Resmi Transferler 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Zoban Raftik wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Bu arada yalnizca bir kisilik yabanci kontenjanimiz kaldi. Umarim iyi kullaniriz.
Sahada 6, kadroda 6+2.

Mevcutlar:

Kewell
Linderoth
Lincoln
Nonda
Meira

1 Kaleci + 1 Forvet ile = 7 olur.
Nonda benchte iken sahada 6 yabanci yer alabilir.
6+2'nin ikincisi de bir sagbek alinirsa, Linderoth'un sakatligi nedeni ile (yari randiman) benchde oturacak olmasindan oturu.
Bence kontenjanı doldurmaya gerek yok. UEFA'yı 4 yabancıyla kazanmıştık. Kaleci tansferine gerek olmadığını, forvet transferini ise sonraya bırakmamız gerektiğini düşünüyorum ama Capone gibi hem hesaplı hem de Uğur'u zorlayacak bir sağ bek iyi olurdu.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:Kontenjani doldurmak gerekli mi? Butun bu transferler ters teperse, yuzde
olarak kötu netice alinirsa sorumlusu kimler olacak??? Gidisat öyle...
Hasan, bence de gerekli degil ama daha transfer bitmedi ilgilendigimiz adamlar var dedikleri icin ben de umarim en azindan iyi doldurulur diyorum.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kontenjani doldurmak gerekli degil, transfer de gerekli degil.

Biraz bir ay once oynanan Avrupa sampiyonasini hatirlayalim, Turkiye turnuvanin en iyi takimlarindan biriydi, takimin ciddi bir kismi GSli oyuncularla. Bunlar sampiyon olmus, Avrupa'da cok iyi oynamis adamlar, ustune gerekli birkac takviye yapildi, daha fazla transfere gerek yok, Umit ve Nonda islerini yapsinlar, beklerimizden biri de ya biraz kafasiz ya da biraz ufak tefek olsun.

Gecen sene Arda, Topal ve Servet sampiyonlugun gelmesinde basrol oynayan oyunculardi. Daha sonra zaman zaman Ayhan, Baris, Emre Gungor, Hakan Balta, Volkan Yaman, Karan, Nonda, Lincoln, Hakan katki yaptilar.

Bunlardan Hakan haric hepsi kadroda. Ustune Kewell ve Meira gelmis, ben transfere ihtiyac oldugunu dusunmuyorum. Nonda ve Karan bu yuku kadiramazlar ise devre arasinda golcu aranir ama FB sendromuna kapilmayalim, transferi abartmaya gerek yok, iyi bir takimiz biz, dogru ve iyi yaptigimiz islere devam edelim, yeni Arda ve Topallar bulmak o da.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Turkiye ligi icin ben de sorun oldugunu dusunmuyorum.

Bu safhada transfer diye tutturmak kulubun zararina olur ama nedense Mehmet Cansun doneminde bir ara yakalandigimiz bir acgozluluk icinde gibiyiz . Oysa taraftar artik tatmin oldu, hele hele kaleci aramak bana gore fazlasiyla fantezi.

Mevcut kadroya baktigimizda gelenler kadar gidenler bakimindan da sevinmemiz gerekebilir.

1. Song

Song icin 2-3 yil once ozellikle derbilerde Galatasaray'a zarari dokunuyor diye yazmistim. Genelde Song'un gitmesinin bordro acisindan faydasini yazan arkadaslarimiz var (haklilar) ama bence Song topu geriden iyi kullanmamasi nedeniyle tipik bir tehlikeli oyuncuydu.

Her ne kadar topa ilk hamleyi kusursuz yapsa, 1-2 adim geriden mukemmel pozisyon alsa ve cok az adam kacirsa bile (yani savunma yonu guclu olsa bile) topla oynayamiyordu. Song diyince benim zihnimde tac cizgisi kenarindan rakip orta alana sisirilen toplar ve o toplarin tenis topu gibi geri donmesi geliyor. Bir de buyuk maclarda Tuncay'i, Alex'i, Nobre'yi kacirdigini hatirliyorum.

2. Carrusca, Bouzid, Barrusso

Ben herseye ragmen Bouzid'in yedek kalmasini isterdim. Duz ama caliskan, sorunsuz ve genc bir oyuncuydu. Maliyeti dusuktu, ASY'de birkac macta gordum, topsuz oyunda bana cok sakin ve kontrollu gelmisti.

Barrusso'nun veremli olmasi nedeniyle :) gonderildiginde galiba herkes hemfikir. Gecen sezon total 25 dakikalik bir performansla niye sepetlendiginin baska aciklamasi yok.

Carrusca'nin ise gidisi cok iyi oldu cunku her gelen hoca ne olur ne olmaz diye bu cocugu en az 4-5 alakasiz macta deniyordu ve arada, bir on eleme faciasi yasamak tehlikesi altina giriyorduk. Kalli bile "bundan adam olur mu" diye dusundugune gore ayni denemeyi (ve yanilmayi :) ) Skibbe de yapacakti. Vakitten kazandik, efor kaybindan kurtulduk diyebiliriz.

3. Hakan Sukur

Gitmesi bir defect (kusur mu desek) yaratacak. Hakan'i hic sevmemem ayri konu ama bazen kotu figurler :) ciddi bir balans yaratabiliyorlar. Simdi takim icinde ne yazik ki bir agbi boslugu dogacak ve bu boslugu doldurmaya aday 2 adam var, Ayhan ve Umit Karan. Ben kisisel olarak 1990 sonlarindan bu yana suren su agbi soyleminden cok rahatsizim. Daha once de belirtmistim, profesyonellikte agbilik olmaz, agbilik feodal bir yapidir. Takimin futbol subesi, menejeri, psikologu olur.

Hakan'in gitmesi ile birlikte son 2 ayini barlarda elinde sigara ile geciren Umit Karan'in ve yaslandikca sinirleri bozuldugu anlasilan Ayhan'in boyle bir role talip olmamasina dua etmek gerekir. Ikisinin de oyuncular uzerinde liderlik yapmalari mumkun degil. Karan'in bosanmanin esiginde olmasi, Besiktas'li Serdar Ozkan'la asiri lacka olmasi, Skibbe'nin Alman olmasina guvenerek fazla laubali goruntuleri beni endiselendiriyor. Hakan, gercek anlamda profesyonel yasamayi bilmeyen Karan'in bir anlamda panzehiriydi ve onu diri tutuyordu.

Bence Karan gonderilmeli. Sezon icinde mutlaka sorun yasatacak.

Aslinda Kezman bir secenek olarak dusunulemez mi?

4. Kaleci sorunu var mi?

Son Sivas macina kadar Aykut'un cok iyi oynadigini, yedek kalmasina ragmen FB maclari dahil risk yuksek maclara uyum sagladigini gorduk. Chelsea'nin kalecisi Cech'in de hata yapabilecegini gordugumuz gibi. Israrla ve inatla Aykut'un kilometre yapmasini (mac sayisinin artmasini) saglamalilar. Fenerbahce, Volkan gibi dengesiz bir adamdan neredeyse CL yari finali cikariyordu. Bu yatirim mutlaka yapilmali.

5. Kewell

Gecen sene uzun top kullanamadik. Duran toplarda da ilk kez istatistiksel kipirdanma olmasina ragmen cok istikrarsizdik. Sezon basinda serbset toplari Volkan Yaman kullaniyorken is zamanla cividi ve Arda ile Sabri bunlari domine etmeye basladi.

Arda'nin korner atmasi bu sezon yasaklanmali. Her 45 kornerden 44'unu kisa kesmek ve o toplari kontra olarak dondurmek gibi bir zaafi var. Sabri de kisa kesiyor ve ortalari rezalet (buna karsilik kalecinin onune attigi sert toplari cok iyi, bunu karistirmamak lazim).

Zaten bu acidan bakarsaniz Hagi'den bu yana neden ve nasil sampiyon oluyoruz diye dusunmemiz bile gerekebilir.

Korner atan adam yok, kornerler ya kisa pas veya kontratak.

Kornerden gelen toplarda gol sayimiz muhtemelen 2 sezon once 1'di (Emre Asik - Besiktas) bu sene de 1-2 macta Volkan ve Servet sayesinde 4'e 5'e cikmistir.

Penaltici yok, penaltilar Allah'a emanet.

En son attigimiz frikik golu sezon basinda Volkan Yaman'dan gelmistir, son 4-5 sezondur benim tek hatirladigim Prates'in olimpiyat stadinda attigiydi :roll:

Lucescu doneminde Sergen'in 13-14 gol civari oynadigini ve en az 10 asist yaptigini dusunursek, duran toplar sayesinde lige 9-10 puanlik bir oynama yapabilmistik.

Kewell bu sene iyi orta yapacak ve kornerden inen toplarda ya atacak veya attiracaktir diye umut ediyorum. Nonda, Kewell, Servet, Volkan, Meira gibi uzun adamlar ceza sahasinda dursa bile yeter. Yeter ki kornerler dogru atilsin. Kornerleri de ilk planda Lincoln kullanmali.

6. Serkan Calik

Hc sesi cikmiyor ama nedense bu cocuga yatirim yapilmasinin faydali olacagini dusunuyorum. Yerden ve hizli oynamaya calisiyor, ani deparlari var ve kucuk fizigine ragmen kolay devrilmiyor.

7. Aydin

Arda ile rekabet halinde oldugunu gormemek imkansiz. Bir iki mac iyi oynar ve gol de atarsa Arda'yi arka planda birakabilir. Bana gore Arda'dan daha komple bir oyuncu. Kisisel gorusum tabii.

8. Skibbe

GS ve FB'de isler basittir. Sampiyon olursa, suskunlugu ve vakurlugu, derin bilgelik olarak nitelendirilir. Olamazsak, sumsukluk. Dusunun Isvicre macinda kaybetseydik Terim'e neler denecekti, simdi motivasyoncunun krali oldu.

Ben susan adamlarin basarili olacagini dusunurum. Gordon Milne, 7 sezon mu ne Besiktas'i calistirdi her mac sonrasinda sadece "it was a difficult game" diyerek kariyerini 3 sampiyonlukla noktaladi.

Bence Skibbe sirf Alman olmasi nedeniyle iyi bir secim. Gecen sene deri degistiren bir takimi iyi calistirmasi ve kadro uyumunu saglamasi lazim. Kalli'nin buyuklugu, elinde cok az zaman olmasna ragmen acayip bir degisimi basarabilmesiydi. Bunu, kimyayi tutturarak yapti. Skibbe ise gecen senenin sorunlari ile bogusmayacak. Eminim daha az sakatlik gorecektir.

Basarili olma sansi fazla.

9. Transfer gerekir mi?

Klas bir golcu disinda hayir. Umit Karan kalacaksa da 4-5-1 oynamali, Nonda tek forvet, Aydin sag, Kewell sol, Lincoln forvet arkasi, Arda serbest. Arda sola kactiginda Kewell forvete destek.

Guzel bir sezon olacak.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Kale icin Morgan De Sanctis'in adi geciyor:
http://acetobalsamico.blogspot.com/2008 ... nctis.html

Hasan abi
Elbette kontenjani doldurmamak da gerekebilir ama sezon ortasinda alinan yama oyuncularin verimli oldugunu dusunmuyorum sanirim.
Kadro, 6+2 gibi bir opsiyon da varsa ona gore kurulursa sezon basindan daha iyi olur bence. Sonradan takima gelip isinmasi ve alismasi beklenecegine,
dogru tercihlerle, 8 yabanci. Laf olsun diye alinmamali tabi oyuncular.
Carrusca, Barusso, Bouzid son lafolsunculardan.
liberta per gli ultras
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Zoban Raftik wrote:Kale icin Morgan De Sanctis'in adi geciyor:
Hadi bakalim. Bana gore cok gerekli degil ama hocalar ve yonetim kafayi takmis durumda illaki alacaklar. Alsinlar da rahatlayalim artik. Bugun verdigi demecten sonra Aykut da yolcudur. Orkun da gitmesin de, tek kaleciye kalmayalim. Uzuluyorum ama yapacak bir sey yok.

1:90 boyunda ulusal takima kadar secilebilmis Italyan kaleci. Ben izlemedim, Udinese pek beni ilgilendirmedigi icin ama bu kadar ozgecmis yeter de artar bile. Dunyanin en iyi kalecilerini Italyan'lar ve Alman'lar yetistirir. Bir aralar Juventus'un yedek kaleciligini yaptiysa, Udinese'deyken Buffon'in oldugu ulkede ulusal takima kadar da cikabiliyorsa mutlaka iyi kalecidir.

Kaleci 190, onlerinde iki stoper 190, onlarin onunde de iki tane saglam on libero... Turkce'mi bagislayin ama "nah" gol atarlar bize.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Zoban Raftik wrote:Kale icin Morgan De Sanctis'in adi geciyor:
Hadi bakalim. Bana gore cok gerekli degil ama hocalar ve yonetim kafayi takmis durumda illaki alacaklar. Alsinlar da rahatlayalim artik. Bugun verdigi demecten sonra Aykut da yolcudur. Orkun da gitmesin de, tek kaleciye kalmayalim. Uzuluyorum ama yapacak bir sey yok.

1:90 boyunda ulusal takima kadar secilebilmis Italyan kaleci. Ben izlemedim, Udinese pek beni ilgilendirmedigi icin ama bu kadar ozgecmis yeter de artar bile. Dunyanin en iyi kalecilerini Italyan'lar ve Alman'lar yetistirir. Bir aralar Juventus'un yedek kaleciligini yaptiysa, Udinese'deyken Buffon'in oldugu ulkede ulusal takima kadar da cikabiliyorsa mutlaka iyi kalecidir.

Kaleci 190, onlerinde iki stoper 190, onlarin onunde de iki tane saglam on libero... Turkce'mi bagislayin ama "nah" gol atarlar bize.

Ozan Ersoy
Fanatik de haber yapmis ama araya birkac isim daha sikistirmislar :wink:

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Defau ... 4&CatId=32
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Italyan kaynaklarda yer almis bu haber.

http://www.agenziagrt.it/notizia.asp?id=88825

Google

"Morgan De Sanctis will be the new goalkeeper of Galatasaray. How to reveal sources near the player agency GRT, the number one short of Seville will sign the contract for the turkish club. When not know the details of the operation. "

seklinde ceviriyor.

Bagli oldugu temsilci sirket GRT "GS'a gidecek De Sanctis, ayrintilar belli degil daha" demisler.

Avrupa Kupasinda ucuncu kaleciymis Buffon ve Amelia'nin arkasinda ama Amelia'dan daha cok etkilemis izleyenleri.

http://www.euro2008.uefa.com/tournament ... index.html

Player Update yazan oyuncu guncellemesi kismindaki yorumlar ilginc. Cok cevikmis ve savunmayla iletisimi cok iyiymis Amelia onun yaninda sessiz kaliyormus. Orkun gibi bagiriyor desenize.

Player updates

*
Monday 23 June 2008
Being third-choice goalkeeper when Buffon is No1 must be the ultimate test of one's professional resolve but De Sanctis played very well in practice matches. A lively, vocal presence, the 31-year-old Sevilla FC custodian impressed more than Amelia.
*
Sunday 22 June 2008
*
Friday 20 June 2008
*
Thursday 19 June 2008
Has looked the better of the two reserve goalkeepers in training, but knows that if he does get a game something terrible must have happened to Buffon — by far Italy's most valuable player to date.
*
Tuesday 17 June 2008
*
Sunday 15 June 2008
*
Friday 13 June 2008
*
Tuesday 10 June 2008
In form and made some excellent saves in training, a very vocal presence behind the back four, compared to the placid second-choice keeper Amelia.
*
Monday 09 June 2008
*
Friday 06 June 2008
Was given one-on-one training with his coaches, didn't play in the practice match.
*
Thursday 05 June 2008
Although only the third goalkeeper played in the practice match along with Buffon. Made a particularly great save from an Del Piero rocket.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bircok haber kanalinda kaleci haberi dogrulaniyor. Wikipedia da hemen girmisler.

In July 2008 he signed for Galatasaray.

Years Club
1994-1997 Pescara
1997-1999 Juventus
1999-2007 Udinese
2007-2008 Sevilla
2008- Galatasaray

Yonetim bu transferi de yaparsa sapka cikartmak degil, kendilerini kucaklamak gerekir. Ben Canizares ve Hyypia i cok isterken, ikisinden de daha genc, GS a uc dort yil hizmet edebilecek, hem kariyerli hem yetenekleri sinanmis ve tescil edilmis iki sporcumuz oluyor. Meira ve olursa Morgan icin yonetime cok tesekkur ederim.

GS in tarihinde basarili oldugu donemlerde kalesinde hep cok iyi kaleciler vardi. Cok iyi bir kadromuz oluyor. Aslantepe yi cabuk bitirin, stadi doldurup tasiracagiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu da bu sabah MARCA'da cikmis.

24.07.2008 - 08:27h
http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 49577.html

Sonunda soyle bir not dusulmus, bir kac saat icinde yeni gelismeler olacak diye

El Galatasaray se quiere llevar a De Sanctis
FEDE QUINTERO / Costa Ballena
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hehangi bir sakatlığı yoktur inşallah :D

Servet ön eleme maçlarına yetişemeyecekmiş. Meira'ya burun kıvıranlara duruyulur.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu da bu sabah MARCA'da cikmis.

24.07.2008 - 08:27h
http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 49577.html

Sonunda soyle bir not dusulmus, bir kac saat icinde yeni gelismeler olacak diye

El Galatasaray se quiere llevar a De
FEDE QUINTERO / Costa Ballena
Vallahi yöneticilerimiz beni şaşırtmaya devam ediyor. İtandje gibi birisisini buraya kadar getirdikten sonra vazgeçmek ve sonrasında ondan çok daha iyi De Sanctis'i getirmeye çalışmak çok güzel. Her ne kadar kaleye acil ihtiyaç yoksa da De sanctis çok olumlu transferlerden biri olur. Hem çok tecrübeli hemde gayet iyi bir kaleci.

Bu arada Sevilla Arjantin'den yeni bir kaleci ile anlaşmak üzereymiş. Arjantinli kaleci geleceğine göre De sanctis gidici. Engeç yarın akşama kadar bu transfer biter gibime geliyor.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Adnan Sezgin De Sanctis transferini yalanlamış İHA'nın haberine göre

De Sanctis yalanlaması

Harry Kewell ve Fernando Meira transferleriyle dikkatleri üzerine çeken Galatasarayımızın, uzun süredir aradığı yabancı kaleciyi de İspanya'da bulduğu şeklindeki iddialar Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin tarafından yalanlandı.

Liverpool'un yedek kalecisi Charles Itandje'yle haftalardır süren görüşmelerde sonuç alamayan Galatasaray'ın, İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Sevilla'da forma giyen İtalyan kaleci Morgan De Sanctis'le görüştüğü ve İtalyan kaleci için İspanyol ekibine transfer teklifinde bulunduğu iddiaları Adnan Sezgin tarafından yalanlandı. Adnan Sezgin, iddiaların gerçeğini yansıtmadığını De Sanctis isminin menajerler vasıtasıyla kendilerine sunulduğunu ancak herhangi bir transfer girişimin söz konusu olmadığını söyledi.

İspanya'da yayın yapan Marca Gazetesi, Sarı-kırmızılıların 31 yaşındaki tecrübeli file bekçisiyle ve kulübü Sevilla'yla her konuda anlaştığını ve Sanctis'in kiralık olarak Türkiye'de forma giyeceğini duyurdu. Bu arada İspanyol basınına konuşan De Sanctis de Galatasaray'ın kendisiyle çok ilgilendiğini ve kiralık olarak Türk takımına gidebileceğini söyledi. Galatasaray'ın De Sanctis'le ilgilendiği iddiaları bazı Türk gazeteleri tarafından da dile getirilmişti.

27 Mart 1977 İtalya doğumlu olan Morgan De Sanctis, 1.90 boyunda. Kariyerine 1994 yılında İtalyan Pescera takımında başlayan De Sanctis, 3 yıl boyunca takımının 74 maçında kalesini korudu. Daha sonra Juventus'a transfer olan İtalyan kaleci burada ancak rezerv takımda kendine yer bulduktan sonra bir başka İtalyan ekibi Udinese'ye transfer oldu. Udinese'de yıldızını parlatan De Sanctis, 1999-2007 yılları arasında formasını giydiği İtalyan ekibinde 194 maça çıktı. 2007 yılı sonlarına doğru Udinese'yle FIFA'lık olan İtalyan kaleci 2007/2008 sezonu için İspanyol ekibi Sevilla'yla anlaştı.

Sevilla'da aradığı ortamı bulamayan De Sanctis, Sevilla kalecisi Andres Palop'un yedeği oldu ve ancak 8 maçta forma şansı bulabildi. Takımdan ayrılmak isteyen ancak Palop'un Valencia'ya transfer olma ihtimali üzerine bu kararından vazgeçen De Sanctis, Palop transferi gerçekleşmeyince ayrılma kararını vermişti. Morgan De Sanctis, İtalya Milli Takımı'nın da 2 kez kalesini korumuştu.

Kaynak: İHA

http://www.webaslan.com/haberler/28374.php
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

En az bir hafta 10 gun hic bir hareket olmaz simdi.31 Temmuz'da baslayacak diger kamptan sonra geleni bekleyecegiz.

Baktin olmuyor, almiyoruz bu kadro yeterli diyip devam da edebilirler.

Ben 10-15 gun sogutayim kendimi futboldam diyorum.Koca sene bunu konusup yazacaz.

Tatil zamani..
TRUST GALATASARAY
MGC
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Aykut önemli maçlarda rezalet bir performans gösterdi. Kendine çok güveniyor ama, sadece röportajlarda iddialı sözlerde kalıyor bu güven. Yan topları çok zayıf, defansla iletişimi yok. Bana güven vermiyorsa önünde oynayanlara hiç vermiyordur, eminim.

Orkun'a başlarda güvenmiştim ama onun da yan topları zayıf, üstelik dengesiz. Ne yapacağı belli olmuyor. Bir kalecide görmek isteyeceğim en son özellik.
Aynen katiliyorum.Aykut'un ceza alani hakimiyeti cokproblemli ozellikle son haftalarda acikca gozuktu bu.Sivas macini hatirlayalim.Aykut o macta tam bir felaketti .Topa cikmadaki kararsizligi ve buna bagli olarak zamanlama hatasi yapmasi yuzunden sampiyonlugu zora sokabilirdik .Bence gecen sezon bu hatalardan cok canimiz yanmadi.Sans bizden yanaydi ancak tecrubeli saglam bir kaleci bu sezon icin benim de icimi rahatlatirdi.Ne yazik ki bizimle adi gecen Itandje'nin ve De Sanctis'in acigimizi kapatacagi konusunda kuskularim var cok pahali olmalari ise cabasi.Keske su Isaakson isi olsaydi.Neyse bekleyelim bakalim daha zaman var.
Post Reply