Genc Takimlarimizdan Gelen Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Volkan bekçi de Altay ile 1 senelik sözleşme imzalamış.

http://www.altay.org.tr/haberler/show_n ... e=roportaj
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1982 doğumlu Volkan Bekçi diyor, bir yanlışlık var heralde :)
Mehmet Gorgen wrote:Volkan bekçi de Altay ile 1 senelik sözleşme imzalamış.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Antep belediye'de oynayan Volkan bekçi 1987 doğumlu. Yanlış yazmışlar.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Volkan bekçi de Altay ile 1 senelik sözleşme imzalamış.

Bu cok iyi bir haber.GS genc takimlarindan gelen bir oyuncumuzun Izmir'de ve Altay'da oynayacak olmasi sevindirici.
25-2025

nefvakfi.org
Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Arkadaşlar Lincoln'ün transferiyle gerçekten yıllardır aradığımız 10 numarayı kadromuza dahil ettik çok şükür ama ben ilerde Oğuz Sabankay'ın Galatasaray'ın 10 numarası olarak sahaya çıkacağına inanıyorum. Onu ilk Mönchengladbach maçında izlemiş ve hayran kalmıştım bir çok spor yazarı da aynı fikirdeydi. Şimdi öğrendim ki bir sene daha Vestel Manisaspor'da oynayacakmış kiralık olarak. Ümit ediyorum ki bu inanılmaz yetenek ki bana göre yabancıların tabiriyle bir wonder kid olan Oğuz başarılı bir performans gösterip tıpkı Arda gibi bize yeniden döner ve Lincoln'ün en azından şimdilik yedeği olarak takımda 18 kişilik kadroda yer bulur. Şuna inanıyorum Oğuz şu an bir numaralı adayım 10 numaralı formayı giymek için gençler içinde. Tıpkı Hagi'nin Emre'nin gelişiminde katkısı olduğu gibi Lincoln'ün de Oğuz'un gelişiminde katkısı olacağına inanıyorum gelecekte. Şu an Oğuz 20 yaşında Lincoln ise 28 yaşında. Dört sene sonra Lincoln'ün 10 numaralı formasını Oğuz'un giyebileceğini düşünüyorum.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Uğur Demirok İstanbulspor’da
11 Temmuz 2007 -hurriyet

GEÇTİĞİMİZ yıl Gaziantepspor’a kiralanan G.Saray’ın genç stoperi Uğur Demirok, İstanbulspor’la anlaştı. U19 Milli Takımı’nın da vazgeçilmezleri arasında bulunan Uğur, "Gelen teklifleri değerlendirdim, sonunda Saffet Sancaklı ile anlaşarak bir yıllığına sarı siyahlı formayı giyeceğim" dedi. Kasımpaşa da Fluminense’den A.Murtiz’i transfer etti.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GENÇLERİMİZİN 2007-2008 SEZONUNDA OYNAYACAĞI TAKIMLAR

1)UĞUR AKDEMİR.............ORDUSPOR
2)CİHANCAN....................ORDUSPOR
3) UĞUR ERDOĞAN...........ORDUSPOR
4)VOLKAN BEKÇİ...............ALTAY
5) OĞUZ ŞABANKAY..........VESTEL MANİSA
6)UĞUR DEMİROK........... ..İSTANBULSPOR
7) CAFERCAN AKSU...........ORDUSPOR
8)MÜLAYİM ERDEM.............İSTANBUL BB??
9)ERKAN FERİN................ ESKİŞEHİRSPOR
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Jul 11, 2007 8:14 pm, edited 2 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gençlerimiz derken, bu arkadaşlar hala bizim futbolcumuz mu Mehmet abi?
Mehmet Gorgen wrote:GENÇLERİMİZİN 2007-2008 SEZONUNDA OYNAYACAĞI TAKIMLAR

1)UĞUR AKDEMİR.............ORDUSPOR
2)CİHANCAN....................ORDUSPOR
3) UĞUR ERDOĞAN...........ORDUSPOR
4)VOLKAN BEKÇİ...............ALTAY
5) OĞUZ ŞABANKAY..........VESTEL MANİSA
6)UĞUR DEMİROK........... ..İSTANBULSPOR
7) CAFERCAN AKSU...........İSTANBUL BB
8)MÜLAYİM ERDEM.............İSTANBUL BB??
8)ERKAN FERİN................ ESKİŞEHİRSPOR
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Gençlerimiz derken, bu arkadaşlar hala bizim futbolcumuz mu Mehmet abi?
Mehmet Gorgen wrote:GENÇLERİMİZİN 2007-2008 SEZONUNDA OYNAYACAĞI TAKIMLAR
YES..
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Jul 11, 2007 8:16 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cafercan Orduspor'da!

Orduspor, Galatasaraylı Cafercan Aksu'yu renklerine bağladı. Galatasaray alt yapısından yetişen ve daha önce Çaykur Rizespor ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da kiralık olarak oynayan Cafercan, Mor-beyazlı takımla sözleşme imzaladı..

FOTOĞRAF GALERİSİBeckham Çılgınlığı Amerika'da
İngiliz yıldız David Beckham ve eşi Victoria Amerika'da. "Becks Çılgınlığı"nın Amerika'da futboldan çok satması bekleniyor.[Tüm Galeriler]Türk Telekom Lig A ekiplerinden Orduspor, Galatasaray'dan Cafercan Aksu, Karagümrük'ten Erol Yükseker ve Sarıyer'den kaleci Ethem Bayburt ile birer yıllık sözleşme imzaladı.

Dış transferde daha önce de Galatasaray'dan Uğur Akdemir, Uğur Erdoğan ve Cihan Can ile birer yıllık sözleşme imzalayn Orduspor, bugün de Karagümrük'ten Erol Yükseker (24), Sarıyer'den kaleci Ethem Bayburt (23) ile sözleşme imzalayan Karadeniz temsilcisi, Bucaspor'dan Aytaç Uçar transferini gerçekleştiremedi. 26 yaşındaki futbolcunu düşünme süresi istediği öğrenildi.

Mor-beyazlı takımla sözleşme imzalayan 1.83'lük Cafercan, Orduspor'la anlaşmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.

Orduspor Teknik Direktörü Suat Kaya yaptığı açıklamada, söz konusu futbolcuların genç ve gelecek vaat eden oyuncular olduğunu, futbolcuların Bolu'da yapılması planlanan kampa katılacaklarını bildirdi.

Trabzonsporlu Emre Aygün ile de görüştüklerini kaydeden Kaya, söz konusu futbolcunun kendilerinden düşünmek için zaman istediğini bildirdi.

İç transfer çalışmalarının devam ettiğini de belirten Kaya, ''Şu ana kadar iç transferde kaleci Oğuz ve orta saha oyuncusu Selçuk ile anlaşma sağlayamadık. Bu futbolcular ile görüşmelere devam ediliyor'' dedi.

Bu arada transferde hız kesmeyen Orduspor'un, Fenerbahçe'den geçen sezon Gaziantepspor'da kiralık olarak oynayan Mahmut Hanefi ile de prensipte anlaşmaya vardığı belirtildi.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

20 kaban 20 top

CELAL DEMİRBİLEK 17 Temmuz 2007

Beşiktaş’ın şort bile vermediği genç oyuncu, Atışalan Kulübü’ne döndü ve G.Saray maçında keşfedildi. Para konuşmadan sarı kırmızılı formayı sırtına geçiren Emre, harçlığını Sami Yen’de çıkarıyor.

O, futbolun vitrinine Karadeniz Oyunları’nda çıktı. Golleri, gol pasları ile... 16 yaşındaki bu büyük yeteneğin futbol öyküsü ise hayli ilginçti. Atışalanı’nda oynarken bir Beşiktaş maçı ile Serpil Hamdi Tüzün’ün radarına yakalanmış, ona Beşiktaş Koleji’nde eğitim ile yol parası önermiş. Talihsizlik bu ya, Türk futbolunun alt yapı mimarı Beşiktaş’tan ayrılınca bu vaatler de suya düşmüş. Öyle ki, malzeme bile bulamamış, antrenmanlarda siyah şortlu arkadaşlarının arasına Atışalanı’ndan getirdiği kırmızı şortla çıkmış.

Yol parası bulamamış

Bu da babası Olcay Çolak’ın ağrına gitmiş ve "Oğlumun, kendisine bir şortu çok gören kulüpte yeri olmaz" diyerek, onu kolundan tuttuğu gibi doğduğu Atışalanı Kulübü’nde, Emin Tetikli’ye teslim etmiş. Bu kez bir Galatasaray maçı küçük Emre’nin talihini değiştirivermiş. G.Saray B Genç Takımı’nın antrenörü Recep Yazıcı, onu yanına çağırıp, "Seni G.Saray’a alacağım" demiş. Bu transferde hiç para konuşulmamış. Ve Atışalanlı Emre, sarı kırmızılı kulübe, "20 kaban, 20 topa" transfer olmuş. Kıt kanaat geçinen Çolak ailesinde elektrik teknisyenliği yapan babası o günleri anlatırken açık yüreklilikle konuşuyordu: "İşlerim bozulmuştu. Küçük yaştaki oğlumu Esenler’den Florya’ya antrenmanlara ve maçlara götürecek yol parasını bile bulamadığımız olmuştu.

O nedenle kendisini tek başına yolluyordum. Metro ve otobüslerle giderken, onu yetiştiren Emin Hocası gizli gizli yol parasını veriyor, ya da kendisi götürüyordu. Onun hakkı hiçbir zaman ödenemez."

Emre artık, hem G.Saray’da oynuyor hem de Ali Sami Yen’deki maçlarda top topluyordu. Sahaya atılan paradan da nafakasını çıkarıyordu.

Maçtaki günlüğü 30 YTL idi. Ya hasılat ne kadardı? "Abi ben kapalı tribün önüne gidiyordum. Çünkü orada hasılat çok daha fazla oluyordu. Açık tribünden sahaya 5-10 kuruş atılırsa, kapalı tribünden 1 YTL atıyorlardı. Ben de o paraları topluyordum. Maçın tansiyonuna göre 60-70 YTL hasılat elde ediyordum."

Hagi: Benim kopyam

Genç yıldız takımını şampiyon yaptıkça çıkışı da hızlandı. Üç yılda minikler, yıldızlar ve B gence ligin en iyi futbolcusu olarak yükseldi. Yıldız ve B gençte milli oldu, U15’e çağrıldı. Şu ana dek 28 kez milli formayı giydi. G.Saray’ın yaşayan efsanesi Gheorghe Hagi bile onu izlediğinde: "Bu çocuk frikiklerde beni taklit ediyor. Tıpkı kopyam. Bu çocuğa dikkat edin, özel çaba harcayın" demekten geri kalmadı.

Asgari ücretli yıldız

Sarı kırmızılı takımda en büyük hedefinin, A takımda Arda Turan’la birlikte oynamak olduğunu söyleyen Emre Çolak, "Bir sezon Arda abinin ayakkabıları ile oynadım, çok uğurlu gelmişti. Arda abi bizim maçı izlemeye geldiğinde bana ’İnşallah benden daha iyi olacaksın’ dedi. Bu sözler bana moral oldu" diyor. O, şimdi G.Saray’ın "asgari ücretli" profesyonel futbolcusu. Ancak parayı düşünmediğini, sarı kırmızılı formayı giymenin büyük onur olduğunu söylüyor.

www.hurriyet.com.tr
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Süper bücür Volkan Bekçi

Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)

Teknik Direktör Ekrem Al'ın raporu doğrultusunda kadrosunu nokta transferlerle takviye eden Altay'da, yenilerden ilk göze batan futbolcu Galatasaray'dan alınan ’’süper bücür’’ Volkan Bekçi oldu.

Antrenman ve hazırlık maçlarında sürati, tekniği ve sol ayağıyla yaptığı müthiş ortalarla dikkat çeken genç futbolcu, taraftarların en çok merak ettiği isimlerin arasına girdi. Geçen sezonun ikinci yarısında Gaziantep BŞB'de forma giyen ve Altay'ın deplasmanda 4-1 kaybettiği maçta üç asist yapan Volkan, aynı performansı siyah-beyazlı formayla da tekrarlamak istediğini belirterek şöyle konuştu: ’’Bu sezon attırdığım gollerle konuşulmak istiyorum. Şu anda ciddi bir forma mücadelesi içindeyiz. Altay'da Süper Lig sevinci yaşayarak Galatasaray'a dönmek istiyorum.’’

www.hurriyet.com.tr
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selçuk Samli wrote:Süper bücür Volkan Bekçi

Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)

Teknik Direktör Ekrem Al'ın raporu doğrultusunda kadrosunu nokta transferlerle takviye eden Altay'da, yenilerden ilk göze batan futbolcu Galatasaray'dan alınan ’’süper bücür’’ Volkan Bekçi oldu.

..... Altay'da Süper Lig sevinci yaşayarak Galatasaray'a dönmek istiyorum.’’

www.hurriyet.com.tr
Ben bu adamlar haber yazmasini bilmiyorlar diyerek bo$una hakaret etmiyorum. Bu ters gelebilir. $u yukarda verilen habere bakin. Ben bir okuyucu olarak bunca i$Imin arasinda Volkan Bekci'nin Altay'a nasil gittigini bilmek zorunda degilim. Haberi okurken bu da olayin sicakligi bakimindan okuycucuya verilecek bilgi icin onemli. Yukardaki ilk cumleye bakarsaniz Volkan Bekci GS'dan alinmi$. Yani GS satmi$. Altaki cumlede ya da Turkce tumcede ise Volkan'in agzindan olan aciklamada GS'dan kiralanmi$ olayi var. $imdi hangisi bilemiyorsunuz. Herhalde kiralik olma ihtimali yuksek. Ondan sonra ben boyle haberciligin icine ederim diyorum ama senin anlaman $art degil bunu bilen ya da bu haberi sokebilen bir suru insan var diyor Ozgur bana. Degi$miyorsun ve katisin oluyor. Evet bu konularda asla degi$miyecegime emin olabilirsiniz. Birisi bir i$ yapmak icin para aliyorsa bu i$i benim bildigim standartlara gore yapmali. Ba$kasi ne du$Unur beni de fazla baglamiyor bu konu da.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Ondan sonra ben boyle haberciligin icine ederim diyorum ama senin anlaman $art degil bunu bilen ya da bu haberi sokebilen bir suru insan var diyor Ozgur bana. Degi$miyorsun ve katisin oluyor.
Hocam,

Carptiriyorsun ornekleri/konulari. Ben de sana carpik bir ornek vereyim madem. Bilmiyorum farkinda misin, bilimum, Aslanli, Cimbom'lu taraftar forumlari var GS taraftarlarinin takildigi. Eh, cimbom.org'un eskiliginden, taa mail listesi zamanlarindan filan beri namin yayilmistir eminim internete takilan GS taraftarlari arasinda. Mesela bu forumlarin uc-besinde birden, "Cengiz Akgun, TR'ye kesin donus yapiyormus", (ilave olarak da, "klube uye olacakmis".. falan filan diye) bir soylenti yayildigini dusun. Tutup hepsine girip, uye olup, (veya yoneticilerine e-mail'lar atip) "hayir benim henuz dondugum yok" diye duzeltme/tekzip yapar misin? Veya onu yapmayip da, buraya yazsan, herkes burayi senin evin biliyor diye:
- EnbuyukCimbom.com forumunda soyle-soyle,
- SampiyonGS.com forumunda boyle boyle,
- Re-Re-Re.com forumunda boyle-soyle,
- AslanSampiyon.com forumunda soyle-boyle

hakkimda soylentiler cikmis, bunlarin gercekle ilgisi yoktur
diye, herbirini listeler misin??

Benim dedigim oydu, birden fazla yerde Necati'nin agzindan diye yalan haberler ciktiysa, bunlari listelemiyorlar diye (ki, yukardaki kiralik-satilik ayrimiyla alakasiz birsekilde, burda sana gore "eksik birakilan" haber yalan zaten, yalani yinelememek bence bir habercilik yanlisi degil) resmi siteyi yerden yere vurmani gereksiz buldum. Bu yerden yere vurmanin bir kismi da, kendi hatan nedeniyle gunahlarini alip onlara sinirlenmenden kaynaklaniyor gibime geldigi icin oyle bir cevap yazmis oldum sana...

Eksik yanlari tabii ki var. Mesela gecen gun bir antrenman macinda takimlardan birinin listesini verirken Ayhan'i iki kere listelemislermis. Oyle seylere kiz, "bir kere daha okumadan, editor modunda birisine okutmadan mi asiyorlar bu haberleri, bu nasil is" diye bagir cagir, bir gram da muhalefet goremezsin benden.

Ama burda, sayisi birden fazla yalana referans vermiyorlarsa, ve Necati zaten kimseyle roportaj yapmamissa, senin hesap, ben de "dedigim dedik, bir yanlis/eksik yoktur" derim...
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Bilmiyorum farkinda misin, bilimum, Aslanli, Cimbom'lu taraftar forumlari var GS taraftarlarinin takildigi. Eh, cimbom.org'un eskiliginden, taa mail listesi zamanlarindan filan beri namin yayilmistir eminim internete takilan GS taraftarlari arasinda....
Hicbirine bakmadigim icin haberim olmaz. Iyi kotu beni taniyanlar benim adima orada cevabini da verirler. Sonradan ogrendigime gore Necati'nin ilk laflari Vatan gazetesinde cikmi$. Bunlari da yalanladi mi bilmem. Aldigim para gozlerine batti parasizliktan agaca cikiyorlar para eden adam oldugum icin selameti beni satmakta buldular. Hoca ile filan takintim yok hocayi fi$tirikleyende yonetim demi$. Sen buna ne diyorsun. Vatan pacavra;arin icinde mi? Bana kalirsa da demi$tir. Kusura bakmasin bu konuda kredisi olan biri degil indimde. Ikincisi GS klubunden bileti kesilen adamin kalkip GS resmi sitesinden boyle bir tekzib yapmasida garip aslinda. Ben FB ile filanlada goru$tugune de inandim. Tumer yapti ben de yaparim kafasi ile manejeri dalmi$tir. O yuzden bu can havliyle GS resmi sitesinde tekzib mekzib aklina geldigini bile sanmam. Orada bunu onun adina sevdikleri icin yapanlar oldugundan bile $uphelendim ben. Necati dedin mi ulan bunlari demedinse iki satir ciziktirelim orada demi$lerdir. Gunahlarini aliyorumdur ama olsun. Olayi boyle karanlikta el yordami ile iki uc gunde boyle cozdum. Hic fanatige fotospora filan bakmaya da luzum gormedim. Ertesi gunu Adnan Polat adam gibi Vatan gazetesine veri$tirmi$ kendisinin soylemedigi bir $eyi yazdiklarinda. Tekzibi orada duruyor. Ayip ediyorsunuz diye de eklemi$. Tekzib olacaksa boyle olur. Ama onunkide yanli$. Editore maktup yazarsin bunu demedim yazdiginiz ayni yerde bu yalanlamami yazmazsaniz hakkinizda kanuni i$lem yapacan dedim mi hakikatende yalansa yaparlar.

Carpitma i$ine gelince. Ben sadece habercilik konusunu ele$tiriyorum. Verilen haberlerde nerelere bozuldugumu orneklemek istedim. Olay savsalamaktan ibaret. Oturup yahu olayi bilen var bilmiyen var diye du$unulup yazilmiyor bu asilanlar ve basilanlar. Canimi sIkan nokta burasi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply