UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ayhan'in sakatlanip Balta'nin oynayamiyor olmasi kotu oldu bu macta kanatlar icin. Ugur--Hasan Sas diye bir sag kanat ve Volkan--Arda diye bir sol kanat beni urkutuyor defansif olarak.

Baris'i saga alip, Lindroth'a da ozel olarak sol tarafi destekleme gorevi vermek bir cozum olabilir.

------------------------------Orkun-------------------------------

Ugur--------------Song--------------Servet--------------Volkan

Baris-------------Mehmet Guven-------Linderoth---------Arda

--------------------------------Lincoln--------------------------

--------------------------------Nonda---------------------------

gibi bir dizilis olabilir, tek forvet ama daha guvenli. Kalli cikarmaz boyle ama bu da bir ihtimal.

Kalli ise muhtemelen

----------------------------------Orkun----------------------------

Ugur---------------------Song---------Servet--------------Volkan

------------------Baris-----------Linderoth--------------Arda--------

-----------------------------Lincoln------------------------------------

-------------------------Nonda------------(Hakan-Umit)---------------------

yapar.

Biz de yuregimiz agzimizda bir mac izleriz.

Ali
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Erdogan wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Haydaaaa, iceri almasinlar mactan once. Her iste bir hayir vardir :)

Otopark tartışması yüzünden mahkemelik olan Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür hakkında yakalama emri çıkarıldı. Karar, Hakan Şükür’ün ikinci kez duruşmaya katılmaması nedeniyle alındı.

http://www.ntvmsnbc.com/news/421842.asp
Yahu ntv bile salliyor.. Hakan sadece durusmalara katilmamis ve 3. ye polis marifetiyle (marifetmis gibi :) ) getirilmesine karar verilmis..

Yakinda interpol de arananlar listesinde diye yazacaklar, ondan korkuyorum..
Ben aslinda isin birazda dalgasindayim. Bugun Hakan Sukur Allah korusun birisini bir sekilde yaralasa bile o maca cikarirlar oynamasi gerekiyorsa:) Burasi Turkiye. Zengin, unlu kisilere yapilan ayricaliklari anlatmaya/tartismaya gerek bile yok.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

SÜRPRİZ KADRO!..
Haberi yazdırın 04 Ekim 2007 14:04

Galatasaray'ın Sion ile bu akşam oynayacağı karşılaşma öncesinde Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp'ın sürpriz bir kadro sahaya süreceği öğrenildi..

Sarı Kırmızılıların Sion karşısına hücum ağırlıklı bir kadro ile çıkacağı belirtildi..

İşte Galatasaray'ın muhtemel 11'i :

Orkun, Uğur, Servet, Song, Volkan, Linderoth, Lincoln, Barış, Arda, Hakan Şükür, Ümit Karan

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER

Pınar ARGUN
Nonda yedek eger bu kadro dogruysa..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci parali olarak

http://www.digiturkwebtv.com

uzerinden izleyebilirsiniz...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Erdogan wrote:
SÜRPRİZ KADRO!..

Galatasaray'ın Sion ile bu akşam oynayacağı karşılaşma öncesinde Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp'ın sürpriz bir kadro sahaya süreceği öğrenildi..

Sarı Kırmızılıların Sion karşısına hücum ağırlıklı bir kadro ile çıkacağı belirtildi..

Orkun, Uğur, Servet, Song, Volkan, Linderoth, Lincoln, Barış, Arda, Hakan Şükür, Ümit Karan

Pınar ARGUN
Nonda yedek eger bu kadro dogruysa..
Benım anlamadığım sürprizin nerede olduğu, Nonda'nın yedek olması haricinde herkesin beklediği kadro değil mi bu?

Eğer kadro bu ise sanırım Kalli ilk yarıda istediğimiz avantajı yakalayamaz isek ikinci yarı diri bir Nonda'yı yorgun Sion defansı üzerine salmayı düşünüyor olabilir ya da umarım yoktur ama Nonda'da bir son dakika rahatsızlığı falan olabilir.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ilaveten Hakan'i ve Lincoln'u ters taraftan motive ettigini dusunuyor olmali. Zaten birini kesip digerini oynatsa spekulasyona acik olurdu. Ben forvette Nonda-Hakan bekliyordum, bir de Lincoln ve Arda birarada fazla olacak gibi. Ilk yarim saatte gol atmamiz gerekiyor bu kadroyla.

Hayirlisi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

SÜRPRİZ KADRO!..

Pınar ARGUN
MAÇ KADROSU
54 Orkun
33 Uğur
76 Servet
4 Song
22 Hakan Balta
8 Barış
6 Linderoth
87 Mehmet Güven
66 Arda
99 Ümit Karan
20 Nonda
YEDEK KULUBESİ
1 Aykut
14 Mehmet Topal
16 Carrusca
19 Bouzid
27 Özgürcan
61 Serkan
74 Volkan

bjk
84 Hakan
15 Diatta
58 İbrahim Toraman
5 Gökhan Zan
19 İbrahim Üzülmez
21 Serdar Özkan
2 Serdar Kurtuluş
41 Koray
14 Tello
13 Bobo
14 Nobre

maraton.com.tr
Maraton'un verdigi Besiktas maci kadrosuna bakip yarim saat dusunduydum, niye Volkan yerine Mehmet Guven oynuyor, niye iki on libero oynuyoruz, Arda da sol kanat oynuyor diye. Mac basladi kadrolari gorememisim, istiklal marsi okunuyordu. 5 dakika gecti, maraton'un kadrosunun yanlis oldugunu, benim mactan once tahmin ettigim kadronun sahada oldugunu anlamam. Maraton'a iyi sovduydum.

Bu kadro da pacavra.

Nonda oynar. Hakan ya da Umit oynamaz. Benim tahminim Hakan oynamaz.

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bence Hakan - Nonda cikar maca. Hakan'i oynatmazsa daha buyuk yaygara cikacagini tahmin ediyordur, hele Allah vermesin elenirsek Hakan'siz falan. Sakat ise gercekten zaten yapacak birsey yok. Umit bu sene berbat basladi, masallah berbatta goturuyor. Bence ilk 11 cikmamali.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Biliyorum Ilk macda ki Carusca hatasini hic kimse gormek istemez. Ben yanlizca amatorce dusuncemi ortaya koymak istedim.

Acaba bu kadro bizim orta sahamiza daha kuvvetli yansar mi?

Code: Select all

---------------------------Orkun-----------------------------

Uğur--------------Song-------------Servet----------Bouzid

---------------------------Linderoth---------------------------

--------Baris----------------------------------Volkan----------

-------------------------Lincoln--------------------------------

----------------------------------------Arda--------------------

--------------------------Nonda-------------------------------- 
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Celal Gürcüoglu wrote:Bence Hakan - Nonda cikar maca. Hakan'i oynatmazsa daha buyuk yaygara cikacagini tahmin ediyordur, hele Allah vermesin elenirsek Hakan'siz falan. Sakat ise gercekten zaten yapacak birsey yok. Umit bu sene berbat basladi, masallah berbatta goturuyor. Bence ilk 11 cikmamali.
Olabilir. Ben Hakan'in sahada surunecegini, 3 adimdan kaciracagini, orta sahada defalarca top kaptiracagini dusunuyorum. Kafa gidik bir, ikincisi bir haftadir dogru durust calismiyor. Umit'ten umudun var mi derseniz, ondan da yok, Besiktas macindaki savruk oyununu gordukten sonra.

Bu mac Arda'nin maci olur diye tahmin ediyorum. Arda ilk macta oynamamisti. Ne oldugunu bilmiyorlar. Hem Arda hem Lincoln olunca savunmalarinin dengesi iyice bozulacaktir. Arda fizigi iri, belini zor donduren Avrupa takimi savunmalarina karsi cok basarili oyunlar cikariyor. Arda gibi bacaklari kisa, yere yakin, kivrak, ne yapacagi belli olmayan oyuncular cok zorluyorlar o tip savunmalari.

Sol kanat savunmamizdan da cok korkmayin. Volkan o kadar ileri cikmayacaktir. Ciksa bile aklinda hep savunmasi olacaktir, kaptirir kaptirmaz geri gelir.

Sion ASY gibi bir ortama gelip, bugunku GS gibi bir takima karsi paniklemeden, gol yemeden oynayabilecek tecrubeye ve derinlige sahip bir takim degil. Kendi sahalarinda bir gazla oynadilar, ilk 20 dakikada afallatmak ve vurmakti basarili oldular. Kontralarda cok adamla geleceklerini de dusunmuyorum. Cok adamla uzerimize gelmezlerse ve Volkan ve Ugur yerlerini kaybetmez cabuk donerlerse, kontrataklarinin cok etkisi olmayacaktir. Teke tekte ikisine de guveniyorum.

Orta sahada Baris'in oynayacak olmasi da onemli. Iceriye kat edip, sag ic oynayip orta sahasina destek verecektir, Linderoth da sola Arda'ya yardim eder. Orta sahada cabuk basip, atak ustune atak yapacagiz.

GS 90 dakika son ana kadar konsantrasyonu kaybetmeden oynamali ve oynayacaktir da. Bir gol atinca Sion acilacak ve buyuk bir olasilikla batacaktir. Butun planlari 0-0'a yatmak.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Havadir Civadir daha bir $eyler yumurtlamadi mi kadro hakkinda. Ona soylemeden beyaz tilki ya da kurt takim kurmaz.

Bugun icinizde lenecegiz diyen var mi? Ben bile havaya girdim. Ama Dominigez'den korktum. Gecen sefer fena yapti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote: Butun planlari 0-0'a yatmak.

Ozan Ersoy
Ozan'cim, Blick adli Isvicre gazetesinde yazilan bir demec de Sion kulubunun umitlerinin hakeme bagli oldugu...

Goya macimizi yonetecek Alma hakem bir zamanlar Hertha Berlin vs Stuttgart macini sahaya madde atilltigi icin tatil etmis.

Heisser Tanz Hat Ref die Gala-Fans im Griff?
178 words
4 October 2007
Blick
German
© 2007 Ringier AG, Switzerland. All rights reserved. For further information see http://www.ringier.com

ISTANBUL. In der Meisterschaft setzt Galatasaray zu einem Sololauf an - schon 4 Punkte Vorsprung. Dennoch rumort es im Team von Kalli Feldkamp (73).

Das 2:1 am Wochenende im Derby gegen Besiktas war für den Deutschen der totale Sieg. Er hatte die Stars Lincoln und Hakan Sükür gesperrt, weil sie im Hotel Freunde und Familie zu lange bei sich gehabt hatten.

Doch gegen Sion sind sie wieder im Team, dass diese Saison von 10 Pflichtspielen erst eines verloren hat - jenes in Genf (2:3). Heute auch wieder dabei: Die heissen Gala-Fans. Denn die ersten 6 Meisterschafts-Heimspiele müssen wegen der Ausschreitungen gegen Fenerbahce letzte Saison ohne Anhang ausgetragen werden. Da kommt der Uefa-Cup gerade recht.

Einem kommt eine ganz wichtige Rolle zu: Dem Ref! Glück für Sion: Der Deutsche Michael Weiner (37) ist einer, der nicht lange Federlesens macht. Er brach 2006 ein Pokalspiel zwischen Hertha und den Stuttgarter Kickers ab, nachdem ein Assistent von einem Geschoss getroffen worden war.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:
Ozan'cim, Blick adli Isvicre gazetesinde yazilan bir demec de Sion kulubunun umitlerinin hakeme bagli oldugu...

Goya macimizi yonetecek Alma hakem bir zamanlar Hertha Berlin vs Stuttgart macini sahaya madde atilltigi icin tatil etmis.
Dogru Murat abicim bunun atlamisim. Bu da ne kadar aciz olduklarini, cekindiklerini gosteriyor. Bir hafta onceden basladilar ortaligi geren konusmalara. Yok Istanbul'da bizi kesecekler, yapacaklar, edecekler. Bunun amaci hem takimin ve seyircinin tansiyonunu yukseltmek, hem de hakemi etki altina almak. Isvicre'liler bu isin ustasi.

Ama Allah'dan Fatih Terim yok basimizda. Arada cok buyuk fark var. Kalli geldigi ilk gunden beri hakemler hakkinda konusmadi, saha disindaki konular hakkinda yorumu yok gibi. Baris'in nasil BJK macinda kaleciyle kapismadigini sen de iyi yakalamissin. Kalli'nin Roma'ya Avrupa Kupa galipleri kupasinda ceyrek finalde elenmesi de takimin oynadigi futbol yuzunden degil o zaman Ugur Tutuneker'in durduk yere yerdeki adama tekme atmasi ve kirmizi kart gormesindendir. Mactan sonra hem Kalli hem Stumpf Ugur'u agir elestirdiydiler. Boyle sacmaliklar istemedigini defalarca anlatmistir. Ugur olayi kulaga iyi bir kupedir.

Seyirciye guven olur mu? Olmaz. Turk milleti denince hep Aziz Nesin geliyor aklima. Seyirci yuzunden eleneceksek zaten, GS'i atsinlar Avrupa'dan, zerre kadar uzulmem.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
Seyirciye guven olur mu? Olmaz. Turk milleti denince hep Aziz Nesin geliyor aklima. Seyirci yuzunden eleneceksek zaten, GS'i atsinlar Avrupa'dan, zerre kadar uzulmem.

Ozan Ersoy
Akillidir gobegini ka$iyan maganda. Macin sonuna dogru bakiyorlar eleniyorlar o zaman atarlar ellerinde ne varsa. Mactan once aman atmayin filan diye yalvaracaklardire$ek degiller ya bunca tehditten sonra.

Ama ola ki mac 85 dakikada filan berebare filan giderse ne olacagina kimse garanti veremez. Her turlu rezillik olabilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Maci bedava SopCast ile seyretmek isteyenler icin...

http://www.myp2p.eu/Matches/Match3.htm

adresinde ki Kooru Tounisia linki iyi calisiyor... :)
Post Reply