Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bahri, gazete reddetmiş. Linki http://www.odatv.com/index.php?id=15001

Belki de bu mizanpaj hazırlandı ama sonra vazgeçildi ve içeriden biri nete sızdırdı...
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

ilk baskiyi yapmislar. Millette web sayfalarindan cekmis bunu.
Ya da bilerek mi yaydilar nedir...
Bu "nadide" zeka fiskiran manseti ben buraya asmaya da utandim.
adamlar bunlari her kose basinda satiyorlar pacavralarini yahu.
Yogun istek uzerine "Serefsiz Basin"'a as da ibret olsun dediler.
Ozur dileyerek buraya da koydum bu baskilarini.
Last edited by Bahri Unlu on Wed Feb 25, 2009 2:35 pm, edited 1 time in total.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

adamlarin ozru kabahatinden buyuk.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=181126

... bu gazetenin orjinal başlığı değil. Bu başlık bazı işgüzarların "öylesine" yazılan
başlığın sızdırması ile ortaya çıkan bir talihsizlik..
5-2'lik hezimetin hemen ardından Pazartesi günü çıkacak olan sayı öncesi
yapılan yazı işleri çalışmasında bir anlık yazılan bu başlık internete sızınca olanlar oldu.

Pazartesi yayınlanacak 4. sayfada ağır yenilgiye dair haber için bir ara "Skib bıraktı" başlığı atıldı.
Daha sonra başlık "Skibbe gitti" diye değiştirildi.
İşte o kısa zaman diliminde yani değişiklik yapılmadan o sayfa
internete sızdı.. Söz konusu fotoğraf mail aracılığıyla her yere yayıldı.
"atılan başlık "bir kaç yere" gitmiş ama hemen değiştirdik" denildi.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Şerefsizliğin resmini yapabilir misin Abidin?
Kendi Kendini Pişti Yapan Haber Servisi
Kaynak: http://www.keyifarasi.com/2009/03/kendi ... rvisi.html

İnternetSpor/İnternetHaber sitelerinde muhtemelen aynı servisin elinden çıkmış iki ayrı haber. İlkinin tarihi bugün. Akılları sıra attıkları başlıkla Lincoln'ün fan sitesinideki abartılı bir yazıyı tiye alıyorlar. Fan sitesindeki yazıda Lincoln'ün bu sezona dair başarılı istatistiklerine Messi ve C. Ronaldo'nun bile yetişemediği belirtiliyor.

Haber linki:

http://www.internetspor.com/lincoln-mes ... s2818.html

Image

İkinci haberin tarihi bundan takribi 1 sene öncesi: 2 Ocak 2008. Alex'in istatistikleri Messi'nin üzerine çıkınca bugün Lincoln'de "ilginç haber" olan benzetme, "parmak ısırtıyor" şeklinde kendi elleriyle haber olarak girilmiş. Aferin size...

Haber linki:
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=121281

Image

Kaynak: http://www.keyifarasi.com/2009/03/kendi ... rvisi.html
08 Mart 2009 Pazar
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Adamim MERIC TUNCA yoktu kac zamandir ortaliklarda. Döktürmüs yine usta kalem :D Fenerbahçe’yi ligden atın (!)
11 Mart 2009

''Emre, Kayserili oyuncuya 'Boğazını keserim' hareketi yaptı...'' ''Volkan rakibine kasti tekme attı...'' ''Roberto Carlos hakeme 'Sen delisin'işareti yaptı..'' Meriç TUNCA yazıyor...

Bir hafta geriye gidiyoruz;

''Alex'in kesin kırmızı kart görmesi gerekti..''

Meriç TUNCA yazıyor

''Lugano hakeme gözlük işareti yaptı..''

''Deivid rakibinin ayağına bastı..''

''Gökhan Gönül küfür etti..''

Az biraz daha gerilere gidiyoruz;

''Kemalettin kominist..''

''Boliç seyirciye yan baktı..''

''Cemil Turan rakibini çalımlarken alay etti..''

''Can Bartu topu ayağında çok tutup ayıp bir hareket yaptı..'''

''Zeki Rıza Sporel büyük bir terbiyesizlik yapıp 4 gol birden attı..''

Haaa az kalsın unutuyordum.. Bir de şey vardı;

''Utanmaz (!) Fenerbahçe, Galatasaray'a 6 tane attı..''

Fenerbahçe ne zaman ligde şampiyonluk potasına girse bu tip haberler anında gündeme getirilmeye başlandı..

Çok değil.. Daha 2 hafta öncesine kadar..

''Aragones kulübede uyuyordu..''

''Alex koşmuyordu. Onun sözleşmesini uzatmak aptallıktı..''

''Roberto Carlos emekli gibi oynuyordu..''

''Lugano zararlıydı..''

''Edu da stoper miydi?''

''Uğur Boral bal yapmayan arıydı..''

Ama galiba en anlamlısı şuydu:

''Fenerbahçe bu sene Avrupa'ya gidemez...''

Bu takımın Denizli'de şampiyonluğu, Beşiktaş karşısında kupaları çalınırken..

Bu takımın futbolcularına ''Sağa baktın'' diye sarı kart, ''Sola baktın'' diye kırmızı kartlar bol keseden gösterilirken..

Bu takıma penaltı vermemek için hakemler birbiriyle yarışırken..

Bu takımın anasının ak sütü gibi kazandığı goller ''Büyük bir pişkinlikle'' iptal edilirken..

Bu kulüp stadını kendi parası ile yaparken..

Bu kulüp vergisini son kuruşuna kadar verirken..

Rakibine her türlü hareketi yapan Ayhanlar, Sabriler, Emreler, Barışlar, Linconler, İbrahim Toromanlar, Serdarlar görmemezlikten geliniyorsa..

Stad yapımını tüy bitmemiş yetimin sırtına yükleyenler, vergisini bir türlü ödemeyenler kollanıyorsa..

Ve Fenerbahçeli futbolcuların en küçük bir hareketi ''Futbolun marka değerini koruyalım'' yalanını her fırsatta dile getiren ''Yayıncı kuruluş'' başta olmak üzere tüm ''Fenerbahçe düşmanları'' tarafından sürekli didikleniyorsa..

O zaman ''Futbolun Ergenekonu''nun ortaya çıkmasını beklemekten başka çaremiz yok..

''Ya ne oldu da bunlar bir anda topyekün Fenerbahçe'ye savaş açtı?'' diyeniniz varsa cevap sadece şu;

-''Fenerbahçe yeniden şampiyonluk potasına girdi..''

''Türk futbolunda çöreklenmiş bu düşmanlar'' için aslında en güzel sözü ''Basketbol Menaceri'' Nedim Karakaş söyledi;

-''Bu zamana kadar meydanı boş bulanlar bundan sonra karşılarında Fenerbahçe'yi bulacaklar. Meydan artık boş değil..''
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Burak hocam, Meriç Tunca'yı Star Gazetesi yıllarından biliriz.
Her ne kadar başlığın adı "Şerefsiz Futbol Basını" olsa da, insan olarak bile nitelendiremeyeceğimiz bu yaratığı bu başlığın içine dahil etmek, bana kalırsa başlığa haksızlık.
Eşekler bile anırırken daha mantıklı şeyler söylüyordur bu adama nispeten.
AYRILMAZ İKİLİ
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu herifin yazısını iyi inceleyin,içinde fb zihniyetinin varacağı en son noktayı göreceksiniz.Yazının başlığına bak !

GS Yönetimi ve Türk Medyasına: Ölüm(ler)e Sebep Olabilirsiniz !

http://www.sporyazarlari.com/Futbol/gal ... 88879.aspx

Senin ben yazacağın yazıyı,öngörünü,futbol-spor anlayışını...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Türk Spor Basını'nda köşe sahibi olan bir zatın Bursaspor-Fenerbahçe maçı için yazdığı yazıdan bazı bölümler koyuyorum.
Yazının basıldığı gazete, Fotomaç Gazetesi. Yazıyı yazan kişi, Selçuk Yula.
"Fotomaç'tan ve onun yazarından ne olacak ki başka" diyebilirsiniz.
Bu görüş haklı.
Ama şöyle de düşünelim... Bu tip gazetelerin, çok önemli tirajları var.
Dahası, stadyumlara giden taraftarın olaylara bakış açısını buralarda yazan amigo kişiler belirliyor.
Alıntı yapacağım bölümler, Yula'nın koyu Fenerbahçeliliğine değil, bilgisizliğine, çapsızlığına, üslup yoksunluğuna dikkat çekme amaçlı.
Yazı diye insanlar neler okuyor, görün.

Yaa kardeşim, Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında final maçı gibi görülen Bursa deplasmanında son dakikalarda hiçbir zaman düşünmediğin Gürhan'ı oyuna almanın mantığını lütfen bana açıklar mısın?

Üsluba bakın... "Yaa kardeşim"...
Spor yazarları kendilerini çok önemli yere koyuyor.
Arkadaş, Aragones'in kendisini muhatap alıp oturup açıklama yapmasını istiyor.

Ben, senden futbolu daha iyi biliyorum, bunu iddia ediyorum.

Kendini Tanrı katında gören köşe yazarı.
Oturduğun yerde ahkam kes... Oh ne iyi.

Yahu sen Deniz'i dışarıda bırakıp, Selçuk'u 11'e aldın "Eyvallah" dedik.

Sağol be.

Bak oğlum Halis! Penaltı böyle olmaz! Kendini yere atana penaltı verilmez. Kendi kendine adalet sağlamaya çalışıyorsan senden hakem de olmaz.

İşte bomba satırlar...
"Bak oğlum Halis!" diye bir başlangıç. Sanırsın ki Güzin Abla okuyucusuna öğüt veriyor. "Bak kızım..." diye.
Cart curt, ahkam... Hakeme direkt sesleniyor. Kendini MHK Başkanı sanıyor olabilir. Kibir o düzeyde.

Fenerbahçe'siz lig herkese hayırlı olsun!
Son söz... Amigoluğun yazarlığa karışması.

İşte Spor Basını'mız, yazar diye bu çapsız dingilleri okutuyor bize.
AYRILMAZ İKİLİ
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Salih Bora wrote:Türk Spor Basını'nda köşe sahibi olan bir zatın Bursaspor-Fenerbahçe maçı için yazdığı yazıdan bazı bölümler koyuyorum.
Yazının basıldığı gazete, Fotomaç Gazetesi. Yazıyı yazan kişi, Selçuk Yula.
"Fotomaç'tan ve onun yazarından ne olacak ki başka" diyebilirsiniz.
Bu görüş haklı.
Ama şöyle de düşünelim... Bu tip gazetelerin, çok önemli tirajları var.
Dahası, stadyumlara giden taraftarın olaylara bakış açısını buralarda yazan amigo kişiler belirliyor.
Alıntı yapacağım bölümler, Yula'nın koyu Fenerbahçeliliğine değil, bilgisizliğine, çapsızlığına, üslup yoksunluğuna dikkat çekme amaçlı.
Yazı diye insanlar neler okuyor, görün.

Yaa kardeşim, Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında final maçı gibi görülen Bursa deplasmanında son dakikalarda hiçbir zaman düşünmediğin Gürhan'ı oyuna almanın mantığını lütfen bana açıklar mısın?

Üsluba bakın... "Yaa kardeşim"...
Spor yazarları kendilerini çok önemli yere koyuyor.
Arkadaş, Aragones'in kendisini muhatap alıp oturup açıklama yapmasını istiyor.

Ben, senden futbolu daha iyi biliyorum, bunu iddia ediyorum.

Kendini Tanrı katında gören köşe yazarı.
Oturduğun yerde ahkam kes... Oh ne iyi.

Yahu sen Deniz'i dışarıda bırakıp, Selçuk'u 11'e aldın "Eyvallah" dedik.

Sağol be.

Bak oğlum Halis! Penaltı böyle olmaz! Kendini yere atana penaltı verilmez. Kendi kendine adalet sağlamaya çalışıyorsan senden hakem de olmaz.

İşte bomba satırlar...
"Bak oğlum Halis!" diye bir başlangıç. Sanırsın ki Güzin Abla okuyucusuna öğüt veriyor. "Bak kızım..." diye.
Cart curt, ahkam... Hakeme direkt sesleniyor. Kendini MHK Başkanı sanıyor olabilir. Kibir o düzeyde.

Fenerbahçe'siz lig herkese hayırlı olsun!
Son söz... Amigoluğun yazarlığa karışması.

İşte Spor Basını'mız, yazar diye bu çapsız dingilleri okutuyor bize.
Salih bey,

Spor basini bir yana, Fotomac bir yana, "Buyuk sair, yazar,dusunur,spor adami" Selcuk Yula baska bir yana...

Ben Sulcuk Yula'yi hep okurum, bu sefer hafif yazmis, Fenerbahcenin durumu cok kotu ve Galatasarayda daha yeni maglup olmus diye. Birde sene FB nin kazandigi mactan sonra gormelisin...

Yendigi takim Yozgatspor olsa, adinda GS vardan girer, nerelerden cikar allah bilir, sirf gs ye laf sokmak icin...
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eski bir ilkokul sarkisi vardi (benim zamanimdan da eski). Bu da ona benzemis.

http://www.sabah.com.tr/haber,D9B283AC2 ... E31CA.html
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ligimiz bayagi senlenmis. Haberim yoktu. Basinimiz sayesinde Tecevuzcu Coskun'lari (boylemi idi ada adamin) taniyoruz artik.

http://w9.gazetevatan.com/Cangele_bana_ ... 649/5/Spor
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Şimdi de Arda'nın İBB maçında soyunma odasına girmesiyle ilgili haberler uçuşuyor ortada.Maçla alakalı olmayan bir durumdan nasıl da hemen 1 maç ceza çıkartıyorlar ve bunlara o gazetenin yayın yönetmeni denilen adamları da buna izin veriyor.Sonra Euro 2008 de,WC 2010 da (katılabilirsek),2012 de Arda Arda diye inlerler.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Illa bir ceza aldiracaklar Arda'ya. Oynamadigi bir macta tahmin etmiyorum boyle bir cezanin verilebilecegini. Arda'nin simardigini sanmiyorum ama kendine dikkat etmeli, sirf Galatasaray'in degil Turkiyeninde yillardir beklenen sembol oyuncusu. 85'den itibaren futbolu takip ederim onun gibi yetenekli etkili Turk futbolcusu gormedim.
Kemal Bakircioglu
Mehmet Gurdal Cetin

Re: Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Aslinda sabit olmasi gereken basligimiz cok diplere dusmus. Canlandirmak gerekiyor :P

Piyasalarda cok ilginc bir haber var.

NTV'nin 90 dakika programi yayindan kaldirilmis deniyor. Hincal-Hasmet-Yakup icin yeni projeler var mi bilemem.

NTV'nin basina 24'ten ayrilan eleman gecmis. Bazi cevreler bu elemanin aslinda NTV'nin buyuk donusumunun bir parcasi oldugu soyluyorlar.

Tabiki gunun bombalari , Bayern'in Arda-Hamit takasini teklif ettigi (Hurriyeti kutluyoruz bu sefer kalin yapmis ama kokusu muazzam degil henuz) , ve Galatasaray'a KEITA soku baslikli haberi ile internethaber :) Adam RIJKAARD'tan izin almis 4 gun gec geliyormus dolayisi ile Kazakistan'daki ilk macta yokmus. Sok bu yani :P

Ben, "KEITA kor, sag ayagi 3 santim kisa, sol bobreginde kronik bir rahatsizligi var, yada Baros'un erkek arkadasi imis ve uygunsuz fotolari " gibi daha yaratici haberler bekliyordum.

Haldun bunlari cok kotu madara etti, yazacak bir haber icin sabah kadar CM yada playstation 3 oynayip oyuncu ariyorlar. :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Re: Serefsiz Turk Futbol Basini (HEPSI IYISI YOK)

Post by Can Ergun »

Dün NTV de GÜntekin,Gürcan ve biri daha transferle ilgili bir program yapmışlar.Mutfaktayken izledim bir miktar.90 dk lık programın 1 saat 15 dk sı fb konuştular,Aykut'un öneminden tutun da Alex'e,Emre'ye, Aragones'e artık konuşulcak ne varsa konuşup bitirdiler,sonra GS'a geçip 10 dk bahsettiler total futbol,Rijkaard falan laf olsun diye bahsedildi,reklam falan filan derken BJK'ne de 5 dk falan ayırdılar ve program bitti.

NTV kaliteyi yükseltiyor ama çalışanlara da bir el atması lazım.Özellikle Hıncal 1 yıl daha çekilmez...
Post Reply