FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Cengiz Akgun wrote:PSV de Otman Bakkal diye biri oynuyor. Babasi filan Turk mu acaba? Bakkal soyadi Dutch olmasa gerek.
Fas asilli Hollandali. FB'ye bir kez daha tebrikler. Bu sene hic ummadigim sekilde iyi gidiyorlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:PSV de Otman Bakkal diye biri oynuyor. Babasi filan Turk mu acaba? Bakkal soyadi Dutch olmasa gerek.
Fas asilli Hollandali. FB'ye bir kez daha tebrikler. Bu sene hic ummadigim sekilde iyi gidiyorlar.
Resminden kara yagiz bir oglan. Belli.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fenerbahce tam bir Avrupa takimi gibi oynadi bugun. Deplasmanda nasil oynanmasi gerekiyorsa oyle oynadilar. Defansta cok dikkatliydiler. Gokhan Gonul macin yildiziydi, insallah hep boyle devam eder milli takim'in sagbeki o olur, Hamit de ileride oynama sansi bulur. Roberto Carlos Turkiye'ye para yemeye geldi diye dusunuyordum ama gercekten FB'e cok faydasi oluyor. Ortada Edu ve Lugano da bir tane hata yapmadan maci bitirdiler. Boyle olunca da PSV duran toplar disinda pek tehlike yaratamadi. Orta sahada Deniz ve Aurelio iyi kapattilar, uzaktan sut sansi da vermediler. Boyle olunca PSV seyircisi gerildi, hakemin uzerine oynamaya basladilar. Hakem agir bir kirmizi kart verdi Deivid'e. PSV en ciddi sutunu FB 10 kisi kaldiktan sonra yakaladi. Bu arada 26. dakikada Alex sakatlanip cikti, Ali BIlgin girdi. Artik takimda bol miktarda Brezilyali top cambazi oldugu icin Alex'in yoklugu pek koymadi.

Fener de ciddi pozisyonlar yakaladi. Aslinda kazanmayi hakettiler. Semih'le bir iki ciddi pozisyon var, bir iki tane karambol var. Sonradan Colin Kazim girdi Semih'in yerine, o da bir pozisyon yaratti.

Fenerbahce namaglup devam ediyor. Rovansta Lugano ve Deivid oynamayacak, cezalilar. Deivid;in cezasi agir oldu. Alex'in sakatligi ne durumda bilmiyorum. Inter de yendi bu arada. Inter'le kol kola cikacaklar galiba.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Fenerbahce'ye tebrikler, uzun zamandir bir Turk takiminin yaptigi en iyi baslangic Sampiyonlar ligine. 3 macta 1 galibiyet, 2 deplasman beraberligi, 0 yenilgi. FB Uefa'yi hemen hemen garantiledi ama ikincilik bu mukemmel performansa ragmen zor. Altindaki PSV'nin 4 puani FB'nin ise 5 puani var. Geri kalan uc macta bu puan farkini PSV'nin kapama ihtimali yuksek.

Fener icin en iyi sonuc, PSV ile Istanbul'da beraberlik, Inter'e maglubiyet, iddiasiz CSKA'yi evde yenmek olur. Inter'den puan almak FB'yi liderlik icin bile iddiali yapar. PSV maci icin Lugano ve Deivid'in olmayisi buyuk handikap.

Yukaridaki senaryoya gore PSV CSKA'yi deplasmanda yenip, FB ile berabere kalip, Inter'den de kendi evinde puan alsa, FB ile kafa kafaya geliyor. Aslinda PSV'nin de isi cok zor.

Bir sonraki PSV maci FB icin cok cok kritik, belki de FB'nin son on senedeki Avrupa macerasinin en onemli maci. Beraberlik FB'yi ust tura tasir gibi gozukuyor, en son evindeki CSKA macinda batirmazsa.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FENERBAHCE ye koskocaman bir helal olsun.
Avrupada kaybetmemeyi ogrendiler (ogreniyorlar)
Yenemezsen yenilmeyeceksin, hele hele CL maclarinda.

Mactan tek aklimda kalan PSVli esmer cocugun SEMIH'in suratina bir kova tukurmesi ve Semih'inde bunu saclarina yaymasi idi :)

FB gercekten isi ogreniyor ve bize gore daha sakinler bu tur olaylara karsi (cogunun Brezilyali oldunu unutmusum pardon ) bizde olsa HASAN SAS herifin tukruk bezlerini almisti :)

Hakem cok uzakta degildi diye dusunuyorum.Ingilizlerin boyle seye tepkisiz kalmasi imkansiz, hele WEBB gibi bir rahatsizin boyle davranmasi (tabi ki pozisyonu gorduyse) inanilmaz yani..

FENERBAHCE'yi dolayisi ile forumumuzdaki Fenerbahceli arkadaslarimizi tekrar tebrik ediyorum

Umarim hedeflerine ulasirlar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:FENERBAHCE ye koskocaman bir helal olsun.
Avrupada kaybetmemeyi ogrendiler (ogreniyorlar)
Yenemezsen yenilmeyeceksin, hele hele CL maclarinda.

Mactan tek aklimda kalan PSVli esmer cocugun SEMIH'in suratina bir kova tukurmesi ve Semih'inde bunu saclarina yaymasi idi :)

FB gercekten isi ogreniyor ve bize gore daha sakinler bu tur olaylara karsi (cogunun Brezilyali oldunu unutmusum pardon ) bizde olsa HASAN SAS herifin tukruk bezlerini almisti :)

Hakem cok uzakta degildi diye dusunuyorum.Ingilizlerin boyle seye tepkisiz kalmasi imkansiz, hele WEBB gibi bir rahatsizin boyle davranmasi (tabi ki pozisyonu gorduyse) inanilmaz yani..

FENERBAHCE'yi dolayisi ile forumumuzdaki Fenerbahceli arkadaslarimizi tekrar tebrik ediyorum

Umarim hedeflerine ulasirlar.
Sevgili Mehmet, o pozisyonun hemen oncesinde Semih o esmer cocugun girtlagina vurdu dirsegiyle (sanirim dirsek atma hareketinden sikayet etmek amaciyla hareketi gosteriyor ayagiyla urdu ama resmen vurdu). Webb'in tukurugu gorup rakibe top oyunda degilken dogrudan vurmayi gormemis olmasi az ihtimal/

Ya ikisini de gormustur ya da ikisini de gormemistir. Birinci durumda iki kirmizi kart olurdu, ikinci durumda ise hic bir sey.

Ben Deivid'e gosterilen kirmiziyi anlayamadim cidden hala ama Semih'in pozisyonunda hakem ya ikisini de affetti ya da gormedi iki olayi da.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cunku Zico Fenerbahce'yi Brezilya gibi oynatiyor.

Brezilya futbol mantiginda beraberlik yoktur malum, deplasmana gidip, geriye yaslanip, once oyunu kontrol ederim diye dusumezler. Bu yuzden 1982 dunya kupasinda Italya'ya tarihi macta yenilip elenmislerdi ama Brezilya budur.

Zico'nun FB'ye getirdigi en onemli degisim bu, Avrupa'da deplasmana giderken, ozel onlem pesinde kosmamak, bildigi topu oynamak. Bu sayede deplasmandakilerin de ezberini bozdular. Gokhan gibi, karsisindakinin sagindan atip solundan gecen bir adami kadroda dusunmesi de bu dusuncenin uzantisi.

Ayrica Tumer'in takimdan kesilmesi FB'nin yararina oldu, abartayim biraz bence Tuncay'in ayrilmasi da. Zira Tuncay cok kosan, takimi atesleyen bir adamdi ama teknigi zayifti. Kaptirdigi toplarda FB atak hiziin kaybettigi gibi, geride pozisyon veriyordu. Bu sene FB orta sahasinda top kaptirma azaldi. Ilk 11'e henuz giremese de Colin Kazim veya Deivid Tuncay'dan daha teknik top dagitimini saglam yapan adamlar. Cok az top kaybediyorlar.

Zico geldiginden beri hicbir Avrupa macinda Fener'i defans oynatmadi. Bu bence FB tarihinin en buyuk dusunsel devrimidir. Bilmem Fenerliler ne der?
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Cunku Zico Fenerbahce'yi Brezilya gibi oynatiyor.

Brezilya futbol mantiginda beraberlik yoktur malum, deplasmana gidip, geriye yaslanip, once oyunu kontrol ederim diye dusumezler. Bu yuzden 1982 dunya kupasinda Italya'ya tarihi macta yenilip elenmislerdi ama Brezilya budur.

Zico'nun FB'ye getirdigi en onemli degisim bu, Avrupa'da deplasmana giderken, ozel onlem pesinde kosmamak, bildigi topu oynamak. Bu sayede deplasmandakilerin de ezberini bozdular. Gokhan gibi, karsisindakinin sagindan atip solundan gecen bir adami kadroda dusunmesi de bu dusuncenin uzantisi.

Ayrica Tumer'in takimdan kesilmesi FB'nin yararina oldu, abartayim biraz bence Tuncay'in ayrilmasi da. Zira Tuncay cok kosan, takimi atesleyen bir adamdi ama teknigi zayifti. Kaptirdigi toplarda FB atak hiziin kaybettigi gibi, geride pozisyon veriyordu. Bu sene FB orta sahasinda top kaptirma azaldi. Ilk 11'e henuz giremese de Colin Kazim veya Deivid Tuncay'dan daha teknik top dagitimini saglam yapan adamlar. Cok az top kaybediyorlar.

Zico geldiginden beri hicbir Avrupa macinda Fener'i defans oynatmadi. Bu bence FB tarihinin en buyuk dusunsel devrimidir. Bilmem Fenerliler ne der?
Ben katilamiyorum.. Birakin Brezilya gibi oynamayi aksine defans yapmayi ogrendigini dusunuyorum ben.. Ve tam tersi olarak her mac geriye yaslanip kaptigi toplarla hizli cikmayi, ayagindaki toplari hemen kaybetmemeyi becermeye basladigindan basarili olmaya basladi.. Ve genelde "en az beraberlik" taktigiyle oynuyor.. Zaten oynadiklari 5 macta, 4 golun dordu de defans ve kaleci hatasi olan CSKA maci haric, en fazla 1 gol oldu, o da Fener tarafindan.. Defans yapmayi ogrendiklerini burdan anlayabiliriz.. Hucum yonunden pek birseyin degismedigini en fazla 1 gol bulabildiklerinden de gorebiliriz.. Bu 1 golu gecen senelerde mesela Daum zamani da buluyorlardi zaten..

Su ana kadar 5 mac yaptilar, ben Anderlecht eslesmesinde sadece 2. maci izledim.. O macta macin basinda golu bulmalarina ragmen ve Anderlecht in cok siradan bir takim olmasina ragmen ezildiler.. Ilk mac icin okuduklarimda macin ortada gectigi yonunde..
Grupta ise Inter maci icin saglikli bir yorum yapamiyorum.. Inter in bu kadar kotu olacagini Fener bile beklemiyordu, macin ilerleyen dakikalarinda Inter de birsey olmadigini gorunce kendilerine guveni artti ve hakikaten iyi oynadilar..

CSKA ve PSV nin siradan takimlar oldugunu dusunuyorum.. Yani Fener in ustunde takimlar degil.. Maclarda ortada gecti zaten.. Fener her iki maci kazanabilir veya kaybedebilirdi.. Simdi icerde ki maclarda yine hersey olabilir..

Fener inanilmaz bir kura sansi ile ilerliyor.. Gruptan cikma konusunda sansi yuksek.. Simdiye kadar gosterdikleri iyi performansta kendilerinden cok rakibin performansi etkili oldu.. Ama sonrasinda en fazla ceyrek finali gorurler bence.. Bu bile buyuk basari Fener adina..

Bu arada PSV nin tribunu harika gercekten.. Inanilmaz derecede oyunun icindeler, ve her pozisyonda tepki veriyorlar.. Oyuna etkileri muthis.. Bir de bizimkilere bakin.. En iyisi denilen Bjk tribunu ilgili ilgisiz her zaman avazi ciktigi kadar "kartal gol gol gol" diye bagiriyor, sahada ne olup bittigine bakmadan.. Allah in Hollandalisi bu iste organize olabiliyor, gel gor ki bizimkilerde garip garip besteler gufteler..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Erdogan wrote: Ben katilamiyorum.. Birakin Brezilya gibi oynamayi aksine defans yapmayi ogrendigini dusunuyorum ben.. Ve tam tersi olarak her mac geriye yaslanip kaptigi toplarla hizli cikmayi, ayagindaki toplari hemen kaybetmemeyi becermeye basladigindan basarili olmaya basladi.. Ve genelde "en az beraberlik" taktigiyle oynuyor.. Zaten oynadiklari 5 macta, 4 golun dordu de defans ve kaleci hatasi olan CSKA maci haric, en fazla 1 gol oldu, o da Fener tarafindan.. Defans yapmayi ogrendiklerini burdan anlayabiliriz.. Hucum yonunden pek birseyin degismedigini en fazla 1 gol bulabildiklerinden de gorebiliriz.. Bu 1 golu gecen senelerde mesela Daum zamani da buluyorlardi zaten..

Su ana kadar 5 mac yaptilar, ben Anderlecht eslesmesinde sadece 2. maci izledim.. O macta macin basinda golu bulmalarina ragmen ve Anderlecht in cok siradan bir takim olmasina ragmen ezildiler.. Ilk mac icin okuduklarimda macin ortada gectigi yonunde..
Grupta ise Inter maci icin saglikli bir yorum yapamiyorum.. Inter in bu kadar kotu olacagini Fener bile beklemiyordu, macin ilerleyen dakikalarinda Inter de birsey olmadigini gorunce kendilerine guveni artti ve hakikaten iyi oynadilar..

CSKA ve PSV nin siradan takimlar oldugunu dusunuyorum.. Yani Fener in ustunde takimlar degil.. Maclarda ortada gecti zaten.. Fener her iki maci kazanabilir veya kaybedebilirdi.. Simdi icerde ki maclarda yine hersey olabilir..

Fener inanilmaz bir kura sansi ile ilerliyor.. Gruptan cikma konusunda sansi yuksek.. Simdiye kadar gosterdikleri iyi performansta kendilerinden cok rakibin performansi etkili oldu.. Ama sonrasinda en fazla ceyrek finali gorurler bence.. Bu bile buyuk basari Fener adina..
Ben de katilmadiklarimi isaretledim. Brezilya'nin defans yapmayi bilmedigi gibi bir sonuc cıkiyor buradan, hayir, defansi orta saha agirlikli ve teknik adamlardan kurarsaniz, topu 18'inizin onunde veya icinde degil, orta saha bolgesinde yaparsiniz. FB Inter macinda da diger 2 macta da bunu yapti ve yapmaya calisti. Sizin tarifiniz daha cok Besiktas'in Marsilya'da yaptigidir; orta sahaya cikamadilar, rakip onsekizin uzerine top aktaramadilar vs. Oysa FB, hem Carlos'la, hem Deivid'le hem yerine gore Aurelio ile 3 macta 3 rakibini de bence bayagi dovdu. PSV macinda net gol pozisyonu olmamasi yaniltmamali, ben daha cok oyunun oynandigi alana bakiyorum ve oyunun oynandigi bolge PSV hattiydi 2.yarida seyrettigim kadariyla (ilk yariyi seyredemedim).

5 macta 4 gol olduysa, bu arada 3 deplasman iyi sonucla atlatiliyorsa, bu takimlar icinden hepsinin Avrupa bir ismi varsa, bunu hafife alamayiz. 4 golun arkasinda elbette defans ve kaleci hatasi olacak; o mantikla Besiktas'in da puan kaybetmemesi, her maci 0-0'a baglamasi lazim.

FB'nin Inter macinda basarili olmasi salt oyun ici psikoloji ile veya oyuncularin birden bir inanisa kapilmasi ile aciklanamaz. O maca iyi hazirlanmislar, hocalari iyi calistirmis, taktik tutmus. Zico'ya sene basinda elestiri niyetine sallanan o klise de (Daum gitti, takimin kondusyonu bitti) bu maclarda calismamis. Ki Inter macinin hakki 3-0 veya ustuydu. Bu mactaki ust duzey baski ve futbolu gormemek yapilan analizi eksik kilar.

Fener'in kura sansi falan da yok. Daha avanta kuralar cektikleri seneler hem oynadiklari futbolu (Denizli doneminde 0 cektikleri donem gibi, kadrolari da iyiydi ustelik) hem sonuclari hatirlayin. PSV gecen sene bizi her 2 macta taktik ve zeka anlaminda surklase etti. Hocasi cok iyi bir taktisyen oldugu halde FB'nin oyunu kontrol etmesine cok engel olamadi. CSKA ise bir Rus takimi, sadece iklim kosullari bile bu deplasmani zorlu kilar. Evet, kadro FB duzeyinde olmasa bile, CSKA bir Malta takimi degil.

FB'nin basarisi bu sene, gecmis yillardaki paradigmalarini yikmalari oldu; Avrupa'da basarili olamaz dusuncesini kafalarindan arindiriyorlar.

Ha bu arada bir itirafta bulunayim. Ben FB'nin aldigi sonuclari takdir etmekle birlikte samimi olarak cok sevinemiyorum. Hatta hic hosuma gitmiyor.

Bende bir sorun mu var?
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Brezilya nin defans yapmayi bilmedigi cikmasin, Brezilya defans yapmaktan once hucum yapmayi hedefler demek istedim.. Fener gibi geriye yaslandiklarini, kapilan toplar ile hizli hucuma cikmak gibi bir taktikle oynadiklarini ben gormedim..

Fener de aynen Bjk gibi geriye yaslanarak oynuyor, tek farki daha kaliteli ve tecrubeli oyunculara sahip olmalari ve hucumda cogalmayi berebilmeleridir.. Yani Uzulmez de Carlos kadar ileriye cikiyor ama o topu verip geri donuyor Carlos gibi olumlu kullanamiyor, ya da Serdar Ozkan in Deivid kadar tecrubesi yok ne de Koray Marco kadar kaliteli bir futbolcu.. Kadro hem kalite acisindan hem tecrube acisindan cok farkli..

Bir kere temposuz oynuyorlar.. Dedigim gibi geriye yaslanip kendi yari sahasini iyi kapatip kazandiklari toplarla cok organize cikiyorlar.. Tam konsantre olduklarini yazmaya gerek yok heralde..Bu taktik Avrupa da is yapar.. Cunku rakip seni yenmek istiyor ve hucum etmeyi dusunuyor surekli.. Ama TSL de bu oyunlarinin yarisini goremiyoruz.. Cunku burda kapanan geriye yaslanan hep rakip oluyor..Temposuz oynadiklari icin pozisyon bulmakta cok zorlaniyorlar.. Gol atamayinca oyundan dusup pozisyonda veriyor ve her mac kesin gol yiyorlar..

Sonuc olarak Brezilya ile pek bir alakalari yok, 4-5 oyuncusundan baska..

CSKA macindaki toplam 4 gol kendi kalesine gol atmak kadar bariz defans ve kaleci hatalari yuzunden 2-2 bitmistir.. Yani oyle kademe veya adam kacirma hatasi gibi endirek hatalar degil.. "Elbette ki hatalar olacak" turunden bir mac degildi o..

Denizli donemini falan yazmisiniz.. O zaman ki grup hafizam beni yaniltmiyorsa Barca, Lyon, Leverkusen (o zaman en iyi zamanlariydi) gibi cok kaliteli takimlarla ayni grupta idiler.. Ve bu gruptaki 3 deplasman macinda en az beraberligi hakettiler.. Detaylarini bile yazabilirim su an.. Yani 0 puan olayi tamamen sanssizlik.. Bu seneki grup sansi gibi..

CSKA bir Malta takimi degil tabii ki ama Samp liginde 3. torba takimi.. PSV desen en iyi oyuncularini satmis, siradan bir takim olmus, Inter ise 1. torbadan cikabilecek en kotu takim.. Grup belkide ligin en kolay grubu.. Anderlecht in on elemede 1. torbanin en kolay takimi oldugu gibi.. Tabii bunlar bana gore..

Gruptan cikinca bakacagiz neyin ne olduguna.. Tabii ki cikan takim Fener i ezip gececek diye birsey olmayacaktir ama 2. turdan sonrasi cok zor..
Ha bu arada bir itirafta bulunayim. Ben FB'nin aldigi sonuclari takdir etmekle birlikte samimi olarak cok sevinemiyorum. Hatta hic hosuma gitmiyor.

Bende bir sorun mu var?
Evet siz de bir sorun var.. Ben sinirden deliriyorum, kufur kafir oluyorum rakiplere :) ..
Saka bir yana ben beceremiyorum Fener i tutmayi.. Mumkunse 8 tane falan yesinler istiyorum.. Bunlarin biz UEFA kupasini aldiginda ne hale girdiklerini simdi daha iyi anliyorum..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ruyamda gorsem inanmazdim, gecenin ilk yari soku BJK Liverpool onunde 1-0 onde.

BJk saldirarak basladi, seyircisinin muhtesem destegi de eklenince iyice bastilar ilk dakikalarda. Bu arada arkada bir iki krtik pozisyon verdi ama biraz da sansin yaridimiyla 13. dakikada golu buldu BJK. Tello soldan atak yapan Bobo'nun onune cok cok guzel bir arapasi atti, Bobo topu kontrol etti ama onundeki defans oyuncusuna kaptirdi, bu vatandas top uzaklastiraim derken vurdugu top takim arkadasinin (Carragher galiba) ayagina carpip penalti noktasinin solunda ve biraz ilerisinde Serdar ozkan'in onune dustu. Onun sutu da bir Liverpool'luya carpip kaleci Reina'yi kontrpiyede birakip gol oldu.

Daha sonra BJK daha guvenli oynamaya basladi mac ilerledikca. Liverpool'da ileri hat etkisiz, Babel ve Voronin ozellikle. BJK'ta da Tello, Cisse, Serdar Kurtulus ortayi kapali tutuyor, Delgado da iyi top tuttu ileride bir kac kez.

BJK muhtemelen yenilir derdim ama belli de olmaz, kazara bir gol daha bulursa falan. Yine de guzel hersey.

Serdar Kurtulus Koray degisikligi oldu 40a dogru, anlayamadim sakatlik yoksa. Seyircisi cidden cok iyiydi BJK'in.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote:BJk saldirarak basladi, seyircisinin muhtesem destegi de eklenince iyice bastilar ilk dakikalarda.
Ilk bolume fazla katilamayacagim... BJK yine ayni mahkum takim ve gol yemesi an meselesi... Gerrard karsi kariya nasil kacirdi anlamadim zaten...

Ama Carsi anormal atesli bu gece... Seyrettigim kanalda ki Ingiliz aksanli spikerler taraftarlari anlata anlata bir hal oldular...

Ama Ali Erdogan'in da dedigi gibi Liverpool BJK ceza sahasina giriyor neredeyse gol atacak - bizimkiler "Kartal Gol Gol Gol" diye bagiriyor o da ayri bir mesele...

Ahhh Higuain'in iyi getirdigi topa Bobo zor durumda iyi uzandi ama iyi vuramadi... atsa mac kopacakti... Dk. 80 oldu... 1-0 devam...

GOOOOOLLLL Bobo!!!!

Liverpool got aticam diye fazla risk almaya basladi... BJK kontralrla tehliklei olmaya baslamisti... Higuain tam bir kontra oyuncusu... ama gol sol kanattan gelisti bu sefer...

Not: Ben herhalde 12-13 senedir bu foruma (ve daha once ki versiyonlarina) yazi yazarim ve cumlelerimi genel de uc nokta ile bitiririm... var mi itirazi olan?
Last edited by Mert Tokman on Wed Oct 24, 2007 11:29 pm, edited 1 time in total.
Celal Gürcüoglu

BJK 2-0 yapti. Bobo cok klas bir gol atti. Hersey guzel devam ediyor, sira bizde, insallah! BJK'ye de tebrikler!

Tek uyuz oldugum sey su spiker. Bir insan bu kadar basit, itici mi konusur Allah askina!

Derken 2-1 oldu, Allah'tan 2-0 olmustu :) Gerard'tan sahane bir kafa golu.
Last edited by Celal Gürcüoglu on Wed Oct 24, 2007 11:30 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:
Ali Gursel wrote:BJk saldirarak basladi, seyircisinin muhtesem destegi de eklenince iyice bastilar ilk dakikalarda.
Ilk bolume fazla katilamayacagim... BJK yine ayni mahkum takim ve gol yemesi an meselesi... Gerrard karsi kariya nasil kacirdi anlamadim zaten...

Ama Carsi anormal atesli bu gece... Seyrettigim kanalda ki Ingiliz aksanli spikerler taraftarlari anlata anlata bir hal oldular...

Ama Ali Erdogan'in da dedigi gibi Liverpool BJK ceza sahasina giriyor neredeyse gol atacak - bizimkiler "Kartal Gol Gol Gol" diye bagiriyor o da ayri bir mesele...

Ahhh Higuain'in iyi getirdigi topa Bobo zor durumda iyi uzandi ama iyi vuramadi... atsa mac kopacakti... Dk. 80 oldu... 1-0 devam...

Not: Ben herhalde 12-13 senedir bu foruma (ve daha once ki versiyonlarina) yazi yazarim ve cumlelerimi genel de uc nokta ile bitiririm... var mi itirazi olan?
Bobo bu sefer kacirmadi ve 2-0. Ben Besiktas'i begendim Mert'in tum elestirilerine ragmen, karsida boru degil Liverpool var, Barcelona'yi 3lemesinden en onemli maci bu Besiktas'in. Tabii insan Porto'dan 92de yenen gole simdi yaniyor.

Liverpool atti maalesef, 2-1 oldu, Gerrard'in golu.

Ali
Celal Gürcüoglu

BJK iyi top oynamadi bu aksam bencede. Sadece direnen bir takim goruntusu verdi karsisindaki Liverpool cok iyi olmamasina ragmen. Sonucta Liverpool tabii cok iyi bir skor. FB mesela BJK'tan daha ustun Avrupa'da ama tabii Liverpool ile PSV'yi bir tutarsan Allah carpar adami :)
Post Reply