Sakatlarin son durumu...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Sakatlarin son durumu...

Post by Hasan Tezcan »

Levent Guntay wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Elano sabah olusan siddetli agrilari incelendiginde bobrek tasindan muzdarip oldugu saptanmis, resmi sitede tedavisine baslandigi ve evde dinlendirildigi yaziyor. ....
Allah'tan bobrek tasini kist zannetip bobregi alip cikarmamislar. Bobrek tasini tespit edebilmis olmalari buyuk basari. Saglik ekibini ictenlikle kutluyorum. Merak etmeyin takimimiz emin ellerde.
Bu da gunun yazisi herhalde. Guven tam ;-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Resmi siteye gore birtek Mehmet Topal ve Hakan Balta tedavi goruyor. Sabri'den bahsedilmedi. Sabri Aralik ortasi sakatlanmisti ve bir ara geri doner gibi oldu tekrar sakatlandi. Yani klasik olarak bir adami daha saglik ekibi olarak erken geri getirdiler. Nerdeyse 6 haftadir yok. Simdi acaba gercekten iyilestimi, bilgi vermekten vaz mi gectiler ne oldu kimse bilmiyor. Bilen varsa yazsin.

Bir ara burda da epey yazmistim her takimin bir saglik raporu olur kimler sakat, teshis nedir tahmini ne kadar oynayamaycak basina bildirilir. Resmi site o donemlerde ne guzel bilgi veriyordu. Artik saglik raporu deyip bir defa bilgi veriyorlar sonra da isterlerse antremana katildi diye yaziyorlar. Pek duzen yok gibi. Ya da yuzlerine gozlerine bulastirdiklari vakalari yazmiyorlar digerleri hakkinda bilgi veriyorlar. Bu aralar, Kewell, Baros ve Sabri hakkinda bilgi vermiyorlar.

Sabri'yi gercekten merak ettim. Umarim gercekten iyilesmistir. Acele donup yine sakatlanirsa isimiz var, Hakan Balta da bu aralar epey sakatlaniyor. Ugur'u hangibir yere koyacagiz. Sag bek Serkan ile olmaz. Ali Turan gelse en azindan bir alternatif daha olur, adam iyi sag bek oynayabiliyor.
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Su saglik kuruluna zerre kadar guvenim yok. Sonunda Baros'u da harcadilar. Zaten federasyon bu 6+2 kuralini herhalde bizim saglik kurulu icin cikardi. Ne zamandir bu kurala takilip da kulubede oturmak zorunda kalan yabanci hatirlamiyorum. Hatta bu kurali 4+4 yapsalar biz yine kulubeye yabanci koyamayiz, surekli en az 4 adam sakat.

Gecen sene Adnan Polat goz gore gore butun sakatliklarin darbeye yonelik oldugu iddia etmisti. Oyle olmadigini da ornekleriyle yazmistim. Yine de diyelim ki sakatliklarin hepsi darbeden. Sen bu sakatliklari zamaninda iyilestirebiliyor musun? Artik olay istatiksel olarak bariz hale geldi. Iki ihtimal var; ya bastan sakatlik suresini dogru duzgun tahmin edemiyorsun; ikincisi her sakatligin uc asagi bes yukari bir iyilesme suresi var ve eminim saglik kurulu bu sureyi ust limitten anons ediyor. Fakat nedense bu sureler icinde bir turlu futbolcu geri donus yapamiyor. Illa ki Almanya'ya, Ispanya'ya gidip ya bir ikinci ameliyat ya da bir mini operasyon geciriyor. Ugur Ucar'in durumu bunun bariz orneklerinden. NBA'de bir iki yil once Shaun Livingston'un inanilmaz bir sakatligi vardi, dizdeki butun baglar kopmustu. Oyle bir sakatlik ki geri donememe riskini bastan duyurdular. Ona ragmen yapilan opereasyonlar ve rehabilitasyonlarda sonra geri dondu basketbola. Ikincisi Arsenal'li Eduardo. Daha once geri donemeyecegine dair bir tahminde bulunmustum. Fakat onu da ust duzey futbola geri dondurmeyi basardilar. Bizim takimdaki sakatliklar bunlarin yaninda gulunc kaliyor. Ona ragmen elimize yuzumuze bulastiriyoruz.

Son olarak, bu Mehmet Kurtoglu denen zat genel cerrah. Bu konuda bilgisi olan arkadaslara soruyorum cunku bana mantiksiz geliyor. Bir genel cerrahin spor sakatliklariyla, ortopediyle nasil bir baglantisi var? Gecenlerde Serkan ve Alpaslan'in bahsettigi doktora bakarsaniz, adam Ankara Universitesi'nde profesor, ve nerdeyse butun kariyeri yurt disi dahil spor hekimligiyle gecmis. Ben bu tip bir adami takimimda gormek isterim, Mehmet Kurtoglu'nu degil. Saglik kurulunun ikna kabiliyeti cok yuksek anlasilan. Yonetimin uyanmasi lazim artik. Senin futbolcularinin gizlice Ankara'ya gidip muayene olduklari ortaya cikiyor, ve hala saglik kuruluyla yola devam. Turkiye'nin batiya acilan penceresi, fransiz ekolunun Turkiye'deki uzantisi, daha futbolcularinin sagligini koruyamiyor. Guldurmeyin insani. Olsa olsa Turkiye'nin orta doguya acilan penceresi olur.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kerem Gulec wrote: Son olarak, bu Mehmet Kurtoglu denen zat genel cerrah. Bu konuda bilgisi olan arkadaslara soruyorum cunku bana mantiksiz geliyor. Bir genel cerrahin spor sakatliklariyla, ortopediyle nasil bir baglantisi var? Gecenlerde Serkan ve Alpaslan'in bahsettigi doktora bakarsaniz, adam Ankara Universitesi'nde profesor, ve nerdeyse butun kariyeri yurt disi dahil spor hekimligiyle gecmis. Ben bu tip bir adami takimimda gormek isterim, Mehmet Kurtoglu'nu degil.

Genclerbirligi'nin doktoru Prof. Dr. Emin Ergen'in CV'si.
http://www.nts.ba/en/docs/CV%20-%20Ergen.pdf
Bu da websitesi.
http://www.medicine.ankara.edu.tr/testa ... php?id=257

Dort dortluk alaninda aktif ve tecrubeli bir uzman ve akademisyen. Uzmanlik alani spor hekimligi.

Obur tarafta Galatasaray'in doktoruna bakiyoruz. Prof. Dr. Mehmet Kurtoglu. Galatasaray Saglik ekibinin basi.
O da degerli bir doktor. Ama uzmanlik alani travma, sporcu sagligi degil. Uzmanlik alanlarinin sporcu sagligi ile korrelasyonu yuksek, ama spor hekimi degil.

http://www.biomedexperts.com/Profile.bm ... t_Kurtoglu

Zaten adini google'da yazinca cikan ilk prezentasyondan anlayacaksiniz bunu. Istanbul Universitesindeki websitei bombos, kendisi hakkinda hicbir bilgi yok. Acikcasi Prof. Emin Ergen cok daha profesyonel geldi bana.

Doktor degilim ama iki doktoru karsilastirarak bulduklarim bunlar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu sorunu yönetimin halletmesi lazım. Taraftarlar arasındaki bu güvensizlik dalgası tribünlerede yansırsa sağlık ekibi için hiç hoş olmaz. İşinin ehli kariyerlerli doktorları bulmak ve floryaya koymak yönetimin 1 numaralı görevi şu an..

Ve bu sorun en acil ve öncelikli sorun!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kewell ve Baros İstanbul'a Döndü

Yurt dışındaki tedavi sürecini tamamlayan futbolcularımızdan Harry Kewell İngiltere'den, Milan Baros ise ülkesi Çek Cumhuriyeti'nden bugün İstanbul'a döndüler. İki futbolcumuzun tedavi ve antrenman programlarına Metin Oktay Tesisleri'nde devam edilecek
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bursaspor ile oynanan çeyrek final ilk maçında sakatlanan ve röanş ile son oynanan Manisaspor maçında formasından uzak kalan Diego Lugano, Lille maçında büyük olasılıkla forma giyebilek. En az 2-3 hafta sahalara dönemeyeceği beklenirken, bir mucize eseri bu sakatlığı atlatan Uruguaylı yıldız ise, çabuk iyileşmesini Sarı-Lacivertli kulübün sağlık ekibinin başarısına bağladı.

HT

:D
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Sakatlar yavaş yavaş dönüyorlar.

Jo bjk maçında döndü, sırada Sabri,Kewell ve Baros var.
Bu adamlar dönünce iş bitecek bence 2-3 hafta içinde.Takımlar ciddi puan kaybı yaşıyor ve kalan maçlarave kadro kalitesine bakarsak 5-6 puan ve fazlası ile şampiyonluk söz konusu.Oyuncuların şimdiden havaya girmesi iyi olmakla beraber stress de yaratabilir ama durumun ciddiyetinin farkında olmaları açısından tetikte olmaları gerekiyor.

İçimde şüphe uyandıran tek konu ise Sabri'nin takıma dönünce, oynamayı özlediği için aşırı gaz olacağı.Yine oyun disiplininden uzaklaşıp,Keita'yı duvar olarak kullanıp,defansı boşlayacak olması.

Herkes Uğur'a takmış vaziyette ama çok ölümcül "mental" hataları olmadı.Seken bir topa vuramadı,hamle yapmadı bir an vesaire ama genel olarak futbol zekası iyi bir oyuncu Uğur.Bu kadar kötülenmesini anlayamıyorum.Sabri herşeyi hızı ile ört bas ediyor ve asla bu takımda sağ bek olarak görev yaptığını kabullenemiyor.

Daha çok defansın sağındaymış gibi yapan bir sağ açık ve hatta forvet olma sevdasına
yaptığı sayısız ve çeşitli ebleklikleri unutmadım.Belki toparlanmıştır kafa olarak ama sanmıyorum...

İlk maçında Keita'ya verecek topu, arkasına bakmadan haldır huldur koşup defansı sallamayacak veya Keita'yı defans oynamaya zorlayacak non stop ileri çıkıp,yorulunca da izin vercek Keita işini yapsın diye.Umarım yanılırım.Sezon sonunda gidecekse de gol yedirmesin yeter.

Gerets zamanı asist krallığına oynayan Uğur geri gelsin isterdim...
Post Reply