Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

junınho ile fransız futbol sitesinden bir haber.Altavista'dan tercümesi

Lyon: Galatasaray approaches Juninho Rédaction Football365 - Friday May 11, 2007 - 00h11 Recently, the Juninho Lyonese was approached by the Turkish club of Galatasaray which would like the enrôler the next season. In parallel, the Brazilian one always discusses with the OL to pile up again. Under contract with the Olympic Lyonese until 2008, Juninho always negotiates with president Aulas to prolong two seasons. Last Saturday, at the end of the null match in Paris, the captain of Gones admitted being approached by Japanese and Korean clubs. He did not evoke the Galatasaray track. And yet, Stambouliotes appeared concretely. They have just offered to him three years of contract for annual wages estimated at 4 million euros. Thursday, at the end of the evening, a close relation of Brazilian entrusted that Juninho had not decided anything and always reflected

bu da orijinal link
http://www.football365.fr/depeches/fili ... inho.shtml
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Fransa Ligue 1 da 35. hafta sonunda ligin bitimine uc mac kala Sedan dusme hattının hemen uzerindeki Nice in 4 puan gerisinde. Buyuk bir ihtimal ligden dusecekler. :lol:

Gorgen nin listesindeki Sol Bek Belhadj, Sedan da bu sene cok iyi bir cıkıs yakaladı. Bu oyuncuyu degerlendirmeliyiz. Gorgen nin 1. listesinden alabilecegimiz yegane oyuncu bu eleman. Ben ayrıca Real Santander de oynayan Garay ı da isterdim ama nafile. Buyuk bir ihtimal o da M. United a 10 milyon Pound a yakın bir fiyata transfer olacak.

Fransa liginde takip ettigim PSG ne yazık ki dusme hattından iyice uzaklastı; boylece benim Gallardo hayallerim bir baska bahara ertelendi.

Juninho konusunda Gorgen ve Selcuk hatırlayacaklardır, son seyrettigimiz PAF macında bu isim diger kisilerce cok zikredildi. Zerre kadar ihtimal vermiyorum ama prestij kazanmak icin bir cılgınlık yaparlar mı diye de korkuyorum. Bıkmadan usanmadan tekrarlayacagım. Iki iyi stoper, iyi bir kaleci, bir oyun kurucu ve olursa sol kanada takviye. Orta ve uzun vade icin gerisi bana gore hikaye.

Sn. Ali Yavas ın Hurriyet e verdigi son roportajında GS PAF kusagından 7-8 oyuncunun onumuzdeki 3-4 sene icerisinde A takımında oynayacagını ve PAF cekirdek kadrolu bu takımın cok buyuk basarılara imza atacagını belirtmis. Bu beklentiyi paylasıyorum, onumuzdeki sureci dort gozle bekliyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Biricik wrote:Fransa Ligue 1 da 35. hafta sonunda ligin bitimine uc mac kala Sedan dusme hattının hemen uzerindeki Nice in 4 puan gerisinde. Buyuk bir ihtimal ligden dusecekler. :lol:

Gorgen nin listesindeki Sol Bek Belhadj, Sedan da bu sene cok iyi bir cıkıs yakaladı. Bu oyuncuyu degerlendirmeliyiz. Gorgen nin 1. listesinden alabilecegimiz yegane oyuncu bu eleman. Ben ayrıca Real Santander de oynayan Garay ı da isterdim ama nafile. Buyuk bir ihtimal o da M. United a 10 milyon Pound a yakın bir fiyata transfer olacak.

Fransa liginde takip ettigim PSG ne yazık ki dusme hattından iyice uzaklastı; boylece benim Gallardo hayallerim bir baska bahara ertelendi.

Juninho konusunda Gorgen ve Selcuk hatırlayacaklardır, son seyrettigimiz PAF macında bu isim diger kisilerce cok zikredildi. Zerre kadar ihtimal vermiyorum ama prestij kazanmak icin bir cılgınlık yaparlar mı diye de korkuyorum. Bıkmadan usanmadan tekrarlayacagım. Iki iyi stoper, iyi bir kaleci, bir oyun kurucu ve olursa sol kanada takviye. Orta ve uzun vade icin gerisi bana gore hikaye.

Sn. Ali Yavas ın Hurriyet e verdigi son roportajında GS PAF kusagından 7-8 oyuncunun onumuzdeki 3-4 sene icerisinde A takımında oynayacagını ve PAF cekirdek kadrolu bu takımın cok buyuk basarılara imza atacagını belirtmis. Bu beklentiyi paylasıyorum, onumuzdeki sureci dort gozle bekliyorum.
sol bek için santos'lu kleber de çok iyi bir oyuncu.Brezilya milli takımına da yavaş yavaş alınmaya başladı sanırım fiyatı 4-5 milyon usd 'den aşağı olmaz.Elemanın son 1 ayda 5 maçını seyrettim. Hepsinde gayet iyiydi hatta ceza alanı dışından 90'a gol attığı da oldu.FİZİĞİ ÇOK İYİ.Sol ayağı da mükemmel.

sevgili Murat Belhadj iyi de almak için çok önceden faliyete geçilmesi lazımdı. Lyon sol beki Abidal'i barcelonaya satacak gibi.Onun yerine düşündükleri isim de belhadj.
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Juninho ve Petrov'u medyada teklif ettiğimiz söylenen yıllık ücretlerin biraz daha fazlasına transfer edebiliriz... Ancak o paraları verecek durumumuz var mı?

Canaydın ve Sezgin sürekli "ciddi" transferlerimiz olacak diyorlar, forumda klübe yakın isimler var sanırım, Riva konusunda bilmediğimiz bir gelişme veya duymadığımız bir sponsorluk anlaşması mı oldu yoksa düşündüğüm gibi klasik Canaydın ve medya palavraları mı?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

akşam:

Cim Bom’un Diarra inadı
Galatasaray’ın transferdeki yeni bombası, Lyon’un Senegal asıllı Fransız ön liberosu Alou Diarra oldu. Fransa’da Lens formasıyla dikkatleri üzerine çeken genç yıldız için Sarı-Kırmızılı ekip geçen sezon da ısrarlı girişimlerde bulunmuş ancak Lyon, Diarra’yı 6.5 milyon euroya kadrosuna katmayı başarmıştı. Ligde üst üste altıncı kez şampiyon olmayı başaran Lyon’da fazla forma şansı bulamayan 26 yaşındaki Afrika asıllı futbolcu, kadroya giremediği için ayrılmak istediğini açıkladı.

SEZGİN İMALI KONUŞTU

10 milyon euro bonservis bedeli olan Diarra için G.Saray dışında İtalya’nın Roma takımı da girişimde bulundu. Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, bugünlerde transfer haberlerinin sıklıkla gündeme geldiğini belirterek, “Başkanımız da dahil olmak üzere hiç kimseye söylemediğim 5 isimle yüzde 70 anlaştım. Ancak imzayı atmadan bunları açıklamam” diye konuştu. Sezgin, Diarra’nın bu listede yer alıp almadığı sorusuna gülerek, “İsim vermeyeceğim” dedi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

zaman gazetesinden:

Juninho zor; ama Diarra gelebilir
Galatasaray'da transfer hareketliliği erken başladı. Hem Başkan Özhan Canaydın'ın hem de Adnan Polat'ın, "Transfere fazla bütçe ayırdık." açıklamasından sonra menajerler Sarı-Kırmızılı kulübün kapısını aşırdırmaya başladı.

Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, son günlerde medyada yer alan Lyon'un Brezilyalı oyuncusu Juninho'nun transferinin çok zor olduğunu söyledi. Juninho'nun maliyetini fazla bulan Sarı-Kırmızılı yöneticilerin yine aynı takımda forma giyen Alou Diarra'yı transfer etmek istedikleri öğrenildi. Galatasaray'ın geçen sezon da transfer listesinde yer alan Diarra'nın maliyetinin yaklaşık 8 milyon Euro olduğu belirtildi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Villareal'in spor direktörü boca juniors da kiralık oynayan oyuncularının bir daha villareal'e dönmeyeceğini söylemiş. Kısaca riquelme satılık.

Parası çok olan, sponsoru bulan önden buyursun.. :lol:

eurosport'tan:
"
Villarreal director Jose Manuel Llaneza has ruled out a reconciliation with Argentinian playmaker Juan Roman Riquelme, and insisted the player will never appear for the club again.

Riquelme fell out of favour with coach Manuel Pellegrini following a poor run of form earlier in the season, and has since been at loggerheads with both the coach and the directors of the club. He was shipped out on loan to Boca Juniors in February.

"It is impossible that Juan Roman Riquelme will return to play for Villarreal," Llaneza told Radio Villarreal.

He went on to say the club would seek a 'dignified end' to the situation."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

milliyet:

Ali Camdali Cim-Bom'da

Galatasaray yeni sezon için transfer çalışmalarına gurbetçi Ali Camdali'yi transfer ederek başladı. Almanya'nın Bayer Leverkusen 2. takımında forma giyen 23 yaşında, 1.84 boyunda olan Camdali'nin ön libero olarak oynadığı öğrenildi. Kulübü ile sözleşmesi sona eren genç oyuncuyu sarı-kırmızılılar bonservis bedeli ödemeden renklerine bağlayacak. Ali Camdali'nin bir süredir gelecek sezon takımın başına geçmesi beklenen Alman teknik adam Karl Heinz Feldkamp tarafından takip edildiği ve alınmasının istendiği belirtildi. Öte yandan Antalya'da oynayan diğer gurbetçi oyuncular Ali Bilgin ve Volkan Yaman için de pazarlıkların devam ettiği bildirildi
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden derlenen bilgilere göre, ligde mücadele eden diğer takımlarda sözleşmesi biten futbolcuların isimleri şöyle:

Ankaraspor: Ramazan Tunç, Muhammed Hanifi Yoldaş, İles Sitku,
Antalyaspor: Mustafa Gürsel, Ahmet Dursun, Coşkun Birdal, Uğur Kavuk, Oscar Cordoba, Volkan Yaman,
Bursaspor: Ömer Çatkıç, Hasan Yiğit, Can Cumhur Bozacı, Burak Akdiş, Frasineanu Danut, Ömer Aysan Barış, Egemen Korkmaz, De Souza,
Çaykur Rizespor: Tolga Doğantez, Cem Baki, Zdravko Zdravkov, Ergin Yücetaş, Seydihan Başlantı, Bashir Abdelhamid,
Denizlispor: Selahattin Kınalı, Ahmet Çağıran, Roman Kratochvil, Tomas Abraham, Fatih Yiğen, Hasan Durmaz, Serhat Gülpınar, Alessandro De Oliviera, Adriano Nascimento, Valmir Sıoueira, Julio Moreira, Karel Kroupa,
Gaziantepspor: Tamer Tuna, Veysel Cihan, Engin Öztonga, Göksel Akıncı, Özgür Yıldırım, Kenan Hasagic, Tarık El Taib, Andre Macanga, Muhammed Kaya, Murat Ceylan, De Nigris Guajordo,
Fenerbahce: Rüştü Reçber, Ümit Özat, Mehmet Yozgatlı, Deniz Barış, Gürhan Gürsoy, Serkan Balcı, Recep Biler ve Volkan Demirel'in
Gençlerbirliği: Fatih Akyel, Mehmet Nas, Adem Dursun, Doğa Kaya, Orhan Şam, Cem Gençtürk,
Kayseri Erciyesspor: Timuçin Beyazıt, Halit Kocabal, Riadh Bouazizi, Zdravko İvanov, Khaled Fadhel, Necip Kurtbulur, Yusuf Soysal, Gökhan Kök, Ömer Közen, İlkem Özkaynak, Emre Toraman, İlhan Özbay, Kazım Şeker, Sergi Die, Radomir Daloviç, Daouda Jabi,
Kayserispor: Bülent Bölükbaşı, Hasan Sönmez, Samuel Johnson, Tayfun Cora, Erman Sarı,
Konyaspor: Ömer Gündostu, Erman Özgür, Özden Öngün, Kaies Ghodhbane, Tayfun Türkmen, Erkan Atılgan, Eder Ceccon,
Ankaragücü: Hakan Kutlu, Mustafa Özkan, Devran Ayhan, Aytekin Viduşlu, İvaylo Petkov, Aleksandar Yordanov, Amr El Desouki, Abdurrahman Dereli, Sedat Bayrak, Mert Erdoğan, Victor Agali,
Sakaryaspor: Murat Duman, Savaş Bahadır, Zafer Demir, Cem Yanık, Yalçın Ayhan, Taner Yapağıcı, Hakan Özmert, Mehmet Akyüz, Clayton Menezes, Ruben Capurro, Franco Cangele,
Sivasspor: Mehmet Hocaoğlu, Akın Vardar, İlhan Ummak, Cem Karaca, Michael Petkoviç, Gürhan Gürsoy, Pini Felix Balili, Musa Kuş, Mehmet Yıldız , Yasir Elmacı, Hayrettin Yerlikaya, Ertuğrul Aslan, Gökhan Bozkaya, Kadir Alşan, Ali Hamza Aydın, Serdal Yıldırım, Fransergio Ferreira, Raymond Kalla, Nordin Wooter, Simon Colosimo,
Trabzonspor: Hasan Sönmez, Tayfun Cora, Tolga Zengin, Yavuz Odabaşı, Mustafa Beşir,
Vestel Manisaspor: Bülent Ataman, Ümit Bozkurt, Fevzi Tuncay, Hakan Balta, Soner Sakarya, Kenan Aslanoğlu.

Ilgi ceken isimleri koyulastirdim. Volkan Yaman'la ilgileniliyor, sozlesmesi biten oyuncuya bonservis verilmez. Hakan Balta da uzun zaman listedeydi. Orhan Ak'dan iyidir. Cangele'yi koyulastirdim. Hizli, etkili, mucadele eden, hircin bir oyuncu. 2 tane Carrusca eder. Mehmet Yozgatli ve Deniz Baris'a FB de yeteri derecede sans ya da deger verilmiyor. Mehmet Yildiz da GS'in gittikce korelen hucum hattinda kullanilabilir. Zaten listede. Besiktas'da Ibrahim Akin'in sozlesmesi bitiyormus. Bence harcandi o cocuk Besiktas'da.

Bunun haricinde sozlesmesi devam eden yani bonservisi olan oyunculardan tabii ki Kayseri'den Gokhan Unal ve Mehmet Topuz var. Gokhan gecen gun gonlunun GS'da oldugunu belirtmis. Bence Turkiye'nin en rahat pozisyona giren forvet oyuncusu. Gol vurusunu duzeltmesi lazim. Antalya'dan Ali Bilgin var. Ali'nin Besiktas'a gidecegini dusunuyorum. Iyi topcu ama fazla bonservis verilmez.

Benim begendigim Antep'de genc bir stoper Bekir var. Erciyes'de bayildigim hic dusunmeden, gozumu kirpmadan alabilecegim kaleci Orkun var. Zaten GS alt yapisindan yetisme.

Bunun haricinde bir sey yok fazla. Turkiye pazari budur, sec sec begen.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yalan da olsa güzel bir haber.:lol:

2 fransız haber sitesinden :

GS Lyon'a Juninho için cazip bir teklif yapmış..

http://www.lequipe.fr/Football/breves20 ... 02Dev.html

http://news.maxifoot.com/info-064007_70517/football.php

Fransa'da kim kime talip. Lyon kısmına bakın..

http://www.sports.fr/fr/football/d1/transferts.html
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

yeni şafak'tan:

Cimbom'dan dev pusu

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, yılın transfer bombasını patlatmak için F.Bahçe'deki iç transfer görüşmelerinin sonucunu bekliyor. Alex ve Serkan'ın menajerleri ile görüşen Polat, “Anlaşamazsanız gelin” dedi.

F.Bahçe iç transfer görüşmelerini derbi maç sonrasına ertelerken, G.Saray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat atağa geçti. Polat, sarı-lacivertli yöneticilerden uzun süredir görüşme çağrısına cevap alamayan Alex'in menajeri Juan Figger'le temas kurdu. G.Saraylı yöneticilerin Alex'i alarak hem Hagi'nin boşluğunu doldurmayı hem de ezeli rakiplerine ağır bir darbe vurmayı planladığı ileri sürüldü. Bu transferde çok istekli olan sarı-kırmızılılar yıllık 2.5 milyon doları gözden çıkardı. Alex'in menajeri Figger'in de “F.Bahçe ile masaya oturalım olmazsa sizinle görüşürüz” dediği ileri sürüldü.

SABRİ'NİN YERİNE SERKAN

Sarı-kırmızılı takımın hedefindeki bir başka F.Bahçeli ise Serkan Balcı. Bu sezon takımda çok fazla oynama şansı bulamadığı için rahatsız olduğu ileri sürülen milli oyuncu ile Polat'ın kapalı kapılar ardından anlaştığı ortaya atıldı. Sarı-kırmızılıların İspanya'nın Valencia ve Sevilla takımlarından teklifler alan Sabri'yi 5 milyon euro bedelle satmayı, yerine F.Bahçe'den Serkan'ı almayı planladığı ileri sürüldü. Serkan'ın transferinde, G.Saray'la anlaşan F.Bahçe'den eski arkadaşı Servet Çetin'in aracı olduğu ve tarafların büyük ölçüde anlaştığı belirtiliyor. Serkan Balcı'nın G.Saray'a transferine bitti gözüyle bakılıyor.

17.05.2007
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden derlenen bilgilere göre, ligde mücadele eden diğer takımlarda sözleşmesi biten futbolcuların isimleri şöyle:

Fenerbahce: Rüştü Reçber, Ümit Özat, Mehmet Yozgatlı, Deniz Barış, Gürhan Gürsoy, Serkan Balcı, Recep Biler ve Volkan Demirel'in
Alabilecegimizden filan degil tabii, ama, Tuncay'i, Alex'i niye yazmamislar buraya. Bu transfer sezonunun, en tantanali elemanlari degil mi bu ikisi?!

Sivas'taki Mehmet Yildiz'i benim bir kac seyrettigim de cok pozitif gorusum olmadi. Tamam, is yapacak, ayakta kalacak (hatta, bizim Orhan'a yapmis bu son macta, rakibi, kafa-kola bile alabilecek) bir oyuncu ama, hem rakip ile, hem kendi takim arkadaslari ile didisip, kavga edip duruyor. Daha sakin olabilmeli...
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozan Ersoy wrote:Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden derlenen bilgilere göre, ligde mücadele eden diğer takımlarda sözleşmesi biten futbolcuların isimleri şöyle:

Alabilecegimizden filan degil tabii, ama, Tuncay'i, Alex'i niye yazmamislar buraya. Bu transfer sezonunun, en tantanali elemanlari degil mi bu ikisi?!

Sivas'taki Mehmet Yildiz'i benim bir kac seyrettigim de cok pozitif gorusum olmadi. Tamam, is yapacak, ayakta kalacak (hatta, bizim Orhan'a yapmis bu son macta, rakibi, kafa-kola bile alabilecek) bir oyuncu ama, hem rakip ile, hem kendi takim arkadaslari ile didisip, kavga edip duruyor. Daha sakin olabilmeli...
Ben hic yerli transfer yapmama taraftariyim. Su anda disarda oynayan kiralik gencleri toparlasak ikinci bir takim olur. O gencler ne olacak? Ibrahim Akin, Mehmet Yozgatli yetenekli adamlar ama elimizdekileri biraz oynatsak onlardan daha faydali olur. Bence bize once elimizdeki oyuncu envanterini dogru gozlemleyip en iyi sekilde degerlendirecek bir teknik direktor lazim. Onun disinda Juninho gibi bir transfer cok iyi olur.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Oldukça başarısız geçen sezonun ardından kaçışlar başladı.

Song Fransa'ya dönüyormuş.??

http://www.football365.fr/depeches/fili ... nce-.shtml
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

orhan, cihan, tolga gibi yeteneksiz, anadolu takimlarinda dahi siradanliktan oteye gidemeyecek futbolculari galatasaray formasi altinda gormek istemiyorum.

sabri, hasan sas, ayhan gibi keskin sirke kupune zarar, her karara bagiran cagiran, her pozisyonda olay cikaran futbolcularin galatasaray formasini kirlettigine inaniyorum.

hakan sukur, ergun, okan gibi futbolcularin artik yaslari ve performanslari geregi bu kulupte faal futbolcu olarak miyatlarini doldurduklarini dusunuyorum.

inamoto, carrusca gibi yetenekleri kisitli yabancilarin galatasaray yabanci kontenjanini gereksiz isgal ettigini dusunuyorum.

bu takimda mutlaka tutulmasi gerektigini dusundugum isimler, onem sirasina gore: song, yine song, arda, mehmet topal, umit karan, mondragon.

geri kalan isimlerden necati ve hasan kabze yerlerine daha iyisi bulunmazsa, son bir sans verilip takimda tutulabilir. ilic ve tomas yerlerine daha iyi yabancilar alinip gonderilmelidir. ancak, bu oyuncularin yerlerine transfer yapmadan gondermek, takimin kadro kalitesini bir gomlek daha asagi cekecektir.

genclerden mehmet guven maalesef beklenen gelismeyi gosteremedi simdiye kadar. ferhat ve ugur ucar alternatifleri cihan-orhan ak ikilisinden daha iyidir. ancak, ferhat hala daha cok hata yapiyor. muhakkak sol bek mevkisine onemli bir transfer sart.
Locked