Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arsenal bi acayip takım. Fenere nazaran çok rahat top çeviriyorlar ama Fb daha fazla gol pozisyonu buldu. Alex iyi oyun kuruyor bugün. Semih de orta sahada mücadele ediyor. Maçın son 30 dakikasına bu skorla girilirse FB'nin nefesi daha fazla mücadeleye yetmez bence...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilginc mac, FB epey kacirdi, hatta hafif ofsayttan Guiza ikiyi de atti ama FB Kocaeli karsisinda bile bu kadar rahat pozisyon bulamiyordur, Wenger falan derken Arsenal oyunu Amerikan futbolu gibi oynaya baslamis ama defans oynayacak takim yok, sirf hucumcular Istanbul'a gelmis.

Semih bozuk bugun, cocuk o kadar alistirmis ki istikrarli iyi oyuna insan sasiriyor.

Neyse, saldiradursun Fenerbahce, baska turlu sanslari yok.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Maci SETANTA da izliyorum. Sanki FB-CHELASE macinin ilk yarisini aynisi. Ama bu sefer Arsenal 3 tane atti. ikinci yarida fener ilk 15 akka atti atti, atamadi, kondusyonu duser, cok daha vahim olur.

Alex-guiza-semih dunya capinda birbirlerini cok iyi anliyan bir oyun oynuyorlar. Gerisi ne defansta var ne ofansta.

Ingliz spikerlerin arasindaki diyolog cok ilgincti.

spiker 1= FB interi sevillayi, chealseyi yendi burada
spiker 2= o maclarda R. Carlos oynuyormuydu.

Spiker1= FB nin sag bekinin kondusyonu cok dusuk (sakatlik yuzunden dusuk, adam 5 dakkada anladi)

Entresan mac, FB kazanabilirde, hezimette olabilir.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Levent Guntay wrote:Arsenal o kadar rahat top oynuyor ki. Aragones kendini en kisa zamanda kovdurup Kanarya adalarinda tatli emekliligin pesinde. DelBosque'dan almistir kovulma tiyolarini. i) takimi ince ince dograma. ii) kotu calistirip kondusyonu dibe vurdurma iii) caktirmadan yanlis kadro cikarma iv) yanlis transfer v) oyunculara sert ve mesafeli davranma v) en sonunda da baskana sert cikma ve kovulma.
Arsenal ceza sahasinda cirit atiyor. FB yari alaninda degil, ceza sahasinda. Oraya pas buraya pas, verkac, aman ofsayta dusme, ben vurmayayim sen vur, yok ben de olmaz o vursun. Kucukken tek kale mac yapardik. 4'erden iki takim bir de kaleci olurdu. Boyle kaleci degajla dikerdi, 8 velet kaleden 5-10 metre uzaklikta toprakta top tepiklerdik.

Bu takim aslinda gecen sene Milan'a kok sokturen takimdan uzak goruntude. Walcott gereginden fazla topu tutuyor ayaginda. Savunma burada herkesin dedigi gibi cok acik veriyor. Hleb'i kaybetmeleri cok sey goturmus. Ama yine de istedikleri zaman gelip attilar gollerini. Sistem denen sey topu oradan oraya dolastirip topu kaleye sokuyor bir sekilde.

Ikinci yari Persie falan girer 2-3 tane daha atarlarsa ciddi sekilde dagilir bu Fener. Daha bunun iki hafta sonra Ingiltere'si var.

Ozan Ersoy
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

BATE Anothosis gibi 3-5 milyon dolarlik yatirimla kurulmus nerdeyse yari amator takimlar sakir sakir futbol oynarken, Fenerbahce'nin bu halde olmasi uzucu. Bakalim Persembe'ye biz ne yapacagiz. Gerci Yunan futbolu da buyuk dususte ama.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Gulec wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Kerem Gulec wrote: Bu Kerem ben isem eger, buna bir referans verebilir misiniz?
...
Karistirmisim kusura bakma. Burada bu fikir one suruldu. Malasef bu yazilimin osuruktan bir arama duzeni oldugu icin kim neyi nasil dedi diye vakit harcayip bulamam simdi. Makalele filan ortaya gelince bunu hatirladim ve sendin sandim. Gurel Gulec yaniltisi da denebilir. Onemli degil zaten.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Oct 21, 2008 10:49 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Ozan Ersoy wrote:
Levent Guntay wrote:Arsenal o kadar rahat top oynuyor ki. Aragones kendini en kisa zamanda kovdurup Kanarya adalarinda tatli emekliligin pesinde. DelBosque'dan almistir kovulma tiyolarini. i) takimi ince ince dograma. ii) kotu calistirip kondusyonu dibe vurdurma iii) caktirmadan yanlis kadro cikarma iv) yanlis transfer v) oyunculara sert ve mesafeli davranma v) en sonunda da baskana sert cikma ve kovulma.
Arsenal ceza sahasinda cirit atiyor. FB yari alaninda degil, ceza sahasinda. Oraya pas buraya pas, verkac, aman ofsayta dusme, ben vurmayayim sen vur, yok ben de olmaz o vursun. Kucukken tek kale mac yapardik. 4'erden iki takim bir de kaleci olurdu. Boyle kaleci degajla dikerdi, 8 velet kaleden 5-10 metre uzaklikta toprakta top tepiklerdik.

Bu takim aslinda gecen sene Milan'a kok sokturen takimdan uzak goruntude. Walcott gereginden fazla topu tutuyor ayaginda. Savunma burada herkesin dedigi gibi cok acik veriyor. Hleb'i kaybetmeleri cok sey goturmus. Ama yine de istedikleri zaman gelip attilar gollerini. Sistem denen sey topu oradan oraya dolastirip topu kaleye sokuyor bir sekilde.

Ikinci yari Persie falan girer 2-3 tane daha atarlarsa ciddi sekilde dagilir bu Fener. Daha bunun iki hafta sonra Ingiltere'si var.

Ozan Ersoy
Topu alan icerde van persie yi aradi. Nasrinin cikar persie girer.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet bizim Song'un emmi oglu 4'ledi, fener de burada sezonu kapadi.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1-4

Song'un yeğeni atmış...
Ozgur A. Boztepe

edu show yapiyor.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lugano beyinsizi seni. Adamlar 10 kisi. Sen kafana carpan topla yerlere yuvarlan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mal çıktı, A.Bilgin girdi...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Bilgin giriyor. Muhtesemsin Aragones... Coluk cocugun maskarasi oldu dede.

Su yenen gol evlere senlik. Top kafalardan sekti falan, Edu yere yigildi top kafasina carpinca. Korkunc...

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Artik fazla saldirmamali FB, adamlar kotu yapar yoksa, evinde 6-7 yiyip gunun konusu olmamak lazim Avrupa'da.

Steau evinde Lyon karsisinda ilk yariyi 3-2 onde kapamis. Uc golun ikisini Petre diye bir oyuncu atmis. isim benzerligi degil mi bu?

Fb dorduncu olur bu grupta, Aragones de yolcu olur, muhtemelen Roberto Carlos da.

Ali
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Dinamo Kiev de Porto karsisinda 1-0 onde deplasmanda...
Post Reply