Nisan Salı günü aynı saatte yapılacağı bildirildi.

Beşiktaş ile Gaziantepspor takımları arasında 20 Nisan Perşembe günü BJK İnönü Stadı'nda yapılacağı daha önce belirtilen yarı final rövanş maçının ise 19 Nisan Çarşamba günü yine saat 20.00'de oynanacağı kaydedildi.
SABAH

Fenerasyon fenerlilerin ağlamalarına dayanamadı..
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:Türkiye Kupası tarihleri değişti

Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmalarının tarihi, birer gün öne alınarak değiştirildi..

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, daha önce 19 Nisan Çarşamba günü saat 20.00'de oynanacağı duyurulan Fenerbahçe-Denizlispor maçının, 18 Nisan Salı günü aynı saatte yapılacağı bildirildi.

Beşiktaş ile Gaziantepspor takımları arasında 20 Nisan Perşembe günü BJK İnönü Stadı'nda yapılacağı daha önce belirtilen yarı final rövanş maçının ise 19 Nisan Çarşamba günü yine saat 20.00'de oynanacağı kaydedildi.
SABAH

Fenerasyon fenerlilerin ağlamalarına dayanamadı..

Fenerliler neden aglasin anlamadim???

Zaten 4-0 onde bitirmis ilk maci, hatta bence bundan daha guzel bir idman olamaz GS maci oncesi...

Selamlar
Savas
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

19 Nisan kupa, 22 Nisan Galatasaray maçı..
idi
18 Nisan kupa, 22 Nisan Galatasaray maçı..
oldu
Savas Macun wrote:

Zaten 4-0 onde bitirmis ilk maci, hatta bence bundan daha guzel bir idman olamaz GS maci oncesi...

Selamlar
Savas
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ismail Gezer wrote:19 Nisan kupa, 22 Nisan Galatasaray maçı..
idi
18 Nisan kupa, 22 Nisan Galatasaray maçı..
oldu
Savas Macun wrote:

Selamlar
Savas
Tabii ilk olarak

19 Nisan Kupa, 23 Nisan G.Saray maci oldugunu da belirtip bilgiyi tamamlayalim.

Selamlar
YK
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Yigit Kavurmacioglu wrote:[19 Nisan Kupa, 23 Nisan G.Saray maci oldugunu da belirtip bilgiyi tamamlayalim.
FB-GS maçı 22 Nisan Cumartesi akşamı, saat 19:00'da oynanacak (Kaynak:TFF).
Liseli vardı ya ah o liseli...
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Can Baysan wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote:[19 Nisan Kupa, 23 Nisan G.Saray maci oldugunu da belirtip bilgiyi tamamlayalim.
FB-GS maçı 22 Nisan Cumartesi akşamı, saat 19:00'da oynanacak (Kaynak:TFF).

Dogrudur FB-GS maci 22 Nisan Cumartesi, ben sadece degismelerin nasil oldugunu tamamlamak icin yazmistim. Ilk olarak FB-GS maci 23 Nisan idi, once onu 22 Nisan'a aldilar ardindan Kupa maci tarihi de degisti.

Yanlis anlasilma olmasin, ve kimse bu maci kacirmasin, mac 22 Nisan Cumartesi TSI 19:00'da.

selamlar

YK
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

8 oyuncuları ve 2 hoca Denizli'de kalmış. N.Sağlam istemeye istemeye geldik İstanbul'a diyor.

SOn iki maçta denizliye 10 gol attılar. Bir 10 golde bu akşam atsınlarda istemeye istemeye gelen N. Sağlam koşa koşa gitsin..

İşte Kupa Beyi fenerin ilk 11'i :

Volkan
Deniz-Onder-Servet-Mahmut
Mehmet-Gurhan-Marco-Kemal
Anelka-Semih
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fortis Türkiye Kupası: Beşiktaş:1 - Gaziantepspor:0 (İlk yarı)

Fortis Türkiye Kupası yarıfinal rövanş karşılaşmasında karşı karşıya gelen Beşiktaş ile Gaziantepspor arasındaki mücadelenin ilk yarısı ev sahibi ekibin 1-0'lık üstünlüğüyle tamamlandı.
Beşiktaş'ın golünü Gökhan Güleç atarken, 3 tane şut da direkten döndü.
2-0 oldu..
Neyse kupa fenere kalmayacak :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beşiktaşlılar final maçını ciddi ciddi Saracoğlunda oynamak istiyor :)
Gerçi seyirci yarı yarıya olacağı için yeterince motive olamayabilirler :)
Ama adamlar haklı, biz ne kadar şansızsak orda, BJK'da o kadar şanslı...
Şanslı lafını özellikle söylüyorum.. Ordaki kupa maçını dakka 85 te falan kaybettik, geçen seneki maçı -umudum olmadığı için- izlemedim ve dinlemedim ama maç ortadaymış diye okuduk :) Ondan önceki maç, Terimin son fener maçında da baya şansızdık, yine dakka 85 civarı, Tuncayın faulü ordan giden top Yozgatlı ve gol! Ondan öncekinden bahsetmek istemiyorum, feneri bir gün 7 golle falan yenmezsek... :)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Mac Izmir Ataturk Stad'inda oynanacakmis.

Selamlar
Savas
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ilginc bir final maci olacak. Vestel_BJK maci BJK acisindan bu macin provasi gibiydi. BJK savunmasini saglam tuttu, kanatlari kapatmaya calisti, Vestel ikinci yari epey uzun top oynadi ama sonuc alamadilar. Cordoba da epey gunundeydi.

En son FB-BJK macinda yine topla daha cok oynuyor gozuken FB olsa dahi fazla iceri girememislerdi, ki o zaman Nobre de vardi. Simdi sakat ve oynamayacak sanirim. O macta FB iki forvet oynuyordu, orta saha Aurelio ve Appiah'a kalmisti, topu kapan BJK savunma oyunculari dikine paslarla orta sahayi bypass edip Sergen ve Tumer ile bulusturuyordu topu. Bu durumda da, Sergen ve Tumer gibi top hakimiyeti cok iyi olan iki oyuncu ile karsi karsiya kala FB savunmasinin acemilikleri iyice meydana cikmisti ve BJK galibiyeti kacirmisti. Yine Gokhan Gulec'in acemilikleri bunda pay sahibiydi.

FB daha sonraki maclarda tek forvete dondu ve tek forvet oynadigi maclarda dogru durust gol bile yemedi. Eger GS macindaki arzu ve istekle oynarsalar kesin kazanirlar kupayi. Ama tribunlerin sahaya uzak olusu SS atmosferinden cok farkli bir ortam yaratiyor ve bu da her seyi degistirebilir.

FB kupayi kazanmak istiyorsa Nobre'nin yoklugunda dikkatli olmali. Fazla ileri cikip bastiralim derken golleri yiyebilirler. Yapacaklari sey BJK'i uzerlerine cekip Anelka'ya bos alan yaratmak olmali.

BJK kazanmak istiyorsa yine savunmada guvenligi elden birakmayip, topu kaptiklari anda Sergen ve Tumer'e dogru tek pas ve dikine oynayarak kontrataga cikmali. Gokhan Gulec yerine Bobo oynasa daha iyi olabilir.
Post Reply