Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: Superlig 2009-2010 Mac Sonuclari ve Yorumlari

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:2009-2010 ilk yarsinin son derbisi.

Uzulmez dagitmis Fener'i :D :D :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

TS Senol'u geri getirmis. Bizimkilerde Bulent ile tekrar konusmaya baslamislar. Bulent gecen sezon Lincoln'dan sizi kurtardim bu sene Elanor'a sapistiniz. Ben na yapayim kardesim demis AP'ye.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecen seneki gibi GS ve FB Denizliyi kahraman yapmak icin ele ele verdiler. Bu ikisinin kaybettikleri puanlari armut gibi toplayacak 1-0 larla. Sansli olduguna ben de inanmaya baslaycaktim ama birden kendime geldim. Sen salak olursan rakibin sansli olacaktir her zaman.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Futbol takim oyunudur. Iki uc yildiz getirdim diye cambazlardan kurulan takim osurugun acik havada kaybolusu gibi gelir gecer. Once zaart diye bir gurultu duyar irkilirsiniz ama sonra bakarsiniz arkasi yok. FB ve GS bugunku durumunu bundan daha basit filozofi ile aciklayan varsa buyursun. Gerci Yilmaz Vuran (Vural da bugun FB'yi vurmus, GS ise sansi ile son bes dakika da elinden kacmisti) RM gelse viz gelir demis ama halt etmis. RM'de kimi kilitleyecegini sasirip sasi olurdu orasi baska. FB'yi cozmus. Dun de Ertugrul Saglam GS'i cozdu. Neeskens sinir krizleri gecirdi.

http://haber.gazetevatan.com/Dedigini_y ... 348/5/Spor
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Su golu LeFranco yese burada neler yazilir cizilirdi acaba?
Takimi elestirmenin de bir dozu var...Dikkat etmek gerek...

http://www.youtube.com/watch?v=zjyXJRDMXl4
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Su golu LeFranco yese burada neler yazilir cizilirdi acaba?
Takimi elestirmenin de bir dozu var...Dikkat etmek gerek...
....
Haklisin. FB bizden daha kotu diyerek dozunu kacirmasak iyi olur. Anadolu takimlari bize karsi bir baska oynuyor serefsizler; hakemler dersen iste goruyoruz sille tokat killarini kipirdatmiyorlar cunku federasyon kafaya koymus bu GS mutlaka durdurulmali filan diyerek fren yapmak lazim. Cunku bugun Kayserispor Manisda Manisasporu yenmesini aciklamak zor. Kayseride ister alt alta topla ister yan yana oynayan adamlarin maliyetini bu sene transfere yatirilan para icin. Elanor eder mi? Cunlu Haldun o parayi kac seneye yaydi. Tolunay desen Rijkaart'in papucunu bile boyayamaz. Birakin Total futbolu acaba hali saha futbolunu bilir mi ki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Vay be su hale bak. Rezil futbolu ile BJK sampiyonluga ortak oldu. Bu lig Arnavutluk ligi ile es deger dedigimde, futbol diger spor dallarindan soyutlanamaz, tum spor dallarinda dökulen bir ulkede, kimsenin spor yapmadigi bir ulkede (kas göstermek icin vucut gelistirme, kafa göz kirmak icin 3-4 aylik uzak dogu sporlari ögrenme, hali sahada ayda yilda bir iki mac oynama disinda) futbol ne kadar iyi olabilir dedigimde kizanlar oldu, nasil olurda Norvec'le karsilastirirsin "koskoca" Turk futbol ligini diyenler oldu. Hale bakin ki BJK liderlige gidiyor. Dunya kupasinda yokuz her zaman oldugu gibi. Begenilmeyen komsu CL'de gene tur gecti. Eh tupcu istifa deniyordu ne oldu simdi. Tupcu buraya yumruk havaya mi oldu? Isler kötu iken vur abaliya, isler iyi giderken "beyler simdi destek zamani ya, kenetlenip destek olalim" dediklerini duyar gibi oluyorum. Bu forumda bile böyle oldu hep. Son derece iki yuzluce basarisizlikta kurban arama, basarida(!) koyun gibi "millet kenetlenelim dosta dusmana karsi". O yuzden hicbir alanda saglikli adam atilamiyor. Her alanda biyat kulturu.

Bu arada Cengiz abime de birsey söyleyeyim. Takimi izlemiyorum kötu olduklari kesin. Ama Neeskens gibi efendi bir insani da cildirtiyorlarsa adamlarin kasap havasi oynadigi kesin. Neeskens ve Rijkaard GS'e Derwall'den sonra gelmis en iyi teknik ekip bana göre. Maalesef kacacaklar cunku ulkede futbol icra edilmiyor. Frank'in sevgilisini cok iyi anliyorum, onu birak biz bile birakip gittik orayi, onlar nasil yasasinlar, insani cezbeden tek bir seyin bile olmadigi yerde. Ikisi de GS'a cok sey verebilirlerdi ama Turkiye'deki sertlik ile Ingiltere'deki ayni sey degil. Topa sert girme ile kaval kemigine kirmak icin girme arasinda buyuk fark var. Kaval kemigine giren haydut muhtemelen kurban kesiyordu dun. GS gene de futbolda yenilikci adimlar atmaga calisan tek klup bu ulkede. Adnan Polat'i gene de takdir ediyorum ama yaptiklari bir iki hata ile kurban edilecekler.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote: ...
Bu arada Cengiz abime de birsey söyleyeyim. Takimi izlemiyorum kötu olduklari kesin. Ama Neeskens gibi efendi bir insani da cildirtiyorlarsa adamlarin kasap havasi oynadigi kesin. Neeskens ve Rijkaard GS'e Derwall'den sonra gelmis en iyi teknik ekip bana göre. Maalesef kacacaklar cunku ulkede futbol icra edilmiyor. Frank'in sevgilisini cok iyi anliyorum, onu birak biz bile birakip gittik orayi, onlar nasil yasasinlar, insani cezbeden tek bir seyin bile olmadigi yerde. Ikisi de GS'a cok sey verebilirlerdi ama Turkiye'deki sertlik ile Ingiltere'deki ayni sey degil. Topa sert girme ile kaval kemigine kirmak icin girme arasinda buyuk fark var. Kaval kemigine giren haydut muhtemelen kurban kesiyordu dun. GS gene de futbolda yenilikci adimlar atmaga calisan tek klup bu ulkede. Adnan Polat'i gene de takdir ediyorum ama yaptiklari bir iki hata ile kurban edilecekler.
Cildirttiklari kesin. Buna lafim yok ama GS'in da oynadagi futbol bu kadar, MU BJK macini seyrettim. Hem iste hem de evvelsi aksam buradaki Fox tekrar verdi. Macin ikinci yarisinda Ingiliz bizimkilerden birine arkada ama yandan giriyor. Ayaga dokunmuyor bile. Ama bizimki arkadan mudahale var ya ayagina takip kendini hemen yere atiyor. Ingiliz futbolcu da sariyi goruyor ama itiraz ediyor temiz diye. Ingiliz yorumcular malasef Ingilterede hakemler bizim futbolculari alsitirdilar bu UEFA ve FIFA ya gore sari dediler. Elbette arada alinan paralar arasinda bu kadar fark olursa Anadolu takimindaki karsisindakini sindirmege calisacak. Avrupda hakemden korkuyor yapamiyorlar deniyorsada ben bunun boyle olduguna yuzde yuz emin degilim. Avrupada iyi oyuncu boyle kasab ancak arkadan daldiginda kendini koruyamaz. Ama kasabi yanina yaklasmasina sebeb olmaz. Ustune gelen bogayi gordu mu verir pasini ve boyle adam pesinde kosmaya kalkanin dili bir karis disarda dalagini tutarak oynamaya zorlar. Ama sen al topu bir bu yana bi bu yana bir ileri bir geri bir dakika topla oynasmaya kalkarsan birak birini ikisi gelir ustune de cikar dirsekte atar. Anadoludaki adamin da ekmek parasi bu. Sana futbol oynattirip kendini madara ettirmez. Arada alinan para 8-10 misli. Boyle gormus. Basacan diyor TD sana degilse Bank Asya liginde karin tokluguna futbol oynamakta var. O hirsla cikiyorlar sahaya. Spor olsun diye degil. Dunku cocuk Arda kirmizi papucu ile orda reklam burda reklam antremana bile yetisecek zamani yok. Iki gun tatilde solugu Roma'da aliyor. Sen de olsan bir iki tane caktirmadan vurursun onunde kicini bulayarak varyete yapmaya kalktiginda merak etme.

Yahu bir zamanin koskoca Carlos'u Keita'yi deve yapip ustune binmeye kalkti FB macinda. O da mi kasap? Herif yumruklamak zorunda kaldi. Uc mac ceza aldi..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beddualar kabul olmus. FB'li Kazim'in bugun bir kaza sonucu elindeki kiriga uc civata takmislar. Ameliyat Acibadem'de yapilmis. Bence kaza kadar tehlikeli orada ameliyat olmak ama kendisine sifalr dileyelim. Federasyondan aldigi ceza az mi cok mu derken yukardan bu sekilde bir gorus bildirilmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Trabzonspor'da gecen hafta kadro disi birakilan Song bu hafta takim kaptani yapilmis :shock:
Boyle kivraklik Dansoz Asena'da bile gorulmemistir.
Ersun Yanal'i sampiyon olamiyor diye kovanlarin dustugu bu duruma hic uzulmuyorum, bu kafayla devam ederlerse, ki oyle gorunuyor, en az 5 sene daha siradan anadolu takimi olmaktan kurtulamazlar.
Bir de "Gunes'le Ferguson/Wenger modeli yapalim" diye yorum yapanlar var ki artik insan gulemiyor bile.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote:Trabzonspor'da gecen hafta kadro disi birakilan Song bu hafta takim kaptani yapilmis :shock:
Boyle kivraklik Dansoz Asena'da bile gorulmemistir.
Ersun Yanal'i sampiyon olamiyor diye kovanlarin dustugu bu duruma hic uzulmuyorum, bu kafayla devam ederlerse, ki oyle gorunuyor, en az 5 sene daha siradan anadolu takimi olmaktan kurtulamazlar.
Bir de "Gunes'le Ferguson/Wenger modeli yapalim" diye yorum yapanlar var ki artik insan gulemiyor bile.
Hakikaten komik bu klup yonetenler. Hepsi ayni torna tezgahindan cikmis gibiler yahu? Bu cinsleri nasil arayip bulayorlar hayret bir sey.

Ne oldu Gunes'le anlastilar mi? (diye sormustum cevabini buldum)

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Besiktas Diyarbakir ile Inonu'de 0-0 berabere kaldi... GS'in puan cetvelinde yukselebilmesi icin yeni bir firsat haftasi...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Tarih tekerrürden ibarettir.
Bugünlerde Spor Basını, Şenol Güneş'i neredeyse "efsane teknik direktör" mertebesine çıkardı.
Buna Trabzonlular da inanmış durumda.
Altta koyduğum link'e bir göz atın. Tarih neden tekerrürden ibaretmiş görün.
Aynı söylemler, aynı vaatler, aynı nutuklar, aynı merasimler...

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/302602.asp
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/12/27/spo100.html
http://arsiv.sabah.com.tr/2004/12/28/spo106.html
AYRILMAZ İKİLİ
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Spor Teröristi harekete geçmiş.
Adını değiştirmeli... Çakal Carlos mübarek.
Vay efendim bu hakemlerle bu lig bitmezmiş. Akıllarını başlarına alsınlarmış.
Bugüne kadar konuşmamışmış. Herkesi uyarıyormuş...
Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın.
Geçti senin padişahlık yaptığın devir... Karşında Özhan Abi gibi "ensesine vur lokmasını al" türünden adamlar yok. Karşında okkalı adamlar var.
Çileden çıkması ve öfkeden köpürmesi de bundan.
Mağlubiyet sonrası gündem değiştirme taktikleri en iyi bildiği şeydir.
Yürrrüüüüüüü anca gidersinnnn...
AYRILMAZ İKİLİ
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

FB uc hafta ust uste yeniliyor.
Hala lider...
Yarin da lider degismezse, FB'yi sampiyonlukta kimse durduramaz.
Boyle bir lig ne duydum, ne gordum..
Her yeni sezon bir oncekinden daha ilginc oluyor.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Post Reply