Resmi Transferler 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Özgür Kendir wrote:
http://www.antisansur.com/antisansur.exe bu programla direkt acabilirsiniz youtube videolarını.Program acık oldugu müddetce sorunsuz calısıyor .

Mahkeme kararlarına yetisemiyoruz ,simdi de dailymotion.com kapanmıs :)
İşe yarıyor, teşekkürler...

Çok heyecanlandık. Cengiz abinin diline düşmeden şu transfer kesinleşse bari :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Oliveira ve De Sanctis'in daha evvelden bir tanisikligi varmis galiba :D

http://www.youtube.com/watch?v=BxdHNWTNn4w

youtube'da bir dolu videosu var merak edenler icin... ben bircogunu seyrettim - hizli ve atletik bir adam - gol vuruslarinda da cok becerikli... ama en cok hosuma giden yonu :?:

Su video'ya bir bakin http://www.youtube.com/watch?v=07P9BymyopI

Ondan sonra bana bu adam sag ayakli veya sol ayakli deyin - diyebilirmisiniz?

Bundan sonra eyvah soluna-sagina geldi korkusu yok :lol:
Bizim sirkette internet hatlarina fazla yuk bindirdigi icin youtube ve benzeri siteler yasak. Izleyemedim anlatilanlardan gol vuruslarinin cok iyi oldugunu sezinliyorum. Hic kosmasin, ilerde baski maski uygulamasin, hizli mizli olmasin ama ona ceza alani cevresinde gelen 3 toptan birini gol yapsin yeter. Imanim gevredi yillardir (15 kadar eksi 1 sene Jardel'li sene) bir plase vurus yapamayan, uzaktan sut cekemeyen, kaleciyle karsi karsiya kalip calimlamayi veya ustunden asirmayi dusunemeyip iki adimdan herifin ustune abanan, bos kaleye tamamlamak yerine iskalayan topculardan. Hizli oyuncumuz var (Kewell, Aydin, Yaser), calim atabilen, teketekte adam gecebilen yaratici oyuncumuz var (Arda, Lincoln, Hasan Sas, Kewell, Aydin), rakip savunmayi zorlayan, saga sola cekebilen, topu saklayan veya goreceli olarak hirpalayan forvetler var (Umit Karan, Nonda).

Ama gol noktasinda iki ayagini da ustalikla kullanabilen, su kaleciyle karsi karsiya kalip koseye yollayabilen veya eveleyip gevelemeden gelisine vurup yuksek yuzdeyle kaleyi tutturabilen oyuncumuz yok.

Insallah bu ozelliklere uyuyordur.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Tue Aug 05, 2008 9:52 pm, edited 2 times in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:
Özgür Kendir wrote:
http://www.antisansur.com/antisansur.exe bu programla direkt acabilirsiniz youtube videolarını.Program acık oldugu müddetce sorunsuz calısıyor .

Mahkeme kararlarına yetisemiyoruz ,simdi de dailymotion.com kapanmıs :)
İşe yarıyor, teşekkürler...

Çok heyecanlandık. Cengiz abinin diline düşmeden şu transfer kesinleşse bari :D
hemen bir fotoğraf bulmamız lazım :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine Dandi geliyor olmus. Bitmis gibi bitecek filan derken sizler de biteceksiniz. Bitsin ondan sonra yazin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Marsan wrote:Wikipedia dogruysa adam daha yeni Zaragoza'ya transfer olmus.
On May 25, 2008 Real Zaragoza bought Oliveira from AC Milan for €10 million
Zarar etmeye yanasmiyacaklarina gore verilen fiyat minimum €10 million. Bu isin kari arti mencer parasi derken Fener in Guiza transferine benziyecek.
Transfer olayini biraz daha inceledim. Zaragoza dusdukten sonra kiralik oyniyan Oliveira'yi mukavele sartlarina uygun olarak hemen satmak icin Milan'dan almis. Daha once Milito, Aimar'i da okutmuslar. Kadrolari bayagi zenginmis (Juan Fran, Celades, Ayala, Gabi) ama ligin son macinda Mallarco'ya 3-2 (Guiza 1, Oliveira 2) yenilince ikinci ligi boylamislar.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:Oliveira ve De Sanctis'in daha evvelden bir tanisikligi varmis galiba :D

youtube'da bir dolu videosu var merak edenler icin... ben bircogunu seyrettim - hizli ve atletik bir adam - gol vuruslarinda da cok becerikli... ama en cok hosuma giden yonu :?:

Bizim sirkette internet hatlarina fazla yuk bindirdigi icin youtube ve benzeri siteler yasak. Izleyemedim anlatilanlardan gol vuruslarinin cok iyi oldugunu sezinliyorum. Hic kosmasin, ilerde baski maski uygulamasin, hizli mizli olmasin ama ona ceza alani cevresinde gelen 3 toptan birini gol yapsin yeter. Imanim gevredi yillardir (15 kadar eksi 1 sene Jardel'li sene) bir plase vurus yapamayan, uzaktan sut cekemeyen, kaleciyle karsi karsiya kalip calimlamayi veya ustunden asirmayi dusunemeyip iki adimdan herifin ustune abanan, bos kaleye tamamlamak yerine iskalayan topculardan. Hizli oyuncumuz var (Kewell, Aydin, Yaser), calim atabilen, teketekte adam gecebilen yaratici oyuncumuz var (Arda, Lincoln, Hasan Sas, Kewell, Aydin), rakip savunmayi zorlayan, saga sola cekebilen, topu saklayan veya goreceli olarak hirpalayan forvetler var (Umit Karan, Nonda).

Ama gol noktasinda iki ayagini da ustalikla kullanabilen, su kaleciyle karsi karsiya kalip koseye yollayabilen veya eveleyip gevelemeden gelisine vurup yuksek yuzdeyle kaleyi tutturabilen oyuncumuz yok.

Ozan Ersoy
Bitirici ve bunun disinda bir cok ozelligi var. Komple bir futbolcu. Havadan yerden cok iyi, ayrica cokda suratli. Yonetim takima hizli bir forvet ariyordu hakli olarak. Cunku forvetler yavas olunca karsi takim defansi ileriye cikartiyor ve senin oyun kurmani daha rahat engelliyor. Hizli bir forvetin varsa bunu yapamiyorlar. Yapsalar bile iki uc defansin arkasina atilan uzun topta madara olduktan veya gol yedikten sonra defansi geride kurmak zorunda kaliyorlarki buda hem orta sahanin daha rahat top yapmasini sagliyor, hemde defansi rahatlatiyor.
Cisse, Oliviera, PSG li diana hep bu tip adamalar. O yuzden Crespo tipi bir adam beklemiyordum zaten. Oliviera olmazsa yine suratli bir adam alirlar bence, takima dikine bir genislik katmak icin.
Tabii oliviera cok iyi bir secim olur. Cunku havadada etkili...Ayrica Milan'da oynamisligi vardir...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:

Ozan Ersoy
Ozan,
Şu stat isminin çok acele 10 seneliğine satılmasına ne diyorsun. Üstelik kaç para alacağımız gizliymiş.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Yillik en az 10 milyon dolar ve 10 yillik 100 milyon dolar almadilarsa
yuh derim ve eklerim 10 milyon dolar bile az aslinda.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Sonunda karsi karsi pozisyonda kalecinin ustune vurmayacak bir golcu mu geliyor diyorsunuz siz simdi? :D

Baktim videolara, leblebi gibi masallah abi. Sag sol penalti gol. Hepsi var.

Hayirli olsun(mu)?

Demek Lincoln gitmeyecek bu duruma gore. Bana Lincoln gidiyor onun icin orta saha mi yoksa golcu mu yonetim kararsiz denmisti. Golcu geldigine gore Lincoln kaliyor(mu). Sanirim soru isaretleri 7 Agustos saat 18'de son bulacak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozgur Ozanguc wrote:Yillik en az 10 milyon dolar ve 10 yillik 100 milyon dolar almadilarsa
yuh derim ve eklerim 10 milyon dolar bile az aslinda.
Alel acele zararina satildigini sanmiyorum. O sekilde satis yapsalardi Riva'yi satarlardi coktan. Bence yeterli miktara satildi.

Edit: Ayrica stadin yapilip yapilmiycagi spekulasyonlarini, ve gecikme endiselerini mediadan sokup aticak bu anlasma. Geciktirmeye veya iptal ettirmeye calisanlarinda karsinda yanimizda turk telekomda olucak. Cunku artik stad ortak yatirim.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Bu habere göre Oliveira kalıyormuş ama ben doğru olduğunu pek sanmıyorum ikinci ligde oynamayı istemez bence ama ailevi sebeplerden dolayı kalmayı istemiş olabilir Oliveira'nın söylediği sözlerden bu çıkıyo(eğer gerçekten bunları söylediyse )

Oliveira remains

A fresh air blowing crosses the face of Marcelino Garci'a Toral. Its ineffaceable aspiration, the forward in charge to command its attack with a deadly mixture of power and goal, the Brazilian Ricardo Oliveira, remains in the Real Zaragoza. Finally, one of culebrones of the summer went out yesterday after leaving to the leaders of the Aragonese club and the agent of the player, Augusto I castrate, practically closed the new contract of the Brazilian forward. Oliveira will benefit from a remarkable wage increase that it will turn to him into one of the repaid best players of the group (the card would be placed near the 3 million Euros, only surpassed by Diego Milito and Ayala) and will prolong one more season his entailment, that now will conclude the 30 of June of 2013. The own soccer player confirmed the agreement in Villalba yesterday: " Mine with the Zaragoza already he is totally closed. The club offered a year to me more of contract, besides the four that it had signed at the moment at which my purchase to Milan was executed, I have accepted and it. So now I have 5 years of commitment. For this reason, I itself at the disposal of the club without any problem, enchanted if I must play in Second División". Oliveira was happy for continuing: " All my family is or in Zaragoza, in the same site where we were the past year and the children or are registered in the same school. I have desire to be here and I am very to taste of being able to help to the equipment this año". In its decision, the persuasive force of Marcelino has played a crucial weight, that has tried to him to in the last convince days of its hierarchy like offensive weapon for the next season. One puts point and end to an episode that shook the principle of the preseason, when the forward prolonged more of allowed his vacations and when his agent announced the desire of Oliveira of not playing in Second. But, with the passage of the days, the scene underwent a radical investment, and now Oliveira embraces to its continuity in the Real Zaragoza.

http://www.heraldo.es/index.php/mod.not ... egoria.307
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yasincim,

Bende Lig TV'nin bu tarz sitelerden iliskilendirdigi haberini okudum."Karim cocuklarim burada cok mutlu, okul degistirmeyecekler "felan diyor.

Real Zaragoza adamin kontratini yenilese ve boyle iyi bir sozlesme yapsa, resmi web sitelerine bunu 1.haber olarak yazmazmiydi sence ?

http://www.realzaragoza.com/r2z/paginas/index.php
TRUST GALATASARAY
MGC
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Yasincim,

Bende Lig TV'nin bu tarz sitelerden iliskilendirdigi haberini okudum."Karim cocuklarim burada cok mutlu, okul degistirmeyecekler "felan diyor.

Real Zaragoza adamin kontratini yenilese ve boyle iyi bir sozlesme yapsa, resmi web sitelerine bunu 1.haber olarak yazmazmiydi sence ?

http://www.realzaragoza.com/r2z/paginas/index.php

Doğru bende o yüzden inanmadım bu habere dedim ama sonuçta Oliveira'nın ağzından bunları yalan yazamazlar diye düşünüyorum bi yandanda.
Eğer yalan yazıyorlarsa onların basınıda bizim basınımıza benzemiş olabilir :lol:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Durumu özetlersek bizim yıllık GS şu golcüyü alıyor, bu golcüyü alıyor dönemi bitmek üzere. Oliveira, Suazo vs. de Kone, Alves gibi bu kervana katıldılar. Ümit ve Nonda beş hazırlık maçında sıfır golü geçselerdi bu duruma sevinirdim de aslında ama maalesef golcülerin durumu endişe verici.

Diğer durum yabancıların sakatlıkları. Türkiye'de bu kadar çok yabancısı bı kadar çok sakat başka takım var mı? Geçen sene Nonda, Lincoln, Lindreoth kaç maç forma giyebildiler. Tabii Carrusca ve Bouzid sıhhatliydiler ama onlar da futbol oynayamıyordu.

Bir FB Appiah ile buna benzer bir şey yaşadı bildiğim ama o tek oyuncu, bizim yabancıların yüzde ellisi hep sakat.

Paramızın yetmediği piyasalarda risk almak bana da iyi gözüküyordu ama acaba bu paraları borç ödemeye mi kullansak demeye başlıyor insan, damlaya damlaya göl olurmuş.

Skibbe'nin işini iyi yapacağını umuyorum, yoksa bize esmer günler düşer bu yıl özellikle bu sakatalıklar böyle devam ederse. Yeterince hücum gücü yok, özet bu.

Ali
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

İHA'nın haberine göre transferde hala umut var

Oliveira Galatasaray'da

Galatasaray İspanya İkinci Lig takımlarından Real Zaragoza'da forma giyen Brezilyalı yıldız Ricardo Oliveira ve kulübüyle kesin anlaşma sağladı.

Galatasaray'ın Almanya kampından İspanya'ya hareket eden ve bu futbolcu için kulübü ve menajeriyle masaya oturan yöneticiler Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin'in, Oliviera'nın transferiyle ilgili kulübü Real Zaragoza ve menajeriyle anlaşma sağladığı ve kısa sürede bu transferin basına duyurulacağı öğrenildi.

Ricardo Oliveira transferinin gerçekleşmediği ve futbolcunun kulübü Real Zaragoza'da kaldığı yönündeki iddialar üzerine İHA'nın sorularını yanıtlayan Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, iddiaların gerçek dışı olduğunu ve futbolcunun transferi konusunda görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Sezgin, transfer konusunda tek sorunun Real Zaragoza'nın istediği yüksek bonservis bedeli olduğunu ifade ederek, bu sorunu aşmaya çalıştıklarını ve sorunu aşmaları halinde transferin gerçekleşeceğini vurguladı.

Galatasaray'ın futbolcu ve menajeriyle anlaştığı ve transfer konusunda Real Zaragoza'yı ikna etmeye çalıştığı ifade ediliyor.

http://www.iha.com.tr/haber/detay.aspx?nid=30976&cid=6
Post Reply