Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

U19'ların Norveç maçları aday kadrosu

Teknik Direktör Ahmet Ceyhan yönetimindeki U19 Milli Takımımızın, Norveç ile 22 ve 24 Ağustos'ta oynaycağı özel karşılaşmaların aday kadrosu açıklandı. Kadroya davet edilen oyuncular 19 Ağustos 2007 Pazar günü saat 12:00'de TFF Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi Tesislerinde toplanacak.

U19 Milli Takımı aday kadrosuna şu kadroya şu oyuncular davet edildi;

1. Eray FIRAT (Galatasaray A.Ş.)
2. Çağrı YARKIN (Galatasaray A.Ş.)
3. İlker CİHAN (Galatasaray A.Ş.)
4. Erhan ŞENTÜRK (Galatasaray A.Ş.)
5. Erdi BAKIRCI (Fenerbahçe)
6. Fehmi Mert GÜNOK (Fenerbahçe)
7. Uğur Arslan KURU (Fenerbahçe)
8. Koray ŞANLI (Beşiktaş A.Ş.)
9. Serdar AZİZ (Bursaspor)
10. Tayfur Emre YILMAZ (Büyükşehir Bld.Spor)
11. Ferhat KİRAZ (Gençlerbirliği)
12. Barış MEMİŞ (Trabzonspor A.Ş.
13. Fatih SÖZGEN (İstanbulspor (Marmara A.Ş.))
14. Mehmet Gürkan ÖZTÜRK (İstanbulspor (Marmara A.Ş.))
15. Gökhan DEĞİRMENCİ (Altay)
16. Şahin ÇAKIR (Adana Demirspor)
17. Hasan Ali DURTULUK (Büyükşehir Bld.Spor)
18. Ömer TOPRAK (Freiburg)

www.tff.org
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Uluslararası 17 Yaş Altı Dörtlü Turnuvası'na katılacak olan 17 Yaş Altı Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosu belli oldu.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, İngiltere'de 28 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek turnuvada mücadele edecek milli takım aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Cem Sultan, Emrah Yollu, Berk Neziroğluları, Semih Kaya (Galatasaray), Özgür Çek, Sertaç Eren, İsmail Aslan (Fenerbahçe), Metin Uçar, Mahmut Boz, Soner Aydoğdu (Gençlerbirliği), Ali Kuçik, Batuhan Karadeniz (Beşiktaş), Eren Albayrak, İsmail Haktan Odabaşı (Bursaspor), Umutcan Yüksel, Abdülkadir Kayalı (Ankaragücü), Erhan Karayer (Çanakkale Dardanelspor), Tolga Mertoğlu (BSC Young Boys).

Teknik direktör Şenol Ustaömer yönetimindeki milliler, 26 Ağustos Pazar TFF Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi Tesislerinde toplanacak.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

1.lig ilk haftasin da bugun oynanan Altay-Orduspor macindan (altay.org.tr sayfasindan):

Saat 19.59: Orduspor'un 11'i şöyle: Şenol - Cihan(Can), Yiğitcan, Ali, Aydın, Cem, M.Hanefi, Cafercan, Uğur (Erdogan), Emre, Serkan

Dk. 6 Volkan Bekçi soldan kesti, kaleci Şenol zamanında çıkarak Mehmet Şen'dan önce topu kontrol etti.

Dk. 24 Emre sağdan ceza sahasına ortaladı, Cem'in arka direğe indirdiği topa Cafercan kafayı vurdu, kalecimiz Süleyman müthiş bir refleksle meşin yuvarlağı tokatlayarak mutlak bir golü önledi.

Dk. 30 Cafercan'in soldan kullandığı serbest vuruşta arka direkte iyi yükselen Cihan (can) kafayı vurdu, üstten az farkla aut.

Dk. 32 Cafercan'ın 25 metreden kullandığı serbest vuruşta top maalesef köşeden filelerimize gitti. 0 - 1

Dk. 38 Faulden sonra topu vermeyen Uğur (Erdogan) ile futbolcumuz Aydın arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Bu hareket tribünleri de hareketlendirdi. İki futbolcu da sarı kart gördü.

Dk. 61 Volkan'in [Bekci] pasında topla buluşan Aydın Çetin, soldan altıpasın uzak köşesine kesti, Mehmet Şen ayak koydu: 1-1.

Dk. 63 Sağ çaprazdan kullanılan serbest atışı kullanan Aydın Tuna, Orduspor'u yeniden öne geçirdi: 1-2.

Dk. 70 Volkan Bekçi çıktı yerine Muzaffer Bilazer girdi.

Maç bitti. İlk 90 dakikadan 2-1 yenilgiyle ayrıldık. Üzgünüz... Lige galibiyetle başlamayı o kadar çok istiyorduk ki...

Suat Kaya ve genc GSlilere tebrikler...

[/b]
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mert Tokman wrote:1.lig ilk haftasin da bugun oynanan Altay-Orduspor macindan (altay.org.tr sayfasindan):

Saat 19.59: Orduspor'un 11'i şöyle: Şenol - Cihan(Can), Yiğitcan, Ali, Aydın, Cem, M.Hanefi, Cafercan, Uğur (Erdogan), Emre, Serkan

Dk. 6 Volkan Bekçi soldan kesti, kaleci Şenol zamanında çıkarak Mehmet Şen'dan önce topu kontrol etti.

Dk. 24 Emre sağdan ceza sahasına ortaladı, Cem'in arka direğe indirdiği topa Cafercan kafayı vurdu, kalecimiz Süleyman müthiş bir refleksle meşin yuvarlağı tokatlayarak mutlak bir golü önledi.

Dk. 30 Cafercan'in soldan kullandığı serbest vuruşta arka direkte iyi yükselen Cihan (can) kafayı vurdu, üstten az farkla aut.

Dk. 32 Cafercan'ın 25 metreden kullandığı serbest vuruşta top maalesef köşeden filelerimize gitti. 0 - 1

Dk. 38 Faulden sonra topu vermeyen Uğur (Erdogan) ile futbolcumuz Aydın arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Bu hareket tribünleri de hareketlendirdi. İki futbolcu da sarı kart gördü.

Dk. 61 Volkan'in [Bekci] pasında topla buluşan Aydın Çetin, soldan altıpasın uzak köşesine kesti, Mehmet Şen ayak koydu: 1-1.

Dk. 63 Sağ çaprazdan kullanılan serbest atışı kullanan Aydın Tuna, Orduspor'u yeniden öne geçirdi: 1-2.

Dk. 70 Volkan Bekçi çıktı yerine Muzaffer Bilazer girdi.

Maç bitti. İlk 90 dakikadan 2-1 yenilgiyle ayrıldık. Üzgünüz... Lige galibiyetle başlamayı o kadar çok istiyorduk ki...

Suat Kaya ve genc GSlilere tebrikler...

[/b]
Sizin yazdiklariniza ek olarak,Ugur Demirok(Istanbulspor AS) ve Zafer Sakar(Samsunspor) ilk 11'de baslamislar.Bildigim kadariyla Altay macinda Ugur Akdemir ilk 11'deydi.(Mulayim Erdem de Orduspor'da.)
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Erkan Ferin eskişehirspor ile sözleşmesini feshedip o da orduspor'a gitmiş

Aydın ise uzun süren sakatlığından sonra tekrar sakatlanmış.Omuzu çıkmış.Geçmiş olsun. Sanırım bu çocuk başlamadan futbola veda edecek.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

3. haftada oynanan maclarda ilk 11'de gorev yapan oyuncularimiz:Ugur Akdemir,Cihan Can,Cafercan Aksu,Zafer Sakar,İlker Erbay,Ugur Demirok.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ordu spor beraberligi son dakikada Ugur Akdemir'le kurtarmis.
Orduspor - Antalyaspor: 3-3

TFF 1. Lig'de oynanan maçta Orduspor, kendi sahasında Antalyaspor ile 3-3 berabere kaldı.

MAÇTAN DAKİKALAR:
16. dakikada gelişen Orduspor atağında Uğur Erdoğan'ın uzak mesafeden sert şutunda meşin yuvarlak ağlara gitti. 1-0
43. dakikada sol kanattan ceza sahasına yapılan ortaya iyi yükselen Metin, kafayla topu ağlara gönderdi ve skorda dengeyi sağladı. 1-1
44. dakikada ani gelişen Antalyaspor atağında kaleci ile karşı karşıya kalan Aytekin, plase bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 1-2
80. dakikada Şenol'un ceza sahasına ortasında iyi yükselen Ümit, kafayla topu ağlara göndererek, skorda dengeyi sağladı. 2-2
85. dakikada ceza sahasında kaleci ile karşı karşıya kalan Aytekin, düzgün bir vuruşla takımını öne geçirdi. 2-3
90+1'de Antalyaspor ceza sahasında yaşanan karambolde topa son dokunan Uğur Akdemir, maçın skorunu belirledi. 3-3

STAT: 19 Eylül
HAKEMLER: Eray Yurtseven xx, Aleks Taşçığlu xx, Ceyhun Sesigüzel xx
ORDUSPOR: Şenol xx, Cihan xx, Yiğitcan xx, Ali xx, Mahmut Hanefi xx, Cafercan x (Şenol dk. 45 xx), Uğur Akdemir xxx, Emre xx (Mülayim dk. 76 x), Serkan xx (Mehmet dk. 60 x), Uğur Erdoğan xxx, Ümit xxx
YEDEKLER: Orçun, Cem, Emrah, Ümit
TEKNİK DİREKTÖR: Suat Kaya
ANTALYASPOR: Akın xx, Metin xx, Şenol xx, Piotr Dziewicki xx, Vahap xx, Aytekin xxx, Hakan xx (Bieniuk dk. 87 x), Uğur xx, Mahmut xx (Ertuğrul dk. 77 x), Serkan x (Eyüp dk. 52 xx), Ufuk xx
YEDEKLER: Erman, Cenk, Mesut, Serdar
TEKNİK DİREKTÖR: Raşit Çetiner
GOLLER: Uğur Erdoğan (dk. 16), Ümit (dk. 80), Uğur Akdemir (dk 90+1) (Orduspor), Metin (dk. 43), Aytekin (dk. 44 ve 85) (Antalyaspor)
SARI KARTLAR: Ümit (Orduspor), Mahmut, Eyüp (Antalyaspor)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

U17 Milli Takım kadrosu açıklandı
1 Kasım 2007

ÇEK Cumhuriyeti’nde 6 ve 8 Kasım’da, Çek Cumhuriyeti Genç Milli Takımı ile iki özel maç yapacak olan 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı’nın kadrosu açıklandı. Kadroda şu oyuncular bulunuyor:

Cem, Emrah, Emre, Semih, Berk (G.Saray),
Metin, Soner, Mahmut (G.Birliği),
Ali, Batuhan (Beşiktaş),
Eren, Haktan (Bursaspor),
Özgür, Sertaç (F.Bahçe),
Umutcan, Abdülkadir (Ankaragücü),
Ali (Denizlispor),
Erhan (Dardanelspor).
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Gecen hafta oynanan maclarda ilk 11'de baslayan oyuncularimiz:Ugur Akdemir,Cafercan,Cihan(Orduspor);Ugur Demirok(Istanbulspor);Zafer(Samsunspor);Ilker(Kayseri Erciyesspor).

Bu oyuncular disinda Erkan,Mulayim,ve Ugur Erdogan ilk 18'e girmisler;Volkan uzun zamandir ilk 18'de bile yok.(sakatligi olabilir)

Super Lig'de Oguz ve Aydin Yilmaz da(sakatligi var) duzenli olarak oynamiyorlar.Mehmet Guven ve Ozgurcan da farkli degil.

PAF takimindaki ve ulusal takimlardaki basarili oyunlarini,performanslarini, simdilik, daha ileriye tasiyamadilar.Maalesef uzucu bir durum.
25-2025

nefvakfi.org
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

BUMED (Bogazici Uni. Mezunlar Dernegi) in aylık yayın dizisinden Kasım 07 de, BU 2002 Psikoloji Bolumu mezunu, Klinik Psikologi uzerine BU den Yuksek Lisanslı, Marmara Uni. Spor Yonetim Bilimleri Bolumunde Doktorasına devam eden Sn. Ceren Tokdemir ile yapılmıs bir soylesi var.
Sn. Ceren Tokdemir GS Spor Klubunde futbol altyapısından sorumlu psikolog olarak gorev yapıyor.

Soylesinin bir bolumunu foruma kopyalıyorum.

Soru: GS da calıstıgınız bes yıl boyunca birkac TD ile calıstınız. Onların PAF takımına ve sporcu psikolojiine bakısları nasıldı?

Cevap: Aslında ben hep yerli teknik direktorden yanayım. Cunku yerli teknik direktorlerin cocukları daha iyi anlayacagını ve bu ise yuklenecegini dusunuyorum. Mesela dunyanın hicbir yerinde A takım teknik direktoru altyapı binasına gelmez, gelse bile tek bir oyuncu icin – 150 cocuk var- onun psikolojisi uzerine toplantı yapmaz ama Fatih Terim egitime cok onem verdiginden bunu yapar. Oyle ki, zannederim Ankara daki bir universiteden “bilime katkı yapan” insan odulu aldıgındaydı, “ Bu UEFA kupası da dahil benim hayatta aldıgım en onemli oduldur” demisti.

Yabancı teknik direktorler ise burada bir iki sene kalıp gideceklerini biliyorlar, dolayısıyla niye genclere yatırım yapsınlar? En fazla gostermelik birkac tanesini kampa goturuyorlar ama cok ilgilenmiyorlar. Bunu gecen sene Eric Gerets ile yasadık. Ama Karl Heinz daha farklı. Ben onu biraz Turklesmis goruyorum. Cok uzun sure Turkiye de yasadıgından ve bir de belli bir yasa geldiginden o artık sanki Turkiye de iz bırakmak istiyor ve hakikaten gencleri de dusunuyor. Ama ben yine de hem teknik direktor hem futbolcu olarak bizim insanımız duruken arayısa girmeye karsıyım. Kalitesiz yabancı gelecegine var olan basarılı gencler degerlendirilmeli. Ama o sansın uzun sure verilmesi lazım, bir iki mac degil. Onların hic hata yapmamaları bekleniyor ama bu imkansız.

Soru: Genc futbolcuların bir hafta kadroya girip, bir hafta girmemesi, uzun sure oynayamaması psikolojilerini nasıl etkiliyor?

Cevap: Bu oyle bir meslek ki beraberinizdeki hayallerle, size bel baglamıs butun bir aile ile beraber yıkılabiliyorsunuz. Hep sen futbolcuları koruyorsun diyorlar ama ozellikle alt yapıdan cıkısını gorunce dayanamıyorum. Mesela Arda hic oyle kolay, birdenbire yetismedi, o neler yasadı burada. Hayal kırıklıkları yasadı, tam oluyordu, “olmadı, bitti” dendi. Bu sadece altyapı surecinde olanlar. Dolayısıyla cok agır bir sey.

Soylesinin devamında mental dayanıklılıgın ozellikle Alman oyuncularda yer buldugu, bunun kalıtım ile degil egitim ile kazanıldıgına dikkat cekilmis. Soylesinin son bolumunu okurken aklım Cafercan a gitti. Once Rizespor a, ordan Ist B B ye, oradan Orduspor a. Bu surec icinde GS PAF lar A takım ile Almanya ya giderken Ist da kos kos kaldı. Kalli su Carrusca yı gonderip, bu cocuga yarım sezon sans vermeli. Yası bası geldi, artık "tamam mı devam mı" sureci yasayacak. Bence bu sureci Kalli nin yanında yasaması en dogru olanı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:BUMED (Bogazici Uni. Mezunlar Dernegi) in aylık yayın dizisinden Kasım 07 de, BU 2002 Psikoloji Bolumu mezunu, Klinik Psikologi uzerine BU den Yuksek Lisanslı, Marmara Uni. Spor Yonetim Bilimleri Bolumunde Doktorasına devam eden Sn. Ceren Tokdemir ile yapılmıs bir soylesi var.
Sn. Ceren Tokdemir GS Spor Klubunde futbol altyapısından sorumlu psikolog olarak gorev yapıyor.

Soylesinin bir bolumunu foruma kopyalıyorum.

Soru: GS da calıstıgınız bes yıl boyunca birkac TD ile calıstınız. Onların PAF takımına ve sporcu psikolojiine bakısları nasıldı?

Cevap: Aslında ben hep yerli teknik direktorden yanayım. Cunku yerli teknik direktorlerin cocukları daha iyi anlayacagını ve bu ise yuklenecegini dusunuyorum. Mesela dunyanın hicbir yerinde A takım teknik direktoru altyapı binasına gelmez, gelse bile tek bir oyuncu icin – 150 cocuk var- onun psikolojisi uzerine toplantı yapmaz ama Fatih Terim egitime cok onem verdiginden bunu yapar. Oyle ki, zannederim Ankara daki bir universiteden “bilime katkı yapan” insan odulu aldıgındaydı, “ Bu UEFA kupası da dahil benim hayatta aldıgım en onemli oduldur” demisti.

Yabancı teknik direktorler ise burada bir iki sene kalıp gideceklerini biliyorlar, dolayısıyla niye genclere yatırım yapsınlar? En fazla gostermelik birkac tanesini kampa goturuyorlar ama cok ilgilenmiyorlar. Bunu gecen sene Eric Gerets ile yasadık. Ama Karl Heinz daha farklı. Ben onu biraz Turklesmis goruyorum. Cok uzun sure Turkiye de yasadıgından ve bir de belli bir yasa geldiginden o artık sanki Turkiye de iz bırakmak istiyor ve hakikaten gencleri de dusunuyor. Ama ben yine de hem teknik direktor hem futbolcu olarak bizim insanımız duruken arayısa girmeye karsıyım. Kalitesiz yabancı gelecegine var olan basarılı gencler degerlendirilmeli. Ama o sansın uzun sure verilmesi lazım, bir iki mac degil. Onların hic hata yapmamaları bekleniyor ama bu imkansız.

Soru: Genc futbolcuların bir hafta kadroya girip, bir hafta girmemesi, uzun sure oynayamaması psikolojilerini nasıl etkiliyor?

Cevap: Bu oyle bir meslek ki beraberinizdeki hayallerle, size bel baglamıs butun bir aile ile beraber yıkılabiliyorsunuz. Hep sen futbolcuları koruyorsun diyorlar ama ozellikle alt yapıdan cıkısını gorunce dayanamıyorum. Mesela Arda hic oyle kolay, birdenbire yetismedi, o neler yasadı burada. Hayal kırıklıkları yasadı, tam oluyordu, “olmadı, bitti” dendi. Bu sadece altyapı surecinde olanlar. Dolayısıyla cok agır bir sey.

Soylesinin devamında mental dayanıklılıgın ozellikle Alman oyuncularda yer buldugu, bunun kalıtım ile degil egitim ile kazanıldıgına dikkat cekilmis. Soylesinin son bolumunu okurken aklım Cafercan a gitti. Once Rizespor a, ordan Ist B B ye, oradan Orduspor a. Bu surec icinde GS PAF lar A takım ile Almanya ya giderken Ist da kos kos kaldı. Kalli su Carrusca yı gonderip, bu cocuga yarım sezon sans vermeli. Yası bası geldi, artık "tamam mı devam mı" sureci yasayacak. Bence bu sureci Kalli nin yanında yasaması en dogru olanı.
Murat Selam,

Ugur Ucar ve Arda disinda,GS PAF takiminda ayni donemde yer almis butun oyuncularin zor bir surecten gectigini dusunuyorum.Bu oyuncular yas gruplarinin en iyileri.Hakettikleri yere gelmeleri de oncelikle kendilerine bagli.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Suat Kaya son haftalarda basarisiz sonuclar alinca istifa etmis maalesef. Bence Orduspor kotu durumda degildi. Insallah genc futbolcularimiz zarar gormez bundan.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Aydin Yilmaz omzundan ameliyat olmus ve sahalardan 2.5 ay uzak kalacakmis. muhtemelen bunun da etkisiyle manisaspor kendisiyle olan sozlesmeyi feshetmis.

bu cocuk daha cok kucuk yaslardan itibaren uzun sakatliklarla bogusmak zorunda kaldi. insallah sakatligini atlatip iyi bir sekilde sahalara doner.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu haftaki maclarda ilk 11'de gorev yapan oyuncularimiz:Ugur Erdogan,Cafercan,Erkan,Cihan(Orduspor),Ugur Demirok(Istanbulspor).Ugur Erdogan bu hafta takiminin 2-1 kazandigi macta 1 gol atti.
25-2025

nefvakfi.org
Volkan Cilenger

Post by Volkan Cilenger »

Arkadaşlar bir oğuz sabankay diye üzerine titrenen bir yeteneğimiz vardı.Manisa ya gitti tek bir maçını duymadım. İnanın içim sızlıyor oğuz topla inanılmaz yumuşaktı.Ayağına top yakışıyordu.Kayboldu gitti.Yazık oldu diye düşünüyorum.
Post Reply