Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hilton arazisini aldi mi bu herif ?
RTE ile bu yuzden TV ler onunde kapismamislar miydi ?

Sonunda alan razi satan razi olmus demekki ben takip etmemisim.

Ben uzun zaman once buraya yazmistim. Hatirlayanlar bilir. Bu AD yeryuzunden silinmeden birakin sporu, Turkiye'nin her konuda basi kici dertten kurtulmaz. Bu adamin dis guclerin elinde memlekete zarari en ust seviyede bir adam oldugunu dusunuyorum.

Acilan mevzu uzerine bu sarki merhum abimizden gelsin nur icinde yatsin. :P

http://www.youtube.com/watch?v=iPfLF2_BSRg

PAYBACK TIME DOGAN :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

RTE ile imar plani yuzunden kapistilar. AD (olmadi boyle benim bes harfler), Dogan Grubu
iskan hakkini yükseltip, Hiltonu yikip, birsuru yapilar yapip para kazanmayi
planliyordu. Sisli Belediyesinden gecti, Buyuksehirde takildi. RTEye rica etti, olmadi,daha sora RTE bunu aleyhine kullandi.

Hiltonu , bankasini sattiktan sonra cash para ile aldi.
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hilton arazisini aldi mi bu herif ?
RTE ile bu yuzden TV ler onunde kapismamislar miydi ?

Sonunda alan razi satan razi olmus demekki ben takip etmemisim.

Ben uzun zaman once buraya yazmistim. Hatirlayanlar bilir. Bu AD yeryuzunden silinmeden birakin sporu, Turkiye'nin her konuda basi kici dertten kurtulmaz. Bu adamin dis guclerin elinde memlekete zarari en ust seviyede bir adam oldugunu dusunuyorum.

Acilan mevzu uzerine bu sarki merhum abimizden gelsin nur icinde yatsin. :P

http://www.youtube.com/watch?v=iPfLF2_BSRg

PAYBACK TIME DOGAN :lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Milli mac oncesi Arda'nin gidecegi takim kimmis

http://fanatik.ekolay.net/GALATASARAY-İ ... htm?ver=99

Bugun bu catisma ve sehit haberlerinden canim SIKKIN o yuzden kendime "biraz spor basinina kufrediyim acilayim " dedim.

Ne yapalim benim acilimim da boyle oluyor. Malumunuz Turkiye'de bir acilim tutturulmus gidiyor. Neyi acacaklarsa.

Bu arada kaynamasin gunun O.C odulu simdilik FANATIK'te ama gundem her an degisebilir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Serefsizlik degilde bilgisiz basin diyelim.

1.Juventus ve Milanin skandal sonrasi dusurulmesi, ve bunun etkisi ile ilgili olarak ligtvde bir yorumcu; " Milanin KAZANMA KULTURU YOK. Juventus'un oldugu icin Juventus toparladi, Milan toparliyamadi."

Yoruma luzum yok herhalde ama bilmeyenler icin Milanin 7 Sampiyonlar ligi kupasi var. Bir o kadarda finali. En son 2005 te aldilar. Bunun disindada Milan Dunyanin En fazla KAZANMA KULTURU OLAN FUTBOL TAKIMI!!! Yahu cildirmamak elde degil. :)

2. Sinan Engin Telegolde; "Kewell'i dunyada kimse tanimiyor."
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

S.Y. kim acaba...FB linc ediliyormus. Oyuncular hedef gösteriliyormus...

http://www.sabah.com.tr/multimedya/gale ... r_15092009
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:S.Y. kim acaba...FB linc ediliyormus. Oyuncular hedef gösteriliyormus...

http://www.sabah.com.tr/multimedya/gale ... r_15092009
Tahminim: Selcuk Yula
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Muhabirlikten gelen gazetecilere gazete sayfasında köşe verilmesi, spor yazılarının kalitesini ciddi anlamda düşürüyor.
Kulübün futbolcularıyla yediği içtiği ayrı gitmeyen muhabirler eline kalemi alınca en koyu amigodan daha amigo yazılar döktürüyorlar.
Bunu eski futbolcu köşe yazarları da yapıyor... Hangi takımlıysa o takımın amigosu gibi çalışıyorlar.
Dünkü maçtan sonra basın toplantısında Mustafa Denizli'ye bir gazeteci soru sordu. Yüzünü ekrandan göremediğimiz ve sadece sesini duyduğumuz için kim olduğunu bilemeyeceğim.
Soruyu soran gazeteci, Kayserili oyuncuların neredeyse 40 dakika yerde yattığından, hakem'in bunlara göz yumduğundan, Beşiktaş'ın resmen hakkının yendiğinden filan bahsetti...
Olaya bakın... Gazeteci, Teknik Direktör'ün ağzından hakem hakkında laf almak istiyor.
Sorduğu soru ve kullandığı üslup, bir gazetecinin üslubu değil. Olamaz. Olsa olsa bir kulüp yöneticisinin üslubu olabilir.
Ama ne yaparsınız ki bizde gazeteciler ve spor yazarları en koyu fanatikten daha fanatik.
İşte bir örnek...
Muhabir-yazar karışımı Turgay Demir adında bir şahsiyet, maç yazısında önce Kayserili oyuncuları vakit geçirdiler bahanesiyle dalavereci ilan ettikten sonra şöyle bir cümle kullanıyor:
"Böyle hastalıklı futbol oynayan takımları tedavi etmenin tek yolu erken gol atmak. Beşiktaş da bu sezon onu yapamıyor maalesef. Veremiyor derslerini."
Bu bir gazetecinin üslubu mudur? Yoksa bir kulüp yetkilisinin mi?
Olacak şey değil.
AYRILMAZ İKİLİ
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aziz bey Arda ile transfer görusmesi mi yapti!? Kafalarda soru isareti birakan görusme.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/167981/?ref=AKM1

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Aziz bey Arda ile transfer görusmesi mi yapti!? Kafalarda soru isareti birakan görusme.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/167981/?ref=AKM1
Aziz beyin isi kafa karistirmak. Arda'ya bos cek vereceginiz soylemistir. AP'de vermis ya. Hikayeyi biliyorsunuz anltamam luzum yok Arda bu olaya nasil cevap vermis. Gazeteci uydurmasi degil AP soyledi olani.

Dedigim gibi amac suyu bulandirip acaba mi durumunu arastirmak. Arda su anda FB'nin ve GS'in durumunu goruyor. Hersey tabak gibi ortada. Turkiyede nerde olmasi gerektigi konusunda bir suphesi oldugunu sanmiyorum. Ozellikle Neeskens'den ogrenecegi daha cok sey var. frank'i de yabana atmiyorum. Arda'nin istegi ayni digerleri gibi Avrupaya gitmek. GS'dan Emre Belezoglu gibi de gidebilir Nihat Kahveci'nin BJK'tan gittigi gibi de. Bu AP ile avanesinin tutumuna bagli. FB'ye gittiginde Tuncay'a Aurello'ya yapilanlari da gordu. Yani Aziz'in sakasi yok. Gidip Aziz beyle bayramlasmis. Reklam gozterisi icinde bayram harcligi almistir Alisveris merkezinden. Bunu gazeteciler simdi istedigi gibi oynasarak bir sekle sokmaya calisacaklar. Insallah bunlari ciddiye alip bu konuda "zorunlu aciklama" filan yaptirmazlar cocuga.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Yakin'da onemli macimiz mi var ?

Bu haber bu sabah tum basinda cikti da :)

http://www.bugun.com.tr/haber-detay/790 ... aberi.aspx

Uydurma muydurma ancak haberin icinde abinin soyle bir yorumu var.

Türkiye’de mutlu olduğunu ifade eden Rijkaard, “Milan’dan teklif falan almadım. Bunların hepsi dedikodu. Kaldı ki, Galatasaray’ı bırakıp gitmem için bir sebep yok. Burada her türlü imkana sahibim. Mükemmel bir kadromuz ve tesislerimiz var. Şehir ve insanlar da güzel. Ayrıca, ben bugüne dek başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım. Bırakmam da... Sözleşmemin sonuna dek, yani iki yıl daha Galatasaray’da kalmak istiyorum” diye konuştu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Habere bak

Haftanin bedduasi
Yasar YALCIN zenciler ile tenasul edesin :lol:

Yumruğunu vurdu

YAŞAR YALÇIN 29.09.2009

Rijkaard'ı kaybedilen iki puan değil; Baros ve Kewell'ın tavırları çileden çıkardı. Florya'daki toplantıda sert uyarılarda bulunan Hollandalı hoca,"Gelecek sefer affetmem" dedi
Süper Lig'in 7. haftasında ilk puan kaybını yaşayan Galatasaray'da sezon başından beri futbolcularıyla sıcak ilişkilerde bulunan Frank Rijkaard sert yüzünü gösterdi ve Florya'da masaya yumruğunu vurdu. Eskişehirspor maçı sonrası ilk buluşmada teknik direktör Rijkaard'ın futbolcuların saha içi performanslarından çok; davranışları nedeniyle eleştirilerde bulunduğu, dünkü idman öncesinde de yaptığı toplantıda sesini yükselttiği kaydedildi.

Kasımpaşa maçında 3 gol atan Nonda'ya ilk onbirde şans tanıyan ve Baros'u yedek bırakan Rijkaard, maç öncesi ve devre arasında ısınmaya çıkmayan Çek golcü ile oyundan alınınca kimseyle tokalaşmayıp yerine oturarak tavır yapan Kewell'ın davranışlarının takım ruhuna zarar verdiğini isim belirtmeden ifade etti. Deneyimli hocanın takımla yaptığı toplantıda, "Bu takımın patronu benim. Kimin oynayıp, oynamayacağına ben karar veririm. Formayı sezon başından beri adaletli dağıtıyoruz. Pazar gecesi içinizden birkaç kişi gerçekten hoş olmayan tavırlar sergiledi. Onlar kendilerini biliyorlar. Bu tekrarlandığı takdirde affetmeyeceğimi kafanıza sokun" dediği öğrenildi.

SİSTEME İHANET ETTİNİZ
Hollandalı teknik adamın 2 puan kaybın sebebinin sisteme ihanet olduğunu ifade ettiği ve öğrencilerine, "İkinci yarıda sistemden koptunuz. Uzun toplarla değil; yerden pasla rakiplerimizi çökerttiğimizi biliyordunuz. Tribünlerin etkisi altında kalıyorsunuz. Onlar bir an önce galibiyet golünü görmek isteyebilir ama sahadaki profesyoneller sizlersiniz. Sabırlı olacaksınız" dediği gelen haber arasında.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu yazarlari GS antrenmanlarindan men etmeli, birakin onu, gazetesini. Ne kulak var adamda, harfiyen duymus herseyi.

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hasan Tezcan wrote:Bu yazarlari GS antrenmanlarindan men etmeli, birakin onu, gazetesini. Ne kulak var adamda, harfiyen duymus herseyi.
Iste olayin matrak tarafi bu. Bu gazetenin muhabirlerinin Florya'ya girisi zaten yasak gecen seneden beri. Daha enteresanida Rijkaard'in soylediklerini duyan Yasar Yalcin'in yazdigi bir yazi yuzunden bu gazete yasakli oldugu gercegi. Yani "duydum" diyen adam floryanin yanindan bile gecemiyen bir adam.

Gs berabere kaldi, millet amma rahatlamis yahu. Sergen, Ridvan ve diger onca yazar nasil yukleniyorlar inanilir gibi degil. Biri baslik atmis "lale devri bitti " diye, digeri Rijkaard'a giydirmis. Cidden utanma arlanma kalmamis kimsede, "Rijkaard" ismini agzina bile almamasi gereken, dusuk adamlar bunlar.

Bence bu kadar zaman harcamaya luzuk yok, bir tanesi alsin bir tabaca, gitsin floryaya ceksin vursun bacaklarindan Ardayi ve digerlerini, kokten cozulsun sorun.

Allahtan Rijkaard italyada oynamis ve ordan ders almis biri. Orasi bizdende kotudur bu konuda.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Can Ergun

Post by Can Ergun »

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211

Alex'i öven bir yazı ama kimin haberi belli değil,isimsiz,imzasız.Zurriyet Spor servisinin "özel" haberi heralde.

Tıklanma sayılarına katkıda bulunmamak için buraya ekliyorum :
Alex futbolcu değil

154 lig maçında 82 gol atıp 73 asist yapsa da (Toplam 155), en son Antalya'da Fenerbahçe'yi ipten alsa da 'onun yeri yok günümüz futbolunda' diyorlar hâlâ... Avrupa'da yokmuş! Okuyun yazıyı, karar verin; var mı yok mu?

Fanatik gazetesinden Zafer Büyükavcı’nın haberine göre; Atılan gol 2... Direkten dönen top 3... Güiza’nın kaçırdığı yüzde 100’lük pozisyon 2... Bilica’nın boş kaleye atamadığı top 1... Kalecinin iki çok net kurtarışı (Alex ve Cristian) 2... Verilmeyen penaltı (Uğur Boral) 1... Kaleye atılan şut 19... Kaleyi bulan şut 12... Girilen net gol pozisyonu 10...

Ve sonuç:
Fenerbahçe taraftarına saç baş yolduruyor...
Fenerbahçe bu futbolla nereye kadar...

+++++

Yukarıdaki istatistiklere bakıldığında, bu sonuçları çıkartmak biraz zor. Üstelik televizyonlardaki 3 dakikalık özet görüntülerde de sadece yukarıdakileri izleme şansınız var.

Bizim takıldığımız Fenerbahçe hakkında yapılan iyi ya da kötü yorumlar değil. Türk Futbolu’nda otorite kabul edilen bir çok yorumcunun Antalyaspor’a methiyeler düzmesi...

Rakibine, yukarıda sıraladığımız kadar pozisyon veren... Maçtaki ilk organize atağını 88’de geliştirip, Veysel’le Volkan’ı geçemeyen Antalyaspor’a...

Kahvedeki futbolsever yapsa bu yorumu ‘taraftar’ deyip geçersiniz. Ancak bir meslektaşınız bunları yazabiliyorsa, en azından ‘neden’ diye sorma hakkını kendimizde görürüz.

+++++

“Günümüz futbolunda onun yeri yok...”

“Artık 10 numara kalmadı...”

“Koşmuyor, bu nedenle takıma destek olmuyor...”

“Onu oynatmak için bütün orta saha dizilişini değiştirmek zorunda kalıyorsunuz...” Vesaire, vesaire...

Yukarıdaki yorumlar, Alex de Souza için yapılıyor. Üstelik yıllardır.

Peki bu Alex denen adam ne yapmış Fenerbahçe’de?

154 maçta 82 gol, 73 asist... Süper Lig karnesi bu...

154 maçta 155 golü atmış ya da attırmış.

23 maçta 9 gol, 5 asist... Türkiye Kupası karnesi bu...

23 maçta 14 golü atmış ya da attırmış...

2 maçta 2 gol, 1 asist... Süper kupa karnesi bu...

2 maçta 3 golü atmış ya da attırmış...

48 maçta 12 gol, 16 asist... Avrupa karnesi bu...

48 maçta 28 golü atmış ya da attırmış...

Toplamda 227 maç, 105 gol, 95 asist...

Alex futbolcu olmak için daha ne yapmalı?
Taraftar forumunda falan yazılır böyle birşey,isimsiz olarak gazetede değil.Tabii hata bu paçavrayı gazete sınıfına sokanda.Utanmasa yazının sonuna "Siz Alex'in ..şaklarını yiyin" diye ekleyecekler.
Mehmet Gurdal Cetin

Bu sefer de BJK'ye yazmis serefsiz basin.

http://www.fotomac.com.tr/bes101.html

Carsi Fotomaci ka$i :P
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply